Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az egyik HDD-m éppen most mondta fel félig a szolgálatot. A rajta lévő 300GB-nyi adat egyszerűen eltűnt és most formázatlanként látja a rendszer.

Lemez modelszám: WDC WD3200AAKS-00L9A0
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 5366 alkalommal. A múltkori alkalommal még csak 4999 volt ez az érték és csak a mostani indításnál ugrott fel 5366-ra. Valószínűleg a SATA kábel okozta, de már kicseréltem.
Indításnál először nem indult a gép (a kérdéses meghajtó csak adattárolásra volt használva, a rendszer másik HDD-n van), aztán újraindításnál mesterfájltábla hibára hivatkozott és nem futtatta le a chkdsk-et. Próbáltam visszanyerni a partíciót (azt az egyetlen egy darabot) Partition Recovery-vel, vagy az adatokat Get Data Back-kel visszanyerni, de mindkét program csak egy 16MB-os partíciót lát (a PTTD lát egy másik 1,5MB-os DOS partíciót is). Az adatok pedig sehol nincsenek...

Visszanyerhetem a partíciómat és az adataimat valamilyen programmal, vagy búcsút inthetek nekik?
Szar ez a mai nap...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4602) liksoft válasza Ndruu (#4601) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A GDB jó választás, végignézte az egész drive-ot? Megnézted a különböző üzemmódokban (választási lehetőségek menet közben) az egyik nem jó esetleg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4603) Ndruu válasza liksoft (#4602) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezeket találtam vele:

[link]
[link]
[link]

Megpróbáltam a "Perform a Quick Scan" és az "I want to recover deleted files" opciókat, de mindkettővel ugyanaz a helyzet, csak ezeket látja.
Régebben ezen a meghajtón volt a rendszer, de az új OS (Win7) telepítése után nem ismerte fel többé a régi rendszer (XP).

Most egy komplett átvizsgálást küldtem rá, még egy óra kb., mire végez.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4604) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ezzel a módszerrel megvannak a fájlok. Átmentem a fontosakat hálózaton a laptopra (ha lehet ilyet).
Az MFT helyreállítható/javítható valahogy, hogy ne kelljen az oda-vissza másolással bajlódnom? Ha igen, akkor hogy?

Harrrr!!!!

(#4605) liksoft válasza Ndruu (#4604) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Másolás.

Nem lehet tudni, hány helyen és hogyan sérült a file-rendszer. Hányszor van, hogy a PM vagy hasonló partíció összezuhan? Pedig futott rajta chkdsk is. Nem. A legbiztonságosabb, ha másolsz, formázol, visszamásolsz.

FONTOS!

Ne csak név szerint, hanem tartalmi ellenőrzést is végezz mielőtt elkezded a sérült drive inicializálását. Ugyanis ha látszólag jól, de tartalmilag sérülten mentesz, és visszamásolod, onnan már nincs visszaút!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4606) Ndruu válasza liksoft (#4605) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Azaz próbáljak meg megnyitni minél több fájlt megnyitni, szemmel és füllel ellenőrizni, hogy épségben vannak-e?

Harrrr!!!!

(#4607) liksoft válasza Ndruu (#4606) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, szúrópróba szerűen. Ha az adatterület elejét rosszul detektálja, attól látszólag még jó, de minden hibás belül 1,5kB méret fölött. Tudom javasolni a fontossági sorrendet. Vagyis ami életbevágó, azt kötelező ellenőrizni, a fontosat szúrópróba szerűen, ami jó ha megvan, ha a többi jó volt, valószínűleg ez is jó lesz.

Ja, ami valóban pótolhatatlan, ne legyen egy példányban. Tehát a teljes mentés és ellenőrzés után ami a legdrágább, azt máshová is célszerű menteni, és csak utána visszatérni az eredeti drive-hoz. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4608) Ndruu válasza liksoft (#4607) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerencsémre a fájlok hibátlanul és hiánytalanul visszaállíthatóak, csak borzasztó lassan megy a dolog. Ma nem értem a végére, de holnap folytatom.

Közben azon is elgondolkodtam, hogy egy plusz 1TB-s vinyót beüzemelek a biztonsági mentéseknek, mert ezt nem szeretném még egyszer átélni...

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Harrrr!!!!

(#4609) liksoft válasza Ndruu (#4608) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szívesen. Szerencsére ennek a történetnek jó a vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4610) Tibitabi


Tibitabi
tag

Szia! Nekem egy Maxtor D540X-4K 40Gb-os winyómról szeretném megmenteni az adataimat.
Mostanában sokszor lefagyott a gépem és az utolsó Reset-kor, már nem indult el, hanem azóta: Lemezolvasási hibát ír. 5 darab NTFS partíció van rajta. Beraktam egy másik gépbe ami szintén felismerte ezt a winchestert, viszont nem látta a partíciókat. De aztán valamelyik particionáló program megállapította, hogy a C: 9,8Gb-os partíció Not Formatted (piros színű), és a többi D;E;F;G: partícióm helyett pedig egyetlen 27Gb-os Unallocated-et mutatott (zöld színnel).
- Megpróbáltam rátelepíteni a Windows XP-t amivel egy elég jó ideig el is jutottam, de amikor a C: formázására került a sor, csupán a 20%-ig jutott és írta, hogy "Sérült lehet a lemez" így nem tudta formázni, és telepítsem másik partícióra. ( Erre most nem emlékszem, de lehet hogy a többi partíciómat itt külön mutatta, ha ez a helyzet akkor van megoldás? )
Amúgy teljesen normális hangot ad.
Egy másik merevlemezt már beszereztem amire mentenék, de szükségem lenne, hogy milyen programokkal ( Disc doctor szerűség), illetve eljárással tudom megcsinálni a folyamatot.

(#4611) liksoft válasza Tibitabi (#4610) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:Y :Y :Y

Írtál rá? Akkor mit akarsz menteni?

Leírtad az összes hibát amit tilos elkövetni, de azt nem, mit és honnan (melyik partícióról) szeretnél menteni.

A drive mechanikája egyedi, így nem célszerű túlzottan nyúzni. Ha ugyanis még menthetőek az adatok (nem lettek felülírva), akkor sokáig már várhatóan nem fog működni. Viszont az alkatrészcsere a mentéshez több százezer forintos is lehet.

El kell dönteni, mennyire fontosak az adatok. Csak ezután célszerű a lépéseken gondolkodni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4612) Tibitabi válasza liksoft (#4611) üzenetére


Tibitabi
tag

A felülírás alatt alatt konkrétan mit értesz? Amikor ez történt akkor nem írtam, nem másoltam.
Általában internetezés közben szokott lefagyni a kép és a billentyű LED-jei is, viszont az egérmutató működött. Kb.: 40 alkalommal történt meg néhány hónap alatt. (Végig arra gondoltam, hogy az 1Ghz-es gép nem tud megbirkózni valamilyen oldalakkal.)
- Mik voltak hibák amiket elkövettem? Az, hogy Reset gombot nyomtam lefagyáskor? Vagy az, hogy beletettem egy másik gépbe és megpróbáltam úgy menteni? Vagy az, hogy az XP-ét akartam újra feltelepíteni?
A C:\ különösebben nem lényeges...
Viszont a D: 9Gb, E: 9Gb, F: 7Gb, G: 2Gb méretű partíciókon az adatok teljesen vegyesen helyezkedtek el. Ezekről vissza szeretnék képeket, dokumentumokat ami kb.: 6-7Gb lehet. A többi hozzávetőleg 16Gb mp3, videók, film, programok kevésbé lényegesek. (Persze jó lenne nagy részüket menteni.)
Pénzben nem gondolkodom, szeretném magam megoldani, ha van rá esély.
( Olvastam egy programról, Te is ajánlgattad, ami unallocated partícióról is képes másolni. Ja, még az is jobb lenne, ha "számozott, válogatni való" fájlokat kapnék vissza, mint semmit.)
Akkor a C:\ Not formatted -et nem is kell formáznom? ( Azon nem volt fontos cucc. )
Valamiféle bad sector javító programmal nem kell megjáratni? (Reménykedem a kis felületi sérülésbe.)
Mi a teendőm? És mi az amit abszolút ne csináljak vele?
Bármilyen megoldás érdekel!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4613) liksoft válasza Tibitabi (#4612) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az installra gondoltam.

Get Data Back a program. Nem kell formázni, sőt, bármilyen írás hibát okozhat. Mielőtt ezt a drive-ot mented, csinálj próbát másikon. Ezt a szükségesnél jobban ne nyúzd. Ha a GDB nem tudott segíteni, akkor raw programok körül keresgélj. Ott is ajánlott a használat tesztelése, próbája másik drive-on.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4614) EkSYS


EkSYS
senior tag

Tisztelt Liksoft kolléga!

A tanácsodat kérném, egyenlőre nem találtam jobb helyet ahol feltehetném a kérdésem.
Olyan programot keresek ami szinkronizálja a mappáimat, és ingyenes is. A windowsos nem jó mert nem hálózatosak. Melyik volna erre a legalkalmasabb? , legkönnyebben, ésszerűen kezelhető?
előre is köszi. :R

Eki - az eredeti

(#4615) liksoft válasza EkSYS (#4614) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt már utána néztél? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4616) EkSYS válasza liksoft (#4615) üzenetére


EkSYS
senior tag

synctoy jónak tűnik. köszi!

Eki - az eredeti

(#4617) kispal1980


kispal1980
tag

Hello

A napokban valószínű tönkrement a winyóm egy része!
750es samsung winyó, képek mappát nem érem el, (pont ami a legfontosabb lenne)
Amit birtam lementettem már róla, pár mappa nem olvasható.
Sajátgépbe a mappák és fájlok nevei zölden jelennek meg. ez miért van??

Valahogy vissza tudom hozni az adataimat????

(#4618) liksoft válasza kispal1980 (#4617) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tudom javasolni a Get Data Back programot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4619) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy adott egy gép amin olyan programok vannak amit helyileg nem tudok újratenni csak ha elviszem az illetékesekhez. Ezen a gépen kellene memóriabővítést végrehajtani, és csak úgy tudjuk megoldani, hogy kap egy új lapot és ramot, a proci winyó és a vga ugyan az marad. Ebben az állapotban nem tudom sehogy rábírni a bootra. Van-e olyan program amivel le tudom menteni a programokat és miután újratelepítettem a windowst akkor visszateszem rá az adatokat? Tehát telepítés nélkül újra működnének a programok?

(#4620) liksoft válasza Gerisz (#4619) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyenről nem tudok. Túl sok változós. Egyébként ha azonos chipset van az alaplapon, akkor van esély az átrakásra (leginkább Intel esetén - tudtommal).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4621) Gerisz válasza liksoft (#4620) üzenetére


Gerisz
addikt

Szinte teljesen ugyan az, csak DDR az SD helyett. Intel.
De amint beteszem a winyót az új "környezetbe" megmakkan. Elsőnek a agp440.sys-el most a mup.sys-el és nem tudom mit csináljak. Végigpróbáltam egy csomó guglis variációt eddig sikertelenül. Megyek megnézem a windóz totyikba.

(#4622) Tibitabi válasza liksoft (#4613) üzenetére


Tibitabi
tag

Szia!

Részlegesen, minimálisan visszakaptam 20Mb "kacat-ot" az egyik partíciómról a GDB-el.
- Beraktam a gépbe a winyót, kegyetlenül lassan állt össze az XP, kb.: 12 perc fekete képernyő után töltődött be és rendszer később is szenvedett. Ez normális vagy utal valamire? Most valami miatt már látta a Commander a partíciókat, de azt írta "nincs ilyen meghajtó".
- Get Data Back programban az 5 NTFS partícióm helyett csupán 2 NTFS-t és 3 DOS-FAT32-őt látott. Ilyen történhet? ( Vagy mégsem NTFS-ek lehettek? )
- Sajnos kb.: 170-250 sector-onként "Error"-t jelzett a program amikor próbáltam vele felmérni a winchestert. 78millió sectort kellett volna átnéznie, de fél óra után még csak 25ezernél tartott, rengeteg Error - Bad sector-ral. Ezért inkább bezártam.
Utána megpróbáltam a legkisebb 2Gb-os partíciót átnézni, de ott is 20 perc után szintén rengeteg, csupán Error-t jelzett kb.: 200 sector-onként. Eljutott 4%-ig és nem volt alkalmam végigvárni a hátralévő 22:46 órát. Így megnyomtam az "Ignore"-t, ami tovább léptetett.
- Úgy is írt néhány Hibát, de aztán az MFT-ből látta az elejét azt 4-5%-ot. A következő lépésnél pedig 4 kisebb könyvtárat és néhány fájlt ajánlott fel számomra. Az lenne a kérdésem, hogy ha nem nyomtam volna "Ignore"-t akkor több adatomat látna vagy az ott lényegtelen volt?
- Pár dolgot visszahoztam, de csak néhány kisebb kép látható. Word dokumentum nyithatatlan, illetve krix-krax. Néhány mp3 ami lejátszáskor nem megy végig, hanem egy idő után 2-3 másodpercet ismételget végtelenségig. 20Mb "anyag" több mint fél óra termése. Amikor egy jó winchesterről hoztam vissza adatokat, lényegesen gyorsabb volt!
Valószínű, hogy a lemez sérült azért ez a rengeteg Error. Ez valamilyen programmal javítható? Pl.: HDD regenerator vagy ilyesmi?
Ajánlották a TestDisk-et is, hogy az egy partíció visszaállító. Nos, ha jól sejtem nekem megvannak a partíciók, viszont a fizikai lemezfelületem sérült nem?
Segíthet raw program?
Mi történhetett pontosan egyetlen Reset-eléstől, hogy ilyen sűrűn hibás lemezt diagnosztizál a gép?
(Úgy tudom elképzelni, hogy bemágneseződött, mint egy monitor. Vagy az egészen végigment volna egy pillanat alatt az olvasófej és az felsértette?)
Várom a jobbnál-jobb ötleteket! Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4623) liksoft válasza Tibitabi (#4622) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a drive felületsérült. Ha fontosak az adatok, ne nyúzd, hanem szakemberhez vidd. Amíg még van esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4624) grex4


grex4
aktív tag

szia liksoft!

lenne egy nagy problémám!

windows 7, 500gigás notivinyó külső rackben.
Sajátgép lemezkezelésben meghajtóbetűjelet módosítottam majd ezekután az egyik partíciót üresnek látta a gép, ujrainditottam a gépet, majd már felse ismeri a többi particiót se, "használat előtt formázza" meg iesmiket ír. Total commanderben rámegyek a partició jelére és "nincs ilyen meghajtó". [HDsentinel ezt csinálja vele:] Lemezkezelőben a fájlrendszer RAW lett. EASEUS azt irja hogy unformatted.

a vinyó felpörög, műxik, szentem annak semmi baja.
.
u.i
jelenleg le van kapcsolva a vinyó mig valaki nem segít megoldani a dolgot. melyik progit ajánlod és annak melyik opciójával? (másik vinyót szereznem kell azt tom)

hálám :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#4625) liksoft válasza grex4 (#4624) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tedd asztali gépbe, és Get Data Back programmal mentsd át az adatokat másik drive-ra. Otthoni módszernek mást nem tudok ajánlani.

Vagy a drive "csuklott", vagy a tápellátása nem korrekt és az okoz gondot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4626) grex4


grex4
aktív tag

hát sajnos nem lát semmit a GDB program, vmelyik partición egy dvd iso-t és ennyi. mitkéne nyomnom vagy hogyan látná az adatokat? köszönöm télleg

üdv

(#4627) grex4 válasza liksoft (#4625) üzenetére


grex4
aktív tag

GDB progiban látom kikell pipálni az excessive search módot, és jópár órára otthagyni majd gondolom át is menti a szűz 500asra, csak még szereznem kell eggyet! Ha valamire még figyelnem kell légyszi szólj. köszönöm liksoft, István

üdv

(#4628) liksoft válasza grex4 (#4627) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, a scan funkció használata erősen javallott. Utána is meg kell határozni dolgokat a számára. A programnak ez a témája.

Szerk: Csak a regisztrált program tud másolni! A demo csak megmutatja mit talált. A 4GB fölötti file-ok mentése legtöbbször nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4629) grex4 válasza liksoft (#4628) üzenetére


grex4
aktív tag

regisztrálva van, a saját topicban válaszoltam is és kéne pár bíztató szó :)

üdv

(#4630) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Van egy sata 2 es 160 gb os Segate vinchesterem ami tönkre ment tudna valaki segíteni hogy mentsem le az adatokat róla. Előre is köszönöm.

(#4631) liksoft válasza Irvkhf (#4630) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vidd el adatmentéses szakemberhez. (Olyan sok segítséget adtál a hibához, mint amikor valaki elárulja: nem indul az autó. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4632) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Van egy másik vincseszter a gépben mind a két Windows 7 et látja de a rosszrol nem botol be. Le akartam formázni és le fagyott a gép és már be se tolt a vindows ha fent van a gépen pedig ki írja hogy windows indítása és meg áll.

Nem tölt be ha a rosszat nem veszem le.
Pedig forog meg rezeg .
Miért csak akkor tölt be ha le veszem a gépről a rosszat.

Akkor ez már végleg kuka.

[ Módosította: Ndruu ]

(#4637) liksoft válasza Irvkhf (#4632) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tehát van egy számítógéped.
Van benne egy másik HDD is.
Van két W7 OS a gépben.
Az adattal teli mentendő HDD-t próbáltad formázni.
A gép nem megy.

Nem értem. Minek két W7 OS egy gépbe? Minek írsz a mentendő drive-ra? Főleg minek formázod? Ha hardware hibája van (megfogja a gépet), miért sportolsz vele tovább?

Pontosan azért írtam, hogy vidd szakemberhez, mert a kérdésemet sem értetted, vagy nem sikerült pontosan válaszolni rá. Hidd el, nem gonoszkodásnak szántam, csak jelzem, mennyire nem sikerül szakmailag megbeszélnünk a problémát. Enélkül meg esélyed sincs, csak rontasz a helyzeten, esetleg addig, míg szakember sem tud majd segíteni.

Szerk: Használd a szerkesztés gombot, ne szemeteld tele sok hozzászólással, ha megy egybe is!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4638) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

9 % os volt Hd sentinel szerint.
65000 hibás és 65000 gyenge szektor volt rajta több mint másfél éven keresztül.

Ok értem.

[ Módosította: Ndruu ]

(#4640) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Értem amit mondtál. Azért volt két Windows7 rajta mert ki vettem és raktam bele egy másik winchestert amire szintén Windows7 et telepítettem. Igazából már le mentette valaki az adatokat róla csak nem én. Még most jártam így először. És itthon meg akartam próbálni le menteni én is hogy ha megint így járok ne legyen új és le tudjam menteni az adatokat róla. Csak azt nem értem hogy a gép nem tölt be ha fel van csatlakoztatva. A Windows indítása el indul és meg áll. Akkor lehet hogy végleg vége. Bocs hogy ezzel untatlak.

Fel telepítettem a Getdataback programot is de ha nem tölt be a Windows 7 ha fel csatlakoztatom a rossz winchestert akkor nem tudom meg nézni vele.

Valószínű hogy nincs már rajta semmi. Hogy le lett mentve róla az adat. Fel csatlakoztattam a gépre és egy nem particionált területet látott. Akkor akartam le formázni és le fagyott a gép. Sajnos nem néztem meg előtte Getdataback al. Azt hallottam van olyan program ami kijavítja a Hdd n a szektor hibákat lezárja csak kisebb lesz. A Hdd regenerátort akartam le futtatni rajta hátha tudom még használni.

[ Módosította: Ndruu ]

(#4643) liksoft válasza Irvkhf (#4642) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ennyi. Ez nem adatmentéses téma! Legközelebb szedd össze a gondolataid, és próbáld meg egybeírni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4644) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Ok jó bocsi hogy hülyén írtam amit gondoltam.

(#4645) balintbandy


balintbandy
csendes tag

Sziasztok!
S.O.S.!!! Nagy segítségre lenne szükségem!
Van egy WD 500GB-s winyóm és úgy néz ki, hogy (szerintem) megadta magát...:(
Külső usb-s rack be vettem (Verbatim). Gépben és rack ben is a következő műveletsorozatot hajtja végre:
Bekapcsoláskor elindul, felpörög, elkezd kattogni majd egy kis idő múlva leáll...a gép természetesen nem ismeri fel...
Teljesen lehetetlen (több 100 ezer forint nélkül) az adatmentés vagy van valami megoldás???
Köszi!

(#4646) atis75


atis75
csendes tag

Üdvözlet!

Következő a gond:
Adott egy WD20EARS-vinyó,ami két részre van osztva,az egyiken egy működő windows7,a másik meghajtó tárolásra szolgál.Valamiért megjelent rajta két darab unallocated partíció.Ezeket el akartam tüntetni Partition Masterral,ami sikerült is ugyan,de a tárolásra szolgáló rész ezáltal unformatted lett...
1,3Tera adattal teli persze,ami még most is rajta van,és kellene.
A windows hibátlanul megy a másik partícióról biztos,hogy a vinyó jó.
TestDiskkel próbáltam újra megadni neki az Ntfs partíciót de nem sikerült.
GetDataBack?
Köszönettel:Atis

(#4647) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Üdv!

Sürgős segítségre van szükségem.
Adott egy 1TB külső WD vinyó rajta nagyon fontos adatokkal.
Acronis DiskDirector Suite-ot használtam és két részre akartam választani a vinyót, azt olvastam valahol, ez lehetséges adatvesztés nélkül, viszont útközben leállt a program így félbehagyta a Split-et :S
Azóta a vinyón csak htm fájlokat látok (elképzelhető, hogy az én fájljaim részletei, de a nevek alapján nem ismerős egyik se [ilyenek, hogy gombok meg fejlec stb], megnyitva csak katyvaszt ad a böngésző.

Ugye van megoldás valahogy újra láthatóvá tenni az adatokat?
Életmentő lenne a segítség :F

Előre is köszönöm,
Tomi

:: prog is love, prog is life ::

(#4648) liksoft válasza balintbandy (#4645) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha nem is több százezres, de több tízenezres (százezres) összeggel célszerű kalkulálni. Kérdés, hogy mi történt vele. Ugyanis a legdrágább (és ez valóban a 100-200 ezres kategória), ha leesett, és a lemezek elmozdultak. Ettől olcsóbb ha bármi más hibája van, de ha a felület sérült (akár mágnesesen, akár mechanikusan), kérdéses mi menthető belőle. De szerintem ha az anyag fontos, ne otthon "tuningold".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4649) liksoft válasza atis75 (#4646) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4650) liksoft válasza ftamas89 (#4647) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem sok. Ilyenkor a struktúrált mentésre kicsi az esély, inkább RAW recovery jöhet szóba. Az is kérdéses eredménnyel. A folyamat megszakíthatatlan, mert adatmozgatással, és adminisztráció módosítással jár. Ha valahol megszakad, az adminisztráció aktuális állapota a memóriában marad, és onnan annyi az egésznek.

Ezek a partícióbűvölések felinstallált rendszerhez jók, hogy egy belakott rendszert ne kelljen 0-ról kezdeni. Adatok esetén a mentés, módosítás, visszatöltés is legtöbbször hamarabb elkészül (ráadásul biztonságosan), mint a matatás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.