Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) xcbiker válasza liksoft (#4097) üzenetére


xcbiker
addikt

:) hát igen, némely mai kocsinál az izzócsere is irtó nagy bontásos műveletet igényel a hiba jellegéhez képest. - Erre fel minek a kötelező izzókészlet mikor ott helyben a user képtelen lesz cserélni!? :F :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4102) liksoft válasza DarkFater (#4099) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel ehhez tiszta téren, szerszámokon, és programokon kívül alkatrészre is szükség van (ugyanilyen drive-ot kell feláldozni), így a mentés "anyagköltsége" már több ilyen drive-ét éri el. Ehhez tedd hozzá, hogy aki végzi a munkát ennie is kell, állambácsinak is jár valami belőle (adók), tehát kijön a sok tízezres nagyságrend.

Azt el is felejtettem írni, hogy a WD ezen típusában a kezeimen nem tudom megszámolni, hány különböző fejszerelvényt használt fel. Természetesen nem csereszabatosak, így a "polcon" ott kell lenniük, hogy segíteni lehessen (ja, semmilyen azonosító nem mondja meg bontás előtt, melyik van a dobozban :D ). Ez a háttértár viszont megint nem két fillér, és nem a gyártók ajándéka. Vagyis a sikeres mentésekből kell "spájzolni".

Így sajnálattal kell közölnöm, a tisztateres mentések drágák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4103) DarkFater válasza liksoft (#4102) üzenetére


DarkFater
tag

Szia Liksoft!

Akkor azt mondod, hogy ez nem elektronika hiba?

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#4104) liksoft válasza DarkFater (#4103) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

És ha az, akkor jobb? A mai drive-oknál szériára, legtöbbször gyári számra párosított a mechanika és az elektronika. Vagyis a panel újraápítése nélkül (nyom nélkül nem szokott menni, tehát gari ugrik) nem lehet javítani. És ehhez is fel kell áldozni egy drive-ot, valamint amit már leírtam mint költségek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4105) Laci4


Laci4
senior tag

Helló!
Lehet kicsit off, de végülis adatmentés..

Az lenne a kérdésem, hogy tényleg érdemesebb ékezet nélküli mappa, illetve fájl neveket használni,mert ha esetleg valami gubanc lenne, akkor nehezebb, vagy lehetettlen visszahozni az ékezetes mappák tartalmát?!

Egyik haveromnak küldtem át múltkor ftp-n képeket, és én a képek mappáiban használok ékezeteket is..

A fájlok neveiben nem.. azok 99%-ban a fényképező által generát nevek. P1241242.jpg pl.
Amappák neve meg pl 2010.01.10 Géza adatmentés

Általában DVD-re irtam ki a képeim, régi verba ty lemezekre, most akarom majd egy winyóra is biztos ami biztos... és ezért (is) érdekelne a dolog..

Előre is köszi :R

(#4106) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok, erre tudja valaki a megoldást???

Ma sikerült egy floppy meghajtót kerítenem, és holnap azt a módszert is kipróbálom, de ha nem jönne be akkor tényleg kifogytam az 5letekből :F .

Vélemény?
Sziasztok.

Eladó cuccaim: -

(#4107) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok!

házilagos adat visszanyerésre mi a legjobb program most?

régebben a GET DATA BACK FOR NTFS-sel asztali , és notebook winyóról sikeresen vissazhoztam fájlokat, HA CSAK A PARTÍCIÓS TÁBLÁJA ment el. azaz bios, windows logikai fájlkezelő magát a HDD-t látta, a partíciót nem.

notebook vinyóról lenne szó, seagate momentus 5400.3 80 gigás IDE.

bios , XP logikai vinyókezelő látja, még a partíciókat is.

USB csatolóval rakom notebookhoz.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4108) liksoft válasza Laci4 (#4105) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valóban nem szerencsés. A hosszú ű és ő betűk egyenesen kerülendőek. Ha tehát ékezetet szeretnél használni, akkor csak rövid ékezeteket célszerű. File-on belül természetesen nem gond, de el is kell érni, az pedig a különböző nemzeti készletek miatt a hosszú ékezetek nélkülözésével érhető el biztonságosan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4109) liksoft válasza martin555 (#4107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó hozzá, de a Sea felülethibás szokott lenni, így versenyt futsz az idővel. (Sok nincs ha valóban a felület a sérült!)

Felületi sérülés esetén megfontolandó, hogy szakemberhez vidd.

A gond, hogy a hiba jellegét eldönteni nem tudod, ha szétszeded, biztosan sikertelen lesz a mentésed. Így inkább mérlegelni célszerű, és szakemberrel konzultálni. Hátha kideríthető mitől sérült a drive, és utána nekilátni a mentésnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4110) liksoft válasza Kvazár (#4106) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tuning nélkül, kevés memóriával kéne megpróbálni. Jobb ötletem nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4111) martin555 válasza liksoft (#4109) üzenetére


martin555
aktív tag

mester,

köszönöm a hozzászólást,

maximum szoftveres megoldásig megyek én ilyen , dadogó HDD ügyekben. esetleg ha tuti a NYÁK rossz és van a fiókban másik akkor pikk pakk.

jelenlegi helyzet:

bios látja, (DIREKTBE kötve: a notebook el is indul róla (xp van -volt rajta)

másik NOTEBOOK ra kötve: (noti USB 5 voltja nem gyengébb? windows 7-es acer aspire 5720G.)

szóval, USB IDE átalakítóval "látni véli" a vinyót , még a 2 partíciót is.

usb eszközöknél automatic nyitná az eszköz tartalmát, ami persze csak kattogás, akár fél óráig is. hd sentinel is csak hozzáférni próbálna de kérdőjeles marad.

kérdés:

van -e különbség, ilyen dadogó HDD -nél, (get data back-ozáshoz) hogy:

a.)

notebookra kötöm, USB IDE notebook illesztővel

b.)

asztali PC re kötöm, alaplapi IDE re (notebook IDE -to- 3,5" ide átalakitó kis nyákkal.

köszönöm,

Marci.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#4112) xcbiker válasza martin555 (#4111) üzenetére


xcbiker
addikt

jobb ha asztali gépre kötöd, de ha a felületen / fej vannak hibák, akkor felelőtlenség lenne bármilyen visszaállító progival próbálkozni, mert esetleg még ronthat is a helyzeten és az eredmény=0.
Inkább szakemberhez kellene fordulni, ha tényleg fontos az adat.
Jövőben meg javaslom a HDSentinel progi használatát.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4113) Laci4 válasza liksoft (#4108) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Akkor úgyérzem ezentúl (illetve a még winyón lévő nem kevés képem mappáiban) áttérek az ekezet nelkuli mappa nevekre. Sose tudni.. én tudok ékezeteket behelyezni fejben..a gépnek meg úgylátszik nehezebb ;) :))
Köszi

(#4114) Kvazár válasza liksoft (#4110) üzenetére


Kvazár
őstag

Üdv!

Megcsináltam a floppys megoldást, és minden szépen lefutott. Kiírta minden sikeres volt.
Majd visszamentem win alá és nem látok változást! :F

Sem sebességben. Partíció-partíció áthelyezés közben alig 42 Mb/sec-es igaz többről indul, de eddig lemegy. :(

Everest meg ezt írja most is, és előtte is.

Nem értem, nem csináltam jól valamit?? Vagy csak simán rossz helyen nézem?? :F

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#4115) liksoft válasza Kvazár (#4114) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Winyón belül ennyi a sebesség? Ha igen, többet ne is várj. Nem a SATA csatolási felület a szűk keresztmetszet, hanem a felület írási illetve olvasási sebessége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4116) Kvazár válasza liksoft (#4115) üzenetére


Kvazár
őstag

Igen. Ez 1 vinyón belül.

Azt megtudom nézni valahogy, hogy rendesen sata2-n megy-e? :F
Értem ez alatt a 3 gigiás sebességet.
Mert ugye a vinyo sata2-es, a lapom is, és hogy mindent megfelelően kitudok-e használni?! (asrock p55 extreme)

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#4117) liksoft válasza Kvazár (#4116) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mai drive-ok fizikai sebességhatára valahol a SATA1 plafonon van. Vagyis ha a SATA2 utasításkészletét nem használod ki, akkor még szinte mindegy, hogy 1 vagy 2 módban megy a winyó.

A mechanika nem tud többet!

Szerk a HDSentinel tudtommal megmondja a drive üzemmódját.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4118) Kvazár válasza liksoft (#4117) üzenetére


Kvazár
őstag

És abban hol? :F Azom is van, nézegettem azt is, de nem lettem okosabb. :(

Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#4119) liksoft válasza Kvazár (#4118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Információk fül, ATA információk / Aktív UDMA átviteli mód.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4120) Kvazár válasza liksoft (#4119) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx! :R

Ki fogom próbálni csak közben darabokra szedtem a gépet.

Hűtését alakítom át, csak elfogytak a csavarjaim, majd holnap tudok csak venni. Így remélem legkésőbb 2 nap múlva ismét nyúzható lesz a gép.

De, thx megfogom nézni. :R

Eladó cuccaim: -

(#4121) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

El szeretném adni régi merevlemezeimet.
Tudtok olyan programot javasolni, amivel megbízhatóan, szoftveres eszközökkel visszaállíthatatlanul le tudom formázni a vinyók tartalmát?

Köszi annak, aki válaszol! :R

Androidő

(#4122) xcbiker válasza woodpaul (#4121) üzenetére


xcbiker
addikt

emlékeim szerint a killdisk nevű progi alkalmas erre.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4123) woodpaul válasza xcbiker (#4122) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm a gyors (és pontos) választ! :R

Androidő

(#4124) Kvazár válasza liksoft (#4119) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. Megnéztem.
Hát, szerintem, akkor sem jó.
Ilyen a kérdéses vinyó:
[link]
Ilyen a másik sata 2-es vinyóm:
[link]
5let?

Thx. Üdv.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#4125) liksoft válasza Kvazár (#4124) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az első limitálva van SATA1-re. Ezen kívül, nem látok lényeges gondot. Ha kell a SATA2, akkor át kell állítani arra. De ha egy drive-on belül a 4XMB átvitel él, akkor felesleges szórakozni vele, mert a felületi 130-at soha nem fogja tudni, hiszen még a fejet is az írás és olvasás helye között mozgatnia kell. Akár 1, akár 2.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4126) Kvazár válasza liksoft (#4125) üzenetére


Kvazár
őstag

Az első limitálva van SATA1-re

Igen, ezzel kezdtem az egészet. :O
És nem tudom vissza csinálni.

Eladó cuccaim: -

(#4127) liksoft válasza Kvazár (#4126) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát sajnos csak a gyártó programjai tudnak segíteni, ha tudnak. Ha nem, akkor marad ilyen. Ugyanis adatmentéses szakemberek a megfelelő hw eszközökkel nem ezt az üzemmódot szokták állítgatni, vagyis hiába profik, ezt lehet, hogy nem tudják állítani, vagy annyiba kerül mint egy új drive. Mindamellett, hogy NEM a gyártó eszközével teszik. Ebből adódik, hogy hibázhatnak is ismeretlen firmware verzió esetén.

Következtetés: Ha a gyártó progijai nem segítenek, akkor hagyd SATA1 üzemmódban. Nem akkora hátrány, mint a folyamatos matatásod kockázata, ha a sebességteszt megfelelő értéket hoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4128) Kvazár válasza liksoft (#4127) üzenetére


Kvazár
őstag

Ok. Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#4129) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Nagyon nagy segítség kellene!! Véletlenül a külső vinyómra tettem egy suse rendszert és az összes képem oda, de a EASEUS Data Recovery Wizard Professional meg menthetne ha valaki tudna egy feltört verziót vagy cracket pachot hozzá. :B
Tudom a varez nem ide való de mást már nem tudok mert ennek a demója ki kereste a képeim csak menteni nem enged :(
Köszönöm!

Még egyszer elnézést a varez kérésért!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#4130) liksoft válasza ludla (#4129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A másik témában már válaszoltam! :((( :((( :(((

Ezerszer el lett mondva, és leírva, hogy bármennyire is fontos (másnak is ugyanannyira fontos mint Neked, Te sem vagy fontosabb másnak), NE SZEMETELD tele a témákat ugyanazzal a kérdéssel! Tessék a kérdést legpontosabban fedő témát megkeresni, és CSAK ott feltenni a kérdést!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4131) felhasználó1


felhasználó1
csendes tag

Sziasztok!
Egyszeri pc használó vagyok, a napokban többször jelentkezett kék halál (3X) a gépemen, többször fagytak le az éppen futó programjaim. A Hard Disk Sentinel 2 hibás szektort talált utána és több gyengének minősített szektort, az eseménynaplóban 7 kóddal hivatkozott a lemezhibára.
A szóban forgó merevlemez egy 160Gb WD, egy 10Gb rendszer partícióra és egy 150 Gb adatokat tartalmazó partícióra osztva.
Az eset után a gépet leállítottam a lemezt eltávolítottam, egy 10 Gb vinyóra feldobtam egy xp-t. most így gond nélkül fut 10 órája.
Sejtem, hogy a lemez menthetetlen, vennék is egy 500 Gb vinyót.
A kérdésem meg tudom e menteni az adataimat a rossz lemezről?
Mit ajánlotok? Hogyan és mivel dolgozzam rajta (az 500asra menteném át).
Amikor bekapcsolom a gépet, csatlakoztatom a hibás(nak vélt) merevlemezt (ekkor már a nem innen fut az xp) látja a két partíciót, adatokat, mindent...
Ha esetleg nem voltam egészen pontos, elnézést!
Előre is köszönök mindent!!!

[ Szerkesztve ]

(#4132) liksoft válasza felhasználó1 (#4131) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez nem "klasszikus" adatmentés. Ha látod az adatokat, akkor egyszerűen "csak" át kell másolni. (Vigyázat, nem mozgatni!)

Két hibás szektorral a drive még lehet hibátlan a későbbiekben. Viszont az, hogy gyorsan mentesz, dicséretes! Ugyanakkor most éled át, hogy az az adat ami csak egyszer van meg, lehet, hogy nincs is meg. Tessék ezzel a szemlélettel gondolkodni a későbbiekben, és valószínűleg elkerül az adatvesztés. (Vigyázat, ha egy adat akár 25 példányban de EGY adathordozón van meg, az alig több mintha egy példány lenne csak belőle. Hiszen a tárolási helye EGY!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4133) MadBlade


MadBlade
tag

Üdv, emberek!

A segitségetekre lenne szükségem ...
Van egy 3,5-es külső winchesterem (WesternDigital My Book Essential 2.0 - 500GB).
Egy sajnálatos baleset folytán leesett a gép tetejéről és azóta nem ismeri fel a rendszer.
A lemezkezelő még felismeri, de meghajtójelet már nem társit mellé, a HDSentinel szerint pedig szektorhiba-mentes, 100%-os a vinyó.
Eddigi ügyködéseim és kérdezősködéseim, oda vezettek, hogy a merevlemez inicializálása jelenthet csak megoldást, majd -miután ez formatálás nélkül nem megvalóstható- a rajta található közel 400-450GB vegyes tartalmú, számomra fontos adat szoftveres úton történő (valamilyen data recovery programmal) visszamentésének kisérlete. :O

Ezt viszont túl brutális/kockázatos megoldásnak találom, igy abban kérném a segitségeteket, hogy aki tud ennél egyszerűbb, humánusabb megoldást az legyen szives megosztani azt velem. :)

Előre is köszönöm szépen mindenkinet a segitséget/segitő szándékot ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#4134) liksoft válasza MadBlade (#4133) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt válaszolok!

A WD drive egyik lemeze mozdulhatott el, így excentrikusak a felírt jelek. Ezt nem képes korrigálni, és adatmentés során tiszta térben is kérdéses a menthetősége.

Másik lehetőség, hogy adminisztrációs területen belevert a fej a felületbe, tehát felületsérült. Ez egy exponenciálisan gyorsuló romló állapotot okoz, így a mentéskor versenyfutás van az idővel.

Mindkettő szakembert kíván. Adatmentésest. Ja, és sok pénzt.

U.i.: A drive-ok NEM függőleges helyváltoztatásra lettek tervezve.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4135) MadBlade válasza liksoft (#4134) üzenetére


MadBlade
tag

Az első lehetőséggel kapcsolatban csak reménykedni merek, hogy nem az történt.
A második eshetőségnek személy szerint nem adnék létjogosultságot, hisz a HardDiskSentinel szerint az ég világon semmi baja sincsen. (szektorhiba:0, 100%-os kondi, stb. ...) -persze nyugodtan cáfolj meg, ha tudomásod/értesüléseid szerint ez nem mérvadó-

Azzal én is tisztában vagyok hogy nem rendeltetésének megfelelően ért földet a HDD, de ezen már késő bánkódnom ... nem hiába mondják: Lassan járj, tovább érsz.ű
Köszönöm hogy időt szántál a problémámra, és optimizmussal telve várom a további ötleteket/javaslatokat. :R

Szerk:
Egyúttal elnézéseteket kérem, ha időnként kissé megkésve reagálok, de asszongyák' a munka az első ;) .

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#4136) liksoft válasza MadBlade (#4135) üzenetére


liksoft
Topikgazda

További ötletek:

1. El kell dönteni, hogy értékesek-e az adatok?!

Igen - adatmentéses szakembert célszerű megfizetni.

Nem - adatmentő program használata otthon pl: Get Data Back.

Ha a nem után mégis az igen kéne, de fizikailag sérült, és eljut egy stádiumba, akkor már késő, és horribilis pénzért sem lehet menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4137) MadBlade válasza liksoft (#4136) üzenetére


MadBlade
tag

Annyira nem értékesek az adatok -meg nem is lenne rá annyim-, hogy mondjuk a KÜRT-höz forduljak párszázezerért, de annál fontosabbak, hogy annélkül formatáljam a vinyót -majd próbáljak meg mindent visszamenteni-, hogy elmondhatnám, mindent megpróbáltam és ez volt az utolsó lehetőségem.
Amennyiben mégis erre kerülne sor, mik a tapasztalataid, melyik a legcélravezetőbb program, adatvisszanyerés terén? (A Get Data Back szerinted a legjobb, vagy csak ez jutott hirtelen eszedbe és tudsz jobbat is?)

Jelenleg ezekbe botlottam mint esetleges jelöltek:
[NTechnologies NT Drive Recovery]
[WinMend Data Recovery]
[Paragon System Recovery]

Előre is thx a segitséget!

[ Szerkesztve ]

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#4138) liksoft válasza MadBlade (#4137) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajátot nyúzok :D , így sajna nem tudok ebben segíteni. :B

Szerk: Pont ezért nekem más módszer a szimpatikusabb.....

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4139) MadBlade válasza liksoft (#4138) üzenetére


MadBlade
tag

Azért köszönöm a segtő szándékot. :R

Továbbra is várom az ötleteket/javaslatokat (mert ugye több szem többet lát ... több kocka, hiperkocka...) :D , és talán végül a sok lúd disznót győz :)) .

(Sorry, hosszú volt a mai nap ... :B )

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#4140) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Nem tudom, hogy volt-e már ehhez hasonló kérdés.
Szóval: a rendszer meghajtóján voltak fotók, amik véletlenül le lettek formázva egy új rendszer telepítése miatt. Teljes formázással lett tisztítva és azt szeretném tudni valamilyen módon (isteni csodának köszönhetően) visszanyerhetőek-e a fotók???
Többször volt már újraindítva is ha ez számít egyáltalán valamit.

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4141) liksoft válasza anonymus89 (#4140) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Már csak adatterületen a képek utáni keresés segíthet. Ezt a RAW recovery programok tudják. Többször ne indítsd el a rendszert, minden használat további felülírással járhat. Másik gépben ments.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4142) anonymus89 válasza liksoft (#4141) üzenetére


anonymus89
addikt

Bocsi hogy most írok, köszi szépen a választ megpróbálom.
Esetleg a stellar phoenix segíthet?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4143) liksoft válasza anonymus89 (#4142) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem használom, van saját. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4144) anonymus89 válasza liksoft (#4143) üzenetére


anonymus89
addikt

Jólvan értem én azért köszi. :D

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4145) engusz


engusz
veterán

Sziasztok,

remélem a topikba illik a kérdésem. Létezik olyan backup software, ami kellőképp testre szabható és ingyenes? Jelen pillanatban arra lenne szükség, hogy egy konkrét mappát, bizonyos időközönként, dátummal ellátva, felpakoljon két különböző pendrivera.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#4146) Djopci válasza engusz (#4145) üzenetére


Djopci
tag

Egy ilyen program engem is érdekelne!

Létezik megoldás arra, hogy egy adott rendszerből csak egy programot kimenteni az adatbázisával együtt? /reinstall kéne a gépre de fontosak ezek az információk (céges)/

Köszi előre is a választ!

(#4147) liksoft válasza engusz (#4145) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt nézz utána. Esetleg (ez is benne van az előző listában).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4148) mn2010 válasza ncz (#4036) üzenetére


mn2010
csendes tag

Helló!

Sikerült valamit csinálni azóta ezzel a vinyóval?
Mert nekem egy pontosan ugyanilyen típusú ment tönkre tegnap.

Egy bekapcsolás után a BIOS már nem ismerte föl (a motorja viszont felpörög).
Látszólag semmi sérülés nincs rajta (se égésnyom, se semmi).
És előtte nap még hibátlanul működött!!!

(#4149) katakis79


katakis79
csendes tag

hELLÓ!
A következő lenne a problémám. 2008 végén vettem egy 1 TB-s Fujitsu Siemens külső vinyót.
Kb. 1 hónapja megadta magát. Annyi történt, hogy álló helyzetből eldőlt oldalra, és azóta csak kattog, de a gép már nem olvassa be az adatokat róla.
Elvittem egy céghez bevizsgáltatni.
Diagnózis: Tönkrement a fejelektronika
Javítási költség: Na ezt inkább be sem írom, szerintem mindenki tudja hogy kb. mennyit akarnak ezért lesápolni.
A kérdésem az lenne, hogy ismersz-e esetleg olyan embert aki nem céges áron dolgozik, és bevállalná a javítást.
Előre is köszi.

(#4150) liksoft válasza katakis79 (#4149) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Tartok tőle, itt Te nem látod miről van szó. Nem a kalapácsütést kell megfizetni, hanem a kalapácsot. Vagyis a technológia ami drága. Annyi azért érdekelne, hogy ahová vitted, ott tudták, hogy eldőlt vagyis mechanikailag sérült? Ugyanis ilyenkor minden bekapcsolás a sérülés miatt tovább rontja a drive állapotát. Ráadásul a drive típusát is jó lenne tudni, nem csak az USB doboz gyártóét. Előre megmondom, WD esetén a legrosszabbak az esélyeid, és bárki bármennyire is szidja, Samsung esetén várható a legjobb eredmény.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.