Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) kuyarashi válasza BonFire (#2799) üzenetére


kuyarashi
őstag

Félreértettelek. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2802) kuyarashi válasza májkimiki (#2797) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az "egér-sztori" külön témakör, de az itt is megjegyezhető, hogy ergonómiáját tekintve szubjektív a kérdés. Az érzékelője viszont lehet lézeres és optikai. Régebben nagy szám volt a lézer, de a valóságban a "sima optikaival" jobb eredmény érhető el. Persze ez nem azt jelenti, hogy automatikusan minden optikai jobb a lézereseknél.

Minden egeret csakis és kizárólag a natív felbontásával érdemes használni (gyorsítás kikapcsolva, stb.), mert a többi beállítás pontatlansághoz vezet.
A felbontástól függ az egérmutató sebessége is, így ez is részben szubjektív; előnyt élveznek az állítható DPI-vel rendelkező egerek, ahol több DPI-t (sebességet) lehet megadni natívban. Minél lassúbra állítja az ember, annál inkább alkalmas a cucc precíziós munkára, ugyanakkor értelemszerűen lassítja is a műveleteket.

A sebesség a monitor felbontásától is függ. Úgy értem, egy 4K monitor átlóját átszelni egy 2000 DPI felbontású egérrel nagyobb kézmozdulatot igényel, mint egy FHD monitorét.

Ajánlom a Prohardver topikját, ill. első körben annak összefoglalóját.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2803) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!
AI 2019 ben szeretnék képhez rendelni egy hyperhivatkozást. A neten fellelhető tutorial ok szerint eljutok addig, h html ként kellene elmentenem. De csak képként mentés opciót ad. Mi lehet a gond,
Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#2804) BonFire válasza Kingcold (#2803) üzenetére


BonFire
veterán

Nem PDF-et akarsz menteni? Mert egy fénykép önmagában még nem hordoz interaktív tartalmat, egy PDF viszont igen. Melyik az a tutorial, amit éppen nézel?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2805) Kingcold válasza BonFire (#2804) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm válaszod! :)
Többek között ezt néztem:
KATT!
Alapjáraton google: "adobe illsutrator add hyperlik"
A lehető legkezdőbbként egy linket/hivatkozást szerettem volna egy kép mögé tenni, amit majd a web re töltenék fel. Ez akár PDF is lehet mint kiderült.
"

(#2806) kuyarashi válasza Kingcold (#2805) üzenetére


kuyarashi
őstag

Pontosan, sőt, ha Illustrator, akkor leginkább PDF. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2807) Kingcold


Kingcold
aktív tag

A Mentés Web re (régi) funkcióval annyit sikerül elérnem, h mentés előtt, előnézetre kattintva, bejön a szöveg (edge) és egy halom infó alatta, négyzet kerettel. A szöveg(kép) re kattintva bejön az oldal amire a tervezett link mutat.
De innen csak képként enged menteni.... :/

Ha csak a mentés másként opciót (azon belül PDF) et nyomok, a linket nem tudom előhívni miután megnyitom a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#2808) kuyarashi válasza Kingcold (#2807) üzenetére


kuyarashi
őstag

Pontosan mit szeretnél? Írd le az elejétől!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2809) BonFire válasza Kingcold (#2803) üzenetére


BonFire
veterán

De ez azt magyarázza, hogy HTML-t mentesz, vagyis webdizájnt készítesz Illustratorral, nem képet. 11. pont!

A kép nem fog önmagában hordozni linket, csak egy HTML vagy PDF dokumentum részeként. Ha weboldalt építesz, akkor az abba beillesztett képre is lehet linket tenni minimális HTML-ismerettel, de legtöbb kész websablon jobbklikkes szövegdobozos, vagy grafikus szerkesztővel felkínálja, ezért ez az illustratoros dizájnolás már kellőképpen idejétmúlt.

Mindent meg lehet oldani CSS-ből, ha meg valami bonyolultabb dizájnelem kell, azt SVG-ben kell beletenni a dizájnba, azt tudja skálázni a böngésző, és pontosan a vektoros ábrának a matematikai leírását hordozza. Például reszponzív oldalaknál logó esetén életmentő az SVG.

De ez már itt off, mert ez sitebuild.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2810) Kingcold válasza BonFire (#2809) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Most már világos! :)
Köszönöm!
Igen figyelmetlen tudok lenni... :D
tEHÁT, hogy menthetek el egy Illustratorban szerkesztett képet/szöveget linkkel ellátni. Azt PDF be konvertálni, amit ha megnyitok és a tartalomra kattintok elvezessen a kívánt oldalra. :)

(#2811) BonFire válasza Kingcold (#2810) üzenetére


BonFire
veterán

InDesign-ban csinálod. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2812) Kingcold válasza BonFire (#2811) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Na basszus..... Tehát az AI teljesen alkalmatlan lenne erre? :Y

(#2813) BonFire válasza Kingcold (#2812) üzenetére


BonFire
veterán

Részemről nem igazán találok hiperlink opciót benne. De hát miért is lenne? Abban rajzolunk, Photoshopban pixeleket gyúrunk, interaktív kiadványokat vagy nyomdaiakat meg InDesign-ban rakjuk össze az előkészített elemekből.

Képzelj el egy nagyon okos szövegszerkesztőt. Olyat, mint a Word, csak nincs benne semmilyen megkötés, és helyetted is gondol mindenre. Ez az InDesign. Ettől lesz kiadványszerkesztő közönséges szövegszerkesztő helyett. Épp ma fejeztem be egy 32 oldalas interaktív PDF-et vele.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2814) kuyarashi válasza Kingcold (#2812) üzenetére


kuyarashi
őstag

Fogsz egy sima szövegszerkesztőt, például LibreOfficet, behúzod a képet, rányomod a linket, majd exportálod PDF-be, feltöltöd szerverre és kész. 1-3 perc az egész és elegendő hozzá egy ingyenes program.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2815) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Köszönöm szépen válaszaitok srácok! Így már menni fog. :)

(#2816) kuyarashi válasza Kingcold (#2815) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2817) lupus8


lupus8
újonc

Sziasztok!

Van valakinek ötlete/megoldása miként lehetne Illlustratorban (CS6) előcsalogatni a Free Transform Tool "palettáját"?

Próbáltam már a ctrl, shift mindenféle kombinációját, illetve,
hogy az alakítandó alakzat van kijelölve majd az eszközre kattintás, vagy éppen fordítva,de semmi nem vált be.

Képen jelöltem, hogy mi hiányzik, ha esetleg nem teljesen érthető a leírásból. :)

[ Szerkesztve ]

(#2818) kuyarashi válasza lupus8 (#2817) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

CS6 alatt volt már egyáltalán lebegő paletta?
Emlékszem, hogy pár éve benne volt az Illustratorban, aztán azt hittem, hogy nincs, de most kipróbáltam és megint van. Lehet mindig is volt, de már nem így néz ki.
Ha CC alatt kiválasztom a Free transform eszközt, majd nyomok egy Shift + E kombinációt, akkor előjön. Próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2819) kuyarashi válasza kuyarashi (#2818) üzenetére


kuyarashi
őstag

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2820) BonFire válasza lupus8 (#2817) üzenetére


BonFire
veterán

Hosszan lenyomod az ikont, és akkor előbukkannak az eszközök. Hosszú nyomásra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2821) kuyarashi válasza BonFire (#2820) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, de ő a külön felugró menüt keresi, amit a képernyőmentésen bekeretezett és amit én is belinkeltem (újabb változat).

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2822) lupus8 válasza kuyarashi (#2818) üzenetére


lupus8
újonc

Nem, de most kipróbáltam, átváltott Eraser Tool -ra.

Hosszabb lenyomással sem sikerült.

Elvileg működni kéne CS6-ban, (legalábbis amit néztem videót, ott is CS6-ot használta a készítő, ő is csak rányomott és előjöttek). Viszont a videó alatti kommentekben is ugyanezt a problémát írják amit én, de válasz nem érkezett rájuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#2823) BonFire válasza lupus8 (#2822) üzenetére


BonFire
veterán

Elvileg az eszközcsoporthoz rendelt betű (jelen esetben E) és a Shift együttes, egymás utáni többszöri lenyomásával egyszerűen körbelépkedsz az eszközökön. Ha van a csoportban 4 eszköz, akkor addig nyomod a Shift+E-t, míg elő nem jön, amelyiket szeretnéd.

Ha meg hosszan rányomsz az egérrel, akkor kibomlik az egész, és egérrel választhatod ki a kívánt eszközt. A kibontott eszköztárat meg ki is húzhatod bárhová, nyitva marad. Munka végeztével, ha bezárod, egyszerűen visszacsukja magát a helyére.

Szerk: bocs, az a Ps.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2824) BonFire válasza lupus8 (#2817) üzenetére


BonFire
veterán

Hüp-hüp-hüp: Barbatrükk!

Amint kijelölöd az átalakítani kívánt objektumot, rögtön megjelenek a további eszközök. Ha leveszed a kijelölést, eltűnnek. :))

>>VIDEÓ<<

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2825) lupus8 válasza BonFire (#2824) üzenetére


lupus8
újonc

Amit néztem videó abban is úgy történt, mint amit te készítettél, kijelölés után elérhetővé vált a többi eszköz. Kipróbáltam még egyszer, de nem működik. :( Ettől függetlenül, köszi a választ. :)

(#2826) kuyarashi válasza lupus8 (#2825) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szóval, a Selection Toolal kijelölök egy objektumot, utána rákattintok a Free Transform Toolra, ha ekkor nem jön elő a kis paletta, akkor kell a Shift + E kombináció. Nálam is radírra vált egyébként, de ez ne zavarjon meg! Legközelebb már nem kell a billentyűkombináció sem, mert ha van kijelölt elem a rajztáblán és kiválasztom az eszközt, akkor magától aktivizálódik a tábla.
Biztosan próbáltad így is, úgyhogy még ellenőrizd le, hogy nincs-e a nagy eszköztár takarásában a mini eszköztár!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2827) lupus8 válasza kuyarashi (#2826) üzenetére


lupus8
újonc

Tettem egy próbát úgyis ahogy írtad: alakzat kijelölés, free transform majd shift E - már nem voltam biztos benne, hogy úgyis próbáltam-e - :D

Amik volt kijelölések mindenféle kombinációja (selection tool objektre kattintással, körbe kerítéssel, select all); arrébb pakoltam a nagy eszköztárat, hátha tényleg ott bújt el, hát ott sincs.

További képernyőfotók belinkelése helyett csináltam egy videót, hogy mi történik vagyis inkább mi nem.... Ha még van kedved/kedvetek ezzel foglalkozni nézzétek meg és írjátok meg hol a hiba. Amiket írtok annak működnie kéne, az volna a megoldás, de mégsem sikerül.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2828) BonFire válasza lupus8 (#2827) üzenetére


BonFire
veterán

Volt egyáltalán CS6-ban már ilyen, visszakanyarodva egy korábbi kérdésre? Nekem nem rémlik, hogy ez olyan régen lenne benne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2829) kuyarashi válasza lupus8 (#2827) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mindent jól csinálsz. Egyébként a Shift + E kombináció az konkrétan tényleg a radír, tehát nem tudom mi köze hozzá, viszont mióta egyszer megnyomtam, azóta akárhányszor kiválasztom a Free Transform Toolt, mindig előugrik az ablak is automatikusan (legalábbis, ha van kijelölt elem a rajztáblán).

Még mindig azt gondolom, hogy csupán arról van szó, hogy ez az Illustratornak egy Achilles-sarka. Régebben (pl.: CS6-ban) az Illustrator megjelenéséhez nem illő dizájnt kapott ez a palettát, most pedig (CC2019) ha jobb gombbal kattintok a palettán, azt az általános menüt kapom meg, amit a háttéren való kattintáskor is. :D Tehát mintha ott sem volna a mini paletta.

Vagy ott van az, hogy pár éve, lehet tavaly, én sem tudtam előbányászni. Esetleg megpróbálhatod újratelepíteni a programot, vagy másik verzióra váltani -ha fontos.

BonFire:
Ezt már kérdeztem én is. Volt már a CS6-ban, sőt, a videóban is épp CS6- alatt mutatják be.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2830) rum-cajsz válasza BonFire (#2828) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szerintem nem volt. Előbányásztam egy ábrát a CS6 eszközeiről:

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2831) kuyarashi válasza rum-cajsz (#2830) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez egy különálló kis paletta, nem a Tools Panel része, ezért is nincs ott.

A CC magyarázata.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2832) BonFire válasza kuyarashi (#2831) üzenetére


BonFire
veterán

Pontosan így van. Ha egyszer megnyitottad, nem dokkolódik vissza soha, és nem is úgy viselkedik, mint a kidokkolt eszközök.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2833) lupus8


lupus8
újonc

Köszi mindenkinek a segítséget!

Egyelőre nem telepítem újra, minden más működik. Eddig nem is használtam a free transform tool-t, videóban láttam, gondoltam ha találok megoldást rá a későbbiekben akár jól is jöhet. Ezenkívül nem is értettem, hogy miért nem jó, így került ide ez a kérdés.

(#2834) BonFire válasza lupus8 (#2833) üzenetére


BonFire
veterán

Megmondom neked őszintén, hogy vagy tíz éve halsználok Illustratort, de még nem volt olyan helyzet, hogy a Free Transform Toolra lettem volna rászorulva. Anno nem is volt kezes eszköz egyáltalán, majd megőrültem, mire kitaláltam, hogy lehet a sarkokat szabadon mozgatni. Előbb rákattintasz, lenyomva tartod MAJD ezek után kell lenyomni a Ctrl-t. :O Ez a logikátlansága annyira az őrületbe kergetett, hogy inkább nem is használtam. Mindent meg tudtam oldani nélküle is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2835) kuyarashi válasza BonFire (#2834) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ezt a Ctrl + T megoldást nem egészen értem. (Egyébként lehet Photoshopból lett merítve.)

lupus8:
A "szabad alakítás" működik a paletta nélkül is.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2836) BonFire válasza kuyarashi (#2835) üzenetére


BonFire
veterán

Nem Ctrl+T-t írtam. Hanem azt, hogy a Free Transformban úgy tudod a sarkokat szabadon mozgatni, ha előbb rákattintasz az egérrel, nyomva tartod, majd lenyomod és nyomva tartod a Ctrl-t (ejtsd: kontrolt – magyar tárgyraggal). Ebben a sorrendben. Különben csak pakolássza ide-oda.

Ami a palettáról hiányozhat, az a perspektivikus torzítás, de nekem eddig az se hiányzott igazán.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2837) kuyarashi válasza BonFire (#2836) üzenetére


kuyarashi
őstag

:DD Amint elolvastam, hogy nem Ctrl + T, leesett. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2838) lupus8 válasza kuyarashi (#2835) üzenetére


lupus8
újonc

Az működik, de pont nem azt használták a videóban, amúgy a probléma sem jött volna elő. Eddig el voltam nélküle, marad így. :D

(#2839) kuyarashi válasza lupus8 (#2838) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én sem sokat használ, meg lehet lenni nélküle.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2840) rum-cajsz válasza BonFire (#2834) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én térképrajzoláskor elég sokat használom ezt az eszközt. Jól lehet vele alakítgatni a különböző vetületű forrásokat.

lupus8
Nem tudom mi pontosan a feladat, most megnéztem egy régi, 2004-es könyvet, és abban sem szerepel ez az eszköztár, ami CC-ben megjelenik a "Free Transform Tool" ikonra kattintva. De igazából ami ezek az eszköztáron van, azt mind el tudod végezni a billentyűzet parancs gombjainak használatával.
Ahogy Bonfire írta már, ha az egyik sarokra ráböksz egérrel, és nem engeded fel a gombot, hanem lenyomod a CTRL billentyűt, akkor a szabadon mozgathatod a sarokpontot.
SHIFT billentyűvel az arányos méretezést tudod csinálni,
ALT billentyűvel a középpontos méretezést
és a gombokat ugye eggyütt is lehet használni.
Ha mindhármat lenyomod akkor van a perspektivikus torzítás.
De fontos, hogy először ki kell jelölnöd a sarokpontot, és nem szabad elengedni az egérgombot.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2841) lupus8 válasza rum-cajsz (#2840) üzenetére


lupus8
újonc

Nem volt feladat, illustrator videó nézése, ismeretbővítés céljából, ahol az elején bekerült egy olyan az eszköz amit előtte soha nem is használtam a free transform tool (azon belül is a perspektivikus torzítás). Utána már nem is néztem tovább, elkezdődött a kutatás a hiányzó paletta után, egyéb videókban és itt a fórumon. :D

Most, hogy ilyen részletesen leírtad, hogyan is lehet használni az eszközt, és a torzítás sem lehetetlen elég a 3 billentyű (plusz kijelölés) ki fogom próbálni. Köszi! :)

(#2842) BonFire válasza lupus8 (#2841) üzenetére


BonFire
veterán

Nota bene: az Adobe programokban a CTRL, az ALT és a SHIFT általában ugyanazokat a műveleteket végzi minden esetben, ezért jó, ha minden munkát ezzel végzel. Pl Alt+vonszolás = az objektum lemásolása. Ez InDesing-ban is és Illustartorban is működik. Sőt, ha nem tévedek, Ps-ben is és még Premiere Pro-ban is. Ahogy a Szóköz+vonszolás a pásztázás a munkaterületen. Alt+görgő meg a zoom. Ps-ben nem alapértelmezett az Alt, de be lehet hozzá kapcsolni, és akkor minden programban egyformán fog működni a dolog. Középpontos nagyítás Shift+Alt+csücsök vonszolással és egyebek.

Egy idő múlva olyan ösztönössé válik, mint a beszéd vagy az írás. Nem kell gondolkodni, hová nyúlsz, mit nyomsz meg.

Régi motorosoknak ezért nehéz sokszor beazonosítani, hogy egy-egy menüpontot hol is találunk pontosan, mert sokszor használjuk a gyorsbillentyűket. Illustratorban pl. elég gyakran lakatolok le egy-egy objektumot (Ctrl+2), vagy feloldom az összes lelockolt objektumot (Ctrl+Alt+2). Vágómaszk, ami rettentő gyakori (Ctrl+7), a vágómaszk feloldása (Ctrl+Alt+7) stb. Ha most hirtelen menüből kéne kikeresgélni, mi hol is található, lennék bajban.

Ezeken kívül ajánlott még a gyakori műveletekhez saját gyorsbillentyűt beállítani, ami a magyar billentyűzettel kompatibilis. Nálam Ctrl+E az Expand, Ctrl+O az Offset Path.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2843) lupus8 válasza BonFire (#2842) üzenetére


lupus8
újonc

Köszi!
Áttérek a gyorsbillentyűkre a menüzés helyett, jelentősen gyorsabbnak, egyszerűbbnek tűnik.

A másolás alt+vonszolás helyett még a ctrl c ctrl v -t sem használtam, hanem, edit,copy, paste. Azt ,hogy miért, nem tudom. :D

(#2844) BonFire válasza lupus8 (#2843) üzenetére


BonFire
veterán

Főleg összetett munkánál, ahol ezerszer kell Expandolni, akkor kifejezetten hátrány állandóan a menüben járkálni. Ez vonatkozik egyébként bármilyen szoftverre, amellyel gyakori műveletet végzünk. Vannak persze kattintós emberek, én részemről mindig jobbnak találom a gyorsbillentyűket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2845) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Katalógust szerkesztünk, de a nyomdai előkészítésben nem vagyunk jártasak. :F
A vonalkódokat állítjuk felülnyomásosra, és az érdekel, hogy ezt csak egyesével lehet, vagy csoportosan is?
Sokat gyorsítana a munkánkon egy jó megoldás.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2846) BonFire válasza bb0t (#2845) üzenetére


BonFire
veterán

Jelölj ki egy vonalkód fekete elemet, majd Select ► Same fill color-ral az összes hasonló elemet kiválasztja a program. Állítsd be a feketét 0-0-0-100%-ra, majd Edit ► Edit Colors ► Overprint Black

Ezzel az összes overprint lesz, ha így szeretnéd. Én a vonalkódot és a QR kódot viszont nem szoktam sose overprintre állítani, hiszen ez amúgy mindig fehér felületen kell megjelenjen, így nincs értelme alányomni CMY-t. Sőt, nem is ajánlott egynél több színnel nyomni, mert elmosódik, és garantáltan nem fogja beolvasni a szkenner.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2847) Syl válasza bb0t (#2845) üzenetére


Syl
nagyúr

Katalógust Illustratorban? Hmm. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2848) BonFire válasza Syl (#2847) üzenetére


BonFire
veterán

Ha sok a dekoráció meg a kép, és kevés a szöveg, meg két-három oldal az egész, nem lehetetlen vállalkozás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2849) Syl válasza BonFire (#2848) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem írtam, hogy lehetetlen. Csak, na. Igaz megszokás kérdése.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2850) Met válasza Syl (#2849) üzenetére


Met
nagyúr

Én a múlthéten wordben készült pdf-et kaptam A3-as plakáthoz. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.