Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) cyber86 válasza toM517 (#3099) üzenetére


cyber86
őstag

Ok köszi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3102) cyber86 válasza toM517 (#3099) üzenetére


cyber86
őstag

Advanced recoveryt találok csak de ha rámegyek nem csinál semmit. (trial program)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3103) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hali!

Nemtudom mennyire vagy ilyesmiben kompetens, ezért csak halkan kérdezem:D
F1-es Samuk a téma...
Úgy a szokásosakra gondolok, mint megbizhatóság, és ami a legfontosabb zajszint....
640-es és a 750-es közt vacillálok,mert ugyi a 750-es már 32Mb cache-es,de ha mondjuk vannak vele gondok, vagy hangos, akkor nem erőltetem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3104) liksoft válasza Nyugdíjas (#3103) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Még nem futott be mentésre. Túl új típusok. Így sajnos véleményt sem tudok mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3105) Nyugdíjas válasza liksoft (#3104) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

akkor próba... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3106) liksoft


liksoft
Topikgazda

ITT A MELEG! TESSÉK A DRIVE-OK HŰTÉSÉRŐL GONDOSKODNI!

48-50 FOK FÖLÉ TARTÓSAN NE MENJEN A DRIVE HŐMÉRSÉKLETE!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3107) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok! Gyorsan kéne a segítség (ezért nem is használtam a keresőt). Arról lenne szó hogy adott egy 80gb-os notivinyó iszonyúan sok adattal és ezt kéne felbővíteni 250-esre. Az lenne a kérdés, hogy van-e olyan progi ami egy külsös gépen futva úgy átmásolja a régit az újra, hogy az onnan ugyanúgy induljon.

Régebben próbálkoztam talán a Norton Ghost-al, de az túl macerás, lassan dolgozik, boot lemez is kell és aszem azzal se jött ösze.
Most a chip lemezen talált o&o diskimage nevű progival próbálkoztam, szép, jó, gyors, megkérdezi hogy az új hdd bootolható legyen, stb stb. De a végeredmény csak egy villogó kurzor.

Nagyon sok szenvedéstől kímélne meg a munkáim során egy olyan program ami ezt eccerűen gyorsan és müködöképesen tudná megoldani.

Köszi! :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3108) liksoft válasza Reac^ (#3107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem használtam! De talán jó lesz. [link] Másolás után az átméretezést (ha kell) a PM megcsinálja. Particionálást viszont (szabad terület lefoglalását) a PM után a rendszerrel kell elvégeztetni. Sőt! Mivel 120GB-nál nagyobb a winyó, a PM előtt a lemezkezelőben célszerű ellenőrizni, az OS a későbbiekben tudja-e kezelni a nagy drive-ot!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3109) Reac^ válasza liksoft (#3108) üzenetére


Reac^
őstag

Nem találtam hozzá leírást, de ez télleg egy floppis cucc? Ez eleve probléma, mert a notiban nincs floppy (usb-sem meg nincs). A gépembe tudnék tenni floppy drive-ot de látni fogja a satára kötött notivinyókat? :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3110) liksoft válasza Reac^ (#3109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha jól emlékszem, azt írtam, nem használtam. A cég többi adatmentéses terméke eléggé jól használható, így a szektor-szektor típusú másolás amit ígér, jónak tűnik.

Ha floppyt kér, az gáz. Azaz mégsem. Ugyanis lehet olyan CD-t készíteni ami tud boot-olni. Ehhez egy floppy image kell, amit az író programnak meg kell adni a megfelelő ponton. Így már floppy nélkül is indíthatónak kell lennie.

Ha a BIOS a gépben látja, és kezeli a 48 bites LBA-t, akkor gond nem lehet.

A jó öreg DOS ezerszer többre képes mint a mai világban el tudnánk képzelni. Írtam olyan progit DOS alá, ami 4MB-os videokártyát 32 bites grafikával, animált GIF-ek lejátszása közben, SBPRO csatornán zenélt, miközben a szövegszerkesztő ablakát méreteztem át (természetesen a menürendszer is grafikus, egér számára pozíció érzékeny :D ). Ez pár egymással nem mindig összeférő funkció DOS alatt (pl: parallel file kezelése). Csak ismerni kell a lehetőségeket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3111) Dzsekó válasza Reac^ (#3107) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

"R-Drive image" progi megcsinálja.
Felteszed a progit win alá, ott csináltatsz vele egy boot cd-t, utána rákötöd usb-s rack-ben az egyik vinyót, a másik vinyó a laptopban van már, bebootolsz a cd-vel, és ott van olyan, hogy lemezről-lemezre mentés.
Ha mindkét noti vinyó bent van fixen az asztali gépben, akkor ghost 8 is megcsinálja lemezről-lemezre mentést, egyébként valami miatt az USB nem tetszett neki.
Üdv!

(#3112) Reac^ válasza Dzsekó (#3111) üzenetére


Reac^
őstag

Elöször nekifutottam windows alól a drive copy-nak egy tesztnotin. A végeredmény persze hibaüzi lett. Aztán átolvastam megin a hsz-ed, megirtam a cd-t szépen végigzongoráztam err Trial version vagyok nemcsinálok semmit felirat jött ki. (a windowsos irta is, hogy a cd is trial lesz...) VICC.

Nincs kedvem krekket keresni, most partition magic 8-al próbálkozom :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3113) Dzsekó válasza Reac^ (#3112) üzenetére


Dzsekó
addikt

Természetesen teljes verzió kell.
Partition magic nem fogja megcsinálni.

(#3114) liksoft válasza Reac^ (#3112) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem saját, nem kereskedelmi progim van. Így mást NEM használok. Viszont ha az első linkelt nem jó, itt egy másik.

Látom, a kényelem miatt inkább kisérletezel. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3115) Reac^ válasza liksoft (#3114) üzenetére


Reac^
őstag

Partition buta...

Ghost 12 már csinált valamit 14perc alatt, beikszeltem a BOOT-ot és az MBR-t is, az lett a végeredmény, hogy a windows elindul de a bejelentkező képnél megakad. Telepítőlemezzel rendszerjavítás esetleg?

Mindezekkel párhuzamosan egy linuxal sikerült az éles rendszert áthúzni a nagyobb vinyóra. Csak az meg hótlassú volt, de legalább müszik.

Ha van valami télleg életképes cd-s bootos vagy wines gyors megoldás akkor az még kiválthatja a linuxot. (Ugyanis ezért fel kellett dobni 1 ideiglenes linuxot az megint idő volt).
Azért köszi az eddigi segítségeket! ;)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3116) Dzsekó válasza Reac^ (#3115) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én már csináltam ilyet az általam fent említett progival.
Egyszerű, kicsi és gyors, csak a teljes verzió kell, de ez manapság szerintem senkinek sem okoz gondot. :D

(#3117) liksoft válasza Dzsekó (#3116) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Van akinek igen, mert úgy nevelték, és még a mai világban is tartja magát elveihez.

Vannak free változatok is, (olyanokat linkeltem), de lehet, hogy lassabbak. Valamit valamiért.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3118) Reac^ válasza Dzsekó (#3116) üzenetére


Reac^
őstag

Azabaj, hogy olyan rohatt általános neve van, hogy kismillió találatod adnak ki a keresők, mert rész-szavakra is keresnek... :W
Ha müködik és gyors, akkor leválthatja a linuxot nálam. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#3119) Dzsekó válasza Reac^ (#3118) üzenetére


Dzsekó
addikt

Csak jól kell beírni, és a legelső találat a cumó honlapja.
innen letöltheted a 15 napos próbaverziót, elvileg fullos a cucc, de csak 15 napig.
Próbáld ki, ha tetszik akkor vedd meg. :)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#3120) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Sziasztok!

Kölcsönadtam a winyómat, visszahozta a srác, hogy nem ismerte fel a gépe. Itthon bedugom és mire visszaérek már azt látom, hogy a windows vizsgálja a lemezt.
A lemezkezelésnél az alábbi látszik pedig egybe volt formázva
http://kepfeltoltes.hu/view/080630/lemezkezelo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Adat nem maradt rajta csak fájlnevek 0 mérettel. Próbáltam elindítani a GetDataBack programot az alábbi hibaüzenetet írja ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/080630/301857146hiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha valaki megtudná mondani, hogy adataim visszaállíthatóak-e és milyen módon azt nagyon megköszönném!
bocsi a linkelés miatt nem nagyon akar összejönni

[ Szerkesztve ]

(#3121) liksoft válasza CSZSG (#3120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egy CHKDSK után igencsak lecsökken a mentés esélye. Létezik, hogy (gondolom a nagy winyót adtad kölcsön) SP2 előtti XP volt Nála? Ugyanis akkor felülírás történt, amit újra felül írt a CHKDSK, és adminisztráció alapján szinte alig van esély a mentésre. Hasonló, ha sérült adatkábelt használt.

Típusos mentést tudsz végezni (RAW recovery), az ismert file-okra (DOC, JPG, stb...).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3122) CSZSG válasza liksoft (#3121) üzenetére


CSZSG
csendes tag

Igen az 1TB-os vinyót adtam kölcsön, nem tudom, hogy sp1-es win volt-e nála.
Próbálkozok akkor RAW recovery-vel
Köszi a segítséget!

(#3123) Nudelee


Nudelee
csendes tag

Sziasztok
A problémám ez: van egy PATA 320 Gbos vinya. A BIOS felismeri, a windows nem.
Van rajta kb 200 Gb adat amit szeretnék visszakapni. Amikor a GDB-t alkalmazom atz írja ki, h:Windows - A meghajtó nincs kész Exception Processing Message c00000a3 Parameters 75b3bf7c4 75b3bf7c 75b3bf7
és nem ismeri fel.
Mit jelent ez, valamint mit tehtnék??

Idős vagyok már bohócnak...

(#3124) liksoft válasza Nudelee (#3123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez valamilyen hibaüzenet.

Ha valóban fizikailag nem képes olvasni, az a drive hibájára utal, ha viszont a driver korlátoz valami miatt, akkor az software hiba.

A hibaüzenet kódját pontos leírás mellett a program íróinak küldd el, Tőlük kérj segítséget. Ugyanis a hibakód csak Nekik fog bármit mondani. (Persze csak akkor célszerű ezt igénybe venni, ha Te vagy a program legális tulajdonosa.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3125) Hequila


Hequila
őstag

Nemrég került elő egy floppy lemezem, amin annak idején elég sok személyes dolgom volt, de a lemez egyik napról a másikra olvashatatlanná vált, így a rajta tárolt adatok elvesztek.
Szóval most ismét előkerült, és kíváncsi lennék, hogy esetleg nincs-e olyan program, amivel vissza lehetne a rajta lévő adatok legalább egy részét állítani? GDB, Easy Recovery a következő hibaüzenetet dobja:

Exception Processing Message c0000014 Parameters 75b3bf7c 4 75b3bf7c 75b3bf7c

Próbáltam @Active Floppy Recovery-vel is (csak a DEMO-val), de azzal sem jutottam eredményre.
Elképzelhető, hogy némi adatot vissza lehet nyerni a lemezről?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3126) liksoft válasza Hequila (#3125) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, de szerintem vagy drive, vagy lemez fizikai hiba az alapja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3127) Hequila válasza liksoft (#3126) üzenetére


Hequila
őstag

Valószínűleg lemez hiba, a meghajtóval nincs gond.
Esetleg nem ismersz valami programot, ami szektor-szinten tudná leolvasni a lemez felületét?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3128) liksoft válasza Hequila (#3127) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De igen. Adatmentéshez használom. Saját fejlesztés. (Sajna munkaeszköz, így nem kereskedelmi termék.)

GDB nem tud image file-t készíteni floppyról?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3129) Hequila válasza liksoft (#3128) üzenetére


Hequila
őstag

GDB már a második lépésnél, amikor be akarja olvasni a floppy-t, a fenti hibaüzenetet dobja. Bármit nyomok a hibaüzenetre, (Mégse, Újra, Tovább), a következő lépésnél nem ajánlja fel a floppyról való mentést (egyszerűen nincs a floppy a listában).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3130) liksoft válasza Hequila (#3129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az említett ok miatt más ötletem nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3131) Hequila válasza liksoft (#3130) üzenetére


Hequila
őstag

Értem, azért köszi! :R

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3132) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ismer valaki olyan programot, ami DOS alatt képes eltakarítani mindent, hogy ne lehessen visszaállítani? (A kalapács verziót háttérbe kellene szorítanom. :) )

(#3133) liksoft válasza Panthera (#3132) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Láncfűrész, puska, présgép, stb... :D

Viccet félre téve, a gyártó oldaláról ha a tesztprogramot letöltöd, és a teljes felület írástesztjét választod, nem szokott semmi adat a drive-on maradni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3134) Lejszi


Lejszi
senior tag

szia

Thunderbird -öt használok, a portable változatát ami a pen drive-omon van.
Namar most, egyszer csak azt irta ki a jobb alsó sarokban, hogy a késleltetett irás nem sikerult...stb stb és elvesztek a cuccok a pen-ről
jobban mondva a tunderbird mappa rajta van de bele sem tudok lépni.
sok más mappával is ez a helyzet.

Mit tegyek?
Ezeket programok mar kiprobaltam, de egyikkel sem jutottam elobbre:
Active.Partition.Recovery.v5.1.595.Enterprise
Power.Data.Recovery.v4.1.2.Portable-
Stellar.Phoenix.FAT.Data.Recovery.v10.0.0.1.

Nagyon S.O.S. Elveszett az osszes levelem :O :O

(#3135) Lejszi


Lejszi
senior tag

Ime:

(#3136) xcbiker válasza Lejszi (#3134) üzenetére


xcbiker
addikt

Hiba volt egyetlen vacak pendrivera bízni a levelezésed!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3137) Lejszi válasza xcbiker (#3136) üzenetére


Lejszi
senior tag

igazad van, ezzel tisztaban vok
de a megoldast várom....

[ Szerkesztve ]

(#3138) xcbiker válasza Lejszi (#3137) üzenetére


xcbiker
addikt

látatlanban elég nehéz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3139) Lejszi válasza xcbiker (#3138) üzenetére


Lejszi
senior tag

jó hülye voltam :W

Vmi javallat?
Most eresztettem rá egy get data back-et de nem talált egyetlenegy fájlt sem :(

Szted bad sector-os lett ?

[ Szerkesztve ]

(#3140) liksoft válasza Lejszi (#3139) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet fizikai hiba is, de az OS timeout problémája is. Lassabb az eszköz, hibát érzékel az OS mivel időben nem válaszol, így a további adatot már nem is írja ki. Hehe...... Régen a DOS-ban be lehetett állítani, hogy próbálja újra (illetve a feljövő hibaüzenetnél ismételtetni lehetett az írást). A mai "korszerű" OS-ek erre már nem adnak lehetőséget. Vagyis nem Te döntesz, hanem Ő.

A TB HTML alapú tárolást végez. Így a TXT típusú adatok mentésekor (RAW rec.) a levelezés nagy része elérhetővé fog válni. Igaz, töredékesen, könyvtárak nélkül, ömlesztett formában. Vagyis nagy türelem és utómunka kell hozzá, hogy ismét "élvezni" lehessen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3141) Lejszi válasza liksoft (#3140) üzenetére


Lejszi
senior tag

A TB HTML alapú tárolást végez. Így a TXT típusú adatok mentésekor (RAW rec.) a levelezés nagy része elérhetővé fog válni. Igaz, töredékesen, könyvtárak nélkül, ömlesztett formában. Vagyis nagy türelem és utómunka kell hozzá, hogy ismét "élvezni" lehessen.

---> köszi :R
de mit csinaljak?

TXT típusú adatok mentésekor (RAW rec.) -->mivel és hogyan csináljam?

(#3142) liksoft válasza Lejszi (#3141) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Esetleg. Utána a lementett HTML nézegetésénél CTRL-C és V használata. Segíthet az olvasásban a Total Commander is. Csak macerás........

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3143) Lejszi válasza liksoft (#3142) üzenetére


Lejszi
senior tag

Mindjart kiprobalom a progit aztan re. thx :R

(#3144) Lejszi


Lejszi
senior tag

Az adatok egy része megvan, csak pont a lényeg nem jött össze, a levelezések.
De hát igy jártam, legközelebb majd okosabban achiválok....

Még megvarom mig az uccso 2 fajlt is lesave-elni aztan format f:\
Utána meg megnezem h bad sectoros lett-e.

(#3145) Lejszi


Lejszi
senior tag

gmail-es vok, ott ugye nincsennek külön mappák a levelek kategorizálására
a TB-ben meg csinaltam különbözö mappákat
na ezek a mappák és a tartalmuk lett volna fontos nekem (vissza hozni ezeket a fájlokat)
mert a gmail ezeket nem latja - mármint ezeket a mappákat
vagy tévedek és elő lehet buherálni vhonnan?

(#3146) gaben


gaben
aktív tag

Üdvözlet!
A HDD regenerator 1.51 -et akarnám indítani,és mikor 50Mb Ram disk kreálásnák a köv jbát adja:"RamDisk Create Error.....Press any key to continue...."
És más diagnosztika progival is ez a helyzet.Sata HDD-nél.
Mi lehet a gond?Lemez vagy valami beállítás?

szerk.:
Valahogy lett 8 hibás szektor a hdd-n,scandiks futás után 9 lett(remélem cska logikai hibák,eddig nem voltak)...Valami scandisk-ot helyettesítő progit tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#3147) liksoft válasza gaben (#3146) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

SMART mit mond? (Regenerátort nem ismerem, RAM drive meg a memóriában keletkezik, semmi köze a winyóhoz.) Nem lehet, hogy a memória a hibás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3148) Lejszi válasza Lejszi (#3145) üzenetére


Lejszi
senior tag

Betojás!!!
Se formázni se magát a particiot letörölni nem lehet a pen-ről.
én ezen mar csak rohogni tudok...

(#3149) liksoft válasza Lejszi (#3148) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

A flash tehnológia. A Te drive-od és az SSD között alapvetően csak a nagyobb kapacitás a különbség. Hát akkor hajrá!......... Váltsunk az újra!........ ???

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3150) gaben válasza liksoft (#3147) üzenetére


gaben
aktív tag

HD Sentinel szerint: REallocated sectors 8(sárga 3szögben felkiáltójel).Tegnap csináltam egy időzített scandisk-et,ma is csináltma egyet,és csak több lett a hibásszektorok száma.
Szerinted?

u.i.:memóriánka jónak kellene lenni,amugy nincs panasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.