Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) BonFire válasza BonFire (#1249) üzenetére


BonFire
veterán

Szóval itt van, amit eddig lekörmöltem a képek alapján. Szeretnék majd még több képernyőképet segítőkész emberektől a kibontott menükről is, hogy mindennek meglegyen a megfelelője, és valószínűleg programozó is lesz hozzá, aki GUI-t csinál neki keresővel. A végén, ha elkészül, közhasználatra fogom bocsátani. Lehet, hogy hasznát veszik mások is

Egyelőre csak egy nem túl áttekinthető Excel tábla, de keresni CTRL+F-fel már lehet benne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1252) jhos910


jhos910
aktív tag

Kicist off is meg nem is, lehet még van aki nem tudja.
Ma kaptam mailben illustrator fájlokat és a google drive meg tudja jeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#1253) Dluinet válasza jhos910 (#1252) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alap esetben az illustrator fájlok PDF-ként megjeleníthetőek

próbáld ki, nevezd át az ai-t PDF-re

persze ha régi vagy mentésnél kiszeded a PDF kompatibilitási pipát akkor nem müködik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1254) BonFire válasza Dluinet (#1253) üzenetére


BonFire
veterán

Egy kérdés.

Ha nem fekete a szöveg, hanem sötétbarna, akkor is Multiplyra kell rakni? Csak hogy ne legyen nyomtatásnál hiba. Mert ha normálra rakom, akkor jó a kitöltés

NORMÁL

de ha Multiply-ra, akkor átsejlik az alatta lévő szín

MULTI

Vagy mit csináljak vele?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1255) Dluinet válasza BonFire (#1254) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem kell Multiplyre rakni, illustrátorban meg főleg nem, mert a nyomdai RIP program felismeri a szöveget a PDF-ben és a színek alapján a megfelelő alátöltést fogja alkalmazni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1256) BonFire válasza Dluinet (#1255) üzenetére


BonFire
veterán

Oké, erre voltam kíváncsi. Mert feketénél ezt ajánlják, de ugye az egy szín, a színes meg több egyszerre (hacsak nem direktszín, de ez nem az).

Szerk: Akkor is felismeri a szöveget, ha le van görbézve? Mert úgy szoktam küldözgetni. Vagy a PDF/x-1a beágyazza a fontokat is? Ezt annyira nem vágom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1257) Dluinet válasza BonFire (#1256) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beágyazza a fontokat, de csak az tudja megnyitni szerkesztésre, akinek meg van a font
egyfajta font védelem
x-1A viszont a bonyolultabb áttetszőségnél, akár raszterizál is betüket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1258) Polemius válasza BonFire (#1256) üzenetére


Polemius
aktív tag

Illustratorban fekete színnél ezt érdemes bekapcsolni ha jót akar az ember:
(Értelemszerűen ha stroke, akkor a másikat)

[ Szerkesztve ]

(#1259) Dluinet válasza Polemius (#1258) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nagyon sok galibát tud okozni, kétélű fegyver

csakis leadás előtt, pdf-ben, felülnyomási előkép bekapcsolása mellett, szigorú ellenőrzés szükséges

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1260) BonFire válasza Dluinet (#1257) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi, jó tudni!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1261) Polemius válasza Dluinet (#1259) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nekem eddig soha nem okozott problémát, ha tényleg csak a feketére volt rákapcsolva. És egy kollégám sem említett ilyesmit.
Milyen hibával találkoztál ezzel kapcsolatban?

(#1262) Dluinet válasza Polemius (#1261) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor van baj, ha átszínezi másik színre, a múlthéten az egyik ügyfél adta le így a kiadványát fehér szöveggel, felülnyomásba, csak nem látszott a hiánya sem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1263) BonFire


BonFire
veterán

Na, ezzel még nem találkoztam, de nem tudom a megoldást.

Tehát. Létrehozok pár művészi ecsetet és szóróecsetet, amivel ilyet tudok rajzolni. A kijelölésen látszik, hogy ez mind ecsetvonás, nem alakzat.

Most ha megpróbálom bármelyiknek is megváltoztatni a színét, nem megy, az alapértelmezett fekete marad, amivel létrehoztam. Próbálgattam az ecset beállításaiban a színezést állítgatni (colorization method), de semmi hatása. Létezne, hogy ezeket az ecsetvonásokat csak úgy tudom átszínezni, ha legörbézem? Csak akkor elvész a görbe szerkeszthetősége, ami azért nem hátrány. :O

A magyar nyelvű súgóban nem találtam rá magyarázatot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1264) Dluinet válasza BonFire (#1263) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én áttudom színezni az ecsetvonást
a szóróecsetnél csak a szimbólum palettán a szimbólumra kétszer kattintva a kiválasztott szimbólumot tudom módosítani, amivel szinkronban egyszerre változik az összes leszórt adott szimbólum

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1265) BonFire válasza Dluinet (#1264) üzenetére


BonFire
veterán

Nálam volt elállítva. A színezet Tint helyett Tind and Shades-re volt állítva, és akkor nem lehet átszínezni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1266) #16514048


#16514048
törölt tag

Lenne pár kérdésem Illustratorral kapcsolatban, lehet hogy nagyon amatőr kérdések, de sehogy nem jöttem rá magamtól a megoldásokra.

- Némelyik objektum szélén megjelent egy vékony, recés vonal (nem stroke), fogalmam sincs mi lehet de nagyon zavaró... itt egy kép az esetről. A legutolsó művelet amit elvégeztem azelőtt hogy feltűnt volna ez a hiba egy Select-> Same-> Fill & Stroke volt. Ezt (és még jónéhány korábbi műveletet) később visszavontam, de az élek ugyanilyenek maradtak.

- A második problémám is részben ehhez kapcsolódik, ugyanis a Select-> Same -> Fill & Stroke után a feketék kicsit elcsúsztak. Eredetileg ugyanazt a teljesen fekete színt adtam meg a korábban linkelt képen látható két kijelölt objektumnak, együtt is lettek kijelölve az előbb említett művelet után, de később mégis különböző színűek lettek. Nem nagy probléma, mert újra át tudom színezni, csak szeretném tudni hogy ez mitől lett.

- A harmadik kérdés az előzőektől teljesen független. Hogy tudnék egymást fedő objektumoknak körvonalat adni? Tehát mintha a Pathfinder menüben a Shape modes-nál a Unit-ra kattintanék, de meg szeretném tartani az objektumokat külön, csak körvonal kéne. Remélem érthető mit szeretnék...

Elnézést a hosszú hozzászólásért, igyekeztem a lehető legrészletesebben leírni hogy mit szeretnék, így talán könnyebb is lesz segíteni.

(#1267) PumpkinSeed válasza #16514048 (#1266) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Amikor létrehoztad az új dokumentumot akkor pixelben adtad meg a szélességet vagy milliméterben?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1268) #16514048 válasza PumpkinSeed (#1267) üzenetére


#16514048
törölt tag

Pixelben, de már több napja dolgoztam ezen a dokumentumon és csak most jötte elő ez a probléma.
Egyébként sikerült megoldani, helyreállt minden miután visszaadtam minden objektumnak az eredeti színét. De még mindig nem értem miért lett ilyen...

A harmadik kérdésre viszont még várom a tippeket. :)

(#1269) jhos910 válasza #16514048 (#1268) üzenetére


jhos910
aktív tag

csinálsz egy új objektumot ami a kettő összeolvasztása és annak adsz kontúrt

(#1270) #16514048 válasza jhos910 (#1269) üzenetére


#16514048
törölt tag

Erre nem tudom miért nem jöttem rá magamtól. :W
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#1271) BonFire válasza #16514048 (#1266) üzenetére


BonFire
veterán

Azok a sárga vonalak a pathok (görbék), köztük a négyzetek a rögzítőpontok vagy szerkesztőpontok, a két szerkesztőpont közötti összekötő szakasz a görbe szegmense. Az érintő irányában kinyúló pontok a görbület alakját szabályozó fogantyúk. Ez nem hiba, a vektoros objektumokat leíró matematikai útvonalak vizuális megfelelői, ezek segítségével szerkesztheted az objektum alakját. Nyomtatásban nem jelenik meg, sem renderkor. Csakis a szerkesztőprogramban láthatók, akkor is csak akkor, ha az adott objektum ki van jelölve, azaz aktív.

Több objekum kijelölésénél ügyelj rá, hogy egy óvatlan mozdulattal arrébb tudod csúsztatni véletlenül, így elmozdulhat, és az alatta lévővel már nem lesz többé fedésben. Amit nem szeretnél véletlenül elmozdítani, azt zárolni kell munka közben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1272) #16514048 válasza BonFire (#1271) üzenetére


#16514048
törölt tag

Köszi, de nem azokra gondoltam. :) A két kijelölt objektum "között", pontosabban a stroke szélénél van egy nagyon vékony világos vonal. Azért jelöltem ki ezt a két objektumot, hogy lehessen látni hogy egymást fedik, nincs köztük rés vagy ilyesmi.

(#1273) BonFire válasza #16514048 (#1272) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kell vele törődni! VGA renderelési zavar. Más nagyítási fokozatokon eltűnik, néha meg előjön, főleg, ha ilyen kicsi a két szín között az eltérés, mint itt. Nyugiba lehetsz, az objektumok tökéletesen illeszkednek egymáshoz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1274) BonFire


BonFire
veterán

Ha már itt tartunk: Miért kérdezi újra az Illustrator, hogy kívánom-e menteni bezárás előtt a fájlt, amikor előzőleg már mentettem, azóta csak egy render történt? A biztonság kedvéért még egyszer rákérdez? Összetettebb munkánál a mentés is eltart jó ideig, nem mindegy hát, hányszor mentek rá. Értékes percek telnek vele.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1275) Polemius válasza BonFire (#1274) üzenetére


Polemius
aktív tag

Másik verzióval lett elmentve esetleg? Plugin amit azóta telepítettél? Eltérő színtér?
Milyen oprendszer?
(Találgatok csak, ha rájössz, meséld majd el.)

(#1276) BonFire válasza Polemius (#1275) üzenetére


BonFire
veterán

Semmi különös nem történt, csak most tűnt fel először. Csinálok valamit, adok neki egy nevet, elmentem, majd renderelek egy képet belőle a Save for Webbel. Ezek után be akarom zárni a dokumentumot, és még egyszer rákérdez, hogy akarom-e menteni. Holott már volt mentve. Lehet, hogy eddig is így volt, csak nekem nem tűnt fel.

Amúgy CS6 (16.0.0.) 64 bites Win 8 64 biten.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1277) Syl válasza BonFire (#1276) üzenetére


Syl
nagyúr

Az InDesign nyomtatás és PDF export után is ment, gondolom ez valami Adobe idegrángás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1278) BonFire válasza Syl (#1277) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor jó! Azt hittem, nálam van csak ez a hiba.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1279) Syl válasza BonFire (#1278) üzenetére


Syl
nagyúr

Illustratort ritkán használok, de holnap megnézem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1280) BonFire


BonFire
veterán

Meg tudja valaki mondani, hogy hogyan lehet Illustratorban a finom graident átmenetet állítani? Ezen a képen 93% feketéből megy át 100%-ba és baromi csíkos, ami nem kéne.

És ezt még CSS-ben sem lehet manipulálni, mert mintázat van mögötte transzparensen. Vagy igen?… :F Mindenesetre eddig még nem vettem észre, hogy ilyen csíkos lenne a gradient.

Most nézem, hogy elkrtam, mert ez webdesign akar lenni, én meg CMYK-ban dolgozok. RGB-ben nem csíkos a gradient, viszont totál másak lettek a színek. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1281) PumpkinSeed válasza BonFire (#1280) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

CSS-ben sehogy, nem olyan nagy a webes színkészlet, hogy elbírja az ilyen apró színátmenetet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1282) BonFire válasza PumpkinSeed (#1281) üzenetére


BonFire
veterán

Oké, meg lesz oldva képként, (egy pixel széles félig transzparens PNG ismétléssel lehet, gondolom), viszont még mindig nem jöttem rá, CMYK-ban miért néz ki ilyen csíkosan. RGB-ben jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1283) Dluinet válasza BonFire (#1280) üzenetére


Dluinet
nagyúr

finomítani lehet rajta
fehér objektumot mögé és 93 helyett 100% feketére állítani, viszont helyette az átlátszóságot kell változtatni, így több lépcsős lesz az átmenet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1284) BonFire válasza Dluinet (#1283) üzenetére


BonFire
veterán

CMYK-ban áttetszőséggel ugyanaz az eredmény, viszont RGB-ben sokkal elfogadhatóbb.

Most 100% a fekete négyzet átlátszósága, de mögötte átlátszik a minta a Hard Light keverési módnak köszönhetően. Ezzel elég sokat elpiszmogtam, hogy kisakkozzam, hogy néz ki jól. Ez most RGB.

Valószínűleg az a baj, hogy sokkal nagyobb az objektum, mint ahány fokozat van a színek között, ezért lesz lépcsős. Ilyenkor kéne 64 bites színmód! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1285) Dluinet válasza BonFire (#1284) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1286) Syl válasza BonFire (#1278) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocsi, kicsit megfeledkeztem erről.
Igen, az illustrator is, ahogy a photoshop is, egy save for web után menteni akarja az alap dokumentumot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1287) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a stroke sarkai ne kockásak hanem lekerekítettek legyenek?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1288) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1287) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Shift+F6 és a stroke-nál kiválasztod milyen sarkot szeretnél

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1289) cagphoto


cagphoto
újonc

Sziasztok!

- Egy S.O.S. kérdésem lenne felétek!

- Egy CorelDraw X4-es (vektoros - vonalas grafika) fájlt mentettem el Adobe Illustrator CS (Ai.) kiterjesztéssel. Amikor azt megnyitnám az Illustrator CS4-ben, ezt a hibaüzenetet kapom:

"Az Acrobat PDF fájlformátum problémába ütközött"

- Kérdezlek benneteket, hogy ezzel mi a sz*rt csináljak, ugyanis akármit csinálok - semmit nem csinál az Illustrator! Mindkét programom eredeti (nem crackelt) verzió, már próbáltam mindkettőt újratelepíteni, az Adobe Acrobatot is újratelepítettem, de eddig eredmény nélkül - azaz újra ezt az idegesítő hibát írja ki. :W

- Vmi ötlet erre? Köszi a válaszokat előre is!

Üdv.

(#1290) BonFire válasza cagphoto (#1289) üzenetére


BonFire
veterán

Majd jön Met, aki Corelos kolléga, és ő tudni fogja. Azt hiszem, nem lehet Corelből AI-ba büntetlenül konvertálgatni. Ha amúgy is Acrobattal nyitod meg (minek?), akkor egyszerűbb lenne PDF-be exportálni, nem?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1291) Dluinet válasza cagphoto (#1289) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mentés ai cs2 vagy illustrator 10 kompatibilis verzióba

esetleg szerkeszthető PDF-be mentés, nyitás illustratorral vagy illustrator új dokumentum, majd fájl menü behelyezés (place)

ez után mehet a ungrup és a felesleges cliping path-ok eltávolítása a réteg (layers) paletta segítségével

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1292) Syl válasza cagphoto (#1289) üzenetére


Syl
nagyúr

eps?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1293) Met válasza Dluinet (#1291) üzenetére


Met
nagyúr

Jaja, ha gond van akkor régebbi Illuba kell menteni.
X5-ből CS5-be nincs gond. Az X4 nem az igazi.
Viszont az Illu a Coreles pdf fileokat nem mindig szereti placelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1294) Dluinet válasza Met (#1293) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az X5 már jó? mennyit szívtam én ezzel
én átkonvertáltam magamnak corel-es cuccokat illustratorba, de a corel-es kollégáknak csak cdr jó, így vissza is nekem kell konvertálni,

mit szoktam én az ilyenekért káromkodni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1295) Met válasza Dluinet (#1294) üzenetére


Met
nagyúr

X5 jobban kezeli az Adobe formátumokat.
Igaz eps-ben ha van valami gradient akkor azt hajlamos elcseszni importkor, vagy valami bonyolultabb ai file-ba.
De a korábbiakhoz képest lényegesen probléma mentesebb a két program között dolgozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1296) #16514048


#16514048
törölt tag

Egy érdekes probléma merült fel nálam a Illustratorral.

Van két CMYK dokumentumom, amikor létrehoztam őket ugyanazokat a beállításokat adtam meg. Nyomtatásra szánom őket, halottam hogy a full fekete érdekesen tud viselkedni ezért érdemes átállítani az Edit-> Preferences-> Appearance of Black menüpontban mindkét helyen Display/Output All Blacks Accuretly-re.

Az egyik dokumentumból egy objektum kitöltési színét (#0f0f0f) szerettem volna a másik dokumentumba másolni. Úgy próbáltam hogy kijelöltem a színkódot és ctr+c/ctrl+v. A probléma az, hogy az új helyen sokkal sötétebb ez a szín. Míg az első dokumentumba ennek a színnek a CMYK kódja 0%,0%,0%,94%, addig a másodikban 74%,67%,66%,84%.

Végülis a CMYK kód átmásolásával sikerült a színt létrehozni, de valakinek van valami ötlete hogy ez mitől van így?

(#1297) Dluinet válasza #16514048 (#1296) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én csak a CMYK használom, képek esetén meg csak RGB-t esetleg HUE vagy multi színmódot, ezeket a színkódokat nem ismerem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1298) cagphoto válasza BonFire (#1290) üzenetére


cagphoto
újonc

"Ha amúgy is Acrobattal nyitod meg (minek?), akkor egyszerűbb lenne PDF-be exportálni, nem?"

- Nem az Acrobat programmal nyitom meg, hanem mint írtam is, az Illustratorral. Éppen ezért nem értettem, hogy mi a sz*rért adja be az általam linkelt hibaüzenetet az Illustrator.

- Viszont a "Mentés PDF file-ként" formáció megoldotta a gondomat, azt Illustratorban gyönyörűen tudom tovább szerkeszteni. Végül is a probléma megoldva vagyon, bár nem értem még most sem, hogy eddig tökéletesen tudtam Ai-ben menteni a Corelos fájlt, ill. azt az Illustratorban (régi és újabb verziókkal is) meg is tudtam nyitni. Most meg ennek vége, sőt, a konvertált EPS sem működik megfelelően...

- Mindenesetre köszönöm a segítségeteket! ;)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1299) BonFire válasza cagphoto (#1298) üzenetére


BonFire
veterán

„bár nem értem még most sem, hogy eddig tökéletesen tudtam Ai-ben menteni”

De mondjuk az ilyet az elején kell leírni, és akkor megspóroljuk a fölösleges köröket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1300) #16514048


#16514048
törölt tag

Póló nyomtatásban tud valaki segíteni?
Készítettem egy ismerősömnek egy grafikát, és -bár eredetileg nem feltétlenül erre a célra készült- jó lenne ha esetleg pólóra is lehetne nyomtatni, így szeretném "nyomdakészen" elküldeni a fájlt.
Azt olvastam hogy ilyenkor a színeket át kell konvertálni PMS-be, de a fekete színt nem sikerült, csak egy sokkal világosabb kékes-szürke árnyalatba. Erre van valami megoldás?
A többi szükséges dolgot azt hiszem megcsináltam: minden át van alakítva útvonalakká, átlátszó objektumok nincsenek és külön rétegekre van szedve az egész szín szerint. Ezeken kívül kell még valami?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.