Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) BonFire válasza jhos910 (#1850) üzenetére


BonFire
veterán

Én szelektív kerekítéshez a Round Any Corner Illustrator scriptet szoktam használni. Nagy hátránya, hogy saccolgatni kell az értéket, elsőre nem tudja az ember jól eltalálni, mekkora is legyen az a rádiusz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1852) jhos910 válasza BonFire (#1851) üzenetére


jhos910
aktív tag

Köszi!
Újabb kérdés:
Ebben a videóban, hogyan nézi a srác a mesh fillt, hogy nem látja a színeket? Lehet valami kommentben vagy vidiben benne van a válasz de aki ránéz egyből tudja a választ.
Köszi :R

(#1853) BonFire válasza jhos910 (#1852) üzenetére


BonFire
veterán

A hagyományos módon használja. A csomópont mellé kattint Eyedropper eszközzel, és így vesz mintát. Csak kurvára fel van gyorsítva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1854) jhos910 válasza BonFire (#1853) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha a mesh fill-t rádobjuk valami objektumra akkor kitölti színnel amit nem is lehet levenni róla.

De megvan amit kerestem. Outline preview-ben nézi a mesh fillt és a képet amiről veszi a színeket azt egy külön rétegre teszi amit átállít "template" rétegbeállításra (vagy hogy fejezzem ki szépen)(duplaklikk a rétegen és "template").

(#1855) BonFire válasza jhos910 (#1854) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt nem is tudtam. Annyira kevésszer használtam a Mesht, hogy nem emlékszem, látszik-e alatta a kép vagy sem. Mindenesetre türelmes ember.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1856) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

eleg regota grafikazok es hasznalok illusttatort. de miota MAC re valtottam windowsrol, illustrator CC alatt, egyszeruen hiaba irok be cmyk skalaban K nal 100at, egyszeruen visszairja. es nem is mukodik korrektul a bal oldlai savban a szinkevero. nem tudom mi a fene lehet a gond.

minden beallitas cmyk ra van megadva, profilok egyebek.. es meg sem mukodik.

valakinek otlet? lattatok/hallottatok mar ilyet? :U :F

markbellus.hu 

(#1857) BonFire válasza TBMC (#1856) üzenetére


BonFire
veterán

Nem lehet, hogy az Apple más színteret használ, mint a PC és ezért állít át valamit?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1858) Syl válasza TBMC (#1856) üzenetére


Syl
nagyúr

Hazaérek és megnézem. Igaz nekem csak CS6 van.

(#1857) BonFire

Mindenből ugyanazt használ. Pl. az irodában Win-es Indesign-ban elkezdem a melót és otthon Mac-en befejezem. Egyedül a régi type-1 fontokkal van szopás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1859) TBMC


TBMC
addikt

egyszeruen nem ertem.

csak, hogy mindneki szamara ertheto legyen, keszitettem egy pici videot:

https://www.youtube.com/watch?v=dOHfmRxT994&feature=youtu.be

elore is koszonom! :R

u.i nagyon fontos es surgos lenne, nyomdaba kellene anyagot leadni de basszus ez kesz vicc. :O :O

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#1860) Syl válasza TBMC (#1859) üzenetére


Syl
nagyúr

Te, nem RGB annak a dokumentumnak a színtere?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1861) Met válasza Syl (#1860) üzenetére


Met
nagyúr

Jaja, akkor szokta a színeket felülírni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1862) TBMC válasza Syl (#1860) üzenetére


TBMC
addikt

ennek epp igen, de cska szemlelteteskepp dobtam fel epp aza dok volt megnyitva. hiaba kezdek projektet cmyk szinterben u.ezt eredmenyezi.

:O

markbellus.hu 

(#1863) BonFire válasza TBMC (#1859) üzenetére


BonFire
veterán

Az Adobe fórumán is kérdezte ezt már valaki, és nem sikerült megoldani a problémát. A Help nem tud benne segíteni?

Ha ez segít, itt van néhány scrshot az én beállításaimról (gyáriak)


A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1864) TBMC válasza BonFire (#1863) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom!

u.igy vagyok en is beallitva :(

kozbe csinaltam egy uj projektet szemlelteto videot:

https://www.youtube.com/watch?v=gqXrZXTWbpQ&feature=youtu.be

markbellus.hu 

(#1865) Syl válasza TBMC (#1864) üzenetére


Syl
nagyúr

A color picker az sajna itt is elég hibbantul működik. Eddig azért nem tűnt fel, mert én színt mindig a color palettáról választok, onnan meg a 100% black nem változik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1866) TBMC válasza Syl (#1865) üzenetére


TBMC
addikt

a vicc az, hogy visszatettem a CC 17-et, ott minden flottul mukodik, cska ugye abbol hianyzik megannyi uj funkcio. amint felteszem a 18-at egybol megorul a color picker. es mint eszrevettem nem csak a k100al van a gond, hanem csomo mas szinnel is. nem azt adja vissza amit kellene :o :(

markbellus.hu 

(#1867) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Egy kis segítséget kérnék.
Az lenne a feladatom, hogy hatszögekből készítsek egy hálót, ami egy játéknak lesz a pályája.
Corelben úgy csinálnám, hogy megrajzolok egy hatszöget, és aztán a duplicate paranccsal megcsinálnám a hálót.

Illustratorban nincs ilyen fix koordináta alapján történő duplikálás, csak a szabadkezi? Vagy itt hogy a legkönnyebb ezt csinálni?

Valami ilyesmi lenne a végeredmény:

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1868) Syl válasza rum-cajsz (#1867) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1869) rum-cajsz válasza Syl (#1868) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Köszönöm!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1870) jhos910 válasza rum-cajsz (#1867) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem lenne jobb ha kódban raknátok le? Mondjuk nem ismerem a játékot de így az adott mezőket könyebb lenne változtatni.

(#1871) rum-cajsz válasza jhos910 (#1870) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem online játék, hanem társasjáték. :)
Viszont végül nem a blend volt a célravezető, hanem a transform. Elég jópofa, jól elszórakoztunk ketten (én és az AI).

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1872) jhos910 válasza rum-cajsz (#1871) üzenetére


jhos910
aktív tag

Jahhh. Értem. :)

(#1873) TBMC válasza TBMC (#1864) üzenetére


TBMC
addikt

van valakinek infoja ezzel kapcsolatosan esetleg masnal is jelentkezik a hiba?

nekem osx alatt mindket gepen, imac es rmbpro-n egyarant. yose alatt.

a 17.1 cc hibatlanul fut, de amint felteszema 18-at megbolondul a color picker. (mint, ahogy a videon is lathato)

:U

markbellus.hu 

(#1874) BonFire válasza TBMC (#1873) üzenetére


BonFire
veterán

Ide írjad, mert bug. Másnál is jelentkezik. Addig is, míg ki nem javítják, kénytelen vagy a korábbi verziót használni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1875) TBMC válasza BonFire (#1874) üzenetére


TBMC
addikt

a vicc az (mar az oruletbe kerget) a CC 17.1nel pedig a zoom szarakszik neha enged zoomolni alt + gorgo neha nem...

amugy a 18ra visszaterve osx yose elso frissiteseig kiraly volt. utana megorult a program, nagyon bugos lett egyszeruen osx alatt ilyet en meg nem veltem felfedezni :S :(

:R

markbellus.hu 

(#1876) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Elöljáróban szeretnék szólni, hogy egyáltalán nem ismerem az Illustratort, de össze szeretnék barátkozni vele, csak nem tudom, hogy amit akarok azt egyáltalán ezzel kell-e.

Egy fotóból szeretnék fejlécet csinálni, valami hasonlót szeretnék elérni. Persze nem pont ilyet, abban nem is reménykedem, de egy kicsit rajzosítani textúrázni akarom.

Merre érdemes elindulnom, mire keressek rá?

Let's begin, de gozaimasu!

(#1877) BonFire válasza _ak_ (#1876) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem ez sokkal inkább Photoshop munka, mint Illustrator. Az Illustrator vektoros állományok szerkesztésére való. Ha rajzolni kell, én sokszor előnyben részesítem a Photoshoppal szemben, ugyanis vannak benne olyan fejlett dekoráló eszközök, ami a Ps-ben nincsenek. A teljesség igénye nélkül.

Transform tool
Blend tool
Rotate tool
Mirror tool
Gradient Mesh tool
Symbol Sprayer tool

Továbbá fejlettebb az illesztés az intelligens segédvonalaknak köszönhetően. Bizonyos típusú munkák könnyebben mennek benne.

Ha festeni akarsz, akkor inkább Photoshop.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1878) _ak_ válasza BonFire (#1877) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm! Sejtettem, hogy nem lesz az igazi, csak láttam, hogy azért sok mindent lehet művelni bevitt anyagból is, így gondoltam hátha. Eredetileg egy fekete-fehér képet akartam "logosítani", de már a körbevágásnál elakadtam. :B PS-t azért jobban ismerem, azt hittem ez is szinte ugyan olyan lesz.

De mivel a weben is preferált a vektoros grafika, muszáj leszek majd visszatérni. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#1879) BonFire válasza _ak_ (#1878) üzenetére


BonFire
veterán

Az sose árt, ha megtanulod. Annyival szélesíted a képességeid palettáját. Amikor megtanultál vektoros állományokat szerkeszteni, majd akkor döbbensz csak rá, az élet mennyi területén van rá szükség, amúgy meg nem is tud az ember a létezéséről, amíg el nem mélyed benne. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1880) Borderguard7


Borderguard7
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdést is szeretnék feltenni, az első még nem néztem utána, itt kérdezem először, tehát lehet hogy hüleség, de van az Illunak vonalkód generátora? Ha igen, hol és hogyan működik?

A másik már egy kicsit reménytelenebb, ha legörbített szövegem van, valami módon vissza lehet e fejteni szerkeszthető szöveggé?

Visszatérve a vonalkódra, nem vagyok túl jártas még ebben, ezért segítséget kérnék abban is hogy az milyen vonalkód, amelyikben 5 szám után, kötőjel és 5 betű van?

Előre is köszönöm a segítségeket.

(#1881) Syl válasza Borderguard7 (#1880) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen automatizáló vackok, mint pl. a vonalkód-generátor, Corel-ben találhatók.
A görbített szöveget meg lehet átengedni egy OCR programon/oldalon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1882) Met válasza Borderguard7 (#1880) üzenetére


Met
nagyúr

Görbésített szöveget vissza állítani szerkeszthető szöveggé nem lehet.
Ahogy Syl is írta, mentesz egy jpg-t (jó felbontás, fehér alapon fekete szöveg, nem kell sok elég néhány jellegzetes karakter) feltöltöd ide és ha mázlid van akkor kapsz találatot.

Esetleg a mentett jpg-t berakhatod ide is, hátha valaki felismeri.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1883) rum-cajsz válasza Borderguard7 (#1880) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Görbére írt szöveg:
Kijelölöd a text eszközzel a szöveget a görbén, Ctrl + C és egy új szöveget kezdve Ctrl + V.
Tudom, hogy kerülő megoldás, de jobb, mint a semmi.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1884) Met válasza rum-cajsz (#1883) üzenetére


Met
nagyúr

Nem görbére írt szövege van hanem görbésített

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1885) Dluinet válasza Borderguard7 (#1880) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Online Barcode Generator

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1886) rum-cajsz válasza Met (#1884) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ah, és tényleg! Nem figyeltem eléggé. :)
Ezesetben valami OCR segíthet talán, ahogy Syl is írta.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1887) Syl válasza rum-cajsz (#1886) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ezt használom: [link]
Angol, német és most éppen holland szöveget "karakteresítek".
Persze mivel free van egy csomó korlátozása :( de a szöveget tökéletesen felismeri.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1888) Dluinet válasza rum-cajsz (#1886) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google docs is jó OCR-bek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1889) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek, mert már szétkap az ideg, hogy ilyen alap dolgot nem tudok megcsinálni...
Adott a lenti vektoros icon és látszik, hogy a kijelölés nagyobb, mint maga az ábra, hogy az istenbe tudom ezt megvágni a piros kerettel jelzett, pontos méretre? Próbáltam már, hogy csinálok 1 kitöltés és stroke nélküli téglalapot és crop-olom vagy ugyan ezt de shape builderrel, de egyik se csinál semmit... Mi lenne a megoldás?

Meg ha már kérdezek ilyen témában, adott ábrából hogyan tudok kivágni 1 részletet, mert az se sikerült a fent említett módszerekkel.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1890) Met válasza TheProb (#1889) üzenetére


Met
nagyúr

A piros téglalapot legfelülre hozod (bring to front), kijelölsz mindent, jobbklikk make clipping mask.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1891) TheProb válasza Met (#1890) üzenetére


TheProb
veterán

ah, végre. köszi :R

A másik részre viszont ez így nem jó, mert így csak az a rész marad meg amit kimaszkolok, ugye. Ha azt akarnám, hogy ne kivágja a régiből a kijelölt részt, hanem csak elvágja, azt hogy kell? Pl. kijelölöm a CAD logóját a kijelölés mentén elvágja az ábrát és meglesz külön rétegen a logó, másikon meg a kép többi része, a szöveg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1892) Met válasza TheProb (#1891) üzenetére


Met
nagyúr

Ha vektoros akkor jobbklikk, release clipping mask, majd jobbklikk, ungroup. Így külön objektumok a betűk és a logo elemei. Nem kell semmit vagdosni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1893) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Tavaly valaki érdeklődőt a Wacom Bamboo Pad használhatósága iránt. Most már közel egy éve használok egy Intuos Pent, ha újra beesne valaki, összeszedtem, hogy mit tapasztaltam ezzel.

A Bamboo Pad rajzolásra lényegében nem használható. Egér helyett jó lehet, jegyzetelésre el tudom képzelni, vagy gyors skiccelésre, de rajzolásra szerintem nem alkalmas. Aki a minimumban gondolkodik annak a legkisebb Intuost (Wacom Intuos Pen) tudom javasolni. Ennek a rajterülete kb. 15x9.5 cm. Aki ennél jobb minőségre vágyik, annak mélyebben bele kell nyúlnia a pénztárcába.

Én jelenleg hobbi szinten rajzolok, leginkább térképeket. Maga a Bezier görbés rajzolás is kényelmesebb a cerkával, de leginkább szabadkézi rajzolásnál vált be, és utólag ahol szükséges csomópontsimítás. Sokkal gyorsabban lehet így haladni a rajzolással, mint a Bezier görbékkel szerencsétlenkedni, bár a precizitás ilyenkor hátrányba kerülhet.
A padon van négy programozható gomb, a cerkán még kettő. Az Intuos Pen cerkájának másik fele nem működik radírként, pedig néha jól jönne.
Egy negatív dolog volt vele, hogy a jobb és bal szélén nagyon kényelmetlen a kéztartás, ezért csináltattam hozzá a szomszéd asztalossal egy rajztáblát, amibe belesüllyesztem a táblát, és így már kényelmesen használható a széleken is. Összességében elégedett vagyok vele.

Előnyök:
- nagyon olcsó
- gyors rajzolás
Lehetséges hátrányok:
- kicsi rajzterület,
- kevés programozható gomb
- nincs radír a cerkán
- a szélein kényelmetlen a rajzolás

Hobbi szintű rajzoláshoz kiváló, de ha ebből élnék, akkor én egy nagyobb táblába ruháznék be.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1894) Polemius válasza rum-cajsz (#1893) üzenetére


Polemius
aktív tag

:R

(#1895) Nagykeres_Bá


Nagykeres_Bá
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy picit zöldfülű kérdésem a tapasztaltabb Illustrator felhasználók felé. Szeretném megtanulni az Adobe termékek használatát. A Photoshop már megyeget, persze még van hova fejlődni, de szeretném kibővíteni a tudásomat az Illustratorral. Nézegettem a témában szakmai irodalmat (blogok, könyvek, tutorialok), de félek mire autodidakta módon kitapasztalnék mindent új piaci felosztás lesz :D 2 kérdésem van:

1.) Szerintetek, hogyan kezdjek bele az egészbe?
Én egy rövid tanfolyamra gondoltam, ahol szóban képesek elmondani az alapokat és amikor már tudom mit olvasok ezek után, vennék pár könyvet, meg egy lakatot a szobám ajtajára és ki sem jövök míg nem váltom meg a világot.

Nézegettem pár könyvet, meg tanfolyamot, amit mások ajánlottak nekem. Ha szabad belinkelném, hátha van róla tapasztalatotok, véleményetek.

Ide jár egy barátom, sajnos a többiről semmi iránymutatásom sincs:
http://designertanfolyam.hu/illustrator-tanfolyam

Ezeket a könyveket néztem ki:
http://www.libri.hu/konyv/adobe-illustrator-cs6.html
http://www.libri.hu/film/perhiniak_marton.adobe-webdesign-mesterkepzo.html

Ez járható?

2.) Van-e ennek még/vagy már piaca? Sok helyen olvasok álom fizetéseket, de amikor beszélgetek grafikusokkal nagyon eltérő válaszokat kapok. Első lépésként hobbi szinten szeretném megtanulni, de ha látok benne rációt, szívesen dolgoznék a megszerzett tudással.

Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat.

A legjobbaknak csak a legjobbat.

(#1896) Met válasza Nagykeres_Bá (#1895) üzenetére


Met
nagyúr

Frissen megszerzett tudással nem nagyon fognak felvenni nagypénzes helyre.
Sok év gyakorlat kell és sok referencia.

A nagypénzes helyek jellemzően az ügynökségek de ott kitapossák a beled (rengeteg munka és mind tegnapra kell).

Van rengeteg tutoriál amiből meg lehet tanulni a program kezelését, a többi rajtad áll.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1897) BonFire válasza Nagykeres_Bá (#1895) üzenetére


BonFire
veterán

Addig jó, amíg a Photoshop csak „megyeget”, mert utána elég kínkeservesen lehet levetkőzni (vagy sehogy sem) a beidegződéseket. Ha mai fejjel kezdeném a tanulást, mindenképpen párhuzamosan tanulnám az összes ilyen jellegű programot: Photoshop +Illustrator + InDesing szentháromságot.

És az is való igaz, hogy ma már elképzelni nem tudnám az életem Illustrator nélkül – nem is tudom, hogy tudtam oly sok éven át mellőzni.

Az ilyen tanfolyamokkal vigyázni! Van olyan 16 órás tanfolyam, amit ledarálnak egy hétvégén: szombat-vasárnap 8-8 órában, aztán gondolhatod, mennyit jegyzel meg belőle. Semmit, de akkor a pénz már ki van fizetve. És 45 e Ft ez is. :F De mondhatnám, hogy a 4 hétre elosztott 36 órás tanfolyam is semmi. Mondjuk a tananyag leadására elég, de azt begyakorolni évekig tart.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1898) Dluinet válasza Nagykeres_Bá (#1895) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ennek az elődjéből tanultam meg

3-4× végigmész a könyvön, akkor már érteni fogod

sok gyakorlással pedig tudni is fogod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1899) Nagykeres_Bá


Nagykeres_Bá
csendes tag

Köszönöm srácok a tanácsokat : Mérlegelem akkor a tanfolyamot, de igazából nekem csak arra van szükségem, hogy valaki szóban bemutassa nekem, utána amúgyis magamra maradnék :D

A legjobbaknak csak a legjobbat.

(#1900) pufancska


pufancska
tag

Helló, létezik valami billentyűkombináció, hogy a gyári beállítások visszaállítódjanak? Előre is köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.