Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) liksoft válasza fps8 (#4050) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Testdisk vagy GDB.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4052) fps8 válasza liksoft (#4051) üzenetére


fps8
senior tag

GDB-vel már egyszer megszívtam és rossz vinyót formáztam le, mert megváltoztatta magában a betűjeleket és nem figyeltem a hdd méretekre.
Persze az is jó, ha megcsinálja de képes a gdb egyszerűen csak visszaállítani a partíciót, vagy vissza kell "másolni" minden file-t mégegyszer? Mert akkor ez kb 3-4 óra...
Mit javasolsz???

"War... war never changes"

(#4053) liksoft válasza fps8 (#4052) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Figyu! Az én szakmám adatmentés. Ha ennél többre is kíváncsi vagy, akkor hozd be hozzám, és többet is segítek. Igaz, akkor a karácsonyi ajándékozásomhoz is hozzá kell járulnod anyagilag. ;)

Lényeget leírtam, a küszöbre tettelek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4054) fps8 válasza liksoft (#4053) üzenetére


fps8
senior tag

Világos, és érthető a dolog! A gáz csak az hogy majd 100 kilométerre lakom a fővárostól és már nem bent dolgozom, ezért karácsony előtt tuti nem tudok bemenni pestre. Persze ez nekem meg minél hamarabb kell.
Nagyon köszönöm a felajánlást, ha esetleg mégis aktuális lesz, akkor mindenképp jelzem feléd!
Köszi.

"War... war never changes"

(#4055) Zimezoom


Zimezoom
tag

Szia!

Van két egyforma laptop HDD-m (2.5-inch Seagate 40GB ATA-100 EE25 Extreme Conditions OEM Grade ST940813AM). Az egyik megadta magát (boot-kor "szenved": nyöszörög, kattog, majd leáll, a BIOS nem látja), a másik tökéletes. Kicseréltem az elektronikájukat, ugyanaz: a rossz nem megy, a jó megy a másikéval.

Mivel fontos adatok voltak rajta, jó lenne visszanyerni. Gondolom otthon nem érdemes a mechanikával bűvészkedni (lehet egyáltalán?)... :O

Tudsz segíteni? Ha igen, kb. milyen árra lehet számítani? (privi)

Köszi,
ZZ

Pay attention, or pay the price!

(#4056) Bengal85


Bengal85
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy 250 GB-s seagate barracudam. Először csak néha látta a win néha nem. Néha meg nem tudtam adatokat másolni róla mert egy idő után lefagyott az egész gép. Most pedig bekapcsolás után csak folyamatosan kattog és a bootig sem jut el a gép. Kikapcsoltam majd bekapcsoltam de maradt a hiba. Esetleg valakinek valami ötlet? Mert szerintem elég kuka gyanús :((

(#4057) xcbiker válasza Bengal85 (#4056) üzenetére


xcbiker
addikt

valszeg a fej lehalt benne. kuka, avagy szoktam rosszakat venni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4058) gela


gela
csendes tag

sziasztok ma délután sikeresen töröltem adigitális fényképező gépemről kb 500 képet , van rá valami mod hogy vissza álítsam őket.az xp agépet felismeri de nem rendel mellé betüjelet tehát nem ugy jelenik meg mint meghajto elöre is köszönet

(#4059) malac012ko


malac012ko
csendes tag

Hello.
Kb kedden letöröltem a vinyomról tesóm képeit a felét sikerült vissza hozni. Hogy tudnám vissza kersni a másik felét. A segítséget köszönöm.

(#4060) liksoft válasza gela (#4058) üzenetére


liksoft
Topikgazda

malac012ko-nak is! Get Data Back.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4061) rlaci87


rlaci87
csendes tag

Hy!

Külső merevlemezzel lenne kérdésem. Milyen programmal tudnám visszaállítani a lemez teljes tartalmát, mert a window-s nem lát rajta semmit se, és több száz GB adat van rajta.
Már próbálkoztunk egy programmal de nem igazán ment, a neve GET DATA BACK.

Ha ezzel a programmal lehet egyáltalán, hogy lehet vissza állítani.

Előre is köszi.

Van egy eladó teljes dobfelszerelésem, és egy eladó zongorám, ha valakit érdekel írjon privát üzenetet :D

(#4062) liksoft válasza rlaci87 (#4061) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ott válaszoltam. Nem kapsz hamarabb választ, ha több helyre szemeteled el a kérdésed! :((( :((( :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4063) adam320


adam320
senior tag

Üdv!

Nagy problémám a következő,van egy 80GB os MaxtorDiamondMax IDE-s winchesterem amin minden fontos adatom rajta van vagy volt.
Ugyanis tegnap még jol működött,ma a Win7 kért egy lemez ellenőrzést,meg is csinálta,és amikor beléptem láttam hogy most ismeri fel az IDE s winchestert és Helyi lemezként irja.Maxtor néven futott,majd irta hogy a lemez nincs megformázva megformázza most?
Nyomtam egy gépresit,ujra beléptem és lám sehol a vinyo,BIOS ba se ismeri fel,valaki tudja milehet a probléma?
Előre is kösz. :R

(#4064) adam320 válasza adam320 (#4063) üzenetére


adam320
senior tag

Szerintem fel se pörög.
Az adatok viszont nagyon kellenének.

[ Szerkesztve ]

(#4065) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy:
A win7 telepítettem és az elején a partició kiosztásnál véletlenül sikerült törölnöm egy olyat amire szükségem lenne az adatokkal együtt :W + egyesítettem egy másikkal, viszont azóta hozzá se nyúltan, nem formáztam nem csináltam vele semmit, most a lemezkezelővel nézve ott hever a parlagon :)

Kérdésem, vissza lehetne szerezni valahogy róla az adatokat visszaállítani a régi particiót?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4066) vagamo válasza vagamo (#4065) üzenetére


vagamo
őstag

Találtam partíció visszaállító prg-t, de nem tudom, hogy ezzel érdemes e próbálkozni:
http://www.partition-recovery.com/download.htm
Vagy talán van ennél jobb, megbízhatóbb prg.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4067) liksoft válasza adam320 (#4064) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézz rá az adataimra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4068) liksoft válasza vagamo (#4066) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Több lépcsőben hibáztál. Az adatmentő programok csak egy hibára készülnek. Így csak szakembert tudok ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4069) vagamo válasza liksoft (#4068) üzenetére


vagamo
őstag

Tehát nem kellet volna egyesíteni! Véletlen, volt, bár tudom ez sem segít rajtam!:) Mivel összefűztem a 2 partíciót az adatok /avi. filmek visszahozhatatlanok :(!
Gyerek meséi voltak rajta 150GB :O

Ha esetleg nem fűztem volna össze, akkor mit ajánlanál?

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4070) liksoft válasza vagamo (#4069) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Leírtam. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4071) vagamo válasza liksoft (#4070) üzenetére


vagamo
őstag

SZia!

BUÉK!!!

Sikerült, vagyis sikerülne visszaállítanom a elcseszett partíciómat, ha nem demo lenne ez a szoftver! Remélem nem sokáig lesz demo :)

A partícióim még mindig ebben az állapotban vannak:

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4072) vagamo válasza vagamo (#4071) üzenetére


vagamo
őstag

Sikerült!
Megéri azt a 40$ Active@ Partition Recovery
Ilyen lett, minden fájl megvan és hibátlan!:

Már csak egy olyan jó/egyszerű/megbízható program kéne amivel adatvesztéssel össze tudok fűzni partíciókat!
ezeket:

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4073) liksoft válasza vagamo (#4072) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

BUÉK!

Ritka nagy mázlid van, ha az adatok is helyesek. Úgy látszik szeretnek odafönt. Szerintem az összefűzés előtt, a logikai analizálásnál fagyhatott meg a procedúra! Álati nagy mák!!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4074) vagamo válasza liksoft (#4073) üzenetére


vagamo
őstag

Szia!

Mennek a filmek, persze most gyorsba nem tudtam végignézni őket, de bele bele játszottam találomra és sehol nem írt hibát!

Egy kis szerencse már rám is fért, a 2009-nem volt a gyermekem születéséén kívül szerencsés! 2010 remélem új évet hoz! :)

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4075) Béluka


Béluka
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az ünnepek alatt állt le egy 500GB-os Samsung, nem látja a sz.gép.
Külső gyári házban volt, USB-n keresztül csatlakozott a gépre, a családi fotók, videók és 1-2 film volt rajta.
Más nem csak a családi képek kellenének róla, erre van lehetőség?

Előre is köszi a választ!

(#4076) liksoft válasza Béluka (#4075) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, van rá lehetőség. Akkor, ha logikai hibás. A Samu 500 esetén a legtöbbször mechanikán belüli a gond, így tudom javasolni adatmentéses szaki igénybe vételét. Nézz rá akár az adatlapomra. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4077) misran


misran
tag

Haliho!

BUEK.

Egy NAS-ban futott 2 winyo, raid 1 tukorben. A NAS-on egy ARM Linux ment, a filerendszer ext2 volt. Velhetoen rossz kikapcsolas miatt valami SW-s balhe tortent, es a fileleiro resz serulhetett, a NAS 2 ures winyot latott.
Par SW-vel raneztem a winyokra, talalt is rajtuk konyvtarakat, fileokat, de nem mindent latok.

Hozzanyulni elesben nem akarok amig nincs 2 masik uj winyom, amikre klonozom bitszinten az egyik serult winyot, majd kiserletezek vele a masik uresre kulonbozo SW-kkel.

Eloljaroban, van hasonlo tapasztalat, esetleg javaslat?

Koszonom elore is.

MiSRaN

(#4078) liksoft válasza misran (#4077) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajna a NAS-ok esetéban már volt hasonló gond. A mentésük pedig minden esetben kérdéses volt, ugyanis a file-rendszert mindegyik jórészt a memóriában tárolta, így durván sérültek voltak.

Ráadásul a gyártók szeretnek belenyúlni, hogy egyedi legyen. Ők a biztonságra hivatkoznak, én inkább üzleti érdekeket látok mögötte.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4079) Béluka válasza liksoft (#4076) üzenetére


Béluka
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ!
Időközben megoldódott, egyszerűbb volt a hiba. A külső tárolóház elektronikája romlott el, a meghajtó sértetlen.

üdv: Béluka

(#4080) misran válasza liksoft (#4078) üzenetére


misran
tag

Koszi.. Amint megvannak az uresek, nekilatok. Majd irok ide esetleg, okulaskepp.

Azt pedig csak megerositeni tudom, okuljon belole mindenki: backup nelkul a RAID mit sem er!

MiSRaN

(#4081) liksoft válasza Béluka (#4079) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez szerencse. Azt hittem, ezen már túl vagy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4082) liksoft válasza misran (#4080) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R

A redundáns RAID (1,5,6,7) CSAK működési biztonságot ad, adatbiztonságot NEM. Az csak archiválással oldható meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4083) gilard


gilard
csendes tag

Sziasztok!

A következővel szeretném a segítségeteket kérni:
Van egy ASUS nootbook-m (~6 hónapja vettem), 250 gigás vinyóval. Kb. két hónappal ezelőtt volt egy olyan, hogy játék közben beszaggatott a gép és kékképernyőben végződött a dolog. Újraindítottam és nem tudott bebootolni - MBR hibának tűnt - átléptem másik OS alá, és onnan operálva megoldottam a dolgot. Most a két ünnep között viszont újra ugyanilyen beszaggatás és kékképernyő kombinációval állt elő (csupán böngésző futott ekkor).
A gép indításakor megjeleníti a gép paramétereit, illetve a csatlakoztatott eszközöket is elkezdi felsorolni. Pri Masternél "SATA Hard Disk"-et fedez fel, míg a Sec Masteren gond nélkül felismeri a DVD meghajtót. Oldal alján "Primary Master Hard Disk Error"-t villant fel, és csak a BIOS-ba lehet tovább menni. (Ha optikai lemezről vagy usb-ről szeretnék bootolni, azokat viszi gond nélkül).
BIOSban látja a winchestert, csupán a kapacitását 0MB-nak tünteti föl. Win XP volt a fő OS rajta. Próbáltam XP cd-t berakni, de telepítésnél a fájlok előkészítése után átlép egy passive feketeképernyőre villogó kurzorral (BIOS IDE beállításnál lehet variálgatni, hogy működjön az XP telepítése, de most sehogy nem tudom beüzemelni). Ubuntu telepítővel próbálkoztam legközelebb, ami már gond nélkül beindult, de amikor a partíciók beállításaihoz értem, ott nem látta a vinyót.

Azt hiszem, teljesen körbeírtam a helyzetet. Van bármi ötletetek, miképpen lehetne visszaállítani működő állapotba?

Előre is köszönöm a segítséget
Gilard

[ Szerkesztve ]

(#4084) liksoft válasza gilard (#4083) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha az adatok is kellenek, akkor csak adatmentéses szakembert tudok javasolni. Ha nincs mentendő (komolyabb összeget megérő anyag), akkor garanciális javításra vidd.

A drive ugyanis úgy tűnik halott. Így azt feléleszteni szerintem nem túl jó ötlet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4085) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hello Liksoft !

Van egy Samsung merevlemez ami a biosba a következőt írja a normális helyett:
Ralstnf RP0802N

Ez amolyan "megdöglöttem" hibakód lenne mint a régi quantumoknál ?
Tudsz valami segítséget adni, hogy mit lehetne vele kezdeni ?

A válaszodat előre is köszönöm !

(#4086) liksoft válasza Freddy TNT (#4085) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem.

Samsung SP0802N
Ralstnf RP0802N

.a.s.n. .P0802N

Vagyis bithibás. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4087) Freddy TNT válasza liksoft (#4086) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A "nem" az mire vonatkozott ?

Sanda sejtésem van, hogy köpöm kell egyet a bal vállam felett és jobbra átdobni a hátam mögé.... :D

(#4088) liksoft válasza Freddy TNT (#4087) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem hibakód, hanem egy bit a 16 bites buszon "beragadt" (0-ba vagy 1-be - számold ki Te). Így tisztán elektronikai a probléma. Ezt okozhatja kábel vagy panelhiba is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4089) snowball


snowball
tag

Szia!

Remélem, hogy tudsz segíteni. Egy Samsung sp2504c winyóhoz keresnék firmware-t de sehonnan nem tudtam letölteni. Valamint ha tudnál valami rövid leírást adni hogy hogy kell HDD- firmware-t updatelni. (természetesen mindezt saját felelősségemre:) tisztába vagyok vele, hogy elszállhat a winyó)

Előre is ezer köszönet.

(#4090) liksoft válasza snowball (#4089) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a kollégám szakterülete, enyém a mechanika és az OS. Nekünk adatmentéshez más eszközeink vannak, így hirtelen ötletem sincs, hogy Neked mit javasoljak.

Ami viszont kérdéses: Miért van erre szükséged?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4091) snowball válasza liksoft (#4090) üzenetére


snowball
tag

firmware hibás lett a winyóm és egy firmware csere miatt nem szeretnék 50+ ezret kifizetni. Mivel mechanikai és egyéb sérülése nincs a winyónak (adatmentőnél be lett vizsgálva ők mondták, hogy firmware gondja van.)

(#4092) liksoft válasza snowball (#4091) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel nekem is ez a szakmám, ezért kérdeztem rá. Mezei megoldást ennél a típusnál (és másnál sem, hacsak a gyártó nem adott ki javítást - lásd Seagate), nem ismerek. Nem véletlenül kérnek a szakemberek annyi pénzt.

Szerk: De a firmware sérülés is valamitől keletkezik. Legtöbbször mechanikán belüli elektronikai hiba (hibásan ír), így először azt kéne orvosolni, csak utána lehet a firmware-hez nyúlni. Ez pedig tiszta tér, alkatrész, stb.... Legalábbis legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4093) yazoo69


yazoo69
csendes tag

Üdv mindenkinek,

már néhány furcsasággal találkoztam mióta PC tulajdonos vagyok, párszor be is írtam a kérdésemet és mindig kaptam segítő válaszokat és remélem ez most is így lesz. A gondom a következő:
Western Digital WD1600AAJB Caviar 160 GB-s vinyó valami folytán nem akar indúlni. USB-s mobil rackben használom mióta megvettem, kg 2,5 - 3 éve. Az utóbbi néhány hétben furán indúlt, soxor kellett újraindítanom a racket, mire beolvasta a windows a vinyó tartalmát. Nincs rajta oprendszer, csak számomra fontos adatok amiket szeretnék lementeni, de bootolásnál, ha be van kapcsolva a mobil rack már a gép el sem indúl, biosba sem tudok belépni, hogy megnézzem, látja-e vagy sem. Windows alatt sem ismeri fel, bár ha az usb-s racket ki-be kapcsolom, a windows jelzi, hogy új hardwert talált...pontosabban csak a rendszerhang. Mi tévő legyek? Nem szeretném elveszteni az adatokat, de adatmentésre sincs több tízezrem. Ha létezik valami megoldás, örülnék, ha megosztanátok. Esetleg járt már így valaki? A vinyó szinte mozgatva sem volt, fizikai sérülés is kizárva. Nagyon volt rá vigyázva. Pls, help me.
Köszönöm előre is.

(#4094) liksoft válasza yazoo69 (#4093) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nézd meg gépen belül (vedd ki az USB cuccból). Ha ott sem indul, akkor gáz van. Ugyanis ha jól sejtem, akkor valamelyik alkatrésze elfáradt. WD esetén sokszor a mechanikán belül, az meg egyedi. A WD erről híres, hogy mechanikailag nem csereszabatos. :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4095) Freddy TNT válasza liksoft (#4088) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kábelhiba volt. Kössz a segítséget !

(#4096) yazoo69 válasza liksoft (#4094) üzenetére


yazoo69
csendes tag

hát a probléma, hogy ott sem indúl, mert már próbáltam. Hallatszik halkan, hogy indúlna a vinyó, de valami miatt nem tud. Olyan, mintha valami miatt a motor folyamatosan újraindúlna és leállna, majd ismét dolgozik, és ismét leáll. És ez így megy és sehogyansem ismeri már fel a gép. Sem Usb-ben sem pedig direktbe a gépen. Az, hogy "nem csereszavatos" azt jelenti, hogy nem lehet pl. az elektonikát átrakni egy másik vinyóról, hogy átmentsem az adataimat? Semmi lehetőségem sincs?
Amúgy köszönöm a gyors hozzászólást.

(#4097) liksoft válasza yazoo69 (#4096) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontosan. Minél újabb egy drive, annál inkább csak szakember tud segíteni. Pont olyan, mint az autó. Egy régi Skoda a "konyhaasztalon" javítható volt, a mainak a motorház fedelét sem piszkálnám. Azért a hűtővíz akku miatt igen, de itt vége is a szerelésnek. A winyó is ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4098) DarkFater


DarkFater
tag

Szia Liksoft!

Barátomnak van egy 2,5-es noti WD vinyója elektronika hibával.
(Felpörög de nem csinál semmi mást.)

Adatokat le kellene menteni valahogy róla. (160GB)

típusa WD1600BEVE

Tudsz segíteni?

Üdv:
Fater

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#4099) DarkFater válasza DarkFater (#4098) üzenetére


DarkFater
tag

Ja, még valami.

Elfelejtettem mondani, hogy garis.
A srác szeretné visszacserélni, ennek nincs is akadálya, de azok meg csesznek az adataira.

Szóval úgy kellene menteni, hogy gari lehetőleg ne vesszen el....

:D

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#4100) xcbiker válasza DarkFater (#4098) üzenetére


xcbiker
addikt

Korán sem biztos, hogy elektronikai hiba lesz. Sőt valószínűleg nem az, mert a noti hdd-k többsége nem azzal száll el.

Következésképp bontásra szorul és akkor a gari ugrik, de szerintem nem a garvesztett hdd értéke lesz a legfájóbb pont az egész procedúrában.

De a kolléga majd részletesen felhomályosít.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.