Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Ragnar95 válasza felsál (#23500) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre elég lehet az említett modell, a 8GB RAM-nak hála a böngészésnél se lesz probléma, ha 10-20 lapot szeretnél egyszerre nyitva tartani.
CD-DVD íráshoz kelleni fog külső író, ezzel számolj.
Illetve HDD-vel én már nem vennék 2016-ban gépet, főleg nem 300k-ért, viszont a HDD cseréje SSD-re garanciavesztéssel jár, így azzal óvatosan kell bánni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23502) felsál válasza Ragnar95 (#23501) üzenetére


felsál
tag

Ja hogy még optikai meghajtó sincs benne? Van külső íróm. Drágább modellekben sincs?
Még érdekelne, hogy mire nem elég ez a konfig?

Illetve 399ezerért kapható változat mennyivel jobb? Szignifikáns e a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#23503) talamasca válasza felsál (#23498) üzenetére


talamasca
senior tag

Jaj, azt ne!!! Inkább tegyél még hozzá egy kicsit. :N
Az kifutó modell és abból is a lebutított, a videó is még az Intel HD 5000. :(

Inkább tegyél még hozzá és legalább a négymagosat válaszd!

Később meg az elviselhetetlenül lassú HDD helyett garancia alatt külső SSD-t használj.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23504) Ragnar95 válasza felsál (#23502) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyik Macben sincs már optikai meghajtó, mivel csak a helyet foglalja és a felhasználók 99%-a számára tök fölösleges.
Ez így elég tág, hogy mire nem elég, mivel elég sok feladat van, amire kevés lehet, de az általad leírtakra bőven elég. Komolyabb munkára (itt nyilván nem mindegy a munka milyensége persze, Office használatra tökéletes), illetve processzorigényes feladatokra, meg persze játékra alkalmatlan.
A 400k-s nem éri meg a felárat szerintem, mivel az ugyanúgy az alap modell, csak 1 évvel újabb kiadás, a 470k-s jelentene maximum jelentős előrelépést, de az általad leírt feladatokra nem biztos, hogy megérné az sem a 1,5x-es felárat.
A legjobban valószínűleg egy 4magos, SSD-vel szerelt használt modellel járnál ár/érték arányban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23505) cigam válasza talamasca (#23503) üzenetére


cigam
félisten

Azért nem kéne túlzásokba esni. Egy youtube videó lejátszásánál te meglátod hogy Hd5000, vagy 6000 dekódol? Nem hinném.
Elviselhetetlenül lassúnak sem nevezném. Én is HDD-vel használom, és a bekapcsoláson kívül nem (elviselhetetlenül) lassú. Persze lehetne gyorsabb is, de bőven a használható kategóriában van. Pedig "csak" egy 2008-as imac 4GB RAM-al.

felsál
Amúgy meg usgyi be egy boltba, tapogasd meg, indítsd el kedvenc programjaidat, és meglátod, hogy ez kell-e neked. Ott egyből össze is hasonlíthatod egy SSD-s verzióval.

Ragnar95
Persze a 470-es is inkább 506, ha fusion drive-al kéred ;-)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23506) wm2


wm2
őstag

Csak hogy tisztában legyen az Intel HD erejével is:

nvidia gt650m vs hd6100 (és nyilván nem a játékok miatt)

Én is használtat néznék. Garival is ki lehet fogni.

Ozora <3

(#23507) felsál válasza cigam (#23505) üzenetére


felsál
tag

Az lesz, kipróbálom. Annyit nem szánok rá hogy SSD legyen benne, amúgy most sem azt használok.

(#23508) TheMarci


TheMarci
addikt

Ha nem szeretne bele SSD-t, akkor szerintem édesmindegy, melyiket választja, akár egy 3 éves gépet is vehet, ugyanolyan lassú marad.

Do You Dream?

(#23509) Ragnar95 válasza cigam (#23505) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azon a 2008-as iMacen is eszméletlen sokat dobna egy SSD, tapasztalatból mondom. Én tépném a hajam, ha bármely program indításánál strandlabdázást látnék...
Az egy dolog, hogy használható-e egyesek számára egy HDD-s gép, de ha 300k-t kiad az ember egy új gépre, akkor szerintem nagyon nem éri meg ez a pénz, ha HDD van az említett gépben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23510) felsál


felsál
tag

Srácok értem én miről beszéltek, nekem ez a telefonomnál nagyon fontos, h villámgyors legyen. 6S plus sem véletlen.
De nézzétek mit használok laptopnak nagy megelégedéssel:

HP pavilion 15
AMD A4-5000 APU, Radeon HD Graphiscs 1,50 GHz
8GB RAM
1TB HDD

Bevállaltam leírtam mégha ki is nevettek :D

Ehhez képest az alap iMac rossz?

(#23511) cigam válasza felsál (#23510) üzenetére


cigam
félisten

Nincs ezzel a konfiggal semmi gond. Ezt az üzenetet egy C2D-s laptopon írom, amin 4GB RAM van, igaz 120-as SSD-vel felturbóztam. De ettől nem kapok jobb híreket, több like-ot ...

Ragnar95
Én tépném a hajam, ha bármely program indításánál strandlabdázást látnék...

Ezt én is szívesen megtenném. De kopasz vagyok ;]

Persze hogy dobna rajta, az SSD. Nem is ez a kérdés, hanem hogy van-e rá keret...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23512) Tibi86 válasza felsál (#23510) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Szerintem ebben a kategóriában vedd inkább a középső 2.6 GHz-es Mac minit. 320-ért kapsz bele 256GB-os ssd-t, vagy 1 TB-os Fusion Drive-ot. (128 GB SSD + 1 TB HDD)

Prociban erősebb mint az alap iMac, grafikában pedig nagyjából hozza (alulról) hd 6000 szintjét az 5100.

[ Szerkesztve ]

(#23513) cigam válasza Tibi86 (#23512) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak a tech spec.-t nézzük még igazad is lehet, de!
A minihez nem kap
- se magic mouse2-t (38k)
- se magic keyboard-ot (37k)
- se Lightning–USB átalakító kábelt. (hirtelen nem találtam de 10k körül vannak az Apple kábelek)

Ez máris +85k, és még nincs egy legalább olyan minőségű monitora sem(Egy displayport-os kivitel dukálna nem?). Nem beszélve arról, hogy mennyire másképpen fest az asztalon egy imac.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23514) Tibi86 válasza cigam (#23513) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Igazad van, annyi kiegészítéssel, hogy a 330k-ért kínált változat még late 2014-es, melyhez nem jár lightning kábel, és a magic dolgokból is csak az első szériás változatok.

Így a 85k többletköltség máris ~45k-ra olvad. A többivel egyetértek főleg úgy, hogy pár hete én is iMac user lettem. :)

Ettől függetlenül tartom,hogy ebben az árkategóriában nincs (számomra) értelmes felszereltségű iMac, használtan meg gari nélkül nem fogok 300-ért gépet venni. Akkor inkább egy új mini (ssd-vel/fd-vel) és a többit meg apránként hozzápakolgatom.

[ Szerkesztve ]

(#23515) wm2 válasza cigam (#23513) üzenetére


wm2
őstag

Jah. Monitor is kell. Én olyan gépet néznék, ami hanem jön be a Mac világ, akkor kis buktával elpasszolható. Kezdőknek mindig ezt tanácsolom. Na most az új cuccok nem kis bukta. :-) Az alap mini senkinek nem kell. Aztán ott van még a cigány ssd. Az nem olyan vészes lóvéban sztem.

Ozora <3

(#23516) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok.

Egy ismerősőm Safari malware? problémába futott bele. Bármit meg szeretne nyitani a böngészővel, az oldal letöltődése után a secure.webtoolsmac.com oldalra irányítódik át a weblap automatikusan.

Valami ötlet, hogy miképp szüntesse meg?

Előre is köszönöm!

(#23517) felsál válasza Tibi86 (#23512) üzenetére


felsál
tag

Cigam kolléga érveivel egyetértve miniben nem gondolkodom.

Viszont van egy 4magos 2.9GHz-ces gép, ami állitólag kifutó darab. Van benne ac-s wifi! És Geforce videókartya 1GB.
A 2.8GHz az új :F

[ Szerkesztve ]

(#23518) wm2 válasza felsál (#23517) üzenetére


wm2
őstag

Jófogás. Almapiac. Használtalma. Itt a Hapró. Tele vannak a MCorner, iFanatix, Creatools hirdetéseivel. 3-6 hónap garival. Nézz szét. Olvasgass. Ne kapkodj. A jó Almát ki kell fogni! :-)

Ozora <3

(#23519) r4z válasza Galahed (#23516) üzenetére


r4z
nagyúr

A MalwareBytesnak van Mac verziója, szkennelje végig vele a lemezt, hátha megtalálja a bűnöst.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23520) Galahed válasza r4z (#23519) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszi.

A hiba tőlem 30km -re van igy csak tanáccsal tudom segíteni a barátomat. Este későn kutakodtam, és az adwaremedic ingyenes progiját küldtem el neki.

Reggel csak annyit irt hogy "úgy néz ki hogy megoldotta"

Köszi a válaszod.

(#23521) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Rendszerszinten ki lehet kapcsolni a törlésnél lévő rákérdezést? Kb 1 terányi adatot kéne most szanálnom és elég idegesítő. :) Aztán visszakapcsolom úgyis.

:R
T

(#23522) r4z válasza tomi5244 (#23521) üzenetére


r4z
nagyúr

A Finderben nem lehet, maximum külsős fájlkezelőnél. Programja válogatja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23523) cigam válasza tomi5244 (#23521) üzenetére


cigam
félisten

Öööö... Eddig akárhányszor kukáztam valamit sose kér megerősítést. Hol/Mikor jön elő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23524) r4z válasza cigam (#23523) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha minden igaz, a belső meghajtókon nincs csak megerősítés, mivel ott biztosan van kuka. Külső eszközökön viszont mindig megkérdezi.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23525) cigam válasza r4z (#23524) üzenetére


cigam
félisten

Most direkt kipróbáltam egy USB meghajtón, de ott sem kérdezett.(Igaz HFS-re volt formázva).
Viszont hálózati meghajtón tényleg visított.
Terminálból megoldható:
rm -rf /Volumes/Megosztás/adatok/

Egy pillanat alatt eltünteti az "adatok" könyvtárat. Mivel nem tesz fel kérdést, csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23526) tomi5244 válasza cigam (#23523) üzenetére


tomi5244
őstag

NASon lévő adatokat szortíroztam, ott bizony rákérdezett mindig. :U Sebaj, már végeztem, csak kicsit dinamikusabb lett volna a dolog.

(#23527) blakey válasza cigam (#23525) üzenetére


blakey
titán

Hálózati tárolóról ahol nincs "hálózati kuka" mindig megkérdezi.

(#23526) tomi5244
NAS felületén egyszerűbb lett volna, nem?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23528) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
iMac beárazást vállaltok? :U 2007-2009 közötti alu modellek, már a designos talppal, IPS kijelző, 0,5-1 TB HDD... pontos típusokat is írok, majd meglesem melyikek vannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23529) tomi5244 válasza blakey (#23527) üzenetére


tomi5244
őstag

Zyxelnél ez csak terminálból menne, ott meg az MC billentyű kombinációi miatt megint csak macerás lett volna.

de holnap váltok synologyra... Aww :)) :D

(#23530) r4z válasza tomi5244 (#23529) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem bánod meg a cserét, én egy éve használom egy HP mikroszerveren a Syno OS-t, tökéletes számomra :)
Ha torrentezel is majd vele, ajánlom figyelmedbe a DSMenu nevű programot. It just works.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23531) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Egy ismerosom akar venni MAC pro 5.1 -et (ez meg nem a szemeteskuka hanem a rendes haz )
Megeri megvenni? Van egy ceg ami 3 ev garival arulja oket teljesen felujitva uj alkatreszekbol van ujraepitve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23532) Snoop-y válasza r4z (#23519) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennek fenyeben miert van a topic leirasban hogy nincs szukseg virusirtora :F
Nem trollkodok csak erdekel :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23533) hszilard666 válasza Snoop-y (#23531) üzenetére


hszilard666
veterán

Fasza az avatarod! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#23534) blakey válasza tomi5244 (#23529) üzenetére


blakey
titán

Akkor oké, még jó, hogy nem Zyxelt vettem hanem Qnap-ot. :)

#23532) Snoop-y
Mert egyszerűen nincs. :) Az a Safari-s dolog valami telepítés eredménye lehetett, valamire ráklikkelt a Safariban és települt. 17 év alatt még eddig egy vírussal sem találkoztam, de bármi előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23535) r4z válasza Snoop-y (#23532) üzenetére


r4z
nagyúr

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy "aktív" vírusirtóra nincs szükség. Soha nem árt, ha van a gépen egy szkenner, amivel az ember 1-2 havonta átvizsgáltatja a gépet, pláne ha sok mindent, ismeretlen forrásokból tölt le.
Egyébként az esetek túlnyomó többségében kártékony program/plugin telepítéséből adódik a gond. Ritka, hogy csak úgy, böngészés közben fertőződik meg a Mac.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23536) xedos válasza ViZion (#23528) üzenetére


xedos
addikt

Ő... csak a 2009 Late ami IPS-es a 2007-2009-es aluk nem azok... Ezek 100-150körül mennek.
A 2009 Late már 21.5"-os IPS-es Core2duo 3Ghz körül, de azért az árért inkább egy i5-ös későbbit keresnék(200.000Ft).

(#23537) Snoop-y válasza r4z (#23535) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszonom mindkettotoknek a valaszt.

Es a mac pro 5.1-re esetleg valami javaslat?

Ertem hogy jelenleg ez a legbovithetobb mac de azert csak lassan 6 eves az alapja ehhez kepest majdnem annyiba kerul mint a 6.1 :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23538) r4z válasza Snoop-y (#23531) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha kihasználja a teljesítményét és a bővíthetőséget, akkor megérheti, bár árat nem írtál. A legnagyobb problémát ezeknél a gépeknél most már a támogatás jelenti, ki tudja, meddig kapja meg az új verziókat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23539) Snoop-y válasza hszilard666 (#23533) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hu tiszta skizofren a helyzet magammal levelezni :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23540) Snoop-y válasza r4z (#23538) üzenetére


Snoop-y
veterán

xeon 2.4 12 core 64gb ram pcie ssd 512gb
gpu az a belepo szintu 4k megjelenito
kb olyan 1m korul lenne monitor nelkul 3 ev garival.

Igen ezt en is emlitettem neki hogy siman belefuthat ebbe.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23541) r4z válasza Snoop-y (#23540) üzenetére


r4z
nagyúr

Ennyiért átgondolnám a helyében a kukát is. Lehet, hogy drágábban jön ki, és csak 1 év gari van rá, de időtállóbb.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23542) ViZion válasza xedos (#23536) üzenetére


ViZion
félisten

Mi eladni szeretnénk majd, cseréljük a céges gépparkot. Megnézem a pontos típusokat, köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23543) wm2 válasza r4z (#23541) üzenetére


wm2
őstag

jah, azért van visszahívás rá
ha 3 év garit adnak egy felújított 5.1-ért én nem haboznék
sokan félnek tőle, hogy hangos, meg ampertemető stb.
egyedül a videókari öntesztje zavaró picit, de addig jó amíg hallod
meg nVidiaval dolgozni nagyon nem ua mint olcsójóska AMD-vel
3.1 MP-ig támogat jelenleg az AppLe, az 5.1 biztos, hogy támogatva lesz még pár évig

Ozora <3

(#23544) Snoop-y válasza wm2 (#23543) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az Nvidia reszt megerosithetem lasd a konfigom ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23545) wm2 válasza Snoop-y (#23544) üzenetére


wm2
őstag

k4200 is megeszi a D300-at sztem :-)
igaz kettő van belőle, de kihasználnád?
a 3 év gariteljeskörű vagy az általuk belepakolt cuccokra érvényes?

Ozora <3

(#23546) Snoop-y válasza wm2 (#23545) üzenetére


Snoop-y
veterán

Teljeskoru :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23547) wm2 válasza Snoop-y (#23546) üzenetére


wm2
őstag

ennyi.
a többi számokban/ár (64bit multi)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23548) r4z válasza wm2 (#23543) üzenetére


r4z
nagyúr

Az "időtálló" kifejezést a támogatásra értettem. Nem hiszem, hogy két-három főverzió-frissítésnél többet megér a régi Mac Pro, főleg hogy a 4,1/5,1 azonos alapra épít. Van utódja, tessék azt venni - mondá a profitorientált cég.
De inkább ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23549) wm2 válasza r4z (#23548) üzenetére


wm2
őstag

Igen. A céges gondolkodás más. Ahol én dolgozom tele vannak lével. Mégis középkategóriás DELL erőművekre építenek. Olcsó AMD karikra. Leszarják. Leselejtezik, cserélik ha megmegy. :-) Én csak home user/félprofi szinten értettem, de ehhez szeretni kell a Mac-et meg tudomásul venni, hogy igazi Pro vonal nincs már többé. Rámentek a konzumidióták kiszolgálására. Ettől eltekintve a 2012-ben kiadott tornyok még igen jó vasak.

Ozora <3

(#23550) rii


rii
nagyúr

10.10.5-höz melyik NTFS3g a jó?

amit találtam az 2010-es
vagy nem sima DMG-s

vagy NTFS-t hogy tudnék írni 10.10.5-ön?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.