Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Nagy problémám adódott: a winchesterem, amin az XP rendszer is volt, fontos, nagyon nehezen pótolható adatokkal, magától elszállt! Egyik napról a másikra, előzmény nélkül. Egy másik vinyóra telepítettem egy friss XP-t, ez a problémás winchesterre kiírja:"Ez az eszköz megfelelően működik...A meghajtóban lévő lemez nincs formázva."

Nekem úgy tűnik, hardverkárosodás nem történt, csak mintha a partíció törlődött volna?!

Hogyan lehetne a winchestert újraéleszteni? Milyen programmal?
(Jó volna magyar nyelvű.)
Nagyon remélem, az adatok nem vesztek el.
A meghibásodott vinyó egy 80 egy gigás Maxtor és NTFS filerendszer volt rajta.

Hálásan megköszönném a segítséget!

(#4502) liksoft válasza peter889 (#4501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt olvass, és minden fontosat meg fogsz tudni. A legfontosabb, hogy NEM állítunk vissza, hanem minden esetben másolunk. A cél drive NEM lehet azonos a mentendővel, mert menet közben felülírás lesz az eredmény, ha saját magára mentünk!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4503) peter889 válasza liksoft (#4502) üzenetére


peter889
őstag

OK, köszi szépen a linket, már elkezdtem olvasni.

(#4504) peter889 válasza liksoft (#4502) üzenetére


peter889
őstag

Most gondolkozok, hogy kb. 50 gigát kellene visszahozni, közben a másik winchesteren néhány giga szabad helyem van. (Sok mindent törölni kéne.) Nem lehetne valahogy a másolást megkerülni?

(#4505) liksoft válasza peter889 (#4504) üzenetére


liksoft
Topikgazda

NEM.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4506) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Egy ismerősömnél már régóta vacakolt az XP, egyszer már csinált hibajavítást a telepítőlemezzel, de ma valamiért nem a javítást választotta, hanem újratelepítette a rendszert... Gondolom ilyenkor már nincs visszaút, ugye? Vagy még visszahozhatók valahogyan a régi rendszeren lévő adatok? Mentést nem csinált róluk előtte.

(#4507) a000


a000
őstag

Sziasztok
Van nekem egy maxtor diamondmax plus 9 80gb-os vinyóm, ami sokat állt, most elővettem de nem kapcsol be, se usb-s rackban, se rendesen gépben. Mit lehet vele kezdeni?
Illetve mennyibe fájna róla az adatmentés?

(#4508) liksoft válasza gg72 (#4506) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez több mindentől függ. Van rá esély, de a mértéke kérdéses. A GDB program körül kutass.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4509) liksoft válasza a000 (#4507) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ötletem nincs, mert elektronikától kezdve durva mechanikai hibáig sok lehetőség adott. Ár a hibától függ. 50-200e +áfa között valahol várható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4510) gg72 válasza liksoft (#4508) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen! :K

(#4511) a000 válasza liksoft (#4509) üzenetére


a000
őstag

Azta durva. Látszólag semmi baja nincs, se égés se semmi. Bent volt a szekrényben.
Ennyiért inkább földhöz vágom, úgy sem emlékszem mi volt rajta :D

(#4512) lunistar


lunistar
csendes tag

Sziasztok!

Egy 250G-s IDE/PATA WD Caviar CE (WD2500JB) winyóhoz keresnék panelt.
Hétvégén gépszerelés után nem pörgött fel

természetesen minden okos megoldás érdekel, ha vállaljátok, akkor el is szaladok vele, viszek új eszközt is ha kell

Várom válaszotokat!!!

[ Szerkesztve ]

(#4513) lunistar válasza lunistar (#4512) üzenetére


lunistar
csendes tag

természetesen minden okos megoldás érdekel, ha vállaljátok, akkor el is szaladok vele, viszek új eszközt is ha kell

(sorry a duplikálásért... még ismerkedem a rendszerrel)

[ Szerkesztve ]

(#4514) liksoft válasza lunistar (#4512) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

És melyik széria melyik firmware-e van benne? Ezek ha nem egyeznek, esélyed sincs, ráadásul a WD is pár szériában (ennél nem tudom), gyári számra párosítja a mechanikát az elektronikával.

Ha az adatok nagyon kellenek, akkor adatmentéses céghez vidd, bár nem olcsó. Adatmentéses cég viszont panelt nem ad el.

Biztos, hogy az elektronika, és nem a mechanika? Lehet letapadás, motor besülés is. Ki ne nyisd, mert akkor szinte semmi további esélyed sem lesz. A bele kerülő por az egyik, a másik meg az, hogy a WD a fedőlappal rögzíti a fejszerelvényt. Ha az egy századdal elmozdul, akkor már nem képes olvasásra sem. Ez igaz az újra is! Új drive fedőlapját leveszem, visszateszem, és már működésképtelen a legtöbb esetben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4515) lunistar válasza liksoft (#4514) üzenetére


lunistar
csendes tag

sztem elektronika, mivel előtte használtam, és ment...
másrészt a mechanikának nincs "amperszaga", főképp nem a panel egy meghatározott (tápcsat környéki) részén combosabban... sztem valamelyik IC vagy passzív SMD pukkant el...

asszem 2006 tavaszán vettem, azóta melózik megbízhatóan, nem piszkáltam hozzá semmit... Az elektronikán kívül meg nem nyúlnék szívesen semmi máshoz...

a szériaszámos probléma esetén a donorwinyó fel fog éledni ha visszakapja ugye?

Murphy bácsi biztos ezzel rúgott fenéken, hogy elszántam magam a cseréjére...

(#4516) liksoft válasza lunistar (#4515) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nagy valószínűséggel, kivéve ha a mechanikán belül zárlat van, és viszi magával a rárakott panelt is.

Vagyis döntöttél, próba cseresznye...... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4517) lunistar válasza liksoft (#4516) üzenetére


lunistar
csendes tag

max előtte rámérek műszerrel, hogy van-e valami...

(#4518) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy Seagate Barracuda 7200.11-es 750GB-os vinyót (OEM móka, Medion külső keretben volt). A hölgynek fél élete rajta van, viszont több gépben is próbáltam, és egyik sem látja (BIOS sem), viszont halkan "cincog" (Olyan, mintha felpörögne egy kicsit, aztán leáll ismétlődve, illetve mintha a fejet rángatná).
Lehet ezzel otthoni körülmények között valamit kezdeni vagy sem?
Értelemszerűen nincs hozzá másik elektronikám, stb., tehát azt nem tudom cserélni!

Köszi a választ előre is!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4519) liksoft válasza _AnTi_ (#4518) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem, sajnos ehhez durván bele kell nyúlni. Több hibalehetőség is van, de szinte mind a mechanikához kötődik.

Adatmentéses szakember javasolt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4520) liksoft válasza lunistar (#4517) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4521) _AnTi_ válasza liksoft (#4519) üzenetére


_AnTi_
tag

Köszönöm!

Szerinted nagyságrendileg mennyi lenne a javítása? Szerintem (bár ezt nem tudja a gazdája biztosan) olyan 100GB adat lehet rajta, ami kéne!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4522) liksoft válasza _AnTi_ (#4521) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem javítható, csak az adatok szedhetőek le, ha a felület engedi. Nem az olcsó kategória, és nagy a szórása. Látatlanban árat mondani kuruzslás. (Ha valóban az a hibacsoport amire gondolok, akkor nettó százezertől várható fölfelé.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4523) _AnTi_ válasza liksoft (#4522) üzenetére


_AnTi_
tag

Bocsánat, természetesen én is az adatmentésre gondoltam! Köszi az árért! Sajnos attól tartok ezt nem tudja kifizetni...
Szegény nagyon peches, nagyjából egyszerre halt meg a notivinyója, és ez az adatmentésre használt külső vinyó is. :(

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4524) liksoft válasza _AnTi_ (#4523) üzenetére


liksoft
Topikgazda

És a notiwinyón mi volt? Lehet, hogy az egyszerűbb, így olcsóbb is lehet.

Ha viszont csak egy kópia volt a fontosból, akkor....... :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4525) _AnTi_ válasza liksoft (#4524) üzenetére


_AnTi_
tag

Sokat utazik Írország és Magyarország között. A laptopon voltak az aktuális dolgai, majd mikor hazament, átrakta őket a külsőre, mondván, azt csak ilyenkor használja, amúgy otthon figyel a polcon.
Most jött haza ismét és azzal hozta el a motyót, hogy a laptop meg lett taposva, de ha tudom, akkor mentsem már le neki az adatokat a külsőre. Végül is a laptopról sikerült a legfontosabbakat leszedni, de a külső az nekem kapufa.
Szerintem leejtették, vagy valami, mert nem hiszem, hogy csak úgy magától pusztult volna meg ott a polcon... Mindegy, mostantól mindent másol az asztalira is és kiír DVD-re.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4526) liksoft válasza _AnTi_ (#4525) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4529) XFreestylerX


XFreestylerX
csendes tag

Sziasztok,
van egy Maxtor 6Y200P0 HDD-m, javarészt adattárolásra használtam; a minap normál használat közben elkezdett furcsán kattogni.
Gép kikapcs, újraindítsnál CLYPSO-ként ismeri fel; kikapcs, tápról leköt.
Előzmény nincs, Sentinel 98%-re taksálta, hűtőveni volt rajta, program szerint sose ment 30°C fölé.
Hogyan lenne az adatokat lebányászni róla? hasznos pótolhatatlan adat 1-2 Gb rajta.
Minden megoldás érdekel.
Köszi

(#4530) jcsinku


jcsinku
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A gondom a következő lenne:adott egy 200Gb-s vinyó kettéosztva rendszer és adattárolás céllal.Lementettem róla mindent egy régi vinyóra,majd újból raktam az oprendszert.Ezután jött volna az adatvisszamásolás a régi vinyóról,de bedöglött.A mi gépünk nem látta és szinte kifagyott tőle,elvittem másnál és betöltött de üresnek látja a régi vinyót,+hd sentinel 8%-ot ír rá.úgyhogy vége(eltűnt róla minden adat).Ekkor kezdtem olvasgatni adatvisszanyerésról (GDB,PRP)ill patrícióvisszaállításról.Testdisk program és Hiren's Boot progikról,hogy az újonnan telepített és formázott vinyót hogyan kellene visszaállítani a régi állapotába,amíg leszedem az adatokat róla.testdisk-el kezdtem mert ahhoz találtam leírást lépésről lépésre,de nem látja a régi könyvtárakat(lehet a patríciótörlést is választottam volna xp telepítéskor?).A hiren's boot használata viszont nekem magas ehhez kellene segítség lépésről lépésre(egy link akár angol vagy akár privátba is jöhetnek leírások)nem értékes adatok,csak sok érdekes dolog,ami számomra fontosak lennének,hogy visszanyerjem.
Segítségeket előre is megköszönöm.

(#4531) liksoft válasza XFreestylerX (#4529) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A felületről nincs korrekt kiolvasott jel. 99% biztonsággal a fejszerelvény hirtelen halállal ment az örök vadászmezőkre. Sajnos egyedi alkatrész, a mentéshez le kell gyártani. Az adatok mentése drága, kérdéses ennyi adatnál érdemes-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4532) liksoft válasza jcsinku (#4530) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A GDB-t próbáld.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4533) XFreestylerX válasza liksoft (#4531) üzenetére


XFreestylerX
csendes tag

Szia,
ha esetleg találok hozzá működőképes csere winyót/ ikertestvérét, akkor milyen eséllyel lehet lementeni? Illetve milyen összeggel kell kalkulálnom?

(#4534) liksoft válasza XFreestylerX (#4533) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nettó 100 ezer fölött jócskán, mivel hiába a "testvérke", a fejszerelvénye nem azonos, térgeometriailag le kell gyártani mikroszkóp alatt. A plusz9 ilyen széria.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4535) whabaky


whabaky
tag

Üdv mindenkinek!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok (tudom, nem winchester, de már tanácstalan vagyok és nem tudok máshova fordulni).

Előtörténet: 2 darab pendrive-ot kölcsönadtam, mert voltak rajta olyan képek, amiket tovább akartam adni ismerősnek, de kinyírta az új gépe mind a 2 pendrive-ot. Az okra is rájöttünk, hogy rosszul kötötte be az előlapi USB-ket az alaplapra és, így nekem -2 pendrive, neki -1, illetve a külső vinyóját is azt hittük, hogy meggyilkolta, de végül kiderült, hogy csak a házat, mert a feszültség (vagy valami hasonló okból) a ház használhatatlan, de a vinyó ép és egészséges.

Jelen állás: igazából nekem csak a 2 pendrive-ot kéne valahogy meghekkelni, hogy az adatokat vissza tudjam hozni (nem tudok belenyugodni, hogy 5-6 év képei, emlékei elvesztek).
Az egyik egy "noname" 4GB-os promós (EMC) pendrive, a másik egy Kingston 2GB-os (zöld).

Bármelyiket dugom rá gépre, nem történik semmi, azon kívül, hogy a Kingston villanik néhányat (mint amikor bedugod, felismeri a gép, illetve adat továbbításnál, tehát csak a led villog).

Próbáltam több gépen is (kicsi, nagy, windows, linux, mondjuk mac-en még nem, de nem hinném, hogy történne bármi változás), de az eredmény mindenhol ugyan az.

Kérlek segítsetek nekem ez ügyben. Természetesen, ha valaki meg tudná csinálni, vissza tudná hozni az adatokat, nem csak egy baráti vállveregetés lenne a köszönet, hanem kifizetném fáradozását.

Köszönettel :R
whabaky

u.i.: tippeket is szívesen fogadok :K
u.i.2: tudom, hogy hülyeséget csináltam vele, hogy fontos adatokat adtam oda másnak, de úgy gondoltam, hogy lemásolja a képeket, aztán kész. Természetesen késő bánat, de tegnap délután jött meg a vinyóm amire mentek volna tárolásra ezek és egyéb fontosabb dokumentumaim, dolgaim (korábban tervezett volt, hogy rá lesz rakva), de csak nem bírta ki azt a 2-3 napot...

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#4536) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Felmerült egy olyan kérdés, hogy érdemes-e egy hdd-n elektronikát cserélni, ha megsült egy picit :)

a vinyó:samsung hd 250hj
S/N:s0urj9dp910840
és 2007.09. havi gyártású

Hibajelenség.

Előre is köszi a választ.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4537) liksoft válasza föccer (#4536) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Többe kerül a leves mint a hús. Megpróbálni meg lehet, de sok értelmét nem látom. Az újabb gyorsabb, gar van rá, stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4538) liksoft válasza whabaky (#4535) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A gyakorlat azt mutatja, hogy a flash a fordított tápot rosszul tolerálja. Így sok esélyt nem látok, ráadásul drágán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4539) kukamatyi válasza liksoft (#4537) üzenetére


kukamatyi
tag

hali!

köszönöm a gyors választ!

üdv:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#4540) whabaky válasza liksoft (#4538) üzenetére


whabaky
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod. Esetleg tudsz mondani olyan helyet, esetleg embert akinél lehet esély az adatok visszahozatalára? (4535-ös hsz-emben a korábbi infók)
Az, hogy drágán az mit takar? :) Ahhoz képest, hogy mondjuk 2-4 giga és mondjuk annyiszor ezer, vagy inkább 10ezer? :F

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#4541) liksoft válasza whabaky (#4540) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az olcsó MediaM-ban 40000.- pendrive-onként!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4542) whabaky válasza liksoft (#4541) üzenetére


whabaky
tag

Szia!

Rendben, köszönöm :(
Hát sajna ennyit viszont nem ér meg :W

Azért még egyszer köszönöm a segítséged :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#4543) mrsmart


mrsmart
csendes tag

Szia liksoft!

Nemrég betörtek hozzánk, és elvitték azt a külső vinyót, amire az azt megelőző napokban mentettem le minden adatomat...

1) Az eredeti vinyón lévő adatok nagy részét töröltem, majd "free space wipe"-al 7x átmentem rajta. Ezután pedig az egész vinyót leformáztam (nem quick).

2) Volt egy másik belső vinyó is, arra is lementettem az adatok nagy részét, amire viszont már jópár GB adatot írtam azóta :(

Az 1) vinyóra hiába futtatok bármilyen programot, nem talál semmit sem (GetDataBack NTFS; EasyRecovery; GetBack Recover My Files; O&O recovery)

A 2) vinyón megtalál mindent, de mikor vissza akarnám állítani azokat, mindegyik fájl korrupt lesz :(

Van esetleg bármilyen reményem még?

Köszönöm előre is!

(#4544) liksoft válasza mrsmart (#4543) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha megkerül törlés nélkül az ellopott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4545) mrsmart válasza liksoft (#4544) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Ez nem valami rózsás... Csak, hogy biztosra menjek:

azt mondod, hogy ha a fent említett programok közül egyik sem tud visszahozni fájlt úgy, hogy ne legyen korrupt, akkor Te/Ti sem lennétek rá képesek?

Illetve még:
- milyen szoftver a leginkább "alkalmas" ilyen művelet végrehajtására? (adat-visszaállítás)
- elképzelhető, hogy pl. 50GB törölt adatra 8GB-ot írok, akkor a maradék 42GB is korrupt lesz? Nem inkább az a valószínű, hogy én rontok el valamit a programmal, amivel próbálkozom?

Köszi!

(#4546) liksoft válasza mrsmart (#4545) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az első drive a totális többszörös felülírás miatt nem menthető. Te akartad, biztonsági okokból.

A második esetében ha ekkora a különbség, akkor van esély még mentésre. Valóban lehet, hogy valamit rosszul adtál meg, de lehet, hogy már csak RAW recovery lesz a befutó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4547) mrsmart válasza liksoft (#4546) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Ohh, ez már tetszetősebb :)

Ez a "RAW recovery" egy program neve? Vagy egy eljárás, amit "minden" szoftver tud (ebben az esetben melyik a leginkább használható)? Megoldható ez otthoni próbálkozással, vagy csak "advanced" helyen, azaz cégnél kivitelezhető?

(#4548) liksoft válasza mrsmart (#4547) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt és itt olvass utána. Gyűjtő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4549) mrsmart válasza liksoft (#4548) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Rendben, köszönöm, elolvasgatom. Az első "itt"-nek add meg légyszi még a linkjét :)

Köszi!

(#4550) liksoft válasza mrsmart (#4549) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt, ebben a témában. Erről milyen linket adjak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.