- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- No Voice in the Galaxy
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- Klaus Duran: 2025 dude
- sh4d0w: Palpatine - A Terv
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rimuru
veterán
válasz
davidvarga #26499 üzenetére
man fold
-
Frawly
veterán
válasz
davidvarga #26496 üzenetére
Szerintem szabályos kifejezéssel megoldható (regexp), de egy mintát mutass a .txt-ből, meg hogy milyenre szeretnéd tördelni, mert az 64-32-64 nem világos, karakter, vagy szó, vagy mi a mértékegység.
-
togvau
senior tag
Az mitől van, hogy egy monitor nélküli, (SSH-ból kezelt) linuxos gépnél, ha megszakad a fizikai ethernet kapcsolat (kábel kihúzás, router/switch áramtalanítása amibe be van dugva), akkor ha vissza is áll a fizikai kapcsolat, és világít mind2 eszközön a link led, mégsem lehet többé elérni a fix ip-s gépet, csak ha újraindítom ( monitor, és rá kötött billentyűzet híján áramtalanítás, majd vissza).
A gépen valami fura ethernet cucc van, ami minden indításkor random mac címet kap, de ezt leszámítva nincs gond vele.
-
davidvarga
tag
Sziasztok. Lehetséges linuxon egy txt fájl sortörése? Konkrétan 3 különböző hosszúságú sorba szeretném tördelni. Vagy átkonvertálni másik formátumba a megadott sortörési adatokkal? Pl csv.
Pl egy 64 32 és megint 32 sorba szeretném látni ami most egy sorban van. -
-
Hogyan tudnék a jelenlegi libtorrent verzióról a 1.0.9-re visszatérni? Az új verzió nem működik hibátlanul, neten pedig többen is visszatértek, és onnantól jól működik.
Deluge webkliens nem megy
-
#73749248
törölt tag
válasz
vargalex #26486 üzenetére
Már nem tudom. Közben kiderült, hogy megfeledkeztem arról, hogy az ubuntum supportja két nap múlva lejár, upgrade-eltem 17.10-re, most a legtöbb DNS-sel, routerrel kapcsolatos dolog működni látszik.
Viszont tegnap még elkövettem valamit "nmcli configuration edit", amivel gyakorlatilag semmit nem csináltam, mert a beírt változtatásokat visszaírtam olyanra, amilyen eredetileg volt, ehhez képest utána már működött pár olyan névfeloldás, ami korábban nem.
Szóval zűrös az egész, én meg csak kapkodok, mert egész mással foglalkoznék, de mindig jön valami ilyen.
Mindenesetre most úgy tűnik, hogy inkább az Ubuntu networkmanagere volt hülye, csak valamiért érzékenyen reagált a router fw cseréjére. -
davidvarga
tag
valaki aki ért a java scriptekhez? Találtam egyet ami majdnem úgy működik ahogy nekem kéne csak itt nem konkrét szöveget keres ebben kéne segítség. előre is köszi.
-
#73749248
törölt tag
válasz
davidvarga #26483 üzenetére
A wget, ha lenne hely, akkor az egész internyetet letöltené
Szerintem jobban jársz, ha megnézed a wget --help kimenetét és a man-t, mert én csak tudom, hogy van ilyen lehetőség, de rekurzív letöltésre nagyon ritkán használtam, akkor is mindenféle trükközés nélkül, egy, max. két szintig engedve (szint=linkről töltött oldal linkjeinek a feldolgozása)
Persze, ha valahol pl. javascripttel vannak betöltve az oldalak, azokkal már nem boldogul, mert JS motor nincs benne. -
#73749248
törölt tag
válasz
davidvarga #26480 üzenetére
Hackeléssel és hasonlókkal nem foglalkozom, fogalmam sincs, a dirb hogy dolgozik (már feltéve, hogy a Kali linux eszközére gondolsz, ami azt hiszem, sok "érdekes" dolgot tud).
Fapados módszer: wget segítségével letölteni az oldal tartalmát egy limitált mélységig és abban kutatni grep, awk, perl stb. használatával.
Ez se tökéletes, de jobb tippem nincs és ahogy elnézem a releváns válaszok mennyiségét, nem is nagyon van más, közkézen forgó eszköz erre.De nem tudom, a google "site:" mágiáját ismered-e... Ha a kereső kifejezésbe írsz egy olyat, hogy site:domain-neve, akkor csak arról az oldalról származó találatokat ad.
Persze feltéve, hogy az oldalak indexelve vannak. -
#73749248
törölt tag
-
davidvarga
tag
válasz
#73749248 #26475 üzenetére
Hát nem erre. Konkrétan ha van egy 100 oldalas weblap és axon akarok megkeresni egy konkrét szöveget, de nem szeretném mind a 100 lapot végig kattinta. Erre kéne valami automatikus megoldás mint ahogy a dirb szkenneli a weblapokat csak én nem egy konkrét szöveget szeretnék rajtuk megtalálni
-
-
-
#73749248
törölt tag
válasz
davidvarga #26474 üzenetére
böngésző, URL-be https://google.hu nem jó?
Elvben jó kellene, hogy legyen, de gyanítom, nem pont erre gondoltál.
Mi lenne a konkrét feladat? -
davidvarga
tag
Sziasztok! Van linuxra olyan script vagy program ami egy weboldal oldalaiban keres egy konkrét szöveget?
-
sonar
addikt
Sziasztok,
Egy csomagos kérdésem lenne. Vhol olvastam róla, de elfelejtettem és nem is találom a megfelelő kulcsszót.
Hogyan van az megoldva, hogy ha tolok egy yum install mysql-t (apt-get install mysql) akkor honnan tudja pontosan, hogy melyik rpm-et/deb-et kell felrakni -
#73749248
törölt tag
válasz
sh4d0w #26466 üzenetére
Azért ez a dolog egyre érdekesebb.
Most meg a laptopomon futó virtuális gépben nem volt névfeloldás.
Aztán lassan az is kiderült, hogy nem az a baja, ami abban a bugreportnak indított társalgásban szerepelt.
Továbbra se tudom/értem, mi köze a router fw-nek a történethez, de tény, amíg ott a korábbi verzió futott, addig nem volt gond vele.
Most van.Ez egy ubuntu 17.04, a systemd-s névfeloldás nagyjából működik rajta, ha a router névszervere már felvette a saját listájára a lokális gépek neveit.
A korábban használt toolok (dig, host, nslookup) nem annyira. Timeoutra mennek.
A /etc/resolv.conf-ban valamiért a 127.0.1.1 szerepel DNS-ként. Na ott mintha nem lenne semmi.
Átírva (a figyelmeztetés ellenére, mert ez generált fájl) a resolv.conf-ban a DNS-t 127.0.0.53-ra már minden szép és jó, az említett virtuális gép is rendbejön.
A resolv.conf-t a network manager tölti ki, nem tudom, milyen indíttatásból tesz bele 127.0.1.1-t, mikor automatára van állítva, a router meg a saját címét küldi default DNS-ként.
No mindegy, végülis sikerült workaroundot találni a problémára, de itt valami óriási katyvasz van.
És nagyon zavar, hogy ennyire érthetetlen. -
#73749248
törölt tag
Meguntam, hogy csak khm... intuitív alapon (
) használok systemd alapú rendszereket, beírtam w gugliba, hogy systemd tutorial.
Az elsők egyike: https://www.linux.com/learn/understanding-and-using-systemdHát nem tudom... ilyen indítással... ahelyett, hogy a lényeggel foglalkozna a kedves szerző, elsírja a bánatát, hogy milyen sokan hadakoznak ellene, hogy Linus Torvalds kitiltotta az egyik systemd fejlesztőt a linux kernelből(????).
Nincs valami hasznosabb olvasmány erről? Rengeteg tutorial van, de szinte mind kimerül a journalctl és a unitok kezelésének ismertetésében, olyan dolgokról, hogy (csak PÉLDA!!!!) mi változott a systemd miatt a névfeloldásban, meg úgy általában az egészben... ilyet csak ezt találtam eddig (már ha eljut ilyen mélységig...)
A debian wiki elég kevésnek tűnik.
Mondjuk azt sem értem, hogy 2014-ben olyan systemd alkatrészekről írnak (cgls, analyze stb) amik még a 17.10-es ubuntuban sincsenek (Debian9-t még nem néztem meg) - vajon miért? -
#73749248
törölt tag
A systemd-vel semmi bajom, az arrogancia, az emberi hülyeség az, ami ebben a linuxos herripotter klónban zavar.
Nem ez az első eset és valószínűleg nem is az utolsó, amikor jó eséllyel személyesen az ő hülyeségének köszönhető dolog rongálja az idegeimet. Anno volt egy mondás, miszerint "It's not a bug, it is a feature". Nem tudom, honnan ered, azt sem, hogy pontosan mikorról (szerintem P. még nem is élt, mikor ez keletkezett), de kb. jellemzi az illető munkásságát. -
-
#73749248
törölt tag
-
#73749248
törölt tag
válasz
sh4d0w #26455 üzenetére
Hát kezdem érteni, miért lett poettering úr sok helyen nemecsekesítve és idézőjelbe téve az "úr"...
A konkrét megoldást egyelőre nem tudom, de egyre cifrább ez az egész sztori.
Felraktam egy ubuntu 17.10 szerverre egy dnsmasq-ot, beállítottam rajta pár nevet teszt céllal, a routernek megmondtam, hogy ennek a szervernek a címét adja át a klienseknek, mint DNS címet, ettől kezdve a notebookomon az általános névfeloldás megy a lokális címekre is.
Tehát ping, ssh stb. működik, systemd-resolve szintén. Ellenben továbbra sem jó a host, dig, nslookup (asszem, ezeket hívják valahol bind9 toolnak).
Szóval kerülőút van, csak k.ra nem értem, hogy ilyenkor mi történik, és mindehhez mi köze a routeren futó dnsmasq-nak, ami kb. ugyanaz, mint ami a virtuális szerveren fut... -
Rimuru
veterán
-
válasz
#73749248 #26457 üzenetére
Semmilyen asztali OS-en nincs semmi az asztalomon. Windowson a Start gomb - program első pár betűje - enter, Linuxon Alt-F2 - program első pár betűje - enter (OS X-en is beállítottam ugyanezt). Ennél csak a dedikált, globális gyorsbillentyű a gyorsabb, ahová Win+1, 2, stb-re szoktam beállítani a legsűrűbben használt programokat.
Elképzelni sem tudom hogy miért akarnék az asztalomon ikonokra kattintgatni.
-
#73749248
törölt tag
http://www.omgubuntu.co.uk/2018/01/gnome-desktop-icons-removed-3-28
Ezeknél is elmentek otthonról?
(Még nem olvastam végig a kommenteket, nem tudom, mi, mennyire és hogyan igaz ebből) -
#73749248
törölt tag
válasz
sh4d0w #26455 üzenetére
Amennyire tudom, az alap egy Tomato, nincs köze a hagyományos linux disztribuciokhoz, épp ezért mentes a systemd-től.
Közben megnéztem, valami lldpd jelent meg a logokban, ami eddig nem volt, minden más változatlannak tűnik.
Nem hinném, hogy ennek sok köze van hozzá, de ki tudja...No mindegy, egyelőre megy vissza valami régebbi. Vagy gyári vagy merlin, ennyit nem ér nekem az új.
-
-
#73749248
törölt tag
válasz
sh4d0w #26453 üzenetére
Köszi, ezt megtaláltam, de vagy nem tudok eléggé angolul, vagy nem magyarázza, hogy mi köze ennek az új router fw-hez. (Majd átolvasom újra azért)
Asus ...382...-ről frissítettem ...384...-re. 382-vel még jó, 384 alatt már nem, holott a nem systemd-s névfeloldás működik.
Van valami tipped?Sajnos nem tudom, hogy az ú.n. AiMesh miatt mi új bug került a fw-be. Láttam új üzeneteket... ... .... na jó, folyt.köv., ha bekapcsoltam a gépem, ott látom a router logokat is. Valami új démon jelent meg, ll kezdetű névvel, de nem jut eszembe.
-
-
#73749248
törölt tag
Systemd (teli vele a hócipőm...
) névfeloldási gondom van, de elképzelni sem tudom, hogy merre keressek.
Korábbi Asus fw-rel relative normálisan működött, amennyire az Asus-tól telt. Most felraktam a legfrissebb verziót, azóta a 17.04-es Ubuntun nem működik a lokális(!) névfeloldás.
Ha internetes nevet kell feloldani, akkor megy gond nélkül, ha lokálisat, akkor timeout a válasz.
DNS-ként a router címét kapja az összes gép a DHCP szervertől.
A szerveremen 16.04 van, ott nincs gond.
A laptopon 17.04, itt megakad, de nem tudom, hogy mi.
Néztem wiresharkkal, ha a /etc/systemd/resolved.conf-ban az LLMNR=yes van beállítva, akkor látok néhány LLMNR csomagot kimenni, de válasz nem jön ha egy dig, host v. nslookup segítségével próbálok kérdezősködni.
Ha LLMNR=no, akkor egyáltalán nincs ezzel kapcsolatos hálózati forgalom kifelé (lo-t nem néztem).
Itt megállt a tudományom.
Hibaüzenet nincs a timeouton kívül.
Valami tipp, hogy mit nézzek, hol keressek?Ja, ha közvetlenül a routerhez fordulok(host nev 192.168.1.1), akkor működik, a systemd-resolve --status szerint a wifi interfészhez a router tartozik DNS-ként.
-
bambano
titán
használ mostanában valaki md raid1-et nbd-vel? mennyire stabil?
-
bambano
titán
válasz
kmisi99 #26449 üzenetére
a kérdéssel átfáradsz a megfelelő windows topicba, mert ez ottani probléma.
hint: a windows azelőtt kéri a jelszót, hogy bármiféle kapcsolatba kerülne a linuxszal, nyilván, hiszen jelszó nélkül nem is tud kapcsolatba kerülni. következmény: egy olyan rendszer, amivel nincs kapcsolatban, nem focizik a problémában.a rendszergazdának igaza van
-
kmisi99
addikt
Sziasztok, adott egy kisvállalati céges linux szerver. Azon belül samba megosztás. A dolgozók 90%-nak a windows megjegyzi a jelszóját, a maradék 10%-nak minden reggel be kell irkálni a 16 karakteres jelszót. Ez számítógép és oprendszer független. Windows újratelepítésével, és új géppel is ugyan ilyen. Szóval szinte biztos hogy valami a felhasználónak a samba beállításainál lehet rossz. A rendszergazda nem foglalkozik vele, nekem nincs közvetlen hozzáférésem, hogy ránézzek. De ha meglenne mi a hiba akkor megkérném hogy állítsa át.
-
#73749248
törölt tag
squidGuard-ban tud valaki segíteni?
A doksija nem tűnik túl bőbeszédűnek és a konfigurálása nem egyértelmű számomra.Ha url-t akarok szűrni, az csak a teljes egyezőséget vizsgálná? Nem hinném, de valami nem kerek vele, mert nem törődik az oda írt feltételekkel.
dest ads {
domainlist ads/domains
urllist ads/urls
expressionlist ads/expressionlist
log adblock
}Ez lenne a blokkoláshoz használt részlet a konfigból.
Az urls tartalma egyetlen szűrendő domain neve, pl.
doubleclick.netFinoman szólva tojik rá.
Ha az expressionlist-be teszem ugyanezt, már jobb a helyzet, ebben a formában blokkolja.
De ha dobuleclick.net/ van benne, már nem. Ha ^(.*doubleclick.net)/.*$ van benne, az sem blokkol.Mit rontok el? (a doubleclick.net csak egy kiragadott példa, több domainnel próbálkoztam, egyikkel sem jött össze)
-
Frawly
veterán
válasz
#61392896 #26445 üzenetére
Vannak erre converterek, amik fizikai gép Windows-telepítéséből virtuális gépet konvertálnak. Elvileg működhet, ha be tudod aktiválni, mert a hardverváltozásokat észre fogja venni. Már nem emlékszem, hogy Virtualboxnál hogy hívják ezt a megoldást, de van ilyen VMware-re is. Plusz már régóta csak KVM QEMU-s megoldást használok Linux alatt, és arra szerintem nincs ilyen.
Igazából a virtuális gép semmiben nem más, mint a fizikai gép. Semmi köze a linuxhoz, még akkor sem, ha linuxon virtualizálsz. Valamelyik windowsos vagy virtuális gépes topikot javaslom a téma mélyebb megvitatásához.
-
#73749248
törölt tag
válasz
#61392896 #26442 üzenetére
Az a baj, hogy a kérdésed független a linuxtól, bármennyire is linuxon hostolnád.
Belülről egy virtualbox guest (elvben) egyforma akár linuxon, akár Mac-en, akár Windows-on futtatod, így a windows-od számára is mindegy kellene, hogy legyen.
Nekem tavaly a MS support telefonon azt mondták, hogy a fizikai vasra aktivált Windows-t nem lehet virtualizált környezetben újra aktiválni. Nem próbáltam ki, mert végül a gépet és a windows-t is kukáztam. -
bambano
titán
válasz
#61392896 #26440 üzenetére
elsősorban a biosban található uuid-et figyeli.
sose virtualizáltam virtualboxban se windowst, se semmit, de ha ott van olyan beállítás, hogy uuid, és az mindig fix, akkor működni fog.
persze ha másik topicban kérdezted volna, ott azt válaszolnák, hogy az újabb w10-es buildek már elfogadják a w7-es serialokat is... -
#61392896
törölt tag
-
-
#61392896
törölt tag
Sziasztok!
Szeretném a jelenlegi windows10-emet (jogtiszta w7-ről upgradelve) Virtualbox alatt futtatni.
Lehetséges? Ha igen, akkor mik a lépések? -
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26435 üzenetére
Megbeszéltük, hogy felesleges fordítano, ha már van. Próbálkozhatsz más verzióval, de nagyon valószínű, hogy hardveres hibád van. Azért tünedezik el a cucc.
-
MasterMark
titán
válasz
Frawly #26434 üzenetére
Ubuntu MATE, már írtam.
Ezt a fajta fordítást is megpróbálom majd, köszi.
Update-upgrade már ezerszer megvolt, friss minden.
-
Frawly
veterán
válasz
MasterMark #26378 üzenetére
Itt valami nem kerek. Azt értem, hogy RTL8188EU WLAN kártya/stick. Az is világos, hogy PowerPC-s iMac-ről van szó. Az viszont már nem tiszta, hogy milyen disztró, talán Mint a Cinnamonból ítélve? Hányas verzió? A 4.4-es kernel nem mai.
Egyébként az általad használt git-es oldalon világosan írják hogyan kell fordítani, nem úgy, ahogy te csinálod:
make all (nem csak sima make)
sudo make install
sudo dkms add ./rtl8188eu
sudo dkms build 8188eu/1.0
sudo dkms install 8188eu/1.0kernel headersből meg ahogy már írták az (uname -r) alapján megadott verziót kell telepíteni. Az egész művelet előtt nem ártana, ha az összes fent lévő csomagot is frissítenéd (apt-get update && apt-get upgrade)
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26430 üzenetére
Olyat tud a hardver, hogy elromlik.
Másik linuxos gépben is megtesztelhetnéd. Amit mondanak, az aktív hub is segít. De ha usb kimeneten ennyire ingadozik az áram, akkor nem jósolok hosszú életet a gépnek. Mondjuk kondit cserélni nem lehetetlen. Egy jó szaki kell hozzá.
-
bambano
titán
válasz
MasterMark #26429 üzenetére
az eltűnésének az oka lehet az is, hogy a gép usb portja nem bírja meghajtani árammal.
ezért javasoltam, hogy ha tudsz, szerezz egy olyan usb hubot, aminek saját tápja van és dugd abba. -
MasterMark
titán
Csinaltam egy ujrainditast, most bedugas utan latszik egy ideig, aztan eltunik.
imac@imac-desktop:~/Desktop$ lsusb
Bus 001 Device 004: ID 04b4:0101 Cypress Semiconductor Corp. Keyboard/Hub
Bus 001 Device 003: ID 1532:0042 Razer USA, Ltd
Bus 001 Device 002: ID 05e3:0606 Genesys Logic, Inc. USB 2.0 Hub / D-Link DUB-H4 USB 2.0 Hub
Bus 001 Device 006: ID 2001:3311 D-Link Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
imac@imac-desktop:~/Desktop$ lsusb
Bus 001 Device 004: ID 04b4:0101 Cypress Semiconductor Corp. Keyboard/Hub
Bus 001 Device 003: ID 1532:0042 Razer USA, Ltd
Bus 001 Device 002: ID 05e3:0606 Genesys Logic, Inc. USB 2.0 Hub / D-Link DUB-H4 USB 2.0 Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
imac@imac-desktop:~/Desktop$ dmesg | tail
[ 293.304084] hid-generic 0003:1532:0042.0004: input,hidraw0: USB HID v1.11 Mouse [Razer Razer Abyssus] on usb-7c70:01:0b.2-3.3/input0
[ 293.374358] usb 1-3.4: new low-speed USB device number 9 using ehci-pci
[ 293.478888] usb 1-3.4: New USB device found, idVendor=04b4, idProduct=0101
[ 293.478910] usb 1-3.4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[ 293.478921] usb 1-3.4: Product: Cypress USB Keyboard / PS2 Mouse
[ 293.478930] usb 1-3.4: Manufacturer: Cypress
[ 293.502246] input: Cypress Cypress USB Keyboard / PS2 Mouse as /devices/pci7c70:00/7c70:00:02.0/7c70:01:0b.2/usb1/1-3/1-3.4/1-3.4:1.0/0003:04B4:0101.0005/input/input4
[ 293.559124] hid-generic 0003:04B4:0101.0005: input,hidraw1: USB HID v1.00 Keyboard [Cypress Cypress USB Keyboard / PS2 Mouse] on usb-7c70:01:0b.2-3.4/input0
[ 293.569175] input: Cypress Cypress USB Keyboard / PS2 Mouse as /devices/pci7c70:00/7c70:00:02.0/7c70:01:0b.2/usb1/1-3/1-3.4/1-3.4:1.1/0003:04B4:0101.0006/input/input5
[ 293.622812] hid-generic 0003:04B4:0101.0006: input,hidraw2: USB HID v1.00 Mouse [Cypress Cypress USB Keyboard / PS2 Mouse] on usb-7c70:01:0b.2-3.4/input1
imac@imac-desktop:~/Desktop$Dobjam inkabb ki a francba?
-
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26426 üzenetére
Passz. Egy tuskón egy samuval be lehet kalibrálni ezt is ugyanúgy mint az én tenda w900-u eszközömet is. Az is winnyózban megy, linuxon nem.Jó éjt!
(#26427) bambano:
Az elején , amikor még nem tudtam, hogy USB hubra van dugva, akkor bennem is felmerült, hogy már biztos kiszáradt az alaplapon 1-2 elkó. -
bambano
titán
válasz
MasterMark #26426 üzenetére
én kerítenék egy aktív tápfeszes usb hubot...
-
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26424 üzenetére
-
MasterMark
titán
B-s van, semmilyen drivert nem tettem fel, épp az volt az eredeti kérdés is, hogy hogy?
bambano: Megvan a driver, amit az első kérdésben mutattam is, csak fordítgatni kellene. Vagy hogy máshogy keressek?
Megvan a gyári driver is, az sem megy fel, a már fent említett errorral:
...crypt_md5.c:1:0: error: -mcmodel not supported in this configuration
/*
^ -
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26421 üzenetére
Két verzió van a kütyüdből Ax és Bx. Megfelelő drivert tettél fel?
-
MasterMark
titán
Hát ez érdekes, most kihúztam az usb-hub-ot amire a bill meg egér volt kötve, és így egyáltalán nem látszik semmi. (Mármint csak a root hub-ok.) A dlink usb hub csak véletlen egybeesés ezek szerint.
imac@imac-desktop:~$ lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hublspci-on se változik semmi.
Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem is látja az oprendszer?
csixy: rfkill semmit nem mutat a list all-ra.
-
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26419 üzenetére
Aha értem power pc basszus.
rfkill-re keress rá ... hátha
-
-
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26416 üzenetére
mind az Ax , mind a Bx verziójához van Xp 32 bites driver
ennek mennie kellene ndiswrapperrelha nincs synaptic akkor telepíts
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install synaptic
utána a parancssorba synapticEgyébként az rfkill nem segítene bekapcsolni azt az izét bios szinten. Nekem volt olyan kütyüm amit windowsból nem tudtam elindítani.Rfkillel linuxban bekapcsoltam és utána működött windowsban is (Sony Vaio laposban)
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26416 üzenetére
Mondjuk az egész szálat ezzel a hsz-el kellett volna kezdeni.
Amúgy meg lsusb-n látszania kellene. Nem látszik. Valami hw gebasz van. Másik gépben - tipikusan winen - működik az eszköz?
Teszt:
kihúz - vár - bedug - lsusb - megnéz - vár - lsusb
Ha eltűnik az eszköz akkor:dmesg | tail
ebből ki kell derülni, ha valami megszakad. -
MasterMark
titán
Ez egy iMac G5, a wifi pedig USB-s D-Link GO-USB-N150.
Ilyen networkos cuccok vannak, itt hozzaadtam a wifi-t meg kitoltottem, de ugy kulonosebben semmi nem tortent az eg vilagon:
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26414 üzenetére
Network Managered van? Abban mit látsz?
Jó régi alma lehet. Mi ez pontosan? Én nem nagyon látok itt wifit.
-
MasterMark
titán
imac@imac-desktop:~/RT_Linux_STA$ lsusb
Bus 001 Device 044: ID 04b4:0101 Cypress Semiconductor Corp. Keyboard/Hub
Bus 001 Device 043: ID 1532:0042 Razer USA, Ltd
Bus 001 Device 042: ID 05e3:0606 Genesys Logic, Inc. USB 2.0 Hub / D-Link DUB-H4 USB 2.0 Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hubItt mintha ott lenne a D-Link cucc.
Oke, hogy van, de nincs wifi attol meg.
Probaltam uj wifi-t hozzaadni, de ugy nagyon nem tortent semmi.
Van erre valami modszer? -
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26412 üzenetére
Akkor
lsusb
. Van, hogy az usb buszra ültetik.Deamúgy van egy gyárilag leforgatott, betöltött drivered. Mi nem megy?
(#26410) sh4d0w:
Nekem nem volt ezekkel gondom. Nagy gyakori integrált cucc alaplapokon.
-
csixy
addikt
válasz
MasterMark #26408 üzenetére
synaptic van?
keresőjébe ndiswrapper
bejön 5 csomag, tedd fel , aztán az ndiswrapperbe próbálgasd bele a wifikütyüd windowsos drivereit
az .inf fájlokat kell megmutatni neki a telepítőmappákból ,legyen ugyanott a .sys file is -
-
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26403 üzenetére
Nincs betöltve?
lsmod
Meg
lspci
se ártana. Nálam:.[oleg@localhost ~]$ lspci | grep Ethernet
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 03)
[oleg@localhost ~]$ lsmod | grep 81
ip6table_filter 12815 1
iptable_filter 12810 1
dm_region_hash 20813 1 dm_mirror
edac_core 58151 0
r8169 85083 0
mii 13934 1 r8169
[oleg@localhost ~]$Ebből látszik, hogy realtek 8111izébizé cuccom van, ehhez betöltötte a r8169 modult. Általában egy modul több cucchoz is jó. A chipjük általában ugyan az.
Egyébként a realtek cuccai nagyon kommersz eszközök, azért nem értem, miért nem megy nálad.
-
válasz
MasterMark #26405 üzenetére
Tudod: sudo apt install ...
Hogy tényleg menni fog-e? Ki tudja? De ha ezt felrakod, a másik kernelt meg fennhagyod, ha ez nem jó, visszatérhetsz a korábbihoz indításkor... -
MasterMark
titán
válasz
MasterMark #26405 üzenetére
Mondjuk olyanban is van: [link]
De ha közte lenne, akkor nem magától lefrissült volna update-upgrade után?
-
válasz
MasterMark #26403 üzenetére
Felrakod ezt a csomagot: linux-image-4.4.0-24-powerpc-e500mc.
-
MasterMark
titán
Tippre, tegyük fel, hogy ez lehet az:
drivers/net/wireless/realtek/rtlwifi/rtl8188ee/rtl8188ee.ko
Akkor mit csináljak vele?
szerk.: A gyári driver telepítése is elhasal a make-re, valami olyasmi a baja, hogy:
...crypt_md5.c:1:0: error: -mcmodel not supported in this configuration
/*
^ -
Vladi
nagyúr
válasz
MasterMark #26401 üzenetére
Gyári kernel csomagban tuti nincs? link, ezt találtam.
-
MasterMark
titán
Ubuntu MATE, a PowerPC-s változat.
sh4d0w: Csak annyi a bajom, hogy bonyolultnak látszik.
csixy: Ennek utánanézek, köszi.
szerk.: Ahogy nézem, ezt is ugyanúgy kerndel modulként kell fordítani, és úgy lehet felrakni.
szerk.2: Emiatt felmentem most a gyártó oldalára, és van ott egy linux driver, bár ez is ilyen fordítgatos cucc, de teszek egy próbát.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B550M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 Ti 8GB Rampage SHIVA FSP 700W
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- AKCIÓ! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest