Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) Timyyy


Timyyy
őstag

Purchased:
'E-75' purchased successfully. You have spent credits: 3 480 000.

Vééégre :))

(#7752) diegho


diegho
nagyúr

Object268
- gyorsabban tölt, mint a 704-es BL-10el :R
- az ágyú gyorsan céloz, pontos
- a hull jól forog, mozgékony
- az ágyú oldalirányú kitéríthetősége kb olyan, mint egy gyengébb arty-nak, kb fele, vagy harmada, mint a 704-nek

simán benyeltem vele egy StugE-100 lövést úgy, hogy nem sebzett :))

(#7753) fsb1000 válasza diegho (#7747) üzenetére


fsb1000
nagyúr

E100
- Töltési idő 15.57 -> 16.51 (100% legénység + venti + BIA) 1 sec!!!! -7%
- 100 Hp+ (+5%)
Más változást nem tapasztalok.

A ROF gyengítése sokkal fájóbb, mint ami cserébe jön 100HP.
Ez egyértelmű Nerf... kellett, mert már elötte is a leggyengébb t10 HT volt a Maussal együtt.

---

Ja... JagPz E100 lövéseit az Obj268 szemből nyeli vagy pattan, de úgyanigy a JgPzE100 is ha nem a haspáncélt éri a lövés. Az a 200 frontpáncél nem tudom mire vonatkozhat, de közel 300-al se lehet átütni a lövegpajzs mellett.

E50-ről pattant az E50M!!! eleje beforgatva kissé, de akkor is fiura volt. Persze én is pattogtam az E50M-ről.. (sajnos az még nincs meg.)

Amit jó lenne kippróbálni az a T110E4. Nagyon harapósak, rejtőzik is elég jól (mihez képest), de már kettőt is felgyújtottam, pedig nem tudom hol kell löni ehhez a mutatványhoz. (egyik a jobb oldal hátsó részébe ment a másik nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#7754) diegho


diegho
nagyúr

Bat:
- 5 táras 390dmg
- töltési idő ugyanannyi
- mozgás forgás minden ugyanaz
- löveg nem győzött meg, egy tárból 4db penetration 0dmg...

Összesítem mit gondolok.

Ha így maradnak a tier10 medek (szerintem maradhatnak) akkor végre valahára fel fog gyorsulni a játékmenet, a hátul bokorban az arty mögött álldogáló löwe és társai pillanatok alatt pusztulnak és remélhetőleg húznak is el a fenébe a játékból. Nem éreztem semmi óriási unbalance-t ez alatt a 4 kör alatt, ami miatt azt mondjam, hogy ezek a tier10 medek tönkreteszik a játékot, sőt! A TD-k már más tészta, ott az 1000 feletti sebzést soknak tartom, azon egy kicsit kéne faragni, mondjuk legyen 900dmg és több rof.

[ Szerkesztve ]

(#7755) virkir válasza Timyyy (#7744) üzenetére


virkir
veterán

Itten már egyszer beraktam
#7751
Majd akkor örülj ennyire amikor egy körben kétszer gyújtanak fel szemből :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7756) Timyyy válasza virkir (#7755) üzenetére


Timyyy
őstag

Hopp :B valahogy elkerülte a figyelmem akkor. Köszike :)

Szerk.: löwében már megszoktam ezt, hidd el :) de még messze a próba kör, mert nem maradt kreditem :D és még a kifejlesztett modulok megvételén túl a legénységet sem tudom rá átképezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7757) Zeratul válasza diegho (#7754) üzenetére


Zeratul
addikt

Igen, mert a ruszkikat lerontották a németek szintjére (hála a magasságosnak, bár most kezdtem el a ruszki med ágat és így megint megszoptam)

Itt meg némi indentitászavart érzek.

[ Szerkesztve ]

(#7758) jahrn válasza diegho (#7745) üzenetére


jahrn
senior tag

Hat nemtudom, Pershing-ben ulve akadtam ossze egy T-62A-val es siman kinyirtam (gold ammo nelkul) ugy h csak 1 lovese ment at rajtam. A hullja nagyon gagyinak tunik gyakorlatilag minden iranybol.

(#7759) diegho válasza jahrn (#7758) üzenetére


diegho
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy egy béna gyököt tier5 tankban ülve is ki lehet lőni tier10-ből, de veled azonos skillel találkozva nem vagy több 10 másodpercnél a számára, Pershingben kb fél percet élhettél volna egy átlagos T62A játékos ellen.

(#7760) jahrn válasza diegho (#7759) üzenetére


jahrn
senior tag

Ha rammaszott volna akkor az engem fedezo Jagdpanzer E-100-tol kapott volna egy puszit szal sokat nem szamitott milyen jatektudassal rendelkezik. Azert az valahol gaz h egy tier 8 med erolkodes nelkul atlovi a T-62A front hull-t 6x egymas utan.

(#7761) diegho válasza jahrn (#7760) üzenetére


diegho
nagyúr

Mondom egy valamire való játékos hullját nem lövöd át.

(#7762) Eagle16 válasza diegho (#7745) üzenetére


Eagle16
addikt

Tesztszobában teszteltük, teljesen megegyezik a T-54-el a mozgékonysága.

Annyi hogy 5 km / órával kisebb a csúcssebessége, de amúgy ugyanúgy gyorsulnak és fordulnak. Egymás mellett mentünk, azonos felszereltséggel és legénység szinttel.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7763) diegho válasza Eagle16 (#7762) üzenetére


diegho
nagyúr

De nem tudod úgy riszálni a hull-t, mint a T-54en, ez már elsőre feltűnt, T-54 kis apró riszákat gyorsabban csinálja.

(#7764) L-e-f-i-e válasza fsb1000 (#7741) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Semmi gond, csak megfelelő tájékozódás kérdése ;)

=^-^=

(#7765) .mf


.mf
veterán

Azért érződik, hogy hétvége van...
Nem sokkal ezelőtt volt egy meccsem, ahol az indulókörben lökdösődésen berágva 0>-3-mal kezdtünk neki a csatának, az összes artynk kinyírták...
S most ez az előző... Megyek le a hegyről, kanyarodok, s saját A20-unk teljes sebességgel belémjön, veszít kb 180 hp-t, ezért a jutalmam:
"Victory!
Battle: El Halluf 2012. július 14. 19:24:39
Vehicle: IS-3
Experience received: 709 (fine for causing damage to allies: 26)
Credits received: 16 991 (fine for causing damage to allies: 4 770)
"

4770? Az egész tankjának javítása nem kerül annyiba. Jó lenne már végre, ha megjavítanák ezt, s figyelembe vennék a járművek egymáshoz viszonyított sebességét. Inkább neki kellett volna fizetnie, hogy letrackelt az ütközésével.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7766) Dobi 562 válasza .mf (#7765) üzenetére


Dobi 562
addikt

Én E-50-el vágtatok a domb felé Mines-on. Az előttem haladó T-54-et leláncolták és feltűnt a fél ellenséges csapat akik szintén felfelé igyekeztek. Mivel úgy gondoltam esélyem sincs feljutni, ezért az emelkedő lábánál a szikla mögé beraktam magam. Épp lőném a felfelé igyekvő gaz ellenséget, mikor 2 lövést kapok hátulról... Megforgatom a kamerát, AMX 50-100 csapattárs kettőt eresztett a tornyomba. A miért? Mert azt a sziklát ő nézte ki magának... Aztán kaptam 5000 kredit kárpótlást.

(#7767) //Crouch// válasza .mf (#7765) üzenetére


//Crouch//
tag

A héten fordult elő...
Tigerrel voltam lényegtelen melyik pályán... Rámtolatott egy Lóránt40... nem tetszett neki és belémküldött egy lövést... nekem persze egyből ammo rack.
Viszonoztam énis neki.

Erre csata végeztével a következőt látom.
Kárpótlás csapattárs okozta sebzésért kb. 1500 kredit
Büntetés csapattárs sebzésért 9000!!!! kredit.

no comment...

(#7768) Napfénysüti

Slugger vagy Hellcat jobb T6 amcsi TD? Érvek ellenérvek? :R

Més que un club!

(#7769) Eagle16 válasza diegho (#7763) üzenetére


Eagle16
addikt

Hát az lehet, de hiába is riszálnád, mikor kb. mindennek 260+-os átütése van :D Az a test semmit se fog meg, beforgatva se.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7770) fsb1000 válasza L-e-f-i-e (#7764) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nosza.. itt az idő hogy tájékozódj szélesebb körben, mert szerintem tévedsz abban, hogy a német tankoknak nagyobb az átütőereje vagy ahogy te fogalmaztál:
mindent átlövő német "tank

Ilyen eddig nem volt, és szerintem nem is lesz a WoT-ban.

[ Szerkesztve ]

(#7771) nemeth989


nemeth989
senior tag

Az csak vicc ugye, hogy a prem Pershing önerőből kb 25-nél nem megy gyorsabban? :D
Ez komolyan mondom a WoT legnagyobb vicce, med tank és még a heavyk is gyorsabbak nála, szerintem azért ez egy kicsit durva :D.
Gondolkoztam, hogy megveszem, de ezek után inkább kihagyom :). Ha legalább tudna menni 35-40-el, akkor meg is venném, de lassabb mint egy KV3 :)

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#7772) .mf válasza //Crouch// (#7767) üzenetére


.mf
veterán

Nem annyit kap a sértett, mint amennyit az elkövető fizet, csak talán negyedét -- a többit WG nyeli le.
Minek lőttél vissza...

---

Az irónia.
Az emlegetett belémjövés, az előbb Prohorovka, M5 hátulról belémjön, lemegy 19hp-ja. Beírom, hogy utálom, amikor belémjön valami láma és még végül nekem kell fizetnem. Visszaír, hogy kit érdekel, vesztek vagy 40 kreditet, a Somua úgyis egy szar tank, semmit sem érek vele.

Nagytöbbség elment balra, látom, hogy jönnek jobbra, visszamegyek bázishoz. Aztán szedegettem ki őket, a trollgunnal oneshotolva. Az eredmény 4 kill

Victory!
Battle: Prokhorovka 2012. július 14. 21:31:46
Vehicle: Somua S-40
Experience received: 761 (fine for causing damage to allies: 2)
Credits received: 14 040 (fine for causing damage to allies: 570)
Battle Achievements: Mastery Badge: "Ace Tanker"

Beírtam még a bujkáló utolsó keresésekor, hogy na most legyen nagy a szája az M5-nek. Ja, semmit sem értem vele. Nélkülem vesztettünk volna.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7773) Fel


Fel
addikt

T110E4, első csata:

Victory!
Battle: Karelia 2012. július 14. 21:37:28
Vehicle: T110E4
Experience received: 35 552 (fine for causing damage to allies: 20; x2 for the first victory each day)
Credits received: 799 804 (fine for causing damage to allies: 20 670)
Battle Achievements: Top Gun, Sharpshooter, Reaper, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Egy T-54 ügyesen belesétált egy lövésembe..

Egész jó ez a TD. Kicsit vak. A 180°-ban elforgatható torony ad némi előny. A mozgékonysága sem rossz. A lövegkitéríthetősége (függyőlegesen) amcsi tanktól szokatlanul gyenge.

(#7774) fsb1000 válasza Fel (#7773) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kár.... hogy nem tudja lehajtani a csövét. Sok szituban óriási előny.

(#7775) forras2 válasza .mf (#7772) üzenetére


forras2
őstag

Tessék :))
Kb 1,2-1,5K-t sebeztem. Nekem jött 1 PzIV megsérült, és ez lett az eredménye :N

Döntetlen
Csata: South Coast 2012. július 14. 12:50:24
Jármű: PzKpfw V Panther
Szerzett tapasztalat: 217 (Büntetés a saját csapattársad sebzéséért: 52)
Szerzett kredit: 0
Csatában elért Achievement: Leclerc Kitüntetés II Osztály
2-t kilőttem, bázist foglaltam, túléltem a csatát.

(#7776) marked one94 válasza nemeth989 (#7771) üzenetére


marked one94
őstag

Most páncélt akarsz, vagy sebességet? ;) kettő együtt nem megy :)

[ Szerkesztve ]

You'll Never Walk Alone

(#7777) ifjncsaba


ifjncsaba
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy csata közben, ha írok vmit a teamnek úgy küldi el, mintha a szakaszomnak írnám. Viszont nem vagyok szakaszban. Hiába próbálok TAB-bal váltani. Amikor írom az üzenetet azt írja, hogy a teamnek küldöm, de mikor entert nyomok, akkor a szakasznak küldi. Valaki tud vmi megoldást?

(#7778) .mf


.mf
veterán

Amúgy arról van valami infótok vagy akár sejtésetek, hogy a 7.5 mikor érkezik? (Csak hogy meddig vásároljam vissza az AMX12-t :)) )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7779) marked one94


marked one94
őstag

Jajj de kis trollgép ez az amx :)

Ace Tankerhez elég is volt.

You'll Never Walk Alone

(#7780) KaLeun


KaLeun
senior tag

Tegnap délután és ma... nem is emlékszem, hogy mikor ment ilyen rosszul.

Tömve volt a játék a t9-es meddel és td-vel és Lórival, csak úgy hemzsegtek a JT-k és a T-54-ek.

Sajnos a teszten, nem volt fent a JT 300k xp-je (pedig lassan 1 éves az a sok xp) és így hagytam a francba az egészet.

Megvettem a t6 francia artyt. Fürgén mozog (50), gyorsan lő/céloz és keveset sebez. Nem tudom, hogy a t7-es milyen. De van egy tippem... Egyedül a Batman arty valamire való.

Cila

(#7781) KaLeun


KaLeun
senior tag

Tegnap délután és ma... nem is emlékszem, hogy mikor ment ilyen rosszul.

Tömve volt a játék a t9-es meddel és td-vel és Lórival, csak úgy hemzsegtek a JT-k és a T-54-ek.

Sajnos a teszten, nem volt fent a JT 300k xp-je (pedig lassan 1 éves az a sok xp) és így hagytam a francba az egészet.

Megvettem a t6 francia artyt. Fürgén mozog (50), gyorsan lő/céloz és keveset sebez. Nem tudom, hogy a t7-es milyen. De van egy tippem... Egyedül a Batman arty valamire való.

Cila

(#7782) .mf válasza KaLeun (#7780) üzenetére


.mf
veterán

"Megvettem a t6 francia artyt. Fürgén mozog (50), gyorsan lő/céloz és keveset sebez. Nem tudom, hogy a t7-es milyen. De van egy tippem... Egyedül a Batman arty valamire való."

WG csinált egy kis videót, ahol az új francia artykat bemutatják, előnyeiket és hátrányaikat is.

marked_one: a 13-75 még nagyobb trollgép a pontosabb ágyúval: 144 pen 135 dmg 0.36 acc, és ez még elfogadható sebességgel táraz újra.
Érdekes módon a 13-75-re nem kaptam meg az ace-t, pedig még most is 57%

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7783) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Tényleg ideje volt elvenni azt a nagy löveget a T-28-tól. Egy lövéssel kiüti a T-50-em vezetőjét, és a lövészt is, a másodiktól már égek. Ez egyértelmű, a többi is nagyjából, de ha már a SU-85-öt butítják, akkor ennyi erővel az S-35 CA-t is kéne. (Canon de 105 mle. 1930 Schneider AC) :U

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7784) .mf válasza Patrick76496 (#7783) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem pedig a T-28 egy kész kínszenvedés volt addig az ágyúig, s utána is csak kicsivel lett jobb. Van annak elég gondja (nagy méret, papír páncél), amit avval az ágyúval tudott kicsit ellensúlyozni. Így viszont simán csak merő szopás marad az a tank.

Az S35-öt meg csak hagyják békén amíg ki nem tolom :)) Bár mire kijön a 7.5, már biztos rég végeztem vele, úgyhogy felőlem az is mehetne majd a levesbe :)

---

Egy teoretikus kérdés. Ha a Repair 100% meglenne legénység minden tagjára, akkor a toolbox már nem gyorsít tovább, felesleges lesz (ezáltal a helye felszabadul)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7785) Sixkiller6 válasza ifjncsaba (#7777) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nincs olyan h szakasznak küldi. vagy a teamnek vagy az ellenfélnek is.
de külön a szakasznak (tudomásom szerint) nem lehet. az hogy sárgával írja, azzal ne törődj.

- no es importante -

(#7786) psycroptic válasza ifjncsaba (#7777) üzenetére


psycroptic
őstag

amikor nyomogatod a TAB-ot, akkor változik a felirat chat ablaknál, hogy TO TEAM, TO ALL, TO PLATOON?

(#7785) Sixkiller6: pedig van rá mód, hogy csak a szakasztársaknak írj a chat-en, addig kell nyomkodni a tab-ot, hogy TO PLATOON felirat legyen és utána enter és ezt csak a szakasz látja.

PSNID: Tomy83PS

(#7787) Djuree


Djuree
félisten

na megy a játék integrált vga-n. 13 fps minimumon. milyen trükkök vannak még amivel feljebb lehet tornászni? emlékszek valami füst kikapcsolásra meg ilyenekre. ezeket hogy lehet?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7788) ifjncsaba válasza psycroptic (#7786) üzenetére


ifjncsaba
csendes tag

Igen változik. De amikor elküldöm sárgával írja ki, mintha szakasznak küldeném, és a team nem is reagál rá.

(#7789) Napfénysüti válasza Djuree (#7787) üzenetére

WoT Tweakert tedd fel. Azzal lehet kikapcsolni pár dolgot. :K

Slugger vs Hellcat kérdésemhez van valakinek tippje?

Més que un club!

(#7790) forras2 válasza Patrick76496 (#7783) üzenetére


forras2
őstag

T-28-tól elveszik a 85-ös ágyút? :Y
Nemá. Így is szopás az a tank, úgy meg???
Még szarabbá teszik a játékot az indulóknak. :(

(#7791) diegho


diegho
nagyúr

No, ma is lesz 1-2 érdekes ember online úgy látom:
csapatomban 2db E-100 tipikus hobbináci névvel, könyvelt bukta, de azért megpróbáltam ST-I-vel vagyok. Kör elején kiszedtem a scoutot, meg egy IS-4et, állok a jó kis helyemen, erre hátulról az egyik hobbináci belém rammel egy laza 300-at, majd rálőnek, de ugye előtte vagyok és már meg is haltam. Másik hobbináci gold ammo-s noobnak hívja az ellenfél Bélát, mert 601-et sebzett belé, mondom ember és ezzel mi a gond? Azt csak gold ammoval lehet szerinte. Megkérdeztem tőle, hogy ebay-en vette az accot, mert 8000 csatával illene ilyenekkel tisztában lenni, de csak tovább mondta, hogy gold ammo noob.

(#7792) Dobi 562 válasza Djuree (#7787) üzenetére


Dobi 562
addikt

(#7793) diegho


diegho
nagyúr

Szándékosan kellett TK-znom, eddig csak arra lőttem rá, aki elkezdett lőni engem és már többet kaptam tőle, arra sem mindig, de egy 12t+BT-2 platoon Ensk-en kiverte a biztosítékot már a kör elején. Először is elkezdtek sírni mit keresnek tier9 csatában, majd a BT-2 szimplán blokkolta a lorraine-ünket, aki belement hátulról, maradt 12 hp-ja a BT-2nek, de a lorraine lánca leesett már kezdéskor, ott állt a vasúti sínek közötti átjáróban 20 másodpercig, a csapat meg nem tudott mozogni, mert a 12t mellé állt és elzárta az utat közben meg csak röhögött. Utána a 12t ugyanezt kezdte el játszani velem, vagy mellettem ment úgy, hogy összeértünk, vagy előttem ment és megállt, megint elindult, megállt, meguntam kilőttem a fenébe és lehoztam a kört, ha nem lövöm ki tuti bukta, mert végig blokkolt volna a kis nyomorék. Persze fenyegettek hogy reportolnak stb, de mivel be se kékültem leszarom őket, ne rontsák már el 13 ember játékát ketten, a csapat többi tagja megköszönte a győzelmet a végén. 1v3-at hoztam le tiger2, ferdi, m103-at öltem meg egyedül. Tudom van akinél én most óriási bűnt követtem el, de legyen elég annyi, hogy a való életben is megtenném ugyanezt egy csapatért egy háborúban minden szívfájdalom nélkül.

(#7794) Zeratul válasza diegho (#7791) üzenetére


Zeratul
addikt

Milyenek a hobbináci nevek?

(#7795) diegho válasza Zeratul (#7794) üzenetére


diegho
nagyúr

Német háborús "hősökre" utaló, 40-44 közötti számot tartalmazó, jellemzően 40-42% win rátával rendelkező, természetesen löwe-vel legtöbb kört futott, csak német tankkal játszó egyénekre gondolok.

(#7796) vhw válasza forras2 (#7790) üzenetére


vhw
addikt

Maximum a szovjet ágon indulóknak... :U

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#7797) Eagle16 válasza forras2 (#7790) üzenetére


Eagle16
addikt

Jah, szegény, most már nem lesz rajta egy Tier V-ös nehéztank top ágyúja...

Az 57mm ZiS-4 egy nagyon jó ágyú, bőven elég lesz rá az is...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7798) Timyyy


Timyyy
őstag

Egyszer azon megy a nyávogás hogy az orosz tankokon sokkal nagyobb ágyúk vannak mint a többi nemzeten ugyanazon a szinten.... most meg azon hogy elveszik azt az ágyút... hihetetlen komolyan hogy mindig kell valamin rinyálni.

(#7799) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Zsinórban 4-szer buktunk Prokhorovkán védő csapatként. Hiába kértem (és tényleg kérni szoktam, nem núbozni) a csapattársakat, nem hajlandóak lejönni a dombról, a tüzérség ott lövöldözi őket szanaszét...

Általában 6-7 füstölgő roncs maradt ott fönt. 2 fős szakaszban is buktunk, külön-külön a két szélső átjárót védtük Panther II - T-44 párossal, 2 tank a középsőt, a többiek a hegyen haltak. Ilyenkor 6-7 killt csináltunk mielőtt a túlerő elsöpört volna, a hegyen kempelőket ugyanis az sem érdekli, hogy mi egyszerre 2-3-4 ellenféllel küzdünk az átjáróknál.

Mennyi idő kell még ezeknek a játékosoknak, hogy eszükbe jusson, hogy van jobb is, mint a dombon csücsülve várni a tüzérségi tüzet?

[ Szerkesztve ]

(#7800) vhw válasza Timyyy (#7798) üzenetére


vhw
addikt

Léteznek igazi krumplivirágos szovjet elvtársak is itt wotban, csak eddig nem volt miért rinyálniuk.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.