Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Snoop-y válasza r4z (#23548) üzenetére


Snoop-y
veterán

En pont ezert akarom lebeszelni errol es terelni inkabb egy HP vagy egy Dell eromu megvetelenek iranyaba.

En hasznalok MAC-et virtualizalva (nyilvan nem ezen renderelek mert nincs 3D tamogatas ra) es a felulet nagyon tetszik. Viszont az hogy az uj MAC-et boviteni csak csilliardokert lehet elvette a kedvem anno ezert lett az a vas ami most van a regi pro meg lassan ki fog halni mert senki nem rohan venni ujat ezert elobb vagy utobb de inkabb elobb megszuntetik a supportot ra ( OS vonalon )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23552) wm2 válasza Snoop-y (#23551) üzenetére


wm2
őstag

Cserélhetsz a kukában is xeont, 1millás gépbe 700-ért garivesztés terhe mellett :-) sajnos vége azoknak az időknek, amikor a CS2/Mac álomkettős volt. Laposoknál is egy 750M quad többe kerül, mintegy 960M négymagos Asus.

Ozora <3

(#23553) rii válasza rii (#23550) üzenetére


rii
nagyúr

yosemite alá máshol is a 2010-es ntfs 3g-t mondjhák ... de nekem meg ezt írja ki:

NTFS-3G could not mount /dev/disk2s1
at /Volumes/GIANT because the following problem occurred:

dyld: Library not loaded: /usr/local/lib/libfuse.2.dylib
Referenced from: /usr/local/bin/ntfs-3g
Reason: image not found

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23554) tDr1v3r válasza Snoop-y (#23551) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig nem rosszak ezek, 32-64 gb RAM-al, 24 szalas procival es egy aftermarket nVidia GTX-el egesz elheto gep a kovetkezo par evre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23555) r4z válasza wm2 (#23549) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy pillanatig sem vitattam, hogy remek vasak a késői Prok - amit az is mutat, hogy kevés belőlük az eladó példány nyugatabbra is, mert sokat használnak a mai napig -, de sajnos be kell látni, hogy eljár felettük az idő, mint minden számítástechnikai eszköz felett. Millióért pedig már meggondolandó, hogy mennyi ideig kapnak új szoftvert, hiába kiforrott a konstrukció.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23556) rii válasza rii (#23553) üzenetére


rii
nagyúr

ntfs mounter felhozza

de írni még mindig nem lehet ..... most komolyan kell ez az átjárhatatlanság?
de hogy még az ntfs3g se működik .....

van valami megoldás?
munkatárs mondta, h valaki engedélyezte a natív NTFSA kezelést, erre hazavágta az mbr-t ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23557) cigam válasza rii (#23556) üzenetére


cigam
félisten

Pár hozzászólással korábban #23478 linkelteRagnar95, hogyan kell az NTFS írást bekapcsolni, mindenfél kólső"vacak" nélkül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23558) rii válasza cigam (#23557) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

minnyá megpróbálom ..... csak most egy kindózos gépen nyúzom .. átettem egy move-olás erejéig ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23559) cigam válasza cigam (#23557) üzenetére


cigam
félisten

külső, nahhh.... Franc a diszlexiába, és a dán bill. kiosztásba..

Amúgy meg mbr-t a Windows is el tudja tüntetni. Pont tegnap hoztam vissza egy partíciót egy külső lemezről, ami mindég egy W7-re volt dugva. (Mondjuk itt sanszos a külső ház a hunyó, mert máskor is el-el tünedezett a meghajtó, de eddi egy ki-be kapcsolás megoldotta)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23560) wm2 válasza r4z (#23555) üzenetére


wm2
őstag

De a 3 év teljeskörű garit is nézd. :-) Talán még éppen határeset. Egy alapot én sem kezdenék L felhuzogatni.
Egy 3.1 nyolcmagos meg = 2012 MBP 4 magos Ivy Bridge teljesítményben.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23561) rii válasza cigam (#23559) üzenetére


rii
nagyúr

nem is az osx ellen akartam ezt írni ... mondjuk visszalépésnek élem meg h szenvedni kell vele

jah ... vindovz 10 - a ntfs hdd-t (havercsajánál is .... meg enyiménél is ... manyuálisan kell meghajtó betűjelet adni hozzá ....
0.o

régen a cable select meg egész hdd-k tartalmát képes volt nullázni .... már aki volt olyan botor h calbe select-re jumperolta .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23562) Snoop-y válasza wm2 (#23560) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk ha nekem kene valtani tuti megint dellt vennek vagy esetleg meg hp-t.

Akkor valtanek csak MAC-re ha megint normalis hazban lenne es lehetne boviteni legalabb olyan penzbol amibol egy brand pc-t lehet. Arra mar azt mondom baszki hogy olcso :D

Es ugye nem arra gondolok hogy sufni cucc csak eppen ne 3x annyiba keruljon bele minden mert csak thunderbolton lehet boviteni :(

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23563) wm2 válasza Snoop-y (#23562) üzenetére


wm2
őstag

A 2012-es év volt a legjobb és legerősebb széria. Nem véletlen, hogy mai napig keresik ezeket a gépeket: MP 5.1 hexa core, a két quad mini (főleg a 2,3-as), a nem retina 15"-os MBP (főleg 2,6-os 1gb 650M-el), iPod Classic stb.

Szerelhető, könnyen upgradelhető vasak. A teljesítményük sokszor még jobb is, mint a mostaniaké.

A vékonyított/soldered/ragasztott gépek nem vmi szuper "innováció" termékei, hanem a tervezett elavulásé (a 25 éves gagyi S3Trió vkarit is lehetett ram lapkával bővíteni).

Dzsunga pécéznek sokan, miközben alsó-középkategóriás soldered samsung ram meg 5400rpm vinyó van a 4K iMacben. A MBA nem kap retinát, de van 720p kamera. Az új Macbook kap retinát de 480p kamerával. Stb.

1szóm100 azt h Apple/Pro L lehet felejteni.

Ozora <3

(#23564) Snoop-y válasza wm2 (#23563) üzenetére


Snoop-y
veterán

:(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23565) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Rászabadítottam a NASra egy kicsivel több mint 100 gigás biztonsági mentést. Ilyenkor el megy aludni a mac, vagy megvárja még végez és utána? Mac mini 2011. Bocs ha nagyon gáz a kérdés, még nem csináltam ilyet. :)

T

(#23566) T_Oroboroz válasza T_Oroboroz (#23484) üzenetére


T_Oroboroz
csendes tag

eddig 2 boltot es 3 fórumot kerestem meg ezzel a kérdéssel, de senki nem tudott rá biztos választ adni. Nagyon megköszönném, ha valaki kipróbálná Boot Camp alatt, hogy működik-e. :} sajnos az m395X is izzad 1440p alatt a mostani játékokkal, a Full HD pedig nem tudom, hogy mennyire élvezhető az 5K kijelzőn.

(#23567) wm2 válasza Snoop-y (#23564) üzenetére


wm2
őstag

http://keraport.hu/images/kkepek/files/Fooldal_Slider/macpro.jpg

Itt egy hazai viszonteladó. Onnan látszik, hogy nincsenek képben, hogy a MP3.1 DDR2-es nem DDR3-as, ráadásul dulván felülárazott. Mint minden a balkánon. :-) Az a hatmagos 5.1 még akár jó is lehetne SSD-vel és 24gb rammal.

Ozora <3

(#23568) Snoop-y válasza wm2 (#23567) üzenetére


Snoop-y
veterán

A hatmagosban tobb mint valoszinu hogy egy cpu-s az alaplap ennyiert
:K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23569) wm2 válasza Snoop-y (#23564) üzenetére


wm2
őstag

meg kell nézni, lehet fogalmuk sincs mit árulnak :-)

Ozora <3

(#23570) Snoop-y válasza wm2 (#23567) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk egy hatmagost eromunek nevezni azert tulzas. De desktopon karistolni megteszi ;]
Tudom mert nekem is hasonlo van igaz duplan. Lassan erett is lesz a cserere :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23571) wm2 válasza Snoop-y (#23570) üzenetére


wm2
őstag

Tizanhat körül van pontszámban egy 2012-es hatmagos. A 2013-as belépő négymagostól jobb. Jobb karival (ha galaxy edisön az a gtx :-)) Sajnos a mostani négymagos i7-esek már lepipálják. A hatmagos Ivy Bridge meg köröket ver rá. De nem rossz gép ha jó állapotban és árban sikerül kifogni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23572) Snoop-y válasza wm2 (#23571) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk ez attol is fugg mire hasznalja az ember. Ha kell a sok mag akkor hiaba fut a 4 4ghz-en es elvileg vegez elobb a gyakorlatban nagy fileokkal dolgozni plusz kihasznalni az osszes magot gyorsabb lesz.

En virtualizalok is meg tesztelgetek kozben szoval nem baj ha van sok magocska meg ha lassabb is :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23573) wm2 válasza Snoop-y (#23572) üzenetére


wm2
őstag

Persze értem. :-)

Ozora <3

(#23574) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Egy ilyet nezett most az ismerosom:

2.93GHz 12 Core Xeon X5670 Mac Pro 5,1 ( 2x 6 core cpu )
48Gb ram
Nvidia GTX 970 4GB with GT120

ezt 800K korul megkapna 3 ev garival
no hdd

Ez kb tud 16000 pontot osszesen (dualban ) ami nem egy egetvero dolog sajnos.

En meg mindig azt latom hogy ha valakinek szamitasi kapacitas + upgrade kell akkor go for a brand PC azokon is lehet hackintosozni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23575) wm2 válasza Snoop-y (#23574) üzenetére


wm2
őstag

Sajnos az OS X sem az igazi már. A Kapitány megjelenésekor az Arturia cég és tsai közleményt adtak ki, hogy ne upgradeljen senki ha jót akar. Engem az OS X érdekel, de ha azok a szoftverek lennének linuxra, amiket használok, nem sokáig haboznék a váltással, mert nagyon elegem van amilyen lehúzás itt megy.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23576) Ragnar95 válasza Snoop-y (#23574) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet hackintosozni, de azért jóval több macera, mintha Macet vesz az ember...
Persze válogatott alkatrészekkel egy fokkal kisebb sz@pás, de úgy is kell mókolgatni azért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23577) Snoop-y válasza Ragnar95 (#23576) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyilvan macera de van egy pont ahol az ember rakenyszerul. En nem vagyok Mac-hez lancolva bar nagyon tetszik. A teljesitmenyre szuksegem van viszont. Na most ha a ketto metszete volnek raszannam az idot hogy osszebarkacsoljam a kettot mert egy bizonyos szint utan a teljesitmeny plusz a szoftver amit hasznalsz hozza hatterbe szoritja azt hogy 1.0-as juzer vagyok e es nem akarok szenvedni.

Amugy manapsag mar nem egy nagy kunszt egy hackintost felrakni egy brand gepre,

Akinek meg csak fancy gyors gep kell az meg nem a macpro kategoria ugysem es hogy ok nem akarnak mokolni azt meg is ertem :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23578) Chal válasza Snoop-y (#23577) üzenetére


Chal
addikt

Hasonló cipőben jártam én is, ezért tavaly augusztusban meghoztam a döntést 1 év rágódás után, és PC-re vátlottam. Nagyon kell a sok disk, rengeteg ram, mert van hogy 10-15 virtuális gépet futtatok én is. A belépő 21"-es imac árából röhögve megoldottam ennek a kiszolgálását, és még egy gtx 970 is belefért ennyibe.

Olvasgatni azt kellett rendesen hogy azon a héten éppen mi az ami beszerezhető itthon is és megy is, de végül sikerült összerakni egy teljesen kext free configot (fakesmc-t kivéve nem kell rá semmi).

[ Szerkesztve ]

(#23579) Snoop-y válasza Chal (#23578) üzenetére


Snoop-y
veterán

Brand geped van vagy custom?

En azert mentem/megyek a brand iranyaba hogy az alap mi mivel megy vagy eppen nem megy dolgoktol megkimeljem magam -------> nincs ra idom sajnos plane nem ha valamit gariztatni kell :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23580) Ragnar95 válasza Snoop-y (#23577) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont hogy brand gépekkel jóval nagyobb szívás van, mert a legtöbb esetben nem olyan alkatrészekből épülnek, amik OSX kompatibilisek lennének, nem véletlenül építi a legtöbb ember a gépét magának, aki hackintosozik.
Esetleg ha sikerül megfelelő gigabyte alaplapos brand gépet találni, az könnyíthet a helyzeten, mivel a giga alaplapokkal volt régebben a legkisebb szenvedés, bár pár éve nem követem a témát, mióta hackintosról Macre váltottam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23581) r4z válasza Ragnar95 (#23580) üzenetére


r4z
nagyúr

Tudtommal most is csak bizonyos Giga lapokkal megy kextek nélkül a Hackintosh (S1150 alatt legalábbis).

Azért fontos ez ugyebár, mert frissítéskor nem kell összevadászni mindenfélét, ugyanolyan sima egy alverziós update, mint egy Macen. A főverzióknál persze mindig érdemes kivárni a tapasztalatokat, hátha változott valami, de rendszerint elég a bootloadert frissíteni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23582) Chal válasza Snoop-y (#23579) üzenetére


Chal
addikt

Custom van. Szerintem is egyszerűbb.

A Gigabyte már annyira nem igaz. Igazából a chipset mindegyiken ugyanaz ugye, az egyéb körítés (hang, network) meg ugyanaz a szar, a gigabyte-okon sincs olyan ami megy kext nélkül. Nekem Asus van amúgy, saját 5G-s pcie-s wifi kártyával (amit airport extreme-nek ismer fel, mert ugyanaz a chipset van rajta :) ), az audiot meg HDMI-vel oldom meg (az is támogatott gyárilag nvidia esetén). Ez így kext free, bár ott van talonban a vezetékes alaplapi ethernethez egy kext, hogy ha kell, akkor be tudtam tölteni, de amúgy nem használom.

i5 4690, gtx 970, 32GB ram, 2x250GB ssd, 2x2TB SSHD. Megy mint az álom 8-10 hónapja, és persze up2date folyamatosan az osx rajta.

[ Szerkesztve ]

(#23583) wm2 válasza Chal (#23582) üzenetére


wm2
őstag

(#23584) Chal válasza wm2 (#23563) üzenetére


Chal
addikt

Eszembe jutott ez a hsz-ed az Oculus Rift vezér mai nyilatkozatáról. Megkérdezték tőle, hogy mikor jön OSX támogatás, ezt válaszolta:

"That is up to Apple. If they ever release a good computer, we will do it."

Majd kifejtette, hogy jelenleg nem tudnak mutatni a teljes termékskálán olyan gépet, ami elég erős lenne ahhoz hogy egy modern VR eszközt meghajtson (ide értve a 6000 dolláros mac pro-t is). Amúgy mindig is szerettek a mac-eket, ezt tudom tanúsítani, az első Riftek idejében még nagy élvezettel csinálták az OSX SDK-t, de ha valami rossz irányba megy, azzal ők sem tudnak csodát művelni. Sajnos egyre vastagabb a cukormáz, és egyre furcsább a belbecs. Továbbra is azt mondom, hogy ehhez Steve értett elég jól, mármint hogy cukormáz is legyen amire lehet építeni egy (számukra) jó árazást, de még mi szakik is elégedetten csettintsünk azért amikor a motorháztető alá nézünk.

Ez a gárda ezt nem tudja, nem érzi, teljesen félreértik az egészet :(

[ Szerkesztve ]

(#23585) wm2 válasza Chal (#23584) üzenetére


wm2
őstag

Most nagyon vulgáris leszek, de kérem a moderátort nézze L nekem. Steve tett egy méretes faxt is a Pro gépek alá (írom ezt egy G5-ről). Ez a női lélekkel megáldott Tim meg... :U
Amúgy értesüléseim szerint jönnek az új MP vasak DDR4-el.
Vagy lehet egy high clock DDR3 vörksztésönön fog röhögni a fél világ.

Ozora <3

(#23586) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Tudtok ajánlani olyan ToDo vagy reminder programot ami iPhone-on, iPad-en és Mac-en is fut?
Kettőt találtam (2Do, Clear). Van még ezeken kívül?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#23587) TigerCat válasza Mela Kehes (#23586) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Wunderlist
Évek óta használom, teljesen jól működik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23588) r4z válasza Mela Kehes (#23586) üzenetére


r4z
nagyúr

Én a Todoistet használom, mindennel kompatibilis, ami elvárható tőle.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23589) felsál


felsál
tag

SZiasztok!

Beszereztem egy Air 11" gépet.

Kérdések: betűméretet lehet e változtatni? Esetleg Safarin belűl.

Filmekhez, AVI, Divx, MKV ilyesmi lejátszásához mit használtok?

(#23590) TigerCat válasza felsál (#23589) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézet menü, nagyítás, vagy csak a szöveg nagyítása.
VLC only

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23591) Mela Kehes válasza TigerCat (#23587) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi

RazorGTR1: :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#23592) wm2 válasza Chal (#23584) üzenetére


wm2
őstag

(#23593) wardemi


wardemi
senior tag

Van esély rá, hogy most márciusban bemutatnak új macbook pro/air? Egy két hónapon belül szeretnék vásárolni egy gépet per pill a 13" retina lenne (kb ez az ami a mindennapokra és programozásra elég lehet szerintem...) viszont itt is a gpu az kb nulla :\. Nem játék gépnek szánnám de azért ennyiért lehetne produktívabb.. XD

Illetve pl van aki itthon külső gpu-val próbálkozott? Itt is amiket néztem dokkoló kb 50k+ amit én kicsit soknak érzek egy dobozért amibe berakom a gpu-t (amit ugye pluszba megveszek) bár thunderbolt 2-es.. (valaki esetleg aki jobban vágja ezt a témát a thunderbolt 2 átvitele és pl a retina alap I5-5257U procija [ami megint nem egy hardcore] milyen vga-t tudna kiszolgálni ?)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23594) cigam


cigam
félisten

Tenorshare iPhone Care Pro
- 8 fájl típus kezelése: kapcsolatok, jegyzetek, naptár, APP, Videó, könyvjelző, Fénykép és zene.
- Közvetlenül vehetsz fel elemeket az iOS eszközökre.
- Megkeresi és törli a duplikált vagy felesleges elemeket.
- Fájlok exportálása a számítógépre.
- Egy kattintással egyesíti a duplikált névjegykártyákat.
Március 12-ig kérhető ingyenes kód.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23595) wm2 válasza wardemi (#23593) üzenetére


wm2
őstag

Ha beírod az yt h "External GPU on MacBook Pro" vagy "External GPU on MacMini" dob ki pár alternatívát de sztem nem éri meg ennyire foglalkozni vele, mert többe fog kerülni a leves, mint a hús. :-) Ha szerelhető gépet szeretnél és normális grafikus egységgel, akkor a 2012-es nem retina laposok lehetnek a megfelelő választás. Ez még mindig nagyon jó vas de cserébe le kell mondani a csilivili retináról és nehezebb, viszont fillérekből bővíted 16gb rammal és dvd helyére is mehet egy vinyó (a megment akksit is könnyebb cserélni). A 13" Intel HD 6100-al kb. ott tart ahol az nVidia a GT650M idején (ha nem kell a 4K).

Ozora <3

(#23596) wardemi válasza wm2 (#23595) üzenetére


wardemi
senior tag

Igen, kb én is erre jutottam, hogy több pénz kell beleölni mint ami megérni a dolgot. Sajnos első körben cégesként lesz a buli, szóval csak olyan jöhet szóba. A retina nem feltétel (bár tény hogy rohadt jó..), de az Air és a sima mostani Pro "13 között kb nincs különbség (vagyis annyi pénzt nem ér meg szerintem). Így maradt a '13 retina vs Air. 4 GB karcsúnak érzem CTO-s meg megint hol van hol nincs így meg végül a '13 retina maradt. De hátha frissítenek vlmit 1-2 héten belül :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23597) wm2 válasza wardemi (#23596) üzenetére


wm2
őstag

A 13" kényelmesebb lenne. De a 2 magos 16-gb i7-esek árából már nagyon komoly gépet veszel. Ne felejtsd el, hogy a sima Iris is a rendszermemóritól vesz el. Retinával meg igen komolyan lenyúl belőle. :-) Olyanokat érdemes nézni, amit egy windowsos user tovább akar passzolni, mert nem jött be neki és még garanciás. U.I.: vagy megvárod a frissítés után a bragadt modellek leakciózását. :-)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23598) bladekettő


bladekettő
tag

Egy retina macbook pro ssd-jét bele lehet tenni egy 2012 21,5'" imacbe?

The easy day was yesterday! :)

(#23599) Ragnar95 válasza bladekettő (#23598) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt van leírás az SSD cseréről az iMacben, ha alapból csak HDD-vel szerelt, akkor csak SATA csatija van, ha alapból SSD-s/Fusion Drive-os modell, akkor van PCIe csatija is.
Nem tudom mikori a rMBP, de a late 2013-mas és újabb modellekben PCIe-s az SSD, a 2012-es és early 2013-masokban nem találtam hirtelen róla infót, hogy PCIe vagy SATA.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23600) bladekettő válasza Ragnar95 (#23599) üzenetére


bladekettő
tag

Ja igen kimaradt, pcie ssd.
De én úgy tudtam hogy 2012-től minden imacben csücsül pcie csatlakozó.
(de ezekszerint 2013-tól van?)

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday! :)

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.