Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) TigerCat válasza oszy (#23050) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Részemről ez a kettő:
Forklift (elsődlegesen ezt használom, nekem nagyon bejött)
Commander One (a PRO támogatja a Dropboxot, szóval azt vettem meg)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23052) TBMC válasza TigerCat (#23051) üzenetére


TBMC
addikt

forklift +1 :K

markbellus.hu 

(#23053) cigam válasza TigerCat (#23051) üzenetére


cigam
félisten

+ mucommander, de én is forklift-et használok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23054) oszy válasza cigam (#23053) üzenetére


oszy
veterán

Na megnézem még ezt is! Köszi nektek! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23055) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Volt korábban hír róla, hogy lesz valamiféle leállás az App Store-ban.
Az ma van, vagy csak nekem nem megy szimplán :F

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#23056) blakey válasza nylontacsko (#23055) üzenetére


blakey
titán

Nálam megy az App Store, bár tény, hogy második nekifutásra, gondolom karbantartás van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23057) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

A Macbook Airemet annyira megszerettem, hogy a közeljövőben tervezek venni egy Mac Minit is. :)

Magamat ismerve CTO konfig lesz (i5 2.8 GHz, 16GB ram, 512GB ssd/2 TB Fusion), azonban az nagyon idegesítene, ha nem sokkal a vásárlásom után esetleg megjelenne egy Mini frissítés 4 magos proci opcióval...

Kérdésem az, hogy szerintetek érdemes várnom, illetve várható-e egy esetleges 4 magos Skylake frissítés, vagy sem? Late 2012-es Minivel kacérkodtam, de végül a HD4000 kora miatt és mert új gépet akarok garival, inkább a jelenlegi kínálatra helyeztem a hangsúlyt.

Szóval vehetem a fenti Mini konfigurációt, vagy várjak még? :R

[ Szerkesztve ]

(#23058) blakey válasza Tibi86 (#23057) üzenetére


blakey
titán

HD4000 annyira nem gyenge, nagyon elégedett vagyok vele, ha lesz új mini ami jobb lesz, mint a mostani széria akkor venni fogok egy újat, de addig nem gondolkodom a cserén, semmivel sem volt gond a HD4000-rel, eddig. Teszi a dolgát, igaz, videót nem vágok, viszont minden mást csinálok rajta, még néha játék is megy és egyelőre jól teljesít. Ha nem sürgős akkor várnék a helyedben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23059) cigam


cigam
félisten

Mac Data Recovery 3.0
Egy adat helyreállító alkalmazás, ami segít visszaszerezni az elveszett, törölt, formázott vagy sérült fájlokat vagy mappákat.
Csak ma ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23060) wm2 válasza blakey (#23058) üzenetére


wm2
őstag

Vannak olyan pletykák is, hogy az Apple lehet megszünteti a minit. Eddigi politikáját ismerve, meg is lepne ha lenne négymagos mini.

Ozora <3

(#23061) blakey válasza wm2 (#23060) üzenetére


blakey
titán

Akkor vissza az iMachez, bár ezt a külön egységeket jobban szeretem, pedig 12 évig egybe cuccaim voltak, eMac, iMac (5 modell).

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23062) nylontacsko válasza cigam (#23059) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Kell ezt valahol regisztrálni? (én nem találtam)
vagy egyszerűen csak telepítem és a későbbiekben is fog működni?
amúgy köszi a tippet :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#23063) wm2 válasza blakey (#23061) üzenetére


wm2
őstag

Vagy lehet kapunk, de horror áron, mert most szerintem azért nincs, mert akkor senki nem venné a többi négymagos gépeket. Ide a bökőt. Elég megnézni a négymagis Haswell laptopok teljesítményét. Vicc, hogy egy másfél millás Mac Pro sem bővíthető. Vicc.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23064) wm2


wm2
őstag

Megjött a frissítés. Szinte ugyanaz a szöveg, mint a Józsi második hibajavításánál.

Ozora <3

(#23065) blakey válasza wm2 (#23064) üzenetére


blakey
titán

Már tegnap feltettem, elég komoly frissítés volt, 20-30 percig nyomta, de azóta jó, talán jobb a reakcióidő is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23066) wm2 válasza blakey (#23065) üzenetére


wm2
őstag

Várok még egy picit. Elolvasom miket írnak aztán leváltom a Józsit. Mindig megvárom a második csomagot. :)

Ozora <3

(#23067) Ragnar95 válasza nylontacsko (#23055) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem áll le az AppStore, csak év vége felé általában 1 hétre felfüggeszti az Apple az új appok jóváhagyását, de ettől függetlenül a letöltés az AppStore-ból zavartalanul üzemel ezen időszak alatt is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23068) HarryPotter válasza nylontacsko (#23062) üzenetére


HarryPotter
őstag

a kitömörített mappában van a registration key

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#23069) cigam válasza nylontacsko (#23062) üzenetére


cigam
félisten

Van hozzá kulcs amivel aktiválhatod. Ezt az akciós kulcsot általában csak az akció idejéig (pár napig) fogadja el, aztán tiltják. Az aktivált program természetesen ezután is regisztrált marad, de figyelni kell rá hogy nem szabad frissíteni új verzióra. Az kilövi a regisztrációját, és megint csak demó példány lesz belőle.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23070) nylontacsko válasza cigam (#23069) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Meg is találtam a regisztrációs kódot a mellékelt -txt-ben.
Szokásomhoz híven, ismét figyelmetlen voltam :B
Köszönöm azért :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#23071) Tibi86 válasza blakey (#23058) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi, akkor várok még egy esetleges tavaszi keynote-ot, hátha ott bejelentik a frissítést. Elismerem, hogy a HD4000 jól megállja a helyét még ma is (főleg a 4 maggal megtámogatva), viszont ha már pénzt áldozok hardverre, akkor minél újabbat szeretnék vásárolni.

@wm2 Nekem is van egy ilyen érzésem, hisz az utóbbi időben eléggé háttérbe szorult az Apple termékprofiljában a Mini. Sőt a négymagos verzió már közvetlen konkurenciát jelentene az iMacre is, azt meg érezhetően jobban tolják.

Én egyébként pusztán azért szeretném a Minit venni, mert egyrészt a közelmúltban vettem egy TV tuneres, Samsung monitort, melyet ki akarok még használni, másrészt nagyon bejön a kis gép kompaktsága/diszkrétsége. :))

Na, mindegy várok még egy pár hónapot, aztán meglátom mi tudok majd venni. :K

(#23072) wm2 válasza Tibi86 (#23071) üzenetére


wm2
őstag

Jah én is nagyon szeretem a miniket. Mivel Steve találta ki, talán nem merik meglépni. Ebben bízom. Engem a soldered ram és felezett cpu ereje sem zavarna (főleg, hogy lassan 2 magnak kellene azt hoznia, mint régen a 4-nek) ha komoly GPU-t raknak bele (vagy Iris helyett, Iris Pro legalább a két nagyobb minibe). Mivel az Intel rohamosan fejlődik ezen a téren, és az egyre jobb IGP-ket el kell adni, talán ezért is lennie kell még mininek. A monitort én is szeretem külön beszerezni hozzá. Ez egy olyan elem, ami úgy változik, mint az időjárás.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23073) madgie válasza Tibi86 (#23071) üzenetére


madgie
titán

HD4000 már kiesett az adobe "kegyeiből" gpu gyorsításilag, morgok is emiatt.

(#23074) tomi5244 válasza wm2 (#23072) üzenetére


tomi5244
őstag

Egyetértek! Mármint azzal, hogy mostanság eléggé elvan hanyagolva a mini IGP fronton. Legalább felár ellenében bele tehetnének egy Iris Proval felszerelt procit.

Amúgy szemezgetek az LG 21:9-es 3440x1440p-s monitorjával kérdés, hogy a sima Iris meghajtaná e 60Hz-en. Az intel oldala [link] szerint 3280x2000 pixelt ki tud lőni, de ugye a 21:9 speciálisabb eset(?)

(#23075) blakey válasza madgie (#23073) üzenetére


blakey
titán

:F Én egyelőre nem úgy vettem észre. Mivel tapasztalod? CC 2015-el most pörög rendesen Kapitány alatt, de lehet, hogy csak szerencsém volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23076) madgie válasza blakey (#23075) üzenetére


madgie
titán

igaz, csak lightroomban néztem, de nekem az az elsődleges cucc.

(#23077) wm2 válasza tomi5244 (#23074) üzenetére


wm2
őstag

(#23078) blakey válasza madgie (#23076) üzenetére


blakey
titán

Az Lr-t olvastam, eleinte nekem is voltak gondok, de amióta mindenre jött frissítés észre sem veszem a dolgokat, csak működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23079) madle válasza tomi5244 (#23074) üzenetére


madle
őstag

TigerCat fórumtárs olyannal használta a retinát, kérdezd meg őt, hogy szuperált.

(#23080) cigam válasza cigam (#23053) üzenetére


cigam
félisten

A legutolsó felfedezettemet mindég elfelejtem: DoubleCommander
Ami különlegessé teszi, hogy valamilyen szinten kezeli a TC plugin-eket
(Total Commander WCX, WDX and WLX plug-ins support)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23081) tomi5244 válasza madle (#23079) üzenetére


tomi5244
őstag

Ő Retina mbp-val használta, abban erősebb az igp. De az előbb linkelt videó alapján a mini sima irisével se lehet gond.

(#23082) wm2 válasza tomi5244 (#23081) üzenetére


wm2
őstag

Én egy 24 colos samsung monitoron Batman: Arkham City, Bioshock, Tomb Raider és Mark of the Ninja játszókkal toltam rajta 1280-ban medium+egypici beállításokkal. Meg sem kottyant neki. Igaz a venti felpörög, de nem annyira, mint a nagygépemnél. :) Annyi hogy négy giga rammal nem szabad ezt a gépet venni. A HD5100/8gb ram már vállalható. Ráadásul a PCIe SSD bővítés is egyre olcsóbb lesz bele.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23083) buci30


buci30
addikt

Hogyan tudok egy Mac air teljes törlést és gyárí vissza állítást csinálni?

S mit kell előtte tennem? Azaz arra értem ,mint iPhone-nál ,hogy iCloud kijelentkezés vagy hasonló?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23084) Ear001 válasza buci30 (#23083) üzenetére


Ear001
addikt

Magadnak akarod újrarakni, vagy el akarod adni?

(#23085) buci30 válasza Ear001 (#23084) üzenetére


buci30
addikt

Magamnak mert egyszerűen nem értem mi foglal annyi helyet rajta és nincs kedvem keresgélni így ami kép stb volt rajta leszedtem és teljesen vissza akarom állítani az app-okat stb majd újra leszedem ha arról van szó.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23086) madgie válasza blakey (#23078) üzenetére


madgie
titán

:(

(#23087) Ear001 válasza buci30 (#23085) üzenetére


Ear001
addikt

AppStore-ból letöltöd az ElCapitan telepítőt, elindítod, amikor újraindul a lemezkezelővel formázod amit kell, semmit sem állítasz vissza régi mentésekből és ennyi.

(#23088) buci30 válasza Ear001 (#23087) üzenetére


buci30
addikt

:R Közbe megtaláltam, kész is így igen :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23089) TigerCat válasza buci30 (#23083) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jelentkezz ki az iCloud-ból, az Üzenetekből és a Face Time-ból. Kapcsold ki, majd indításkor nyomd le egyszerre a CMD+R billentyűket, hogy belépj a Recovery menübe. Az OS X így netről telepíti magát, méghozzá azt, ami a legfrissebb a vásárlásaid közt. Tehát, ha pl.: Mavericks-szel vetted, de közben frissítettél és most az El Capitan 10.11.2 van a gépeden, akkor ezt teszi fel.

Az adataidat, dokumentumaidat, stb. mentsd le előtte!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23090) buci30 válasza TigerCat (#23089) üzenetére


buci30
addikt

Köszönöm közbe már sikerült 😊

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#23091) oszy válasza madgie (#23086) üzenetére


oszy
veterán

Visszatértem a 5-ösre. Semmi előnyét nem éreztem az újnak. Hátrányát viszont igen.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23092) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Láttam, hogy jó pár Mac Mini még sima HDD-vel jön. Ezeken mennyire lassú az OS X? :)

(#23093) Chal válasza Zedz (#23092) üzenetére


Chal
addikt

Nagyon. Pláne hogy 5400 rpm-es hdd-k. Nem szabad megvenni, csak akkor ha házilag ssd-re akarod cserélni.

(#23094) Zedz válasza Chal (#23093) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm értem, köszönöm. Illetve annyi kérdésem lenne, hogy első sorban munkára lenne befogva a gép. Nem grafika, programozás, virtuális gépek néha, ilyenek. Gondolom itt más az erőforrások kezelése, mint egy Windows esetében. Mennyire használható a mini hardvere ilyesmi feladatokra?

(#23095) Chal válasza Zedz (#23094) üzenetére


Chal
addikt

Én ugyanerre használom nagyjából. Virtualizációnak csak ram kell (de abból sok) és gyors disk (bár nyilván ez attól is függ hogy a vm-jeidnek van e CPU igénye, ezt már neked kell tudni). Ja és az OSX nem támogatja a VT-d -t, hiába tudják a mac-ekben levő CPU-k.

A programozáshoz pedig nem kell erőmű, hacsak nem 10 ezer soros c++ kódokat írsz, akkor nem árt az erős CPU :) Szóval a mini elég lesz neked szerintem, csak vegyél bele sok ramot, és az 5400 rpm-es disket dobd ki belőle.

(#23096) Zedz válasza Chal (#23095) üzenetére


Zedz
addikt

Igazából nem nagyon kell a virtuális gép, csak ha majd valamikor igen akkor jó lenne felkészülten kezelni a dolgot. Igazából SSH-zva mindig a szerveren lógok. :))

Igazából ami max futna az az IDE, a webszerver, és kb. ennyi. Szóval a hardver elég lenne igen. Néztem van ez a Fusion drive nevű csoda, és YT videó + pár post alapján úgy tűnik nem rossz dolog. Ezzel esetleg van tapasztalatod? Nem szívesen állnék neki házilag szétbontani a gépet, mert lehet a cég vásárolná.

(#23097) oszy válasza Zedz (#23096) üzenetére


oszy
veterán

Ha a cég veszi meg kell venni a legerősebbet :DDD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#23098) wm2 válasza Zedz (#23094) üzenetére


wm2
őstag

Akkor érdemes a 2014-es minit megvenni, ha elsősorban "single core" teljesítménye lesz a mérvadó és nem sajnálod a pofátlanul magas felárat +8gb soldered samsung ramért. Ebből amúgy négymagos 2012-es minit veszel jól felhúzva. Ha középső 2,6ghz 8gb soldered ram modellt nézed, akkor csak PCIe SSD-vel és SATA3 SSD-vel tudod bővíteni. Gyorsabb a wifi és 2 tb port van rajta amit Intel Iris (HD 5100) szolgál ki. Ez 40%-al jobb, mint a HD4000 ami nem tudja a 4K-t egyáltalán. Az Iris legalább 30hz-en.

250gb Samsung 850 EVO Sata3 SSD 23-25e ft (media marktban 35e, ne ilyen helyeken vedd, hanem netről) a beszerelési költség olyan 6e ft. Tehát kb. 30-ból megúszod és külsőre tudod kötni a belőle kihámozott HDD-t.

128gb Samsung PCIe SSD + beszerelési költség = 40-50e ft. Ez olyan 1,7x gyorsabb, mint a Sata3. Ha egy régi MBA-ből be tudsz szerezni egyet (ezt csinálhák a híres magyar szervízek is, nyugi) akkor 35-40-ből megúszod és az 1tb HDD marad belül filmeknek.

A fjúzsödrájvot felejtsd el.

Ha "single" és "multi core" eredményekre vágysz, lásd https://browser.primatelabs.com/mac-benchmarks

Ne felejtsd el, hogy egy gép teljesítményét nem csak a magok száma határozza meg! Virtuális gépnek meg kell a RAM. Persze melója válogatja ezt is.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#23099) blakey válasza Chal (#23093) üzenetére


blakey
titán

Azért ez egy nagyon sarkított megállapítás. Napi 12 órát használom PS, ID, AI stb programokkal. Tervezem, hogy rakatok bele SSD-t, de valahogy nincs rá időm és nem érzem, hogy szenvednék emiatt. Egyedül a bootidő hosszabb, minden más bőven vállalható, sőt 10.11.2-vel mintha simábbak lennének a folyamatok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23100) Zedz válasza oszy (#23097) üzenetére


Zedz
addikt

Sajnos a keret véges, több opció van, a mini mellett max az OS X szól. :))

Köszönöm mindenkinek a választ! Jöhet a fejtörés. :DDD

Szerk.: mi a baj a Fusionnel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.