Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) blakey válasza madgie (#23086) üzenetére


blakey
titán

AI:

PS:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23102) wm2


wm2
őstag

Ez azért nem rossz ár és igencsak szapora gépecske. Ha nincs vmi baja. :-) Új ára.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23103) blakey válasza wm2 (#23102) üzenetére


blakey
titán

Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy lecseréljem-e az i7-es late 2012-esemet, nem tudom, hogy mennyi hátrányom származna. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23104) MattM


MattM
tag

Sziasztok!
A 2012-es Mac Minimet most frissítettem El Capitanra és a Safariban vagy 10 másodperc mire a linken a jobbklikkes menü előjön. Másnak is jelentkezik/jelentkezett ez a probléma? Meg lehet csinálni valahogy ezt?

(#23105) wm2 válasza blakey (#23103) üzenetére


wm2
őstag

Azt nem cserélném le. Max. 16gb ram társaságában gondolkodnék L rajta (jobb GPU és PCIe SSD miatt) és a fusiont biztos megbontanám. Viszont ha 2 magos minik és e között kell döntenem, akkor már ezt a 14-est választanám. Általános felhasználásnál mire kevés lesz a 8gb ram már úgyis dobhatod ki a gépet, ezen kár rinyálni. A 2009-es minik is használhatatlanok lassan, hiába bővíthetőek.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23106) Ragnar95 válasza blakey (#23099) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

"Egyedül a bootidő hosszabb, minden más bőven vállalható"
Meg bármely app elindítása, bármely fájl elérése, másolása... Az SSD erejével akkor szembesül csak az ember, ha használta már, mert akkor van összehasonlítási alapja, ha nem próbáltál még SSD-t, nyilván nem hiányzik, mert a HDD-hez vagy szokva és nem tudod, mit hagysz ki.
Ha használtál már SSD-t, akkor meg nem értem, hogy bíros még ki HDD-vel... :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23107) blakey válasza Ragnar95 (#23106) üzenetére


blakey
titán

Jól bírom, nem visz rá a lélek, de lehet, hogy meglépem. Egyszerűen nem rövidül le a munkafolyamat amit végzek. De ha időm engedi és jó áron találok megbízható szervízt akik normális áron beépítenek egy 250-es SSD-t akkor meglépem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23108) TheMarci válasza blakey (#23107) üzenetére


TheMarci
addikt

Én is így voltam vele előtte, hogy minek nekem, csak a boot lesz gyorsabb. Aztán jött a meglepetés, hogy a 2011-es gépem új életre kelt, és minden 100x gyorsabb lett, többet számít az ssd, mint egy erősebb proci / több ram.

Do You Dream?

(#23109) oszy válasza MattM (#23104) üzenetére


oszy
veterán

Nekem semmi gond vele.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23110) MattM válasza oszy (#23109) üzenetére


MattM
tag

Már megoldódott :B

(#23111) oszy válasza MattM (#23110) üzenetére


oszy
veterán

Mi volt a probléma? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23112) wm2 válasza TheMarci (#23108) üzenetére


wm2
őstag

és akkor ott van még, hogy mi a különbség az EVO, PRO és a PCIe SSD között... picit túl van lihegve a négymagos mini ereje, mert a legtöbb felhasználónak (legalábbis amilyen területre szánják a miniket) bőven elég a két mag böngészni, fotókat retusálgatni és filmet nézni. Nem mindenki vág, renderel, konvertál a nap 24 órájában.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23113) Chal válasza blakey (#23099) üzenetére


Chal
addikt

Hát azt nem tudom hogy csinálod. Nekem perpill kényszerhelyzet miatt egy 3.5"-ös 7200-es hdd van a system ssd mellett, és kín szenvedés minden olyan adatmozgás amihez köze van. Nem szabad ilyenekért már pénzt adni 2015-ben (ritkán használt nagy adatnak jó, meg külső drive-nak, de rendszernek meg alkalmazásoknak felejtős). Ha már megvan évek óta akkor megengedőbb vele az ember, ahogy te is, de egy új, több száz ezres gép esetén ilyen kompromisszumot kötni egyszerűen butaság.

Akkor más sokkal inkább SSHD (aka cigányssd :D ).

[ Szerkesztve ]

(#23114) Chal válasza Ragnar95 (#23106) üzenetére


Chal
addikt

Az SSD erejével akkor szembesül csak az ember, ha használta már, mert akkor van összehasonlítási alapja, ha nem próbáltál még SSD-t, nyilván nem hiányzik, mert a HDD-hez vagy szokva és nem tudod, mit hagysz ki.

Az a "baj", hogy a fejlesztők is szembesültek már vele réges rég, és már a 20.000 iops-re méreteznek (és nem arra a 100-ra amit egy 5400rpm-es hdd tud).

(#23115) blakey válasza Chal (#23113) üzenetére


blakey
titán

Én csak azt mondtam, hogy erős túlzás az, hogy nem jó, mert bőven használható. Azt, hogy miként csinálom nem tudom, de tényleg minden időben elkészül és nem szoktam idegeskedni a tempó miatt, strandlabdával egy ideje nem találkoztam. Tudom milyen SSD-vel, de egyelőre tényleg minden flottul megy. Most, hogy ez minek köszönhető, nem tudom, lehet, hogy valamit jól csinálok, mert az évek alatt egy-két dologra rájöhettem, vagy eddig olyan programokat használtam aminél nem jött elő az a pillanat, hogy mindjárt földhőz vágom.
Amint rászánom mag és meglesz a megfelelő ember ill. pillanat akkor belevágok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23116) madgie válasza blakey (#23115) üzenetére


madgie
titán

Egy napot bírtam HDD-vel a Minin anno, olyan tempóban szétbomtott másnap a friss garis sütisdobozt, hogy ihajj :D

(#23117) wm2 válasza blakey (#23115) üzenetére


wm2
őstag

raid 0-ba is köthetsz két sata3 ssd-t.
igencsak hasítana, bár erre a célra nem samsungot választanék, hanem pl. corsairt
egy kis portalanítás, paszta, és évekig elvagy még vele

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23118) MattM válasza oszy (#23111) üzenetére


MattM
tag

Nvramot takarítottam

(#23119) wm2


wm2
őstag

Ez sem egy rossz darab. Talán lehelletnyivel jobb mint a konkurens (mostanság meglehetősen ingatag) samu.

A-DATA 256GB SP900 Premier Pro Series 2,5" Sata3 MLC SSD

256GB Performance (ATTO) :
Read : Up to 555MB/s
Write : Up to 530MB/s
Multimedia Data Transfer (AS-SSD)
Read : Up to 220MB/S
Write : Up to 255MB/S
MAX 4K write IOPS up to 90K

U.I.: ára mondjuk van, de legalább pozitív tapasztalatokkal.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23120) DanielK


DanielK
addikt

Arra van mód, hogy a symlinkes mappák ikonjait a finder oldalsávon megváltoztassuk? Mert ugye a symlink miatt egy szimpla mappa ikon jelenik meg és nem a speciális ikon. (Downloads, Pictures, stb)

[ Szerkesztve ]

(#23121) TigerCat válasza DanielK (#23120) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De szeretném én is lecserélni... De csak egyfélét lehet megadni, tehát ha ezt megcsinálod, valamennyi default olyan lesz, mint amit beállítasz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23122) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy 2011-es 13"-os MBP-ről váltanék, asztali Macre. 2014-es használt Mac minin gondolkozom, a 2.6-os modellen, amit egy SSD-vel egészítenék ki rendszermeghajtóként. Jelenleg van egy U2312-es Dell monitorom, Apple Wireless Trackpadem és Billem is. A jövőben viszont, lehet, hogy cserélném a monitorom egy U2515-re, Így felmerült bennem a gondolat, hogy akár egy 27-es iMac-et is vehetnék. 2012-2013-as alap modellekkel barátkoznék, nagyjából ezek férnek bele a keretbe.
Azt lehet tudni, hogy mennyire megbízhatók ezek a gépek, milyen esetleges típushibákra lehet számítani? Valamint mennyire hangos normál használat mellett a ventijük?
A mac mini mellett szól az alacsonyabb ára, és vélhetőleg a teljesítménye is elegendő volna, de ha minden összeadok, akkor abból lehet, hogy már kijön iMac is.

(#23123) DanielK válasza dni (#23122) üzenetére


DanielK
addikt

Én 2013-as iMacet használok. Alap 27"-eset, ami nem rég került ki az Apple kínálatából. Nyáron még árulták is, ez volt ~680 körül. Nagyon halk. Előtte egy mid 2011-es mac minim volt (dedikált gpu-val). Szinte ugyanaz a hangja. Mac mini 15-16 dB (idle - HDD elérés), iMac 15-15 dB (idle - HDD elérés).

(#23124) oszy


oszy
veterán

Van egy rendszerindítós pendrive, de elindításkor mindig a netes recovery indul. Pedig nyomom a cmd+r billentyűkombinációt! Előtte töröltem a benne lévő HDD-t és SSD-t is. Azóta van ez.

Windows alatt is létre tudok hozni egy letöltött kapitányból bootolható usb kulcsot? Megpróbálnám még egyszer megcsinálni. Bár szerintem jó ez is...

Úgy döntöttem nem kell nekem a Fusion Drive :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23125) oszy


oszy
veterán

Hogyan lehet windows alatt bootolható kapitányt csinálni?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23126) wm2


wm2
őstag

Chal: találkoztál már ilyen külső cuccal? :-)

Ozora <3

(#23128) oszy


oszy
veterán

Valamit mégsem értek...

Ha iCloud-ot használok akkor a gép indulásakor mindig jelszóval kell belépnem. De ezt nem akarom! Nem kell jelszó a bejelentkezéshez, és nyilván az iCloud-omat használni akarom ezen a gépen is, ahogyan a telefonon. Nincs ilyen lehetőség??? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23129) blakey válasza oszy (#23128) üzenetére


blakey
titán

Preferences/Users and Groups/Login Options és kapcsolt Be az Automatic Logint

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23130) oszy válasza blakey (#23129) üzenetére


oszy
veterán

Inaktív. Használok iCloud-ot a gépen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23131) blakey válasza oszy (#23130) üzenetére


blakey
titán

Én is használok iCloud-ot és akkor mi van? :)
Alul a lakatra klikkelj és feloldod, utána aktív lesz. - látom megvolt.
Akkor az iCloud fiók beállításainál kell keresni, nálam aktív.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23132) oszy válasza blakey (#23131) üzenetére


oszy
veterán

Hiába! Pedig a FileVault is ki van kapcsolva!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23133) blakey válasza oszy (#23132) üzenetére


blakey
titán

Ne az iCloud jelszót használd, változtasd meg és akkor működni fog. Természetesen az iCloud jelszava nem változik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23134) Chal válasza wm2 (#23126) üzenetére


Chal
addikt

Ezzel konkrétan nem, de nézegettem még régebben egyéb átalakító megoldásokat. Viszont mire lenne ez jó manapság? A mini pic-e az nem csak 1db lane? Nem sokat ér pl. gpu esetén...

(#23135) oszy válasza blakey (#23133) üzenetére


oszy
veterán

Kipróbálom! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23136) wm2 válasza Chal (#23134) üzenetére


wm2
őstag

A Sonnet-nek vannak jó megoldásai. A kérdés, hogy megéri-e befektetni egy ilyen külső videókártya megoldásba cirka 100e ft körül? A ViDock 4+-ba GTX 770-et tehettél megjelenésekor. Ugye itt az a szempont vezérelhet, hogy a 4 magos Ivy Bridge még mindig jó kis proci, de egy HD4000-el szart sem ér már félprofi szinten. Jelenleg egy GTX 760/770 olyan 40e/50e ft használtan. És akkor lógnak a kábelek, meg jól el kell dugni mindent, mert csúnya is. Ha beírod a YT-ba, hogy ViDock4 + GTX 760/770 akkor dob pár érdekes videót.

http://www.journaldulapin.com/2013/08/24/a-thunderbolt-gpu-on-a-mac-how-to/

stb.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23137) Chal válasza wm2 (#23136) üzenetére


Chal
addikt

Hát igen, drága, lógnak a kábelek, és pci-e x1 sávszélesség van csak. Persze ettől még lehet olyan élethelyzet amiben megéri. Minden esetre becsülöm az ilyen elszánt és érdekes fejlesztéseket :)

[ Szerkesztve ]

(#23138) TigerCat válasza Chal (#23137) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1-1,5 éve én is szemezgettem vele, de szerencsére nem vettem meg. Ha játék a cél, akkor inkább PC, ha viszont komoly munka és grafikus teljesítmény kell, akkor vagy iMac, vagy Pro. De látván mit művel egyik kollégám gépén a GTX970, lehet hogy inkább erre is egy PC-t dobnék össze... Csak ne lenne ennyire bejövős az OS X és az a tucatnyi alkalmazás, amelyek használatát megszoktam-megszerettem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23139) buci30


buci30
addikt

Teljesen újra tettem a telefonom ujkent bealitva s semmi mentés visszaállitás nem volt.
Meg a Mac-en is újra tettem az OSX
De!
A telefon beállításoknál ahol az van, hogy ha kapok üzenetet a iPhone-ra akkor azt jelezze a Mac-en is meg iPad-on:
Üzenet /szöveges üzenet továbbítása
Itt a Mac-em kétszer jelzi teljesen ugyan azzal a névvel.
Persze csak az egyiket kapcsolom be a másikra nem küldi el az ellenőrző kódot se.
De mitől lehet ez? (Zavar h kettő van ott belőle ugyan úgy az én nevemmel ) 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23140) wm2 válasza TigerCat (#23138) üzenetére


wm2
őstag

Csak az új iMac grafikus teljesítményével az a baj, hogy ha rendesen befogod munkára a GPU-t, körbeolvad körülötte a gép. Garancián túl kuka vagy sózhatod rá vkire (lásd HA hirdetések, tele van). A Mac Pro játékra akkor lenne érdekes ha Xeon helyett 6-8 magos i7-el dobnák ki jó bővítési lehetőséggel. Na most hangosan felkacaghatunk.

Ozora <3

(#23141) Chal válasza TigerCat (#23138) üzenetére


Chal
addikt

Én ugyanezen szempontok alapján vásároltam egy PC-t, meg bele egy 970-et. Mostmár lassan fél éve megy osx-el tökéletesen.

(#23142) DanielK válasza buci30 (#23139) üzenetére


DanielK
addikt

Ne aggódj, nekem 3x volt fent 3 eszköz, tehát 9 db volt ott.
Egy idő után eltűnnek majd.

(#23143) buci30 válasza DanielK (#23142) üzenetére


buci30
addikt

Rendbe köszi akkor nem foglalkozok vele :) :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23144) TigerCat válasza buci30 (#23139) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mielőtt visszaállítod a géped jelentkezz ki az
- iCloud-ból
- iMessage-ből
- Face Time-ból
Egyébként 30 nappal később (ha jól emlékszem) már nem jelenik meg, akkorra kikerül a társított eszközök listájából.

(#23140) wm2
Ja. Kb. naponta nézegetem, de nincs mit megvásárolni... Jöhetne már egy újabb sorozat.

(#23141) Chal
De jó lenne, ha nem kellene hekkelni, vagy emberi áron vásárolhatnék egy erős gépet... Januárban kiderül mi lesz a kijelzőm sorsa. Ha másikat veszek, akkor jön egy PC is mellé. Ha nem, akkor a Mac-et cserélem újabbra, amint megjelenik a következő generáció. Ja, szombaton Windows-oztam kicsit... Hogy le lehet szokni arról is?! Az egér-billentyűzet kezelése sokkal direktebb, ami pozitív, azonban a megszokott apróságok hiányoztak. Nincs tökéletes rendszer...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23145) wm2 válasza TigerCat (#23144) üzenetére


wm2
őstag

Négymagos Mini Iris Pro-val nekem elég lenne.
Elnézve, hogy hova fejlődnek a telók meg az Ipad Pro
lapost már nem vennék. Szegény MBA támogatás... ;]

Ozora <3

(#23146) TigerCat válasza wm2 (#23145) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha lehetne kapni, én is vennék. De nincs...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23147) buci30 válasza TigerCat (#23144) üzenetére


buci30
addikt

Köszi! Akkor innen már várok 30 napot :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23148) wm2 válasza wm2 (#23145) üzenetére


wm2
őstag

A két nagyobbik modellbe ez lenne a minimum. A forrasztot memória sem zavarna, mert akkor azt mondanám veszek még garit és ha elromlik a kocka, kicserélik az egészet.

A lényeg, hogy nem mindenkinek kell laptop meg iMac LG panellel.

Én így képzelem L a minit:

2db i5 nem "U"-s 2 magos CPU sima Iris-el.
Maradhat a Sata3 csatoló háttértárnak, de mellette ott legyen a PCIe ha bővíteni szeretnéd (esetleg M.2 stb. lehet fokozni, nem ez a lényeg, hanem az elavult laptop HDD). Felőlem lehet a RAM soldered, de akkor +4gb-al. 8-12-16. A két nagyobb modellbe Iris Pro és egy négymagos CPU. Egy középkategóriás ATI vagy NV lapkát is elbírna, de mivel "best buy" lenne az iMac és 4x rMBP-ra nézve, szerintem hamarabb vonja majd ki a miniket a forgalomból, minth egy ilyen upgrade jönne. És akkor az USB 3.1 meg DDR4 vonalról még nem is beszélünk... persze egy mininek nem ez a célja, de ha a 2012-es négymagosokból indulunk ki, akkor a hülye is látja, hogy az Apple nem akarja, hogy te félprofi munkaállomást építs ki egy miniből.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23149) oszy válasza wm2 (#23148) üzenetére


oszy
veterán

Ez jól hangzik! :) Csak sajnos ők nem így gondolják :/

Szerencsére nekem a Late 2012 van. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23150) wm2 válasza oszy (#23149) üzenetére


wm2
őstag

Sajnos nekem kell a PCIe és az erősebb IGP is. A Sata3 csatoló és a HD4000 nekem már kevés. Jövőre meg száz, hogy megszűnik a támogatása. Négy mag egy dolog. Nem csak ez számít.

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.