Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) engusz válasza liksoft (#4147) üzenetére


engusz
veterán

Köszönöm, megnézem!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4152) katakis79 válasza liksoft (#4150) üzenetére


katakis79
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Sajnos WD a vinyó. Akkor azt hiszem kuka lesz belőle, mert nincs pénzem arra hogy több százezerért megjavíttassam.
Én akkor is azon vagyok, hogy ez a pénz irreálisan sok a javításért.

(#4153) liksoft válasza katakis79 (#4152) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igazad van. A gondolatban csak annyi a hiba, hogy míg az autószerelő is kap ugyanennyit egy nagyjavításkor és neki könyvek, alkatrész, gyári támogatás van a háttérben, addig az adatmentés minden információs morzsájáért a munkát végző cégnek kell megküzdenie. A gyártóknak nem érdeke sem információval, sem alkatrésszel ellátni, így az alkatrészt hibátlan másik drive adja. Ebben pont a WD az, aki azonos típusjelzés alatt akár tíz egymással nem csereszabatos változatot is kiad.

Na ezért kerül ennyibe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4154) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Windows XP telepítővel a három partíció közül véletlen másik partíciót töröltem mint kellett volna. csak rányomtam hogy törlés, de utána egyből leesett hogy elrontottam, szóval nem is folytattam tovább a dolgot.
nem hoztam létre rajta új partíciót, nem formáztam és nem is kezdtem el rá telepíteni, csak a partíciót töröltem. a filerendszer NTFS volt. vagyis remélem még most is az ;]

most kiszedtem és átteszem másik gépbe, és a másik gép winchesterére át szeretném menteni az adatokat.
milyen progik jöhetnek szóba amivel le tudom róla menteni az adatokat? akár licences progi is jöhet nem muszáj hogy ingyenes legyen, persze az ingyeneseket preferálnám leginkább :)
utána meg megpróbálnám helyreállítani az eredetin is, de először legyen meg még egy helyen az adat :D

[ Szerkesztve ]

(#4155) easy...rider válasza easy...rider (#4154) üzenetére


easy...rider
őstag

most get data back.el próbálkozok, de nem látja a törölt partíciót

(#4156) easy...rider válasza easy...rider (#4155) üzenetére


easy...rider
őstag

végül getdataback működött. köszönöm megoldódott a dolog :B

így csináltam:
-Systematic file system demage,
-kiválasztottam a winchestert,
-a törölt partíciót nem látta, de egyben látta a logikai martíciókat, ezért ezt választottam a következő lépésben,
-itt már látta a partíciót, tehát kiválasztottam,
-itt már meg is jelenítette a mappákat, fileokat, tehát szépen mappánként kimásoltam.

gondoltam leírom mert másnak még jól jöhet ;)

(#4157) sloby


sloby
csendes tag

Sziasztok!

Már feltettem máshol is a kérdést, javasolták, hogy inkább itt tegyem fel, így szól:

Nemrég feltettem a Win 7 ultimate editiont. Minden tökéletesen működött az elejétől fogva, egészen addig, míg fel nem próbáltam telepíteni a Ventrilo nevű hangkommunikációs programot. Telepítés közben kékhalállal újraindult a gép, majd utána többet nem volt hajlandó elindulni a win, mindig ugyanazon a ponton kékhalállal lehal. Az üzenetet nem tudom elolvasni, mivel a másodperc törtrészéig jelenik csak meg. Következő lépésként a win felajánlotta, hogy magától meg próbálja javítani a hibát. Ez egy ismeretlen hibát tárt fel, amit nem tud javítani, ellenben szívesen elküldi MS-nek, hátha az tud majd vele kezdeni valamit..
Ezek után magától csak ugyanezt a "Repair modeot" ill. a normal indítást ajánlotta fel. A repairon belül van még pár további opció, mint pl a "Korábbi működő változat indítása", de erre "Ismeretlen hibát" ír ki, valamint az összes többi opció járhatatlan út számára.
Nosza, vad F8 nyomkodás köv indításkor --> Csökkentett mód, ugyanúgy fagy --> Ue parancssorral, fagy --> végigzongorázni az összes lehetséges variáción (naplózás, korábbi működő változat, toronyóra lánccal), fagy.
Win 7 DVD be, újrainstallálás megkezdése, válasszon partíciót: hoppá, eltűnt a majdnem a teljes vinyó (640 gigából látott úgy 10-et). Eredetileg 2 partíció van rajta, 20 giga a winnek, a többi meg adat (FONTOS adat). BIOSban nem jelez semmi hibát a vinyóra, 640-nek látja.
Szerencsémre van egy másik 500 gigás vinyóm grubbal, ubuntuval felvértezve. Visszadug (eredetileg erről bootolt a gépem, terveztem hogy visszaállok win 7 re), bebootol, megnézem a lemezeket: 500 gigásnál nincs probléma, 640 est pedig egy nagy 600 gigás unpartitioned résznek látja.
DE! A /media könyvtárban a korábban 640-esről felmountolt partíciót továbbra is látom, elérem, használni tudom, sőt, az új win7-es 20 gigásat is felmountoltam és tudom használni, tehát a fájlrendszer mégiscsak jó.
Én arra tippelek, hogy valami a vinyón sérült meg logikailag, és ezért nem látom rendesen + nem tudok bootolni.
Kérdés: lehetőleg adatveszteség és reformat + win 7 reinstall nélkül hogyan tudnám túlélni ezt az egészet?
Válaszotokat előre is köszönöm

(#4158) liksoft válasza sloby (#4157) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De nem mindenhova szétszórva!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4159) bbgin


bbgin
tag

Szia Liksoft!
Segítségedet kérném!
Ma de. mielőtt particionáltam volna a notebook vinyomat lemásoltam egy pár adatott egy másik használaton kívüli külső vinyora.Idő közben elmentem itthonról és mire haza értem a gape kikapcsolt.Bekapcsolás után a gépem nem látta a vinyot ellenben a tulajdonságokba az látszik hogy van rajta bőven anyag, de ha megnyitom üresként kezeli.Megnéztem Puppy Linuxal, de ott sem értem el semmit.Eddig 2 vinyon volt ugyan az az anyag, de az egyiket formáznom kellett és így csak az az egy példányom maradt.Sajnos rajta van az egész életem így nagyon bánnám ha mind az oda veszne.
Üdv,
Gin

(#4160) liksoft válasza bbgin (#4159) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Kell mindkettő. Remélem nem full format és install a belső winyón, mert akkor kérdéses mi hozható vissza. A külső meg képes hibás írásra az éheztetett tápellátás miatt, így mindkettő kell. Hívj fel holnap, addig meg aludj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4161) bbgin válasza liksoft (#4160) üzenetére


bbgin
tag

Ha elküldenéd a telefonszámod akkor fel is tudnálak hívni :)
Segítséged előre is köszönöm!

(#4162) liksoft válasza bbgin (#4161) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] A személyes adatok megmutatásánál megtalálod. :B :B :B

Szerk: Ugyanide jutsz, ha a nevemre kattintasz a hozzászólásoknál. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4163) ion91


ion91
csendes tag

Hali.
Van egy ilyen problémám, hogy...
A Recover My Files v4-el le sikerült menteni a véletlenül leformázott vinyóról, de minden fájl sérült. A kérdés miért, és, hogy lehetne használhatókat varázsolni belőlük. A másik probléma, hogy arra a wincsire mentettem az adatokat amiről ment a recovering. Szóval nem tudok más programmal megpróbálni ugyanazokat a fájlokat kimenteni.
H E L P :O

(#4164) liksoft válasza ion91 (#4163) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor töredezettek voltak, vagy mentéskor felül is írtad. Nagy valószínűséggel annyi a képeknek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4165) ion91 válasza liksoft (#4164) üzenetére


ion91
csendes tag

Hup-hup

(#4166) szabage


szabage
tag

Sziasztok!

Remélem most télleg jó topikban kérdezem meg:

Van egy samsung notebook winyóm (HM080HC / 80gb/5400/pata).
Tegnap sajnos fagyás, majd a bios nem találta.Kiszedtem, majd újra összeraktam, azóta RALSTNF HM080HB -(PM) -ként jelenik meg a biosban.Ez pontosan mit jelent (ralstnf)...sajnos nem talátam erről semmit.Ja, és bootolni már nem lehet róla.
Ez vinyó hiba, vagy esetleg laptopba vana gubanc?:S

(#4167) liksoft válasza szabage (#4166) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó a hely. Viszont valószínűleg a szerelés nem volt az. Ilyent akkor szokott kiírni, ha egy vezeték hibás a csatlakozásnál. Ritka amikor statikus kisülés (földeletlen szerelés) miatt a panel hal meg, inkább a "finoman" gyötörve (fűrész, kalapács :D ) szerelés eredménye szokott lenni (benyomott, letört, elhajtott csatlakozótüske). Ha szalagkábeles, akkor a kábelre sajtolt csatlakozó is lehet hibás, de ennek esélye 1% alatti.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4168) szabage válasza liksoft (#4167) üzenetére


szabage
tag

Szia!

megnéztem, a winyó lábai jónak tűnnek, ahogy a kábel másik oldalán is; viszont msot hogy visszatettem RAHSPNB HM080HB ír ki :S

ui: most hogy nagyon szugerálom az egyik láb mintha minimálisan el lenne hajolva..de télleg minimálisan...
Ha kiszedés után romlott volna el, akkor nem értem miért nem ismerte fel a gép fagyás után, de szerelés előtt?:S

[ Szerkesztve ]

(#4169) liksoft válasza szabage (#4168) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor vagy csatlakozó, vagy kábel, vagy winyó, vagy alaplap.

Átalakítóval tedd asztaliba, kiderül a drive a ludas-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4170) szabage válasza liksoft (#4169) üzenetére


szabage
tag

kösz, megnézem majd!

(#4171) Szeg007


Szeg007
csendes tag

Üdv!

Következö problémám van:
Randelekezek egy 250gb-os, és egy 640-es WD vinyoval. A 250-es vinyo két particiora volt osztva C:, és D: . A 640-es egy H: particoba volt rendelve. 64 bites vistát akartam ujra rakni ezért nagy vinyora mentettem mindent, és megkezdtem a lemez ujraformázását gyorsformázás helyett dos-os paranccsorba beirtam egy format C: -ot.
Valamit nagyon nem sikerült jol, mert amikor vista telepitöbe megjelentek a particiok a C: particiora akartam tenni a rendszert és csodálkozva láttam hogy az nem üres pedig formázás után annak kéne lennie. Ekkor még nem sejtettem mi történt, igy gyorsan nyomtam egy gyorsformázást, C:, és D: particiora. A telepités befejezése után látom hogy a Vista teleptése közben particiok teljesen felcserélödtek D:-böl lett F:, H:-bol lett D:, ami mégjobban felidegesitett hogy a régi 640-es vinyomon semmi nincs leszámitva egy bootsectort.
Elképzelhetö hogy a 640-es egyben lévö H: particiom lett formázva, vagy csak megsérült az MFT mivel NTFS filerendszereöl van szó, egyáltalán hogy lett H:-bol D: a nagy vinyom, és helyrehozhato e az MFT, vagy ha nem akkor valamilyen modon viszanyehetöek a rajta tárolt adatok?

(#4172) liksoft válasza Szeg007 (#4171) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4173) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Ötlet, segítség kellene - mint általában azoknak akik ebbe a topikba írnak :).
Adott egy gép HP dc7800, amiben ment egy WD1600AAJS vinyó.
Reggel egyszer csak kifagyott és újraindítást követően a vinyót már 0GB-osnak látja a bios is...
Nem kerreg, nem kattog, nem forró, teljesen normális(nak tűnik).

Mivel próbálkozzak mert kellene a rajta lévő adat?

Kösz:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#4174) liksoft válasza Traptor (#4173) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Vidd adatmentéses szakemberhez. Az AAJS-nek van olyan szériája, mely hullik mint az őszi légy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4175) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Bátran ajánlom ezt a liksoft nevű úriembert mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#4176) dabadab válasza liksoft (#4174) üzenetére


dabadab
titán

Mint adatmentési szakembert kérdeznélek: egy Samsung HD103UI HDD-m ma délután elhalálozott.
Tegnap még semmi baja nem volt, a hdsentinel 1000 nap feletti élettartamot jósolt rá, aztán egyszercsak (nem érte semmi fizikai inzultus, a gép szobájában senki sem volt, a szenzora is a szokásos 30 fokot mutatta, amíg még mutatott valamit) egy csomó hibát dobott a rendszer vele kapcsolatban, a SMART értékeit sem lehetett kiolvasni, gyanús zajokat adott ki, újrabootnál meg csak kattogot és a BIOS megállt ott, amikor autodetektálta volna.
Ennyiből kb lehet tippelni arra, hogy mi baja lehet és - igazából ez lenne a lényeg - kb milyen eséllyel és mennyi pénzből lehetne lementeni róla az adatokat?

DRM is theft

(#4177) liksoft válasza dabadab (#4176) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nincs a felületről kiolvasott korrekt jel. Ez a hiba.

Okozhatja:
- Külső elektronika.
- Belső erősítő.
- Letapadás után fejek sérülése (deformáció), és ebből következő felületi sérülés.

Ár: Nettó 48e-160e között függően a hiba fajtájától.

Szerk: Nem csak panelcsere egy adatmentés, ha korrekt módon szeretnéd. Az a "sufnituning" a vagy bejön vagy nem szinten.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4178) dabadab válasza liksoft (#4177) üzenetére


dabadab
titán

Köszönöm, teljesen meglepett, hogy ennyire pontosan be tudtad lőni a hibát :R
Mondjuk most örülök annak, hogy vmennyire normális backupjaim vannak a fontos adataimról, így csak azt kell megrágnom, hogy a pótolható adatoknál a HDD javítás-e a követendő eljárás.

DRM is theft

(#4179) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

NTFS-partíciókról szeretnék adatot menteni, de lenne egy olyan naiv kérdésem, hogy van esetleg a GetDataBack-nél jobb alternatíva? Vagy mondjuk van olyan Linuxos program, amivel nagyobb az esély az adatmentés sikerességére?
Az olyan részleteket tudom, hogy semmiképp sem szabad semmiféle írási műveletet végezni a mentendő vinyón, és ehhez hasonlók, de igazából a dolog szoftveres háttere érdekelne, hogy a GetDataBack-kel van-e a legnagyobb esély otthoni adatmentésre, vagy esetleg létezik más, jobb alternatíva is.

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#4180) liksoft válasza Sk8erPeter (#4179) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha ilyen kérdést felteszel, akkor maradj a GDB-nél. Vannak más programok is, de a legtöbbször nem az enter, enter, enter logikával működnek. Azt meg csak halkan említem meg, hogy ha a GDB nem segít, akkor kézzel preparált fizikai másolatról szokott csak értelmes adat lejönni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4181) Sk8erPeter válasza liksoft (#4180) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy kicsit pontatlanul tettem fel a kérdést, de igazából nem nagyon értem a kicsit lekezelőnek tűnő válasz okát... Egyáltalán nem arra voltam kíváncsi, hogy milyen next-next-finish programot tudtok ajánlani. Arra voltam kíváncsi, hogy van-e esetleg bármi különbség a dolog szoftveres részében, más programok másként dolgoznak-e, vagy csak ugyanúgy dolgozzák fel az elvesztett adatot. Mondjuk erre a kérdésre szerintem ennél kevésbé lekezelően is lehetett volna válaszolni. :( Ha elmagyarázod, hidd el, megértem, nem vagyok totál hülye az informatikához - legfeljebb az adatmentő programok működésének mikéntjéről fingom sincs, mert még soha nem néztem utána igazán. Nem is kiselőadást vártam.

Sk8erPeter

(#4182) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ha GDB-vel nagyon sok kép megtalálható a vinyón, le is tudtam menteni, még nagyjából a méretek is stimmelnek, de megnyitáskor "nem támogatott formátum"-ra és hasonlókra hivatkozik, akkor végül is bukta?
Csak ilyenkor azt nem értem, hogy a méret akkor miért stimmel nagyjából, miért nem csonkolódik a fájl... :F

Sk8erPeter

(#4183) liksoft válasza Sk8erPeter (#4181) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Basszus! Nem óhajtottam megbántani Téged. :B

Miután az adatvesztés pontos kronológiai leírását nem mellékelted, így nem tudom mi történt. (Alaphelyzet, hogy ezt az információt megadod. Ha nem, akkor elnézésedet kérem, de rögtön alacsonyabb számítástechnikai ismeretet tételezek fel. Természetesen történhetett egyszerű feledékenységből is a Részedről.) Nincs két teljesen azonos mentés. Pont ezért a GDB a jó találati aránya és "titkárnőbiztos" felépítése miatt szinte "mindenkinek" ajánlható. Egyéb adatmentő programok vagy nehezebben kezelhetőek, vagy több kérdést tesznek fel, vagy kisebb a találati rátájuk, stb...

Nálad a második leírás alapján újra partícionálás, partíció mozgatása, összevonása, átméretezése, stb lehetett. Ilyenkor az adatterület elhelyezkedése és a hozzá tartozó adminisztráció a művelet során megadott eltolással (nem Te, hanem a program számolja ki), inkonzisztens! Így látszólag a mentés tökéletes, az adattartalom siralmas. Pont erre írtam, hogy a fizikai másolat preparációja után lehet mentést készíteni. Ez 100GB anyag esetén a sérülés típusától függően 200-300GB ellenőritendő mentett állományt jelent. Vagyis NINCS rá automata program. Amit ilyenkor otthoni módszerként a RAW recovery-t tudom csak ajánlani. Ez a mentéses eljárás a mentendő adatok formátuma alapján és nem az adminisztrációt használva dolgozik. Ilyenkor képet, dokumentumot lehet menteni, de csak a nem töredezett állományok esetén van esélyünk. Ilyen programból több freeware is található a neten. (Én sajátot használok, így a keresést Rád bízom.)

Sajnálom, ha megbántottalak, nem állt szándékomban. Viszont ha mindent leírsz, akkor hamarabb jutunk dűlőre, és nekem sincs időm mindenkinek leírni ugyanazt, ennyire részletesen. Főleg, hogy sokszor szerepelt itt és a GDB témában is, vagyis a kereső használatával szerintem már választ is kaphattál. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4184) Sk8erPeter válasza liksoft (#4183) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, nem gond, előfordul. :) Mondjuk utólag elolvasva a kérdést tényleg elég szarul fogalmaztam meg.

Az egész röviden és tömören a következő módon történt:
nővérem laptopját el kellett vinni az Asus szervizbe, elsőre valamit elrontottak, vissza kellett küldeni, másodszori alkalommal formázva kapta vissza a merevlemezt... A formázás oka érthetetlen, hiszen csakis hardveres probléma volt (sajnálatos módon beázott a laptop, cserélték az alaplapot ("csak" az alaplap ázott be, más nem), mikor elsőre visszakapta, akkor még gond volt a Wi-Fi-vel). Az alaplapot elvileg ugyanolyanra cserélték, így amiatt nem lett volna szükség újratelepítésre...ha meg esetleg mégis driveres gond volt (hozzáteszem, előtte ilyen jellegű probléma nem volt), akkor arra talán nem egy ilyen "durr bele" módszert kellett volna választaniuk.
A szerződésen, amit aláírt, utólag kiderült, hogy apróbetűs résszel szerepelt, hogy ilyesmi megtörténhet, de halkan hozzátenném, hogy elég nagy hanyagságnak tartom, hogy nem hívták fel KIEMELTEN a figyelmét arra, hogy adatvesztéssel járhat a dolog. Legalábbis átlagjúzernek az ilyesmi tény, hogy nem jut eszébe.

Az az érdekes, hogy a nagyon sokak által dicsért GDB-vel egyetlen konzisztens, értelmesen kinyerhető adatot sem tudtam lementeni (legfeljebb egy-két txt-fájlt, de az kábé tök mindegy, nyilván nem az volt az érdekes, hanem a képek), minden fájlnak nagyjából stimmelt a mérete, de ahogy mondod is, a fájl inkonzisztens volt, pl. a jpeg-képek fejléce is sérült, így épp az az alapinformáció hiányzott belőle, ami alapján többek közt láthatóvá válna a kép.
Ezt követően inkább megpróbálkoztam a PhotoRec nevű Linuxos programmal (van Windows-változata is), ami elég alapos elemzést végez, és szintén formátum alapján keres, és éppen azok alapján elég jól szűrhető - a mi esetünkben épp képek visszanyerésére volt a legnagyobb szükség, így mindenféle képformátumot bejelölve kezdtem neki a keresésnek, a többi formátumot mellőztem. Egész nagy sikerrel!
Az adatok nagyon nagy része jó állapotban menthetővé, láthatóvá vált, helyesen meg is jeleníthető, így egy kicsit megnyugodtam, bár biztos így is sok adat elveszett.

A probléma mondjuk az, hogy "recup_dir.1..n" nevű könyvtárakba, pl. "f4566993.png" néven menti a fájlokat, és ehhez hasonló számsorozatokkal látja el...az eredeti nevekkel tehát nem sikerült visszaállítani, így elég pöcsölős lesz a többszáz képet ismét kategorizálni.
Össze kéne fésülni a két program, a GDB és a PhotoRec intelligenciáját, előbbi nagyon nagy eséllyel megtalálja a fájlok helyes nevét (ami mondjuk annyira talán nem is nagy dolog), utóbbi meg nagy eséllyel vissza is tudja állítani a fájlokat. Itt van egy cikk arról, hogy a PhotoRec-kel milyen módon lehet akár sérült képeket is helyreállítani.
Plusz a saját honlapján is olvasható, hogy a bruteforce mód bekapcsolásával a széttöredezett JPEG-képek is helyreállíthatók: "Enable bruteforce if you want to recover more fragmented JPEG files, note it's a very CPU intensive operation."
Engedélyeztem, és jelenleg a mentés még mindig tart, immár 18 órája, és még mindig fut... :D De már rengeteg képet sikerült visszaállítania. :K
Az egyetlen probléma tényleg csak az, hogy rosszak a fájlnevek.

Mostantól azt hiszem, a PhotoRec-et fogom használni adatmentésre. :)
A HDD-n a partíciók törlése, a formázás, majd új operációs rendszer rápakolása után alig láttam bármi esélyt arra, hogy pár képnél több is menthető lenne...de mégis.

Nem tudom, ez után még érdemes lenne-e egy RAW Recovery-t ráküldeni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4185) liksoft válasza Sk8erPeter (#4184) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aha. Akkor már csak az hiányzik, hány partíció volt, mekkorák voltak, most mekkora vagy mekkorák, melyikről kellene menteni (már megint csak utalsz arra, hogy több partíció volt). :D :D :D :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4186) Sk8erPeter válasza liksoft (#4185) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Opsz, bocsi, az lemaradt. :B
Volt egy recovery partíció (az alapból rejtett), és két másik, egyik a rendszeré, másik az adatoké. A rendszerpartíció is több mint 100 giga volt, és rengeteg kép került arra a partícióra is, sőt, azt hiszem, a képek nagy része ott volt (már mondtam nővéremnek, hogy ilyesmit legközelebb ne :D nem véletlenül particionál az ember, hogy a rendszert anélkül lehessen buzerálni, hogy pl. újratelepítéskor tartani kéne az adatvesztéstől - legalábbis ne kelljen minden alkalommal átmentegetni).
A vinyó összesen 320 GiB. Nekem úgy tűnik, a PhotoRec mindenen végigrohangászik. Screenshot: [link].

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4187) liksoft válasza Sk8erPeter (#4186) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, nem véletlen a szétválasztás. Az alapján amit írsz, minden a helyén. Csak várni kell, és lejön ami lejön. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4188) Sk8erPeter válasza liksoft (#4187) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már csak arra leszek kíváncsi, még hány napon keresztül szeretne futkorászni a program. :D

Sk8erPeter

(#4189) L.Szilárd


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Adat mentéssel kapcsolatban keresek szakembert. Egy régi Maxtor 3.5 Series 40 Gb-os vinyóról lenne szó. Az az igazság, hogy sok infót nem tudok a hibáról írni. Annyit röviden, hogy elindítom a gépet, akkor leellenőrzi magát, és mikor Vindows XP-nek el kellene indulnia akkor megjelenik az, hogy milyen módban kívánom elindítani, de mindegyikben csak újra indul. Rendszer helyreállítással, és egyébbel is próbálkoztam mert már sikerült, megmentem ilyen helyzetben az adatokat, de most egyiksem működött. Ki tudna segíteni? Legjobb az lenne ha el tudnám valakihez vinni aki ért hozzá, Baranya megyei szaki jelentkezését várom!
Telefon számom, és egyéb elérhetőségem, az adatlapomon.

Köszönettel: Szilárd

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#4190) mattpaksi


mattpaksi
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy vinyóm amit hozzákötöttem a géphez mert kellenek róla a cuccok de nem tom megnyitni mert azt írja hogy formázzam? hogy todum átmenteni róla a fájlokat?
Előre is kössz

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#4191) liksoft válasza L.Szilárd (#4189) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Másik gépben ezzel a progival próbáld.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4192) liksoft válasza mattpaksi (#4190) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Neked is a GDB-t tudom ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4193) mattpaksi válasza liksoft (#4192) üzenetére


mattpaksi
tag

kössz a segítséget, megpróbálom :B

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#4194) mattpaksi válasza mattpaksi (#4193) üzenetére


mattpaksi
tag

leszedtem, sikerült belépni vele a vinyóba, másolni akarok de azt íírja hogy vegyem meg a teljes verziót :F

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#4195) liksoft válasza mattpaksi (#4194) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, fizetős! Nincs free változata. Viszont más progit meg nem tudok javasolni, mert vagy kevesebbet tud, vagy drágább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4196) mattpaksi válasza liksoft (#4195) üzenetére


mattpaksi
tag

ok kössz

A ROCK örök és elpusztíthatatlan!!!

(#4197) barca53


barca53
csendes tag

Üdvözlet!
Keresek Samsung SP0802 N Rev.D HDD-t..kéne belőle az elektronkika adatmentés miatt.. a családi fotók vesznének el !!:(((

(#4198) liksoft válasza barca53 (#4197) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Legtöbbször a fejszerelvény a hibás abban a típusban. Az elektronika ugyan cserélhető, de csak azonos firmware esetén. Azt viszont a gyártó nem szokta feltüntetni a drive-on, csak a gyári adatok tartalmazzák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4199) bpapp


bpapp
csendes tag

Kedves Liksoft!

A feleségem vinyójáról kellene kimentenem az Asztalon tárolt adatait. Magam korábbi tapasztalatok okán semmit sem tárolok már évek óta a C-n csak későbbi partikon, ám sajnos (szokás szerint) én rontottam el a gépét.

Win XP, egyszer töröltem véletlenül a hangvezérlőjét, s amikor vissza akartam telepíteni, valamit elszúrhattam vagy megszakadt a folyamat, mert azóta nem indul el a gép. Először még kiírta, hogy sérült valamelyik Win indítófájl, s ezért, már semmit sem ír ki. Korábban megoldás volt, hogy kiszedtem a vinyót, s egy USB tokba belerakva kimásoltam belőle amit kell, de most nem ismeri fel a gépem, s most értem haza, mert netkávézóba is megpróbáltuk három másik gépen is, s a hibaüzenet ugyanaz (nem szó szerint) időtúllépés miatt nem olvasható. Fórum alapján talán a fájlrendszer sérülhetett? És akkor mit tudok tenni úgy, hogy ne vesszen el a C-ről minden?

Egy 40 GB-s, ST94019A modellszámú vinyóról van szó, amelyen XP fut(ott).

Maga a vinyó egyébként kvartyog, a "Hardver biztonságos eltávolítása" menüpontban is kijelzi, hogy USB háttértát G: H: meghajtókkal, ám nem sikerül belemenni, állandóan lefagyasztja a Windows Explorert. A Sajátgépnél pedig akkor jelenik meg egy pillanatra a G: és a H: amikor kirántom a kábelt a gépből. (Amíg be van dugva, leállítani sem lehet a rendszert, sem elindítani, amint kihúzom, rendben továbbmegy.)

Amíg ezt írtam, ismét lefagyott a Windows Explorer.
A problémaesemény neve: AppHangB1
Alkalmazásnév: Explorer.exe
Alkalmazás verziója: 6.0.6002.18005
Alkalmazás időbélyegzője: 49e01da5
Lefagyási aláírás: e24c
Lefagyás típusa: 2048
1. további lefagyási aláírás: 062f6caf306c61329e98e29c423ce7aa
2. további lefagyási aláírás: 09f1
3. további lefagyási aláírás: 4b7f95520b41910e3cc0b57898cb5ce0
4. további lefagyási aláírás: e24c
5. további lefagyási aláírás: 062f6caf306c61329e98e29c423ce7aa
6. további lefagyási aláírás: 09f1
7. további lefagyási aláírás: 4b7f95520b41910e3cc0b57898cb5ce0

Nagyon köszönöm előre is a munkád és a lehetőséget arra, hogy kérdezhetünk!
bpapp Szegedről

(#4200) liksoft válasza bpapp (#4199) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ezek a winyók a felületüknél halnak meg. Versenyt futsz az idővel, és nagy valószínűséggel NEM otthoni típusú a mentés, hanem tiszta tér szükséges hozzá. Adatmentéses szakembert tudok javasolni, nem próbálkozást (mert folyamatosan, exponenciálisan romolhat a drive állapota).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.