Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Syl válasza GoTReX (#2697) üzenetére


Syl
nagyúr

Névjegykártyát lehet szerkeszteni Paint-tel, Photoshoppal, Illustratorral, Inscape-pel, de akár Worddel is :B
Inkább az a kérdés, mi a kimenet (te magadnak nyomtatod, vagy viszed valakihez, nyomdába stb.) és te milyen programot ismersz.
Én például szinte mindent Indesign-ban csinálok, mert azt ismerem legjobban.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2702) BonFire válasza kuyarashi (#2700) üzenetére


BonFire
veterán

Hacsak nem fotó a háttérkép, akkor nincs értelme Photoshopot használni. Egyébként Illustratorba a megfelelően előkészített fotó beilleszthető. Névjegy méretben ennek a cifraságnak nincs értelme. Viszont az Illustrator köröket ver a Photoshopra, ami a szöveges eszközök és egyéb elemek kezelését, illesztését illeti.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2703) BonFire válasza GoTReX (#2699) üzenetére


BonFire
veterán

„A kérdés az , hogy mivel érdemes szerkeszteni.”

Mint már odaát is mondtam, Adobe Illustratorral érdemes szerkeszteni. Egyfelől natívan vektorgrafikus program, ami jó szolgálatot tesz, ha olyan apróságokkal kell pepecselni, mint a 4-5 pont nagyságú betű, és ha kevés szöveget kreatívan kell elrendezni egy kicsike helyen, akkor az Illustrator nagyon okosan támogatja az elképzeléseidet.

További előnye, hogy mivel a névkártyán logót meg hasonló dolgokat szoktunk megjeleníteni, amelyek egyébként szintén vektorosak, jobban kézre áll az egész. Olyan eszközök vannak benne, amelyekre a Photoshopban nincs szükség, például rácsfelosztás, körvonal eltolás, élő festés, vagy az egész artwork átszínezése, pattern készítő, gyönyörű geometriai ábrák készítésére kifejlesztett transform eszköz, vagy a szimbólumok szórása, művészi ecsetvonás (ez is vektoros). Aztán ott van még, hogy a nyomdának kívánatos módon kezeli a kifutókat és a színeket, az alátöltést és egyebeket.

Kiváló tutorialok – csak utánozni kell, amit csinálnak

Ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2704) kuyarashi válasza BonFire (#2702) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem mondtam, hogy Photoshopot használjon, csak megemlítettem a sokadik helyen, mert így sportszerű. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2705) kuyarashi válasza BonFire (#2703) üzenetére


kuyarashi
őstag

4-5 pt betűmérettel általában nem írunk, hisz az előírás szerinti, minimális betűméretet egyik sem éri el. Betűtípustól függően az 5 pontos karakter egyes esetekben talán megüti az alsó határt és persze a névjegykártyákat nem ISO szabvány szerint készítjük, de attól még érdemes szem előtt tartani az előírásokat. Névjegyeknél is ugyanúgy fontos az olvashatóság.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2706) BonFire válasza kuyarashi (#2704) üzenetére


BonFire
veterán

Pont most szüttyögök egy Instagram template-tel. Mivel nagyjából fotókat kell posztolni, PSD kell legyen a fájl, de a keretes logót AI fájlból importálom smart objectként. Tehát a kimenet az Ps lesz meg PNG, de most, hogy Ps-ben elkezdtem a dekorációval a szöveget babrálni, valami kiábrándító, ahogy nem oda akarja pakolni az istennek se azt a szöveget, ahová én akarom, hanem kirángatja a kezemből. Végül mindig billentyűzetes kurzornyilazás lesz belőle, ahogy már megszoktam. Az Illustrator smart guide-jai okosabbak.

A Ps annyira nem tud elvonatkoztatni a pixelektől, hogy apró elemek esetében kifejezetten hátrányos a használata. Jó az, király az, én is azon szocializálódtam, sőt, Illustratort csak jó 4-5 évvel később kezdtem el használni, de mára már a Ps-t csak retusáláshoz és a kép előkészítéséhez használom. No meg RAW fájlok szerkesztéséhez persze, amikor fotózom. Legtöbbször a kapott képen kiklónozom a nem kívánt részleteket, kap egy kis színgörbét és némi vibrance-t, aztán slussz. Megy az egész Illustratorba, mert hogy én a szöveggel nem bajlódok Ps-ben, az már biztos. Főleg olyan mütyürkékkel :)

Persze csináltam én is névjegyet anno Ps-ben, de mindig csak olyan pár darab kellett, amit házilag is ki lehet nyomtani és szétvágni. Hej, mennyit kínlódtam, mire szépen levágtam a széleket, pedig ha tudtam volna, hogy kifutósra is lehet csinálni, akkor kevesebbet szoptam volna vele! :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2707) kuyarashi válasza BonFire (#2706) üzenetére


kuyarashi
őstag

Na igen. Mindkét programnak megvannak a hátrányai. Mindkettő tanulhatna' a másiktól.
Photoshopban a pixeles mozgatás szerintem előny is egyben, mert így nehéz tévedni. A smartguide pár éve nem valami jól remekel benne. Illsutratorban meg nincs ilyen gond, viszont ha PS-ban valami 1-2 képpontot tévesztett, akkor én is a nyilakkal szoktam a helyére igazítani pár pillanat alatt. Utóbbira viszont Illustratorban nincs lehetőség. (Persze viszi a nyíl, azt is megadhatom, hogy mennyi legyen a lépésköz, de az tuti, hogy nem pont az előre megálmodott helyre esik majd.)

Egyébként én is hasonlóképp vagyok vele. Photoshoppal kezdtem, természetesen van, amit ott lehet, vagy ott célravezetőbb megcsinálni, de egyre többet működök Illustratorban (Még csak 6 éve használom rendszeresen.) Az ember rájön, hogy hosszútávon célravezetőbb termékkészítéshez. Photoshop meg egyenlő a fotófeldolgozással. Azt viszont magas szinten műveli. Már csak a motorját kellene átírni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2708) BonFire válasza kuyarashi (#2707) üzenetére


BonFire
veterán

Az új Ps-be fantasztikus fejlesztésként beharangozták, hogy a számot tartalmazó mezők immár matematikai műveletet is tudnak végezni. Azaz beírod, hogy 1080/4, és elosztja néggyel. Ezt kb azóta kérik a felhasználók, amióta az Illustrator tudja, és eddig süket fülekre talált mindig, pedig nem egy atomfizika.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2709) kuyarashi válasza BonFire (#2708) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ja... Amikor új verziók jelennek meg, kb. ez az első, amit tesztelek. Most pedig végre össze is jött! Nem hinném, hogy akkora ördöngősség.
Photoshopban a rajztáblák működési elve sem jön be. Alakul, de még így is fura.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2710) BonFire válasza kuyarashi (#2709) üzenetére


BonFire
veterán

Mér? Vannak benne rajztáblák? :Y

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2711) kuyarashi válasza BonFire (#2710) üzenetére


kuyarashi
őstag

Már vagy 6 éve. Kb. a Clouddal jött, de lehet csak 2014-ben. Persze tök más elven működik, mint Illustratorban.

(A rétegekhez, vonalrácshoz, stb. való igazítást meg kapcsold ki PS-ban, ha zavar! -tegnap akartam írni.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2712) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ez inkább jogi vonatkozású kérdés, de a grafikát is érinti.

Adott egy ügyfél, akinek megtervezek egy termékcímkét, amire rákerül egy fizetős (iStock, stb.) kép.
Egyik lehetőség, hogy a megrendelő veszi meg a képet a vállalkozása nevére, gondolom ez a legegyszerűbb. A másik, amikor én veszem meg. Ilyenkor a számlára csak annyit írok, hogy "grafikai munka", vagy például "címketervezés", stb., és ez hordozza magában a letöltött iStock fotót is, vagy ezt külön tételként szerepeltetni kell?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2713) Syl válasza kuyarashi (#2712) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt elsősorban az adott fotó licence szabja meg, ott le szokták részletesen írni. Amivel nekem eddig dolgom volt, azokat nem kellett továbbszámlázni, simán használhattuk nyomtatott anyagokon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2714) kuyarashi válasza Syl (#2713) üzenetére


kuyarashi
őstag

Á, jogos. köszi. Akkor a letöltött kép licencét a magyar jogszabályok már nem írhatják felül?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2715) Syl válasza kuyarashi (#2714) üzenetére


Syl
nagyúr

Passz. Ezt szerintem a cég ügyvédje meg tudja mondani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2716) Rayyy válasza kuyarashi (#2712) üzenetére


Rayyy
senior tag

Feltételezem, hogy nem örökre veszed a képet, tehát nem tűnik el a nyilvános portfólióból, hanem csak a felhasználási jogát veszed meg. Ilyenkor nem számít, hogy ki a tulajdonos. Akkor lenne ez kérdés, ha azt szeretnéd, hogy azt a képet soha többet senki ne használhassa rajtad kívül az univerzumban. Nem vagyok jogász, csak tapasztalatból írok.

Minden a legnagyobb render!

(#2717) kuyarashi válasza Rayyy (#2716) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, köszi. Szerintem is így rendben van.
Valószínűleg számlázásnál sem szükséges külön feltüntetni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2718) Enoch


Enoch
csendes tag

Sziasztok! Még nagyon kezdő vagyok illustrator témakörbe próbáltam utána keresni, de lényegében még azt se tudom, hogy mit keresek.... Próbálom körbeírni remélem tud benne valaki segíteni.
A feladat az, hogy több különböző matricát kell létrehozni. A méretük egysége A7 méretű. Viszont a rajtuk lévő grafika különböző. És ezt kéne nyomdába küldeni, úgy hogy a nyomda tudja vágni is így a vágó jeleket is szükségesek.
Ezt hogyan szokták megvalósítani? Egyesével meg tudom csinálni őket, de például hogyan kerülhet a sok A7-es mondjuk egy A4 lapra?

Segítséget előre is köszönöm!

(#2719) kuyarashi válasza Enoch (#2718) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Az A4-es alapot a nyomda kérte? Azért kérdezem, mert az ilyet külön dokumentumban, de minimum külön oldalon (Artboardon) szoktuk átadni.

Létezik stanca forma és vágóél. A stanca a kész termék kivágott formáját jelöli (ennek külön színt szoktuk adni). A stanca körül pedig 2-5 mm kifutót hagyunk (mértékét a nyomda határozza meg) és ezt nem hordják fel a papírra; a stancaszerszám készítéséhez használják.
Vágóélet pedig úgy készítünk, hogy kijelöljük a stancát, majd az Object menüpont alatt, a Create Trim Marks elemre kattintunk. Ez a módszer a grafikán is megjelenik, de lehetőség van PDF-be mentéskor is vágóélet készíteni (annak párbeszédablakában), mely csak a PDF-ben jelenik meg. Szerintem első körben használd az előbbi verziót!

A stancát itt ciánnal jelöltem és 2 mm kifutót hagytam körülötte (a vágóéleket azt hiszem nem kell bemutatni).

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2720) BonFire válasza kuyarashi (#2719) üzenetére


BonFire
veterán

SOS help kéne. Van egy Artworkön x csillió fűzöld árnyalat. Hogy tudom ezeket egyszerre átszínezni egy másik zöld színhőmérsékletre. Gondolok hasonlóra, mint a Ps-ben, amikor Hue Saturation-nel csak egy tartományt jelölök ki.

A recolor artwork nem segít. Minden színt egyesével kéne kijelölgetni, egymáshoz linkelni és forgatni a színkörben, ami nem opció. Nincs valami drag'n'drop módszer erre?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2721) Enoch válasza kuyarashi (#2719) üzenetére


Enoch
csendes tag

Az A4 méretet csak most példának írtam.Köszönöm az információkat! Ezek alapján megpróbálok jobban utánajárni.

(#2722) kuyarashi válasza BonFire (#2720) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem vágom. A kijelölést kellene megoldani. Nincs semmi egyező az alakzatokban (alakzat típusa, körvonal vastagsága, effektezése, stb.)?
Dobhatnál képernyőképet.

Enoch:
Nyomdai nyomtatásnál az Illustratorbéli' rajzlap méretének általában nincs jelentősége, mert a nyomdai szakember még színre bontja, átdolgozza a grafikát, hogy az ő rendszerükkel kompatibilissé tegye.

Ha elakadsz, itt többen is segítenek.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2723) BonFire válasza kuyarashi (#2722) üzenetére


BonFire
veterán

Nagyon sok alakzat és szín van. Sok zöldség és falevél. Azt szeretném, ha ezeket a barnászöldről kékeszöldre tudnám átszínezni egyszerűen. A színkörben meg vagy együtt mozgatom az összes color potit, vagy egyesével. A felső csíkon látszik, mennyi barnászöld árnyalat van. Azokat kéne mind egyszerre tudni megfogni és megváltoztatni.

Ha más nem lesz, csinálok belőle egy PNG-t, bedobom Ps-be és Hue/Saturationnal fogom szégyenszemre átszínezni őket. Végeredménynek jó lesz, csak szerettem volna ha natívan vektoros marad.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2724) kuyarashi válasza BonFire (#2723) üzenetére


kuyarashi
őstag

Azt hittem jóval több van. Valószínűleg van jobb megoldás, de én úgy csinálnám ezt, hogy kijelölnék egy zöldet, majd szín alapján az összes ugyanilyen színű alakzatot is, ez ugyebár 1-2 kattintás. Ezeknek megadnám a kívánt, kékeszöld színárnyalatot, majd a Globalt bepipálva elmenteném. Ezt megismételném azzal a 10-12 zöldes árnyalattal.
Ezek után, alakzatkijelölés nélkül is, színenként módosíthatóak az árnyalatok a Global mivoltuknak köszönhetően. Ránézésre ez 5-10 perces meló. Inkább ez, mint raszterizálni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2725) BonFire válasza kuyarashi (#2724) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nem járható út, ha van 20-30 ilyen képed, amit tegnapra kérnek. E :( zért gondoltam, hogy van valami üdvözítő módszer erre. Angol nyelvű fórumokon mindenféle 79 fontos 3dr party plugint ajánlottak, amivel Hue Saturation épül be az Illustratorba, de nekem csak erre nincs ennyi kidobni való pénzem.

Végül úgyis képernyőre kerül, tehát a Photoshop fog besegíteni a végleges színezésben, mert nincs idegrendszerem egyesével pepecselni egy tucatnyi színnel, aztán a másik 30 grafikán ugyanígy.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2726) Syl válasza BonFire (#2725) üzenetére


Syl
nagyúr

Előtte azért szánj pár percet erre a videóra: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2727) kuyarashi válasza BonFire (#2725) üzenetére


kuyarashi
őstag

Érthető.
Amit Syl küldött az elég jó.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2728) BonFire válasza Syl (#2726) üzenetére


BonFire
veterán

:C :R Na, ez a módszer már szépen működik. :R :C Köszi! Ezt a színcsoportosítást még nem ismertem. Hiába no, eléggé összetett ez a recolor artwork. De ma is tanultam újat. Ez még jobb eredményt is ad, mint a Hue/Saturation.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2729) kuyarashi válasza BonFire (#2728) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én sem vágtam ezt a módszert, pedig alapvető, úgyhogy jó ismerni, ha ilyenbe fut az ember.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2730) BonFire


BonFire
veterán

Mi a legjobb módja több méretben is elkészíteni a PDF-et a nyomdának? Csináltam egy plakátot A1-ben, de le kell adjam A4-ben és A6-ban is (utóbbit lehet, hogy át kell variálni a szövegméret miatt...), tehát szeretnék A1-es és A4-es PDF-et menteni anélkül, hogy az arboardot vagy a kifutókat baszkurálnom kéne. Az A1-esen 5-5 mm, az A4-esen 3-3 mm is elég. De nincs kedvem átméretezgetni kézzel. Van erre valami opció Illustratorban?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2731) Met válasza BonFire (#2730) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor nyomtatod a pdf-et van lehetőség más méretet megadni (General-Media és Fit to page).
Próbáld ki, nem tudom hogy viselkedik csak tudom hogy tud ilyet:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2732) BonFire válasza Met (#2731) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem olyanom nincs. General->Media. Bármilyen papírméretet állítok be, nem méretezi át a grafikát, csak kipakolja rá, ami ráfér.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2733) Met válasza BonFire (#2732) üzenetére


Met
nagyúr

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2734) Syl


Syl
nagyúr

Minek ezt túlkomplikálni? :B Én évek óta (igaz Indesign-ban), heti rendszerességgel készítek azonos anyagot A4, A1, B1 méretekre. Csak egy méretet készítek (A4), jó nagy kifutóval, a plakátnyomtató meg felnagyítja a többire.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2735) Dluinet válasza Syl (#2734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2736) BonFire válasza Syl (#2734) üzenetére


BonFire
veterán

Talán azért, mert Illustrator volt a kérdés. Félre ne érts, én köszönöm a segítségeidet, amit InDesign-ban adtál, és alkalomadtán még oda is be fogok kopogni egy-két kérdéssel, de illusztrálni általában Illustratorral szoktam. Ez ilyen rossz szokás nálam.

Túlkomplikálni meg azért kell, mert a nyomda akkor se tudja, mekkorába kell kinyomtatni, ha PDF-ben kuldom fix mérettel, csak ha beleírom a fájlnévbe a méretet. Hogy aszondja az A4-hez kalibrált kifutó A1-ben már bazi nagy, tök fölösleges, és legyek szíves kisebbre venni. Mondom: vágjátok le a rákba, miért fáj neked a 6 mm? :C

Volt már olyan, hogy A6-ban nyomtatták ki az A5-ös flyert. Most már bele kell írjam a fájlnévbe, hogy A5 148x210 mm.

Állítólag túl sok a hulladék, meg környezetterhelés, meg anyám kínja. Ahelyett, hogy rakna rá egy vágómaszkot, ha annyira zavarja. :W

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2737) pikszel válasza BonFire (#2736) üzenetére


pikszel
őstag

Félelmetes, hogy némely nyomdában mennyire inkompetens emberek dolgoznak. Legutóbb elküldtem egy névjegykártyát, a fájlnévben benne volt a méret, felbontás és kifutó. 9x5 cm-es méret volt, 2-2 mm kifutóval (9.4x5.4 cm). Ezt képesek voltak úgy megoldani, 8.6x4.6 centisre lett feldarabolva, ráadásul rendre el voltak csúszva a minták, elmondásuk szerint azért, mert nem pontos a darabolójuk. Értem én, hogy hülyék, meg tré a vágógép, de ilyen munkát miért akarnak kifizettetni? Elképesztő. Persze egy másik helyen, ezt csont nélkül kivitelezték...

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2738) Dluinet válasza pikszel (#2737) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyen kicsi méretben +-1mm vágás eltérés mindenhol alap

Vegyük csak a felét.
0,5mm-es példa:
Ha a középre igazított szöveg a lap szélétől 3mm-re kezdődik, vágás után bal oldalt 2,5mm-re lesz, akkor a jobb oldalon hozzáadódik 0,5mm, így ott 3 helyett 3,5mm.
Nagyon durván látszik a 2,5 és a 3,5mm közötti különbség, pedig csak tized milliméterekről beszélünk.

A vágógépen a vágásvonalt jelölő fény majdnem 1 mm vastag (mindenhol).
A gép is belerak +-0,1mm szórást az ívek között
Ehhez hozzá jön még a papír nyúlása, vagy lézer technikánál a zsugorodása, ami 20cm ben kb 1mm.
Lehetetlen pontosan vágni, max ívenként, szikével egyesével vágva, csak azt te nem fizetnéd meg.
120Ft/db egy sima névjegyért te is soknak találnád.

Javaslom, hogy a kívánt vágástól ne legyen nem kifutó objektum legalább 5-6mm-re.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2739) Rayyy válasza Dluinet (#2738) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez szerintem egyáltalán nem így van, hogy +1 mm eltérés az alap lenne. Maximum a nyomorék magyar nyomdák miatt (tisztelet a kivételnek) belénk égett ez a hülyeség. Nagyon sok akcidens nyomatot adtam már le az évek során és ha a megrendelő nem spórolt, választhattunk jó nyomdát (pl. Keskeny), akkor tökéletes eredményt kaptunk. Amiket te mondasz (a nyúláson és zsugorodáson kívül, amik mondjuk egy 300 g-os ofszet névjegy esetén nem számottevőek), azokat mind bele lehet számolni a vágásba.
Ettől függetlenül a nem kifutó objektumok esetében tényleg érdemes tartani a "szabályt", amit mondasz.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#2740) Dluinet válasza Rayyy (#2739) üzenetére


Dluinet
nagyúr

írtam, lehet pontosan kérni, csak akkor már drágább lesz

ofszett névjegy, az brutális drága kis mennyiség esetén, csak a nyomólemezek sok ezer forint, és még nem készült egy darab névjegy sem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2741) BonFire


BonFire
veterán

Én is voltam nyomdász, és vágtam is a papírt. A mi vágógépünket kurva pontosan be lehetett lőni, olyan skála volt rajta. Az eltérés inkább akkor keletkezett, ha sok ív volt felrakva, illeve ha valaki trehányul pakolta fel az íveket, amelyek nem voltak rendesen kiütve. Sima, napilaphoz használt papírból 1500 ívet is fel tudtunk rá rakni, persze ott már két lábbal kellett állni a pedálon, hogy leszorítsd, mert a penge, ahogy levágta, közben tolta-húzta is.

Másfelől ha már kezdett életlenedni a penge, akkor volt hajlanos húzni, gyűrni az íveket. Frissen köszörült késcserével ezek a hibák is megszűntek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2742) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Én eddig egyetlen, régi vágógéppel találkoztam, de az is elég pontos volt. Nagyon sok múlik a mesteren, vagy "mesteren" is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2743) pikszel válasza Dluinet (#2738) üzenetére


pikszel
őstag

Akkor a másik helyen miért tudták megoldani hibátlanul? Talán mert akarták? Ha kézzel vágták, akkor úgy. 200 db névjegy volt egyébként. Nem tudom, hogy költségben jelentkezett-e különbség, mert az nem az én dolgom, de az még mindig kérdés, hogy a kifutó méretét miért sikerült levágniuk, azaz hogy lett a 9 x 5-ös méretből 8,6 x 4,6 cm...

Mondok mást. A fiamnak készíttettem pólót, vasalható fóliából vágott mintával. Az elől lévő minta se középen nem volt, se vízszintesen. Viszont az első vasalás miatt a nyakrésznél meggyűrődött a póló, és a hátsó minta, ami pont oda került volna, az úgy lett rávasalva, hogy áthidalta a gyűrődéseket. Mondta a fiatal hölgy, hogy semmi gond, megoldja. Erre visszatette egy kicsit a vasalóba, majd kivette onnan és kihúzta a gyűrődéseket, ezzel persze eltorzítva a mintát. Úgy gondolta, hogy az úgy jó lesz, összehajtogatta és betette nekem egy szatyorba, de azt mondta, hogy nem kell kifizetni, beszéljem meg a főnökkel, akit történetesen ismerek.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2744) BonFire


BonFire
veterán

Na, ma meg speciel azért küldte vissza az aktuális nyomda az anyagot, hogy nincs rajta a vágójel a kifutónál. Eddig se tettem rá sose. Ha oda volt írva, hogy A4, akkor valahogy mindig ki tudták számolni azt a 3-3 mm-t, amekkorára ki kell rakni. :C

Egyik így kéri, a másik úgy.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2745) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Minden nyomdának kell egy honlap, melynek egy külön oldalán, akár letölthető PDF-ben pontosan meghatározzák, hogy mit várnak el egy grafikai állománytól (fájlkiterjesztés, színmód, szpot színek, kifutó mérete, méretezés és vágóélek jelölése, stb.).
Még nyomdán belül is lehetnek különbségek az elvárásokban, ha mindig másik gépmester áll a nyomtató elé. Ezért kellene legalább vállalkozásonként egységesíteni a kritériumokat és be is tartatni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2746) Met


Met
nagyúr

Illuban csak a Perspektive grid és a Free transform tool-al lehet egy termék oldalára grafikát felrakni?
A Perspektive grid nagyon jó pl. doboznál ahol én adom meg hogy mekkora a doboz (egyedi csomagolás terv), a Free transform néha elég de az a bajom vele hogy pl. egy minden irányból ferdén fényképezett powerbank tetejére nem tudom rendesen felrakni a logo-t mert a fogópontoknak nem a grafika sarkait veszi (mint Corelben az Envelope tool) hanem a grafika által lefedett terület sarkait. Értitek vagy csináljak képet :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2747) BonFire válasza Met (#2746) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyesmire gondolsz? Én szoktam rajzolni egy téglalapot, majd arra szépen "ráhajtogatom" a Free Transform eszközzel.

Mondjuk elég hülyeség, hogy nem jegyzi meg a sarkot, hanem visszapakolja a bounding boxot, mintha mi se történt volna.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2748) Met válasza BonFire (#2747) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, erre.
Én is szoktam akkora téglalapot rajzolni mint a termék mérete de ha nagyon ferdén van a kép, vagy esetleg fejjel lefelé van (mert ugye úgy a dizájnos) akkor végképp széttorzul a logo a forgatástól.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2749) kuyarashi válasza Met (#2748) üzenetére


kuyarashi
őstag

Van egy "Reset Bounding Box" funkció Illustratorban, de ez is csak addig segít, amíg méretezed, vagy forgatod a képet. Amint megdöntöd és a szomszédos oldalak már nem 90°-os szöget zárnak, ugyanott vagy. (gyorsmenü > Transform > Reset Bounding Box)

2D-ben szívás az ilyen, ezért ha van rá lehetőségem, akkor Photoshopban csinálom a hasonló munkát.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2750) BonFire válasza Met (#2748) üzenetére


BonFire
veterán

Ez egy olyan idióta fícsör, amit az Adobe nem hajlandó megoldani, ami pedig alapvető lenne, már ha geometriai formákat pakolászik az ember ide-oda. Minden nagy cégnek van ilyen becsípődése. A Microsoftnál 30 éve nem tudják megoldani a beragadt eszközök leválasztását, vagy a fájl törlését: "A fájl használatban van. Zárjon be minden programot, ami használja, és próbálja meg újra."

A programban miért nem elég a fájlt bezárni? Mondjuk egy Ps dokumentumot. Mert párhuzamosan dolgozik az ember 18 egyéb képen, és akkor mentsd el egyesével mindet, majd zárd be Photoshopot, hogy a kukába tudj húzni egy fájlt, aztán újra megnyitni a Ps-t majd a recent files-ból az aktuális munkáidat.

A CC2050-ben ez lesz a top feature. Meg az, hogy végre meg fogja jegyezni, ha egyszer beállítom a Layer palettán az ikont 128 pixel méretűre, mert vak vagyok, hogy minden új doksi azzal induljon. Meg beleraknak egy template mentési gombot, ami Ps-ben meg Id-ben benne van, Ai-ban meg nincs. Csak a felhő. :C

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.