Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) szlobodai


szlobodai
csendes tag

Sziasztok!

Van egy egyéves Samsung HD501LJ winchesterem. Viszonylag ritkán használtam, a fontos adataimat tartottam rajta. Egy hete rádugtam a gépre, és a SATA-vezérlő hosszas gondolkodás után se ismerte fel. Csak kattog, de furcsa ütemben, (nem úgy mint a hajdani Maxtorom).
Kipróbáltam USB-s keretben is, de az eredmény ugyanaz.
Hosszas keresgélés után sikerült megtalálnom Budapest utolsó ugyanilyen, új wincsijét; de sajnos az elektronika-csere se oldotta meg a problémát. (Az USB-vel felpörög, de amint egyet kattan (mint egy normál winyónál), kikapcsol. A gépben pedig addig megy (teljesen normálisan), amíg megpróbálja felismerni a SATA-vezérlő.

Sajnos nincs pénzem egy profi adatmentőre (ezért próbáltam megúszni 16000-ből).

Tudnátok valami megoldást ajánlani?
(Egy régi újságcikkből rémlik valami olyasmi, hogy valakinek sikerült fürdőszobában, nagyjából pormentes környezetben két HDD-ben a tányérokat kicserélni. Csak azzal a garancia is elúszna (nem hiszem, hogy ha most bevinném nekik megmutatni, hogy nem megy, de hazakéreckednék tányért-cserélni; akkor utánna még elfogadnák garanciálisan).)

Válaszotokat előre is köszönöm, üdvözlettel:
Szloboda István

(#3502) liksoft válasza szlobodai (#3501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha forog, akkor a lemezek cseréjére nincs szükség, mert nem a motor a hibás. Egyébként profi adatmentő cégnél is több százezres mentés a motorcsere. Ennek oka, hogy a nagy bitsűrűség miatt a drive az áthelyezés után excentrikussá vált felírt jeleket képtelen olvasni. Ez azért jöhet létre, mert 0,1-0,05 mm "lötyögése" van a lemeznek a motoron a hőtágulás miatt. Így, ha nem tökéletesen ugyanazt a geometriát alakítod ki az átrakás után mint előtte volt, a drive képtelen lesz az olvasásra.

Ezen kívül, a hiba ismert. Legtöbb esetben a fejszerelvény hibája okozza, és annak cseréjével a drive menthető. Viszont a fejek parkoló pályán a középponthoz közel helyezkednek el. A hat fejet úgy kell kihozni onnan, hogy közben a lemezek felületéhez nem érhetnek. Ellenkező esetben pont a fejcsere során lesz felületsérült a drive, ami ismét a nem menthető kategóriát takarja. Vagyis a fejek cseréjéhez célszerszám kell.

A fentiekben csak a legnagyobb buktatóit írtam le egy mentésnek. Ezen kívül még 4-5 kritikus feltételnek kell teljesülnie, különben a mentés nem lesz jó. Nem véletlen, hogy annyiba kerül egy mentés! Ha valóban fontos adatok vannak rajta, keress fel egy profi céget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3503) szlobodai válasza liksoft (#3502) üzenetére


szlobodai
csendes tag

Köszönöm válaszodat!

Akkor valószínűleg elkezdek rá gyűjteni, és majd utána nézek, hogy hova érdemes elvinnem.

(U.i: Egy fejcserélő készülék kb. mennyibe kerül?)

(#3504) liksoft válasza szlobodai (#3503) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ami használható, olyan nem kapható. Minden adatmentő cég maga készíti.

Ja, a tiszta térről se feledkezz meg. A zuhany nem jó, mert túlpárásít (szintén hibaforrás), és nem is tud minden port megszűntetni.

Ezen kívül egy rossz mozdulat (gyakorolni kell, mert tizedpontosan kell kézzel dolgozni még szerszámmal is), és megint vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3505) szlobodai válasza liksoft (#3504) üzenetére


szlobodai
csendes tag

Rendben van, meggyőztél.

Köszönöm a segítséget!
Egyenlőre hagyom, aztán ha lesz rá pénzem elviszem szakemberhez.

Üdvözlettel:
Szloboda István

(#3506) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv:!

Van egy 500gigás seagate vinyóm, amin 3 bad sector van, meg volt már pár felpörgési hibája is, a lényeg, hogy most lesz gariztatva, hisz csak 19 napos.
Addig kölcsönbe lesz egy 750-es vinyóm, a kérdésem az lenne, hogy lehetne, milyen programmal átmenteni az 500-asról a 750-esre a particíókat és minden adatot :F
3 part. van rajta össz.: egy az adatoknak (ez lenne a legfontosabb), egy az xp-nek és egy a vistának. A többi is fontos lenne mert sok időm ment el mind2 op.rendszerre.
Még soha nem csináltam ilyet, a segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#3507) audi100td válasza Sweet Lou 6 (#3506) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. Norton Ghost-ot tudnám ajánlani, de lehet, hogy van ennél jobb program is. :)

(#3508) Sweet Lou 6 válasza audi100td (#3507) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Te mindenhol segítesz, thanks! :D :R
Köszönöm a gyors választ, a bátyám is ezt ajánlotta, megpróbálom vele

sweetlou6.wordpress.com

(#3509) liksoft válasza Sweet Lou 6 (#3508) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az előző nem működne tökéletesen (állítólag a boot környékén lehetnek gondok), akkor esetleg ez. (Nem használtam, de más progijukat kipróbáltam, azok korrektek.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3510) Sweet Lou 6 válasza liksoft (#3509) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszönöm :R

sweetlou6.wordpress.com

(#3511) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Előre elnéznést, nem volt időm végigolvasni a 3500 hsz-t, a szűrésekkel elolvasott postok pedig nem tartalmaztak infot a gondomra.

Munkatársam tegnap a szokott módon eltávolította a pendrive-ját (biztonságos eltáv), de ma újracsatlakoztatás után mindenképpen formázni akarja azt az XP, nem fér hozzá az állományokhoz. Kérdés: nekiálljak egyáltalán vmi Win recovery tool-lal próbálkozni, esetleg vmi Linuxos progival volna érdemes, vagy mehet a kukába?

Ahhoz hogy a kezembe kerüljön a pendrive át kellene jönnie az egész városon, szeretném tudni hogy egyáltalán esély van-e...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3512) liksoft válasza jasszer (#3511) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha van kapacitása (és az a valós), akkor van esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3513) jasszer válasza liksoft (#3512) üzenetére


jasszer
senior tag

Köszi, megkérdeztem, még azt sem látja. (0 foglalt / 0 szabad byte) :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3514) liksoft válasza jasszer (#3513) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A lemezkezelőben (Sajátgép/kezelés/lemezkezelés)? Hiszen ha nincs kapacitása, akkor mit akar fotmázni?

Remélem nem logikai értéket mondott.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3515) jasszer válasza liksoft (#3514) üzenetére


jasszer
senior tag

Kiderül, pár napon belül vszeg eljut hozzám a dolog, egyelőre köszi a tippet.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3516) 64b0r


64b0r
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősnek elszállt a memóriakártyája (SD, fényképezőgépben volt). Az adatokat kéne visszahalászni róla valahogy. Én a filescavenger-rel próbálkoztam, de az nem ismeri fel a boot sectort rajta. Próbáltam még a checkdisk-et, bár azt kb annyira ismerem, hogy hogyan kell elindítani, és azt írta ki, hogy a filerendszer RAW, és hogy ehhez ő nem ért. :F :W

Az ismerős elmondása szerint azt történt, hogy egyszer csak nem lehetett rá fényképezni (épp külföldön volt, ezért is kellenének nagyon a képek róla) se visszanézni, se semmi.

Arra gondoltam, mint végső megoldás, hogy megpróbálom leformázni, hátha utána filescavenger hajlandó végigmenni rajta. De ezt addig nem játszom meg, amíg be nem bizonyosodik, hogy nincs jobb megoldás, mert lehet, hogy ez sem segít. (gáz lenne úgy visszaadni neki, hogy a képek elvesztek, de legalább újra működik a memkari :B :( )

Előre is köszi

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#3517) liksoft válasza 64b0r (#3516) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3518) 64b0r válasza liksoft (#3517) üzenetére


64b0r
aktív tag

Köszi, még ma kipróbálom! :R

A végső megoldásomról mi a véleményed, működhet? :B

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#3519) liksoft válasza 64b0r (#3518) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Soha nem írok vissza mentendő drive-ra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3520) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy van egy Maxtor 160-as vinyóm, kikapcsolam egyik este a gépet, másik nap be és azóta nem látja a vinyót se a BIOS se semmi...másik gépben sem...
Kuka? Adatokat sem tudom lementeni róla sehogy igaz?

Szerk: Motor forog benne...

[ Szerkesztve ]

(#3521) AmperMan


AmperMan
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kérdésem lehet nem tartozik a szorosan a témához előre is elnézést.

Kedves ismerősömnek volt egy noteszgépe ami sajnos meghalt. Merevlemezt kiszedték belőle adatot áthúzták egy másik gépre noteszgép ment a szervízbe. A gond ott kezdődik a lementet adatot nem lehet megnyitni. Elmondása szerint a noteszgép adatait kéri.

Sajnos ennél több konkrétumot nem tudok mert 400 Km-re lakik. Ha esetleg több kell és van megoldás, hogy a noteszgép nélkül menjen arra van mod. kérlek segítsetek. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3522) liksoft válasza AmperMan (#3521) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A notebook winyója kell a mentéshez. Ilyen esetben amíg nem ellenőrzik le az adatokat, tilos kiadni a kézből.

Vagy jogosultsági probléma van, vagy csak linket húztak át. Ilyenkor a valódi adat a mentendő winyón marad, csak új elérési pontot kap a másik winyón. De ez nem az adat, csak egy "jelzőtábla", hogy az adat hol található. Ilyen esetben csak az eredeti winyóról lehet az adatokat leszedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3523) liksoft válasza smog86 (#3520) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontos típus, BIOS minek látja? Kevés adatot adtál meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3524) 64b0r válasza liksoft (#3519) üzenetére


64b0r
aktív tag

Na, kipróbáltam ezt a PC inspectort, de ez is ugyanúgy hibával leállt. :W :(( Mindegyik progi a boot-sectort hiányolja. Nincs valami bootsector javító progi esetleg?

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#3525) smog86 válasza liksoft (#3523) üzenetére


smog86
senior tag

DiamondMax17 6G150PO
BIOS nem látja egyáltalán, keresgéli kb. félpercig aztán tovább megy és nem írja ki hogy felismerte volna. Ha belépek BIOS-ba ugyanez...keresi félpercig aztán sehol semmi.

(#3526) utánvétel válasza 64b0r (#3516) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Vagy ez :F

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#3527) liksoft válasza smog86 (#3525) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A legtöbbször mechanikán belüli hiba szokott lenni. Az viszont a drágább típusú adatmentések kategóriája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3528) liksoft válasza utánvétel (#3526) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez a program a TÖRÖLT file-ok visszaállítására jó. De az eredeti probléma az, hogy szektorhiba miatt nem olvasható az adminisztráció, így formázatlannak ismeri fel a gép.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3529) liksoft válasza 64b0r (#3524) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha valami fizikailag hibás, azt program nem javítja meg. Esetleg. Többet free progiban nem ismerek. De szerintem ha a kártya olvasható, akkor egy-két szektorhiba nem okozhat problémát a mentő programoknak. A beállításokban kicsit nézz utána, hátha nem jó üzemmódban próbáltad. (Nem logikai drive mentését kell kérni, hanem fizikaiét.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3530) smog86 válasza liksoft (#3527) üzenetére


smog86
senior tag

Magyarán én nem tudok lementeni róla még egy fájlt sem...

(#3531) liksoft válasza smog86 (#3530) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagyon kicsi az esélyed az elektronika hibára. Ha van pont ugyanolyanod, akkor talán. De esetleges belső zárlat azt is tönkre teheti. Vagyis otthoni módszerrel nagyon kicsi az esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3532) smog86 válasza liksoft (#3531) üzenetére


smog86
senior tag

Akkor vihetem gariztatni és gondolom ott meg teljesen kicserélik, nem ezt javítják meg...

(#3533) liksoft válasza smog86 (#3532) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így igaz. Az adatok ugranak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3534) AmperMan válasza liksoft (#3522) üzenetére


AmperMan
csendes tag

Köszönöm.

Jogosultság probléma alatt mit értesz?

(#3535) liksoft válasza AmperMan (#3534) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Más felhasználó hozta létre, mint aki most meg szeretné nyitni. Vagyis a mostaninak nincs joga a felhasználáshoz. Elméletileg a rendszergazdának igen, de még így is találkoztam olyannal amikor ő sem tudta megnyitni. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3536) proof88


proof88
addikt

Üdv!
Olyan problémám lenne, hogy van egy ASUS P5WD2 lapom, erre kötve használok 2 db 80 gigás winyót RAID0-ban. Az egyik winyó egy 2 és fél éves Maxtor DiamondMax10-es, 7200 rpm, 8 mega cache, a másik winyó egy fél éves Samsung, 7200 rpm, 8 mega cache. Direkt különböző márkákat raktam össze, ha az egyik meghal, ne féljek attól, hogy a másik is ugyanúgy hal meg. A lényeg az, hogy ezek fél éve vannak RAID0-ban, eddig nem volt gond.
Tegnap azonban váratlanul beütött a kék halál, és újraindítás után már jelezte az alaplapi RAID-vezérlő, hogy gond van a Maxtor winyóval. Én mondjuk nem tudom, hogy pontosan hogy is vannak tárolva az adatok ilyenkor, de a WinXP elkezd bootolni, viszont nem jut tovább, folyamatosan megy a kék csík, de nem csinál semmit. Gondoltam, úgyhagyom, megnézem meddig csinálja... kb fél óra múlva kiadta a kék halált, a hibára nem emlékszem pontosan, UNMOUNTABLE_VOLUME, vagy ilyesmi szerepelt a hiba nevében.
Annyira nem nagy tragédia a dolog, mert nem ezeken a winyókon tárolom a fontos dolgaimat, viszont olyan kényelmetlen lenne most így vizsgák között újrarakni a gépet, és szerintetek van valami megoldás, vagy most már tuti újra kell rakni? Próbáltam egyébként azt, hogy mindkét winyót másik SATA.-csatikra dugtam, másik tápkábelt dugtam rájuk, de a probléma ugyanaz, a Maxtornál problémát ír (amúgy többet nem mond).
Bementem a BIOS-ba, és kikapcsoltam a RAID-et, hogy megnézzem, jelez-e valamit az alaplap a SMART-adatokra. Hát nem jelzett semmit, mindkét winyóra írja, hogy SMART capable and OK. Most egyelőre visszakapcsoltam a RAID-et, továbbra is hibát jelez a Maxtornál.

Ja egyébként keresgéltem itt fórumon, és olvastam valamit fél szemmel, hogy szériahiba miatt eldobják a RAID-et ezek a 80-as Maxtorok ??? Vagy ez hülyeség? :D

(#3537) xcbiker válasza proof88 (#3536) üzenetére


xcbiker
addikt

Egyszerűen feladta a harcot a maxtor... megesik.
Azért remélem megfelelő, minőségi tápot használsz...
Egyébként miért pont raid 0? Mert pont ez az a raid verzió aminél, ha az egyik meghal, akkor ugrik a másik tartalma is.

Ajánlom a HDSentinel DOS-os boot cd-jét, mert az alaplaptól ne várj sok smart infot!
Nem hinném, hogy ebből lesz énekes halott...

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3538) proof88 válasza xcbiker (#3537) üzenetére


proof88
addikt

Akkor asszem kiírom a HD Sentinelt CD-re és megnézetem vele.
Azért raid0, mert nem sok más lehetőségem volt. :) 2 winyó és ennyi. Raid1-ben meg nem hozza a plusz sebességet.

szerk.: Chieftec 550AB-A táp, szóval biztosan nem az nyírja ki a winyókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3539) proof88 válasza xcbiker (#3537) üzenetére


proof88
addikt

No megnéztem a HDSDOS-szal. Közlöm a konkrét típus elnevezést is, hátha van valakinek tapasztalata velük. :D
Maxtor 6V080E0 Rev.: VA111630 Performance: 100% Health: 99%;
231 óra 12 perc 56 mp.
Samsung HD082GJ Rev.: JE100-19 Performance: 100% Health: 100%;
0 óra 7 perc 20 mp ( :F ).

(#3540) liksoft válasza proof88 (#3539) üzenetére


liksoft
Topikgazda

RAID0 esetén megközelítőleg 2,5-szeres a meghibásodás és adatvesztés esélye az egyedüli winyóhoz képest. Igaz, gyorsabb, de ennek sokszor iszonyú ára van!

RAID1 a tükör, vagyis mindkét drive egyenértékű, így egyedüli drive-hoz képest a meghibásodás (adatvesztés) megközelíti a 0,5-es értéket.

A fentiek valahogy nem azonosak. :D

A 99% a legtöbb esetben egy szektor hibáját takarja. Vagyis nagy gond valószínűleg nincs, de éppen nem tud elindulni. :D

A 0 órás időtartam két okból lehet. Mivel minden drive más időegységgel számol, így a Win verzió az érték változásából számol ki egy megközelítőleg pontos értéket. Erre a DOS-os változat nem képes. Ezért adatbázisból dolgozik, és ebbe az adatbázisba elképzelhető, hogy ez a típus még nem került bele. Másik ok, hogy a drive-ok akkor kezdik számolni az eltelt időt, ha először bekapcsolják náluk a SMART funkciót. Ha a RAID controller ezt eddig nem tette meg, és máshová nem tetted a drive-ot, akkor attól az időpillanattól kezdte mérni a működést, amióta megnézted sima controlleren a SMART adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3541) proof88 válasza liksoft (#3540) üzenetére


proof88
addikt

Ha a RAID controller ezt eddig nem tette meg, és máshová nem tetted a drive-ot, akkor attól az időpillanattól kezdte mérni a működést, amióta megnézted sima controlleren a SMART adatokat.
Hogy miket tud meg az ember! :Y

Egyébként értem én a dolgot, de én a sebességnövekedés miatt raktam RAID0-ba a két winyót. Mivel fontos dolgok nincsenek rajta, ezért úgy voltam vele, hogy felőlem összeomolhat a rendszer. De arra nem gondoltam, hogy úgy járok, hogy 1 hibás szektor miatt szívom meg! :S Hát hiába, ahhoz vagyok szokva, hogy a régi 20-as Quantum winyómon még mindig 0 hibás szektor van, pedig még előző századi ... és hát napi szinten sok-sok órát volt használva rendszernek... :U csak hát lassú és kicsi.
Megpróbálok még 1 XP javító telepítést, hátha ...

A RAID1-gyel az a bajom, hogy az alaplapi RAID vezérlővel (Intel ICH7R) nem hoz sebességnövekedést. Kipróbáltam, ezért tudom (vagy ha hoz is, elenyésző). Meg teszten is láttam valahol.

Most viszont kicsit szomorú lettem, mert a másik gépben is RAID0-ban van a rendszer, habár ott 2 74-es Raptor van párban.

(#3542) liksoft válasza proof88 (#3541) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha ott viszont fontos adat is van rajta de nincs mentésed, akkor már dörzsölgetem a kezem! ;]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3543) proof88 válasza liksoft (#3542) üzenetére


proof88
addikt

Közben eszembe jutott, hogy mit akarok most XP javító telepítéssel, amikor a RAID-vezérlő mondja, hogy hiba van?! Gondolom akkor valami olyasmi adat sérült, ami a RAID-hez kell, akkor ezen javító telepítés nem segít. :DDD
Egyébként nem, ott sincs fontos adat, RAID0-n nem tárolok ilyen dolgokat, csakis rendszert! :DDD
Akkor azt mondod, hogy kéne még 2 raptor, és akkor abban a másik gépben 2 RAID1 tömb lenne RAID0-ban a 4 raptorral? ;]
Vagy esetleg tudsz olcsó RAID-vezérlőt, ami már RAID1-ben is hozza az olvasási sebesség növekedését? Mondjuk akkor már az írási odaveszik ... :(
SSD-k még drágák és én nem bízok meg bennük! ;]

(#3544) liksoft válasza proof88 (#3543) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha belegondolsz, a temp és virtuális memória ugyanúgy fontos a rendszernek mint bármi más. Így én inkább azt szeretem, ha egy winyón van a rendszer, másikra (másik csatornára is!) teszem a virtuális memóriát és temp-et tartalmazó partíciót (winyó elejére), ami mellett a biztonsági mentés partíciója épp elfér. A harmadik és esetleg a negyedik winyó a munka és archív winyók. Ezen kívül azokat az adminisztrációkat melyeket SSD-hez ajánlani szoktak, hogy érdemes kikapcsolni, itt is megteheted. Ez időnként defrag futtatását teheti szükségessé, de még mindig kisebb teher, mint ha hagyod eredetiben. Ezekkel el nem hagyod a RAID0 sebességét, de jelentős gyorsulást tudsz elérni, és a kockázatokat is elfogadhatóra szorítottad le.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3545) proof88 válasza liksoft (#3544) üzenetére


proof88
addikt

Ok, akkor azt mondod, hogy ha van 2 raptorom a rendszernek, akkor felrakom egyikre az oprendszert meg a progikat, és beállítom, hogy a 2. raptoron legyen a lapozófájl, temp fájlok ?
De az a baj, hogy többnyire mindig csak 1 winyó sebességét fogom érezni, szerintem elenyésző eset az, amikor tényleg beválik ez. Vagy tévednék?

szerk.: még nem olvastam erről az SSD-khez ajánlott dolgokról, itt valahol a PH!-n? Linket tudsz adni? :B SSD-s topic?

[ Szerkesztve ]

(#3546) liksoft válasza proof88 (#3545) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán az Mtron oldalán vannak javaslatok.

Az MFT "teleszemetelése" katasztrofális lassulást tud okozni viszonylag gyorsan. Mivel a temp és virtmem másik partícióra kerül, a virtmem kitiltása után az a partíció újra formázható, így nem kell a rendszernek felesleges adminisztrációs hegyeket mozgatni. Ráadásul az idő nem fejmozgatással megy el, hiszen progi indításánál a progi és a virtmem egyszerre kezelődik. A két drive esetén az egyik feje a program sávjai közelében van, a másik meg a virtmemnél. Vagyis seek időt jócskán lehet spórolni. Nem is beszélve a dupla cache a két winyóban. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3547) proof88 válasza liksoft (#3546) üzenetére


proof88
addikt

Ok, akkor asszem csinálok mérést így ezzel a módszerrel is a hétvégén. Ismét egy jó program, ahelyett, hogy vizsgára készülnék. :)

(#3548) proof88 válasza proof88 (#3547) üzenetére


proof88
addikt

Lejárt az időlimitem.
De miért kell feleslegesen mozgatni szemetet? MFT-ből nem szoktak törlődni a hulladékok? :F

[ Szerkesztve ]

(#3549) proof88 válasza proof88 (#3547) üzenetére


proof88
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#3550) liksoft válasza proof88 (#3548) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De. De egy darabig szépen nő. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.