Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Crazyhorse válasza BonFire (#2099) üzenetére


Crazyhorse
csendes újonc

Ez ami a képen van egy keret sarok, a függőleges group van felül a vízszintes alul. És ebből egy egy háromszöget levágni, hogy egy rendes keret jöjjön létre, mint egy képkeret:) A Corel-ben minden gond nélkül kivitelezni tudom csak az a baj hogy ott ha levágok a frame-ből, akkor nem pont a kijelölés mentén húzódik a vágás próbálok erről is mutatni egy képet lejjebb. A 45 fokos szögre visszatérve. Igen az nem 45 fokos, de ebben az esetben nincs is jelentősége addig amíg nem tudom megcsinálni amit akarok. Ez csak próba volt. Sose szerettem ilyesmit írásban megbeszélni. Ha nekem írnának ilyesmit lehet én sem nagyon érteném mit akar a gyerek. Skype on nem beszélhetnénk meg?:)


[ Szerkesztve ]

(#2102) BonFire válasza Crazyhorse (#2101) üzenetére


BonFire
veterán

Ja, oké. Most már értem. Így kell vonallal 45 fokban elvágni az alakzatot.

Corelben ott véted el, hogy ez nem alakzat, hanem valószínűleg körvonal, és így csak a csomópontok mentén hajlandó neked szíjjelvágni. Illustratorban is gond lehet, ha vágás előtt nem expandolod.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2103) Polemius válasza BonFire (#2102) üzenetére


Polemius
aktív tag

No de nem is kell elvágni.
Elég csoportot csinálni az egészből, aztán megrajzolni fölé a határoló keretet 45 fokos sarkokkal, vagy ahogyan tetszik, aztán CTRL+7 (Clipping mask).
Előnye, hogy tetszés szerint szerkeszthető továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#2104) rum-cajsz válasza Polemius (#2103) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én is pont ezt akartam tanácsolni, hogy nagy segítség Illustratorban a Clipping Mask, és lehet inkább azzal kellene operálni a vagdosás helyett.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2105) BonFire válasza Polemius (#2103) üzenetére


BonFire
veterán

Azért nem akartam a vágómaszkkal szívatni, mert ha egy ilyen egyszerű művelet, mint az obi kettévágása ilyen nehézségeket okoz, akkor a vágómaszk megértése még bonyolultabb lesz. És ott is előfordulhatnak meglepő, nem várt dolgok, főleg, ha nem egy objektumot akar beleklippelni a maszkba, hanem csoportosat, vagy összetett alakzatot. Kaphat hibaüzenetet is, de előfordulhat, hogy egyszerűen eltűnik a tartalom a semmibe.

Expandolni kell azt a sok-sok hurokból álló cuccot, majd merge-elni, aztán elvágni egy egyenessel. Később, ha már tudja, mi mire való, vagy mit miért csinál, akkor megismerkedhet a vágómaszkkal is, de az már az advanced level.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2106) Crazyhorse


Crazyhorse
csendes újonc

Köszönöm a segítséget:) Amúgy arra gondoltam hogy mikor az anyagot ki exportálom a Corel-ből valószínű hogy az exportálási funkciók-nál nem figyeltem oda pontosan mindenre. Köszönöm a videót. Az expandolás után összejött. Ezután gyakorlatilag a vágás pontosságán múlik szerintem, hogy egy ilyen létrejött sarkot részt mennyire pontosan lehet összeilleszteni. Főleg ilyen kusza struktúránál. Ezért jó hogy vannak guide vonalak, az segít az illesztésnél.

[ Szerkesztve ]

(#2107) BonFire válasza Crazyhorse (#2106) üzenetére


BonFire
veterán

Az Illustrator smart guide-jai tényleg intelligensek. Nyugodtan rájuk lehet hagyatkozni, nagyon segítőkészek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2108) Crazyhorse válasza BonFire (#2107) üzenetére


Crazyhorse
csendes újonc

Csináltam egy videót az érdekelne hogy ami a videón látható, ezt hogyan lehet kivitelezni az Illustratorban? Ugyan ilyen (jellegű) metódusban kivitelezhető? Vagy bonyolultabb?

[videó]

[ Szerkesztve ]

(#2109) BonFire válasza Crazyhorse (#2108) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, van Trim az Illustratorban is, de mást csinál.

Ezt a Divide-dal tudod megcsinálni, csak ügyelj rá, hogy a háromszöget vágás előtt másold le, mert el fog tűnni (illetve gruppolva lesz, ami macerás). A Divide-ot használod, és megkapod szépen a levágásokat.

Az össze nem érő vonalak végeit a közvetlen kijelölővel (fehér nyíl) kijelölöd, majd CTRL+J-vel egyesíted egy vonallá.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2110) Crazyhorse válasza BonFire (#2109) üzenetére


Crazyhorse
csendes újonc

Köszönöm az infót:)

(#2111) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Egy kérdésem lenne!

Először mikor illustratort indítottam akkor a line segment tool-al mikor húztam egy vonalat és tovább kattintottam akkor folyamatosan tudtam a vonalak segítségével haladni.

Viszont most ez nem akar összejönni és állandóan a Line segment tool options ugrik fel és akar velem beállítani paramétereket. Mit rontottam, illetve nyomtam el?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#2112) BonFire válasza Mexildos (#2111) üzenetére


BonFire
veterán

Valószínűleg beragad az egyik billentyűd: Alt, Ctrl vagy Shift. Ellenőrizd, nálam is sűrűn előfordul.

Szerk: Illetve az egered jobb gombja is esélyes.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2113) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok. Megvan valakinek a "Nexa Slab Heavy" betutipus ?NEm kunyeralni akarom hanem egy karakterrol kene egy PNG mentes.

[ Szerkesztve ]

(#2114) Dluinet válasza Grafirka (#2113) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt beírod a szükséges betűt és csinálsz képernyőmentést

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2115) Grafirka válasza Dluinet (#2114) üzenetére


Grafirka
őstag

Kosz a valaszt, ismerem a Myfontot de jelenleg nem segit rajtam, 1500x1500/ 72px meretben/felbontason lenne szukseg egy "@ "- ra , ezt pedig ertheto okokbol nem fogja megjeleniteni a MyFont :D .
Meg a ctrl+scroll maximalis nagyitas is 800px alatt marad , amibol valoban keszithetek printscreent es bevektorizalhatom majd menthetek belole trasparens hatteru PNG -t de el szerettem volna kerulni a folosleges lepeseket. Mindenkepp koszonom a valaszt.

(#2116) BonFire válasza Grafirka (#2115) üzenetére


BonFire
veterán

Nem akartam a Photoshop topicban szólni, de most szólok, mert úgy látom, mindenhová beposztolod ezt a kérést, smappelsz vele.

Neked az @ karakterre van szükséged; a legnagyobb méretben csinálsz róla képernyőképet, majd amennyiben nem elég nagy, saját kezűleg vektorizálod Illustratorban, vagy akár Photoshopban. Ekkora méret tökéletesen elegendő arra, hogy Pennel körbefuss rajta; a megrendelőd meg, ha nem tetszik neki, vásárolja meg a dizájnhoz, mondd meg neki, hogy pénzbe kerül, amit kér! :(((

Ps.: És legalább tennéd offba…!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2117) Grafirka válasza BonFire (#2116) üzenetére


Grafirka
őstag

Az offba tevessel igazad van, siettem , elnezest kerek, megkerem a topikgazdat torolje a hszt.

Gondolom ertheto miert nem akrtam idot eltolteni vektorizalassal egy olyan dologgal ami megoldhato egy sima png mentessel 10 mp alatt.

Ez a ket topik volt ahol font kerdesben tudott volna valaki segiteni,, ez az oka hogy itt is megprobaltam. Elnezest ha spammnak szamit.

Megkerem a topikgazdat ezt a hsz-t is torolje.

(#2118) pufancska


pufancska
tag

Helló, trace-ltem egy képet, olyan lett amilyennek lennie kell. Viszont az lenne a kérdésem, hogy ezeket a vonalakat nem lehet valahogyan összemosni? Vagy ez lehetetlen mert vektor? Nem vagyok ezzel tisztában

(#2119) Grafirka válasza pufancska (#2118) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem egeszen ertem, melyik vonalakat szeretned osszemosni , mivel ? Az a harom sotetszurke "piszok" az a trace eredmenye.Ha el szeretned tuntetni, ungroup (Ctrl Shift G ) es vagy kitorlod , vagy olyan szinure szinezed ami beleolvad a kornyezetebe.
Egyebbkent, de ez maganvelemeny a trace opciot csak legvegso esetben lenne szabad hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#2120) Syl válasza Grafirka (#2119) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem azokra a hajszálvékony vonalakra gondol, amik mindenhol látszanak a színek átmeneténél.
Valószínű, hogy az egész rajzot szét kell szedni és törölgetni a felesleges alsó layereket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2121) Grafirka válasza Syl (#2120) üzenetére


Grafirka
őstag

Azt hittem ezekre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#2122) Syl válasza Grafirka (#2121) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem azok is ilyen "alulról kilátszó" elemek, a trace mellékterméke. Kézzel kell törölgetni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2123) BonFire válasza pufancska (#2118) üzenetére


BonFire
veterán

Ha gradientre gondolsz, hozz létre egy gradient hálót a megfelelő helyeken csomópontokkal, majd az eredetit mintavételezve szépen megcsinálhatod átmenetesre. Így akár fotorealisztikus átmeneteket is lehet csinálni, kérdés, van-e hozzá türelmed?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2124) pufancska


pufancska
tag

Köszi a válaszokat az életemet akartam megkönnyíteni (mert az idő mindig kevés) de látom, hogy ez igen időigényes muka lesz.
A cél az volt hogy egy zászlókat készítek, ez egy egyszerű feladat volt. Viszont olyan hatást kellet rá tennem mintha öreg koszos lenne. Ez PS-ben max. 5 kattintás. AI-ben 4 óra próbálgatás után feladtam. És akkor maradt az hogy PS-ben pikk-pakk és trace, de végeredmény addig király amíg rá nem nagyítasz.
Valaki nem ismer valami jó tutorialt ami erről szólna.
Valami hasonlót szeretnék, de vektorosan a gradient hálót szeretném kerülni, mert elég sok zászlót szeretnék megcsinálni.

(#2125) Met válasza pufancska (#2124) üzenetére


Met
nagyúr

Vannak grounge vagy dirt brush-ok vektorosban is.
Vektoros zászló, fölé a brush és játszol az átlátszósággal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2126) Grafirka válasza pufancska (#2124) üzenetére


Grafirka
őstag

Texturazni vektorosan lehet, de nem erdemes , sokkal tobb fejfajas van vele mint amennyi elony. Siman kombinalni (maszkolni ) kell egy bitmap texturat ( dirt, abrasion texture, stb) egy vektoros felulettel. (Clipping Mask ) Vagy meg egyszerubben, a bitmap kerul a vektor fole multiply transparency modban.

(#2127) Crazyhorse


Crazyhorse
csendes újonc

Egy kérdésem lenne ez inkább photoshop. Milyen módon lehet egy cmyk formátumú képnek a színeit fölerősíteni illetve az árnyalatokon változtatni. Azért is kérdem mert ha egy kép színeit átalakítottam ilyenné annak már korlátozottak a szerkesztési lehetőségei pl az Image - adjustment- nél már nem érhetőek el lehetőségek. Hue, saturation stb... Úgy emlékszem hogy a csatornán ha kiválasztom az adott színt talán ott lehet valahogy változtatni. Azt tudom hogy vannak ilyen... színprofilok és ott lehet végülis erősíteni, de én külön akarom a színeket beállítani! Lenne egy jó ötlete esetleg valakinek? Vagy egy videó.

(#2128) Met válasza Crazyhorse (#2127) üzenetére


Met
nagyúr

Miért nem a PS topicban kérdezed? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2129) Dluinet válasza Crazyhorse (#2127) üzenetére


Dluinet
nagyúr

maradjon RGB
ez már régen elavult, hogy kiadványba CMYK fényképet rakunk
a végén az illustrator vagy az indesign majd átalakítja CMYK-ra, amit PDF-ben elküldesz a nyomdába

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2130) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok,
Hasznlaja valaki a jelenlevok kozul intenziven a CC19.0.0 illustratort ? Kerdesem az lenne, ha tapasztalt lassulast a program megnyitasakor ? Nem cahe, es nem a tahoma/verdana inkompatibilitas
Egyszeruen lasabban indul mint szokott , Ha mar elindult akkor mukodik rendesen, nics hiba vele, csak probalom kideriteni mitol jelentkezett ez a lassulas. SSD re van instalalva . Kb 3 honapja kerult fel a gepre akkor a megnyitas ideje kb 7-8 mp volt , most neha 25mp. Gep tokeletesen rendben van semmilyen mas szoftvernel a legkisebb lassulast sem tapasztaltam csak AI nal. Azota mas szoftver sem volt telpitve , sot betutipusok sem , amelyek elvileg meg belekophetnek a levesbe .Szoftver eredeti, update le van allitva , szoval meg csak az sincs , hogy valami okossag feltelepult es azert csinalja. Valakinek valami otlete ?

(#2131) Syl válasza Grafirka (#2130) üzenetére


Syl
nagyúr

Bár nekem nincs CC előfizetésem, de olvastam, hogy a cloud sync meg tudja fogni a program indulását. Próbáld ki lekapcsolt hálózattal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2132) Grafirka válasza Syl (#2131) üzenetére


Grafirka
őstag

Kosz a valaszt , kiprobaltam, es talan 1-2 mp hamarabb betoltodik de meg mindig vizet sem vihet annak, hogy ment ezelott par hettel. Valami a hatterben elszallt, mert tolteskor mikor egyik mikor masik modulnal ( gyari plugin, neha font, eszkozok, stb) megakad es eltelik nehany mp mig tovabbmegy.Ez pedig teljesen folyamatos volt.

Reading fonts/ initializing Plugins / illustrator exe , mindharomnal all gondolkodik ;]

(#2133) orko válasza Grafirka (#2132) üzenetére


orko
tag

Fontok,pluginek is az ssd-n vannak?

(#2134) Grafirka válasza orko (#2133) üzenetére


Grafirka
őstag

Csak az eredeti gyari pluginok vannak.amit a program default tartalmaz.
A fontok azok egy kulon HDD (7200rpm) vannak , de eddig is ott voltak es semmi gond nem volt, villamgyorsan nyitotta. Sajat magahoz kepest lassult, semmi nem volt valtoztatva a rendszeren.

(#2135) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Sziasztok!.Olyan banális kérdésem lenne, hogy cs6 ba csinálom meg munkáimat ,viszont iskolába csak cs3 van és mikor ott akarom tovább folytatni akkor ,nem tudom vagy eléggé nehéz ,csak bajlódik vele a cs3.Milyen fájl formátumba érdemes ilyenkor menteni ,hogy sokkal alkalmasabb legyen a cs3nak és jobban lehessen kezelni?

(#2136) Grafirka válasza Ducati916 (#2135) üzenetére


Grafirka
őstag

Mentesnel kivalasztod hogy CS3 ba mentse el. File/ save us / save / version (legordulo menu)
[link]

(#2137) Ducati916 válasza Grafirka (#2136) üzenetére


Ducati916
csendes tag

Köszönöm szépen ,nem tudtam ennyire egyszerű :P.Google-be mikor rá kerestem ilyen témára mindenhol csak különböző formátumokat irtak mint idml stb.

(#2138) Gergoo3


Gergoo3
újonc

Sziasztok!

Lenne egy problémám:
Szeretnék linket beágyazni egy szöveghez, amit meg is csináltam a következő módon:
szöveg-objektum-szelet létrehozása-szelet beállítása: itt beírtam az url-t majd OK. Ezután mentés webre, de itt előnézetnél nem jelenít meg semmit és a mentés után se változik semmi.
PDF-ként szeretnék egy szövegbe ágyazható linket. Valaki tudna segíteni?
Előre is köszönöm!

(#2139) Syl válasza Gergoo3 (#2138) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nem értem.
Fogtam az Illu CS6-ot, nyitottam egy üres lapot, beírtam egy mondatot, benne a www.prohardver.hu címével, lementettem PDF-be és az Adobe Readerben simán kattintható a link. [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2140) BonFire válasza Syl (#2139) üzenetére


BonFire
veterán

Az enyémen nem kattintható. De gondolom, ő nem komplett URL-t, akar kiírni, hanem szöveg alá ágyazott linket. Nem tudom, azt lehet-e. Elvileg lehet, de nekem sem működik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2141) Gergoo3 válasza BonFire (#2140) üzenetére


Gergoo3
újonc

Igen ugy ertettem. En is ezt a leirast csinaltam, de sajnos nem jo.

(#2142) Grafirka válasza Syl (#2139) üzenetére


Grafirka
őstag

A legerdekesebb, hogy ahany gep (rendszer ) annyi fele viselkedes.Asztali gepemen gond nelkul mukodik .Laptopon ugyanaz a verzio(19) program, nem mukodik :D Megkertem par kollegat teszteljek kicsit ( CS6, CC 17, 18, 19 verziok) van akinel megy , masnal nem mukodik

Egy dologot vettem eszre.Ha nem txt boxba irod/copyzod a szoveget ( CC 19.0.0/64 ) akkor a linkek ("www.akarmi.com/org/net/hu" ) mukodnek. Viszont akkor kinszenvedes formazni.

Ami egy fapados megoldas az, hogy megszerkeszteni wordba majd importalni illustratorba (place) a szoveget Termeszetsen megertem ha valaki irtozik a MWord tol ;]

Indesign sokkal jobban kezeli a linkeket, ha sok szoveg van akkor erdemes abban elkesziteni de ez mar egy masik tortenet nem valasz az eredeti kerdesre.

[ Szerkesztve ]

(#2143) Syl válasza Grafirka (#2142) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor íme a legegyszerűbb módszer:
Elkészíted az illustrator anyagot, az ai fájlt beilleszted indesignba, a kiszemelt szövegrész köré húzol egy keret és kifestés nélküli téglalapot és a Hyperlinks palettán hozzárendeled a webcímet és a végén exportálod PDF-be (az export ablakon be kell kapcsolni az include: hyperlinks kapcsolót).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2144) Grafirka válasza Syl (#2143) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha van indesign akkor siman meg lehet oldani, ha viszont nincs akkor kerdes, hogy hidalja at ezt a dolgot.
Erdekes, hogy egyeseknel mukodik masoknal nem .... "twilight zone" :D

(#2145) BonFire válasza Grafirka (#2144) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem mindenkinél működik, ha helyesen csinálja. Ha valamit nem jól értelmez, akkor előfordulhat, hogy nem működik.

Vagy rossz a tutorial, vagy gyenge a nyelvtudás. Az ilyen aprólékos, nagy körültekintést igénylő feladatoknál elég egy helyen elhibázni a leírást.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2146) Gergoo3 válasza Syl (#2143) üzenetére


Gergoo3
újonc

Ai fájlt akartam volna átvinni indesignba, de ezt dobta ki:

(#2147) Met válasza Gergoo3 (#2146) üzenetére


Met
nagyúr

Place-t próbáltad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2148) Gergoo3 válasza Met (#2147) üzenetére


Gergoo3
újonc

Nem, az mit takar?

(#2149) Syl válasza Gergoo3 (#2146) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem megnyitni kell az ai fájlt, hanem "beilleszteni" (ctrl + D) egy üres oldalra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2150) Gergoo3 válasza Syl (#2149) üzenetére


Gergoo3
újonc

Köszi szépen! Sikerült :)
Viszont ezt dobja ki, ha rákattintok valamelyik linkre:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.