Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) tm5 válasza wm2 (#23246) üzenetére


tm5
tag

Sziasztok,

Nagyon olcsón hozzájuthatnék egy 2009-es mac minihez amiben 2 GB RAM van. Ha felbővíteném 4 esetleg 8 GB-ra alkalmas lehetne ez a gép szoftverfejlesztésre? C++, swift-re gondolok...

Köszi.

(#23252) wm2 válasza tm5 (#23251) üzenetére


wm2
őstag

Igen.

Ozora <3

(#23253) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

2014 late Mac Mini esetében az SSD-re váltás garanciavesztéssel jár?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#23254) wm2 válasza Aaron14 (#23253) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Viszont 1. ha sata3 ssd-re cseréled, akkor hivatalos szervízben cseréltesd ki, akik adnak róla számlát, ebben az esetben az Almárium elnéző, de probléma esetén a hdd-t vissza kell tetetni, ami plusz pénz 2. PCIe SSD esetén tehetsz bele eredeti Apple cuccokat, ami nem éri meg már mondom 3. utángyártott mehet bele PCIe-ből de ez is garancivesztéssel jár

Átlag user számára elég a sata3 ssd.

Ozora <3

(#23255) Torzo02


Torzo02
csendes tag

Sziasztok!

Két font-ot szeretnék megtalálni "Lao MN Regular" valamint "Clarendon". Ezt a két betűtípust Mac alatt használták és nekem PC platform alatt kellene megszereznem. Sajnos még azt sem találom, hol vehetem meg.

Lényeg, hogy legyen magyar ékezetek, az interneten elérhető Lao UI és Clarendon UI ezért nem alkalmas.
Szerintem egy mac-es Illustrator vagy Photoshop alatt lehet ez a betű alapból, nem hiszem, hogy a file gyártója külön vett volna fontokat.

Segítséget köszönöm.

(#23256) tm5 válasza wm2 (#23252) üzenetére


tm5
tag

Köszi a választ,

esetleg tudtok ajánlani memória márkákat ami jó bele? annyit tudom hogy DDR3 1067 MHz-es kellene.
Pl elmenne valami standard 1333 MHz-s Kingstonnal is? Azt valszeg olcsóbban lehetne szerezni...

(#23257) wm2 válasza tm5 (#23256) üzenetére


wm2
őstag

Jah. Ha visszafele kompatibilis.

Ozora <3

(#23258) Torzo02 válasza tm5 (#23256) üzenetére


Torzo02
csendes tag

Korábban volt egy Macbook pro-m 2010-es gyártású. Hasonló ötletem volt 2 GB DDR ramot 4 GB-ra akartam tunningolni. 1067 Mhz volt csak jó bele. Nem véletlenül drágább mint az 1333 Mhz.

Én figyelmetlen voltam, vettem bele 1333 és buktam, mert el se indult. A Mac elve, hogy minden egy herzen működik, ezért stabil. Nézz nagyon utána, hogy neked mit enged be a géped és csak azt veheted meg bele.

Legalább is saját példámból okulva tanácsolom.

Üdv.: K

(#23259) tm5 válasza Torzo02 (#23258) üzenetére


tm5
tag

Köszi, tkp, ezekre a tapasztalatokra vagyok kiváncsi.... :)

(#23260) rol33 válasza Chal (#23250) üzenetére


rol33
aktív tag

ez az, hogy nem régi a noti, win 8.1 van rajt, és ami az érdekes volt h a nagyobbik partícióval nem is tudott mit kezdeni, olyan hibaüzit írt, amit lassan 20éves wines pályafutásom alatt sosem láttam...még nem volt időm, de azért majd lepróbálom az mbr-t is :) mindenesetre nagy cumi volt az biztos... ;]

[ Szerkesztve ]

®

(#23261) istvan170


istvan170
aktív tag

Launchpad appban van két ikonom. Messenger web meg Facebook social news. El sem indulnak, azt se tudom mik azok. Egyszer fent volt a Google Chrome, talán azzal került oda. Hogy tudnám levenni? Csak ott látszanak, semmilyen alkalmazás nem látja a programok közt. Mac mini - El capitan, ha ez számít.

(#23262) blakey válasza istvan170 (#23261) üzenetére


blakey
titán

Telepítsd a Chrome-ot és távolítsd el az appokat. Utána törölhető a Chrome is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23263) TigerCat válasza istvan170 (#23261) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Home könyvtáradban az Alkalmazások közt keresd meg, majd töröld és kész.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23264) madle válasza TigerCat (#23263) üzenetére


madle
őstag

Igen, nekem is a Home könyvtáras törlés oldotta meg, csinált egy csomó Google ikont, ami csak a Chrome-on keresztül vezetett a konkrét weboldalra.

(#23265) istvan170


istvan170
aktív tag

Kösz mindenkinek! Törlés a home-ban megoldotta.

(#23266) blakey válasza istvan170 (#23265) üzenetére


blakey
titán

Egyébként ha van vagy volt Chrome app Launcher akkor a jobb klikk és uninstall is működött volna. Telefonról nem jutott eszembe más megoldás. A lényeg, hogy megvan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23267) madgie


madgie
titán

Na ez mi a csuda lehet? Nem először csinálja, hogy egyszer csak elmegy a kép, aztán a power gomb masszírozásán kívül semmire sem reagál a Mini :(

(#23268) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges, hogy nem jó topic-ba írok, ez miatt bocsánat mindenkitől, de olyan problémám van, hogy adva van egy AirPort Extreme, és egy A-DATA CH10-es külső winchester.
A Macbook Pro-n beállítottam hogy Time machine-al csinálja a backupokat a rendszerről arra a winyóra, azonban, a gond ott kezdődik, hogy egy bizonyos idő után (másolás/terhelés alatt) "eldobja" az AirPort a külső drive-ot.. vagyis nem eldobja, csak nem enged rá írni, így nem tudja folytatni a biztonsági mentés, csak ha újraindítom az AirPort-t... :(
A HDD-nek nincs baja, simán a MBP alatt kipróbáltam, és ott hiba nélkül ment minden (nagyobb sebességgel)..

A segítséget előre is köszönöm!

MZ

(#23269) madgie válasza madgie (#23267) üzenetére


madgie
titán

Áh, most nézem, hírhedt kernel panic. Fasza, mi ez, Windows? :(

(#23270) blakey válasza madgie (#23267) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, de nem amiatt az biztos. Nekem csak 2X volt újraindulásom, akkor is túpörgettem a procit.
most megnéztem és nálam is van ilyen üzenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23271) madgie válasza blakey (#23270) üzenetére


madgie
titán

Nekem komoly terhelés alatt sosem indul újra :(

(#23272) blakey válasza madgie (#23271) üzenetére


blakey
titán

Nyilván felhasználás függő is na meg a programok sem ugyanazok, nekem 2X volt ilyen, de akkor már nagyon meleg volt a gép, de a környezet (levegő) is meleg volt. Ilyenkor nekem újraindult a gép.
Mostanában egész jól működik minden (kopp-kopp).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23273) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Hozzáértők véleménye érdekelne igazán hogy az én kis öreg MacBook White-om el e bírná a Mavericks-et.
Logic 10 miatt lenne fontos, bár így sem élet halál kérdés.. viszont ha lehetne akkor válatnék 9-ről 10-re csak ugye a Logic 10 minimum 10.9.5-öt kér nekem pedig 10.7.5-öm van...

Mit gondoltok, megéri megpróbálni? Attól félek hogy a videókártya gyengesége miatt lassabb lenne a gépezet Mavericks-el mint Lion-al, de lehet hogy én gondolom rosszul.

Szóval várom a véleményeket, mert én ilyen téren nem rendelkezem sok tudással. Előre is köszönöm ha valaki időt fordít rám! :)

Mac-em:

MacBook White A1181
Core 2 Duo 2,16Ghz
4GB DDR2
500GB
Intel GMA950

(#23274) Ragnar95 válasza gamer187 (#23273) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudsz frissíteni, túl régi a géped, a 10.7.5 a maximum, amit támogat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23275) cigam válasza mZoleee (#23268) üzenetére


cigam
félisten

Airport hibanapló mit mond miért hisztizik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23276) talamasca


talamasca
senior tag

Van valaki, aki rendelt már az iconstore-ból?
Elvileg nem lehet probléma, mivel kipróbálhatod a terméket, de azért megkérdezem.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23277) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ma érkezett meg az Apple.hu-ról rendelt Mac Mini és csalódottan tapasztaltam, hogy az alja attól is összekarcolódik, ha rálehelek. Ez típushiba vagy mit lehet ezzel kezdeni? Ki lehet cserélni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#23278) cigam válasza Aaron14 (#23277) üzenetére


cigam
félisten

Tegyél rá védőfóliát, ahogy a telókat szokták babusgatni ;]
Az, hogy megkarcolod, nem garanciális probléma. Amúgy mit csináltál vele? Fotózd le.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23279) Aaron14 válasza cigam (#23278) üzenetére


Aaron14
őstag

Nyilván nem garanciális probléma, tehát fizetnék a bottom cover cseréért. Nem az enyém a készülék, de mivel én okoztam a kárt, ezért köteles vagyok azt kijavíttatni vagy megtéríteni. Én ugyanezt elvárnám, ha valaki megkarcolná a MacBook Pro-mat.

Egyébként semmi extrát nem csináltam vele. Leraktam az asztalra és kicsit előrébb húztam. Az asztal nem volt poros, csak annyira, ami még teljesen természetes.

Kérdés, hogy a cserével elvész-e a garancia.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#23280) madle válasza Aaron14 (#23279) üzenetére


madle
őstag

az szép, annak nincs az alján olyan tappancs mint a Macbookoknak?

De látom, van, egy nagy :D Ha én lennék a tulaj, nagyon nem érdekelne, ha épp az alján lenne egy karc..

[ Szerkesztve ]

(#23281) madgie válasza Aaron14 (#23277) üzenetére


madgie
titán

Az ilyen, tiszta karc lesz mindentől, de nincs szem előtt.

(#23282) Aaron14 válasza madle (#23280) üzenetére


Aaron14
őstag

Engem zavarna és őszintén, ki is fizettetném azzal, aki okozta.

10.000 Ft a csere. Odaadom a tulajnak és majd azt kezd vele, amit szeretne. Így tiszta a lelkiismeretem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#23283) madle


madle
őstag

Sziasztok,

valaki használ Parallelst for Students verziót? Mert jelenleg az apple.hu-n beszerezhető 13.000Ft-ért, próbáltam utánajárni, hogy mi a különbség a teljes verzió és az academic között, de elvileg semmi. Annyi, hogy olcsóbb mert fél áras.
Ti is így tudjátok, hogy nincs különbség?

(#23284) Blaise válasza madle (#23283) üzenetére


Blaise
veterán

Ugyanaz, mint a sima, csak diákok vásárolhatják meg és használhatják.

(#23285) degas2428


degas2428
tag

Sziasztok!

Egy iMac megvásárlásán töröm a fejem. Semmi különösre nem használnám csak napi használat: internet, word, exel, youtube, film, képek manipulációja. Egy 2015-ös iMac 21,5" i5 2,8 GHz, 8 GB Ram ill. 1TB Fusion drive vagy SSD (ezt még nem tudom). Azon is gondolkodtam, hogy olcsóbban megúsznám ha használtat vennék de nem tudom a típushibákat ill. még jobb lenne amennyiben ki tudnék fogni egy 2014-es Fusion drive-ost mert azt olvastam, hogy abban még 128 GB SSD van a mostani 24 GB helyett. Hol találhatnék régebbi típusokat? Lehetőleg újakat. Esetleg Ebay?

A Magic Mouse2 vagy a Magic Trackpad2 a jobb választás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#23286) Ragnar95 válasza degas2428 (#23285) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

APR-eknél nézelődj, de általában csak addig árulják a kifutó modelleket, amíg a készleteket ki nem söprik, így esélyes, hogy mostmár sehol sem találsz 2014-es gépet újonnan.
Mindenképp Magic Trackpadet vegyél, a programozható gesztusok eszméletlenül megkönnyítik a használatot és ezek csak a Trackpaddel érhetőek el, ráadásul a Magic Mouse ergonómiailag is elég rosszul lett kivitelezve.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23287) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Létezik utólag beszerezhető magyar, num résszel ellátott billentyűzet iMac-hez?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23288) megema válasza Blaise (#23284) üzenetére


megema
őstag

Ha megveszem a diák változatot, de x idő múlva már nem leszek diák, akkor használhatom tovább legálisan, vagy hivatalosan upgradelnem kellene? Nem igazán találok erről információt. Pl. Windowst újratelepítés nélkül bármeddig használhatok tudtommal.

(#23289) madle válasza megema (#23288) üzenetére


madle
őstag

Azért kérdeztem én is mert az apple.hu-n szerintem igazolás nélkül meg lehet venni a diák változatot. Legalább is kosárba tettem és csak meg kell rendelni, ennyi.
Egyébként az onthehub van kapcsolatban a tisztaszoftver programmal, ahonnan regisztrációval lehetne beszerezni a diák szoftvereket.

(#23290) TigerCat válasza runner 125 (#23287) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Persze: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23291) blakey válasza runner 125 (#23287) üzenetére


blakey
titán

Ahogy előttem írták, létezik, sőt vezetéknélküli is ha nem tévedek, de bármelyik "márkásabb" cuccal is kompatibilis, én most egy Logitech K230-cal nyomom. :) Gyári meg pihen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23292) TigerCat válasza blakey (#23291) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Numerikus vezeték nélküli nem létezik, de vehetsz hozzá külön BT-os numerikus részt. Sajnos azonban a kombinált billentyűkombinációk nem működnek a kettőn, tehát csak önálló eszközként használható. Szerencsére nekem bejön a kicsi billentyűzet, mert így közelebb van az egér és kényelmesebb. Ha éjjel-nappal Excelbe pötyögném a számokat, akkor inkább vezetékeset vennék mindennel felszerelve.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23293) Ragnar95 válasza blakey (#23291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a probléma, hogy nem igazán létezik Mac kiosztású 3rd party billentyűzet, márpedig engem például zavarna, hogy a ctrl és cmd gombok fel vannak cserélve...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23294) blakey válasza TigerCat (#23292) üzenetére


blakey
titán

Volt a régi műanyag változat még az alu előtt. :D
Nekem sincs egyikkel sem bajom, de a Logitech sokkal tovább bírja.

(#23293) Ragnar95
Minden normálisan működik, egyedül az "alma" bill.-t a "windows" bill. jelöli, minden a helyén van és a rendszer tökéletesen felismeri.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23295) TigerCat válasza blakey (#23294) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, ez nem jutott eszembe, bár nem is vennék. A lapos billentyűzeteket szeretem. Windows-hoz is azt használtam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23296) Ragnar95 válasza blakey (#23294) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jól rémlett nekem, hogy valami nem stimmel, most képek alapján be is igazolódott a gyanúm, az alt és a windows gomb fordítva helyezkednek el a wines billentyűzeteken, mint a Maceseken a cmd és alt.
Amikor még anno hackliztam, én is használtam egy darabig wines billentyűzettel OSX-et, de számomra megváltás volt az Apple bill.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23297) blakey válasza Ragnar95 (#23296) üzenetére


blakey
titán

Ezt használom (természetesen magyar kiosztású) és az első 3 nap után nekem tökéletes, semmi gondom nincs vele, pedig azt hittem, hogy nem fog tetszeni, de most úgy vagyok vele, hogy hibátlan a unifying megoldás is, az egér full programozható, Trackpad hiánya is kipipálva. Ha megunom akkor vissza az alma kombóhoz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#23298) runner 125 válasza blakey (#23291) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23299) coksone válasza talamasca (#23276) üzenetére


coksone
csendes tag

Szia!

Én már többször rendeltem az iconstore.hu-tól, először még november végén. Nekem gyanús volt az alacsony ár, de én is olvastam, hogy fizetés előtt kipróbálhatom, ettől nem láttam benne rizikót. 2-3 napra rá jött meg a rendelt MacBook, a futárszolgálatos tényleg megvárta míg kibontom és kipróbálom, garanciát online lecsekkoltam aztán fizettem. Azóta még 2 terméket rendeltem, mind a kettővel ugyanez volt a helyzet. Több ilyen webshop kellene itthonra...

(#23300) cigam


cigam
félisten

HitFilm 3 Express
Videó szerkesztő: több videó és hang sáv, vidd és dobd átmenetek, animált címek, hangkeverés, és így tovább.
Korlátozott ideig ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.