Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Racze


Racze
tag

Hali!

Lehet, h nagyon hülye kérdést teszek most fel, de valamilyen oknál fogva eltűnt a színpaletta a swatches panelről. Azt hogy tudom visszahozni?

Köszi.

****

(#1002) Dluinet válasza Racze (#1001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A dokumentumba menti, ha dokumentum nem tartalmazza akkor ennyit látsz.
színtárak testreszabása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1003) BonFire válasza Dluinet (#1002) üzenetére


BonFire
veterán

Csak ami nincs benne abban a helpben, hogy hová is kell kattintani! A paletta jobb felső sarkában a kicsi lefelé mutató nyílra, és előjön a menü.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1004) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan problémával állok szemben, hogy mintha valami megadott igazítási forma szerinte rakna mindent, így nem tudom szabályosan egymás mellé tenni, mert mindig elugrik, ezt hol lehet kikapcsolni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1005) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

view> snap to grid elől vedd ki a pipát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1006) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1005) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nincs bepipálva, sem a ponthoz igazítás sem a rácshoz igazítás sem. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1007) #79494144


#79494144
törölt tag

szia

Ha több objektum található a rajzodon, akkor az "intelligens segédvonalak" is bezavarhat.
Próbáld meg ezt is kikapcsolni a nézet menüben, vagy ctrl+U.

(#1008) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tölts be az egyik gyári workspace-t, valószínűleg rendbe fogja tenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1009) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1008) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megtaláltam a problémát. CS6-om van és magyar. Az Eszköztárban van egy olyan, hogy Átalakítás panel, és ott be van pipálva a képpontrácshoz igazítás, de kiveszem és a köv objektumnál megint be pipálja. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1010) BonFire válasza PumpkinSeed (#1009) üzenetére


BonFire
veterán

Az azért van, ha pixeles végeredményt renderelsz (png-t JPG-t), akkor még véletlenül se essen egy-egy objektum fél pixel távolságra a másiktól, mert baromi ronda tud lenni az anti-alias ebben az esetben. Az hadd legyen csak ott.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1011) PumpkinSeed válasza BonFire (#1010) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem, és valahogy nem lehet megcsinálni, hogy a formákat egymás mellé tudjam igazítani, úgy, hogy ne essen pixelközé?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1012) BonFire válasza PumpkinSeed (#1011) üzenetére


BonFire
veterán

Dehogynem. Ki-be kapcsolgatod a pixel preview-t, jól belezoomolsz, és a mozgató eszközzel rakod a helyére.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1013) PumpkinSeed válasza BonFire (#1012) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1014) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Ha ráteszek egy formára egy hatást majd duplicálom akkor a másolatról hogy tudom levenni a hatást?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1015) Kloden válasza PumpkinSeed (#1014) üzenetére


Kloden
senior tag

Windows / Appearance-val. Ott mindent le lehet szedni mindenről, utólag állítgathatsz bármit. Nélkülözhetetlen dolog.
A másik mókás dolog még a Graphic Styles, ebbe csak behúzol bármilyen effektezett objectet, majd innen ráhúzva bármire, az felveszi az eredeti tárgy effektjeit, olyan mint az MS termékeknél a Format painter -ha jól írom.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1016) BonFire válasza Kloden (#1015) üzenetére


BonFire
veterán

Tegyük hozzá: csak abban az esetben, ha nem raszterizálta az effektet! Egyébként az összes cuccot (kitöltések, körvonalak egyéb effektek) az Appearance palettán keresendők. Akkor jelennek meg, ha kiválasztod az objektumot. Akkor felsorolás szerűen ott lesznek. Aztán a szokásos módszerre megfogod őket, és belehúzod az alul található kukába.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1017) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Azt, hogy a munkaasztalon is úgyan az a kép minőség jelenjen meg mint a végleges kép-en és ne ilyen low grafos képet adjon, hol lehet beállítani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1018) BonFire válasza PumpkinSeed (#1017) üzenetére


BonFire
veterán

Tessék? Mit? Hogy?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1019) Kloden válasza PumpkinSeed (#1017) üzenetére


Kloden
senior tag

Szerintem ugyan azt a minőséget adja vissza a munkaasztal is mint amit el is ment. Legalábbis én nem tapasztaltam különbséget.
Egy dologban tapasztaltam manuális javítási lehetőséget, ezt az Effect / Document Raster Effect Settings / itt pipa mindenhol és a Resolution-t 300-ra kell állítani. Ezáltal javul pl az árnyékok, gradiensek minősége.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1020) Polemius válasza BonFire (#1018) üzenetére


Polemius
aktív tag

Amennyiben jól értelmezem, a kérdés arra irányul, hogy hol lehet beállítani exportáláskor a jpg (vagy egyéb bitképes formátum) felbontását.
Persze lehet, hogy rosszul értelmezem. :)

(#1021) BonFire válasza Polemius (#1020) üzenetére


BonFire
veterán

Hát igen. Vagy felteszi érthetően a kérdést, vagy lehet barkóbázni. De én abban nem veszek részt. Tessék megtanulni kérdezni!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1022) PumpkinSeed válasza Kloden (#1019) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, elnézést a rossz kérdésért, az árnyékokkal volt problémám. De így most már az is jól néz ki.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1023) Dexter68


Dexter68
addikt

Az megvolt, hogy az Adobe ingyenesen letölthetővé tette a CS2 csomagot?

Letölthető egyben és külön-külön is.

Creative Suite 2

Acrobat 3D 1.0
Acrobat Standard 7,0
Acrobat Pro 8.0
Audition 3,0
GoLive CS2
Illustrator CS2
InCopy CS2
InDesign CS2
Photoshop CS2
Photoshop Elements 4.0/5.0
Adobe Premiere Pro 2.0

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1024) Met válasza Dexter68 (#1023) üzenetére


Met
nagyúr

Meg és az is hogy mégsem ingyenes :(
Csak azoknak akiknek már amúgy is megvan véve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1025) jhos910 válasza Dexter68 (#1023) üzenetére


jhos910
aktív tag

A Ps topikban ki lett tárgyalva szépen ez a téma. Sajnos NEM ingyenes a program. Egy két idézet a másik totyikból, hogy ne legyen folytatása a free CS2 beszélgetésnek. (amiben amúgy én benne sem voltam ;] :P :DDD :DDD )

Bonfire(15302):
"Nem trial verziók, és nem illegálisak, csak nem neked vannak odatéve, hanem azoknak, akik egyszer már megvették a CS2-t. A CS2 aktivációs szervereit leállítják (egy idő után fölösleges a gépparkot fenntartani), így viszont akiknek aktiválós telepítőjük van, azoknak nem fog tudni működni. Éppen ezért az Adobe olyan telepítőket készített (ezeknek a felhasználóknak), amelyeket nem kell aktiválni, mindössze egy termékkulcsot kell megadni. De ettől még nem használhatod legálisan, hacsak számlát nem tudsz mutatni arról, hogy megvetted.
A bolt kirakatából sem veheted el, ami megtetszik, hanem bemész és megveszed, akkor a kirakatból is megkaphatod. Kábé ennyi. Ez egy kirakat."

Bonfire(15317):
"...Egy a lényeg. Eddig sem volt ingyen a Photoshop, és eztán se lesz az. A régebbi verziók azért nem (ezt már párszor kitárgyaltuk, csak te akkor nem voltál ott…), mivel a Photoshop CS2-vel is kitűnően lehet dolgozni, és nagyjából ugyanazzal az eredménnyel, mint a CS6-ban. Csak hozzá képest kissé fapados..."

[ Szerkesztve ]

(#1026) Dexter68 válasza jhos910 (#1025) üzenetére


Dexter68
addikt

Eeeegen, sorry benyaltam... már módosítottam a blogbejegyzést is.
Megjegyzem, milyen dolog ez már, hogy még mindig működik és dobálja a serial numbereket, mintha ingyen volna? És, hogy csak egy fórumban egy válaszüzenetben említik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1027) BonFire válasza Dexter68 (#1026) üzenetére


BonFire
veterán

Nem vagy vele egyedül. Én is írtam róla, még mikor forró volt a téma. Egyébként ennek 1000-ből 999 ember bedőlt, a maradék egy ezreléket meg nem érdekli a program. És az Adobe még mindig nem adott ki semmiféle hivatalos közleményt az incidensről, pedig az Audition EULA-jában szép kis kupleráj van! Dióhéjban azt írja, hogy amennyiben az Adobe hivatalos oldaláról származó telepítővel és a kint lévő seriallal telepíted, akkor jogszerűen használod. Vagyis nem krekkel kinyitott trial, hanem ez, a seriallal aktiválható verzió. Mondom: ez kizárólag az Audition-re vonatkozik, a többiét nem olvastam.

Nagy kupi van, mondom. :((( Szerintem azt akarjá, hogy az „övéket lopják”. Aztán egy nap majd benyújtják a számlát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1028) Dexter68 válasza BonFire (#1027) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet ez egy bújtatott marketingfogás... annó a Corel sem védte a termékét, azt használta boldog-boldogtalan, azt tanulták meg a kezdő grafikusok, az terjedt el.
Alapvetően üzleti szempontból sem tartanám hülyeségnek, hiszen egy 6-7 évvel ezelőtti verzióról van szó, elég nagy tudású csomag ahhoz, hogy a free kategóriában mindent vigyen, megtanulják, megszeressék a wannabe dizájnerek, és amikor elmennek dolgozni ilyenolyan stúdiókba, akkor ragaszkodjanak hozzá. Illetve a stúdiók se mást vegyenek, hiszen mindenki ezt ismeri.
Ezt a hozzáállást viszont értelmezni sem tudom: Egy fórumbejegyzésben odaböffent valamit valaki egy adobe-s avatarral és akkor az a szentírás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1029) BonFire válasza Dexter68 (#1028) üzenetére


BonFire
veterán

Na, én pont ezért nem vettem ki a letöltőlinkeket a bolgposztból, mert az Adobe nagyon nagyvonalúan kezeli ezt a dolgot, és továbbra is konokul hallgat. Persze, megy a fórumozás, de hivatalos álláspont még ma sincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1030) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az illustratoros fáljokat hogyan lehet indesignben szerkeszteni?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1031) Met válasza PumpkinSeed (#1030) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem sehogy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1032) Syl válasza PumpkinSeed (#1030) üzenetére


Syl
nagyúr

Az egyszerűbb alakzatokat copy/paste-vel átrakod Illustratorból Indesignba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1033) BonFire válasza PumpkinSeed (#1030) üzenetére


BonFire
veterán

Max nagyítani vagy kicsinyíteni tudod szvsz, szerkeszteni vektoros állományt vektoros programban kell. AI fájlt Illustratorban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1034) Met válasza Syl (#1032) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerűbb alakzatokat meg is lehet rajzolni Indibe

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1035) Syl válasza Met (#1034) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt azért megnézném hogy egy mesh-sel megbolondított szöveget/színátmenetet megcsinálsz Indesign-ban ;)

Persze én örülnék neki a legjobban, ha lenne ilyen funkciója az ID-nek. Én is abban rajzolok amit csak tudok. Az Illustratort csak akkor szedem el, ha nagyon muszáj.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1036) Met válasza Syl (#1035) üzenetére


Met
nagyúr

Jaa, ez egyszerű alakzatnak számít ?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1037) Syl válasza Met (#1036) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1038) BonFire válasza Syl (#1035) üzenetére


BonFire
veterán

„Az Illustratort csak akkor szedem el, ha nagyon muszáj.”

Mert nem tudod, mit hagysz ki! Régebben én is idegenkedtem tőle, amit csak lehetett Photoshopban csináltam, ma meg amit csak lehet, Illusban. Ha nem képet kell effektezni, nem banner vagy ilyesmi kell, akkor Illustrator forever. Persze nem vagyok benne olyan jó, mint Ps-ban, de elég sok dolgot felszedtem már a szorgalmas piszkálgatással.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1039) Polemius válasza BonFire (#1038) üzenetére


Polemius
aktív tag

Lehet, hogy a közeljövőben több illustrator írás jelenik meg majd az oldaladon is? :)

(#1040) Syl válasza BonFire (#1038) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, láttam pár lynda videót. Azonban az én munkám 90%-ban Indesign-ban zajlik, így amit meg is tanulok az illustratorról, mire újra előszedem, rég elfelejtettem :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1041) PumpkinSeed válasza BonFire (#1038) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én többet használom az Ai-t de most, hogy elkzdtem az iD-t sztem jó lenne, ha lehetne iD-be is szerkeszteni.:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1042) BonFire válasza Polemius (#1039) üzenetére


BonFire
veterán

Semmi sincs kizárva, bár most kicsit agyfaszt kaptam a YouTube-tól, mert lenullázta a nézettségi adataim egy részét. Arról hadovál valamit, hogy január 11 és 15 között valami mobileszközről túlzott adatletöltés történt, ezért ebből az időszakból lévő számokat levonja a meglévőből. Így a 410 000 videóletöltés helyett most éppen 337 000 van, ami 73 000 levonást jelent, holott már decemberben is túl voltam a 400 000-en, nem tudom, mi a f*szt számol ez a szar Gógli. A gangam style-nál meg a webkamerába hokizó videóknál nyomja a milliókat. Engem meg csalással vádol, vagy maf? Nincs is mobileszközöm, az meg garantált, hogy nem én bámulom a saját videóimat.

Ezt írja:

„We experienced overcounting for mobile device views for many videos on January 11th through January 15th. We will subtract the excess views on those days soon.”

Dögöljön meg, aki meghamisította eddig a számokat, most egy jó időre totál elvette a kedvem, hogy videót csináljak. Még ha partner lennék oszt pénzt múlna rajta, akkor megérteném ezt a csalást a számokkal. De nem vagyok partner, hótmindegy, hogy harmincezren, vagy háromszázezeren nézik. :((( :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1043) jhos910


jhos910
aktív tag

Tessék csak tessék:

https://kreanod.hu/

(#1044) PumpkinSeed válasza jhos910 (#1043) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Külföldön is van egy ilyen: 99designs:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1045) Dluinet válasza jhos910 (#1043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tehát mondjuk öten dolgoznak egy projekten és ebből 1 kap pénzt (a legjobb) a másik négy semmit nem kap, csak dolgozott egy jót.

Nekem is így kéne a boltban, beleharapok a kiflibe, nem ízlik, nem fizetem ki. Felpróbálok egy ruhát, nem jó, nem fizetem ki és kidobom a kukába.

De pénzt nagyságát is a megrendelő dönti el, én is bemegyek a henteshez, veszek 5 kg marhahúst és mondom, hogy ez nagyon finom ezért kérem és fizetek érte összesen 500Ft-ot.

Hát nagy ötlet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1046) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1045) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Külföldön a logók 80% így készül, szerintem ez egy hatalmas ötlet, mert az is regisztrálhat designernek aki nem ért hozzá annyira csak kipróbálja magát. Ezen kívül ha tényleg értesz hozzá akkor a munkád kifizetődő lesz. Ha pedig a megrendelő adja meg az árat az azért jó, mert nagyobb árral jobban sarkalja a designereket, hogy jobb munkákat adjanak be, hogy ő nyerje meg a pénzt. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1047) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1046) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Értem, de ez MO, itt még 2 forinton is spórolnak, soha nem fognak normális árat adni, max a piaci ár felét.
Ha nem tetszett az eredmény, akkor eddig sem fizették ki.
Logot külön nem szoktak terveztetni, MO-n, max marketinges cégek, de nekik megvan az a 2-3 kreatív akivel megcsináltatják/ együtt dolgoznak.

Aki kitalálta az nem tudja, hogy egy jó logoval mennyi munka van, mert 2 hetet senki nem fog puszira ingyen dolgozni.

Hogy lásd nem a levegőbe beszélek: "Lehetne a weboldal fekete-fehér? Szeretnénk spórolni kicsit."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1048) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1047) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ebben teljesen igazad van, hogy MO-n ez nem fog menni. Ez azért fog megbukni, mert senki nem fogja használni a külföldin napi 4-5 új logómegrendelés jön, de ide nem sok fog jön. Még havi szinten sem. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1049) BonFire válasza Dluinet (#1047) üzenetére


BonFire
veterán

Ugye ez szarkazmus volt? A bolt üzemeltetöjének jó biznisz ez, hiszen ingyen jut egy csomó jó ötlethez, amelyek nem kerültek felhasználásra, de azért még jó pénzért el lehet adni őket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1050) Dluinet válasza BonFire (#1049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én szerintem még működni is fog. Szerintem nem az anyag begyűjtése a lényeg, hanem egyszer megcsinál egy oldalt, aztán dőljön a lé a jutalékból.

Lesznek mindig akik rákényszerülnek a használatára és versengeni fognak a megrendelésért.
Munkanélkülieknek még jól jöhet gyakorlásnak, de ők hogy adnak számlát, vagy csak vállalkozók regisztrálhatnak?

De nem a megrendelő szokott elutasítani engem, hanem én küldöm el, mert már első beszélgetés után tudom, hogy fogunk tudni együtt dolgozni.

Igények vannak, de pénz nincs rá. Ez miatt ne én legyek a rossz.
Te is tudod, hogy egy plakátot meg lehet csinálni egy óra alatt és egy hét alatt is. A megrendelő az egy órát szeretné kifizetni, és az egy hetes munkát várja el. Ez sajnos nem működik nálam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.