Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Ear001 válasza cigam (#24299) üzenetére


Ear001
addikt

A ccleanert inkább ne, ott az Onyx ami jó.

(#24302) cigam válasza Ear001 (#24301) üzenetére


cigam
félisten

miért is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24303) Ear001 válasza cigam (#24302) üzenetére


Ear001
addikt

Mert többeknél, így nálam is takarított olyat, amit nem kellett volna, így rendszer újrahúzás lett a vége. Win-en jó, de OSX-re nem ajánlom.

(#24304) cigam válasza Ear001 (#24303) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. Mondjuk alapból csak a temp/log fájlokat törli, ill. a safari-ból is üríthető gyorsítótárat, előzményeket, stb.
+ Folyamatosan fejlesztik, lehet azt a bug-ot kijavították.
Most kipróbáltam alap beállításokkal, de nem történt semmi (már úgy értem a rendszer stabil, és fut mint eddig).
Használsz helyette valamit?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24305) Ragnar95 válasza oszy (#24298) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tök fölösleges.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24306) Ear001 válasza cigam (#24304) üzenetére


Ear001
addikt

Onyx. Nekem törölt a Bootcamppal feltett winből, Parrallelsből, összezagyvált Aperture munkameneteket,stb.

(#24307) amulet válasza blakey (#24295) üzenetére


amulet
senior tag

Köszönöm :)
eddig csak áthúztam az asztalon megjelenő hálózati mappa ikonját a kedvencekbe, aztán ha megszakadt a kapcsolat akkor onnan törlődött, de az alias-sal nem :) szupi

(#24308) talamasca válasza oszy (#24298) üzenetére


talamasca
senior tag

Én a Clean My Mac-t ajánlom.
Nagyon jó az ügyfélszolgálatuk is. Anno Macbook Air-t eladtam, vettem az iMac-t pár perc alatt áttolták a licenszem az új gépre.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#24309) wm2 válasza Ear001 (#24306) üzenetére


wm2
őstag

Én terminálba írok be néhány parancsot és kész. Az OS X tökéletesen karbantartja magát. Nem kell semmiféle külső xar.

Ozora <3

(#24310) TigerCat válasza wm2 (#24309) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én a Disk Diag-ot használom, a Cache és esetleg az előzmények törléséhez, másra nincs szükségem. Ezt is csak azért, mert kényelmesebb egyet kattintani, hogy mindhárom böngészőben törlődjenek az adatok. Amúgy nem lenne rá szükség.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24311) wm2 válasza TigerCat (#24310) üzenetére


wm2
őstag

persze van 1-2 fontos aminek telepítés után hasznát veszem, mert kényelmesebb így, mint terminálba irogatni, de ez az állandó windowsos berögzülés, hogy ha vmi gebasz van, akkor ccleaner, töredezettségmentesítés, free avast és tsai scan, regcleaner, antitrójai, antirootkit, antimalware blehhhh :P :W :W

Ozora <3

(#24312) TigerCat válasza wm2 (#24311) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Windows alatt sem használtam semmi hasonló programot és egyetlen céges gépen sincs. Valamennyi megy évek óta különösebb gond nélkül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24313) wm2 válasza TigerCat (#24312) üzenetére


wm2
őstag

windows7 van a melóhelyen, de jól védik, viszont még így is kerülöm, mindenkit átszoktattam linuxra, aki csak böngészget, zenét hallgat és filmezik...

Ozora <3

(#24314) oszy válasza wm2 (#24309) üzenetére


oszy
veterán

Akkor várjuk a parancsokat :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24315) rjg válasza oszy (#24314) üzenetére


rjg
őstag

Olvass :B

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#24316) oszy


oszy
veterán

ForkLiftben nem látom a mappákat a külsö winchesteren. Miért? Azt írja méretre, hogy Zero KB.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24317) cigam válasza oszy (#24316) üzenetére


cigam
félisten

Mert tényleg üres? Nincs beállítva valami szürés? Finder-ben látod a fájlokat? Milyen fájlrendszerű?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24318) cigam


cigam
félisten

WinX HD Video Converter
21napig ingyenes
● Támogatja a QSV és Nvidia NVENC hardware-es gyorsítási technikákat.
● Az egyik leggyorsabb 4K, 8k, MKV, MP4, AVI, stb. konverter.
● Több mint 410 profil Apple, Android, stb. eszközökhöz.
● Több min 300 WEBoldalról képes videót letölteni.
● Videószerkesztő összefűzés/képméret módosítás/vágás/feliratozás.

---

EaseUS Data Recovery Wizard for Mac
Korlátozott ideig ingyenes(napi 100 licence-et osztanak szét)
Megbízható és biztonságos adat visszaszerző szoftver, ami helyreállítja a törölt, formázott adatokat. Gyorsan és egyszerűen!

---

Picture Collage Maker for Mac
Korlátozott ideig ingyenes.
A program segítségével bárki képes lélegzetelállító fotó kollázst készteni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24319) lolal


lolal
senior tag

Nem tudok megfelelő topicot ezért , nem tudtam nagyon hova írni ezt a kissé különös kérdésemet.

Napokban nézelődtem a neten , és feltűnt nekem egy Apple TV nevezetű szerkezet. Pár éve már hallatom róla , meg tudtam hogy van ilyen . De egyre jobban , és jobban mozgatta a fantáziám milyen is ez. Van értelme egyáltalán venni vagy nincs ? Csak akkor érdemes , ha több apple termékem is van ? Mire is jó konkrétan ez a kütyü ? 4gen és 3 gen között nagy a szakadék ? ( tudok a TvOs ről) . Akinek van ilyen , egy rövidke ismertetőt , vagy valami szösszenetet írjon , előre is köszönöm. :K !

[ Szerkesztve ]

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#24320) Ragnar95 válasza lolal (#24319) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MacBook topikban pont a napokban volt erről szó, ha visszaolvasol egy kicsit, találsz több beszámolót is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24321) Alex91 válasza lolal (#24319) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, nagy a szakadek. Nekem 4. generacios van, az elozott azert nem preferaltam, mert media lejatszonak nem alkalmas igazan, alkalmazas nem teheto ra. Az uj megfelelo appal szepen nyomja az mkv-kat :). Ezen kivul a Youtube kliens van hasznalva rajta rendszeresen a gyerek miatt. Gondoltam, hogy jo lesz majd koca jatek konzolnak is a gyereknek. De jelenleg imho eleg szegenyes a minosegi jatek felhozatal. Joval lassabban bovul a valasztak, mint iOS alatt. Aztan nem ertem, hogy miert nincs ra pl. Spotify? Orulnek egy MindigTV-nek, egy TVGo-nak is pl.
Egyebkent gyors, jol hasznalhato, bar meg csiszolni kell rajta szoftveresen. Mi sokat hasznaljuk, mondjuk tele vagyunk Apple cuccal. De azt mondom, ha valakinek van okos TV-je, akkor eleg sok minden atfedesbe kerul. Van aki megvette, de nem igazan hasznalja, folosleges neki.
Erezni benne a potencialt, de meg van mit fejlodnie...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24322) blakey válasza lolal (#24319) üzenetére


blakey
titán

Nem kell más alma termék az ATV4-hez, sokkal jobb 3-asnál, én nagyon szeretem, van rá Kodi (MrMC), mindent visz amire szükségem van, játszani is lehet vele, okosító eszköznek sem utolsó. Ha van még kérdésed akkor kérdezz, hátha tudok segitenir.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24323) blakey


blakey
titán

Total Manager

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24324) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Kb két hete vettem egy apple magic mouset , tegnap előtt pedig egy magic track padot sikerült beszereznem.
Ég és föld a különbség a Trackpad javára.
Eszméletlenül kézre , áll , könnyen kezelhető és simulékony.
A rágcsáló háttérbe szorult azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#24325) oszy válasza WhiteWalker (#24324) üzenetére


oszy
veterán

Ez jó hír. :) Szerencsére engem itt a többiek "lebeszéltek" a mouse-ról. Így én is vettem egy "egyes" trackpad-ot. Holnap használatba is veszem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#24326) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

4 éves iMac-et (iMac 21.5 2011mid, alapmodell) szeretném kitakarítani, újrapasztázni és min. 120 Gb SSD-vel bővíteni. Kértem ajánlatokat az ismertebb - nem hivatalos - szervizektől és a teljes művelet átlag 55-65e Ft-ba kerülne. Mindenhol megadtam a gép szériaszámát, hogy pontosan tudják az SSD bővítés lehetőségét - de ennek ellenére eléggé eltérő válaszokat kaptam. Van szerviz aki azt állítja, hogy az SSD-t csak beépítő kerettel lehet az optikai meghajtó helyére tenni, de van olyan ajánlat is (pont akitől nem vártam ilyen választ), hogy meg lehet oldani úgy, hogy marad a HDD és az optikai meghajtó is és mellé kerül be az SSD.

Mennyire tartjátok reálisnak ezt az árat, ill. mennyit lehetne ebből lefaragni, ha én magam csinálnám meg (úgy, hogy jelenleg semmi alkatrészem és szerszámom nincs meg hozzá)? Tudtok-e ajánlani olyan portált, ahol van megfelelő útmutató és van megvásárolható toolkit is az SSD bővítéshez és főleg a takarításhoz, pasztázáshoz?

-

(#24327) Alex91 válasza koma106 (#24326) üzenetére


Alex91
félisten

[link], bevallalod? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24328) bandras0226


bandras0226
aktív tag

1.
Olyan problémám van hogy azokat az appokat amiket nem a storebol vettem pl a Firefox, Forklift, Scroll Reverser ha el akarom inditani akkor a telepitő indul el nem pedig az app. Olyan mintha a windowson a .exe-t inditanám el. Persze ha immár sokadszor települ akkor elindul csak igy elég körülményes.

2.
Úgy emlékszem az iTunes-t csak öt gépre lehet telepiteni ( az újra telepités is új gépnek számit). Mivel én mindig elfelejtettem kijelentkezni, igy az öt lehetőség alighanem elfogyott.

Kérdés: Hogyan lehet ezt a számlálót nullázni?

3.
Csináltam a beépitett képmetszővel képernyőképet, amit az alkalmazás .tiff-be mentett. Ezzel nem tudok mit kezdeni. Hogy lehet belőle .jpg-t csinálni?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24329) blakey válasza bandras0226 (#24328) üzenetére


blakey
titán

1. Valószínűleg nem telepíted megfelelően, ha az app a helyén van akkor nem indít el semmilyen telepítőt.

2. Én még ilyennel nem találkoztam, legalább 100X telepítettem újra a gépet, iTunes is hibátlan volt mindvégig.

3. Megnyitod previewba és elmented jpg-ként vagy elküldöd nekem és visszaküldöm jpg-ben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24330) Ragnar95 válasza bandras0226 (#24328) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Valamit rosszul csinálsz, gondolom a .dmg-t indítod el, ha az Applications mappából indítod az appot/Launchpadről, akkor semmiképp nem indulhat el a telepítő.
2.Az iTunest bármennyi gépre felrakhatod, az Apple ID-dat csatolhatod csak 5 géphez. iTunes>Account>Authorisation alatt nézelődj.
3. Vagy konvertáld át az adott képet .jpg-be, bár a legtöbb app a .tiff-et is kezeli vagy állítsd át az alapértelmezett fájltípust és készíts mentéseket a billentyűkombinációval (ez amúgy is alapból .png-be ment, de átállítható .jpg-re is), a Grab által mentett fájltípus nem állítható át .tiff-ről másra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24331) bandras0226 válasza Ragnar95 (#24330) üzenetére


bandras0226
aktív tag

1.
Se az aplications sem a launchpad-ben nincsenek. Letöltések, kuka, asztal szerteszét. Az FF ikonját kiraktam erre a ,,tálcára" vagy mire és a telepitő indul el vele utána az app.

2. Akkor ez szivás. Ez az utolsó gép amin használhatom az ID-mat azt irja. Régen amikor az iPhone 3G-m volt akkor még lehetett valahogy törölni a már nem használt PC-ket. Tudom mert akkor még megcsináltam. Csak már nem emlékszem hogy hogyan mert volt vagy talán 8 éve is.

Lehetséges lenne hogy kivették ezt a funkciót? Üzletileg indokolt lenne. Vegyél meg szépen mindent mégegyszer.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24332) Alex91 válasza bandras0226 (#24331) üzenetére


Alex91
félisten

User error...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24333) Ragnar95 válasza bandras0226 (#24331) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1. Azért, mert nem telepíted az appokat :U Dmg-t megnyitod, ott pedig vagy mutatja, hogy húzd be az appot az Applications mappába vagy elindul egy windowsról megszokott ablakos telepítő. Feltételezem nem indul telepítő, ergo fogd meg a dmg-ben található appot, másold át az applications mappába és ezzel meg is van a telepítés.
2. Nem véletlenül írtam azt a menüpontot amit, régebben ott volt a "Deauthorize all computers", most viszont csak egy "Deauthorize audible account" van helyette, ezt kéne megnézned, hogy pontosan mit is csinál...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24334) blakey válasza bandras0226 (#24331) üzenetére


blakey
titán

:W
A DMG.-t megnyitod és a benne lévő appot az applicatiopnsbe húzod ha van erre utaló nyíl vagy kétszer rálkikkelsz és telepíti magát. Minden dmg-ben egyértelműen le van írva (jelölve), ha a tálcára húzod akkor ne csodálkozz, hogy a telepítő indul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24335) TigerCat válasza bandras0226 (#24331) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Változtass jelszót, akkor mindenhonnan kiléptet. Ez a biztos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24336) cigam válasza bandras0226 (#24331) üzenetére


cigam
félisten

1. Mi a magyarázata hogy ide-oda szétszórva tartod programjaidat(pontosabban azok telepítőit)?
Erősen ajánlott a súgó/OS X-ről szóló könyvek olvasgatása.

2. iTunes-ban: Fiók-»Saját fiók megtekintése. Találsz itt egy Engedélyezett számítógépek sort. Itt tudod "resetelni", és megint 5 engedélyed lesz. Olvasni való.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24337) bandras0226 válasza cigam (#24336) üzenetére


bandras0226
aktív tag

1
Hozzá nem értő kezdő vagyok. Hétvégén lesz két hete hogy megvan a gép.

2.
Megnéztem az olvasnivalót minden megvan, csak nekem nincs ott a ,,Az összes engedély visszavonása" C. gomb. Az új iTunes van fent.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24338) cigam válasza bandras0226 (#24337) üzenetére


cigam
félisten

Üdv a lepénytéren ;-)

Nálam is a legfrissebb iTunes fut (tegnap frissült), és onnan másoltam ki:

Mivel nem értem el a limitet, nincs mögötte a törlés gomb.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24339) felsál


felsál
tag

A Mac naptárát hogy lehet szinkronizálni iPhone naptárral? Nekem gmail fiókon van.

(#24340) Ragnar95 válasza felsál (#24339) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lépj be a gmailbe OSX-en és iOS-en is és mindkettőn állítsd be, amikor a fiókot hozzáadod, hogy szinkronizálja a naptárat is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24341) koma106 válasza Alex91 (#24327) üzenetére


koma106
senior tag

Ha 60 helyett megúszom 30k-ból, akkor valószínűleg bevállalom. Csak a pasztázástól tartok.

-

(#24342) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy az apple által használt thunderbolt, működik minidp kábellel?
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#24343) blakey válasza hszilard666 (#24342) üzenetére


blakey
titán

[link] :K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24344) hszilard666 válasza blakey (#24343) üzenetére


hszilard666
veterán

Juhéjj köszi! :)) Már megijedtem hogy kell vennem még egy átalakítót 10K ért hogy tudjak külső monitort használni. :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#24345) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy iMac 27" Mid 2011-es monstrum. Mennyire problémás ebben a HDD-t egy újra kicserélni, illetve egy SSD-t pluszba beépíteni? Olvastam, hogy a 2010-es modelnél még kellett hőszenzort építeni pluszba bele, ennél a modellnél is szükséges?

(#24346) Alex91 válasza koma106 (#24341) üzenetére


Alex91
félisten

En a 2007-es iMac-emet probaltam lebontani. Aztan megertettem, hogy miert annyi a szervizdij amennyi :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24347) bandras0226 válasza cigam (#24338) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Akkor jó. Másképp értelmeztem azért volt a para. A .dmg-ket törölhetem? Vagy csináljak nekik mappát?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#24348) Ragnar95 válasza bandras0226 (#24347) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Törölheted őket, gondolom windowson se tárolgattad a telepítő fájlokat, miután telepítettél 1-1 appot.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24349) cigam válasza bandras0226 (#24347) üzenetére


cigam
félisten

Ha nem vmi spéci, fizetős, egyedi verzió, nyugodtan törölheted.
Pl. Én megvettem annó a Fission-t, azóta már kiadtak egy új generációs verziót, amire csak fizetős upgrade van. Mivel jó nekem a régi is, nem frissítettem, de a régi telepítője (ami gyakorlatilag maga a program), már nem elérhető a hivatalos oldalon. Tehát van róla biztonsági másolatom, ha valami gubanc lenne, legyen egy offline telepítő.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24350) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ma kaptam egy elég béna phising e-mail-t kétszer is ezzel a szöveggel:

"Kedves Vevő (k) ,

Mivel a legutóbbi frissítéseket kérünk sok az ügyfelek ,
hogy erősítsék meg információk .
Mi ügyelve arra, hogy mi a helyes információk a fájlt,
és hogy te a megfelelő teljes számlatulajdonos . Kérjük ,
jelentkezzen be az Apple ID hogy igazolja személyazonosságát"

A feladó a mail szerint: Apple <fritzcsaba@t-online.hu>
Gondolom ez vagy hamis, vagy bot.

Van a levélben egy gomb, ami "w w w . alenasstad . se" címre vinne.

....közben küldtem a címre egy figyelmeztető levelet, de ez jött vissza:

Final-Recipient: rfc822;fritzcsaba@t-online.hu
Action: failed
Status: 5.1.1
Diagnostic-Code: smtp;550 5.1.1 <fritzcsaba@t-online.hu>: Recipient address rejected: Recipient address does not exist

Ezek szerint hamisított e-mail cím.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.