Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) AlexWolf válasza vhw (#8300) üzenetére


AlexWolf
senior tag

ha mindenben nem is tudunk egyetérteni sok igazság van a te szavaidban.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8302) BloodRay válasza AlexWolf (#8299) üzenetére


BloodRay
veterán

Az ilyen játékot játszókat de tudom rühellni... :(((
Nálam az, hogy prémium tankkal megyek annyit befolyásol a játékmódomon, hogy bátrabban megyek bele kétes kimenetelű dolgokba, mert tudom, hogy anyagilag sehogy sem bukhatok a dolgon. De az elsődleges mindig az nálam, hogy a lehető legjobban teljesítsek illetve, hogy a csapat nyerjen.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8303) fsb1000 válasza Mcray (#8296) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én ott látom a problémát, hogy ha tényleg véletlenszerű lenne az MM játékossorsolása vagy randomfaktor kiosztása, akkor nem lett volna esélyed 17 győzelmet elérned egymás után.
Ennek az esélye: 1 : 2^17 = 1 : 131072

Azaz több mint 130.000 csatát kéne menjél, hogy ez előfordulhasson. Természetesen már az első 17 csatádban is előfordulhatna ez a nyerő széria, de utána már nem valószinű az ismétlődése. Pedig biztosan lesz/volt további nyerési sorozat, ahogy vereség sorozat is.
Továbbra is csak babonának tartom ezt a vélekedést, de ha valaki sokat játszik akkor azt is megtapasztalja, hogy a "jé_minden_lövésem_talál" és a "mindenről_lepattanok" meglepődések egybeesnek a győzelmi/vereség sorozatokkal

(#8304) BloodRay válasza vhw (#8300) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért mert nem minden az ágyú átütése szerintem. Pl nem mindenhova lehet odaérni a Löwe-vel ahova egy KV-5-el igen(pedig ez sem F1-es autó).
Egy tank megítéléséhez tartozik szerintem(főleg farm tank esetén, ha aranyban, azaz készpénzben mérjük) az ára is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8305) vhw válasza BloodRay (#8304) üzenetére


vhw
addikt

Ha az árakat nézzük, abból csak az jön le, hogy egy Löwe jobb mint egy KV5, mert drágább. (hogy a különbözet mértéke arányos-e a képességek közötti különbséggel, az más kérdés)

De másodszor mondom el, nem ár-érték arányról volt szó, hanem "nyers" képességekről, melyik tud többet és hatékonyabban tenni a győzelemért. És ebben a tekintetben lehet bármennyivel gyorsabb a KV5, ez nem fogja ellensúlyozni az egyértelműen gyenge fegyverzetét.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8306) Atlantis válasza BloodRay (#8304) üzenetére


Atlantis
veterán

Az árat szerintem kár nézni...egyszer megveszed és ott lesz a garázsban, míg csak akarod. Én pl.: azért adtam el végül a KV-5-öt, mert a gondolatától is kivert a hideg, hogy menjek vele, egy héten ha egyszer fanyalodtam rá a vége felé, hogy használjam...akkor meg minek maradjon meg?
Löwe amúgy (érzésre, leírva sehol nem láttam) jobban fizet, mint a KV-5, a következő patch után meg még jobban fog termelni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8307) BloodRay válasza vhw (#8305) üzenetére


BloodRay
veterán

Az az egyértelműen gyenge fegyverzet csak(idézőjelben persze) átütésre gyengébb. És igenis T8-ig sorsolt csatákban(ahova 95%-ban rak KV-5-el) igenis kompenzál a KV-5 sebessége és páncélja.
Mellesleg a vita alapjául szolgáló hozzászólásokban sehol nem volt megszabva, hogy csak "nyers" képességeket, vagyis csak átütést nézünk. :P :) T8-as prémium tankokról volt szó.

(#8306) Atlantis -> Szerintem azért nem kár nézni, mert nem játékpénzről beszélünk. Hiába nem óriási összegek, ilyen(játék) célra az én értékrendemben mégsem bagatelek. De mondom ízlések és pofonok. Ha neked nem tetszik egyértelmű, hogy ne használd, különben oda a játék lényege, az élvezet.
Ami a kreditszerzést illeti a jó, nyertes csatánkénti 80-100k szerintem elég jó, ennél a Löwe esetén sem láttam/hallottam magasabb átlagokat. A maximum nekem személy szerint meg 170k felett van egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8308) Napfénysüti válasza BloodRay (#8307) üzenetére

Az alsó bekezdéseddel egyetértek. Én még egy KV5-ös árát akár meg is fontolnám egyszer viszont a Löwe és T59 valódi árát már sokallom. Annyit nem adnék ki értük akkor már inkább beosztogatnám prémiumra. Persza ha nem itthon dolgoznék vagy nem párommal laknánk albérletben és jobban el lennék eresztve akkor lehet vennék egy Löwét. :B
Most viszont még nagyon is számít az ár.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#8309) InHell


InHell
senior tag

KV-5-el 3 este alatt csináltam majdnem 5 milliót.
Kb. 100 csata alatt, azaz átlagosan ~50 ezret kaptam csatánként. Nem tudom a Löwe mennyit hoz csatánként, de nekem 12-13 ezer aranyat nem érne meg.

Ami meglepő számomra, hogy 3 nap alatt az E-75-el is kerestem majdnem 1 milliót.
Prémium account ez igaz, de azt hittem majd olyan nullás meccsek lesznek.

Van olyan program, amivel meg tudnám nézni utólag az eddigi összes meccsem (kb. 1700) statisztikáját, miként alakultak a nyereség-vereség szériák?

< béna duma helye >

(#8310) V.Dave


V.Dave
senior tag

nektek működik a játék? Mármint az eredeti? Nekem nem megy, nem tud csatlakozni

Xiaomi mi 8 6/128

(#8311) fsb1000 válasza InHell (#8309) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Utólag nem nagyon. A WoT logger alkalmas rá, ha megy a csaták alatt.
Illetve van egy "replay" statisztikázó mod, de azt még nem próbáltam, de az is csak két pecs között müxik, ha be van kapcsolva a mentés.

Az lenne a szép, ha győzelem/vereség kredit/Xp adatok mellé ki lehetne listázni az XVM-hez hasonló győzelmi jóslás értéket is.

(#8310) V.Dave: Igen, megy a játék. (EU szerver)

[ Szerkesztve ]

(#8312) marked one94 válasza V.Dave (#8310) üzenetére


marked one94
őstag

Mert van tört változata??? :F Nálam gond nélkül megy.

You'll Never Walk Alone

(#8313) psycroptic válasza marked one94 (#8312) üzenetére


psycroptic
őstag

Gondolom a tesztre gondolt nem a crackelt változatra... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#8314) marked one94 válasza psycroptic (#8313) üzenetére


marked one94
őstag

Sejtettem :) de akkor is elég hülyén hangzott, hogy "eredeti" :P

You'll Never Walk Alone

(#8315) V.Dave válasza fsb1000 (#8311) üzenetére


V.Dave
senior tag

EU szerver nekem is, frissen telepítettem és indításkor 2x jelenik meg a World of tanks logó, majd rámegyek hogy csatlakozás és nemtörténik semmi kb 10percen keresztül connecting felirat. Valaki tudna segíteni mi ilyenkor a teendő :F

Xiaomi mi 8 6/128

(#8316) InHell válasza fsb1000 (#8311) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi az infót.

< béna duma helye >

(#8317) ollie


ollie
MODERÁTOR

Valaki meg tudná adni privátban Virkir pakkjának a jelszavát? Ő már nem lépett be egy ideje, és ma este jól jönnének a modok.

Illetve de, most nézem, hogy be van lépve, csak nem írogat. Akkor tárgytalan, írok neki.

[ Szerkesztve ]

***

(#8318) AlexWolf válasza ollie (#8317) üzenetére


AlexWolf
senior tag

szerintem "hun" a jelszó...nem?

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8319) psycroptic válasza marked one94 (#8314) üzenetére


psycroptic
őstag

Egyetértek! És azzal is, hogy a magas labdát lecsaptad neki... :C

PSNID: Tomy83PS

(#8320) Napfénysüti válasza AlexWolf (#8318) üzenetére

Nem az oldal "neve"?

Més que un club!

(#8321) Patrick76496 válasza Arpee78 (#8273) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi, kipróbálom őket. :K

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8322) Szilu válasza fsb1000 (#8303) üzenetére


Szilu
tag

Szerintem attól még, hogy a feltételek véletlenszerűek, az eredmény lehet játékos által irányított.
Egy átlagos játékos winrate-je 48%.
Ha a tied X, akkor máris X-48%-kal nagyobb az esély a végső győzelemre.
Ha a tanknak Y, akkor Y-48%-kal még nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nálam akkor ez panther esetében: 50+9,5+3,16=62,66%
Panther statisztikám: 63,23%

Ettől még persze mindig kicsi az esély, de az nem jelenti, hogy lehetetlen.
Amit a saját bőrömön tapasztalok: 2-3 jó csata, és egy loltraktorral kilövök egy Maus-t, de ennek a fordítottja is igaz, rossz meccsek után csökken a hatásfokom, szimplán hangulati alapon.

(#8323) diegho


diegho
nagyúr

Egy újabb említésre méltó kör:
Victory!
Battle: Redshire 2012. július 20. 11:43:52
Vehicle: KV-1S
Experience received: 4 608 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 53 812
Battle Achievements: Böelter's Medal, Top Gun, Sniper

2szer lőttem ki úgy egy be sem spotolt tankot, hogy arra céloztam amit láttam :)) replay fent a helyén.

(#8324) AlexWolf válasza Napfénysüti (#8320) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Ezt írta:
A rar jelszavazott mert meguntam, hogy több helyen belefutottam olyanba, hogy használták de még egy :R se kaptam.
A jelszó egyszerű, a csati neve.

Én a magyar cset nevére gondoltam a WoT-ban.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8325) diegho


diegho
nagyúr

No mára befejeztem a duplázást a normál szerveren, jöhet a teszt szerver és a T30. Tegnap mentem már vele pár kört, szerintem a löveget túlságosan elcseszték rajta, elég pontatlan és lassan is céloz, kb BL-10 szint, a torony forgatása jó dolog, viszont a löveg... ma megnézem az E4-et milyen.

(#8326) fsb1000 válasza Szilu (#8322) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mivel a WG eltérítési szisztémáját én nem tényként kezelem, hanem csak "babonaként", amely nem más mint sok tapasztalás alapján ok-okozati összefüggések feltételezése olyan események és folyamtok között amelyek tényleges ismeretével nem rendelkezünk, én elfogadhatónak tartom a te véleményed is.
Én is úgy gondolom, hogy a játékos egyéni teljesítménye is meghatározza a csaták kimenetelét. Ez a hatás a játékos tudás/képesség szintjétől függ, becsléssel 53%-nál húzom meg a véletlen és "tudás" által befolyásolt felső winrátió-határt. Az alsó hatá 44%. Aki ez alatt van az tudatosan tesz valamit a vereségekért. Pl. AFK, baromkodás, TK, stb

Két megjegyzésem lenne:
- Nem egyedi esetekre, hanem számos eseményre érdemes alapozni a véleményünket, ha a WG "befolyásoló" szisztémáját vizsgáljuk.
- Nagyon érdekes gondolatot vetett fel egy fórumtársunk: A WG nem globálisan a játékosok winrátióját balanszirozza, hanem az egyes csatákat, hogy azok izgalmasak legyenek a kiegyenlített tankállomány és játékostudás miatt.
(szerintem mindegy, mert az eredmény ugyanaz)

--
(#8324) AlexWolf A jelszó, az ahova írunk. A .hu elötti szó a címsorban..
Ollie-nak magánba is megküldtem

[ Szerkesztve ]

(#8327) V.Dave


V.Dave
senior tag

teszt szerveren szoktak lenni leárazások, vagy annyira nem? Ilyen prémium tankokra gondolok legfőképp

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#8328) Imilenni


Imilenni
addikt

Hali re :D
Melyik nemzettel érdemes páncélvadász-nak lenni?
Mármint melyik nép páncélvadász fáját érdemes fejleszteni?
Már van tapasztalatom a játék terén...több 10-órát játszottam már rajta de ez ügyben tanácstalan vagyok.

Press "F" to pay respects.

(#8329) psycroptic válasza V.Dave (#8327) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem áraznak semmit, miért is tennék? Mindenki kap 15000 aranyat és arra költöd amire akarod.

PSNID: Tomy83PS

(#8330) fsb1000 válasza Imilenni (#8328) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Generál választ nem lehet adni, bár én fenntartom, hogy általánosságban orosz vonalon eredményesebben lehet játszani. De vannak egyértelműen jó TD-k szintenként. Pl.:
t2 - Francia
t3-4 - Német
t5-6 - USA
t7-9 - USSR

Én mindenképp vennék egy RenaultFt AC-t, Marder2-öt és Hetzert., esetleg T49-et és SU-85-öt. Ezek még könnyen elérhetők és jól játszható TD-k. Hosszabb távra egyértelműen az orosz vonalat fejleszteném, megcélozva a TOP t9, t10 páncélvadászaikat.
Ha pedig idegenkednék az orosz technikától, akkor az amcsi forgótornyos vonalat fejleszteném, de ha teuton fan vagyok akkor a németet, mert ott lesz a végén a JagtTiger meg a JP E-100, meg amúgy is.....

[ Szerkesztve ]

(#8331) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Ismét feltettem a játékot, kedvet kaptam Artyzni! Hanyas tiertől kezdve vannak igazán jó artyk? Az első 3 tier alatt egyetlen egy tetszett eddig igazán, a SU-26. Feleslegesen nem akarok ezüstöt költeni SPG-kre. :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#8332) csaabz válasza haromegesz14 (#8331) üzenetére


csaabz
őstag

Tier 5-től kezdődnek a "hatásos" artyk :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#8333) Atlantis válasza Imilenni (#8328) üzenetére


Atlantis
veterán

Amerikai forgótornyos TD-ket javasolnám én is, a többi egy kutya...én nem vagyok hasra esve az orosz TD-ktől egyáltalán, szerintem minimum egálban vannak a németekkel, ha nem jobbak néhol (pl.: JagdPanther szerintem jobb, mint a SU-152)

Pi: Változó, T4-T6 körül már egész jó arty-k vannak, Grille, Hummel szerintem jók, orosz S-51 kicsit talán OP is a saját osztályában. T7 felett már az amerikai vonal is jónak tűnik, bár azokkal csak ellenfélként találkoztam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8334) #21346560 válasza Imilenni (#8328) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem a francia TD ág eddig nagyon bejött, igaz csak 6.-nál tartok.
A németen végig mentem, és a Ferdi (8-as) tetszett a legjobban.
Haverom a "szovjetre" esküszik, van akinek meg az amcsi tetszik. Szrintem mindenkinek saját érzésre kell eldönteni.

(#8335) #56230144


#56230144
törölt tag

Visszatértem.Jók az új mappok,ez az nvidiás dolog meg főleg tetszik :) (Ati-sok most szívnak :DD )

(#8336) haromegesz14 válasza Atlantis (#8333) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Maradok akkor a Szovjet ágon, bár kicsit nehéz vele gyűjtögetni az exp-t :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#8337) fsb1000 válasza #56230144 (#8335) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Üdv ismét a harcmezőkön! Megint újrakezdted?

NVIDIA promoció - a kis durranás:
Azért az a prém T2 Light tank nem sokat ér, vagy én nem tudok vele játszani.
Az M3-as prém, amit a gyakorlásért kapunk egy fokkal jobb, legalább tud sebezni a csatákban és 10K felett is tud néha kreditet hozni.
Az 500 GOLD gyak. arra jó, hogy vásároljunk hozzá még valamennyit, mert sem tankot sem prém acc-ot nem lehet ennyiből venni (max. 1 naposat)
A 3 nap prémium acc az bizony kezdő lökésnek kiváló, és ha eladjuk a T2 prém tankot lesz egy szabad garázshely (összesen 7, ami nem kevés). Persze lehet van akinek épp ez a stilus felel meg: rohangálás, kicsi lövések, stb..... de sajna t4-es tankokkal is gyakran összesorsol az MM, és ott aztán sebezni se nagyon lehet, csak felderíteni.

(#8338) Atlantis válasza haromegesz14 (#8336) üzenetére


Atlantis
veterán

Sok sikert, magas Tierben már jók, szemből eléggé páncélozottak is, de alacsonyabb osztályban szerintem az átlagot se ütik meg. Talán a német arty-k azért elterjedtebbek, mert azok alacsonyabb osztályban is elég erősek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8339) #56230144 válasza fsb1000 (#8337) üzenetére


#56230144
törölt tag

igen,előző accomhoz elfelejtettem a felhasználónevet :U Tán nem is gond :D van 3 nap prémem,és 500 aranyam,amiből valszeg 2 nap prémet fogok még venni :D

UI:250 arany 1 napos prém.250+250=500 :D

(#8340) Zoltanka1997 válasza #56230144 (#8339) üzenetére


Zoltanka1997
csendes tag

Mi ez a prémiumos akció egyébként?

(#8341) #56230144 válasza Zoltanka1997 (#8340) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nvidia tulajok kapnak 1 kódot,ami 3 nap prémiumot,és 500 aranyat,meg egy tier 2 es tankot ad.

(#8342) diegho


diegho
nagyúr

T-44 megint 1 lövés volt teszt szerveren, eddig 3szor találkoztam vele 3 ammorack blow up az első lövéstől. Teljesen mindegy hol lövöm robbant.

(#8343) Atlantis válasza diegho (#8342) üzenetére


Atlantis
veterán

Elveszed a kedvem az orosz med ágtól... :)

Danielssss: persze, jól égnek mi? :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8344) Djuree válasza #56230144 (#8339) üzenetére


Djuree
félisten

emlékeztetőt miért nem kértél? küldik a mail címedre :K

ui: sztem arról is lehet. legalábbis jobb helyeken :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8345) #56230144 válasza Atlantis (#8343) üzenetére


#56230144
törölt tag

Pedig jók...

;] :P

Djure:A felhasználó nevet felejtettem el,nem a jelszót :)

[ Szerkesztve ]

(#8346) haromegesz14 válasza Imilenni (#8328) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

TD-ket játszottam tier 4-5ig amcsival, némettel és szovjettel, de nekem ezalatt végig az amerikai járművek jöttek be. Német se olyan rossz, de pl a Hetzer-rel nagyon nem szeretek játszani :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#8347) #56230144


#56230144
törölt tag

Győzelem!
Csata: Prokhorovka 2012. július 20. 14:20:59
Jármű: BT-7
Szerzett tapasztalat: 603
Szerzett kredit: 14 820
Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló soför jelvény: "II. osztály"

Full alap BT-7 :K :P

(#8348) Fel


Fel
addikt

Uhh... teszten a most játszók többségének az IQ-ja fagypont alatti... Hihetetlen, hogy az Obj. 268-cal még nem sikerült egy győztes csatát menni (7-ből 7 bukó), tök mindegy mit csinálok. Amúgy sem alakúlt ki bennem jó kép erről a törpe TD-ről, de ez még felteszi az i-re a pontot...

(#8349) #56230144 válasza Fel (#8348) üzenetére


#56230144
törölt tag

A vereségeidnek 2 oka van.

1.Sok a ruszki,ennek következtében sok az alkesz.
2.8 évesekkel játszasz,akik az alkesz apjukat helyettesítik a gép előtt. :K ;]

(#8350) Flatron710 válasza Fel (#8348) üzenetére


Flatron710
tag

Üdv a klubban! :)

http://prohardver.hu/tema/world_of_tanks_off_topic/hsz_270-270.html

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.