Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) liksoft válasza garageinc (#4250) üzenetére


liksoft
Topikgazda

XP SP0, XP SP1, SP2, SP3?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4252) garageinc válasza liksoft (#4251) üzenetére


garageinc
csendes tag

Az SP3-at tettem fel, de már előtte is jelentkezett a probléma.

(#4253) liksoft válasza garageinc (#4252) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mi előtt? Az SP3 előtt? Akkor mi volt fent? Mert lehet, hogy akkor történt a baj, az SP3 csak "örökölte"!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4254) pablotaxi69


pablotaxi69
csendes tag

Szia!
Van egy külső WD 500 Gb merevlemez,rajta sok fontos adattal.A laptop amivel használom,Win 7-es./vagyis használtam/Nem látja a gép,de ha az eszközkezelőbe bemegyek ott érzékeli.
Help!!!
Ha küldesz egy sms-t visszahívlak.
Nem vagyok Bill Gates,de azért megpróbáljuk!

(#4255) pablotaxi69 válasza pablotaxi69 (#4254) üzenetére


pablotaxi69
csendes tag

Ja,és kiírja,hogy formázzam a meghajtót

(#4256) liksoft válasza pablotaxi69 (#4255) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elérhetőségeim az adataimnál. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4257) ddavdi válasza liksoft (#4245) üzenetére


ddavdi
csendes tag

Értem, azért köszi

(#4258) sikerb


sikerb
csendes tag

Szia liksoft!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy halálra égettem egy wd2500aaks típusú vinyót, és borzasztóan örülnék, ha az adatokat, valahogy vissza lehetne hozni. Azt hiszem, hogy nem csak a nyák sérült, hanem beljebb is égett. Tudnál-e mondani valamit, hogy honnan szerezhetnék hozzá pótlást, vagy hogy mit lehet vele csinálni?

Előre is köszönöm a választ!

(#4259) liksoft válasza sikerb (#4258) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Fejszerelvénye egyedi, az elektronikája NEM cserélhető. Az elektronika gyári számra párosított már ebben a szériában (ha emlékezetem jó), így annak cseréje sem lesz elég. Add be adatmentésre, és készülj sokkoló árra. Ugyanis a fejszerelvényt másik, szériaazonos darabból mikroszkóp alatt kell beszabályozni.

A WD nem adatmentésbarát drive......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4260) Nita0108


Nita0108
csendes tag

Hali

Épp az előbb halt be a vinyóm... :O :O :O szokásos égett szag, meg sem mozdul stb. SAMSUNG Model: HD322HJ (320 GB/7200rpm/16M) S/N: S17AJ9BQ200345 . Az a helyzet hogy külső vinyó volt és kb már nem is tudom hogy milyen adatok voltak rajta, de szeretném visszakapni.
Tud valaki valamiben segiteni?

Üdv

(#4261) liksoft válasza Nita0108 (#4260) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen. Vidd adatmentéses szakemberhez. Túlfeszültség lehet a baj okozója, és ebben az esetben a mechanikán kívüli és belüli elektronika is tönkre szokott menni. Nem olcsó, de Samsung esetén jó eséllyel lehet adatot menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4262) manoli.94


manoli.94
csendes tag

üdv,

lenne egy olyan problémám hogy win 7 mellé elkezdtem feltelepíteni a Mac OSX-et...kb 4-ed szerre sikerült is mert a telepítés közben behalt(az alma logó közepén megjelent egy behajtani tilos tábla és nem ment tovább). Utána megpróbáltam bebootolni a Mac OSX et de feldobott egy hibaüzenetet hogy índítsam újra...megvolt de utána se volt jó.
Utána be akartam boot olni win7 re de kiírta hogy hiányzik neki vmi bootmgr.

Na nagynehezen szétkaptam a laptopot ki szedtem belőle a vinyót át a nagygépbe.
nagygépről be boot oltam az azon lévő XP be. Sajátgép-->Kezelés-->Lemezkezelés... Erre ott kiírta hogy:
Lemez 0
Dinamikus
Olvashatatlan

DiskGetor Data Recovery megnéztem mivan megvannak-e még az adatok...meg is voltak de a program ugyebár fizetős tehát visszaálítani már nem tudtam.

Nem tudtok ilyen esetre vmi freeware programot?

Előre is köszi.
Gábor

(#4263) Dot


Dot
őstag

Hali!

Kellene 1 kis segítség!
Windows Vista tepítővel tegnap töröltem az 1ik lemezem amelyik tele volt adattal ~500GB.
Pontosabban: Vista telepítő az 1TB winyómon 2 particiót látott egy 9MB-osat + a maradékot.
Én ráklikkeltem a törlésre és 1be rakta a 2 particiót. Ez után gyorsan kiléptem a telepítőből! Majd kivettem a winyót a gépből!
Hogy lehetne visszaállítani az adatokat?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4264) liksoft válasza manoli.94 (#4262) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A dinamikus drive-ot csatlakoztatni kell ott, a lemezkezelőben. A gyártó honlapján (Microsoft) ezt részletesen elmagyarázzák. (sorry, pontos linket nem tudok, de nemrég olvastam az oldalt)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4265) liksoft válasza Dot (#4263) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

[link] vagy adatmentéses szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4266) mano13


mano13
csendes tag

Sziasztok!
A sztori a következő. Van egy winchesterem 2 partícióval amiről adatot szerettem volna másolni. Kiszedtem a laptopból, külsőházba bele, USB-re fel. Xp volt rajta csak kicsit meghalt. A felhasználói fiókokból szerettem volna adatokat kimásolni. Persze nem engedte úgyhogy megpróbáltam megosztani a könyvtárat, és jött egy fagyi. Persze én okos reseteltem. Azóta se kép semmi, csak kattog a vinyó. Nagyon fontos lenne hugicámnak 2évnyi fényképe volt rajta, meg egyéb dolgai. Nagyon happy lennék ha tudnátok adni valami tanácsot, hogy mi is lehet vele. Előre is köszöntem.

(#4267) liksoft válasza mano13 (#4266) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak adatmentéses szakemberhez vidd! Nem lesz olcsó, mert mechanikán belüli hibának tűnik.

Drive pontos típusa az esélyek latolgatásában segíthetne.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4268) mano13 válasza liksoft (#4267) üzenetére


mano13
csendes tag

Ez egy 2,5-ös 120 GB-os Seagate Momentus 5400,3 ST9120822AS. Visszaraktam egy kicsit a gépe amibe volt a BIOS az látja.

(#4269) liksoft válasza mano13 (#4268) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Annál lehet fejszerelvény, és felületi probléma (sérülés) is. Így a hiba kiderítéséig ha továbbra is használod (próbálgatod), zuhanhatnak a visszaállítási esélyek. Ha "megfőzte magát", akkor nincs sok esélye, mert ilyenkor keletkezik a felületi sérülés a belső sávokon.

Szakemberhez célszerű vinni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4270) mano13


mano13
csendes tag

És ennek fényében a helyreállítás költsége szerinted mennyit kóstálhat úgy kb.? Gondolom akkor derül ki ha megnézte, egy szakember csak fogalmam sincs milyen árfekvésben dolgoznak. Bocsi ha sok hülye kérdésem van csak nem mozgok annyira otthonosan ebben a témában.

(#4271) liksoft válasza mano13 (#4270) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel tiszta térről beszélünk, nettó 80-200 között várható, feladattól, cégtől, sikerességtől függően. Alatta csak nagyon kivételes esetben lehet megúszni, de ne 10-20 ezerre gondolj akkor sem!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4272) mano13


mano13
csendes tag

Hát arra sajna biztos hogy nem fogja futni :O . Köszönöm szépen a segítő készségedet.

(#4273) chepavel


chepavel
aktív tag

Szia!

Olyan problémába ütköztem, amivel eddig még nem találkoztam.
Konkrétan: egy partíció létrehozása közben szépen újraindult a gép. Azóta az XP is, ami van a gépen, mikor elkezdene tölteni akkor szó nélkül újraindul. Ubuntu-n a Rendszermeghajtót látja, de a többire unallocated-et ír.

Kérésem az lenne, hogy a szerintem sérült MBR-t melyik alkalmazással lenne érdemes megpróbálni visszaállítani? Mert, az adatok még biztosan ott vannak, valószínűleg épségben.
Csak, nagyon piszkálni sem szeretném, hogy a lehetséges adatvesztést elkerüljem.

Segítséged előre is köszönöm. :R

Üdv!

Update: Próbáltam volna a recovery console-ból a fixmbr-t, de mielőtt be tudnék lépni, kék halált kap.. :F

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4274) liksoft válasza chepavel (#4273) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Drive mérete? XP verziója? Partíciók pontos leírása (melyik mekkora, melyik drive-on, hol volt, mit akartál létrehozni, stb....).

Vagyis eddig csak annyit tudok, hogy gondod van XP alatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4275) chepavel válasza liksoft (#4274) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

Tegnap történt az eset, egyik kiszállásnál fordult elő.
A lemez egy 100 GB-os Samsung, Xp az SP3, (vagyis, mérletkorlátozás nem okozhat gondot egyik esetben sem.)

A gépet nem én helyeztem üzemben, csak szerelni mentem, a lemezterület kevés volt a sok multimédiás anyaguk miatt. A rendszerpartíció az kb ~30 GB, primary, a többi terület pedig extended, és amin volt 30 GB szabad hely, és egy logikai, ezek mellett pedig volt még egy primary. Ezek megközelítő mérete 70 GB.
Sajnos éppen dolgozom, nem vagyok annak a gépnek a közelében)

Akkor lett probléma, mikor be akartam volna állítani a formázatlan 30 GB-ot, hogy azt is tudják használni. Mikor rányomtam a partíció létrehozásánál a befejezés gondba, hogy kezdje el a műveletet, akkor volt egy újraindulás, és onnan már meg sem nyikkant se az XP, és más semmi. Ahogy mondtam, linux sem ismeri fel, az XP telepítő recovery consolig meg nem jut el, mert kék halál következik be.

Jelenleg ott tartok vele, hogy másik gépbe teszem, és onnan próbálom meg visszanyerni az adatokat, csak, nem tudom, hogy melyik alkalmazás lenne erre a legmegfelelőbb, ugyanis kárt nem szeretnék csinálni.:)

De, bármilyen tippet, megoldást szívesen vennék!

Köszönöm!

Üdv: András

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4276) liksoft válasza chepavel (#4275) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor [itt] nézz körül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4277) Strangerpro válasza chepavel (#4275) üzenetére


Strangerpro
tag

Esetleg TestDisk? De az elozo kollega biztos jobban tudja :D udv

[ Szerkesztve ]

(#4278) chepavel válasza liksoft (#4276) üzenetére


chepavel
aktív tag

Köszönöm, én is erre gondoltam, de inkább biztosra akartam menni.:)

#Strangerpro: Ha a GDB nem megy, akkor megkukkantom azt is. Köszi!

Ha megvan a végeredmény, azért majd visszajelzek :))

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4279) liksoft válasza chepavel (#4278) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A GDB nem ír a felületre, nem helyreállít, hanem ment. A másik helyreállít, így egyéb sérülés esetén további probléma is lehetséges.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4280) chepavel válasza liksoft (#4279) üzenetére


chepavel
aktív tag

Azt tudom, hogy az csak ment, de az pont elég lesz nekem, hiszen lesz másik lemez bele, csak, az adatok kellenek erről.

Ha le van mentve, az már nekem bőven elég.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4281) chepavel


chepavel
aktív tag

Szia megint!

A GDB tökéletesen működött, köszönöm a segítséget, minden adat hibátlanul megvan.
TestDisk pedig szépen újragenerálta az MBR-t, ha lesz időm, letesztelem a lemezt, az I/O hiba nem játék, olyan az mint a medve..:DDD

Ha hasonló témában tanácstalan lennék, már legalább tudom hova kell fordulnom.:))

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#4282) liksoft válasza chepavel (#4281) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4283) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Leírom akkor ide is, hátha itt tud valaki segíteni:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, ha nem ebbe a topikba való akkor elnézést, majd úgyis linkelitek h hova írjak.

Szóval a következő lenne a problémám, a lényeg anniy hogy, win 7 alatt, szerettem volna partícionálni a vinyót, és elindítottam a partition magic 8at(régről már ismertem a progit jól bevált stb, viszont mitn kiderült win7el nem nagyon kompatibilis) szóval elindítottam, és a kezdésnél kiírta hogy, index table-n valami hiba van, és hogy valami jó nagy számot ő átfog írni másik jónagy számra pár érték eltéréssel (pl 754 462-őt 754 468-ra) mondom hát jó, nem is foglalkoztam vele. Vinyóm 2 felé van partícionálva, van egy C rendszernek meg volt egy E cuccoknak, namost ez a kis móka után, az E az teljesen eltűnt, lemezkezelés alatt látom, ott van a partíció, viszont nincs betűjele, ha betűjelet akarok adni neki akkor valami hibát ír ki hogy frissítsem az állapotot mert nem tükrözi a mittoménmit.

Na most temérdek hibajavítóval próbáltam, csak azok emg ugye a látható(címkézett) meghajtókat hajlandóak átnézni a hibáért. Partíciós progikkal is próbáltam, egy csomó megsem mukkant, a legutóbbi az már odáig eljutott, hogy explore-ban látom az adatoakt a partíción(a cimkézetlenen) viszont ha betújelet akarok adni avval, akkor annak sem sikerül.(Továbbra is csak egy csillag van a betűjel helyén)

Nem tudom hogy mi lenne a megoldás hogy újra lehessen cimkézni, és láthatóvá váljon a partíció?

Vagy egyáltalán mit tudnék csinálni hogy jó legyen, adatmentő progit egyenlőre nem szeretnék, mert elég nagy a partíció és nem tudnám hova visszamenteni. :F

Kérlek segítsetek ha tudtok!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4284) liksoft válasza Lotusomega (#4283) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt tudom ajánlani az adatok mentéséhez. Utána formázni célszerű. A linkelt témában olvass, ne kérdezz. Megtalálod a válaszokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4285) Lotusomega válasza liksoft (#4284) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Rendben, nem kérdezek többet. Köszi azért.

(#4286) liksoft válasza Lotusomega (#4285) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem tudok jobbat mint a másolás. Sajnálom.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4287) Lotusomega válasza liksoft (#4286) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Rendben, köszi.

(#4288) aXXon


aXXon
senior tag

Szia liksoft!

A segítséged/tanácsod szeretném kérni!

Egy jó barátom kért meg, hogy írjak neked. Van neki egy Samsung Sp1614C típusú winyója. Évek óta hiba nélkül megy (ment). Eléggé külterületen laknak, ezért mikor elmentek nyaralni, kivette a gépből a winyóit, hogy ha jönne a betörő, akkor legalább az adatok maradjanak meg. Az elvben nem volt hiba, még a megvalósításban sem, csupán abban, hogy amikor a haza érkezés után visszarakta az eszközöket, akkor a fentebb említett winyó ugyan felpörgött, de csak kattog, fel nem ismeri a gép.

Mi lehet a baj, mit lehet tenni? Mennyibe fájna egy adatmentés, ha egyáltalán lehetséges? Az üzleti adatairól ugyan javarészt volt tükrözés, de a két éves gyerek szinte összes fényképe ott figyel, meg még számtalan fontos adat.

Válaszod előre is köszönöm!

Ui: ha esetleg ezt priviben kellett volna, akkor elnézésed kérem.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4289) liksoft válasza aXXon (#4288) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Privi mindjárt megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4290) bsutyi


bsutyi
csendes tag

sziasztok!

adott egy seagate momentus 3 5400 sata notivinyó st980811as típusú
nem elektronika hibás de nem megy, javítható-e úgy hogy ha adott egy másik ugyan ilyen hdd és szétszedés után a lemez átkerülne a másik müködö hdd-be és működne-e?
csak az adatok visszanyerése céljából egy két elinditásra,
szétszedhető-e érdemes-e ezzel próbálkozni?

Elegendő pénzem van egész hátralevő életemre. Feltéve, ha nem vásárolok semmit.

(#4291) liksoft válasza bsutyi (#4290) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem! A lemez ha elmozdul, semmi esélyed! Hozzá ne nyúlj. Ezen kívül csak tiszta térben lehet elindítani (szerelni), mert annyira érzékeny a porra. Ez a típus ha mechanikán belüli a probléma, akkor már gond van, mert felületsérült szokott lenni. Így csak profi adatmentőt tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4292) pablotaxi69


pablotaxi69
csendes tag

Szia!
Merevlemezről Easeus Data Recovery-vel lementettem az adatokat.Csinált mappákat,látom a méretét a fájloknak,de nem tudom őket megnyitni.A fő mappa neve RAW fájlok.Ezen belül jpeg,mp3,mp4,,mov. Ehhez külön program kell vagy mi?
Légyszi ha lehet e-mailben is válaszolj.

(#4293) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok!
egy masik topickba mar leirtam a problemamat, mivel keso este volt lehet hogy rossz helyre irtam. Ide is bemasolnam a problemamat:

Van egy WD Mybook Essential 1tb külső merevlemezem. Kb fél éves, keveset használva. ma történt a következő: nem tudtam normálisan leállítani, nem tudtam megnyitni foldert úgy tűnt megfagyott. Maskor is volt ilyen pendrivval is. Kihuztam, aramtalanitottam is aztan visszadugtam erre kirja hogy nincs semmi a vinyon, csak az a a virtualiscd jon fel amit gyarilag beletettek. Azt irja ki az XP lemezkezeloje, hogy ez egy nem formazott lemez, akarom-e formazni meret stimmel... megneztem masik gepen is, az sem latja. Ugy tunik mintha elveszett volan rola minden adat... Mit tudok csinalni? Mivel foleg mentesre van eleg sok fontos adatom volt rajta.. segitsegeteket elore is koszonom.

a hard disk sentinel azt irja ki, hogy nincs lemez a meghajtoban. win XP Disc management ujra:
100% ures 930,86 GB szabad nem formazott, nem is ad meg semmit a file system cimszo alatt (NTFS volt anno..)
A Get Data Back szoftvert most futtatom rajta, elvileg latja a fileokat amik rajta vannak, hogy mennyit fogalmam sincs most fut eppen, de mikor ralestem lattam par ismeros filenevet.

A szamitogep fagyogat ha csatlakoztatom, a my computer icont megnyitva not responding es nem jon fel semmi csak nagysokara.

segitsegeteket elore is koszonom.

kabelcsere megvolt, hazat nem bontottam meg

[ Szerkesztve ]

(#4294) csoszogi válasza csoszogi (#4293) üzenetére


csoszogi
tag

a problema megoldodott.
checkdisk megoldotta a problemat, minden helyreallt... :DD :DD

(#4295) gyozo12


gyozo12
csendes tag

Szia!

Egy elég komolyan meghibásodott vinyó ügyében kérnék tanácsot.
Egy 1TB-os Hitachi HDD-ről van szó, a címkéjén a model felirat mellett a következő karaktersorozat szerepel: HDT721010SLA360

A HDD-t 2009 áprilisában vettem, és már a kezdetektől fogva csinált néha olyant, hogy működés közben, semmihez sem köthetően olyan hangot hallatott, mintha egy fémmel megkarcolnánk egy másik fémet, de semmilyen más tünet nem jelentkezett, így nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. A régi vinyóról a költözés nem ment zökkenőmentesen, főleg azzal volt probléma, hogy a boot és egyben windowst tartalmazó partíciót áttegyem az új vinyóra, és onnan bootoljak, hiába állítottam aktívra a partíciót, hiába írattam újra az MBR-t, nem akart bebootolni, azaz ha az új vinyóról bootoltam, akkor a POST után sötét képernyőn álldolgált az idők végezetéig. Olyan is előfordult, hogy a windows XP telepítő CD-ről ugyanilyen tüneteket produkálva nem volt hajlandó elindítani a telepítőt, ha csak az új vinyó volt benn a gépben, ám ha a régi vinyó is benn volt, akkor elindult. Sokáig úgy használtam, hogy a régi vinyóról bootolt és az új vinyóról futott a rendszer. Pár hónapja végül új partíció elkészítésével, meg rengeteg melóval elértem, hogy teljesen átköltözzek az új vinyóra, ám ezen műveletek közben is tapasztaltam a fent említettekhez hasonló furcsaságokat, azaz például nem volt hajlandó elindulni a windows telepítő a cd-ről, ha csak az új vinyó volt benn a gépben. Mivel valahogy mégiscsak sikerült áttelepülni az új vinyóra, valami szoftveres hibának nyugtáztam a dolgot. A gép 7/24 működött, 1-2 hetente újraindítottam. Ma reggel már több, mint kb. 2 hete futott, a vírusirtó jelezte kb egy hete, hogy nem sikerült az adatbázisfrissítés valami ismeretlen hiba miatt, de nem foglalkoztam vele, bár az igaz, hogy ilyent előtte még sohasem mondott. Ma reggelre a böngésző java képességei megszűntek létezni, a java.exe sem futott már, annak ellenére, hogy a böngészőt újraindítottam, illetve más böngészőt is kipróbáltam, ilyen hibát sem tapasztaltam korábban. Még mindig szoftveres hibára gyanakodtam, ezért az újraindítás mellett döntöttem. Újraindítás után a korábban már tapasztalt jelenség fogadott: POST után fekete képernyő, baloldalt kb a harmadik-negyedik sorban a kurzor áll, nem villog. Próbálkoztam elindítani UBCD4 cd-ről windows rendszert, de ha az új vinyó benn volt, akkor a cd bootmenüjében az UBCD4 windows indítása opciót kiválasztva hamar a szokásos fekete képernyő jött. Ha csak a régi vinyó van, illetőleg egy vinyó sincs a rendszerben, akkor elindul az UBCD4 windows. Legalább kétszer tapasztaltam azt, hogy az új vinyót lecsatlakoztattam, próbálkoztam, majd visszakapcsoltam, akkor POST-kor szólt, hogy nem tudta betölteni az overclock beállításokat (már mintegy 5 éve fut overclockolva a gép), így kétszer is lejjebb vettem a mhz-eket, erre semmi javulás nem történt, majd végül teljesen kikapcsoltam az overclockot, erre beállítások mentésekor a kép elfeketedett, és a HDD led elkezdett pirosan villogni, úgy, hogy mondjuk másodpercenként kb 5-öt villan, és a két villanás között kb a maximális fényerő 50%-ával ég. A reset nem működött, így kikapcsoltam, majd vissza, és azóta, ha az új vinyó is benn van a gépben, akkor az imént leírt jelenség van, bootkor fekete képernyő, semmi pittyenés, semmi hang, a vinyó is csak nagyon halkan ad ki néha hangot, és a led pirosan villog. Az alaplap Asus K8N, be lehet állítani, hogy a CPU hőmérsékletétől függően szabályozza a ventilátorok fordulatszámát, normál bootkor egy nagyon rövid csendes fázist követően kb az első pittyenéssel egyidőben hallhatóan felpörögnek maximumra ventik, majd pár mp után visszaesik a hőmérsékletnek megfelelő értékre a fordulatszám. Most, ha benn van az új vinyó, akkor még ez a felpörgés sem következik be, mindazonáltal nagyon alacsony fordulatszámon pörögnek a ventik. Ha csak a régi vinyó van benn, illetőleg nincs benn egy vinyó sem, akkor a gép rendesen működik. Nem világos, hogy a fentiekből minek van köze a kialakult helyzethez, gondoltam, hogy leírok mindent, ami furcsaságot tapasztaltam. A komoly elromlás előtt a vírusirtó frissítésétől eltekintve teljesen jól működött a gép ma reggelig, 50 tabbal megnyitott opera futott rajta végig, zenét is le tudott játszani, és semmi nem utalt arra, hogy valami gond lenne, még a java elhalálozásakor is a gép többi funkciója jól működött, ezért szoftveres jellegű hibára gyanakodtam.
A kérdésem az, hogy másik gépben érdemes-e próbát tennem? Ugyanebben a gépben reggel érdemes-e próbálkoznom (mondjuk kihűl a vinyó, vagy mit tudom én)?
A vinyón 3 év garancia van, gondolom egy esetleges komolyabb mentési próbálkozás (elektronika csere például) miatt a garancia elveszik. Mi az általános hozzáállás egy ilyen esetben, amikor a garanciát adott esetben érvényesíteni akarja az ember, viszont az adatait is szeretné viszontlátni, amihez elég komoly garanciavesztéssel járó beavatkozás is szükséges lehet.
És leginkább milyen esélyeket látsz az adatok visszaszerzésére, milyen jellegű hiba lehet ez?

(#4296) liksoft válasza gyozo12 (#4295) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Panelcsere nem segít. Gyári számra szokta a Hita párosítani a mechanikát az elektronikához. Adatmentéses szakembert tudok javasolni. Az ok meg talán a tápegységben keresendő. Persze csak átfutottam, mert ez egy kisregény. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4297) gyozo12 válasza liksoft (#4296) üzenetére


gyozo12
csendes tag

Bátor és merész voltam. Újra betettem a gépembe, újra nem működött, nem is postolt, csak a piros HDD led villogás. Utána már, miután kivettem, a gép sem akart elindulni, nem reagált a power on-ra. Kihúztam a tápkábelt, vártam, visszadugtam, utána elindult. Emiatt, meg a tápegységet gyanusító megjegyzésed miatt elhoztam melóba a vinyót. Itt eddig kopp-kopp-kopp teljesen jól műxik, gép elindult, BIOS felismerte, mentem róla az adatokat. Bár most nem világos számomra, hogy érdemes-e menteni egyáltalán, azaz, hogy nem-e az otthoni gépem a ludas. Ha már úgymond biztonságba helyeztem az adatokat, akkor hogyan tudnék meggyőződni arról, hogy a vinyónak kutya baja? Valami diagnosztikai szoftvert tudsz-e javasolni? (próbáltam rövidet írni :D, nehéz ez nekem)

(#4298) biker


biker
nagyúr

ha valaki tud vele mit kezdeni, akkor Hitachi 160GB 5400-as hdd 2,5" elektronika ingyen elvihető
5K250-160
HTS542516K9SA00

belseje meghalt, egy kis pofontól, demonstrációs eszköznek elhasználva.

előtte hiba: egyszercsak nem bootolt be, media error. felpörgött és kattogott

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4299) liksoft válasza biker (#4298) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Gyári számra párosított. :o

Fej illetve felület probléma szokott lenni. Felület esetén menteni is macerás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4300) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Üdv liksoft

Adott egy WD 1 TB HDD. WD10EAVS és elektronika hibás, van másik panel, de kiderült pontos kell. Próbálkozzak a PC3000 UDMA készlettel vagy tudsz rá valami megoldást.
Köszi.

Tiszta Windows rendes ház

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.