Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Met válasza PumpkinSeed (#1150) üzenetére


Met
nagyúr

Ez valami papír vagy szövet textura

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1152) PumpkinSeed válasza Met (#1151) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1153) privacy99 válasza PumpkinSeed (#1150) üzenetére


privacy99
senior tag

[link]

Itt szerintem találsz olyat. Vagy más oldalon, ami ingyenes mintákat ad. Csak arra kell rákeresni, hogy patterns, vagy textures.

Szerk.: A 4. oldalon van egy hasonló.

Ui.: Ha kifejezetten a készítésére vagy kíváncsi, akkor elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#1154) PumpkinSeed válasza privacy99 (#1153) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezzel mindent elmondtatok, köszönöm a segítséget. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1155) Bendeboy


Bendeboy
csendes tag

Sziasztok!

Transparency flattener -hez és overprint hez kérnék egy kis segítséget illustratorban.
Nagy méretű nyomtatáshoz készítettem egy vektoros grafikát ami png fájlokat is tartalmaz.
A Transparency flattener után a png-k áttetsző része fehérrel töltődött ki ami nem okozott semmi problémát amíg nem lett nyomtatásra küldve. Nyomtatáskor a fehér részek amik fedve voltak átütöttek és elhalványították a szines elemeket. Gondolom ez az overprint opció miatt lehetett.:F
Hogy állítsam be úgy, hogy a ne látszódjon az overprint? Vagy okozhatta más is ezt?
A segítséget előre is köszönöm.

...vége

(#1156) Dluinet válasza Bendeboy (#1155) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pdf X4/a szabványba mentsed, és nem kell foglalkoznod az átlátszóság simítással

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1157) Bendeboy válasza Dluinet (#1156) üzenetére


Bendeboy
csendes tag

Nekem csak PDF/X-4:2010 van, olyan a végű 4 esben nincs. Jó ez is?

Apropó, hogyan tudom leellenőrizni hogy tényleg nem lesz rajta az az overprint? Van valamilyen előnézeti mód?

[ Szerkesztve ]

...vége

(#1158) Dluinet válasza Bendeboy (#1157) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, jó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1159) Bendeboy válasza Dluinet (#1158) üzenetére


Bendeboy
csendes tag

Köszi szépen! Jó lett! :C

...vége

(#1160) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az miért van, hogy ma reggel virradóra az Illustratorom visszaállt alapértelmezettre. Azaz minden eltűnt a palettáimtól kezdve az összes beállítás.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1161) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1160) üzenetére


Dluinet
nagyúr

indítás közben lenyomtad a CTRL billentyűt? :F

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1162) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1161) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem emlékszem, de ilyenkor csinálja ezt? :F

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1163) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

utána néztem, csak indítás közbeni Ctrl+Shift+Alt billentyűk egyidejű lenyomása esetén csinálja az alapra állítást :B

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1164) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1163) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt meg még véletlen se tudja megnyomni az ember. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1165) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1164) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyan volt, hogy felületet váltottam, és minden beállításom elveszett. Ezért használom a Save Workspace menüpontot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1166) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1165) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem magyar van, és a magyarok ezt úgy fordították, hogy Munkaterületek kezelése.... :D Olyan menüpont nincs, hogy munkaterület mentése, ha rákattintok beírok egy nevet és mentés.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1167) BonFire válasza PumpkinSeed (#1166) üzenetére


BonFire
veterán

…Nem fordították le a menüpontot és hiányzik! Ha magyar van, azt neked, magadnak kell megtalálnod. Keress olyan fórumot, ahol magyar változatot használnak. Nem sok ilyen lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1168) PumpkinSeed válasza BonFire (#1167) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A probléma meg van oldva, ugyanis a kezelés alatt is el lehet menteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1169) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Szeretném megkérdezni, hogy miért csinálja ezt az Illustrator eddig gond nélkül daraboltam most meg. -.-

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1170) privacy99 válasza PumpkinSeed (#1169) üzenetére


privacy99
senior tag

Úgy veszem észre, hogy mintha néha bugos lenne az Illustrator. Hasonló (néha ugyanez), és más problémák is előfordulnak. Nem engedi, aztán ugyanúgy egy az egyben megcsinálom és akkor már jó.

(#1171) PumpkinSeed válasza privacy99 (#1170) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én bezártam majd megnyitottam ugyanonnan folytattam és ment... :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1172) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hát én ezt nem értem annyira gyökér az Illustratorom. Bezárom másnap megnyitom, hogy kezdjek egy új dolgot csinálni, és mintha frissen telepítettem volna fel. Sehol egy mentett paletta a windows menüpontban beállított dolgok mind eltűnnek. Na mondom megnyitom a munkaterületet amit elmentettem és az is eltűnt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1173) BonFire válasza PumpkinSeed (#1172) üzenetére


BonFire
veterán

A mentett workspace-t

C:\Users\Név\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Illustrator CS6 Settings\en_US\x64\Workspaces

szedd ki ebből a mappából, illetve csinálj róla máshová egy másolatot, és egy kattintással visszamásolhatod a helyére, ha valami zűr miatt eltűnne. Jobb ötletem nincs, de ez csak tüneti kezelés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1174) PumpkinSeed válasza BonFire (#1173) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Már újra is telepítettem és ugyan az megy. Készítek valamit akkor annak a mentésében megmarad ugyan úgy az egész workspace, de ha már újat nyitok akkor teljesen resetelődik és a workspace-eknél lévő mentések is eltűnik.

Megnéztem az általad mutatott mappát. Teljesen üres.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1175) BonFire válasza PumpkinSeed (#1174) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor valami program bug, vagy nem enged írni a Windows abba a mappába. Lehet, hogy rendszergazdai jogok kellenének, vagy valami el van állítva, mer egyébként oda kerül az összes általad készített mentés alapértelmezetten.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1176) PumpkinSeed válasza BonFire (#1175) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Így, hogy rendszergazdaként indítottam el az Illu-t, így eltudtam menteni a munkaterületet. :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1177) BonFire válasza PumpkinSeed (#1176) üzenetére


BonFire
veterán

…Tehát jól gyanítottam: Windows fícsör! :)) Akkor érik az embert meglepetések, ha kikapcsolja az UAC-ot (SmartScreen-t), mert akkor nem dobja fel a figyelmeztetést, hogy „Hé! Ide nem menthetsz.”, csak nemes egyszerűséggel nem csinál semmit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1178) PumpkinSeed válasza BonFire (#1177) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Instant kikapcsolom minden rendszertelepítésnél, de semmi jelzést nem adott, hogy oda nem írhat, csak átvette az uralmat a gép felett. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1179) ViZion válasza PumpkinSeed (#1178) üzenetére


ViZion
félisten

nem helyes, a sok birka user így sem olvassa el mit telepít... next-next-retard-finish :D ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1180) PumpkinSeed válasza PumpkinSeed (#1178) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

next-next-toolbarok-deltasearch-rendszertörlő algoritmusok-finish. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1181) BonFire válasza PumpkinSeed (#1178) üzenetére


BonFire
veterán

Öreg hiba, mert így nem is vagy vele tisztában, hogy milyen műveleteknél van szükség rendszerszintű beavatkozásra. Például a C-re és a Windows-ba nem nagyon szeret engedni írni, mert ott ugye fontos fájlok vannak. Kivéve a könyvtárakat: Dokumentumok, Képek, Zene, Videók. Ezen kívül az összes többi ilyen írásnál, felülírásnál rendszergazdai beleegyezést kér, vagy legalábbis figyelmeztet, hogy ez a művelet rendszergazdai engedéllyel kerül végrehajtásra (…úúú, ez a bikkfanyelv!).

Én egyszer bekapcsolva hagytam az UAC-ot, hogy kitapasztaljam, mennyire idegesítő, és bátran mondhatom: szokható a dolog.

Nem mellesleg Linux alatt nincs is választási lehetőség, ott mindig ugat az UAC (csak persze nem így hívják), de ott még meg is kell erősíteni a műveletet állandóan a jelszavaddal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1182) ViZion válasza BonFire (#1181) üzenetére


ViZion
félisten

Csak ha a rendszerhez szeretnél hozzáférni, home mappádban isten vagy :)
Sokkal kevesebbszer kell, mint win alatt! :K
Ha telepítesz, akkor kiválogatod, h miket telepítenél, egyszer beírod a jelszót és kész. Nincs "ajándék" szoftver, meg még 80 OK, tovább, elfogad... Ha meg terminált használunk, akkor egyes parancsoknál kell, de ha több parancs lenne, akkor átlépsz rendszergazdába (Linuxon ez Super user), és megint csak 1× beírtad, és amíg be nem zárod azt az ablakot, addig su vagy. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1183) BonFire válasza ViZion (#1182) üzenetére


BonFire
veterán

Látszik, hogy régen próbálkoztam vele. :C

BTW, kéne nekem az Illustrator magyar nyelvű felületéről pár screenshot. Ilyesmi:

Tudniillik a magyar nyelvű Helpet tanulmányozom, de sehogy se bírok rájönni, az Expandolást minek fordították, az egészet meg nincs kedvem végigolvasni, olyan bikkfanyelven írták, hogy a hátam borsódzik tőle. :F

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1184) Dluinet válasza BonFire (#1183) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kibővítés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1185) PumpkinSeed válasza ViZion (#1182) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értek a Linuxhoz rendszergazda vagyok, ha lenne is rá adobe termék akkor a Windows nálam nem játszana. :))

(#1183) BonFire

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1186) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

képernyő képet png-be, véletlenül sem jpeg-be mentűnk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1187) Met


Met
nagyúr

Ötletelés kellene hogy mivel lehetne tükrözni egy molinón a következőt:
Minden olyan ifjúsági szabadidős szervezett tevékenység (kultúra, sport szórakozás) ami a fővárosi tanulóifjúság kulturált szabadidő töltését szolgálja.

Én sajnos nem tudok attól elvonatkoztatni hogy isznak, drogoznak, buliznak és néha beszédelegnek egy vizsgára. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1188) PumpkinSeed válasza Met (#1187) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt úgy lehetne a legművészibben ábrázolni, hogyha készítesz valamit ahol fociznak kávéznak tanulnak meg ilyenek és mélyen eldugva beleteszed azt, hogy isznak, drogoznak stb.. :D Ezt úgy, hogy elsőre ne lehessen észre venni csak mondjuk egy olyan 1-2 perces nézés után. :)) :DDD

Pl.: készítesz egy fotót arról, hogy kávéznak boldogok és beszélgetnek, és közben ott lesz a drogokhoz kapcsolódó kellékek az asztalon. :DD

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1189) BonFire válasza PumpkinSeed (#1185) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi! A kibővítés nem szerepelt a szótáramban pont.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1190) GergőBp válasza BonFire (#1189) üzenetére


GergőBp
tag

Mától figyelemmel követem ezt a totyikot is! :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1191) BonFire válasza GergőBp (#1190) üzenetére


BonFire
veterán

Jól teszed. Az Illustrator remek dolog, csak valamiért nem olyan népszerű, mint a Photoshop, pedig ezzel lehet csak igazán szép dolgokat csinálni. Nem ártana kicsit népszerűsíteni ezt a topicot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1192) GergőBp válasza BonFire (#1191) üzenetére


GergőBp
tag

Igazad volt az áttéréssel kapcsolatban. Ha Illustratorra gondolok egyből hányingerem lesz. Sok berögződés PS-ben nem alkalmazható itt. Idővel majd csak megszokom. Ideje neki állnom tutorialozni. PS-t előbb magamtól varázsoltam és csak egy idő után nézegettem videókat. utána nyílt meg előttem igazán a program. Na majd csak lesz ebből is valami. Tipós könyveknek is neki kezdtem 2 napja :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1193) jozsger


jozsger
csendes tag

Helló,

azt szeretném kérdezni hogy tudtok e megoldást arra, hogyha én illustrátorban kb 90 db artboardot kimentek Ai formátumban és beállítom hogy mindegyik artboardot szerparáltan mentse ki, akkor tudok e olyan beíllítást csinálni hogy mindegyik nevében szerepeljenek bizonyos adatok az artboard számán kívül?
Pontosan jelenleg az kellene nekem, hogy a név és artboard számon kívül legyenek ott a méretei is az artboardnak ( pl.: title-01-300mmX500mm ) vagy valami hasonló.

Előre is köszi

üdv
József

(#1194) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Tudja valaki, hogy a Nemzeti Dohánybolt logójában a T betű most Trafik vagy Tobacco?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1195) Met válasza PumpkinSeed (#1194) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem Tobacco, de azt hiszem BonFire linkelte korábban az arculati kézikönyvet, lehet abban le van írva mit jelképez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1196) BonFire válasza PumpkinSeed (#1194) üzenetére


BonFire
veterán

T mint tobacco, hogy a külföldiek is tudják, mi ez! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1197) PumpkinSeed válasza BonFire (#1196) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egy elemzésben úgy olvastam, hogy az osztrákkal összehasonlítva a mi logónkon a T betű a Trafikot jelenti. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1198) BonFire válasza PumpkinSeed (#1197) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs nagy „undorom” végignyálazni, olvasd el, hátha okosabb leszel tőle! :D Ez a hivatalos arculati kézikönyv. Minden más, ami nem így van magyarázva, bullshit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1199) PumpkinSeed válasza BonFire (#1198) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt megtaláltam én is. De nincs egy betűse arról, hogy miért van benne a T betű. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1200) Syl válasza PumpkinSeed (#1199) üzenetére


Syl
nagyúr

Az M betű találóbb lenne benne. ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.