Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Ragnar95 válasza bandras0226 (#24200) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amennyiben USB3.0-s a ház, gyakorlatilag ugyanolyan sebességet el tudsz érni vele, mintha SATA portra kötnéd az SSD-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24202) Tibi86 válasza bandras0226 (#24197) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Diskmaker X-szel tudsz egyszerűen bootolható usb-t csinálni, miután letöltötted az El Capitant az appstore-ból.

(#24203) oszy válasza Ragnar95 (#24201) üzenetére


oszy
veterán

Lehet nekem is így kellett volna csinálnom. Bár így kicsit legalább beleláttam a belsejébe :) Most 62 fokos, az iStat Menus mutatja. Lehet úgy nem melegedne ennyire.

---

Hogyan lehet beállítani a Safariban a helyesírást? Állandóan ki akar javítani. Magyar nyelv helyesírás-ellenőrzést másoltam most a megfelelő könyvtárba.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24204) blakey válasza Ragnar95 (#24201) üzenetére


blakey
titán

Ha már SSD, szeretnék egy SSD-t a minibe(hez), de ha valóban egy külső SSD-vel is ua. a sebesség lenne mintha belső lenne akkor egy ilyen is jó lenne? Ez nagy előny lenne ha működne, mert gépcsere esetén sem kéne telepítgetni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24205) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Most telepítem a rendszert az ssd-re. Az nem gond hogy nem jelentkeztem ki a gépből? Arra gondoltam hogy SSD-rōl futtatott a rendszert, a gépben levők pedig leformázom adatnak. Most azzal nem lesz gond hogy két rendszer van?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24206) blakey válasza bandras0226 (#24205) üzenetére


blakey
titán

Nem gond, beállítod, hogy melyikről bootoljon.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24207) bandras0226 válasza blakey (#24206) üzenetére


bandras0226
aktív tag

És azt hol?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24208) tDr1v3r válasza bandras0226 (#24205) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem. Boot-nal az Alt-ot nyomvatartva elojon a bootmenu.

eBay-rol rendelj egy HDD caddy-t a gephez, kis szerencsevel talalsz olyan eladot aki tud mellekelni csavarhuzot a szereleshez.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24209) Ragnar95 válasza blakey (#24204) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, bár nézd meg azért, hogy ez a modell tudja-e nagyjából az USB3 gyakorlati maximumát, ha igen, akkor ugyanazt a sebességet fogod tudni elérni, mint SATA3-al.
oszy: System preferences> Keyboard>Text>Spelling>Automatic by language megoldja a problémádat

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24210) oszy válasza Ragnar95 (#24209) üzenetére


oszy
veterán

Köszönöm! Így már nem javítja automatikusan :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24211) oszy


oszy
veterán

Ha előjön egy ablak amin vannak választási lehetőségek, azok közül billentyűzettel hogyan lehet választani?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24212) wm2


wm2
őstag

Egy kis érdekesség ehhez a jó cikkhez:

http://imagazin.hu/imac-g3-a-legszinesebb-mac/

Igaz, semmi jóra nem jók már ezek a CPU-k, de ahhoz igen, hogy a NASA az űrbe repítse őket.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2867009/How-phone-powerful-ORION-Computer-Nasa-s-Mars-spacecraft-processor-2003-Apple-iBook-G3.html

Nektek volt G3? Örültetek egy Intel cerkának win98-al mi? :-)

Ozora <3

(#24213) Ragnar95 válasza oszy (#24211) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tabbal tudsz váltani köztük és space-el választod ki azt, amin épp vagy.
System preferences>Keyboard>Shortcuts alatt legyen kiválasztva a Full keyboard access>all controls

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24214) Rapier


Rapier
csendes tag

Sziasztok,

Egy ideje azon gondolkozom, hogy veszek egy iMac-et, egyrészt a kompaktsága miatt, másrészt talán az érték-, és időállóság miatt is. Mivel még soha nem volt OS X rendszerű gépem, így csak annyit tudok róla, amennyit olvastam, viszont maradt még bennem pár kérdőjel. Elöljáróban, amire használni szeretném, az általános dolgokon kívül:
- Excel, ami a munkám miatt kell. Makrókkal, amit ha jól tudom már az Office for Mac is tud, de nem tudom milyen szinten, így ha nincs meg minden funkció, akkor a win10 is kell bootcamp-pel.
- MySQL, amivel most ismerkedem, ergo nem ipari méretű adatbázisokkal dolgoznék.
- Light kép-, és videoszerkesztés (max. fullHD) a családi dolgokhoz.
És akkor a kérdések:
- Egyáltalán erre egy iMac a legmegfelelőbb eszköz?
- Ha igen, akkor elég lenne-e egy használt gép?
- Ha használt, akkor milyen évjárattól éri meg megvenni, milyen specifikációkkal, hogy mondjuk a következő 4-5 éveben (gyakrabban nem szeretném cserélni) még bírja tartania tempót?
- Vagy ilyen időintervallumra, már érdemesebb lenne inkább újat venni? Melyiket éri megvenni a 21,5-ösök közül? És van-e értelme bővíteni az alap konfigot, úgy értem, minden tesztben írják, hogy a HDD-t mindenképp mellőzni kell, és inkább Fusion Drive-ot, vagy SSD-t venni rögtön? Ha ez így van, akkor viszont a fenti dolgokhoz van-e előnye egy SSD-nek az FD-vel szemben?
A 8Gb alap memória mennyire lehet elég a következő években, megéri 16-ot beletenni?

Röviden ennyi...:P Előre is köszönöm, ha válaszol valaki!:)

(#24215) Ragnar95 válasza Rapier (#24214) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

-Valóban van már Macros menüpont az Excelben, de sosem használtam még, így nem tudom, hogy ez 100%-ig ugyanaz-e, mint a wines változatban.
-MySQL van OSX-re is elvben.
-Videókhoz valószínűleg az ingyenes iMovie is tökéletesen elég lesz számodra, ha mégsem, akkor pedig ott van a profiknak szánt Final Cut Pro X is. Képekhez van ugyanúgy PS, LR, Gimp, stb, mint winre.
-Nem feltétlen jelenteném ki, hogy az iMac a legmegfelelőbb eszköz ezen célokra, Excelhez általában windowst szoktak inkább ajánlani, de a leírt feladatok mindegyike megoldható vele és ha eleged van a windowsból, akkor könnyen lehet, hogy az OSX kényelmi funkció fogják elhozni számodra a "megváltást".
-Igen, elég a használt gép is, bármelyik i5-el szerelt modell (2011-től) megfelelő lehet számodra.
-Elég hosszútávra tervezel, szóval lehet hogy megérné az új is, de első Macnek nem biztos, hogy rögtön új gépet vennék, mert egy használtból olcsóbban ki lehet szállni, ha mégsem jönne be valamiért, ha pedig beválna, akkor is viszonylag kis buktával tudnál megválni tőle és egy újat beszerezni.
-Ma már valóban nem vennék HDD-vel szerelt gépet. Ha nem akarsz kézzel fájlokat pakolászni, akkor mindenképp a Fusion Drive a számodra megfelelő választás. Egyedül akkor jön elő az SSD előnye, ha annyi mindent használsz folyamatosan, ami nem fér rá a Fusion Drive-ban található SSD-re, így bizonyos gyakori műveleteket is a HDD-ről kell elvégeznie a rendszernek és emiatt lassabbnak érződhet.
-8GB RAM bőven elég lehet még évekig, a leírt felhasználásra fölöslegesnek tartanám a 16GB felárát kifizetni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24216) Rapier válasza Ragnar95 (#24215) üzenetére


Rapier
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!:) Még egy kérdés, ha már használt gép (mert kezdésnek én is efelé hajlok), akkor azokban mennyire lehet utólag variálni, ki lehet cserélni egy HDD-t pl. SSD-re, persze mindezt nem feltétlenül otthon gondoltam, hanem szervízben például? Ha már garancia úgysincs rá...

(#24217) TigerCat válasza bandras0226 (#24197) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mekkora kijelző, milyen felbontás?
110 ppi alatt vérszegény, ez lehet gond.

Az összefoglalóban leírtam, mire figyelj oda: Milyen külső kijelzőt válasszak?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24218) wm2 válasza Rapier (#24216) üzenetére


wm2
őstag

Ha kell az usb3 2012-től gondolkodj használtban.

Ozora <3

(#24219) Rapier válasza wm2 (#24218) üzenetére


Rapier
csendes tag

Ez is fontos info, nem is gondoltam rá. Köszönöm!:)

(#24220) Ragnar95 válasza Rapier (#24216) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen,cserélhető, de le kell szedni hozzá a kijelzőt, szóval jobban jársz az USB3.0-s külső (házas) SSD-vel, mert ugyanazt a sebességet hozza, mint a SATA3, PCIe SSD meg egy vagyon és alapból csak a 2013-as vagy újabb, alapból SSD-vel/FusionDrive-al szerelt modellekben van PCIe csati.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24221) WhiteWalker válasza Ragnar95 (#24220) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az UASP-t tudja az USB ház , erre figyelj ;)

(#24222) Rapier válasza Ragnar95 (#24220) üzenetére


Rapier
csendes tag

Jaja, erről már olvastam (talán itt), hogy van aki usb SSD-ről bootol. Ezek szerint, ez így is megoldható, olcsóbbnak meg biztos olcsóbb, az fix!:) de még egy kérdés (nem ígérem, hogy az utolsó), ha nem gond...:P
Ugyanitt a macbook-os forum ajánlójában (azért megnéztem a laptop vonalat is, ki tudja;)) azt írja a kollega, hogy az OS X-hez legalább 110 ppi-s monitor dukál, mert az alatt nem az igazi...Most hogy is van ez, mert ha jól látom már az apple saját monitorai (Thunderbolt Display, Full HD iMac) sem hozzák ezt az értéket..?:S Ráadásul ezt a kritériumot, vagy nagyon kicsi fullHD, vagy éppen, hogy kapható 23-25 WQHD monitorok teljesítik csak, mert a 4K-t meg amennyire tudom csak a legújabb mac-ek kezelik 60hz-en...
Gondolom valamit nagyon félreértek, mert ez így gyanúsan logikátlan, csak arra nem tudtam rájönni, hogy hol a hiba a gondolatmenetemben... :F

(#24223) TigerCat válasza Rapier (#24222) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én írtam.

Az Apple Thunderbolt kijelző 27 colon 2560x1440-es felbontással 108,79 PPI. Ezt az értéket vettem alapul, illetve a tesztelt monitorok alapján (8-10 típus) adtam meg kerekítve a 110 PPI-t. Ha ezen érték felett nézelődsz, nem lehet probléma, alatta viszont nem túl szép a látvány. Nyilván nem kötelező figyelembe venni, de ha nem akarsz szőrös betűket nézegetni, akkor ajánlott. Ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24224) Rapier válasza TigerCat (#24223) üzenetére


Rapier
csendes tag

Köszi a választ, gondoltam, hogy azért gyárilag csak nem csinálnak vacakot, de úgy vagyok vele, hogy inkább kérdezek, ha valamit nem értek, mert az még ingyen van...;)

(#24225) bandras0226 válasza TigerCat (#24217) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Dell U2913WM, 2560x1080. Esetleg megoldás lehetne egy régebbi OS?

Úgy néz ki az El Capitan nem az igazi. 2012-e Minire mit lehetne feltenni ami nem túl régi és normálisan kezeli ezt a felbontást?

A videók és a fotók is mintha össze lennének nyomódva. Apropó fotók! Windowson IrfanWiewt használtam képnézegetésre is. Ha megnyitottam egy mappát akkor végig tudtam lapozni a képeket. Itt valahogy nem akar sikerülni. Ha megnyitok egy képet nem tudok tovább lapozni. Egyenként kell nyitogatni őket.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24226) blakey válasza bandras0226 (#24225) üzenetére


blakey
titán

DP-n keresztül kötötted össze a monitorral? A feibontást simán kezeli, ez még csak 1080p. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24227) bandras0226 válasza blakey (#24226) üzenetére


bandras0226
aktív tag

HDMI-n. A DP jobb? Ha jobb miért jobb?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24228) blakey válasza bandras0226 (#24227) üzenetére


blakey
titán

Akkor DP legyen, a HDMI max 1920x1080-at tud ezen a gépen. Mármint a számítógépen, tehát Thunderbolt legyen a csatlakozási "pont".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24229) WhiteWalker válasza blakey (#24228) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ma vettem DP kábelt.
Kíváncsi vagyok jobb lesz e a kép FH monitoron.
Dell U2312HM.

(#24230) bandras0226 válasza blakey (#24228) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Aztaaaa! :C DP-vel tényleg megjavúlt!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24231) Ragnar95 válasza bandras0226 (#24225) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha space-t nyomsz a képen, akkor végig tudod nézni előnézetben nyilakkal a képeket, illetve ha kijelölöd az összes megtekinteni kívánt képet, akkor megnyitva őket Preview-val is tudsz lapozni köztük.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24232) blakey válasza WhiteWalker (#24229) üzenetére


blakey
titán

Nekem jóféle HDMI kábelem van és azzal nagyon rendben van a kép, ua. a monitorom. Mikor összekötöttem akkor az iMac-kem volt mellette és nem volt hiba. DP meg "erre van kitalálva" uh. nem lesz gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24233) WhiteWalker válasza blakey (#24232) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Hááát most bedugtam...de nagyon nem vagyok elájulva..
Talán a szinek teltebbek lennének , de kb 10%-os javulást ha érzek...
Nagyobb felbontású monitoron valszeg jobb lenne.

(#24234) blakey válasza WhiteWalker (#24233) üzenetére


blakey
titán

Mármint DP-n? Ha HDMI-n jó kábelt használsz akkor nem lesz olyan nagy a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24235) TigerCat válasza blakey (#24234) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Speckó én kipróbáltam mindkét kábellel a kijelzőmet. HDMI-n hulladék, DP kábellel tökéletes. Egyébként a 3440x1440 PC-n még jobban néz ki, mint OS X alatt. Lassan retina nélkül nem lesz élet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24236) blakey válasza TigerCat (#24235) üzenetére


blakey
titán

Több komponenstől is függhet. Hulladékkal nem tudnék dolgozni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24237) oszy


oszy
veterán

Egy Apple Keyboard Bluetooth billentyűzet használható iPad Air 2-höz? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24238) blakey válasza oszy (#24237) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24239) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Silverlock programról van valakinek tapasztalata?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#24240) oszy


oszy
veterán

Szerintetek a M. Trackpad 2-t érdemesebb megvenni, vagy elég az első verzió? Igaz Egy Apple Keyboard Bluetooth billentyűzetem van, amihez az utóbbi passzolna... De a használhatóság az elsődleges szempont. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24241) WhiteWalker válasza blakey (#24234) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen DP-n.
Nem olyan rossz a képminőség ahogy leírom , de látványosan nem sokkal jobb.
Látványos javulasra számítottam.
Megnézném nagyobb felbontású monitoron
milyen a képe. :U
Nem véletlen kapható retina kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#24242) blakey válasza WhiteWalker (#24241) üzenetére


blakey
titán

A sűrűbb képpontok miatt szebb a kép, mostanában én is kacérkodom a gonsolattal, hogy nagyobb felbontású monitor legyen vagy vissza iMachez. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24243) TigerCat válasza blakey (#24242) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, az 5k iMac elég jó cucc, de sajnos nem tudsz mellétenni még egy ugyanilyen kijelzőt, másodlagosnak. Tudtommal a benne levő VGA is speciális csatlakozót kapott, mert a nagy felbontást nem tudták másként átvinni. Talán erre is kapunk megoldást lassan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24244) blakey válasza TigerCat (#24243) üzenetére


blakey
titán

Igen, speciális, nincs széndékomban másodlagos kijelzőt használni, de meglátjuk, hogy mi lesz. Feleslegesen sokat sem szeretnék áldozni rá, mert nem minden esetben ér annyit amennyit elkérnek, legalábbis számomra. Egyelőre nem sürgős, de ha találok valami kihagyhatatlan ajánlatoto akkor lépek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24245) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Adott egy late 2011 es macbook pre. Szeretnék rákötni egy 21:9 es monitort, az a kérdésem hogy milyen csatlakozóval érdemes? A monitoron van Displayport, DVI, és HDMI. Azt viszont nem tudom hogy milyen kábeleket adnak mellé. :D
A kérdésem az hogy egyáltalán a gép, meg tud hajtani 2560x1080 at 60HZ en?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#24246) TheMarci válasza hszilard666 (#24245) üzenetére


TheMarci
addikt

Mini DP-DP kabellel hasznaltam hasonlo gepem egy Dell monitorral, minden tovabbi nelkul mukodott az altalad irt felbontason.

Do You Dream?

(#24247) hszilard666 válasza TheMarci (#24246) üzenetére


hszilard666
veterán

Kúúl! Köszi! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#24248) wm2 válasza TigerCat (#24243) üzenetére


wm2
őstag

Nem speciális csak overclocked. :-) Ó de jól jönne egy 15" rMBP DDR4-el és GTX950M-el... legalább (és nem kellene szarakodni az olcsó LG paneles iMac-el, aminek a színhűsége a béka segge alatt).

Ozora <3

(#24249) Ragnar95 válasza TigerCat (#24243) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, változtatott ezt-azt az Apple a DP1.2 csatlakozón, hogy át tudja vinni az 5K @60Hz-nek kellő adatmennyiséget.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24250) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A monitorra vissza térve , érdemes e venni régebbi cinema displayt vagy thunderbolt displayt? Árulnak használtan mindkettőből szép hibátlan állapotut.
Akár 24" vagy 27"-ba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.