Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) nesa válasza liksoft (#3199) üzenetére


nesa
veterán

Koszonom ,megprobalom:)

(#3202) Maverick14 válasza liksoft (#3200) üzenetére


Maverick14
tag

Köszi a választ.
Egy tisztateres mentés már túl drága nekem.
Szerencsére a családi fotóalbum megvan másik drive-on is. Hugi mesegyűjteményét meg majd felveszem újból.

Tud valaki olyan HDD monitorozó progi-t ami AHCI módban is ki tudja olvasni a SMART adatokat? HDSentinel sajnos nem tudja a Gigabyte MA78GM-S2H lapommal. Pedig most lehet, hogy még időben figyelmeztethetett volna, hogy baj lesz.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#3203) liksoft válasza Maverick14 (#3202) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a Sentinel nem tudja, akkor más progi sem. A gond, hogy a driver lenyeli a SMART adatokat. Másik driver esetleg orvosolhatja a problémát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3204) nesa válasza liksoft (#3199) üzenetére


nesa
veterán

Hibatlanul visszajott minden,koszonom...

(#3205) liksoft válasza nesa (#3204) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3206) Binda


Binda
tag

Üdv!

Köszi a választ Dzsekó. Megnéztem a Partition Table Doctor nevű progit. Ugyanaz a hiba mint a TestDisk esetében. Még új MBR-t (igen, ezt akaram) sem bírok rá írni a régi helyére. Hibát ír és visszadob. Ez minek köszönhető? Mint már említettem HDSentinel Smart adatoknál minden rendben van (bár nem tudom, hogy mit kéne nézni, de mind ok, rendben minősítést kapott). Ettől függetlenül lehet fizikai hibája a vinyónak?
A Partition find and mount progit is ráuszítottam. 20 perc / 1% sebességgel eléggé lassan ment.. és kb 8 óra munka után lefagyott a gép.. :((( Előre számolva másfél nap mire végigmegy rajta, ez normális?

Liksoft: "Az NTFS nem FAT! Te ebbe a hibába futottál bele, így adatmentésre lesz szükséged. A rendszer inkonzisztens, innen automata progik esélye olyan 30-40 százalék. Ha fontos az adat, keress profi adatmentőt."

Azt tudom hogy a 2 nem ugyanaz de a többi részét nem értettem :B
Olyan progikkal néztem rá amikre vagy ki volt írva, hogy miket tud, vagy semmi sem volt rajta. De amelyikre az volt, hogy fat only azokkal nem próbálkoztam. Ha erre gondolsz.

Mire vezethető vissza az MBR hibája? Illetve hogyan javítható, megkerülhető? Bátyám régen, még amikor megában mérték a vinyókat foglalkozott ilyenekkel és mesélte, hogy voltak progik amikkel át lehetett helyezni az MBR-t. Erről valami vélemény vagy alapból halva született ötlet?

Mivel a gép mellett alszanak és nem én, ezért nem szoktam éjszakára bekapcsolva hagyani. De pl a Partition find and mount képes lenne az egész terület olvasásával legalább olvashatóvá tenni a vinyót hogy adatokat lementsem? Hibás MBR mellett is? Mint említettem 15%-nál kékhalál hátravette a progit a munkában.

Előre is köszi :R

(#3207) Panthera


Panthera
őstag

Érdekelne, hogy egy újrapartícionált vinyóról van-e esély adatvisszaállításra? Még nem láttam az eszközt, a nem szakértő tulajdonos szerint a lemezcímkék vannak összekavarva; nem tudom milyen "informatikus" babrálhatta. :D

Úgy általában a hdd-k alkalmaznak-e olyan eljárást, hogy a lemez elejéről haladnak mindig az írással (tudom hogy a defrag és társai pont az ellenkezőjét sugallják, de hallottam már ellenpéldát is)? Pl. ha nem partícionálta újra és az egyik partíción volt a rendszer és képek. Formázás és reinstall után elképzelhető-e, hogy a képek egy része elérhető lesz még egy recovery után (feltételezve hogy a rendszer az mind2 esetben hamarabb felkerül.)

Ami miatt ezeket kérdezem, hogy sikerült gyorstörlést végeznie az ismerősömnek egy DVD-RW lemezen. Neroval nem lehet menteni a sávokat, ISOBuster szerint üres a lemez, Badcopy Pro - Rescue Lost Files Mode #1 és #2 is eredménytelen. Még erre a vinyóra láttam esélyt.

(#3208) liksoft válasza Panthera (#3207) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel nem láttad, így a kérdést sem tudod pontosan feltenni, ráadásul rengeteg változó van a dologban. Olyan mintha azt kérdeznéd: Ha egy tyúk egy nap alatt egy tojást tojik, akkor hány tyúk, hány nap alatt hány tojást tojik? :D

A formázott, felülírt adatmentéseknél minden esetben sokat számít, hogy mekkorát, mennyivel, milyen módon. Sőt, hogy a mentendő mennyi, mennyire volt tele, és a fontosat mikor, milyen telítettség mellett írták, valamint átpartícionálás volt-e, ha igen, mennyiről mennyire, stb....

Próbáld ki a Get Data Back progit. Az enter, enter, enter típusú mentőprogramok közül ez adhatja a legtöbbet, a legkisebb kockázat mellett. Vigyázet! A mentendőre írni, azt bármilyen szinten használni TILOS!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3209) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

csináltam egy kis galibát...
úgy kezdődött, hogy alaplapomon tönkrement a hőmérő, ezért kiseréltem. gondoltam, akkor már kiszedem a régi 40 gigás IDE vinyót és a 250-es SATA II-re teszem a rendszert. ehhez azt csináltam, hogy egy nagyobb partícióra (208 giga) elmentettem mindent és a maradék 25 gigát osztottam fel a win telepítőjében 10-15 arányban. telepítés közben dobott egy "lemez olvasási hibát" a telepítő. mivel nem először csinálta, így passzoltam a dolgot, visszatettem a 40-es vinyót a régi windowssal. azonban a korábbi 25-ös meghajtó a telepített programokkal ugye megszűnt és ezt akartam visszaállítani. összevontam, formáztam, majd jött fent említett galiba...
eltűntek a file-jaim a 208 gigás partícióról kb. 2 hétre visszamenőleg. az érdekes, hogy a partíció méretén látszik, hogy ezek még rajta vannak, csak éppen én nemlátom őket.
mit tudok ezzel kezdeni?
most fut valami hdd recovery pro, ami keresi az elveszett állományokat, de licenc nincs rá, úgyhogy a visszaállításhoz kéne valami segítség nekem.
milyen progival kéne ennek nekiesnem, hogy visszahozzama mentéseket?

köszi előre is

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3210) liksoft válasza sanyixXx (#3209) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a 208GB-os partíciót nem buheráltad, akkor nagy valószínűséggel jogosultsági problémák lehetnek. Ha viszont a módosítások érintették, akkor inkonzisztens lett a rendszer. Ebben az esetben a két hét nem rossz arány az adatvesztésben. Én a bizonytalanra költött várható egy-két nap helyett minél hamarabb elkezdeném pótolni fájó szívvel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3211) sanyixXx válasza liksoft (#3210) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem buheráltam.nem véletlenül ugye.
jogosultsággal mit tudok kezdeni?
túl jól nem hangzik, hogy jó arány a két hét..
get data back vagy valami ilyesmi nem tudja ezeket visszahozni? annyi hely van a vinyón, mint, amikor fent voltak ezek a holmik, tehát talán még megvannak.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3212) liksoft válasza sanyixXx (#3211) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézz rá a GDB-vel. Akkortól már többet lehet majd mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3213) sanyixXx válasza liksoft (#3212) üzenetére


sanyixXx
senior tag

oks.
a hdd recovery pro mindent megtalált, csak ahhoz nincs licencem...
a gdb még egy órát ellesz, aztán írok eredményt.

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3214) sanyixXx válasza sanyixXx (#3213) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nakérem!
csodával határos módon minden előkerült a vinyóról. most nagy rendrakás jön! :DDD

köszi a segítséget
üdv

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3215) liksoft válasza sanyixXx (#3214) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csodák nincsenek. Egy "kicsit" Te is odafigyelve dolgoztál. Ha csak "úgy" nekiugrasz, nem lenne adat. (Volt már ilyenre példa.) Gratulálok!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3216) wowmaster válasza liksoft (#3215) üzenetére


wowmaster
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, Windows telepítésnél csak 45 gigát partícionáltam, és a többit nem látja a windows. Milyen programot ajánlanátok?

(#3217) liksoft válasza wowmaster (#3216) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Windows.

Saját gép / kezelés / lemezkezelés

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3218) sanyixXx válasza liksoft (#3215) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tényleg csak "kicsit"... :DDD
köszi :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3219) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Üdv. Tudtok olyan programról, amivel a gépben lévő merevlemez kijelölt könyvtárait tudom szinkronizálni külső HDD tartalmával? Minnél egyszerűbb és ingyenes programra lenne szükségem, ha létezik ilyen.
Konkrétabban például: több ezer fájlt tartalmazó mappa biztonsági mentése úgy, hogy ne kelljen minden mentésnél átnéznem, hogy mi az a fájl, ami már mentve van és mi az, ami nem.

Szerk.: bocsánat, előbb írtam mint kerestem volna, azt hiszem megtaláltam a Win beépített megoldását, a Szinkronizáló központot. :)

[ Szerkesztve ]

(#3220) liksoft válasza mob_zzz (#3219) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hard Disk Sentinel Pro. És még a winyó SMART-ját is figyeli. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3221) mob_zzz válasza liksoft (#3220) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A Hard Disk Sentinelt régóta megelégedéssel használom, igaz csak az ingyenes változatot, most sajnos nincs pénzem a Pro-ra. Így egy ingyenes alternatíva kellene a fenti célra. Még nem tudom, hogy a Win beépített szinkronizálója használható lesz-e számomra, mert még nincsen meg a külső keret, de a pendrive-omra csak WMP-szinkronizációt kínál fel...
Amúgy ha már itt vagy kedves liksoft, megkérdezhetlek róla, hogy ehhez a Sharkoon boxhoz mit szólsz? SMART adatokat közvetíti?

(#3222) liksoft válasza mob_zzz (#3221) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem ismerem, a prosija (műszaki leírás :DDD :)) :W ) meg nem adja meg az USB híd chipet. Ha tudod a típusát, akkor a Sentinel oldalán tudod egyeztetni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3223) mob_zzz válasza liksoft (#3222) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ha meglesz, megnézem, hogy működik-e!

(#3224) shtml


shtml
őstag

Szia, liksoft!

PÜ-ben már megírtam, de talán másoknak is hasznos lehet a válaszod, ezért ide is írok.

Megtettem, amit tanácsoltál, és érdekes dolgot tapasztaltam. A SeaTools for DOS Long Test már az első menet során hibásnak találta és kijavította a 112 573 112 számú szektort -, majd ugyanezt a szektort (és csak ezt) minden további menet alkalmával újra meg újra hibásnak találta és kijavította. Ötször játszottam el ezt, mindig a 112 573 112 számú szektort javította, de a legutóbbi Long Test után futtatott Short Test is hibát jelzett és ajánlotta a Long Test futtatását. Bemásolom az első két logot, az összes többi log tartalmilag azonos a másodikkal.

Ez azt jelenti, hogy hibás az a lemezterület, ahová a SeaTools átmásolta a bad sectort? Elsőre csak ezt tudom elképzelni, de te nyilván jobban értesz hozzá.

Előre is köszönöm a válaszodat.

Az első log:

--------------- SeaTools for DOS v2.07PG ---------------

Device 0 is Seagate Device ST380021A 3HV0SSEF On Generic PCI ATA
Max Native Address 156301487
Device is 28 Bit Addressed - Number of LBAs 156299374 ( 80.025 GB )
This drive supports Security Features
SMART Is Supported And ENABLED
SMART Has NOT Been Tripped
DST Is Supported
Logging Feature Set Is NOT Supported
POH 6742 Current Temp 29

Started Long Test 8/12/2008 @ 12:05.31
[ 81075438 -- Repaired ][ 81075621 -- Repaired ]
[ 81076076 -- Repaired ][ 112573112 -- Repaired ]
[ 112577400 -- Repaired ][ 112578589 -- Repaired ]
[ 136169425 -- Repaired ][ 153015846 -- Repaired ]
Long Test PASSED After Repair 8/12/2008 @ 12:52.8

A második log:

--------------- SeaTools for DOS v2.07PG ---------------

Device 0 is Seagate Device ST380021A 3HV0SSEF On Generic PCI ATA
Max Native Address 156301487
Device is 28 Bit Addressed - Number of LBAs 156299374 ( 80.025 GB )
This drive supports Security Features
SMART Is Supported And ENABLED
SMART Has NOT Been Tripped
DST Is Supported
Logging Feature Set Is NOT Supported
POH 6744 Current Temp 31

Started Long Test 8/12/2008 @ 13:27.46
[ 112573112 -- Repaired ]
Long Test PASSED After Repair 8/12/2008 @ 14:52.3

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3225) shtml válasza shtml (#3224) üzenetére


shtml
őstag

Közben megjött privátban a válasz, köszönet érte.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3226) mob_zzz válasza mob_zzz (#3223) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Na megvettem a külső racket, de a HDSentinelben nem láthatóak a SMART-adatok sajnos.
Egy nagyon off kérdés, de liksoft te valószínűleg tudsz rá megoldást: EFI

(#3227) liksoft válasza mob_zzz (#3226) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A legújabb Sentinelt próbáltad? Az USB chip azonosítóját összevetetted a táblázattal?

Saját progit használok. Egyébként a gyári tesztprogram írástesztje mindent gyalul, így utána szűz lemezként használhatóvá válik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3228) mob_zzz válasza liksoft (#3227) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Köszi a tippet, a gyári Data LifeGuard Tools megoldotta a dolgot, eltűnt az EFI partíció és létrejött a formázott, az összes tárterületet használhatóvá tevő tömb.

Az USB chip azonosítója ez, a táblázatban nem szerepel:
"Gyártó információ,"VID: 0C0B, PID: B159""

Sentinelből a v2.50 van fenn, ahogy nézem ez a legújabb. Ez az USB chip fizikailag képtelen a SMART-adatok közvetítésére vagy van rá esély, hogy a későbbiekben (vagy más programmal) tudok majd tájékozódni a lemez állapotáról?

[ Szerkesztve ]

(#3229) mob_zzz válasza mob_zzz (#3219) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

A Szinkronizáló központ nem látja alkalmas eszközként a külső vincseszteremet, úgyhogy más alkalmazás után néztem.
A Toucan egész jónak tűnik.

(#3230) liksoft válasza mob_zzz (#3228) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vedd fel Sentinellel a kapcsolatot. Ha használható valamilyen módon ez a chip, akkor bele fog kerülni a Sentinelbe. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3231) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Üdv. liksoft!

Ma reggel az egyik vinyóm megadta magát, amin természetesen számomra pótolhatatlan adatok vannak. :O A HDD egy 1 éves 400GB Samsung SATAII 16MB (HD403LJ). Reggeli e-mail-ek olvasgatása közben kattanás, vinyó lekapcsol, op.rendszer lefagy. Újraindítás után nem akar felpörögni. 2-3 próbálkozás után hallhatóan elindul, de mintha lassabban pörögne és kb. fél percenként kattog. Tápkábel, SATA kábel csere és másik SATA portra átdugás után sem működik, BIOS-ban sem látszik, visszafogja az egész gépet és ha fizikailag le nem húzom, akkor kb. 5-10 perc mire a másik HDD-ről (Samsung SATA II 160 GB) a rendszer feláll. Hiren's Boot CD teszt progik sem látják az eszközt. HDSentinel soha, semmilyen hibát nem jelzett! - Pont a hét elején akartam venni még egy ugyanilyen vinyót RAID végett, de már késő... :W

Mi lehet a baja? Mit tanácsolsz?

Elöre is köszi a segítséget!
Üdv.:
eXistenZ

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#3232) liksoft válasza eXistenZ (#3231) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha pörög, de kattog (és pláne menet közben halt meg), akkor nagy valószínűséggel nincs kiolvasott jel a felületről. Ennél a típusnál nem ez az első "hirtelen halál", de más gyártóé is ugyanígy meg tud halni. Az eddigi tapasztalatok alapján 95%, hogy a mechanikát meg kell bontani, és alkatrészt kell bent cserélni. Vagyis tiszta teres mentés várható, mely nem a legolcsóbb szokott lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3233) batman98


batman98
csendes tag

Hi.

Hasonló gondom lenne nekem is.
Tegnapi nap folyamán a 2 hetes samsung HD642JJ hddm vista standy közben leállt, rendszer fagyott. Újraindítás után: insert system disk... itt már gondoltam hogy ennek nem lesz jó vége.
Kábelcserék megvoltak , 2-3 gépben is próbáltam de nem bírtam életre kelteni.
kb. 400giga számomra igen fontos adat van/volt rajta, mit lehet ienkor kezdeni vele?
Ha menthető róla valami, akkor az körülbelül mekkora összegbe fájna?

(a winyó garanciális, dehát gondolom a boltot nem igazán érdekli az adtavesztés)

(#3234) liksoft válasza batman98 (#3233) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a BIOS a drive-ot korrekt módon látja, akkor valószínűleg logikai mentés kell róla. Ebben az esetben ebben a témában olvass. Ha viszont fizikailag kuka, akkor az szintén adatmentés szakembernél. A tiszta teres mentések ára különböző cégeknél más és más. A mai 250GB-1TB winyóknál ez netto 100-200 eFt környékén szokott mozogni, természetesen nagyban befolyásolja az árat a hiba típusa is. Vagyis előzetesen célszerű utána járni, először, hogy kell-e valóban a mentés, másodjára meg melyik cég mikorra, mennyiért tudja vállalni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3235) batman98 válasza liksoft (#3234) üzenetére


batman98
csendes tag

Kösz a gyors választ.
Bios nem látja, fel sem pörög, a post áll kb. 10 másodpercig, majd a winyó csipog egy halkat és megy tovább a boot a merevlemez nélkül...

(#3236) eXistenZ válasza liksoft (#3232) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Hali!

Köszi a gyors választ. Akkor ezek szerint buktam az egészet. :W
Elég sok az a 100-200eFt. :Y

A sulianyag beszerezhető, ami inkább fájó, az a sok családi fotó, video.

Tanulság: "Mentsük amíg menthető..." :(((

Üdv.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#3237) liksoft válasza batman98 (#3235) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a winyó csipog, akkor vagy besült a motor, vagy letapadtak a fejek. A tapadás könnyebb (alsó kategória tiszta teres mentés esetén), a motor a legnehezebb, legdrágább mentés (időnként 200 fölé is mehet!).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3238) robyg


robyg
senior tag

EZ A PROGI NAGYO JÓ MINDEN ADATOMAT VISSZAHOZTA,KIVÉVE A GREENDAY ALBUMOMAT AMI MAX KB 100MEGA.

(MONDJUK A 336GIGÁBÓL 100MEGÁT VESZÍTENI ELÉG JÓ ARÁNY SZERINTEM)

(#3239) liksoft válasza robyg (#3238) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt ide minek írtad? A Get Data Back progiról van szó (ide még a nevét sem írtad! :((( ). A sima másolással létrehozott új hozzászólás nem ad új információt, cak kuszaságot. Elég lett volna csak a másik helyre írnod. Örülök, hogy sikerült, de azt hiszem senkit nem érint mit nem hozott vissza. Legfeljebb az arány.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3240) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Sziasztok. A következő problémám adódott: 2,5"(80GB, Samsung) hdd van usb-s mobil rack-ben. Az egyik gépről másoltam rá adatokat, aztán simán kikapcsoltam a gépet. A következő bekapcsolásnál (mivel a gép úgy van beállítva) megpróbált boot-olni a usb-s hdd-ről, természetesen sikertelenül. Kb. fél órát úgy maradt, mert más dolgom volt, aztán jött egy áramszünet.
Azóta a usb-s hdd-t felismeri a gép, a típusát is, de semmi adatot nem lát rajta (0 byte-osnak tekinti).
Van remény, hogy visszaszedjek róla bármit is a Get Data Back programmal? A boot, vagy az áramszünet kavarta meg a vinyó lelkét?

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#3241) becuszabi válasza becuszabi (#3240) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Közben megnéztem a programmal a hdd-t és rá kellet jönnöm, hogy talán nem is biztos, hogy ez kell nekem. A program megtalálta azokat a fájlokat, amiket korábban töröltem róla...nekem viszont azok kellenének, amik még rajta vannak, csak valamiért nem olvashatóak.
A rack-be bedobtam egy másik noti hdd-t, azzal működik, tehát nem a vezérlővel van a baj.
Van valakinek ötlete a megoldásra?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#3242) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Kaptam egy 2,5" winyót ismerőstől, hogy próbáljam meg az adatokat visszanyerni róla. Betettem a notimban, betettem a szokásos boot DVD-m (minPE vagy mi a szösz). Egyszer be is jött, akkor nem látta az evereset a winyót, azóta el sem indul ezzel a winyóval a bootDVD, pedig természetesen a DVDnek kellene bootolnia. A winyó eközben pedig kattog, folyamatosan, mintha mindig leparkolna a fej kb. 2 mp.ként. Gondolkodom, hohx beszerezzek eg 2,5" USB-s racket. Azzal lehet esélyem hogy felismerje még valamilyen gép, vagy esélytelen, mert ezek a hangok már a halálozás jelei? 2005.08-as gyártású Fujitsu HDD egy GERICOM notiból. A winyüt pedig az én R51e IBM notimban próbáltam. (ATA-s mind2)

Köszi! :R

Jevons paradox

(#3243) liksoft válasza Aprósólyom (#3242) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A felületről nincs korrekt kiolvasott jel. 95%-ban mechanika bontása szükséges hozzá, és csak szériaazonos alkatrész felhasználásával menthető, ha nem sérült a felület.

Szerk: adatmentéses szakember megkeresése javallott, mielőtt már ő sem fog tudni segíteni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3244) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

segítsetek pls :O

ma reggel netezek és amikor nézegetem a fileokat a sajátgépbe akkor kiírja a hdd CRC error

nyomtam 1 resetet azóta a betöltöképernyőig jut el utána kékhalálal újraindul

próbálkoztam már sokmindennel
az adatot kellene róla lementeni

próbáltam másik sata vezérlő kártyával is

és 1 másik hdd-re telepített windows xp-vel megnézni de azt írja ki a hdd-re: Helyi lemez
és ha rákkantittok akkor wár 2 percet és kiirja i/o error meg nem tölti be amik a hdd-vannak

pedig volt neki neve

ha winxp- akarok telepiteni rá a kék particiós menűbe ismeretlen filerendszert ír ki
nem mertem erre winxp-t telepíteni mert hátha az adatoknak lőnénel

lehet megpróbálom a getdataback-ot csak sajnos nincs még 1 600gb-os hdd-m :W

amúgy ha fullra törölném a particiót a winxp telepítőmenűbe biztos jó lenne csak akkor löttek a saját képeimnek, stb

(#3245) acces denied


acces denied
csendes tag

Helo mindenkinek, udv liksoft!

Mint mindenkit engem is a muszaj taszitott ide.
A munkahelyi gepemrol van szo (szinhaznal dolgozok, es a szamitogeppel foleg hangfelveteleket vetelezek, ezek miatt vagyok itt) :
- 3 particio C, D, E
- C programok, windoz.
- D, E adatok
- NTFS fajlrendszer, Windows XP Professional
:Y
Azzal kezdodott, hogy nehany program fura karaktereket kezdett megjeleniteni, pl. gomb folotti magyarazat $/.*@.
Aztan nehany E meghajton talalhato fajl (mp3) nem nyilt meg. A merete nem valtozott -nem lett 0 - , csak epp semilyen program nem volt kepes elinditani.
Ujrarakom teljesen a C-t, es lass csodat az E-n csak egy mappa es annak tartalma volt olvashato es irhato, illetve meg 2 db. fajl. Ennyi. Barmelyik masik mappat ha probalom megnyitni ACCES DENIED-et kapok. Es ezek a mappak/fajlok nem is masolhatoak, nem atnevezhetoek, sem athelyezhetoek.
Es az E-properties-ben ez all: 0 kb, 0 mappa, 0 fajl...

Nagy szarba kerultem, akinek ideje es tippje van, legyszi segitsen.
Koszi,
Istvan

(#3246) liksoft válasza acces denied (#3245) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy most, vagy hétfőn keress telefonon. Kevés az info, és rengeteg adatot kéne tisztázni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3247) acces denied válasza liksoft (#3246) üzenetére


acces denied
csendes tag

Ok. Ma 13:00-14:00 hivlak.
Kosz!

(#3248) acces denied


acces denied
csendes tag

Helo, gondolom nem szemtelenseg ha kerek egy a Get Data Back 3.63 programhoz egy regisztraciot. Ha valakinek megvan legyszi kuldje at.
e-mail: csiszeristi@gmail.com

:R

(#3249) liksoft válasza acces denied (#3248) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De, itt ilyen nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3250) Basesoft


Basesoft
csendes tag

Seagate Barracuda 200 G . Model ST3200822AS megadta magát.
Egy bekapcsoláskor éget szag.Táp lekapcsolt de már későn.
Olvadás nyomok a kontroller pcb-n a táp bemenet közelében lévő SMT alakatrészeken.
Ha a ez HDD rajta van már nem lehet a gépet bekapcsolni , pár másodperc után lekapcsol a gép.Van -e esély visszahozni az elők közé.Temészetesen tele volt :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.