- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- N€T0X|N: Villanydrótkecske
- Pajac: Gigászkalmár
- V.Milán: 04.15. Ki mit csinál ma?
- hcl: Xiaomi pumpa pumpálás
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Találtam még egy helyet:
-
Igen, ez így van.
Sarkított példa, tehát érthető.
Ha közpénzből pálinkát vesznek, az csak félig elveszett pénz. Bent marad a pénz, a saját vérkeringésében.
Ha jacht lesz belőle, valamelyik tengeren, akkor másik ország pénz vérkeringésébe folyik át a pénz. Nyomtalanul tűnik el a gazdaságból.Ezen az adók mértéke nem változtat.
Sőt én imádok adót fizetni. Annak örülnék a legjobban ha mostani sokszorosát kellene fizetnem. (A sokszorosára emelkedő jövedelem okán.) -
válasz
philoxenia #82 üzenetére
És erre az a megoldás, hogy 5% ÁFA meg 5% SZJA?
Itt alapvetően nem a magas adók a probléma, hanem annak közpénz jellegének megszűnése. Meg a kapitalizmus hiánya, a KKV-k versenyhátránya. Politikai vezetéstől függetlenül. De ez most nagyon-nagyon off...
-
válasz
Kolondrum #84 üzenetére
Annyi nincs mint régen. Legalábbis az EU-ban forgalomba hozott verziók esetében. De most komolyan, csekély dolog ez ahhoz viszonyítva,hogy kevesebb mint felébe kerül pl a Galaxy S24 FE árának, és még annál is többet ad RAM-ból és tárhelyből.
A Streaming szolgáltatók is beépítették szépen a reklámot, és azt még nagyon blokkolni sem tudod, különben lehet, hogy nem indul el a Stream. -
Nekem anno tech2 Laci mondta,h ebben már nincs. Akkor mégis van? Anno ezért váltam meg a márkától. Nekem anno elegem lett abból h ki kell herélni ezeket. Remélem s OP13-ban sem lesz.
-
válasz
philoxenia #82 üzenetére
Még alapvető szolgáltatások terén sem.
-
#04622297
törölt tag
válasz
atoszmester #74 üzenetére
Nálam ilyen nincs amit írsz ha kikapcsolom a wifi és mobilnetet
-
szkaroly
senior tag
válasz
atoszmester #77 üzenetére
Csak amikor alszom akkor van repülő mód amúgy mindig megy.
-
válasz
atoszmester #78 üzenetére
Most már mindegy. Félre ment.
-
atoszmester
tag
válasz
Hieronymus #75 üzenetére
Ezt szerintem nem nekem akartad írni...
-
szkaroly
senior tag
válasz
atoszmester #74 üzenetére
Ha kikapcsolod a netet, ne csodálkozz hogy a hálózaton nincs internet hozzáférés.
-
válasz
atoszmester #74 üzenetére
Igazad van vehettem volna egy új telefont a nagyinak.
Akkor nem teljesen mindegy, hogy ki kapja az új telefont?Ha a nagyi, akkor környezet tudatos, ha én akkor trükközés?
Ne fárassz ilyennel. Telefont mindenképpen kellett venni. -
atoszmester
tag
válasz
#04622297 #39 üzenetére
Ha be van állítva a a Privát DNS erre (dns.adguard.com) és kikapcsolom a netet, akkor jön egy értesítés, hogy " A hálózaton nincs internet hozzáférés. A privát DNS-kiszolgálóhoz nem lehet hozzáférni". Mivel ezt az Androis rendszer küldi, így ki se tudom lőni, hogy erről nem kérek értesítést. Mit kell ilyenkor beállítani?
-
válasz
Hieronymus #70 üzenetére
Tudatosabb? Ne fárassz már, trükkösen lecserélted a két éves telódat, ahelyett, hogy a nagyinak vettetek volna ötödannyiért egy mobilt!
Ja hogy ezt jelenti a tudatosabb!?
-
válasz
Krugszvele #71 üzenetére
Akkor irány USA. Ott az áfa 7% körüli, SZJA meg sok államban nincs is. Meg is van az eredménye a nagy szabadságnak. Népszuverenitás helyett cégszuveneritás.
Nem vagyok amúgy egyáltalán kapitalizmus-ellenes, sőt. Csupán arról van szó, hogy bizonyos dolgokat nem old meg a piac, sőt, ellehetetlenít. Ennek árát pedig be kell fizetnünk adó formájában.
Nyilván létezik ostoba állami túlszabályzás, nem is kevés. Meg bürokrácia. Csak ne essünk át a ló túlsó oldalára sem. A kis állam utópiája számomra ugyanaz a kategória, mint a kommunizmus, csak fordíott előjellel.
-
Van tudatos és tudatosabb vásárló.
Telefon:
Egy középkategóriás Samsungot váltott egy Huawei P20 (2018). A Samsung szabályosan szétesett UFO fényképezőgépnek tudtam volna használni. Éles képet véletlenül sem készített. A P20 négy éves korában szenvedett balesetet. Ezt követte egy Pixel 7.
Ez a telefon került az idén a nagymamához. Az övé hat éves lehetett, amikor megszűnt létezni. Ezzel Pixel lehet az utolsó telefonja. 85 évesen még email, Whatsapp, némi böngészés. Én megvettem egy Pixel 9-et. Egy hulladék Huawei Y6 lett cserekészülék.
A nagyi járt a legjobban. neki nem került pénzébe a csere.
A mostani telefon is csak akkor megy a levesbe, ha tönkremegy vagy családi csereberére lesz szükség. Ha kibír hét évet, akkor marad.
A Notebook csere üteme is átlag nyolc év lehet. A mostani már 5 éves, de még tartja magát, tehát marad.
Monitor Dell U2311H Lassan 14 éves. Jó vétel volt, sokáig bírja. Néha már gondoltam a cserére, de még mindig használható. -
A tudatos vásárló az egy érdekes madár! Nem vesz Xiaomit, mert utálja a reklámokat és nehogymá' majd ő kezdje el 5 perc alatt kikapcsolni ezeket, fujj nem kell!
A tudatos vásárló, aki bevallottan 3 évente vesz új telót, inkább a sokkal drágább 7 éves swupgrade-et ajánló telókat veszi!
Egyre több gyártó áll át a tudatos vásárlók igényeire, vagy mondjuk azt, hogy az általuk tudatossá tett vásárlók...?
-
válasz
Luck Dragon #67 üzenetére
msa:
Még nem kapcsoltam ki, 16 hirdetést jelenített volna meg, csak az Adguard blokkolta.😆 -
válasz
Hieronymus #65 üzenetére
Ez nem dacoskodás, egyszerűen csak így vélekedem a telefonokon megjelenő reklámokról. Nem kedvelem őket, ennyi.
-
-
válasz
Luck Dragon #63 üzenetére
"Az pedig végképp elfogadhatatlan, hogy ROM-cserére, rootolásra, VPN beállításra vagy AdGuard DNS-re legyen szükség, hogy megszabaduljak tőlük – ráadásul mindezt még plusz költségek terhelnék?"
Most dacoskodsz?
A józan és a költséghatékonyságot diktálja.
Az AdGuard DNS ingyenes változatának láttad az egyik belépési pontját.
A licenc vásárlással kicsit gyorsul az elérés és további lehetőségeket kapsz. Eldöntheted, hogy fizetsz érte vagy elég az alap szolgáltatás.Az autódra, házadra, számítógépedre,.. is kell költeni időnként, akkor miért pont ezen akadsz ki:!
-
válasz
Luck Dragon #63 üzenetére
Egyszer fizettem az Adguard-ert 31 $-t, 2017-ben, és eredetileg nem is Androidra, hanem Windowsra vásároltam, csak előrelátóan 4 eszközös licencet vásároltam, és lifetime. 2 Windows 2 mobil eszközre.
Tehát még egyszer, eredetileg Windowsra, és arra mindenképpen vettem volna.2019-ig nem is volt Xiaomi készülékem.
Azt is leírtam, hogy Adguard mellett egyszer jött be valami reklám,mert appban is szűr az Adguard applikáció. Ettől fantasztikus. Ráadásul használtam iPad-en is és használtam Samsungon is, sőt minden olyan eszközömön amely Internetre kapcsolódik.
Tehát 95+ %-ban az Internetes böngészés, Facebookozás, Xiaomitol teljesen független mobilapplikációkbeli reklámok meg nem jelentésére van használva, az pedig külön öröm,hogy roppant hatékony a Xiaomi appokban is.
Egyszer kellett megvenni 7 évvel ezelőtt, akkor egy olasz vacsora ára volt. -
Egykor nagy Xiaomi-rajongó voltam, rengeteg telefonjukat használtam, de a reklámok mennyisége mindig zavart. A végpont számomra a Redmi Note 8T volt, ami talán a valaha legtöbb reklámot tartalmazó eszköz, amit valaha használtam. Akármit csináltál, a reklámok állandóan ott voltak.
Emlékszem, hogy Legeend készített akkoriban egy YouTube-videót, amiben bemutatta, hogyan lehet ezeket kikapcsolni, és én is több fórumon talált módszert, javaslatot kipróbáltam, de ezek legfeljebb csak csökkentették a problémát.
Számomra minden eszköz visszataszító, amely hasonlóan agresszív reklámokkal létezik .
Nem akarok külső alkalmazásokra vagy szoftverekre költeni, amelyek legfeljebb csak részben akadályozzák meg a reklámok megjelenését. Az pedig végképp elfogadhatatlan, hogy ROM-cserére, rootolásra, VPN beállításra vagy AdGuard DNS-re legyen szükség, hogy megszabaduljak tőlük – ráadásul mindezt még plusz költségek terhelnék? Hol van akkor az olcsóság, ha három éven át havonta fizetnem kell ezekért? Nem azért vásárolok eszközt, hogy utólag időt és energiát pazaroljak ilyen megoldásokra. Egy készüléknek alapból reklámmentesnek kellene lennie – még akkor is, ha így tudják olcsón adni.
-
-
válasz
Hieronymus #60 üzenetére
+1 teljesen értelmetlen világmagyarázat volt a gonosz zöldekről. Sőt ha valaki még a saját kínai / futáros rendelését is erre akarja fogni, az elég félelmetes.
-
válasz
GoodSpeed #53 üzenetére
"Aztán az EU kitalálta, hogy 2025-től a gyártóknak biztosítaniuk kell adaptermentes kiszerelésben IS a készülékeiket."
Inkább töltő nélkül, IS nélkül.
Teljesen felesleges. Van elfekvőben bőven. Néhány olyan is amelyik soha sem volt kibontva. Az egységes USB-C mellé egységes töltési szabványt kérek. Az nem izgat, ha 10 wattal gyorsabban is lehetne tölteni a telefont. Éjszaka töltök, lényegtelen.A fóliázásról ne is beszéljünk. Évek óta nem használok fóliát. Szerintem elvárható az 1000 eurós kategóriájú telefonoktól, hogy a kijelző szinte törhetetlen legyen.
-
-
válasz
GoodSpeed #57 üzenetére
Jó lenne ha az EU előírná a minimálisan kötelező támogatási időintervallumot is. Sokunk örömére.
Már elő van írva, vagyis lesz. Asszem 5 év. Persze van sok EU-s fasság is, de gyakran elég jó helyre lőnek, lásd ezt a reklámkikapcsolási lehetőséget. Elvileg az EU kötelezni a telefongyártókat a felhasználó által cserélhető akkura is, ami szintén üdvözlendő.
Persze itt a gyakorlat lesz érdekes. Mert azt nem igazán tudod előírni, hogy egy telefon 5 évig használható maradjon, pedig szerintem nem lehetetlen. Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy ez miért van. Tervezett elavulás a direkt lassított szoftverfrissítésekkel vagy mi? Mert én 10+ éve ugyanarra használom a telefonom, aztán mégis belassul. Hard reset se használ.
-
Igen, a POCO a fiatalabb, árérzékeny Geek-ekre fókuszál. Tulajdonképpen egy piaci rést fedett le nagyszerűen.
Emlékszem mennyit variáltak a gyártók mindig a töltőkkel. Az Apple pl a lightningra nagyon rá volt cuppanva.😆Jó lenne ha az EU előírná a minimálisan kötelező támogatási időintervallumot is. Sokunk örömére.
-
válasz
GoodSpeed #53 üzenetére
Szóval a Poco spec sheet nerdeknek készít telefont...
Az EU-s szabályzás szándékát tekintve szerintem igen hasznos, meg ugye ők voltak azok, akik rákényszerítették az Apple-t is hogy USB-C legyen rajtuk. Persze a gyártók szépen bekavartak a saját töltőszabvánnyal, ebbe sajnos én is belefutottam, hogy pl Samsung telefon az a saját szabványát használja, ami erősen fogyasztóellenes.
Az egész lényege az univerzális USB-C töltés lenne, ami minden eszközödhöz használható. Ne kelljen már külön töltő mindenhez is. Ez elsősorban nem zöld, hanem praktikum kérdése szerintem. Én már 5+ éve nem használok külön telefontöltőt.
Üvegfóliát már évek óta nem használok. Csak kell egy jó tok, az véd a leeséstől. A
hurrá, megvédte fólia a telefonom kijelzőjét
az általában tipikus esete survivorship biasnak. Tehát csupán amiatt reped illetve karcolódik a fólia, mert jóval rosszabb minőségű, mint maga a kijelző.Persze ehhez megfelelő üveggel szerelt telefon is kell. Meg használatfüggő, ha valakinél nagyobb az esély a karcra, akkor vegyen fóliát. De az esetek nagy részében szerintem felesleges (kvázi scam), cserébe rosszabbul látom tőle a kijelzőt.
Én a telefonon elvből nem tárolok semmit, így a 128 GB mindenre (is) elég.
-
válasz
Eversmann #54 üzenetére
És akkor még vannak ilyen finomságok mint az A16, 6 Android főverzióval, 4/128 GB -os kiszerelésben, 88K-ert.
A jelenlegi Android-al is elfingja magát.🥹😆 -
Ja, benéztem
Zoom az nincs benne. A POCO-nál tradíció, hogy erős, flagship SoC-ot ad olcsón, de gyengébb a kameraszigetben helyet kapó szenzorok minősége, minden nem megy azért még nekik sem egyszerre 130K-ért
Az A54-nél az a durva, hogy listaáron nézve 210 E Ft-on nyitott! Nekem Mangeta 1-ben 130K volt.
Akkor a pár gondolat.
Anno az Apple találta ki ezt, hogy ők mostantól bizony nem adnak adaptert a dobozban, elvégre mindenkinek van (a kommunikációjuk szerint), otthon adapterük.Aztán az EU kitalálta, hogy 2025-től a gyártóknak biztosítaniuk kell adaptermentes kiszerelésben IS a készülékeiket. Azért hogy a sok bolygókapitánya is elégedett legyen.
Na most mit tehet a gyártó?
a) két kiszerelésben hozza forgalomba, egy töltős és egy töltő nélküli. Ezzel több probléma is van. Extra logisztikát igényel, nem lehet tudni, hogy mennyien vannak a bolygókapitányok és mennyien akik a pénzükért azért kérnék a töltőt.
Az extra logisztika többletköltséggel jár, és ugye nyilván olcsóbbnak kellene lennie a töltőmentes verziónak, mint a töltősnek. Ugyanez az EU találta ki a Windows N verziókat, amiket a kutya sem vásárolt meg, de a gyártónak extra kiadást jelentett, ugyanakkor pontosan ugyanannyiba került mint a Mediaplayert tartalmazó verzió.Régen a a 80-as években a zöldek még leginkább csak Nyugat-Európában verték magukat, és a gyártóknak herótjuk volt tőlük, mert nem jöttek rá, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy ugyanazért az árért, nem adják oda az egész csomagot. Persze, hogy nem jöttek rá, mert elsősorban az autóiparra szálltak rá, most akkor ugye ne adjon hozzá kereket vagy sebváltót?
Viszont itt az Apple kitaposta az utat. Őket ki más mint a Samsung kezdte követni.
Az Apple volt a tesztnyúl és abból nem is akármilyen! Ugyanis ők kitalálták, hogy nem lesz olcsóbb a telefon töltő nélkül, hiába kisebb csomag, meg ugye a töltő anyaga sincs benne, hanem majd azt mondják, hogy fejlesztésbe fordították vissza!Mi lett volna a normális a világ lakosággától? Ha egyszerűen akkor elfordulnak. Egy év bukta után, nagyon gyorsan visszapakolták volna a töltőket! De sajnos jól határolták be az embereket.
A mindenkinek van otthon töltője dologhoz: A 33W-os Xiaomi töltőm 15W-tal képes tölteni az A54-et, mert nem tudja a PD 3.0-t. A PD 3.0-s töltőm meg 15W-tal tudta tölteni a Xiaomi 11 Lite 5G NE-t.
Vásároltam egy LDNIO A6140C 140W GaN Super Fast Desktop Charger - LOGOUT.hu Számtech / Telefónia / Fotózás bejegyzés töltőt, mert láttam ,hogy PD3.0, QC 3.0 Minden klappol. Csak a Xiaomit nem tudja tölteni többel mint 25W-t :XD
Ja igen, az A54-hez külön vásároltam Samsung töltőt 25W-osat. Futár hozta, extra csomagolás, benzin stb... ennyit a nagy környezetvédelemről.
A Samsung és az Apple annyiba nem nézi a felhasználóit, hogy fóliával védje a készülékeit. Helyette vegyél egyet magadnak, meg szívjál vele, ha nem sikerült felrakni.
Fóliás szívás itt:
Edzett üvegfólia vagy regenerálódó pl Hydrogél fólia? - LOGOUT.hu Akármi bejegyzés
... és akkor furán néznek rám, amikor azt mondom, hogy mérlegelésnél nekem fontos, hogy legyen töltő (már Xiaomi 14T-hez sincs), mert 10K egy ilyen töltő, legyen rajta fólia (ez még van), mert rengeteg idegeskedést, kínlódást, és egyébként pénzt is takarít meg az ember, de tokhoz nem ragasznodom, abból mindig Nillkint vásárolok évek óta
A POCO-nál tudtam, hogy ez az utolsó ár/érték bajnos, amelyiknél még luxi módon minden jár, a teljes csomag!
Ami a Samsungnál a 7 évet illeti. Jó is lehetne akár, csak nem 8 GB RAM és 128 GB tárhely mellett... most őszintén, 7 év múlva mire lesz elég az a tárhely? -
Eversmann
aktív tag
válasz
GoodSpeed #50 üzenetére
Ami nekem nem tetszik, X6 Pro:
- virtuális közelségérzékelő
- kamera nem túl acélos (1. xiaomi betegség, sárga hangúlyosabb a fényképeken mint a valóságban, valószínűleg túl van tolva a kontraszt 2. ultraszéles gyenge, színkezelése változik, illetve vonalélesség se annyira jó 3. csak 2x zoom van, az is csak digitális 4. videózásnál fókusz vesztés helyenként)
Mondjuk én a kamerát is használnám, nem csak a hardvert -
A Samsungnál a 7 év az 6+1 a POCO-nal pedig a 4 az 3+1.
OIS van elvileg a POCO-ban is. Nekem van A54-esem is, pont azon potyogom ezeket a sorokat.
IP67 van az A54-nél meg nagyon gyenge Exynos 1380. UFS 2.0. Viszont van eSIM illetve a Galaxy Watch6 EKG-hoz és vérnyomásméréshez megkövesedett a Samsung mobilt. Az A54 ugyanúgy 2028-ig támogatott mint az egy évvel fiatalabb POCO...
A54 vs POCO X6 Pro
A55 vs POCO X6 Pro
Kanyarban sincsenek mellette.
Majd még irok pár gondolatot csak Tescoban shoppingolok. -
válasz
GoodSpeed #46 üzenetére
Egyébként az a kérdés, hogy ezeken kívül milyen különbségek vannak még. Tehát pl most hirtelen ami a Samsung S24 FE mellett szól:
- van optikai zoomos kamera
- Victus+ üvegből van
- 7 év szoftveres támogatás (nem csak 3)
- jobb videofelvételi képességek (lehet a kamera is jobb?)
- USB 3.2 (nem csak 2.0)
- IP68 (nem csak IP54)Nyilván lehet nincs szükséged egyikre se, de valakinek lehet dealbreaker bármelyik hiánya. Nekem pl az dealbreaker, hogy a Poco szoftveres támogatása rövid, míg a Samsungnál az, hogy... Samsung.
-
POCO X6 PRO 5G VS Samsung Galaxy S24 FE
Igaz.😌
Na most almáék dettó.A szomorú, hogy a modell működik. -
-
Eversmann
aktív tag
Köszi, hasznos volt. De gondolom ezt újra el kell játszanom, ha főverziót frissítek?
-
De amúgy oké, tegyük fel, hogy tájékoztatást kapsz róla.
Tehát van a POCO X6 PRO 5G 12 GB RAM és 512 GB tárhely - meg reklámok 129K-ért MediaTek Dimensity 8300 Ultra SoC-cal , meg van a Samsung Galaxy S24 FE 8 GB RAM és 128 GB tárhellyel, Exynos 2400e SoC-cal 220K-ért melyiket választanád?Mert engem az zavar a legjobban, hogy még gyagyásnak is néznek onnantól,hogy 220K-ért maga a CPU ugyan paritásban van, de 4 GB- RAM-mal kevesebb, és az olcsó tárhelyből nemcsak hogy a negyede, de még lassabb is kerül bele ( UFS 4.0 helyett UFS3.1 , és hozzá kell tenni, hogy technikai okokból 256 GB-tól van csak UFS 4.0
Emellé lesajnálja a fóliát amit ugye a Xiaomi gyárilag felhelyez grátisz, lomha 25W-tal tölt, a töltőt is kihagyja, miközben a Xiaomi MDY-15-ET 67W-os töltőt mellékel a dobozban, és persze a Samsung a tokot is elfelejti mellékelni.
Ilyen feltételek mellett nekem a POCO tűnik jó döntésnek.
-
válasz
Krugszvele #40 üzenetére
Akkor ki szabályozzon? Senki? Legyen anarcho-kapitalizmus?
-
#04622297
törölt tag
Ezt használom minden telefonon+a Routerbe is be van állitva. Igaz a Youtube reklámjait nem szünteti meg telefonon,de minden máshol viszont igen. Az appokban/játékokban is.
-
válasz
Hieronymus #37 üzenetére
Az Adguard applikáció szinten, és protokoll alapján is szűr, nekem az első napokban egyáltalán nem volt fontos kikapcsolni a hirdetéseket, mert fel sem tűnt,hogy elmulasztottam eme rítust, egészen addig ameddig át nem csúszott egy.😂
Az Adguard egyként YouTube appon belül is tud szűrni,csak kicsit macerásabb:
How to block ads in the YouTube appIgazából az Adguard annyira jó, hogy kb mindenkinek elemi érdeke lenne egy lifetime licenc birtoklása.
7 év alatt bőségesen megtérült.
-
-
Amúgy az tetszik,hogy a mappákat elnevezi tematikájuk alapján. Nyilván ha valaki egy játékot meg egy Outlookot rak be akkor arra még az ember sem tud összefoglaló nevet dobni jó eséllyel,de pl OneDrive+ Outlook-ra simán odaírta, hogy irodai alkalmazások.
Ilyet a Samsung sem tud,csak az iOS.
A Google billentyűzet viszont gyengébb mint a Samsungé, mert a Samsungnál a vágólap akár egy tucat előzményt is megőriz. -
janeszgol
félisten
Igen az elején kikapcsolható, de ettől nem lesz reklámmentes a telefon. Mikor előszőr nyitod meg a témázót, akkor feldobja, hogy fogadd el a feltételeket, na és ott kipipálhatod, hog kell reklám vagy nem kell reklám a témázóban. Ez később is megváltoztatható.
Galéria detto.
Én a Xiaomi gyári cuccait használom. Ezt már többször leírtam. -
-
janeszgol
félisten
Régebb óta. Mi9 topik:
"És a reklámok.
Külön, külön, egyesével kapcsolgathatom ki az összes szart, ami akár a gyári file kezelőből, vagy a témaközpontból is simán előjön, van vagy féltucat hely amit egyesével ki kell iktatni, különben tele van vele a készülék, miközben az volt a kommunikáció, hogy az áremelés egyik oka a reklámok likvidálása legalább a rendszer szintű appokból, hát nem, a Mi8-ban is benne volt a Global romban, és erre nem lehet indok, hogy mert féláron megy a többi flagshippel szemben, megoldás, nyisd a bootloadert (3 hét) aztán Eu dev rom, köszi, valamikor az S3 környékén szórakoztam utoljára ilyesmikkel." -
-
Google, keresés, ez így 2024-ben alapvető képesség
Deizé, itt nincs kérdés...
Ez egy olyan dolog, amiről nem is tudod hogy létezik. És ez viszonylag új dolog, tehát pl Redmi 6-ban nem volt ilyen, nem is tudom mióta van ilyen. Próbáltam rákeresni, de egyelőre csak ilyen szomorúságokat találtam, ez alapján legalább 4 éve van rendszerszintű reklám.
-
Ilyet nem írtam, nem gondoltam. Ezt a vonalat gyorsan engedd is el.
És nem esik jól semmi az egónak.
Amit leírtam annyi, ebben nem volt több.Google, keresés, ez így 2024-ben alapvető képesség( szerintem)
De tudom jól, van akinek nem. Nos arra most mit mondjak? Semmit és akkor nincs megbántva senki. Zárhatjuk.
De mondjuk neked nah, ez itt azért hazai terep.
lehet gyorsabban tudsz keresni mint mi.
-
csak ezután veszek telefont, ha legalább egy tetszőleges Youtube csatorna, vagy gsmarena tesztet megolvasok.
Pont ezaz, hogy ezt csináltam, csak valahogy átsiklottam a reklámok felett. Lehet a reklámvakságom miatt.
De pont azért hoztam fel magamat példaként, mert én még a jobbik eset vagyok. A legtöbben ugye megszívják, ugye ezért íródott ez a bejegyzés is, amihez hozzászólsz.
Nekem nagyon furcsa ez a kvázi
aki hülye az meg is érdemli
hozzáállásod. Persze értem én, hogy jólesik az egónak letájékozatlanozni a másikat egy fórumon. De mégis mi szól a a fogyasztót segítő kötelező tájékoztatás ellen? -
Köszi a tippért, remekül működik.
Lezso: igen, nemzetközileg is emelkedik a mobilok ára, meg most már 400 Ft körül van az Euró is...😢Janeszgol:
Xiaomi és Samsung is Google messages-t használ, pedig Samsugnak van sajátja is gyárilag rajta van a telefonon, de alapértelmezett a Google-e.
A Samsung tárcsázó nagyon jó, a Hiya spam védelemmel. -
szkaroly
senior tag
A MA-n is minden Xiaomi telefon tesztben írnak arról van-e reklám vagy nincs. Redmi Note tesztekben is. Egyikben [link] még egy youtube linket [link] is megadtak hogy mit kell csinálni. Ezek szerint akkor még se tájékozódtál előtte hogy ha még egy itteni tesztet se olvastál el. Sajnos a Redmi Note készülékek az olcsó kategóriába vannak, külön beállítás nélkül biztos találkozol reklámokkal. Ha jól tudom egyébként, az itteni piacra készült (EEA Romos) készülékeknél már az első induláskor ki lehet jelölni hogy nem kérsz a hirdetésekből.
-
A rendszer első bekapcsolásakor ott van az értesítés.
De ha még ennél előrébb megyünk.
Telefon vásárlása előtt egy tesztet elolvasok legalább. Elég pontos képet lehet kapni arról ,hogy van vagy nincs. Szerintem.", de sok kutatás után szüleimnek én választottam Xiaomi Redmi Note 12-t, "
Akkor tovább kellett volna kutatni, bocs, de akkor ez nem volt kellően alapos.
Egyes alkalmazásokban feltűnnek a reklámok, például a telefonkezelőben és a Mi Videóban rendszeresen. Előre telepítve került még a készülékre FM Rádió, illetve pár játék, melyek letörölhetők.
Részlet a Note 12 4G tesztjéből.
Első magyar nyelvű teszt megadja a kérdésedre a választ.Redmi Note 12 5G
OSzt' részemről ennyi.
Gondolom a Mobilarenat ismered Te is .
Ezen leírás meg pont ezen problémákon tud remekül segíteni.
Én azért javaslom a mobilvásárlás előtt bármilyen földi nyelven történő teszt átlapozását. Vagy legalább bekérdezni az adott topicokban.Még magamnak is csak ezután veszek telefont, ha legalább egy tetszőleges Youtube csatorna, vagy gsmarena tesztet megolvasok.
A kellően, meg az alaposan nálam ezeket jelentik.
És még egy, mert azt mondod nincs senki kellően alaposan tájékoztatva...RN 12 5G Használati útmutatóban is benne van a Hirdetések!
Ezek pedig a mi.com/hu oldalon elérhetőek, az összes készülék használatija...
-
Mert kikapcsoltad?
Egyébként vannak teljes képernyős reklámok bőven, s én ugyan nem fotóztam le, de pl mások igen, és igen, vannak push értesítős reklámok is. Nekem nincs ilyen telefonom, de sok kutatás után szüleimnek én választottam Xiaomi Redmi Note 12-t, az nézett ki jónak. Aztán ők panaszkodtak hogy valahonnan jött a reklám, azt hittem valami vírus, erre kiderült hogy maga az OS csinálja. Még szerencse hogy kikapcsolható. De ha ezt előre tudom, akkor lehet nem veszek nekik ilyet.
Google-nek is megvannak a saját hülyeségei, nem vagyok fan.
De legalább nem tömték tele reklámmal a telefonom.
Használtam HyperOS-t eleget, lásd fent. De nem is azzal van a baj, hanem a tájékoztatás hiányával. Persze öröm az ürömben, hogy a reklám opcionális.
Nincs nekem bajom azzal ha valaki HyperOS-t használ.
-
Ok, én meg nem találkoztam teljes képernyős reklámmal Poco F6-oson.
Se spam, se push notify reklámmal..Disztópiát felvázoltad, de erről amúgy szó sincs.. NEm értem, hogy az alapállapot miért az, ami nincs is?
Ellenben a Google erőszakosságával többször találkoztam eddig... Hogy már csak pár lépés a befejezésig... és holnapig halaszthatom..
Mindegy ez mindig fel fog merülni, aki nem használt HyperOS-t ,az mindig ezzel érvel, hogy dehát a reklámok...
Való igaz, mindenki használja azt, ami neki kézenfekvő.
-
Én nem találkoztam a Windowsban reklámokkal, így nem tudom miről beszélsz. Alapvetően arról van szó, hogy a normál használatban korlátozó reklámok már mindenképp túlmennek a határon. Tehát pl push notifikációs reklámok (effektíve spam) vagy "rendszer" app megnyitásakor (böngésző, tárcsázó, névjegyzés, sms üzenetküldő, beállítások, stb) teljesképernyős reklám. Lásd hűtőgépes példa.
-
-
Ezzel az a probléma, hogy az embernek eszébe nem jutna, hogy maga a operációs rendszer szintjén tolná a reklámokat az arcodba a telefon. Én is pl csak utólag tudtam meg, hogy a Xiaomi ilyet csinál (szüleimnek kellett telefon), pedig én azért eléggé tudatos vásárló vagyok.
Ha veszel egy telefont, akkor neked ott a vásárlás előtt jogod van tudni, hogy azért kerül ennyibe, mert reklámok vannak benne. Mert amúgy az alacsony ár az a vásárló megtévesztése. Ha pedig kikapcsolhatók, akkor elég ha a telefon setupnál ezt ki lehet kapcsolni. Nem érdekel a gyártó érdeke, a cégek vannak az emberekért és nem fordítva.
Olyan nonszensz ez az egész, mintha vennél egy hűtőgépet, ami néha nem engedné magát kinyitni amíg végig nem nézel a kijlezőjén egy reklámot.
Tiszta disztópia.
-
válasz
GoodSpeed #15 üzenetére
Nálam ez a történet:
2014: Moto X 130e
2016: Nexus 6P 123e
2019: Pixel 3a ~130e (404 euró)
2023: Pixel 8 260eVoltak előtte is okostelefonjaim, csak azok mutyiba olcsóért. Konkrétan Samsung Galaxy S és S2, de mindkettő egy halom fos volt. Ezért lett a vallásom stock android. Habár 2-3 év alatt mind laggos hulladék lett. Talán a mostani más, ha már duplaannyiba került.
Azért az a kemény, hogy a Pixel 3a-t leszámítva az összes telefon flagship volt.
-
Viktor77
titán
"Mindennap ránézek,mert vannak Samsung appok, Cloud stb, amelyek onnan frissülnek."
Akkor egy kis trükk (Play áruház appnál is működik), hosszan nyomj a Store ikonra és alkalmazások frissítése vagy alkalmazásaim, és egyből jó helyre ugrik mindkét app, nem kell reklámokon, egyebeken átverekedned magad.
-
Na igen, pl Mi A2:
62 490 Ft. Az volt addig a legdrágább telefonom.
Aztán A50 előfizetéssel 90K (újabb rekord)
Xiaomi 11 Lite 5G (150K megint rekord)
Xiaomi 11 Lite 5G NE (125)
Samsung Galaxy A54 5G (130K Magenta 1-ben, újabb rekord)
Xiaomi/POCO X6 PRO 5G 129900 FtSzóval 150K volt a tető, most már 130K-ért ha Xiaomi megkapom az ár/érték bajnokot és rabiga sem kell hozzá. Samsungnál meg 2 éves hűséggel Magenta 1-ben adják az A5x-et.
Ja és nincs szó különbleges igényekről. Én nem játszom vagy ilyesmi, csupán egy lagmentes android telefon a cél emailezésre, böngészésre, facebook messengerre, bankolásra, ilyesmi alap dolgok...
Ezzel én is így vagyok!
Egy játékot vettem meg Google Play-ről NFS Most Wanted, 2014 körül. Na most Android 14-gyel már nem megy
-
Csak akkor, ha nem vagy tar baromállat, akinek a hátára van tetoválva, hogy:
felettem csak isten itélkezhet
-
-
-
Milyen kényelmi szolgáltatások vannak? Én csak azt látom, hogy értelmetlen bloatware mindkettő. Meg pl a Samsung a saját galériája csak drága MS OneDrive-val tud szinkronizálni, Google-lel nem. A gyári Android almás kifejezéssel élve it just works.
Persze jórészt inkább vallás a dolog: ki mihez van hozzászokva.
-
-
janeszgol
félisten
A Samsung a Galaxy Store-ban reklámoz csak. Viszont ott nem kikapcsolható, ahogy írták is max egy napra.
A Xiaomiban a legelső alapbeállításban kell kikapcsolni, aztán még külön a gyári appok beállításaiban. Nem tolakodó reklámokról van szó, de banner reklámok.Én mindezek mellett is a Xiaomi és a Samsung mellett teszem le a voksom. A gyári droid tárcsázótól, névjegyzéktől, üzenetküldőtől agyf-szt kapok, annyira primitív. Megszoktam eme két nagy márka kényelmi szolgáltatásait.
-
Hát alapvetően az a probléma, hogy rohadt drága a telefon. Tehát kb 100e-től kapsz használhatót (ami már nem annyira lassú fos), de egy igazán jó az 150-200e. Ha meg friss modellt szeretnél, akkor 200-300e. Én tavaly a Pixel 8-at, azért (is) vettem, mert a gyártó 7 év supportot ígér. Tehát így elvileg 2030-ig lesz telefon. Ha ennek a felét kibírja már azt is sikernek könyvelem el. Sose vettem ilyen drágán még telefont.
Ja és nincs szó különbleges igényekről. Én nem játszom vagy ilyesmi, csupán egy lagmentes android telefon a cél emailezésre, böngészésre, facebook messengerre, bankolásra, ilyesmi alap dolgok...
-
Nekem 2018-ban Android One-os Xiaomi Mi A2-es mobilom volt. Imádtam, első Xiaomim volt, és ott vegytiszta androidot kapott az ember, semmi MIUI, semmi sallang, csak sajnos rollerrel borultam és a telefon is megnyekkent. Utána jött az A50, és sajnos az Android One projektnek is meszeltek pár éven belül.
-
Egyetértek, ez ellen a leghatározottabban lázadni kell! Elég volt a reklámközpontú világból!
-
Pont ez a lényeg, hogy a gyártó a fogyasztó tudatlanságát használja ki. Ezt jobb helyeken megtévesztésnek nevezik. Az állam feladata a fogyasztóvédelem, azaz a tájékoztatás megkövetelése a gyártóktól. Tehát esetünkben pl EU-s szabályozásra van szükség.
szerk: az mondjuk elég szánalmas, hogy a Samsung is ilyet csinál. Még egy érv a stock android mellett (Google Pixel telefonom van), pedig én ezt inkább érzelmi alapú személyes preferenciának tartom, de úgy tűnik mégis hasznos.
-
Igen, sajnos, de ahogyan mondtad így tud olcsóbb lenni, viszont ha így nézzük, akkor csak egyszer kell kikapcsolni. Ami viszont gond, hogy nem egy, hanem több helyen, és az is jó lenne,ha már első indításnál választható lenne. Viszont ha lenne rá mód,ki az aki első alkalommal nem mondana rá nemet? Ezzel pedig elérkeztünk oda,hogy akkor hiába tenné bele a gyártó,nem hozna neki pénzt.
Szerk: egyébként a Samsung Galaxy Store is nyom mindennap reklámot az arcomba, és ott csak olyan opció van, hogy " ma már ne jelenjen meg".
Mindennap ránézek,mert vannak Samsung appok, Cloud stb, amelyek onnan frissülnek.
-
Eleve vicc ez, hogy megveszek egy eszközt, aztán a gyártó reklámjait kell néznem rajta. Mármint abból a szempontól érthető, hogy így tud olcsóbb lenni. Lásd még: Amazon Kindle.
A minimum az lenne, hogy a fogyasztót tájékoztatni kéne erről a vásárlás előtt. Továbbá ha kikapcsolható, akkor a telefon használatbavételnél legyen opció ezeket kikapcsolni. Lásd Windows.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Sokan panaszkodnak a HyperOS-ben megjelenő reklámokra. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az EU-n belül értékesített...
- Lenovo LOQ 15IRX9, 15,6" FHD gamer laptop , i7-13650HX, RTX 4050,Windows 11
- DJI MINI 4K Fly More Combo 1 órát repült teljesen új és hibátlan DJI CARE CSEREGARANCIA!
- Dell Latitude 7410 karbon i7 10610U, 16GB RAM, SSD, jó akku, szép állapot, számla, 6 hó gar
- Dell Latitude 7400 i7 8665U, 16GB RAM, SSD, jó akku, szép állapot, számla, 6 hó gar
- Eladó szinte új Amazon Echo Buds 2 aktív zajszűrős TWS
- Bomba ár! HP ZBook 15 Studio G3 - Intel Xeon I 32GB I 512SSD I 15,6" FHD I Nvidia I Cam I W10 I Gar
- MacBook, Apple M1 / M2 kompatibilis dokkolók, DisplayLink 4K, USB-C, Type-C
- Részletfizetés elérhető -noblechairs ICON Series Real Leather Gaming Chair - Midnight Blue/Graphite
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ULTRA alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 12 Mini 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest