Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) BonFire válasza pikszel (#1600) üzenetére


BonFire
veterán

Ez működik. Kösz! Nem tudod, mi lehetett a hiba oka?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1602) Dluinet válasza BonFire (#1601) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hibás a font, töröld

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1603) pikszel válasza BonFire (#1601) üzenetére


pikszel
őstag

A hiba okát nem tudom de a fontmegjelenítőm is összetojta magát tőle, azaz borzalmasan lassan rajzolta ki az előnézetet. Fontographer-ből exportáltam az Open Type-ot és ennyi. Ezt viszont kapásból villantotta. Először a csomópontok számára gondoltam, de az exportált otf megingatott benne (nem történt optimalizálás a glyph-eken). Passz.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1604) BonFire válasza Dluinet (#1602) üzenetére


BonFire
veterán

Mégsem működik! Egy teszt erejéig működött, most új dokumentumban ismét csak nem! Ez mi a f*sz lehet? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1605) Dluinet válasza BonFire (#1604) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ilyen hibás fontok megfektetik a gépet
van a Windowsnak valami cache része ahova driver-eket meg egyéb dolgokat másol, oda bementődött az előző rossz, és újból az tölthette be

én anno még a fontdoctor-ral (10 éve, akkor máshogy nézet ki) átnézettem a fontokat és a rossznak ítélteket kidobáltam, nem javítgattam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1606) pikszel válasza BonFire (#1604) üzenetére


pikszel
őstag

Frissítettem a linket. Nem tudom mi lehet, nálam gond nélkül megy.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1607) BonFire válasza Dluinet (#1605) üzenetére


BonFire
veterán

Szomorú vagyok, mert erre szükségem lett volna, és nem tudom használni.

Egyébként ez már nem először fordult elő, csak eddig még mindig tudtam helyettesíteni más fonttal. De ennek nem találok alternatívát.

Bár most valami eszembe jutott!…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1608) Dluinet válasza BonFire (#1607) üzenetére


Dluinet
nagyúr

töröld
telepíts előtt nevezd át, kicsit módosíts rajta
telepítsed

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1609) pikszel válasza Dluinet (#1608) üzenetére


pikszel
őstag

Egy szimpla átnevezés nem oldja meg a dolgot, mivel a fontok valódi neve beágyazásra kerül és az a mérvadó (ha átnevezet Hablabdának, a telepített font neve akkor is Exotic lesz). De leírom még egyszer: telepítettem az általam exportált betűtípust és a word-től a 3ds max-ig minden tudja használni...

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1610) BonFire válasza pikszel (#1609) üzenetére


BonFire
veterán

Kombináltam kettő dolgot.

1. Töröltem
2. Az Adobe font cache-t töröltem
3. A fontot átneveztem (meta szinten)

A más nevű, újonnan telepített már működik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1611) Dluinet válasza pikszel (#1609) üzenetére


Dluinet
nagyúr

BonFire nem a fájlnevet nevezné át, hanem a fontban turkálná meg
Fontok szerkesztésről szokott videókat csinálni, neki ez nem jelenthet gondot

mondjuk ez nekem az ő irányába alap feltevés volt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1612) pikszel válasza Dluinet (#1611) üzenetére


pikszel
őstag

A hozzászólásodra alapoztam a mondandóm. De a lényeg, hogy megoldódott a dolog.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1613) BonFire válasza Dluinet (#1611) üzenetére


BonFire
veterán

Így van. A TypeLighttal belenyúltam a metaadatokba, mert én is tudom, hogy a sima átnevezés nem használ.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1614) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem pont az a téma, de itt legalább olyanok laknak, akik értenek a vektorgrafikához. Az Azonnali kérdéseknél próbálkoztam korábban, de nem jött válasz. Szeretném, ha segítenétek. ebben.

(#1615) jjeahh válasza C. s. (#1614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az 1-est nem tudom hogyan kell, de a többit simán meg lehet csinálni egy az egyben illustratorban, inkscapet nem ismerem, de gondolom az is hasonló

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1616) BonFire válasza C. s. (#1614) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kell pixelgrafikus program, mert az átalakításból származó végeredmény silány lenne. Natívan vektorosban kell létrehozni, már csak azért is, mert az Illustratornak ugyanarra a problémára teljesen más eszközei vannak, mint a Photoshopnak.

A lehetséges megoldást most Illustratorban közlöm.

1. kép
• Téglalap színátmenetes kitöltése színminta vételezéssel Gradient Map segítségével.
• Rücskös (beton, fal stb) textúrás kép keresése, a kép kontúrozása Trace-szel.
• A kontúrozott textúra képe átlátszósági maszkként használva a színes téglalapon textúraként (Opacity Mask)
• Szöveg és logó elhelyezése a képen.

2. kép
• Ellipszisek létrehozása véletlenszerű méretben és elhelyezkedéssel egymáson.
• Szélén fehér, közepe felé halványuló gradiennel kitöltve, Screen keverési móddal egymáson elhelyezve.

3. kép
• Gradient hálóval színezett téglalap, rajta véletlenszerű és színű körökkel, ellipszisekkel.
• Az elmosódó színes objektumok létrehozása Keverés (Blend) eszközzel (nem rasztereffektekkel!)

4. kép
• Egymásra halmozott háromszögekből kép felépítése. A háromszögek tetszőleges színekkel való kitöltése.
• Újabb rétegen ugyanez kis eltéréssel. Esetleg lehet az eredeti duplázva és elforgatva.
• A felső háromszöges réteg félig átlátszóvá tétele Opacity-vel, Blending módokkal, Opacity Maskkal, hogy az alatta lévő tartalom is látsszon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1617) C. s. válasza BonFire (#1616) üzenetére


C. s.
addikt

jjeahh, BonFire: Mindkettőtöknek köszönöm a választ! Akkor valószínűleg érdemes az Inkscape-en belül keresgélnem.

BonFire:

Köszönöm a részletes leírást, ez alapján megpróbálom. :K Nekem is gyanús volt, hogy nem átalakítani kell, mert erősebb nagyításnál különösen kijönne a "csalás", ezért is kérdezősködtem. És megerősítésre találtam.
Láttam, hogy a rajztáblás témában is sokat mozogsz, ezért hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy itt rákérdezzek valamire. Gondolkodom egy rajztáblán, de nem tudom, hogy vektorgrafikához mennyire tudnám kihasználni. Úgy rémlik, valamelyik hozzászólásodban azt írtad, inkább pixeleshez való, vektoroshoz kevésbé. Az csak egy speciális helyzetben volt úgy vagy általában is igaz? Pl. a korábban linkelt képekhez hasonlóknál ki tudnám használni?

(#1618) BonFire válasza C. s. (#1617) üzenetére


BonFire
veterán

Vektoroshoz kissé gyakorolni kell. Amikor már biztosan megy az ecsetvonás, onnantól kezdve művészi ecsetvonások esetén nagyon jól ki lehet használni a toll dinamikáját, és nem utolsósorban iszonyúan meggyorsítja a munkát, mint ha minden vonalat pennel rajzolnál meg külön-külön.

Én továbbra is arra várok, hogy mikor jelenik meg az Illustratorban is a nézet elforgatása opció, mert onnantól kezdve még inkább lehet használni.

Photoshophoz meg egyszerűen kötelező. Nem is tudom, hogy tudtam nélküle évekig élni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1619) C. s. válasza BonFire (#1618) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a választ! Amikor eljön az ideje, lehet, hogy kérdezősködöm egy kicsit ott is, ha nem jutok dűlőre egyedül.

Közben még az jutott eszembe, hogy az 1. képnél használandó rücskös textúrás kép valószínűleg pixelgrafikus volna. A munka során vektorossá lesz alakítva, de ez nem üt vissza nagyításnál? Nem fogja lerontani a minőséget épp úgy, mintha az egész képet pixelesen készítettem volna el és utólag tenném vektorossá?

(#1620) BonFire válasza C. s. (#1619) üzenetére


BonFire
veterán

Nem, mivel apró a mintázat, ráadásul élesek maradnak a vonalak akkor is, ha felnagyítod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1621) C. s. válasza BonFire (#1620) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a megnyugtatást.
Készítettem tavaly pár fényképet, ami tartalmilag alkalmas volna, de csak 72 DPI-s jpg-k. Az is megfelel vagy azért ilyesmihez komolyabb kell?

(#1622) BonFire válasza C. s. (#1621) üzenetére


BonFire
veterán

A 72 dpi az mi az? Semmit nem jelent. Kell egy jó nagy felbontású textúra: amit a Google kihajigál nagy címszóval, az már bőven elég, hiszen a gépnek is meg kell birkóznia vele. De te magad is generálhatsz zajból és fraktálokból Photoshopban afféle grunge textúrát maganak mindig a megfelelő felbontásban.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1623) C. s. válasza BonFire (#1622) üzenetére


C. s.
addikt

Oké, köszi szépen! (A saját képeim 2816×2112 pixelesek.) Azt hittem, sokat számít a DPI ilyen esetben. :B

(#1624) BonFire válasza C. s. (#1623) üzenetére


BonFire
veterán

Vektoros képek estén nincs értelme felbontásról beszélni. Ha a pixeles képet átalakítod vektorosba, onnantól kezdve nem érdekes az egész.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1625) C. s. válasza BonFire (#1624) üzenetére


C. s.
addikt

Értem, köszi szépen!
Tegnap végre rá tudtam szánni pár órát az ismerkedésre, tanulmányozásra. Nagyon tetszik a vektorgrafika! :DD
Ismersz olyan oldalt, ahol tisztázzák az alapvető dolgokat a vektorgrafikával kapcsolatban? Nem az egyes szoftverekre gondolok, hanem magának a grafikának a vektoros formájára, hogy ne kelljen itt szégyenszemre buta kérdéseket kiírnom. (Elsősorban magyarul, annak hiányában angolul.) Erről jut eszembe: szétnézek a Wikipédián. Azért, ha tudsz valamit, írd meg légyszíves!

Szerk.:
Nem akadékoskodásból kérdezem, hanem azért, mert nem értem. Szöget ütött a fejembe, hogy egy korábbi hozzászólásodban nem ajánlottad a vektorrá alakítást, az előzőből pedig úgy értem, hogy nem jár hátránnyal. Szóval mégsem értem.

[ Szerkesztve ]

(#1626) C. s. válasza C. s. (#1625) üzenetére


C. s.
addikt

A Wikipédiától nem lettem okosabb. Más jellegű az ottani leírás, mint amire szükségem lett volna, ráadásul mindezt én is tudtam.

(#1627) BonFire válasza C. s. (#1625) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem sokkal egyszerűbb, ha felteszed a „buta” kérdéseket, mert nem tudhatjuk, mivel lennél elégedett. A Wiki szócikke elég jól összefoglalja, amit laikusként tudni kell, ezt kiegészíteni csak akkor tudjuk, ha leírod, hogy konkrétan mire vagy kíváncsi.

A pixeles képet vektorossá lehet alakítani, erre több mód van. Az egyik, az automata kontúrozó (trace). Itt néhány paraméter variálásával lehet megszabni a végeredmény minőségét, ami általában nem a legjobb. Cserébe a kézi munkához képest iszonyat gyors. Nagy felbontású képek vektorossá alakításához pedig erős hardver szükségeltetik.

A másik módszer a kézimunka. Egyesével rajzolod meg a vonalakat, alakzatokat és kitöltöd azokat színnel, átmenettel, áttetszőségi értékkel, felruházod őket összhatásmódokkal (blending mode). Ez rendkívül időigényes lehet, bonyolult képek esetén sok-sok munka, viszont a végeredmény tökéletes, ha jó a nyersanyag.

Komplett kép vektorossá alakítását nem ajánlom, a fent említett hátrányok miatt. Vagy kézzel csinálod iszonyú lassan (és akkor már eleve miért nem ezzel kezdted), vagy automatikára bízod, akkor viszont ocsmány lesz a végeredmény. Én nem ezt mondtam. Én azt mondtam, hogy a textúrát, amit később a háttérben átlátszósági maszknak fogsz használni, azt kontúrozd csak le. A kép többi elemét pedig natív vektoros eszközökkel hozd létre. Kézi munka.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1628) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho!
Tudtok valami oldalt ahol pdf-ben ki lehetne menteni színeket, színskálákat színkóddal együt?
Ilyesmi kellene nekemt. Vagy esetleg van valakinek amit megosztana velem?
(egy kisebb skálám van nekem is de az nem elég, nem jó)

Köszi

(#1629) C. s. válasza BonFire (#1627) üzenetére


C. s.
addikt

Hát jó, kérdezek én, ha nem unsz rám! :) A Wiki szócikke valóban jó, de az inkább a vektorgrafika elméleti részét taglalja, amit már tudtam, engem pedig jobban érdekel most a gyakorlati oldala. Olyasmire gondolok, amit ki is fejtettél legutóbb. Köszönöm a magyarázatot, most tényleg megértettem! Ezzel kapcsolatosan pillanatnyilag nincs kérdésem, de érdekel minden fontos apróság és nem apróság. Azonban ha van jótanácsod annak, aki elegendő gyakorlás után eladásra szeretne dolgozni, azt szívesen meghallgatnám. (Hátterek, egyszerűbb grafikai elemek, meg ami még eszembe jut majd menet közben.)

(#1630) BonFire válasza C. s. (#1629) üzenetére


BonFire
veterán

Ha tudod használni az eszközöket és kellőképp kreatív az elméd, akkor tudsz majd jól illusztrálni és kész. Ez itt például egy háromperces látványgiccs, ami full vektor, nincs rajta rasztereffekt és hasonló. Ehhez persze ismerni kell az eszközöket és a lehetőségeket. Nincs olyan, hogy Hogyan kell jó háttért készíteni Illustratorban? tutorial.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1631) C. s. válasza BonFire (#1630) üzenetére


C. s.
addikt

Hát igen. Gyakorlás, gyakorlás gyakorlás és kreativitás persze...!
Pixeles progiban megszoktam, hogy a tükrözés az tükrözés. Itt viszont nem mindig igaz. Tükröztem egy levélkét, amin volt pár lyuk. A levél rendben is volt, de a rajta lévő lyukak elkószáltak. Másolás és beillesztés után ugyanez történt ezzel a levéllel. Erre van ötleted? Még tükrözés, másolás előtt megpróbáltam különbséggel kivonni a lyukakat, hogy csak 1 objektumom legyen, de ez sem sikerült. Azután egy csoportba rakni, unióval egyesíteni, de semmi nem használt. Máskor egyetlen alakzat kócolódott össze. Az egyik ága jól nézett ki, miután tükröztem, a másik meg önálló életre kelt. Legtöbbször viszont minden rendben megy, de ez a pár eset idegesít, mert nem jövök rá, mit nézek el.

(#1632) BonFire válasza C. s. (#1631) üzenetére


BonFire
veterán

A tükrözés az itt is tükrözés. Viszont ha valami nincs kijelölve, akkor azon nem fogja végrehajtani. Ha a lyukak elkószálnak, akkor azokat kifelejtetted a kijelölésből.

Ha csak bizonyos szegmensek nem engedelmeskednek, akkor valószínű, hogy nem a görbeválasztóval, hanem a közvetlen kijelölővel választottad ki az objektumot, és néhány csomópont kimaradt. Így csak azokat tükrözte, amelyek ki voltak jelölve, a többi a helyén maradt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1633) C. s. válasza BonFire (#1632) üzenetére


C. s.
addikt

Biztosan ki volt minden jelölve, mert ctrl+c, ctrl+v után darabra megvolt, csak elmászkált, máskor meg egyetlen alakzat egyik ága kanyarodott furán, pedig egyben volt megrajzolva. Nyomozgattam én is egy kicsit, egy angol nyelvű videóban mutattak ilyet, magyarázott is valamit, de nem igazán értettem. Talán olyasmit, hogy útvonallá kell alakítani, de nekem úgy sem sikerült. :F

[ Szerkesztve ]

(#1634) BonFire válasza C. s. (#1633) üzenetére


BonFire
veterán

Jó lenne, ha megnézhetném a képernyődet, amikor reprodukálod a jelenséget, mert én még soha nem tapasztaltam ilyesmit. Ha gondolod, Skype-on vagy Hangoutson elérhető vagyok, szívesen segítek. Amennyiben benne vagy, írd meg privátban a skype azonosítódat vagy egy gmailes címet, és akkor hangouton megosztva a képernyőt meg lehet beszélgetés közben oldani a dolgot. Egyszerűbb mindenesetre, mint vaktában találgatni.

A videót is belinkelheted nekem, én hátha jobban boldogulok az angol szakmai szöveggel. Mert ugye elvileg minden vektoros útvonal Illustratorban (úgy is nevez minden objektumot, hogy Path), ezért nem értem, miről lehet szó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1635) rum-cajsz válasza C. s. (#1633) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha jól értelek, akkor nem ctr+v kell, hanem ctr+shift+v. (Paste in Place)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1636) BonFire válasza rum-cajsz (#1635) üzenetére


BonFire
veterán

Jaaaa! CTRL+V-t nem nagyon használjuk Illustratorban. Én a Paste in Frontot szoktam használni sűrűn (CTRL+F), de asszem háttérbe is lehet illeszteni.

Mindenesetre ez a tükrözés fura, és szívesen megnézném, mi történik. Illustratorban nekem hosszú évek gyakorlata után is könnyű benézni dolgokat (Group, vagy Compound Shape; kitöltésszín helyett körvonalszín alkalmazása; csoporton belüli elem opacityjén kívül a csoport opacityje; art brushnál elfelejtem a Tintet kipipálni és nem változtatható a színe stb. stb.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1637) Met


Met
nagyúr

Ezt kaptam a nyomdától egy anyagra válaszul a sarokjeleket a vágott mérettől 5 mm-re kérjük a slugnál lehet ezt állítani ugye? Pdf mentéskor kell pipa az include slug elé vagy nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1638) Dluinet válasza Met (#1637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pdf-nél a marker > trim -hez pipa
az offset értéket meg 5mm-re állítani

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1639) C. s. válasza BonFire (#1634) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, nagyon rendes vagy! Majd csinálok egy gmail-címet magamnak. A többit, amit említettél, még nem használtam, de ha a szükség úgy hozza, telepítem. :K

Pont azt a videót nem találtam meg, de van egy másik, ami ugyanazt a problémát ecseteli. Nem beszélnek benne, szöveges és elég tömör, így megértettem, csak azt nem tudom még mindig, hogy mi miért történik. 7:45-nél jelenik meg a megkettőzött alakzat, ezt próbálja tükrözni.

A másik problémám (a lyukacsos levél) ügyében is van fejlemény. Csináltam egy "amőbát", meg egy pici ellipszist, mint annak idején a leveles kísérletben. Az ellipszist kijelöltem, a festékszóróval gyártottam gyorsan még párat, ezeket dobáltam szét az amőbán. Amikor az eredetin változtatok, automatikusan megváltozik az összes többi is. Végül arra jöttem rá, hogy az eredetit törölnöm kell ahhoz, hogy a szükségeseket unióval egyesíteni tudjam. Ezután már minden rendben volt tükrözéskor is. De ha az eredeti nincs törölve, minden összekuszálódik. Fogalmam sincs, mi ez. Ebben a videóban erről beszélnek 6:48-tól, de ez bőven túltesz az angol nyelvtudásomon. Ha lesz időd, kérlek, nézd meg.

Nem tudom, ezek mennyire Inkscape-specifikus problémák vagy talán általános vektorgrafikai jelenségek, csak megfelelő szakmai ismeret és szókincs hiányában nem vagyok képes érthetően leírni.

rum-cajsz:
Köszönöm, de egy üres lapra akartam beilleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1640) BonFire válasza C. s. (#1639) üzenetére


BonFire
veterán

Még mielőtt megnézném, rögtön szöget ütött valami a fejembe.

Nem emlékszem, hogy az Illustratorban festékszóró lenne. Van azonban Symbol Sprayer, és ez szimbólumokat szór, amit a szimbólumok táblán létrehoztál. Ami pedig úgy működik, hogy ha az eredeti szimbólumban megváltoztatsz valamit, az összes a dokumentumban létrehozott szimbólum azonos lesz vele. Gyakorlatilag mint a Photoshop intelligens objektumai. A szimbólum viszont nem path, és nem is összetett alakzat (compound shape), hanem szimbólum, és így teljesen másképp viselkedik, mint a hagyományos görbék (pathok). Szimbólumot közvetlen nem használhatsz összetett alakzat (compound shape) alkotóelemeként. Ahhoz előbb át kell alakítani.

Szóval valószínű, hogy beleválasztottál, és a legalkalmatlanabb eszközzel próbálkoztál. Próbáld ki a tükrözést egyszerű összetett alakzattal. Rajzolsz egy kört, majd abba egy kisebb kört. A két kört egyszerre kijelölöd, majd a Pathfinder (Görbekezelő) panelen balról a második ikonnal kivágod az alsóból a felsőt. Így kapsz egy gyűrű alakzatot, ami most összetett alakzat. Ha ezt tükrözöd, minden elemének tökéletesen tükröződnie kell.

De már nézem is a videókat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1641) BonFire válasza BonFire (#1640) üzenetére


BonFire
veterán

1. sz. videó:

Live paint effekttel csinálta meg az alakzatot, amely olyan, mint Illustratorban a művészi ecsetvonás. Na most, ha ez az ecsetvonás nem szimmetrikus, akkor tükrözéskor előfordulhat ilyesmi. Mivel csak a görbét tükrözte meg, az ecsetvonás iránya az eredeti maradt. Megoldás: a használni kívánt ecsetvonást be kell húzni a dokumentumba, megtükrözni, majd új ecsetként létrehozni. Így lesz két ecsetvonásunk, egy jobbra, egy balra. A tükrözött alakzatra pedig a tükrözött ecsetvonást kell rádobni.

Megoldás 2.: Tükrözés előtt az objektumot ki kell bővíteni (expand), így elveszíti az ecsetvonás szerkeszthetőségét, cserébe a tükrözés teljesen szimmetrikus lesz.

2. sz. videó:

Nincs ebben semmi rendkívüli. Ha jól látom, az Inkscape a szimbólumok használata helyett a vágólapot használja. De a művelet ugyanaz. Illustratorban megrajzolsz egy levelet. Azt behúzod a szimbólum palettára, majd a szimbólum sray-jel egy útvonal mentén leszórod őket, majd a többi eszközzel elforgatod, nagyítod, kicsinyíted. Vagy pedig művészi ecsetvonást csinálsz belőle, amit aztán ecsettel tudsz festeni. Amerre húzod a vonalat, azt fogja lekövetni az alakzat. Így egy ecsetvonásból számtalan különböző formát tudsz festeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1642) Met válasza Dluinet (#1638) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.
Indesign-ba szenvedtem nem Illuban, úgy látszik félrekattintottam. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1643) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy ezen az alakzaton az árnyékolás hogyan van megoldva?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1644) BonFire válasza PumpkinSeed (#1643) üzenetére


BonFire
veterán

Az alakzat fel van darabolva, illetve egyes részei lefedik az alatta lévőket, amelyek gradientesek. A szaggatott vonalak mentén kell gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1645) C. s. válasza BonFire (#1641) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a részletes leírást, ment egy PÜ.

Mivel szeretek önellátó lenni, amennyire tőlem telik, érdekel, hogyan tudnék magamnak jó minőségű vektoros textúrát készíteni fényképből. Tudnál ebben segíteni?

Mi van olyankor, ha a kinézett kép nem elég nagy? Érdemes-e azzal próbálkozni, hogy folyamatossá teszem (seamless) és egy megfelelően nagy képet gyártok belőle ismétléssel? Lehet jó minőségű így a végeredmény?

(#1646) BonFire válasza C. s. (#1645) üzenetére


BonFire
veterán

Ha a kopott textúrára gondolsz, akkor azok a képek megfelelőek, amelyeket a Google képkeresője kiköp. Persze a nagyokból érdemes válogatni. Innentől már erősen gépfüggő a dolog, mert kontúrozni kell, az pedig minél nagyobb és bonyolultabb a kép, annál jobban igénybe veszi a gépet. Kellően nagy kép esetén memóriahibával akár el is szállhat a művelet. Épp ezért én nem javaslom a 2000×2000-nél nagyobb képek kontúrozását. Az 1600 körüli felbontás már megfelelő. „grunge texture” legyen a keresőkifejezés, és válogatsz. A képet Photoshopban elő kell készíteni. Színteleníted, majd Levelsszel megnöveled a kontrasztot. Beállítod a feketék és fehérek arányát. Utána a kép mehet Illustratorba, majd katt a Trace gombra. Az alapértelmezett fekete-fehér kontúrozás jó lesz, de a Trace panelen további opciókat állíthatsz. Pl. a fekete és a fehér területek arányát egy 0–256-os csúszkán, ez a Treshold.

Ha kész a Trace, az Expand gombbal véglegesíted. Ezek után már felhasználhatod opacity maskként. Na nagyobb területet kell lefedni, akkor a már kész, vektoros képet pakolászod mozaikszerűen egymás mellé-alá, csoportosítod majd felhasználod opacity maskként.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1647) PumpkinSeed válasza BonFire (#1644) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, csak azt nem tudtam eddig megoldani, hogy a gradient csak egy bizonyos csíkban legyen ne teljes alakzat körül.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1648) BonFire válasza PumpkinSeed (#1647) üzenetére


BonFire
veterán

Gradient Mesh?

Jó az avatarod!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1649) C. s. válasza BonFire (#1646) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm, rengeteget segítettél!
Ha eladásra szánom, akkor az ingyenes képek közül bármit legálisan fölhasználhatok vagy csak bizonyos liszenccel rendelkezőket?

(#1650) Met válasza C. s. (#1649) üzenetére


Met
nagyúr

A képek policy-jétől függ, van amit lehet "tovább értékesíteni" szabadon, van amit csak saját felhasználásra lehet szabadon felhasználni de üzleti felhasználásra kell valamit módosítani rajta.
Szóval ez kép függő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.