Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Timyyy válasza diegho (#8240) üzenetére


Timyyy
őstag

Mivel általában 3 teszt szokott lenni, így szerintem csak a sorrendet kell eldönteni és mindegyikre lesz idő.

(#8252) myckey válasza #56230144 (#8250) üzenetére


myckey
veterán

Értem
gondoltam hogy ez még lepkefing.

igazából mások szokták kérdezni,hogy miként működik ez.mondom beírok ide,nem veszítek vele semmit

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8253) jahrn válasza diegho (#8244) üzenetére


jahrn
senior tag

En mentem sokat(viszonylag) Superpershing-el, es engem eleg konnyen lottek a tobbi tier 8ak. Igazabol csak a hull ufp+lfp talalkozasa ami eros, mert pl a torony kiegeszito pancelzat moge mar kis celzassal be lehet loni.

(#8254) Patrick76496 válasza diegho (#8233) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nem biztos, hogy bot, lehet, hogy neki is 6x10 a 23.-on pingje van. Megesik velem is, amikor vidéken játszok mobilnetről. Elindulok, a pingem 999 lesz, istentelen lagg, a tank egy helyben áll, de forognak a kerekei. Jobb esetben kidob a szerverről "A kapcsolat megszakadt" hibaüzenettel, és ha sikerül visszacsatlakozni, aztán ha nem lesz több 200-400-nál több a pingem, és még nem lőttek ki, akkor szerencsém van. Az is megtörténik nem egyszer, hogy kiakad piros 999-nél a ping, és ha 5 percet várok akkor sem történik semmi. Néha próbálok restartot, de van, hogy akkor sem jó. Legnagyobb szerencsém akkor van, amikor pár másodpercnél tovább nincs ezer pingem, akkor aztán lehet tovább játszani. Ritka az olyan csata, ahol egyszer sincs 999 pingem. Nem hiába csináltam másik felhasználót, amivel most kezdtem komolyabban játszani, de így is van 700 eff. Nem feltétlenül tehet a játékos mindig a hülye vezetésmódjáról. :K

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8255) diegho válasza Patrick76496 (#8254) üzenetére


diegho
nagyúr

Amint meglátta, hogy jön felé egy ellenfél abban a pillanatban odafordult a tornya, de nem lőtt, innen gondolom, hogy bot.

(#8256) babferi


babferi
tag

Nah most mar a jatek meg a draga WG-s arcok elmehetnek az anyukajukba a szandekos beepitett szopatasaikkal , de tenyleg . Karelia , mi vagyunk a vedok , en T-44 ben ! A bal oldalon 3 hevivel letortuk a tamadokat , hatularol felmentuk a hegyre es kipucoltuk . Ekozben a masik oldalon lassan beertek a tamadok , kinyirtak a vedoket es elkezdtek foglalni. Egy 250HPs IS , kb 600HPs Type es egy 1200HPs Aladar naluk! Nalunk nekem hianyzott 150 HP-m es nalunk ,meg 3 alig lesebzodott hevi (IS,IS3 ). Visszafele mentuk mar a bazisra , siman lehozhato volt a meccs !!! En ertem od elsonek es csak a szar alig eletben levo IS foglalt 50%-on ! Pont kigurultam kisse egy szikla mugul es lonek amikor mehalok . Hat a makos IS akinek a WG benyomta a csalast , egylovesezett !!! Egy lovest kelett volna leadnom es mienk a meccs !!! Meg az is rohadt erdekes , hogy 7.4 ota kb csak 40 meccset mentem T44-el , ezalatt 4x egyloveseztek 1000 folotti HP-rol :W
Ra is raktam a vizes loszertartot mert mar a tokom kivan , ha nem is felrobbanok , de besargulni tuti besargul az a rohadt ammorack eleg gyakran

[ Szerkesztve ]

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#8257) diegho válasza babferi (#8256) üzenetére


diegho
nagyúr

T-44-el sosem nézek ki az oldalammal nagy kaliberű löveg elé, pláne ha benne ülve a jobb elejét mutatom, mert az konstans ammorack robbanás, ha tudja az illető hol kell lőni.

(#8258) fsb1000 válasza diegho (#8255) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A bot-ok mozgása általában nem szituáció függő, hanem előre rögzített. Pl. egy makróban.
Szóval amelyik tank "reagál" egy ellenfél közeledtére, azt nagy valószinűséggel ember írányítja.

(#8259) Atlantis


Atlantis
veterán

Ferdinand legnagyobb ágyúval 3-szor pattant a lövésem zsinórban egy JagdPZIV-ről...királyság, nagyon örültem.

KV1-S legerősebb ágyúja kemény 22-őt sebzett egy T-44 seggébe...44 élete volt, így nem nyekkent meg, visszalőtt, nekem meg sanyi...nem is értem, ezt hogy lehet, nincs valami minimum érték sebzéskor? Hogy a fenébe jön ki egy 390-es átlagsebzésű ágyúval a 22? :F

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8260) homeless09 válasza Atlantis (#8259) üzenetére


homeless09
őstag

Nem HE lövedék volt betöltve?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#8261) Imilenni


Imilenni
addikt

Jóestét:D
Most ugye van ez az őrület hogy Nvdiások kapnak kódot ami extra tartalom..de én miért ne m tudom használni a kódot?! :D

Press "F" to pay respects.

(#8262) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

sziasztok

Nem írogattam ide, csak olvastam eddig a fórumot, de az utóbbi 2 napban kiborult az a bizonyos bili.

Két nap alatt, kb. 2 óra játékkal 2-3 nyert csatám volt.... mind1 mivel megyek, med, td, arty, szopok. A csapat az első 1-2 percben kinyíratja magát.....

Komolyan elgondolkoztam, minek idegelem magam egy kurva játékkal, mert iszonyat felbosszant...

nah, ennyi kellett, hogy kiadjam magamból....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#8263) Vigec


Vigec
csendes tag

Szervusztok!

Lenne egy láma kérdésem. Hogyan lehet megoldani, hogy két szerveren is játszhassak? EU, és amerikai példának okáért. Eddig két külön gépről ment a játék, de szerettem volna egy gépen megtenni. (Hosszú az előzmény.) Feltelepítettem az EU-sat, az amerikai mellé, de szerintem rátelepített, mivel innen már csak az EU-s indul, a régi nem. A bejelentkezéskor nem is ismeri fel a régi felhasználót (két eltérő név, volt mindegyik szerveren), mivel szerintem nem jó szerveren keres.
Ötlet? Azonkívül, hogy szúrjam tökön magam. Megvolt.
Kösz a segítséget.

(#8264) diegho válasza fsb1000 (#8258) üzenetére


diegho
nagyúr

Csak előre hátra mozgott és forgott a tornya, semmi mást nem csinált a kezdőn. Mindenesetre egy pár napos pihenőt kaphatnának az ilyenek.

(#8265) Patrick76496 válasza diegho (#8255) üzenetére


Patrick76496
őstag

Csak megemlítettem, nem mondom, hogy mindegyik bot. Viszont ez a játék 500-as átlag pinggel kegyetlen. :( Mindenesetre, ha velem találkozol, akkor legalább rólam nem gondolod, hogy bot vagyok. :D

Nekem is gyakran ammo rack-elik a T-44-em, napi szorzón kívül nem is merek vele menni, majd ha nagyon kell az 54-es és meglesz egy 10-es nehezem. :K

(#8259) Atlantis: Az tényleg nagyon durva. :F Még ha véletlen HE-vel lőtted volna seggbe, akkor is lazán meg kellett volna döglenie. :W

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8266) diegho válasza Patrick76496 (#8265) üzenetére


diegho
nagyúr

Én több, mint fél évig 20 és 2ezer között ugráló pinggel játszottam - a 10 ezret a t-home.hu pingelésével tudtam elérni nagyon sokszor, kb fél óránként kúszott fel 2000 környékére, előtte beérte 6-800 közöttivel, de amikor felment 2000-re, akkor a játékban konstans 999 látszott.

(#8267) fsb1000 válasza Imilenni (#8261) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak új regisztrációkor lehet aktiválni az NV promó kodót.

---
(#8262) Zolee_70: Próbáld kibírni... X csataszám felett sokan tapasztaljuk hogy vannak nyerő és vereség szériák. Ilyenkor szinte mindegy mit csinálsz.... Tényleg elveszi az ember kedvét, de hosszabb távon kiegyenlítődik.

(#8263) Vigec:
Én úgy oldottam meg, hogy az amcsi regisztrációmat másik mappába telepítettem.
Tehát a WG amcsi oldalon reggeltem, majd az amcsi klienst letöltöttem és telepítéskor más mappát választottam, mint az EU telepítéskor.
Az asztalon 2 bejelentkező ikon van: egy EU-s és egy amcsi.

[ Szerkesztve ]

(#8268) Vigec válasza fsb1000 (#8267) üzenetére


Vigec
csendes tag

Köszönöm szépen. A Soproni Ászok áldjon meg Téged!

(#8269) Imilenni válasza fsb1000 (#8267) üzenetére


Imilenni
addikt

Úgysem működik
De azért kösz a segítséget:D

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#8270) Patrick76496 válasza diegho (#8266) üzenetére


Patrick76496
őstag

Az is szép. :K Nekem 400-tól végtelenig megy, a WoT-on kívül nem tudom, hogy lehet követni. Szerencsére otthon vár a 25 Mb/s. :C

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#8271) Atlantis válasza homeless09 (#8260) üzenetére


Atlantis
veterán

Természetesen nem, de még akkor is illett volna kinyúlnia. Álló célpont volt, tisztán volt időm célozni és lőni. Először azt hittem mellélőttem, de aztán leesett, hogy drága legénységem "nice shot"-ként örült a találatnak. No mindegy, ilyen ezek szerint van.
Amúgy én is szívóágon vagyok, 7-8 bukta után sikerül győzni, holott egész jól játszottam magamhoz képest. (ha T8-ban 2-3000 sebzésem van, az saját mércém szerint jó, mégis bukta a csata).

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8272) fsb1000 válasza Imilenni (#8269) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem?
Igaz még nem próbáltam, de mindjárt megteszem, mert nem szeretek hibás infót adni.

(#8273) Arpee78 válasza Patrick76496 (#8270) üzenetére


Arpee78
senior tag

Vannak csoda programok amelyek állítólag javítják a ping-et. Link, link, link

(#8274) Imilenni válasza fsb1000 (#8272) üzenetére


Imilenni
addikt

Hát én próbáltam...több új reggel is ..de nem működött:S

Press "F" to pay respects.

(#8275) Fel válasza Timyyy (#8251) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem most csak 2 lesz, ugyanúgy, mint legutóbb.

Imilenni: Csak regisztráláskor lehet felhasználni azokat a kódokat.
Invite code-ról ismertető: [link]
"You can use your invite code only once while creating your World of Tanks account.
If you already have an account with World of Tanks, share your invite code with a friend!
"

[ Szerkesztve ]

(#8276) fsb1000 válasza Imilenni (#8274) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem sikerült. Próbáld a következőképpen.
1. Új emailt reggelsz
2. Elmész az NVIDIA oldalára és a tesztet végig csinálod. Eredmény:

3. WG oldalán (EU) regisztrálsz és beírod az invite kódot is.
Ugyanazt az emailcímet használd

4. Belépsz a Wot-ba és kapod a Tankot egyebeket.

(#8277) Imilenni válasza fsb1000 (#8276) üzenetére


Imilenni
addikt

Köcce:3

Press "F" to pay respects.

(#8278) Fel


Fel
addikt

Ugyan rontottak kicsit a paraméterein, de még mindig egészen jó ez a T110E4!

116%-os töltővel + gun rammerrel 17,04s lett a töltési idő (teszt #1-en 16,2s volt). Ez ~3,52-es RoF és ~2993-as DpM.
Töltő 121%-on (BiA-val) + G.R.: 16,67s; ~3,6 RoF; ~3060 DpM
Töltő 130%-on (BiA + Cola) + G.R.: 15,98s; 3,75 RoF; ~3187 DpM

Camo az nincs... Klasszikus TD harcmodorra nem igazán alkalmas, de ez a T30-on edződötteknek nem hiszem, hogy újdonság. Sokkal inkább érdemes heavy módban használni, és ebben nagy segítség a forgatható torony (ugyan csak 180°-ban).
A löveg aránylag pontos (nekem kevesebb bajom van vele, mint a T30-éval volt), a páncélátütés remek. A lövedéke elég lassú, úgyhogy távoli, mozgó célpontra csak óvatosan!
A függőleges lövegkitérítés nem túl jó, de azért van valamennyi.
Kellemesen mozgékony. Azért nem E5 szint, de nincs sokkal lemaradva.
El tudom képzelni, hogy CW-ken is megállhatja a helyét. Ott talán fontos lehet az is, hogy a mostani, nagy páncélátütésű ágyúkkal ellentétben ehhez nem HEAT, hanem APCR a prémium lőszer.

Nekem tetszik! Az M48A1 után ez lesz a második, amit beszerzek majd. :)
Még a tesztszerós csaták alatt is sikerül vele tartani a 3000 fölötti csatánkénti átlagsebzést. Kíváncsi vagyok mit mutat majd a normál szerón, ahol azért kevesebben lőnek goldammóval...

[ Szerkesztve ]

(#8279) .mf válasza L-e-f-i-e (#8248) üzenetére


.mf
veterán

Én annyira nem sajnálom a KV5 távozását. Nem sok jó KV5-ös játékossal találkoztam, magasabb tierekben inkább gyengíteni szokták a csapatokat, mint erősíteni (ellenben a szintén prémiumos Löwe ill. most már prémiumos T34-gyel nem tűnik annyira így). Valamint az adottságai sem olyan hűdejók, az elején egy óriási weakspot, és az ágyúja sem ebbe a tierbe való.

Hétvégi wartime surplus akció: most féláras a garázshely (150 gold, végre, erre vártam) és a skill reset.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8280) ollie válasza virkir (#8120) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Virkir, 7.4-re is össze vannak gyűjtve az általad használt modok?

***

(#8281) Mewryck válasza ollie (#8280) üzenetére


Mewryck
tag

aham

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#8282) AlexWolf válasza .mf (#8279) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Szerintem jó kis tank a KV-5. Lehet hogy magasabb mint a Löve, ezért másképp kell vele játszani, de pl gyorsabb, vastagabb a toronypáncélja. Viszont az igaz, hogy kevesebb az átütése, de nem vettem észre, hogy ritkábban ütné át az ellenfeleket, mint a löwe. Sebzése meg kb ugyanaz. Sőt, KV-5-el sűrűbben jön a plafon sebzés, mint löwével (megint csak előjön az, hogy ami le van írva a statisztikákban, az nem fedi a valós beállításokat, szerintem).
Ennek ellenére, Löwét jobban bírom, már csak a kinézete miatt is, de KV-5-el is szívesen megyek.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8283) Atlantis válasza AlexWolf (#8282) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem azért a 234 és a 167 pen között van különbség, nem hiszem, hogy ezt nem lehet észrevenni. Én utáltam a KV-5-öst, el is adtam, ennek ellenére sajnálom a megszűnését, mert jól pusztítható darab volt, amit sok kezdő játékos megvett...Az oroszlánt csak tesztszerveren próbáltam anno, elég lassú, de jobban tetszett, mint a KV-5, pont az ágyúja miatt. T34-et is próbáltam, az nagyon bejött teszten, de a T29-es tapasztalataimból kiindulva nem merem élesben is megvenni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8284) vhw válasza AlexWolf (#8282) üzenetére


vhw
addikt

A torony páncél vastagabb? Ez megint csak maximum papíron néz ki úgy, a gyakorlatban a Löwe tornya sokkal erősebb (mert nem sík egyenes lapokból szögelték össze).
És nem vetted észre, hogy ritkábban ütné át az ellenséget mint a Löwe? Ezt nem gondolhatod komolyan... 167 vs 234 pen? azért ez elég jelentős különbség.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8285) Mcray


Mcray
senior tag

Tegnapom így kezdődött:

Francia D2 = 10 győztes csata zsinorban (100% winrate) :DDD
Amerika M5 Stuart = 4 győztes csata zsinorban (100% winrate) :DDD
Német PZ 4 = 3 győztes csata zsinorban (100% winate) :DDD

És így folytatódott, mert voltam olyan hülye, hogy nem mentem Asszonnyal filmezni:

VK3601 = 3 csata (1 győzelem) :U
PZ 3/4 = 2 csata (0 győzelem) :W
KV 2 Derp = 2 csata (0 győzelem) :W

többivel csak egy egy kört mentem kb 50%-os sikerrel... :U

Ezek után is azt mondjátok, hogy nem manipulált a MM és a csatákon belüli sebzés/pontosság?

Én végig ugyanúgy játszottam, és a csapattársak is ugyanolyan jók/rosszak voltak mint az első 17 játék alatt.

Nap végi győzelmi arány = 72%. Legalább nem lett alacsonyabb... :)

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#8286) BloodRay válasza .mf (#8279) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom. Én kb 2-3 hónapja vettem meg a KV-5-öt és igencsak megérte az árát szerintem. A Löwe, T34 árát már ki sem adtam egy prémium tankra.
Féltem a vásárlás előtt a gyenge átütésű ágyútól, de egyáltalán nem vészes, gyenge pontra célzással kis túlzással bármit átüt. Az igen pattogós páncél és a relatíve jó végsebesség igen jól kompenzálja ezeket. Az elején lévő weak spotot eldugva pedig gyakorlatilag egy mozgó bunkert kapni. :) Bármit képes pattintani.
Mondjuk nekem a lényeg ennél a tanknál a kredittermelés. Arra meg borzasztó jó. Vesztes csatában is ha legalább aránylag jól játszok a 40-50k biztosan megvan. De volt már 110k-s vesztes köröm is.
Megvétel előtt úgy gondoltam csak a kreditfarmolás miatt fogok vele menni, de nem így lett. Igencsak élvezetes tud lenni vele a játék. Főleg mondjuk ha összeakadok ellenséges noob KV-5-össel... :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8287) Atlantis válasza BloodRay (#8286) üzenetére


Atlantis
veterán

Kreditet azt tényleg jól hozza, már ha van sebzés, de nekem azzal az ágyúval nem szoktak túl jó értékeim lenni vele. Viszont szerintem a pánzélzata eléggé csalóka, mivel viszonylag sík lapokból van összetákolva, ezért átlagos T7-T8-as tankokkal elég jól aprítható a weak spot-okon kívül is.

McRay: jó neked, én meg pont az ellentettje vagyok, olyan 30-35% volt az elmúlt két napban a győzelmi arányom. Talán majd ma... :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8288) AlexWolf válasza vhw (#8284) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Szerintem még mindig áll az a valóság, hogy bármi is van leírva a papíron, ugyan abban a tierben, ugyan az a fajta (tank/td/spg) jármű, ha orosz, akkor erősebb.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8289) vhw válasza Mcray (#8285) üzenetére


vhw
addikt

Egy 72%-os záró győzelmi aránnyal, több mint 20 csata után nem értem mi a problémád. :U

Valakinek veszítenie is kell néha. Játszhattál ugyanúgy, ha közben a másik oldalon nem ugyanúgy játszottak mint az előző esetekben.
Minek kellett volna történnie? Egy győztes egy vesztes csata?

Egyébként én még mai napig úgy érzem, hogy a feldobott pénzérme jobban szeret fejet adni, mint írást...
Ezek a tankcsaták meg jóval összetettebbek mint egy sima "fej vagy írás", itt 30 játékos dobálja fel minden pillanatban azt az "érmét".

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8290) vhw válasza AlexWolf (#8288) üzenetére


vhw
addikt

A fentiek tükrében hogy tudod azt mondani, hogy a KV5 jobb mint a Löwe?
De mondok pár másik pédát amiben egyértelműen látszik, hogy jobb a német;
- Marder vs Su76
- Tiger P vs IS
- Grille vs Su5
- PzIV vs T-34

Így hirtelen, és van jó pár típus, amin lehetne vitatkozni melyik a jobb, vagy másképp jobb mint egy szovjet.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8291) BloodRay válasza Atlantis (#8287) üzenetére


BloodRay
veterán

Jól használva a tankot én igen elégedett vagyok a páncélzatával. Egyedül ami idegesítő a nagyon lassú fordulás és a gyenge motor.
Az ágyú T7-T8-on(ahová leggyakrabban rak) bármi ellen elég, csak nem távolról kell vele lövöldözni.
Persze kinek a pap, kinek a papné. :)

(#8290) vhw -> Nem mondanám, hogy 1vs1 esélytelen lenne a KV-5 Löwe ellen.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8292) diegho válasza vhw (#8290) üzenetére


diegho
nagyúr

IS-8 vs E-75
O704 vs JT
ISU vs Ferdi
SU152 vs JP
T-54 vs E-50
KV-4 vs KT

ezek mind max egálok, de van ahol a német felé billen a mérleg nyelve.

(#8293) Napfénysüti válasza Atlantis (#8287) üzenetére

Múltkor pont összeaakdtam egy KV5-el amikor még fejelszetgettem az IS3-at. Szemtől szembe egy városi részen. Nem tudom hogy ő volt-e gyengébb játékos mint én el tudtam intézni úgy hogy ha jól emlékszem mindketten maxról indultunk. Mondjuk az tény hogy olyan hű de sok életem nekem se maradt (olyan 400 körül).

De amúgy farmolásra ha nem sajnálnám annyira apénzt én is KV5-öt vettem volna. A Löwe, T34 árakat már sokallom.

Més que un club!

(#8294) vhw válasza BloodRay (#8291) üzenetére


vhw
addikt

Nem egymás elleni esélyekről volt szó, hanem hogy bizonyos tank jobb mint a másik.

Szerintem a KV5 leginkább egy kérdejőles dobozra hasonlít a Super Mario-ból, minél gyorsabban és tovább ütöd annál több XP-t és creditet ad.
A Löwe azért minden további nélkül tudja bántani a saját kategóriájában lévő tankokat, ügyes játékossal 9-10eseket is. Egyszerűen nem egy ligában versenyzik a két tank (-> könnyitett MM a KV5-nek, nem véletlen)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8295) AlexWolf válasza vhw (#8290) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Várj...most nem értem miről beszélsz. Azt mondod, hogy az általad leírt járműpároknál a németek papíron vagy úgy jobbak, hogy játszottál velük?

Nem azt mondom, hogy a német tankok szarok. Sőt, én jobban szeretem a német ágat, mint a ruszkit (bár most a forgótornyos amcsi TD-k lettek a nagy kedvenceim).
Ráadásul amiket te összehasonlításnak leírtál, kis tierek. hogy is mondjam? Kis tierben szerintem az ágyúk átütő képessége, sebzése aránytalanabb, mint a nagy tierben a tankok egyéb képességéhez mérten (páncélvastagság, HP).

Én azt mondom (bár lehet, hogy ez csak egészségtelen paranoia), hogy bármi is van leírva a statisztikákban, egy azonos tierű (a példa kedvéért legyen mondjuk a löwe/KV-5 páros, de szerintem IS-7 is jobb tank mint pl egy Maus), az orosz tank sokkal többször fog átütni, többször kapja meg a pozitív 25%-ot, mint a német párja...stb.

Legalább is én így látom. Lehet hülyeség.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8296) Mcray válasza vhw (#8289) üzenetére


Mcray
senior tag

Semmi problémám. 32 csatával 72 % szerintem az eddigi legjobb eredményem mióta játszom. Eddigi legjobb 34 csatával 56% volt...

A problémám az, hogy a kedvenc és általam legjobban kezelt tankjaimmal tegnap nem engedett nyerni a "30 feldobott érme". Ezen pipa lettem, de végeredményben összeteszem a két kezem még egy ilyen napért, de inkább a nagy tankjaimmal menjen jobban mint a tier 3-mas kis szöcskékkel illetve D2 esetén a teknős a jobb megnevezés.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#8297) Eagle16 válasza AlexWolf (#8295) üzenetére


Eagle16
addikt

Az.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#8298) BloodRay válasza vhw (#8294) üzenetére


BloodRay
veterán

Ár/érték arányt is figyelembe véve egyáltalán nem jobb a Löwe szerintem. Ha ezeket nem vesszük figyelembe akkor pedig az általad is említett könnyített MM-nek köszönhetően van előnyben a KV-5.
Saját Tier-jében mit nem tud bántani a KV-5? Azért ne a ratard tulajdonosokra alapozzunk. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8299) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Az jutott még az eszembe, hogy nem biztos, hogy a KV-5, löwe, type stb tulajdonosok feltétlenül bénák. A legtöbb ember szerintem pénzszerzésre tartja ezeket a tankokat (én is).
Gondoljunk bele a következőbe. Kell mondjuk 1 milla pénz.

Vegyük azt, hogy a fent említett tankok vesztes körben, ha ki is lőnek, úgy, hogy mondjuk meglőttél pár tankot termel 40-50K pénzt, és ezt 3-4 perc alatt, míg ha fullosan végigjátszod a kört, akkor 10-15 perc alatt termel nyertes kör esetén 80-120k-t vesztes esetén 60-80k-t.
Szerintem sokan csinálják azt, főleg ha több ilyen pénztermelős tankjuk van, hogy berongyolnak lőnek 1-2-t, meghalnak, és már mennek is a következő csatába. Így sokkal hamarabb megvan az misi, mint "rendes" játékkal. A többiek szempontjából ez lehet, hogy rossz, de ott van az is...mi van, ha mondjuk pont tier 10-eshez termeli a lóvét, amivel a klánjának fog majd segíteni. Felfogható ez a WG hibájának, hogy ilyen lehetőséget rakott a játékba, de benne van és ki lehet használni.

Nekem is volt ilyen, nem szégyellem, amikor pénz kell és nincs idő a szép játékra (munka mellett, ha nem tud az ember a munkahelyéről játszani, akkor ez a leggyorsabb módja a pénzszerzésnek...hacsak nem olyan hülye az ember, hogy aranyat váltson át).

Én nem tudok senkit elítélni, azért ahogy játszik (kivéve talán a direkt blokkoló barmokat). Nekem is hétvégén, ha belejövök, mert van időm, akkor felpörgök és sokkal jobban megy, mint esténként munka után, amikor van 1-2 órám mielőtt gondolkodni is elfelejtek a fáradságtól (no meg a sörtől:D ).

Kicsit terjengős lettem, de peace! (ez "békét" jelent englisül...csak mondom :D)

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#8300) vhw válasza AlexWolf (#8295) üzenetére


vhw
addikt

Ezek gyakorlatban és talán papíron is megjelenik, hogy jobbak mint a szovjetek.
És nem csak az ágyúk átütőképességéről van szó, hanem páncélzat, ágyúkitéríthetőség, lőszerjavadalmazás vagy átlag sebzés (ez utóbbi kettő főleg a Su5 vs Grille esetében lényeges)

Azért pont ezeket hoztam fel, mert ezek vitán felül jobbak mint riválisaik, de mondott diegho is pár olyat amik hasónlóan jók mint az orosz tankok. És igen vannak olyanok is amik rosszabbak, de az a kijelentés, hogy minden szinten, minden kategóriában a szovjet a jobb meglehetősen erős.

IS7 vs Maus... Az egyik támadni jó, a másik meg inkább védeni. Ha "időhúzásról" van szó, akkor egy Maus tovább húzza mint az IS7. De a random csaták avagy a CW-k nem a passzivitásra "épülnek". Ám vannak helyzetek-pályák extrém taktikák, ahol igen kemény dió lehet 10-15 Maus.

BloodRay: ár/érték arányról meg végképp nem volt szó, egyszerűen a két tank képességeiről objektíven. (az árat egyébként is a WG mondja meg, anno a Löwét is annyiért adták, csak rájöttek többet is lehet érte szakítani)
A saját kategóriájában mit nem tud sebezni? Jóllehet bármit, de nem egészen úgy kell keresni az egyikkel a gyenge pontokat mint a másikkal, meg talán nem is ugyanolyan távolságból.
Most nem is értem miért nyitunk vitát arról, hogy miért lehet jobb egy 167 penes ágyúval szerelt tank mint egy 234-el...

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.