Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) biker válasza liksoft (#4299) üzenetére


biker
nagyúr

akkor kidobom, azt hittem segít valakinek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4302) liksoft válasza biker (#4301) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R :R

Minden Tiszteletem Neked! Sajnos nagyon kevesen gondolkodnak így. Külön pech, hogy ez az alkatrész sajnos nem képvisel valódi értéket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4303) liksoft válasza Gyok2 (#4300) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az elektronika a kollégám területe. Viszont eredményt biztonsággal csak azonossal lehet elérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4304) biker válasza liksoft (#4302) üzenetére


biker
nagyúr

mechanikája se képviselt, háromfejes lett, mint kiderült szétszedés után :) 2 tányér, 3 fej :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4305) qanic


qanic
tag

Van egy szinte új WD EARS 1.5BT HDD-m, tele mkv-val. Egy ideig a polcon pihent, majd beraktam a gépbe. A WIN 7 64bit betűjelet adott neki, de formázatlannak írja. A lemezkezelője szerint 465,78 GB RAW kifogástalan elsődleges partíció. A HDsentinel szerint semmi baja, 100%-os de a mérete 1393,7 GB helyett 465,8 GB, mintha csak az egyik tányért látná... GDB is így látja, viszont lenyitva, már tud róla, hogy ez 1.5TB. A STEP3 után meg is találja az összes adatot. Le is mentettem mindent, de a fájlokból csak kb. 5-600 GB használható. Most a TestDisk-kel próbálkozom, de az csak akkor tud vele dolgozni, ha a "disk capacity corretly detected", de ugye nem az. Mi lehet a baj?

Közben bevetettem a DiskExplorer for NTFS-t, ami szerint 1/3-a OK, 2/3-a invalid, de nem igazán látom át, hogy mit kellene csinálni?

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#4306) qanic


qanic
tag

Csináltam egy képet róla, ami elég érdekes:
[link]

Mellesleg a BIOS is csak 500GB-t lát belőle.

[ Szerkesztve ]

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#4307) liksoft válasza qanic (#4306) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Másik gépben? Lehet, hogy a controller és a drivere is 1TB fölött nem kezeli korrekten a drive-ot.

Persze lehet drive hiba is. Gigabyte alaplap? MAXLBA?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4308) qanic válasza liksoft (#4307) üzenetére


qanic
tag

Szia!

Csak egy gépem van és ebből a fajta HDD-ből 3db.
A másik kettőnek semmi baja.
Ilyen lapom van:
[link]

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#4309) liksoft válasza qanic (#4308) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gigabyte lap esetén (sem típust, sem egyebet nem tudok, mert adatmentéshez csak Intel szériát használok) a drive MAXLBA értékét egyes BIOS-ok elcseszték! Ezt vissza kell állítani a drive-ban. Több mód is van rá, a HDD problémáknál megtalálod ezeket.

Sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4310) qanic válasza liksoft (#4309) üzenetére


qanic
tag

Köszi!

Szóval akkor frissítem a BIOS-t, aztán ezt [link] kiírom lemezre, majd arról boot?

Next version 4.9:

* expected tests procedure
* maybe AHCI detection

Future:

* new definition of device tests and support for user defined tests
* configuration file HDAT2.INI
* support for file system NTFS

Ez mit akar jelenteni? Mármint hogy a mostani 4.8 még nem "support for file system NTFS".

Ja és azt sem értem, hogy három ilyen HDD-m van és egy 1.5TB-os SAMU-n van a rendszer, mégis csak ezzel az eggyel van problémája a BIOS-nak?

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#4311) liksoft válasza qanic (#4310) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én nem tudom mi a baja. Csak találgatok. Mivel nem vagyok szervizes, ezért a megoldást nem tudom a kezedbe adni (adatmentésekhez teljesen más módszereim vannak, és eszközeim sem olyan széleskörűek mint egy átlagos felhasználónak). Neked kell rájönnöd a hiba okára, én csak tippet tudok adni. Ha van már gyanúd, az adott témában tudsz további kérdéseket feltenni.

Ha az LBA-t átállította, akkor azt a BIOS a drive detekt alkalmával tette meg, és onnan kezdve ezt nem változtatja. Így hibásnak tűnik mindenhol, míg vissza nem állítod. Ha ez a hiba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4312) Wildanimal válasza liksoft (#1) üzenetére


Wildanimal
csendes tag

Helló! Él még a segítség a leírtakkal kapcsolatban? Ha igen lenne egy probléma az egyik vinyómmal. Történt egyszer csak, hogy nem akart fel állni a rendszer újratelepítettem és és működött pár napig és ismét valami hiba történt. Ekkor már sejtettem, hogy nem a rendszerrel van probléma át is néztem és kiderült, hogy az egyik sata kábel nem működik úgy ahogy elő van írva. Kicseréltem és minden jó lett kivéve az egyik vinyót. Látja a bios látja a rendszer mégis le akarja formázni amikor meg akarom nyitni. A probléma tele van mindenféle adattal ami nekem kellene. Az lenne a kérdés hogyan lehetne lementeni vagy csak visszaállítani az eredeti állapotot vagyis, hogy működjön? Köszönöm előre is!

(#4313) liksoft válasza Wildanimal (#4312) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4314) capulet75


capulet75
addikt

Szia.A win 7 64bit telepitésekor sikeresen quickformatoltam ay 1 terrás vinyómat amin laza 865 giga adat van.És hogy halmozzam a szerencsétlenkedést még rá is ment a win.De!Szeretném rajta használni a getdataback négypontnullát viszont annak admin meg key kell ugyebár.Az meg nekem nincs,csak a 3.3 hoz.Valami ötlet esetleg? :B

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4315) Wildanimal válasza liksoft (#4313) üzenetére


Wildanimal
csendes tag

Köszönöm! Próbálok valamit amit a link alatt olvastam, még jelentkezek.Üdv!

(#4316) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Az XD kártyámról tűntek el képek, eddig soha nem jártam így. A képek egy részét nem látja, viszont van helyettük pár érthetetlen nevű könyvtár és fájl (fizikailag nem sérült meg, nem formáztam és nem töröltem a képeket).
Járt már valaki így? Van már tapasztalatom adatmentés terén, de ez most feladja a leckét. Még nem eresztettem rá semmit. Egyáltalán próbálkozzak otthoni megoldásokkal?

(#4317) liksoft válasza Panthera (#4316) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, úgy hívják FLASH. Ennek a technológiának a tulajdonsága, hogy időnként ilyen lesz a felület egy része (öregszik - elhasználódik íráskor). Nagyobb baj, ha hibás érintkezés (maszatos kézzel fogott csatlakozási felület) miatt a címzés és adattartalom hibásan került átvitelre a gép és a kártya között.

Van több free képmentő program. Azokkal próbálkozz (RAW módszerrel), ne logikai mentést név alapján.

Írni TILOS rá. Ha SD lenne, tudnád írásvédetté tenni az egész kártyát. Így csak odafigyeléssel.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4318) Panthera válasza liksoft (#4317) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm a gyors választ!
A képek eredetileg biztosan elkészültek, mert néztem vissza belőlük a fényképezőgépen. A hibás nevű fájlokat nem lehet olvasni, az normális ilyenkor?
Még annyit szeretnék kérni, tudsz ilyen programokat mondani?
Köszönöm!

(#4319) liksoft válasza Panthera (#4318) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4320) ogy


ogy
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung SP2014N (200GB/7200rpm/8M/PATA) vinyó. Tárolónak volt használva, egy rack fiókba időnként betéve. Ma egyszer csak nem jelent meg többé a windows-ban. A visszajelző ledek villognak, a vinyó felpörög, de semmi. Csak valami furcsa hangot ad, mintha felpörögne, lelassulna, felpörögne, lelassulna, olyasmi, mint egy rossz ventillátor, ami szorul egy kicsit. Kisvártatva abbahagyja csak a led villog egyforma szakaszokat.
A probléma az, hogy a BIOS-ban sem jelenik meg. Rá lett kötve az alaplapra egymagában az IDE kábel végére Master-ként, de semmi. Elkerült hozzám, betettem egy USB-s külső házba, de ugyanaz. Elindul, a ledek villognak, jön a furcsa hang, a windows pedig nem látja így sem. Leejtve nem volt, égett szag az elektronika körül nincs. Feszültséget kap, de ennyi. Vajon mi lett vele? Természetesen az adatok kellenének róla... (Sajnos régi családi fotók sokasága. :( )
Valami támpont, most merre tovább?

[ Szerkesztve ]

(#4321) geryxyz


geryxyz
csendes tag

szia,

véleményt tapasztalatott tanácsot keresek:

szeretnék egy külső adat tárlót, biztonsági másolat céljából. könnyen
szállíthatónka kéne hogy legyen, hogy laptophoz tudjam használni.
főleg külső behatás ellen védeném a drága adatokat (forráskód). nem
kell tól nagynak lenni 100 GB körül már sok is (forráskód). típus
márka pro és kontra érvek érdekelnének. nem ragaszkodom de jó lenne
megbízható üzletből beszerezni (pl edigital).

előrre is köszönöm.

(#4322) liksoft válasza ogy (#4320) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, a mechanikán belül ment tönkre. Csak adatmentéses szakember segítségét tudom javasolni. Nem olcsó, de a legbiztosabb módszer, hogy az adatok ne csak emlékek legyenek. :K

Szerk: Ja, a további "nyúzása" folyamatosan rontja az esélyeket. Az első profinak van esélye, ha rosszul választasz, a másodiknak csak 25% körüli az esélye az elsőhöz képest!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4323) liksoft válasza geryxyz (#4321) üzenetére


liksoft
Topikgazda

szia

SSD. más nem bírja a dobálást. draga de a mechanikai behatasok ellen védett.

esetleg nagy kapacitasú pendravie. 2 db, így ami a legfonntossabb azt 2 peldanyban is tudod tarolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4324) qanic válasza liksoft (#4311) üzenetére


qanic
tag

Egy hét nyaralás után újbóli nekirugaszkodás, majd váratlan SIKER! :)

1. Giga lap BIOS frissítés. (Inkább töltsétek le a fájlt és offline frissítsetek, mert úgy sem találja a szerveren, azt a verziót, ami kell. Ráadásul a net megszakadásától sem kell tartani.)
2. HDAT2 letöltés: [link]
3. BOOT ISO kiírása.
4. read file system from MBR (ez az egyébként jól működő samura is hibát jelzett, mert "CHS Starting head =254 should be 0 or 1" A WD-nél ugyanez 32. Ezeket jelzi de nem tudja javítani, de nem is kell.
5. MEGOLDÁS: SET MAX HPA menu: A titkosított rész 1TB helyett legyen 0. :) Ezután az "S" (Set) megnyomása következik és működik a lemez.

Egyéb hibához: [link]

[ Szerkesztve ]

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#4325) liksoft válasza qanic (#4324) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4326) Wildanimal válasza liksoft (#4313) üzenetére


Wildanimal
csendes tag

Köszönőm a linket! Bár eléggé amatőr vagyok, de az oldal elvezetett a megoldáshoz, további szép napot! Üdv.

(#4327) Panthera válasza liksoft (#4319) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült visszaállítani a képeket! :R
Szerencsére fotózás közben folyamatosan mentettem a képeket a kártyáról, így csak egy töredékéért kellett aggódnom. Nem gondoltam volna, hogy jól fog jönni. :)

Ha valakinek hasonló problémája lesz, próbálkozhat akármelyik RAW visszaállítóval, mert mindegyik megtalálta az elveszett fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#4328) liksoft válasza Panthera (#4327) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4329) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Kérdésem lenne.

Adott egy 500GB-os vinyó, ami véletlen le lett formázva, rendszer nem volt rajta, csak adatok, usb-s külső meghajtó.

Lefuttattam rajta a EASEUS Partition Master 5.8.1 Server Edition programot.

Szépen fel is térképezte, talált is rajta adatokat.

A gond, hogy ha mindent kijelölök, akkor 800gb adatot ír, annyi nem is lehet rajta :)

A turpisság, hogy van egy olyan, hogy Raw Files, amik csak magukban 428GB-ot nyomnak.

Most akkor mit mentsek le, a RAW fileokat, vagy a DIR mappákat???

Erről beszélek:

Mellesleg a raw fileok kozott érdekes dolgok vannak, nem is ismerősek.
.
Vagy ugorjak neki valami másik programmal?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#4330) liksoft válasza werszomjas (#4329) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel másik drive-ra KELL másolnod, másold az egészet. Utána ráérsz válogatni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4331) werszomjas válasza liksoft (#4330) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen, csak a gond, hogy a másik driver is csak 500gb-os :(
remenykedtem benne, hogy a raw fileok nem erdekesek :R

üdv

(#4332) liksoft válasza werszomjas (#4331) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így igaz. De ott is lehet érdekes. Első körben mentsd nélkülük, majd ha valami hiányzik, onnan "csemegézz".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4333) promptcs válasza biker (#4298) üzenetére


promptcs
csendes tag

Szia!

Engem mindenképpen érdekelne a Hitachi elektronika!

Hol tudom átvenni ha még megvan?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#4334) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Adott egy WD Elements 1TB, fogalmam sincs, hogy milyen a gyári partícionálása erről tud valaki infót? Gonfolom 1TB fat32, bár lehet van külön valami WD partició is... WD passportomon volt :/

Sajnos kapott egy kis túlfeszt a külső rack, és onnantól nem pörgette fe la winyót.

Szétkaptam és kibányásztam belőle a winyót, beraktam a gépbe, ami inicializálni akarná...

Próbáltam http://www.ptdd.com/ -ezeket, de nem találtak semmi elveszett partíciót.

Milyen progival tudok csak fat tablát írni a winyó elejére? Esetleg mivel tudok bitbányászni, hogy megleljem hol kezdődik és végződik a partíció, ha van?

Ha feltételezem, hogy egy partíció, és ráírom, de igaziból volt egy másik partíció is, akkor látni fogom az adataim, vagy ilyenkor nem látni semmit?

Várom az ötleteket! Köszi előre is mindet!

Eyesis

(#4335) liksoft válasza Eyesis (#4334) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A WD pár külső házában olyan USB illesztést alkalmaz (tudtommal), mely chip szinten "röptében" átkódolja (titkosítja) az adatokat. Ebben az esetben (ha Nálad ez van), csak az USB híd chip felélesztésével lehet az adatokat lementeni. :O

Szerk: Nem túl publikus infó, de a gyártóhoz köt. Így Neki jó, Neked... :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4336) Eyesis válasza liksoft (#4335) üzenetére


Eyesis
őstag

Köszi a villám választ :)

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=762 egész pontosan ilyen winyóról van szó... szerintem nincs titkosítás benne...

Eyesis

(#4337) Eyesis válasza Eyesis (#4334) üzenetére


Eyesis
őstag

Ja persze mindenféle hdd figyelő progi hibátlan ám de unallocalt-nak látta a winyót :(

Eyesis

(#4338) liksoft válasza Eyesis (#4337) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontos típust nem ismerek, de volt egy titkosított már nálam mentésen. A WD kész termékeket gyárt, azok átalakítása már nem szerepel a lehetőségek palettáján. Illetve megteheted, saját felelősségre. Bármikor bármilyen USB hídchipet beépíthet. Ha az működik, akkor Ő megtette amit vállalt. A mentés a Te feladatod. Hiába nem értek egyet több dologgal ebben, de gyártástechnológiailag (pénz beszél, kutya ugat) nincs vele gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4339) Eyesis válasza liksoft (#4338) üzenetére


Eyesis
őstag

Akkor most buktam mindent? Ezt akarod mondani?

Eyesis

(#4340) liksoft válasza Eyesis (#4339) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha kódolt, és az USB chip nem éleszthető fel, akkor igen. Ennek eldöntéséhez kéne a komplett eszköz.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4341) Eyesis válasza liksoft (#4340) üzenetére


Eyesis
őstag

Egy ilyen csekk mennyibe kerülne? Illetve ha lehetne akkor a további mennyi lenne?

Eyesis

(#4342) liksoft válasza Eyesis (#4341) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatlapomon megtalálsz minden fontosat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4343) Eyesis válasza liksoft (#4342) üzenetére


Eyesis
őstag

(felvettelek skypeon)

azt lehet tudni, hogy hány óra megnézni, hogy az usb hídcsip működik-e?

Eyesis

(#4344) fenergie84 válasza liksoft (#4342) üzenetére


fenergie84
addikt

Szia!
Szeretném a véleményed kérni.
Van egy samsung 250gb ide vinyó, minap ismerőssel úgy esett, hogy elesett és kirántotta a bekapcsolt gépből a tápkábelt, aztán a rendszer nem akart bootolni.
A vinyó át lett rakva másik gépbe, ahol felismerte a gép, működött, ezután vissza lett rakva az eredeti gépbe, és elkezdte az XP-t telepíteni.
De, irdatlan lassú lett, többször újra indult, mire eljutott addig a részig ahol a partíciót lehet kiválasztani azt jelezte ki, hogy a teljes méret formázatlan, az addigi két partíció eltűnt.
Ezután át a másik gépbe, ahol még látszott a két partíció, de ott is ugyan ez a helyzet.
Kérdésem az lenne, hogy vissza lehet-e halászin az adatokat, vagy sem?
Előre is köszönöm a választ! :R
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4345) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy melyik a leggyorsabb módja, hogy egy HDD-ről (pl.eladás elött) eltüntessek minden adatot, úgy, hogy ne lehessen visszahozni semmilyen adatmentő progival?
A gyorsformázás, sima formázás kiesik, mert ezek után visszaszerezhető minden.
Marad még, ismereteim szerint, a gyári progival (floppilemezről futtatva) a zéró full format.
Illetve ha felülírom a kurens adatokat az egész HDD-n, jellegtelen dolgokkal, például divx filmekkel.
Esetleg tudtok harmadik, elgánsabb, gyorsabb megoldást is?

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4346) liksoft válasza oregcsóka (#4345) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4347) liksoft válasza fenergie84 (#4344) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mechanikailag sérült. Ez csak rosszabb lesz. Tartok tőle, hogy átléptétek azt a határt, amikor még menthető otthoni körülmények között. Sőt, mivel a sérülés exponenciálisan gyorsul, profinak is kérdéses lehet. Ne használjátok, gondoljátok végig mi van rajta, honnan pótolható, és a maradék fontos-e annyira, hogy profi adatmentőt megfizessetek érte.

Legközelebb ha ilyen van, a fontos adatok fontossági sorrendben le KELL menteni, és csak utána szabad "használni". Az ilyen sérülés akár egy hónapig is "láthatatlan" maradhat, és utána jelentkezik csak (az exponenciális görbe miatt - nem mindegy honnan indul).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4348) fenergie84 válasza liksoft (#4347) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem, köszönöm a segítséged :R

(#4349) oregcsóka válasza liksoft (#4346) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm, akkor maradok a hagyományos megoldásnál.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4350) martin66


martin66
senior tag

Szia!
Előre is köszi a segítséget!
Van egy 320GB-os Winyóm amin behalt a windows 7 majd rá tettem egy újabb windows 7-et nem akartam le formázni mivel kellenek azok az adok amik rajta voltak a régin, szóval nem tudok belépni arra a win7-re de kellene ami rajta van adat, hogy lehetne ezt megoldani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.