Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) vhw válasza H.Ezredes (#7650) üzenetére


vhw
addikt

Konkrétan melyik is ez a tank? Mert ha történetesen light, és a gyorsabb fajtából (Leopard - T-50) akkor ne lepődj meg.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7652) H.Ezredes válasza vhw (#7651) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Pz.38(t) NA

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#7653) Bingisz válasza H.Ezredes (#7652) üzenetére


Bingisz
addikt

Hú akkor még időben le lehet beszélni a német tankokról. Szerintem kezdj el valami más népét (szovjetet), mert hatalmas csalódást tudnak okozni a német tankok... :(

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#7654) H.Ezredes válasza Bingisz (#7653) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Na miért ennyire gyász ?!?!? :S De akkor 0-ról kéne kezdenem nemde ? :S

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#7655) Bingisz válasza H.Ezredes (#7654) üzenetére


Bingisz
addikt

Ha szereted sokat szidni a játékot valamint szívni, akkor kell a német ágat húznod. Ha valami jó játékélményt szeretnél akkor orosz, vagy amcsi ágat ajánlanám.

A fejlesztők (fehéroroszok) nyíltan utálják nagyjából a német tankokat.....

De ha kicsit visszaolvasol, rengeteg ilyen jellegű hozzászólást találsz. Mondjuk most a jagpz e100-al szerintem megint be akarják ültetni az embereket a hintába, hogy aztán lecsapjon a nerfhammer....

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#7656) H.Ezredes válasza Bingisz (#7655) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nagyon jól hangzik.... :DDD :DDD Akkor maradok szopó ágon nekem a Német tankok jönnek be akkor ez van :) Innen szép nyerni :U ;) ;)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#7657) Bingisz válasza H.Ezredes (#7656) üzenetére


Bingisz
addikt

Én most e75-öt nyúzok, vannak vele szép pillanataim, meg amúgy én is imádom a német tankokat, szal. igyekszem a jó dolgokra emlékezni róluk.... :)

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#7658) vhw válasza H.Ezredes (#7652) üzenetére


vhw
addikt

Még ezzel a tankkal is felderítősdit kéne játszani, bár nem könnyű vele...
Van a német tankok között is igen jó, nem kell rögtön temetni az egész fát.
(Pár kellemes típus; Marder, Stug, Jagdpanther, PzIV, VK3601, VK2801, Tiger P... de lehetne még sorolni, kinek melyik tank, melyik harcmodor jön be)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7659) virkir válasza H.Ezredes (#7654) üzenetére


virkir
veterán

Az NA is még a nulla szint kb, igen hamar el lehet érni idáig.
De nem kell mindent elhinni, egyik ág sem sem jobb a másiknál mindenhol vannak jobb meg rosszabb tankok. Át kell esni rajtuk mint a bárányhimlőn.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7660) marked one94 válasza vhw (#7658) üzenetére


marked one94
őstag

Panther2 kimerted hagyni? meg a Tigris 2, VK aladár? ja és Pz2 meg lehetne sorolni :)
Nem is értem miért szidják a német tankokat mikor pár használhatatlan tank van csak. :U

You'll Never Walk Alone

(#7661) Tüzi válasza KaLeun (#7564) üzenetére

E-száriának pont nem elől van a váltója, ill nem ott lett volna.
Mint a zsákmányolt e100 alváz is mutatta/mutatja.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7662) Tüzi válasza marked one94 (#7660) üzenetére

tiger2 jó pedig... nekem tetszik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7663) #21346560 válasza Tüzi (#7662) üzenetére


#21346560
törölt tag

A "szerkesztés" lehetőséget nagyon nem ismered :P

[ Szerkesztve ]

(#7664) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Akkor jó :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#7665) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

A PzIV fejlesztett 75-s ágyúja a Párduc alap ágyúja.
Miért van az, ha előbb veszed meg a párducot, akkor a PzIV-en nincs kifejlesztve alapból az az ágyú? :U
Illetve másik kérdés... Ugyan az mind a 2 ágyú. A párduccal, ugyan azzal az ágyúval pl löwét sebzem, tigris2-t sebzem, T-29-et sebzem, de PzIV-el ugyan ezeket a tankokat nem tudom sebezni. PzIV-en 100%-os legénység van, míg a párducon 73%-os. De miért van mégis ekkora különbség 2 ugyan azon ágyú között? :U

(#7666) vhw válasza Tüzi (#7661) üzenetére


vhw
addikt

Az a bizonyos alváz pont nem mutatja, mert az E100 még front-váltós lett volna.

forras2: és hol sebzed vele őket a Párduccal? Szemből? Mert akkor azt szeretném látni. :)
Nem lehet, hogy mégis a hosszú L/100 ágyú van már a Párducon?

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7667) Szilu válasza forras2 (#7665) üzenetére


Szilu
tag

Ha kifejleszted az agyut, akkor sem kerul kevesebb xp-be a parduc. Ugyanaz az agyu, de ezek igy mukodnek a jatekban es ennyi. Az alap cuccok a tank tartozekai, nem felhasznalhatoak mas tanknal.
A legenyseg nem szamit, a ket agyu ugyanugy sebez.

(#7668) jahrn válasza Tüzi (#7661) üzenetére


jahrn
senior tag

Csak E-50 es E-75nel lett volna hatul a valto. Ill valoszinuleg lett volna, mert az h volt par korai tervrajz az nem jelent semmit.
Ez a baj a Stug E-100al is, mivel nincs tervrajza csak vazlatok igy WG azt tesz be Stug E-100nak amit akar. Mondjuk valahol igazuk van, az olcsobb/egyszerubb gyartas miatt valoszinubb egy half-casemate verzio.

[ Szerkesztve ]

(#7669) emre


emre
veterán

Valaki meg tudná nekem magyarázni mi a koncepció abban, hogy a tesztszerón a Ferdinándon levő XP mennyiség átkerült Jagdtigerre? :F

A ferdin volt cc 58k, most nulla
A JT volt cc. 170k, most 58k.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7670) Zeratul válasza Bingisz (#7653) üzenetére


Zeratul
addikt

Orosz med és TD ág is kap egy szép kis Nerfhammert.

(#7671) redzsi


redzsi
senior tag

Nem lehetne kicsit több magyar szót, és kevesebb rövidítést használni? Persze ha van magyar megfelelője. Nem Grétsy akarok lenni, csupán érteni szeretném amit írtok.
Feltételezem, nem csak 10.000 csatás fórumozók olvassák ezt a topikot.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7672) #56230144 válasza redzsi (#7671) üzenetére


#56230144
törölt tag

Szia,mond mit nem értessz,és segitek. :)

(#7673) redzsi válasza #56230144 (#7672) üzenetére


redzsi
senior tag

Most hirtelen ami eszembe jut: OP, ROF, VK aladár :) Ez utóbbi vk4502 ausf a lenne?

(#7674) emre válasza redzsi (#7673) üzenetére


emre
veterán

Over Powered

Rate Of Fire

igen

esetleg lefordítsam? :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7675) #56230144 válasza redzsi (#7673) üzenetére


#56230144
törölt tag

Igen,az az Aladár.

(#7676) redzsi válasza emre (#7674) üzenetére


redzsi
senior tag

Ha mást jelent, mint a szó szerinti akkor igen, köszi.

(#7677) Zeratul válasza redzsi (#7676) üzenetére


Zeratul
addikt

4502 Ausf A az Aladár, a 4502 Ausf B meg a Béla, mivel nincs két másik olyan tank amiből A és B verzió lenne, nem nehéz kitalálni hogy mire gondolunk.

(#7678) #56230144 válasza redzsi (#7676) üzenetére


#56230144
törölt tag

OP-Túl erõsített

ROF-Tûzsebesség.

(#7679) redzsi válasza Zeratul (#7677) üzenetére


redzsi
senior tag

Annak nem is aki kívülről fújja a típusokat.
Aki viszont meló után lejátszik egy két kört, annak hidd el, nem egyértelmű.

Danielsss, emre:
Mindenestre köszi a segítséget, örülök hogy nem értettétek kukacoskodásnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#7680) emre válasza redzsi (#7679) üzenetére


emre
veterán

Régebben engem is zavart egy kicsit, mert szerintem nem lenne sokkal bonyolultabb feladat magyarul leírni ezeket a dolgokat, de mára beletörődtem, hogy ez egy ilyen "szakma".

MÁS

Erősen bíztam benne, hogy még most reggel valaki felhomályosít, de most mennem kell melózni. Azért ha délutánra valami válasz szerűséget kapnék megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7681) Fel válasza emre (#7669) üzenetére


Fel
addikt

Hivatalosan, a Ferdin gyűjtött xp a patch érkeztekor átkerül a JT számlájára, mert korábban úgy volt, hogy a Ferdinanddal lehet majd a JP E-100-at kifejleszteni.

Ez lehet valami egyedi hiba lehet. Nálam összeadódott a két xp mennyiség, és mind a JT-en volt.

(#7682) #56230144 válasza redzsi (#7679) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nincs mit. :)

(#7683) forras2 válasza vhw (#7666) üzenetére


forras2
őstag

Most jelenleg a 88-ast használom már. De a 75-össel a Tigris2-t szemből alulról lőttem át, Löwét oldalról szedtem ki, a T-29-et félig szemből félig oldalról sebeztem. Az alap 75-ös volt az, mert a nagy még nincs kifejlesztve, kell még hozzá 15k tp.
Van ennek 1 fordított esetje is, de azt véletlennek tudom be. PzIV-el a KV5-t szemből sebeztem, 1 lövéssel. Az ágyú tövét lőttem, és átment. A Párduccal ez nem megy. De mivel egyszer volt csak ilyen, így véletlennek tudom be :))

[ Szerkesztve ]

(#7684) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Mostmár én is voltam a teszt szerveren. Az ST-1-et rendesen feloposították, van, hogy az Object 268, és az IS-7 is pattan róla kétszer, akár egymás után is. Bár maradna ilyen. :U Igazából azt ígértek, hogy nem csak elveszik T-34-85-től, és T-43-től a D-10T löveget, hanem kap is egy B-54K-t helyette. Nem kapott. Az a 2 tank mostmár nem ér többet, mint egy KV-13, esetleg egy német T-34 (VK3002DB), úgy lebutították őket. Remélem ez nem végleges, bár ezen a 2 tankon, már nem sokat, javítanak, akinek még nincs T-44, és kell neki, az mehet szopni. :D A másik, aminek nyugodtan levehetnék a sebzését a társai átlagára, az a JGPZ E100. Hirtelen megutáltam azt a tankot, néha rosszabb, mint az arty, mert ezzel még elbánni sem lehet. Remélem kap egy nagybetűs NERF-et, mert ez így túl erős szvsz.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7685) KaLeun


KaLeun
senior tag

Hogy is lehet felmenni arra a teszt szerverre? :B

Arról van infó, hogy mikor érkezik a végleges 7.5?

Cila

(#7686) Fel válasza Patrick76496 (#7684) üzenetére


Fel
addikt

Semmi nem változott az ST-1 páncélzatán, csak a tűzgyorsaságát javították és egy kis plusz hp-t kapott.
A T-34-85 és a T-43 esetén a D-5T-85BM löveg lépett a D-10T helyére, kicsit feljavított tulajdonságokkal. Ha jól láttam nagyobb az átlagsebzése (160 rémilk és 180 lesz), a többi paraméterére nem emlékszem..
És igen, megkapta a B-54K-t, ami egy új motor, csak ugye a cirillben a B=V, azaz V-54K-ként szerepel.

(#7687) diegho válasza Fel (#7686) üzenetére


diegho
nagyúr

Mennyi tűzgyorsaságot kapott és mennyi hp-t?

(#7688) fsb1000 válasza Patrick76496 (#7684) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nemár. JagPz E-100 a csillagunk és reménységünk.
Ha azt is nerfelik a mostanihoz képest akkor lesz belőle egy másik E100 golyófogó.
Kell egy német tank amitől a népek rettegnek és vágynak reá!
----
Én is támogatom a magyar szavak, kifejezések használatát.
De a ROF rövidítés már beégett. Gyakori a használata és a TGY nehezen váltaná fel.
Nagyjából elfogadottá vált a Nerf és Buff rövidítések használata is, de itt még van remény. Viszont van akiknél a további rövidítések lehet kézenfekvőek saját használatra, de inkább a benfentesség látszatának sugárzására gondol az egyszeri olvasó, ha itt meglátja.
Kezdve a "hulll down"-tól más tankalkatrészek rövidített nevéig, legyen az akár a lövegpajzs.

[ Szerkesztve ]

(#7689) Fel válasza diegho (#7687) üzenetére


Fel
addikt

RoF: 4,51 lett, 4,11 helyett.
Hp pedig +100, mert most már az alaptornyos verziónak van 1800.

--------------------------------------------------------

A JP E-100 mellett, ez az E-50 Ausf. M is igen szimpatikusra sikerült. Eszméletlen pontos löveg, hatalmas páncélátütéssel. Az újratöltési ideje 8,1s, ventivel, töltésgyorsítóval, 116%-os töltővel. BiA perkkel biztosan 8s alá szorítható.
A hull kialakítás megváltozása sem előnytelen (a hátul lévő váltóról nem is beszélve). Eddig nagyon tetszik, kíváncsi leszek milyen paraméterét fogják majd faragni a teszt #2-ben. Bár legjobb lenne, ha hozzá se nyúlnának.. :))

[ Szerkesztve ]

(#7690) diegho válasza Fel (#7689) üzenetére


diegho
nagyúr

Eddig is jó volt, ezek után még jobb lesz úgy látom.

(#7691) vhw válasza fsb1000 (#7688) üzenetére


vhw
addikt

Lehet aki nem tanult angolt, vagy még nem merült elég mélyre ebben a játékban annak kellemetlen az ilyen "szakszavakkal" teletűzdelt hozzászólásokat olvasni.
De akit érdekel egy-egy kifejezés jelentése pillanatok alatt rákereshet a neten, vagy ha kicsit is nyitott szemmel olvassa a posztokat rájöhet egy-egy csataleírásból, vagy bedobott screenshotból, hogy mit neveznek a "professzorok" Aladárnak vagy Bélának. Vagy esetleg konkrétan is rákérdez itt a fórumon.

Sajnos ez van, a számítástechnika és pc játékok világa nem magyarközpontú. Ha valaki kíváncsi valamire főleg angolul tud utánanézni. Rengeteg játéknak megvannak a saját kifejezése, megnevezései, amit a "közösséghez" tartozók ismernek/használnak, az újoncoknak ezek mindig újak és tanulni kell. Még akkoris ha történetesen magyarul lennének azok a rövidítések, egy új látogatónak mit jelenthet az itt-ott elejtett TGY, vagy SPP (SebzésPerPerc)? Minek új magyar kifejezéseket-rövidítéseket kitalálni, amiket elsőkörben az újonnan ideérkezők nagyrészt amúgysem értenének? Talán a gyakorlottabbak megpróbálnak valamilyen angol rövidítésre gondolni, dehát pechükre nem azok lennének.

Én épp ezért nem is állítom magyar nyelvűre a játékot, mert a fordítások amúgyis hagynak némi kívánni valót maguk után, másrészt ha nemzetközi fórumon olvasok vagy kérdezni akarok valamit, akkor a helyes (játékban is szereplő) kifejezést szeretném használni, nem a gyenge magyar fordítás után kitalálni, hogy is hangzana ez angolul helyesen. Aztán megszokja az ember az angol kifejezést és már így használja magyar fórumokon is.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7692) Dobi 562 válasza Fel (#7689) üzenetére


Dobi 562
addikt

Most adtál egy kis reményt, hogy érdemes volt belevágnom az E-50-be! :)

---------------------------------------------------
Más: haverommal ma is lekezdtünk szakaszozni, két acc.-ja van neki, egyiken a német, másikon a szovjet tankokat húzza. A némettel kezdtünk, mondta hogy a szakaszolás előtt mind a 10 csatája bukó volt. Elkezdtünk szakaszolni, buktunk egymás után zsinórban minden csatát. Indokolatlanul sok lepattanót és 0 sebzéses kritikust lőtt/lőttünk.

Ezután gondoltunk egyet és átváltott a szovjet tankos acc.-jára. Érdekes módon beindult a nyerő szériánk...

Ezzel remélem tovább erősítettem a "szopóág" legendáját!

[ Szerkesztve ]

(#7693) diegho


diegho
nagyúr

Na jó úgy döntöttem életemben először fel fogok menni tesztre és megnézem a változásokat, van egy rakás free xp-m, szerintem kipróbálom a tier10 E-50et is.

(#7694) Paul119


Paul119
addikt

ez a stug e100 valami eszméletlenül beteg tank.. tuti nerfelik a sebzését .. szvsz előző meccsen 2x is 1375 dmget lőttem.. :DDD meglátott a t30 meg az is4 olyan hátra arcot vágtak le hogy csak röhögtem :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7695) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ez a tesztszerver.... ehh..
1. A csaták mintha máskép zajlanának. Pörgösebbek és taktikátlanok. Mindenki rohan, alig rejtőzik, lő ha kell ha nem.
2. Én nem tudom megkülönbőztetni a normál és GOLD ammos lövéseket (főleg nem a roncson...) de úgy tünik, mintha mindenki gold lőszert használna, alig van ami lepattanna, bármivel megyek a kicsik is penetrálnak.

Általában 2 lehetőség van, 15:1-re nyerünk 3 perc alatt, vagy engem lőnek ki a játék elején jellemzően úgy hogy 2 sec alatt kapok 3 áthatoló lövést, nem is tudom honnan.
Így elég nehéz korrekt képet kapni arról hogy pl. az E50 mennyire változott, az új t10-ek hogy viszonyulnak a t10 HT-khoz, vagy a prémtankok mit tudnak. (Dicker.max, pak40, stb)

Egy jó van benne.... kevés az arty és azok is full bénák.

(#7696) đe$|re válasza Paul119 (#7694) üzenetére


đe$|re
senior tag

Én azon röhögtem IS4-ben, hogy 2 Jgpz E100 is pattogott rólam elég rendesen. (mondjuk volt köztük 0 dmg is) A közelben lévő E100 és az arty nyírt ki. Annyira nem kell fosni tőle. ;]

(#7697) joergie


joergie
őstag

ha gondoljátok tesztelhetünk tesztszerón, tudok hozni jagdpze100at t62t obj268at, ha nagyon akarok t110e4et is. azért is fasza hogy teljesen más a t62 mint a t54, mert fizethetünk aranyat azért hogy másféle skilleket kapjon a legénység, enyém pl spottolásra volt kihegyezve, most viszont inkább a menet közbeni lövöldözésre kéne, mert nagyon pontos.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#7698) Paul119 válasza đe$|re (#7696) üzenetére


Paul119
addikt

mert birkák voltak is4 tornyának a tetejét kell lőni, vagy a fosőrspotot ott úgy kapja az ívet mint a ... :DDD

valaki tesztre platon ?

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7699) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Valaki találkozott már ilyennel? :U

Döntetlen
Csata: South Coast 2012. július 14. 12:50:24
Jármű: PzKpfw V Panther
Szerzett tapasztalat: 217 (Büntetés a saját csapattársad sebzéséért: 52)
Szerzett kredit: 0
Csatában elért Achievement: Leclerc Kitüntetés II Osztály
2-t kilőttem, bázist foglaltam, túléltem a csatát.
:F

(#7700) Fel válasza joergie (#7697) üzenetére


Fel
addikt

Én egy Obj. 268 - IS-8 méretbeli összehasonlításra lennék kíváncsi. Hiába azonos hullra épül a kettő, az Obj. nagyon kicsinek tűnik. Hiba próbáltam menni IS-8-cal egy pár csatát, akkor soha nem volt egy TD ami mellé beállhattam volna.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.