Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Snowy_owl válasza föccer (#4692) üzenetére


Snowy_owl
őstag

sikerült az adatokat megtalálni, és visszaállítani. Köszönöm segítséged. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#4702) liksoft válasza Lastemperor (#4695) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A drive önálló mikroszámítógép. Így a panelban és a felületen egyaránt tárol gyári adatokat, melyek nélkülözhetetlenek a működéséhez, az adatok kezeléséhez. Gyártó ÉS széria válogatja az osztás milyen mértékű, és ezért mennyire csereszabatosak az alkatrészek. A régi Quantum lct szériánál volt 1-2 firmware, és nyugodtan lehetett cserélni. Ahogy fiatalabbak a drive-ok, úgy "sűrűsödnek" a firmware verziók, melyek nem csereszabatosak! Sőt, sok esetben (IBM 2002 körültől már! - de van más gyártónál régebbről is) gyári számra párosított a mechanika az elektronikához.

Miért? Mert szerelt egész, a gyártónak tele lett a "hócipője", hogy mindenki csereberélte a paneleket (garancia megnövekszik), valamint így tudja a legolcsóbban kihozni a terméket.

Óvatosan a cserélgetéssel, egyre jobban nem megy!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4703) liksoft válasza skoos (#4694) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Meg kell vizsgálni. Privi megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4704) föccer válasza liksoft (#4702) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4705) liksoft válasza föccer (#4704) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Na tessék. Hétvégén először megyek szabira ebben az évben, erre ilyen szép a termés. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4706) liksoft válasza somnia (#4686) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Miatyánk, és adatmentéses cég, ha van még esély.

Felületi hibák, melyek akár "pottyanástól" is keletkezhettek: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4707) somnia válasza liksoft (#4706) üzenetére


somnia
őstag

Kössz!
Ma vettem egy új vincsit meg egy usb-s racket.
Felteszem a Windowst, aztán rosszat be a rackbe és meglássuk.... :K

(#4708) somnia válasza somnia (#4707) üzenetére


somnia
őstag

Összedugtam a laptoppal, a commander látja, mint meghajtót, de nem tudom megnyitni, csak homokórázik.
A rack meg zizeg, mintha menne a vinyó.
Ilyenkor mi van?

(#4709) liksoft válasza somnia (#4708) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Felületi sérülés, amit nem tud olvasni, és az legtöbbször "szaporodik". Exponenciálisan berobbanó folyamat a felületi sérülés, melynek a vége a "homokfúvott" felület.

Versenyt futsz az idővel. Ha fontos, szakemberhez vidd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4710) somnia válasza liksoft (#4709) üzenetére


somnia
őstag

Tudsz ajánlani valakit, aki olcsó és nem ráz?

(#4711) Sityu03


Sityu03
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap folyamán egyszerűen megadta magát a vinyóm, ez egy 2004-s WD vinyó, 40GB-vel. A gép indításakor csak kerreg, kerreg, majd végül kijön az a szöveg, hogy nem látja a vinyót! Próbáltam másik gépekben índítattni, de nem ment. Azt vettem még észre, hogy miután bekapcsolom a gépet, és szegény próbálkozik, akkor az egyik sarka pillanatok alatt felforrósodik, de valami iszonyat melegre. De nem érzek semmi amper szagot, és nem látok küldő sérülést sem.

Kérdésem az lenne, hogy ezek szerint teljesen meghalt? Az adatok azok még visszaállíthatóak, vagy le kell, hogy mondjak róla?

Várom válaszaitokat!

Üdv!

(#4712) liksoft válasza somnia (#4710) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4713) liksoft válasza Sityu03 (#4711) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontos típus nem ártana. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4714) Sityu03 válasza liksoft (#4713) üzenetére


Sityu03
csendes tag

Bocsánat! :)

Az adatai, és amik rá vannak írva:
Western Digital WD 400
S/N: WCAJA2915664 Enhanced IDE Hard Drive, WD Caviar
Drive Parameters: LBA 78125000 40.0GB
MDL: WD400BB - 75FJA1
DATE: AUG 2004
DCM: HSBHCTJCA
DS/N TH - 0Y4233 - 12552 - 485 - 09FM
DP/N 0Y4233
Rev A00 C/O TH
HDD S/N: WD - WCAJA2915664
U.S. Patents: 6178056, 5956196, 6289484, 6263459

Ez minden, ami rá van írva!

Válaszodat előre is köszönöm!

(#4715) liksoft válasza Sityu03 (#4714) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MDL: WD400BB - 75FJA1
DATE: AUG 2004
DCM: HSBHCTJCA

Itt a lényeg. Holnap beszélek a kollégámmal, övé az elektronikai rész.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4716) Sityu03 válasza liksoft (#4715) üzenetére


Sityu03
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :R

(#4717) Sityu03 válasza liksoft (#4715) üzenetére


Sityu03
csendes tag

Sikerült megkérdezni a kollégádat?

(#4718) liksoft válasza Sityu03 (#4717) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem, egész éjjel dolgozott, most alszik. Nála nincs ügyfélkapcsolat, csak munka, és ennek megfelelően osztja be. Ha sok, még a telefont is kinyomja. :B

Jeleztem neki, majd visszajelez.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4719) Sityu03 válasza liksoft (#4718) üzenetére


Sityu03
csendes tag

Rendben, köszönöm, várok! :R

(#4720) Szbzsolt


Szbzsolt
csendes tag

Hello!

Van két Samsung 80Gb-os winchesterem (részletek lejjebb), egyiken volt a rendszer, másikon a többi. Egy szép napon bekapcsoltam a gépet, tárhely vinyóról másoltam, amikor kiírta az XP, hogy hiba, a megadott file nem található. Innentől az adott vinyót sem látta. Pontosabban kapott betűjelet a meghajtó, de amikor rá akartam menni, akkor már nem látta.

Aztán pár napra rá, ugyanez lett a másik vinyóval. Rendszer látja, kap betűjelet is, de a rajta levő tartalmat már nem sikerül kiolvasni (jelen esetben az oprendszert)
Gondoltam semmi gond, Biztos az alaplap haldoklik (9 éves a drága) majd lementem, külső meghajtóról.

Nosza bedug külső ide-s bigyóba, Windows 7 meg is találja, de a következő üzenetet dobja ki: You need to format Drive X: before you can use it.

Tippem sincs mi lehet a gondja.

Azt, hogy NTFS, vagy FAT 32, nem tudom.

Samsung SP0802N
LBA: 156, 368, 016
80 GB
PALO
2004 januári az egyik, a másik 2005.júniusi.

Igazából csak egyszer kellenek, hogy lementsem róluk a képeket, aztán mehet isten hírével.

Zujs a nyomor pléjsztésön zujs?

(#4721) Szbzsolt


Szbzsolt
csendes tag

Bármilyen tippet szívesen és hálásan fogadok.

Zujs a nyomor pléjsztésön zujs?

(#4722) Szbzsolt


Szbzsolt
csendes tag

Update: Közben az egyik winyó meggyógyult, de a másik még alszik.

Zujs a nyomor pléjsztésön zujs?

(#4723) Papa_G


Papa_G
csendes tag

Helo!
Lenne egy problema. Bele is vagok ha nem baj. :)
Volt egy laptop, nem mai darab. Ez hirtelen elhalalozott. De a wincsi eleg uj, viszont tele van ceges adatokkal, amik fontosak. legalabbis nekem. :)
Gondoltam lementem ugy, hogy veszek egy usb adaptert. Reszben mukodott is, de csak azokkal az adatokkal, amik nem jelszoval vedett felhasznalofiokokban (mar ha igy hivjak) voltak. A lenyegesebb adatok a jelszoval vedett rendszergazdafiokban (Ezt mar tuti nem igy hivjak :D) voltak elmentve. Es itt a win7-ben nem engedi ezeket a mappakat megnyitni.
A baj az, hogy a jelszot tudom, csak azt nem, hova kell beirni. :D
Probalkoztam azzal, hogy bebootoltatom errol a wincsirol az uj laptopot, de nem akarja az igazsagot. Addig megy ameddig meg nem jelenik a windows emblema, aztan ujraindul.
Van e otlet erre?
Probaltam keresgelni a topicban, dehat van vagy 4000 hozzaszolas, nekem meg csak egy eletem. :)
Vagy eleve rossz topicban jarok, mert windows problema?
Halas lennek a segitsegert.

(#4724) liksoft válasza Papa_G (#4723) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Megoldható adatmentéses módszerekkel is, de inkább Win probléma. Mivel a jelszó ismert, így nem visszafejtendő, hanem másolás elől zárolt adatokról beszélünk.

Ha a Win vonalon nincs segítség, gyere vissza ide, és a továbbiakat megbeszéljük.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4725) kurmpli


kurmpli
csendes tag

Hello!

Van egy Samsung HD321KJ (320Gb/7200rpm/16M) vinyóm ami az egyik pillanatról a másikra behalt. Gépeztem, és egyszer csak befagyott, és meghalt. Amikor bekapcsolom néha felismeri a gép, néha nem. De amikor felismeri akkor is befagy még a windows betöltésénél egy kattanás kíséretében, amikor érzem hogy leáll a vinyó. Utána így hallom hogy néha felpörög de kattan megint egyet és leáll. Van rajta néhány nagyon fontos adat. A kérdésem hogy ezt csak szakemberrel tudom-e megcsináltatni, vagy valalmit még kitudok itthon is próbálni. A választ előre is köszönöm.

(#4726) liksoft válasza kurmpli (#4725) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha valóban fontos, akkor szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4727) czral


czral
csendes tag

Helló!

Nemrég vettem egy IOMEGA eGo Encrypt Plus Portable 500GB-os külső merevlemezt.
Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a példánnyal?

Sajnos nem néztem eléggé utána, mit is rejt magában. Ez az Encrypt funkció csak megkeseríti az életem.

A lényege az, hogy csatlakozás után csak egy partíciót látunk, amin a biztonsági program telepítője van. Telepítés, jelszó-megadás és újbóli csatlakoztatás után automatikusan indul a program és kéri a jelszót.
Sikeres belépés esetén elérhetővé válik a másik partíció is.

Eddig ez rendben is lenne, de pár napja csak a belépésig tudok eljutni.
A másik partíció (amin az adataim vannak) a sajátgépben megjelenik ugyan, de megnyitni nem tudom.
A köv. válaszokat kapom:
L:/ nem érhető el.
A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható.

vagy

a lemezt használat előtt formázni kell.

Sajnos elég sok adatot mentettem már ki erre az elfuserált lemezre, kérem aki tud hasznos információval szolgálni, az jelezze.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4728) liksoft válasza czral (#4727) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak a rendszeren keresztül tudsz adatmentéses programokkal leszedni bármit is. A lehetőségek, meg a titkosítás fajtájától, az OS-hez való kapcsolatától függ. Ezt innen távolról azt hiszem kevesen tudják megmondani (nekem sincs, nem mentettem ilyenről, így tapasztalat nincs).

Ötlet: meg kéne vizsgálni.

Nagyon jók az ilyen drive-ok vállalati vezetőknek, bankároknak, stb... Ott az elvesztés esetén sincs probléma. Egyszerű házi vagy kisebb céges adattárolásra több a gond mint az előny, ahogyan írtad.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4729) Papa_G válasza liksoft (#4724) üzenetére


Papa_G
csendes tag

Okke.
Koszonom szepen. Megprobalom ott. Ha megtalalom. :D

(#4730) Papa_G válasza liksoft (#4724) üzenetére


Papa_G
csendes tag

Nahat segitettek, :D ugyhogy koszonom Neked is.
Ha valaki megint netan ideteved hasonlo problemaval, az a megoldas, hogy sajat tulajdonba kell venni a fajlokat meg mappakat. Ezt a neten is megtalalni, csak ez a kulcsszo.
Ez meg egy kis program amivel meg egyszerubb volt.
http://goo.gl/sxeHb
Szoval koszonom a segitseget, tovabbi szep napot.

(#4731) liksoft válasza Papa_G (#4730) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi, hogy a megoldást elhelyezted itt, így másoknak is könnyebb. :R

U.i.: A saját tulajdonba vétel titkosít. Így nem mindenkinek célszerű használni. A titkosítási kulcs hiányában még adatmentéses eszközökkel sem lehet menteni. Gondolom nem NASA alkalmazott vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4732) Angelo69


Angelo69
senior tag

Tudna valaki segiteni abban, hogy hogyan tudok "atmasolni" 1 meglevo oprendszert kompletten ssd-re? :F
Privatban is johet a segitseg. :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#4733) Imco válasza Angelo69 (#4732) üzenetére


Imco
őstag

Acronis, Ghost, partició copy, és hasonló programokkal.
Megjegyzem, hogy reinstall nem árt időnként.
Illetve ments előtte, nehogy meglepetés érjen.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#4734) Papa_G válasza liksoft (#4731) üzenetére


Papa_G
csendes tag

Csak 200 merfoldre van tolem Cape Canaveral, ugyhogy akar meg az is lehetne. :D
De egyebkent most hogy tulajdonba vettem a fajlokat, nem kert semmilyen jelszot, ugyhogy erdekesen titkosit. Pedig bisztos hogy jelszavazva volt a fiok, es nemelyik konyvtar kulon le volt zarva masok elol. Szoval szerintem megint meg lehetne csinalni.
De a masik topicban azt irtak erre, hogy "Hitelesített felhasználó"-ba kell venni, esakkor mindig jo lesz. Nekem igy mukodik, szoval nem feszegetem a temat.
Max arra gondoltam, hogy ugy is visszamasolom a mostani vincsire is, es azzal mar csak nem lehet semmi problema.

(#4735) liksoft válasza Papa_G (#4734) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amikor bejelentkezel jelszóval, a rendszer a kulcsfile-t automatikusan hozzád rendeli. A titkosított állományokat automatikusan ennek a kulcsnak használatával nyitja meg. Vagyis, nem is érzed, hogy titkosított a cucc. Nincs is gond, míg a kulcsfile megtalálható, de annak hiányában (vagy ha csak sérült) elveszett az adat. Pont ezért, a kulcsot célszerű menteni, és biztonságba helyezni, hogy sérülése esetén meglegyen. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4736) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha nem gond, nem írom le még egyszer...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4737) liksoft válasza pocokxx (#4736) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Get Data Back.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4738) pocokxx válasza liksoft (#4737) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az szépen megtalálja, de onnan tudok vele mást kezdeni, mint másik partícióra vagy dvdre menteni? Nem tudja helyreállítani vmi a szétcsúszott partíciós táblát? Anélkül, hogy le kéne formázni a winyót?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4739) liksoft válasza pocokxx (#4738) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy az adatok kellenek, vagy további, egyre bonyolultabb gond, esetleg totális adatvesztés? Ha eldöntötted, és az adatok, akkor a GDB-t használd, az adatokat ellenőrizd le, és csak utána láss neki a drive javításának, tesztelésének.

Lehet, hogy csak egy bit a hibás, de akár több szektor is, mely esetleg hibás útra viheti a "javító" programot, ami azután úgy megjavítja, hogy soha senki többet nem tud már kihozni belőle. :D Előre sem Te, sem én nem tudjuk ezt megmondani, így inkább a biztonságosabb utat célszerű választani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4740) pocokxx válasza liksoft (#4739) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

ok, akkor neki látok a 100 dvd kiírásának...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4741) liksoft válasza pocokxx (#4740) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Másik winchester? Nem úszod meg, hiszen a biztonsági mentéshez úgyis kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4742) pocokxx válasza liksoft (#4739) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A másik winyó sajnos pici... A winyónak nincs semmi baja, csak a partíciós tábla szállt el. Azt egy teljes formázás helyre rakja nem?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4743) liksoft válasza pocokxx (#4742) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mi "csúszott" el? De miért? Esetleg egy kezdődő meghibásodás? Talán a winyóé? De Te tudod. Lehet, hogy memóriahiba volt a gépben, de az is lehet, hogy a drive a halálán van. Te tudod? Én nem, csak annyit, hogy hiba esetén először mentek, majd utána vizsgálok. A fordított sorrend időnként nagyon drága, nem egy megfelelő drive ára. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4744) pocokxx válasza liksoft (#4743) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

ok. Már írogatok...:) Egyébként abból gondolom, hogy nincs baja fizikailag a winyónak, mert HD Sentinel 100%-os kondíciót ír rá, sem egy bad sector, se semmi. Nincs egy éves, nem melegszik, semmi olvasási/írási hibát nem produkált eddig. Nem hiszem, hogy kezdődő meghibásodás lesz, de rendszeresen fogom nézni ezentúl a kondíciót.

Szerintem akkor történt vmi, amikor a CHK dsk próbált rendet tenni a winyón, de nem sikerült neki, és megakadt valamelyik fájl indexelésénél. Hogy miért arról fogalmam sincs. Ekkor egy erőszakos reset, és utána "sérült kötet"

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4745) liksoft válasza pocokxx (#4744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aha. Azt a "fogalmam sincs"-et kéne valahogy megfogni. A CHKDSK meg miért futott rajta?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4746) pocokxx válasza liksoft (#4745) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Erőszakos restart: Egy dvdről másoltam fel adatot a winyóra, ami lassan ment, majd teljesen lefagyasztott mindent. Lehet, hogy kábel gond? (Sata-s az író is) De a mostani dvdket hibátlanul írja olvassa...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4747) liksoft válasza pocokxx (#4746) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van tuning?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4748) pocokxx válasza liksoft (#4747) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Csak a Biosban alapbeállításos. Van olyan lehetőség, hogy tuning, és ott van egy picit húzva.
szerk.:Mondjuk most, hogy mondod, egyszer úgy indult, hogy azzal vami nem tetszett neki. és csak F1 re ment tovább, de utána látszólag nem volt vele gond.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4749) Epiph


Epiph
tag

Hali! Tudom nem HDD -s kérdés de, hátha tud valaki segíteni. Egyik ismerősömmel az történt, hogy fényképezgetett (memóriakártyára, elég fontos képek) aztán ki is írta lemezre és egyiknapról a másikra elszállt a memó.kártya minden egyes képet mappának látja a gép és a file nevek összevissza betűk és karaterek az viszont jó hosszú. Egyúttal a lemezzel az történt, hogy látni a képeket megvan a méret meg minden le is másolható, de azt írja kép nem megjeleníthető! Valamelyik adathordozóról van esély a mentésre? Getdataback nem lát a mem.kártyán semmit. Esetleg, még hol tehetem fel e kérdést melyik topicba, nem találtam olyat ahova írhattam volna. Előlre is köszönöm a válaszokat!

(#4750) Imco válasza Epiph (#4749) üzenetére


Imco
őstag

A memóriakártyák más elven működnek mint a hdd-k.
A gyártó oldalán keress progit hozzá, hátha...
Vannak kifejezetten cf, sd kártyához szoftverek.
Aranyos, mert pl. a HP szoftvere nem kezel mást.

Mindemellett több mint gyanús hogy a kettő egyszerre szállt el.
Valaki látta azokat a képeket?

Szerintem....

Üdv! Imco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.