Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) L.Szilárd válasza liksoft (#4198) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Köszönöm a segítséget, eddig még nem sikerült megoldani, de közben már előrébb léptem. Mivel számtekes ismerősőm is megnézte, de sajna ő nem tud segíteni. Annyira viszont rájöttünk, hogy eltünt a partició, ha ilyen ügyben tudsz segíteni, vagy valakit ajánlani, akkor megkösszöném.

Csáó, Szilárd!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#4202) liksoft válasza L.Szilárd (#4201) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privi ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4203) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Fejlemény vinyó ügyben, és segítség kérés is. A vinyómon az elektrónika ment el. Szükségem lenne egy Maxtor 40 Gb-os vinyóra, az enyém 2002-es gyártású. Egyenlőre további infót nem tudok, elsőkörben, csak arra lennék kiváncsi van-e valakinek, olyan amelyiken jó az elektrónika. Ha van jelentkezzen, priviben, vagy telefonon, adataim között van tel. számom. Ott megbeszéljük a továbbiakat.

Előre is köszönöm!

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#4204) liksoft válasza L.Szilárd (#4203) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontos típus és szériajelzés nélkül esélyed sincs! Addig totál felesleges bármit is írnod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4205) adam1


adam1
aktív tag

Üdv mindenkinek lenne egy kérdésem adva egy 20gigás vinyó amit kinöttek ezt szeretném cserélni egy 120-as ra.Ha egy progival /Acronis true image/lekolonozom vagy lementem a rendszert a 20-asról és átrakom akkor a 120-ra kicserélve és betéve müködni fog?

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4206) liksoft válasza adam1 (#4205) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha egy fizikai másolatot készítesz a 20-ról a 120-ra, akkor lesz 100GB szabad terület, de ugyanúgy kell tovább működnie. A szabad területre új partíció tehető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4207) adam1 válasza liksoft (#4206) üzenetére


adam1
aktív tag

Köszi a választ,a huszas most két particióból áll két tizesből és az a baj,hogy amin a rendszer van az már nagyon kevés és ezért kellene a másik vinyó hogy azon a rendszer particiója jóval nagyobb legyen,tehát a tizesből szeretnék egy 100-ast csinálni és itt éreztem a problémát ha klonozom a tizest abból tizes lesz és szabad hely,de hogyan csinálok belöle 100gigásat?

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#4208) LewistrausZ


LewistrausZ
csendes tag

Hello Mindenki! Könyörgöm segitsetek!!

Elromlott a winyom és elvittem 1 uzletbe h mentsenek le rolla a amit tudnak,allitolag le is mentettek 2 particiot. 2 képfajlt kaptam meg egy masik HDD-n de nincs kiterjesztesuk a fajloknak(fajltipusuk). azt hiszem h a hirenss boot cd segitsegevel mentették meg a 2 particiomat.de nem tudom kezelni a 2 fajlt miwel nem tudom milyen fajlok ezek.. probaltam mar norton ghostot easy recovery-t,r-drive image-et de egyik se m ismerte fel az allitolagos kepfajlt. miwel tudnam megnyitni a kepfajlt? wagy mi a teendö ilyenkor?segitsetek!!!nagyon fontos fajljaim wesznenek el...

Köszönöm elöre is a segitseget.

(#4209) liksoft válasza LewistrausZ (#4208) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Meg kéne kérdezni azokat akik lementették, mivel kezelhető a későbbiekben. Az eredeti drive még Nálad van? Lehet, hogy arra is szükség lesz!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4210) LewistrausZ


LewistrausZ
csendes tag

Hello!! nallam wan még a drive. azok akik csinaltak nem tudjak h miwel lehetne megnyitni...
1 hetig wolt ott nalluk a winyo és azt mondtak probalkozzak... mert nem fizettem ezert...csak haweri alapon csinaltak meg...

(#4211) liksoft válasza LewistrausZ (#4210) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor mit csináltak? Mivel csinálták? Egyáltalán mit kaptál anyagként? Ha Ők nem tudják mit lehet csinálni a mentéssel akkor ki? Ez így NAGYON zagyva!

Nézd meg az adatlapom. Szerintem itt valami nem stimmel. Az eredeti winyó lesz csak a megoldás, de kérdéses mit érnek az adatok. Ha valóban fontosak, keress meg adatmentéses szakembert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4212) peter_k


peter_k
tag

Sziasztok!

Két hete elszállt egy maxtor 120 GB-os winyónk. A meghibásodást a táp okozta. Képek voltak rajta és a könyvtárstrukrura visszaállítása is nagyon fontos lenne. A külső elektronikát már próbáltuk cserélni egy ugyanolyan winyóból kiszedve, de nem használt. Ha gépbe rakom, akkor feljön a windows logó,de nem megy tovább. Próbáltuk activ@partition recovery-vel lementeni az adatokat. Készített is egy másik lemezre egy 110 Gb-os 32 darabból álló DIM filet, azonban ezt nem tudom kinyitni. Tudnátok segíteni, hogy mivel probálkozhatnék? Vagy a meglévő disk image filet összefűzni és kibontani vagy valami más prg-vel a lemezről visszaállítani az adatokat.

Előre is köszönöm.....

(#4213) liksoft válasza peter_k (#4212) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az eredetiről, és vidd szakemberhez. A túlfesz kritikus állapotba tehette a drive belső elektronikáját. Ha jól sejtem nem mai drive, így egyedi a belseje. Most még olcsó, később nagyon drága a mentése!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4214) fabko


fabko
tag

Sziasztok!
Szépen összegyűjtöttem a menteni való dolgokat egy mappába, majd sikerült elfelejtenem áthelyezni a d: meghajtóra... Töröltem a c: partíciót, létrehoztam egy újat, azt gyorsformáztam és felment rá az xp sp3. ekkor rájöttem hogy bizony formázva lett az az igen fontos mappa is. Getdataback for NTFS-el próbálkoztam, de csak sok-sok név és kiterjesztés nélküli mappát/file-t talált. Mit tegyek hogy megmentsem azt a bizonyos mappát? :F Igen fontos lenne...
Segítséget előre is köszönöm!

(#4215) liksoft válasza fabko (#4214) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel sok mindent (adminisztrációt jócskán) sikerült felülírnod, így a GDB által visszaadott összes adatot mented. Természetesen másik winyóra! Utána a tartalom alapján újra rendszerezheted, és elfogadod a veszteséget. Nincs visszaút, nincs előző írás visszaolvasására lehetőség. Amit felülírtál, annak annyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4216) fabko válasza liksoft (#4215) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm a választ!
De hogyan tudom meg, hogy melyik mappa micsoda volt? Sem nevük sem kiterjesztésük nincs a mappáknak sem a fileoknak. Próba-szerencse alapon társítsam hozzájuk az excelt? (sok táblázat veszett el)

(#4217) liksoft válasza fabko (#4216) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézz meg egy XLS file-t. Abban megtalálod az Excel szót. A TC-vel meg tartalmi kereséssel megkeresed, kiben van benne. Ezeknek adsz .xls kiterjesztést, majd megpróbálod megnyitni. Lassú, hosszú munka tud lenni, de visszahozhat elveszett anyagot. Vagy leadod adatmentésre szakembernek. Több programmal, több módszerrel tud dolgozni, több adatot talál meg. Az elemzés sajnos akkor is Rád vár.

Egy fontos, NE ÍRJ a mentendő lemezre! Így később is lehet még próbálkozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4218) fabko válasza liksoft (#4217) üzenetére


fabko
tag

Köszönöm szépen, próbálkozom!

(#4219) csabi1021


csabi1021
csendes tag

hi mindenkinek. hol tudom megnézni a hdd-m leírását ill- gyári számait? leakartam tölteni egy utilytit hozzá mert leszeretném formázni(törölni) véglegesen mert már túl sok dolog halmozódott fel rajta

(#4220) liksoft válasza csabi1021 (#4219) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gyártója könnyen kiderül, csak le kell olvasni a fedőlapjáról. Minden gyártó honlapjáról a gyári tesztprogram letölthető, melynek a felületi írástesztje a régi adatok törlését tökéletesen elvégzi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4221) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

van egy 250GB-os hdd-m, ami működés közben leesett az asztalról, azóta se kép se hang. mennyibe kerül erről az adatmentés, ha egyáltalán ilyen lehetséges.
kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4222) liksoft válasza piadex2 (#4221) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez durván sérült mechanikailag. Ha WD, akkor felejtős csípőből, egyéb gyártó esetén van még esély. Igaz, 20%-nál nem több nagy valószínűséggel. Ilyen előélettel a tiszta térben kell küzdeni vele, akár több napot is. Így maximális ára a pár százezret is elérheti. 80-100e alatt tutira nem oldható meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4223) piadex2 válasza liksoft (#4222) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

oké, kösz...
akkor ennyit erről.
majd máskor jobban vigyázok.
üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#4224) Fera_27


Fera_27
tag

Szia!

A segítségedet szeretném kérni. Történt ugyanis, hogy egy CNC-gépet vezérlő Siemens gépben megállt a HDD, nem látta a rendszert a BIOS, és az a "tipikus", "mechanikus" kattogás lépett fel minden HDD-ről történő olvasás megkísérlése során. Gondoltam ez biztosan HDD-hiba lesz.
Na most a fő probléma az, hogy ennek a gépnek ugye a vezérlőprogramja nem egy windows (ill. olyasmi, de rendesen "megmókolva"), amit akárhonnan beszerez az ember, fogalmam sincs honnan tudnék hozzájutni. Így jobb lenne ha sikerülne valahogyan leszedni szegényről az adatokat.
Na most a lényegi kérdésem, mivel még nem mertem betenni a gépembe mielőtt nem találok jó pár szükséges és használható programot ilyen célra, hogy:
Csakis fizikai másolással lehetne áthidalni ezt a problémát, nem?
Norton Ghost ilyen célra tökéletes, ugye?
Úgy gondolom hogy csak egy dobásom van, ezért legyenek a programok a gépen, hogy ha véletlenül tényleg beindul, akkor le tudjam menteni az adatokat.

Mellesleg a HDD egy Western Digital Caviar 21600
Adatlap:
MDL: WDAC21600-07H
P/N: 99-004199-010
CCC: F3 6 JUN 97
DCM: BUBCTFY

Köszönöm előre is, remélem tudsz valami mondani rá ;)

[ Szerkesztve ]

(#4225) liksoft válasza Fera_27 (#4224) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen. A drive ha a felület ép menthető. Kicsi rá az esély, ugyanis ezek már "szétfűrészelték" magukat. Ha mégse, akkor az a gond, hogy egyedi a fejszerelvénye, vagyis "le kell gyártani" egy másik hibátlanból. Ez sajnos drága mentést eredményez, és sikertelen mentésnek is van ára. Nem szokásos adatmentés!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4226) Fera_27 válasza liksoft (#4225) üzenetére


Fera_27
tag

A Norton Ghostnál tudsz jobbat ajánlani HDD clonera/ghostra?

Ha marad a Norton, azt lehet windows alatt is, vagy érdemesebb DOS-os live CD-vel csinálni?

(#4227) liksoft válasza Fera_27 (#4226) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha kattog, akkor hogyan szeretnéd használni a programot? Mit másolsz akkor vele?

Egyébként én nem szeretem, van saját.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4228) Fera_27 válasza liksoft (#4227) üzenetére


Fera_27
tag

Hát én úgy gondoltam, hogy ha esetleg beindulna, mert néha mutat olyan halvány esélyt, akkor gyorsan lerángatni róla az adatokat. Ehhez keresnék programot.
Szerintem azért egy próbát megér.

Szerinted esélytelen? :F

[ Szerkesztve ]

(#4229) liksoft válasza Fera_27 (#4228) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, de ilyen programot nem fogsz találni. Ehhez nagy toleranciájú másoló kell, adatmentéses szakiknál van csak ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4230) Fera_27 válasza liksoft (#4229) üzenetére


Fera_27
tag

Huh, ilyen programról még nem is hallottam :U

Akkor felteszem a kérdést kerek-perec; Mit csináljak mégis?

(#4231) liksoft válasza Fera_27 (#4230) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Le kéne adni adatmentésre szakemberhez, ugyanis minden további próbálkozással csak az esélyed csökken. Ja, és a szakember dolgát sem könnyíted meg, ami viszont súlyos tízezreket jelenthet. Vagy azt, hogy már ő sem tud segíteni.

Ez nem autó, az otthoni tuning csak optikailag engedélyezett!

Szerk: Egyébként privát üzenet ment!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4232) Slam1985


Slam1985
csendes tag

Üdv!

A segítségeteket kérném.
Van (volt?) egy 500 gigás WD merevlemezem. Kábé egy éve működött egy külső rack-ben.
Minap beszereztem egy noname "USB 2.0 to SATA/IDE Converter"-t, amivel állítólag összeköthető a gép mindenféle típusú merevlemezzel.
Ezzel a WD-vel próbáltam ki, és valószínűleg leégett tőle a merevlemez.

Több kérdésem is lenne.
- Milyen igénnyel fordulhatok a converter értékesítőjéhez?
- Milyen igénnyel fordulhatok a merevlemez értékesítőjéhez?
- Adatmentésről olvastam már többfelé, hogy drága, vajon mire számíthatok az értékesítők részéről ez ügyben?

Előre is kösz a válaszokat.

(Egyébként létfontosságú adatok nem voltak a lemezen, csak rengeteg film, zene és egyéb videó anyagok, amik újra beszerzése azért nem lenne egyszerű.)

(#4233) Slam1985


Slam1985
csendes tag

Időközben eszembe jutott még valami.
Mivel nem létfontosságú adatokról van szó, hanem pótolhatóakról, így nekem végülis csak arra van szükségem, hogy pontosan mi veszett el.
Szóval lehetséges-e csak a merevlemez tartalomjegyzékének visszaállítására/megszerzésére/kinyerésére?

A merevlemez nyomtatott áramkörén látszik, hogy leégett (a szaga is erre utal egyébként), tehát gondolom az egész vinyót szét kell kapni és másik áramkörre kötni, de mivel nem értek hozzá, nem tudom, hogy ez mennyire nagy munka, és mibe kerülhet, ha csak a tartalomjegyzékre van szükségem.

Előre is köszi a segítséget.

(#4234) liksoft válasza Slam1985 (#4233) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy csónak kéne, amivel a tó túlsó oldalára át tudok jutni a csomagjaimmal. Ja, elég ha csak a patakon megyek át, mert tudok odaát gyalogolni is.

Kérdésem: Nem ugyanaz a csónak kell mindkettőhöz? De igen.

Vagyis ha a könyvtár megvan, akkor az adatok is. Tehát árban nincs különbség. Az ár meg a hibától függ. WD esetén a legdrágább, mert a fejszerelvénye egyedi, nem csereszabatos.

A drive gyártója a garanciát túlfeszre nem vállalja (fordított tápra sem), így ott halott ügy. A külső ház vonalán lehet esetleg lépni, kérdezd a kiskert ahol vetted.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4235) Slam1985 válasza liksoft (#4234) üzenetére


Slam1985
csendes tag

Köszi a segítséget!

... Vagyis ha a könyvtár megvan, akkor az adatok is. Tehát árban nincs különbség. ...
Én úgy emlékszem, hogy a merevlemez a lemezei egy külön részén tárolja azt (tartalomjegyzék), hogy mit hol tárol magán a lemezen. És úgy gondoltam, hogy elég ha ehhez fér hozzá a szakember. De úgy tűnik, hogy túlmisztifikáltam ezt az adatmentés dolgot.

Még egyszer köszi.

(#4236) liksoft válasza Slam1985 (#4235) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, külön. De az adatterületen - valahol. Ugyanis az adminisztráció helyét is dinamikusan kezeli, és foglalja le.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4237) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Sziasztok!

Van egy Maxtor 300 Gb winchesterem, ami leesett. :O
Természetesen nem élte túl, csak kattog.
Bármilyen megoldás érdekelne, hogy az adatokat visszakapjam.

[ Szerkesztve ]

Az idő sebessége: 1s/s

(#4238) liksoft válasza TomyLeeBoy (#4237) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hozd be adatmentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4239) TomyLeeBoy válasza liksoft (#4238) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Uh. És ontosan hova is? :) És kb. mennyibe fáj egy ilyen adatmentés móka? :U

Az idő sebessége: 1s/s

(#4240) liksoft válasza TomyLeeBoy (#4239) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adataimnál megtalálod a "hova" válaszát (és díjakat is). Esett drive esetén mechanikai sérüléssel kell számolni. Tiszta térben jó pár óra (6-8 minimum), akár 1-2 nap is rámehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4241) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Szia!

Segítségért, tanácsért fordulok hozzád. Adott egy IDE csatolófelületű 500 GB-os seagate st3500630A winchester. Tönkrement. A gond a szokásos, tele van olyan dolgokkal, amire szükségem lenne. Bootolni képtelen. Ha másik rendszer winchester mellé rakom be slave-be, akkor is belassítja a rendszert, de a boot kb 12 percig tart és fel is ismeri pl a win7.
- hd sentinel végigfut rajta... 100%-nak ismeri fel.
- ha másolni szeretnék róla, akkor elindul, de leáll.

Mi a teendő a kukán kívül? Számíthatok e sikerre??

Köszi a segítséget! :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#4242) liksoft válasza SipiBcs (#4241) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nagy valószínűséggel menthetőek az adatok, de legtöbbször olyan környezetet kíván, melyet win nem biztosít, így ott menteni nem tudod. Szakember tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4243) SipiBcs válasza liksoft (#4242) üzenetére


SipiBcs
őstag

Köszönöm szépen a tippet. Egyenlőre úgy néz ki, hogy sikerül leszedni a legfontosabb anyagokat a vinyóról. Ahogy írtad, nem win alatt, hanem cd-ről bootolt egyszerű oprendszerrel. (a neve nem ugrik be)

THX mégegyszer! :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#4244) ddavdi


ddavdi
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja formázáson illetve újratelepítésen esett át egy laptop, amiről mint utána kiderült nem sikerült előzőleg az összes fontos fájlt lementeni. Próbáltam megkerestetni ezeket a GetDataBack nevű programmal, ami meg is találta, azonban néhány táblázat-fájl (openoffice kiterjesztésűek) sérült, értelmetlen adatokat tartalmaz. Van valami mód ezen fájlok kijavítására, vagy visszanyerésére?

(#4245) liksoft válasza ddavdi (#4244) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha név alapján sikerült megtalálni, és az megfelelő könyvtárban volt (nem szemét), akkor a tartalma felül lett írva. Ezek sajnos elvesztek, nem menthetőek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4246) garageinc


garageinc
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, remélem tudtok segíteni.
Van két vinyó a gépemben a régin van a rendszer, és még két másik partíció, az új pedig az adatokat hordozza, és ketté van osztva. Most raktam új rendszert, és valószínűleg le kellett volna húzni az új vinyót, mert valami miatt az egyik partícióját nem látom. Az adatok (legjobb meglátásom szerint) rajta vannak, de nem tudok hozzájuk férni. Tudtok segíteni benne, hogyan tudnám lementeni ezeket, ill. ha lementettem, akkor elég ezt a partíciót újra formázni, vagy a másik felét is tisztítsam meg, és az egész vinyót érdemes lenne formatálni?

Válaszokat előre is köszi

T

(#4247) liksoft válasza garageinc (#4246) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Talán pár műszaki adat jó lett volna. Régi OS, új OS, drive mérete, esetleg hibaüzenet......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4248) garageinc válasza liksoft (#4247) üzenetére


garageinc
csendes tag

Szia!

Ugyan azt az op rendszert raktam fel, mint ami volt rajta (xp professional-t).

Az új vinyó pedig : samsung sp2014n

Hibaüzenet nincsen, tényleg "csak" annyi, hogy az (összesen) öt partícióból egyet nem látok (pl. totalcommanderben). A három partíció a régi vinyón (Maxtor 6Y120P0) megvan, az újon meg csak az egyik partíció jelenik meg.

(#4249) liksoft válasza garageinc (#4248) üzenetére


liksoft
Topikgazda

SP mennyi?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4250) garageinc válasza liksoft (#4249) üzenetére


garageinc
csendes tag

Ezt a kérdést sajnos nem értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.