Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) PumpkinSeed válasza BonFire (#1648) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Rákeresek.

Köszönöm.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1652) PumpkinSeed válasza BonFire (#1648) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Alakul.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1653) C. s. válasza Met (#1650) üzenetére


C. s.
addikt

Értem, köszönöm szépen! Arra esetleg van ötleted, hogyan keressek rá az ilyen képekre? (Nagyon halovány az angolom.)

(#1654) Met válasza C. s. (#1653) üzenetére


Met
nagyúr

Talán stock image free? Nem tudom, www.freeimages.com www.rgbstock.com

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1655) Cheche


Cheche
csendes tag

Sziasztok. Illustratorban a keverés opcióról szeretnék érdeklődni.Pontosabban szeretnék csinálni egy gombot amiben kétféle szín keveredik, de nem színátmenettel. Szeretném ha jobban véletlenszerűen keveredne el a két szín nem volnának határai. A keverés opciót próbáltam ki de, amit bekever felső alakzatot annak látszódnak nagyon a határai. Esetleg van -e olyan opció hogy, azt jobban keverje el ne legyenek határai? Előre is köszönöm a segítséget.

(#1656) BonFire válasza Cheche (#1655) üzenetére


BonFire
veterán

Smooth Color opciót kell kiválasztani a Blend Options-ben, és akkor átmenet nélkül csinálja meg.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1657) Borderguard7


Borderguard7
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő/újrakezdő vagyok az Illustratorban, előkészítésben dolgozom, csomagolóanyag gyártásban, inkább corelben mozogtam eddig, de most el kéne kezdeni (újra) az illustratort is. Kérdésem lehet hogy triviális, stanca vonalat hogy tudom felülnyomásba tenni? stroknál próbáltama transparenci 100%, blending mode-nál color-ra állítottam, de amikor a separeted colornál kikapcsolom a pantone színre színezett stancavonalakat, marad alattuk egy szürke vonal a tónus felett...
Elég sürgős lenne a válasz :Y ... előre is köszi :O :U

(#1658) Dluinet válasza Borderguard7 (#1657) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1 Select the object(s) on top that you wish to overprint.

2 Choose Windows>Show Attibutes.

3 In the Attributes window, check Overprint fill. Strokes can be set to overprint as well

3. To view the overprint on the screen, choose View>Overprint Preview.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1659) Borderguard7 válasza Dluinet (#1658) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Az overprint be volt kapcsolva, bár nekem nem a fill hanem a stroke kellet, mert a stanca nincs kitöltve csak vonal, de rávezettél a problémára, a megoldás a végén az lett hogy a strok-nál a trnasparency fülön ki kellett vennem a pipát az isolate blending-ből és már maradék nélkül felülnyomásban is volt.
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, bizonyára lesz még pár kérdésem... :R :))

(#1660) C. s. válasza Met (#1654) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen a tippet és a linkeket!

(#1661) jhos910


jhos910
aktív tag

Illustrator on MS surface néven van a vidi ezért gondolom illuval készítették azt a képsorozatot amire én kíváncsi vagyok.

0:35-nél azt mivel és hogyan csinálta?

(#1662) Dluinet válasza jhos910 (#1661) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor én lemaradtam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1663) jhos910 válasza Dluinet (#1662) üzenetére


jhos910
aktív tag

nem értelek :(

(#1664) Dluinet válasza jhos910 (#1663) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lemaradtam a programok terén, nekem közel sem így működik a CS4

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1665) #16514048 válasza Dluinet (#1662) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem vagy egyedül. :(
Én a 0:55 körüli részre is kíváncsi lennék, hogy mivel készült.

(#1666) Met


Met
nagyúr

Van egy direkt színes grafikám ami tamponozva lesz négyszínből (CMYK) az állábbi lehetőségekből melyiket válasszam ps mentéskor?
60-as ráccsal lesz levilágítva és nincs benne raszteres rész tehát szerintem akkor mindegy mit választok, már régen csináltam ilyet és elbizonytalanodtam :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1667) Dluinet válasza Met (#1666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindegy mit választasz ennél a melónál, hagyd 175 lpi /2400 dpi-n

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1668) Met válasza Dluinet (#1667) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor jól gondoltam:)

És ha mondjuk egy bitkép lenne? 60-as ráccsal szoktuk általában nyomni, de ez kép függő is.
Vagy ha bitkép akkor már a képtől is függ?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1669) Dluinet válasza Met (#1668) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez csak egy utasítás, amit mi mindig felülbírálunk, valójában nem lesznek raszterpontok vagy -rácsok a fájlban.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1670) Met válasza Dluinet (#1669) üzenetére


Met
nagyúr

Ha bitkép akkor minden mit állítok be mert úgy is a rács adja neki a felbontást?

Egy lépésben hogy tudom elmenteni külön fileokba a 4 színt?
Külön kellene nekem mert a levilágítóknak meg kell mondani hogy melyik szín mellett melyik szín legyen.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1671) Dluinet válasza Met (#1670) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"melyik szín mellett melyik szín legyen." részletezd, mert ez így nagyon nem értem

Raszterrácsot majd a RIP processzor számolja ki, közvetlenül a levilágítás előtt, és úgy ahogy az operátor beállítja.

Te most napjában többször váltod az avatart?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1672) Met válasza Dluinet (#1671) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem jelölni kell hogy melyik a CMYK és úgy kell levilágítani hogy párban vannak
M - C
K - Y

Mert így készítik a klisét a tampongéphez.

Nem, már egy ideje ez van, nem is lehet váltogatni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1673) Dluinet válasza Met (#1672) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez csak akkor lehet (biztonsággal megcsinálni) ha nincs rács, vagyis tónusnál

akkor separated (nem kompozit) postcriptfájl nyomtatása > distiller > PDF 4 oldalát (minden oldal szürkeárnyalatos lesz) belinkelni az InDesin-be 2 lapra szépen elrendezni, majd PDF exportnál (továbbra is ID-ben vagyunk) grayscal PDF-et készítesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1674) Met válasza Dluinet (#1673) üzenetére


Met
nagyúr

Ehh, ennyit nem tökölök, akkor marad a gyalog mód, színenként mentem a postscriptfájlt csinálok belőlük egy pdf-et a levilágítóknak hogy hogy kell kinézni a filmnek és átküldöm a postscriptfájlokat.
Általában szokott sikerülni nekik, bár volt olyan hogy megcsinálták rendesen de szitafilmre, aztán megcsinálták offset-re de külön voltak a színek, harmadszorra sikerült :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1675) BonFire


BonFire
veterán

Bréking! Sürgős segítségre lenne szükségem.

Egy munkát kaptam (címke szövegét kellene frissíteni), de a cucc InDesign-ban készült, az meg nekem nincs. Mi a legjárhatóbb út? Gondolom a PDF konvert nem jó, mert a szövegek meg kéne maradnia szerkeszthetőnek. Töltsek le egy ID trialt, vagy van valakinek jobb ötlete?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1676) Dluinet válasza BonFire (#1675) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nincsenek effektek a szövegen, akkor google docsba feltöltve simán ki lehet másolni
acrobat dokumentum infojában megtalálod a használt betűtípust

illu-ban alsó rétegbe teszed az eredeti PDF-et majd zárolod, a felső rétegbe pedig beszerkeszted a kijelölt szöveget az eredetinek megfelelően

de van amikor illuban is megnyithatod, ha például nem variált, hanem Ariált használt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1677) BonFire válasza Dluinet (#1676) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi a gyors választ. Inkább úgy döntöttem, megpróbálom a natív szerkesztéssel, nagyon sokat nem fizetne, mégiscsak egy szöveget kell átírni, akkor meg nem barmolok, hanem felrakok egy 30 napos Id-t, oszt csók. Legalább elmondhatom ezután, hogy már láttam ilyet is. ;)

Közben ez a CC telepítő már tíz perce próbál bejelentkeztetni a cloudba, homokóra kifagyott, asztalt eltüntette. :/ Na, azért nem ezt vártam. De azért a születési dátumomat is elkérte egy trialhoz! :C

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1678) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet egyszínű hátteret csinálni vektorgrafikusan? Kevéske gyakorlatom van a témában, eddig csak azzal a megoldással találkoztam, hogy berakok alapnak egy tetszőleges színű, átlátszatlan téglalapot. Azonban pár perce egy olyan véleménybe botlottam, miszerint ez "tákolásnak" hat. Akivel erről beszélgettem, szintén tapasztalatlan ebben a témában, szóval ne legyetek túl szigorúak! :)

(#1679) PumpkinSeed válasza C. s. (#1678) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Max amiről én tudok még az ha png-be mentésnél megadod a háttér színét. De amúgy én is így szoktam hátteret megadni, én suliba tanultam ott biztos elmondták volna ha tákolás. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1680) C. s. válasza PumpkinSeed (#1679) üzenetére


C. s.
addikt

Kösz szépen! :)

(#1681) BonFire válasza C. s. (#1678) üzenetére


BonFire
veterán

A legkézenfekvőbb a téglalap. Ha az nincs ott, a háttér üres. Miért, hogyan másképp lehetne megvalósítani? Kíváncsi lennék annak a véleményére, aki szerint ez tákolás. Mi a probléma vele? Kifutósra is lehet csinálni, a színt hordozza, csók.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1682) Met válasza C. s. (#1678) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy nem jól írtad le hogy mit szeretnél, vagy nem jól magyaráztad el az ismerősödnek hogy mit szeretnél, vagy az ismerősöd nem fogta fel mit mondtál neki.
Egyszínű hátteret mindenki (!) úgy csinál amit BonFire is írt, a kép hátterét kitöltő téglalap és annak színt adva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1683) C. s. válasza BonFire (#1681) üzenetére


C. s.
addikt

BonFire, Met:

Köszönöm a választ nektek is! Nekem semmi bajom a téglalappal, rugalmasabban kezelhető, mint egy pixelgrafikus programban a háttér. Bár általában ritkán van szükség variálásra, azért jó tudni, hogy megtehetném.

Az ominózus téma itt kezdődik, az előzmények pedig itt, az eredeti kérdésre adott válaszommal. Ő is járatlan a vektorgrafikában, még nálam is kevesebb tapasztalata van. Az tény, hogy egy vektorgrafikus program más gondolatmenetet igényel, mint egy pixelgrafikus, először nekem is szokatlan volt pár dolog, de gyorsan megszerettem. :)

(#1684) BonFire válasza C. s. (#1683) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy látom, nem nagyon tudja, hogy mit akar. Először SVG-t akar szerkeszteni GIMP-ben, ami már önmagában is hajmeresztő, aztán az SVG felbontásáról beszél (Skálázható VektorGrafika), aztán pedig arról, hogy olyan hátteret akar megváltoztatni, ami tulajdonképpen nincs is, mert az SVG objektum csak a szöveget tartalmazza. Aztán megszakérti a téglalapozást. Jó.

Jól tetted, hogy itt kérdezted meg inkább. ;)

Vektoros állományt lehet hogy lehet szerkeszteni pixeles programmal, de nagy a valószínűsége, hogy raszterizálva lesz (hacsak nem tudja a GIMP is kezelni a smart objecteket, mint a Photoshop…)… Szóval lehet fotót effektezni meg körbevágni Sony Vegasban is, csak éppen nem praktikus. Retusálóeszközt meg keresni benne végképp morbid kívánság. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1685) C. s. válasza BonFire (#1684) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a barátságos fogadtatást! Jövök még, ha kérdésem lesz! :K
(A jó pap is holtig tanul... ;) )

(#1686) rum-cajsz válasza C. s. (#1685) üzenetére


rum-cajsz
őstag

találtam neked egy inkspace oktatókönyvet:
[link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1687) C. s. válasza rum-cajsz (#1686) üzenetére


C. s.
addikt

Jaj de szuper, köszi szépen! :DD

(#1688) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Van arra valami egyszerű mód, hogy ha van egy rajzom, és abba húzok egy téglalapot, akkor a téglalapon belüli részt elmenthessem egy új fájlba? Vagy az is jó nekem, hogy a téglalap mentén elvágja a kilógó vonalakat, hogy törölni tudjam őket.

Térképeket rajzolok, és sokszor előfordul, hogy egy már meglévő térképemből csak egy részletet kellene továbbadnom.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1689) Dluinet válasza rum-cajsz (#1688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

méretezd át az artboard-ot
aztán mentsed PDF-ként

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1690) rum-cajsz válasza Dluinet (#1689) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem rossz ötlet! Esetleg olyan megoldás van, amikor AI marad?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1691) BonFire válasza rum-cajsz (#1690) üzenetére


BonFire
veterán

Rajzolsz felülre egy Artboard méretű téglalapot, majd ezt vágómaszkként használva belevágod az alatta lévő tartalmat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1692) BonFire válasza BonFire (#1691) üzenetére


BonFire
veterán

Na, lejárt a szerkesztési idő… De itt a vágómaszk szemléltetése.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1693) todaytom


todaytom
újonc

Sziasztok

Van egy objektumom plotter vágáshoz kellene hozzáadnom stroke-ot. De meg kellene növelnem az objektum körvonalát a stroke méretével. Csináltam már régebben ilyet csak már nem emlékszem.

Help.
Köszi

(#1694) pikszel válasza todaytom (#1693) üzenetére


pikszel
őstag

Ha jól értelmeztem a kérdést és a formát akarod növelni/csökkenteni néhány pixellel/millivel, akkor: Object > Path > Offset path
Arra figyelj, hogy duplikálja az adott elemet, azaz másolatot hoz létre és az eredetit nem bántja (törölni kell a "szülőt").

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1695) todaytom


todaytom
újonc

Szia

Igen jól értetted, így akartam.
De emlékszem hogy máshogy csináltam. Stroke-ot adtam a vektoros képhez és a strokeot utána ezzel növeltem a méretét.

A végeredmény ugyanaz. Bevált.

Köszönöm. :)

(#1696) Met válasza todaytom (#1695) üzenetére


Met
nagyúr

A végeredmény ugyanaz

Hát nem az, amit pikszel ajánlott az az objektum körvonala körül még egy körvonal x mm-el távolabb, amit Te csináltál az objektumnak a körvonalának vastagságát növelted meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1697) rum-cajsz válasza BonFire (#1691) üzenetére


rum-cajsz
őstag

na, szóval
odáig eljutottam, hogy rajzoltam egy téglalapot, majd egy fit artboard to selection paranccsal átméreteztem a vásznat. Ezután kiadtam egy Trim Mask parancsot, de ez csak vágójeleket tett fel. Vagy nem ez lenne a vágómaszk? Így néz ki a rajzom most, sajnos még nincs levágva ahogy én szeretném:

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1698) Dluinet válasza rum-cajsz (#1697) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindent kijelölsz és csoportosítasz, majd rajzolsz egy négyzetet, ami megegyezik az artboard méretével (különben a PDF-ben csak az artboard fog látszódni) ezt a négyzetet és a csoportosítást kiválasztod, jobb klikk rá és make clip mask

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1699) jhos910 válasza rum-cajsz (#1697) üzenetére


jhos910
aktív tag

ha csak ki akarod menteni akkor nem is muszáj levágni a térkép széleit vagy akár maszkolni sem.
ha exportálod akkor nem lesz benne a széle csak pipáld ki hogy use artboard.

(#1700) Liquider


Liquider
csendes tag

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan csináljam át angolra az Illustrator CS6-ot.
Ahányszor elkezdem telepiteni mindig egyből magyar, szerintem a magyar windows miatt, de nekem angol kellene.
Kérlek titeket segítsetek :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.