Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) sebijani1982 válasza zolka95 (#34146) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Ha allow-ra teszed, akkor a listában megtalálható MAC címek tudnak CSAK csatlakozni a routerhez.
Ha deny-re, akkor pedig a listában lévők NEM tudnak.

Beállításkor figyelj oda, hogy mit csinálsz, mert könnyen kizárod magad a routerből. Reset-tel visszaállítható, de akkor minden beállítást újra kell kezdeni.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#34152) #92239104


#92239104
törölt tag

Srácok szerintetek a Tp-link wifis ruter csak sugározni tud vagy esetleg fogadni is a jelet?Gondolok most arra hogy egy másik wifis ruter jelét tudja fogadni?thx

(#34153) kali válasza #92239104 (#34152) üzenetére


kali
legenda

szia,

minden wifi eszköz vesz is egyben, nem pedig csak ad, de amire te gondolsz, az típus és firmware verzió függvénye.
milyen típusú routerről van szó?

(#34154) And válasza #92239104 (#34152) üzenetére


And
veterán

Nincs olyan, hogy 'átlagos' TP-Link router (se más gyártó terméke), amely általánosságban így specifikálható volna, hiszen ez nem márka vagy gyártmány függvénye, hanem chipset-é, de még inkább a routeren futó szoftveré. Magyarán a dolog típusfüggő: némelyik gyárilag is lehet kliens (valószínűleg erre gondoltál), más típus nem, de a firmware lecserélése után képes lehet a kliens módra, és van, amelyik egyáltalán nem, mert nem is telepíthető rá megfelelő firmware.
A 'sugárzás' és 'jelfogadás' képessége pedig végképp nem tartozik ide, hiszen a wifi kétirányú kapcsolatot valósít meg, minden eszköz ad és vesz is jelet.
Na, mire leírom :U.

[ Szerkesztve ]

(#34155) #92239104 válasza kali (#34153) üzenetére


#92239104
törölt tag

Konkrétan arról volna szó,2 asztali gépem van az egyiket az emeleten használom én a másik a földszinten van és ott wifin működött a net de sajna a vevője elromlott .Telefonon keresztül próbáltam de úgy nagyon lassú a net.Viszont van ez a Tp-link (TL-WR741ND) nevezetű fölösleges wifir ruterem amivel hátha betudnám fogni az emeleten működő wifis ruter jelét és így hátha működne lent a net,Az emeleten egy Upc-s szolgáltatói ruter van TC7200U ez van ráírva

(#34156) #92239104 válasza #92239104 (#34155) üzenetére


#92239104
törölt tag

Szóval én most akkor úgy értelmezem hogy működhet a dolog kérdés valahol valamit be kell hozzá álltani és hogyan?

(#34157) kali válasza #92239104 (#34155) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr741nd alapban nem tudja (a tl-wr743nd igen), viszont ha teszel fel módosított firmware verziót, akkor a tl-wr741nd is képes lesz rá.
nézd meg a router matricáján a pontos verziót, mert annak a függvénye is, utána openwrt; link, ddwrt; link

(#34158) gycs02 válasza mezis (#34090) üzenetére


gycs02
tag

Üdv!
Visszatettem a wifit a régi csatira. Azóta a laptopon kívül minden OK. Az még mindig dobálja a jelet, változó időközönként, van úgy, hogy megnyitok egy oldalt, elkezd tölteni, s egy darabig szenved, majd kidob a wifi. Letöltöttem az inssider-t is, mit érdemes rajta megnézni?

(#34159) Gubek-Einste válasza gycs02 (#34158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Készítsz egy képernyő mentés a 2,4 GHz-s sávról és linkeld be nekünk a képet és majd mondunk valamit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34161) Buster17 válasza Buster17 (#34160) üzenetére


Buster17
addikt

(#34162) mezis válasza gycs02 (#34158) üzenetére


mezis
nagyúr

A szomszédokat ! :K :D

mezis

(#34163) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Megvettem a TP Link TL-WN722N-es sticket és olyan gondom van vele, hogy néha teljesen belassul az internet . Ilyenkor ki kell húznom a gépből vagy újra kell indítani a gépet (most pl ez sem segített), hogy megjavuljon. Ez mitől lehet? Másik gépen jó a net szal nem azzal van baj, driverét felraktam (honlapról szedtem le). A router egy Linksys wrt54gl. Másnak is van / volt ilyen gondja ezzel vagy esetleg másik termékkel?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#34164) Gubek-Einste válasza t.kristof (#34163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Mik a wifi beállítások a router-en?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34165) t.kristof válasza Gubek-Einste (#34164) üzenetére


t.kristof
senior tag

Felraktam a gyári szoftvert, aszerint 2db 6os csatornájú wifi hálózat van, egyik a miénk másik meg valakié...Most át lett véve 12-esre..hátha ez megoldja a gondot.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#34166) kali válasza t.kristof (#34165) üzenetére


kali
legenda

szia,

11-ig érdemes gondolkodni, mert bár a magyar régióban 13 csatorna adott, de sok (ellenoldali) eszköz csak az eltérő régiós 1 - 11 tartományt kezeli le (rendesen).

(#34167) Armahun válasza t.kristof (#34165) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem 721-es van.
A gyári szoftver okozott ilyen gondokat nálam, ill mindig elvette a fókuszt az alkalmazásoktól.
Az oldotta meg a problémát, hogy csak a drivert telepítettem a programot nem.
Win 7 64 bit

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34168) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Van egy TP-Link TL-WDN4800 kártya ami nem látja a két szobával arrébb lévő internet megosztásra képes mobil telefont. Olyan szerencsétlenül van elhelyezve a gép, hogy leárnyékolja az antennákat.

(Úgy természetesen működik, hogy ha odaviszik a telefont, de a kérés az lenne, hogy működjön a fent említett módon is. Jajj...)

A kérdésem az lenne, ha lecserélném az antennákat, vagy akár csak egyet is, akkor működhetne a dolog?

Ezekre gondoltam:

5dBi
7dBi
8dBi

[ Szerkesztve ]

(#34169) kali válasza vbbb (#34168) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott wifi modul dual band képes, de a linkelt antennák csak 2.4 GHz szórást tudnak, így bukó lesz az 5 GHz.
mimo eszközöknél mindegyik antennát egyformára kell cserélni, ellenkező esetben oda a mimo, másrészt a wifi szórásban is problémák adód(hat)nak.
3 * 2 dBi van a modulon alapban, és minél jobb lesz a növelt dBi érték, annál nagyobb siker kecsegtet, de magától az antennák cseréjétől nem szabad csodát várni, inkább csak minimális javulást, ami nem biztos, hogy elég lesz a sikerhez.

[ Szerkesztve ]

(#34170) gycs02 válasza Gubek-Einste (#34159) üzenetére


gycs02
tag

Hali!

Most sikerült eljutni az inssiderhez újra.
Az ADB vagyok én.

Köszi a válaszokat.

(#34171) Gubek-Einste válasza gycs02 (#34170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át 1-re mert pont az egyetlen erős másik zavarja a tiedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34172) gycs02 válasza Gubek-Einste (#34171) üzenetére


gycs02
tag

Köszi!
Tesztelem! Azért nem raktam át eddig az 1-re, mert a droidos wifi analyzer arra írta a legkevesebb csillagot :)) .

(#34173) Gubek-Einste válasza gycs02 (#34172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is ezt írja és évek óta az 1-esen van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34174) vbbb válasza kali (#34169) üzenetére


vbbb
őstag

Akkor lehet próba képen veszek a 7dBi-s antennákból és kipróbálom mi lesz. Előtte persze megmondom nekik, hogy ne várjanak csodát.

Csak a telefonhoz kapcsolódik a gép, router nincs. Mit jelent használatban a 2.4GHz és az 5GHz közötti különbség?

Köszönöm a segítséget!

(Amúgy a három db 7dBi-s antenna elfér a kártyán egymás mellett? A gyári antennák nem kisebbek?)

[ Szerkesztve ]

(#34175) Gubek-Einste válasza vbbb (#34174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 2,4 GHz-s sáv elég zsúfolt lett a sok üzemelő eszköztől, az 5 GHz-s még tiszta és nagyobb is használható csatornáknak a száma de érzékenyebb a távolságokra/akadályokra mint a 2,4 GHz-s.
El fog férni mert az adatok nem a fizikai méretére vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34176) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Külföldről utazok haza, rövid időre, és nincs internetem otthon.
A szomszédomnak viszont van, és az övét szeretném megolszatni, részemre.
Routerem van amivel tudnám szórni a netjét, viszont a házamhoz kellene egy vevő-t beszereznem.
Konkrétan ha emlékezetem nem csal, AP-t kellene beszereznem ?

100 méter a táv, amit át kellene hidalnom.
Tudnátok pontos eszközöket ajánlani, erre a célra ?

Venni a szomszéd általam felerősített wifijét, és szórni a lakásomban ?

Köszönöm!

(#34177) Claude Leon válasza vbbb (#34174) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ezért szerencsésebbek az usb-s megoldások, azokat egyszerűbb kihozni az árnyékból.

(#34178) Gubek-Einste válasza Csaszykj (#34176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit két oldalra kellene 1-1 külső antennás eszköz mivel beltérivel már ez a távolság nem megfelelően áthidalható, fontos a tiszta rálátás a két helyszín között.
Legolcsóbb egy TP-Link 741ND (custom firmware kell) + panel antenna lenne. beltérre pedig mehet a meglévő eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34179) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Csatlakoztam egy hálózatra, ami a speedtest szerint UPC-s.

Speedtest eredmények :

Ping : 14-18ms között
Download speed : 20-30Mbps
Upload speed : minden esetben 3.00Mbps

Kérdésem, hogy ebből meg lehet tudni, hogy az illetőnek melyik UPC csomagja lehet ? Én a Fiber Power30, vagy Fiber Power60- ra gondolok. Jelerősség közepes.

(#34180) mezis válasza Tenager18 (#34179) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet az bármelyik a tippjeid közül. Kukkold a minimális le-feltöltési sebességeket.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34181) Tenager18 válasza mezis (#34180) üzenetére


Tenager18
senior tag

Azt hogy tudom lecsekkolni ?

(#34182) freemanone válasza Tenager18 (#34181) üzenetére


freemanone
őstag

Itt: [link] (a garantált fel/le töltési sebességekre gondolt Mezis)
Szerintem amúgy a kissebb csomag lesz az. Abból kiindulva, hogy általában a feltöltési maximum meg szokott lenni, a letöltés már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#34183) Tenager18 válasza freemanone (#34182) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ja, hogy erre gondolt. Értem már így, hirtelen nem volt világos :)

Még egy kérdés, bár nem pont ide tartozik. Ennél a csomagnál ( vagy úgy általában a UPC-nél ) nincs torrent korlátozás? Mintha valahol ilyesmit olvastam volna ...

[ Szerkesztve ]

(#34184) vbbb válasza Gubek-Einste (#34175) üzenetére


vbbb
őstag

Ok, rendeltem az antennákat! Köszi!

(#34185) akphsaiid


akphsaiid
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.

A problémám a következő:

Már úgy 4-5 éve szopok a kis usb stickes mobil internettel, melyet a Trémobil szolgáltat nekem, de meg kell mondjam, hogy az életemböl már 30 évet elvett. A sok düh, a sok idegbetegség amit szolgáltatott sokkal nagyobb minőségű, terjedelmű, mint az internet amit kaptam. Nem elég, hogy egy nagy szar, de túl is van árazva. Egyszerűen megfizethetetlen. Többször is próbálkoztam már, hogy kiépítsék az utcánkba a kábeles netet, de nem csinálják meg. kb egy 200m hosszú zsákutcának a végén élek, az egész utcában 3 ház van. A végén 2, a közepén egy. Még asztfalt sincs, csak szar kavicsok ami miatt szintén cseréltem már egy pár futóművet. Na mindegy, röviden rossz helyre, roszkor születtem. Amint tehetem költözök, de addig is kellene egy megoldás legalább az internet problémámra. :W

Van egy jó barátom, aki szivesen megosztaná velem az internetet, mivel ő csak hétvégén van itthon, és rajta kívűl senkisem használja a netet, így leterhelve se lenne. Légtávolságban úgy 500-550 méterre van tőlem, 2 ház és pár fa van még köztünk.
Találtam egy olyan megoldást, hogy építek parabolábol egy 2,4 ghz-s fejegységes wifi jel fogó antennát, amit szépen a megfelelő kábellel egy usb-s vagy wifis hálózati kártyával csatlakoztatok a géphez.A parabola antenna DigiTV-s volt, fogalmam nincs hány CM, majd megmérem, a fejegységet netröl rendelem 2,4 Ghz, a kábeleket is netröl rendelem. úgy 10M. Na meg még nem döntöttem el, hogy mi lenne a jobb, egy PCI wifis hálózati kártya, vagy elég egy USB-s antenna?
Ez így eddig kb 10.000 Ft. Szerintetek érdemes egyáltalán bele kezdenem? Fog működni a dolog? Névlegesen 20 mb/s internet van most neki. Ezt, ha minden klappol és még a jelerősség is nagy lesz, akkor ezt a 20mb/s, ha csak én használom, teljesen ki tudom használni? Ha így még necces is, hogy működni fog, akkor ha építek egy cantennát, vagy veszek egy sima jelerősítő antennát oda neki, akkor már tuti, hogy működnie kell, nem?

A válaszokat előre is köszönöm, elnézést, hogy hosszúra sikeredett :)
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#34186) akphsaiid válasza akphsaiid (#34185) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Ja és majd még ezt szeretném tovább osztani, még egy géppel a szomszédos szobába. De ez még később, egyelőre csak működjön az én PC-men. :C

(#34187) mezis válasza akphsaiid (#34185) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt meg az előzményeit mindenképp olvasd el.

mezis

(#34188) Gubek-Einste válasza Tenager18 (#34183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én semmilyen torrent korlátozást nem vettem észre, megy rendesen fel/le mindig.
uTorrent-ben titkosítás erőltetve van használva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34189) akphsaiid válasza mezis (#34187) üzenetére


akphsaiid
csendes tag

Elolvastam.

Annyit már tudok, hogy bonyolultabb, mint azt hittem. A fele kínai amit olvastam :DD .
Meghogy elég fontos a rá látás, na majd kimászok a tetőre és csekkolom, de az tuti, hogy 3-4 háztető, illetve 1-2 fa biztos benne lesz a képbe.
Az elvárásom annyi lenne, hogy legalább annyira működjön, hogy egy youtube videót akadás mentesen tudjak nézni, vagy torrenten 400-700 kb/s-al tudjak tölteni.

Tehát a kérdés még mindig adott, érdemes ebbe bele kezdenem?
10-max 20k-bol meglenne egyéb komolyabb routerrel + a netforráshoz is egy jobb antennával együtt.

Tudnék olyat is, ami közelebb van, úgy 180m, és tökéletes a rálátás, szinte semmi zavaró tényező nem lenne. Ezzel csak annyi a baj, hogy költségesebb lenne, mivel fizetnem kéne a netet (6k/hó),
de ha ez úgy működne, mintha ide lenne bekötve, akkor ennél maradok. /ez most jutott eszembe :DDD /

(#34190) Gubek-Einste válasza akphsaiid (#34189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3-4 háztető és az 1-2 fa esélytelené tesz a dolgot, ennyi zavaró tényezővel csoda lenne ha egyáltalán összejönne a link.
180 méteres tiszta rálátás nem lesz gond, bármilyen kültéri eszközzel összejön.
Legolcsóbb egy TP-Link 741ND (custom firmware kell) + panel antenna lenne. Másik megoldás egy antennával egybeépített kültéri AP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34191) Csaszykj válasza Gubek-Einste (#34178) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Hali!

2db routerrel mire mennék, mind2 oldalon ?
TP-Link 941ND-m van, ami 3 antennás.
Rálátás megvan a két ház között, a távolság sem akadály annyira, a 941ND elég jól teljesített eddig.
Nem 1db AP kellene nekem csak ?
Vagy esetleg ez : TP-Link TL-WA830RE

[ Szerkesztve ]

(#34192) Tenager18


Tenager18
senior tag

Üdv!

Ha én csatlakozok wifin keresztül valaki hálózatához, van rá mód, hogy le tudjam csekkolni, mikor használja ő is az internetet ? Vagy hogy épp hány számítógép használja a hálózatot ??

(#34193) Gubek-Einste válasza Csaszykj (#34191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságra már beltéri körsugárzó eszköz nem jó, ide kültéri irányított antenna kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34194) Gubek-Einste válasza Tenager18 (#34192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen kérdésre ne várjál választ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34195) Tenager18 válasza Gubek-Einste (#34194) üzenetére


Tenager18
senior tag

Miért ? Nem akarok turkálni a magán ügyeiben, csak épp megnézni, hogy hány számítógép használja a netet. Vagy ez is törvénytelen ? :F

(#34196) Gubek-Einste válasza Tenager18 (#34195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más hálózatában kutatni engedély nélkül törvénytelen.
Az ilyen kérdések feltétele pedig a fórum szabályzatot is sérti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34197) Tenager18 válasza Gubek-Einste (#34196) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ja, értem. Nem tudtam, mivel nyitott hálózatról van szó, de akkor jó tudni :)

(#34198) sztanozs válasza Tenager18 (#34197) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha nincsenek leválasztva a WIFI kliensek (néhány router tudja), akkor meg tudod állapítani, kik vannak fent (végigpingeled a tartományt). Ha le vannak választva, akkor csak a vezetékes klienseket fogod látni. Ha jól konfigurált tűzfal van a gépeken, akkor sem fogod őket látni.

Vannak még más módok is, de ez már hack kategória és ebben szerintem nem fogsz itt segítséget kapni.

mivel nyitott hálózatról van szó - nyitott vagy nem nyitott, erre csak a hálózat tulajdonosának van joga. Illetve csak ő adhat rá engedélyt másnak.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34199) Tenager18 válasza sztanozs (#34198) üzenetére


Tenager18
senior tag

:R :R

(#34200) #41133696


#41133696
törölt tag

Na a T-Mobile Huawei 5776 Hotspothoz, vettem egy ilyet:

TP-LINK TL-WN722NC 150M Wireless USB adapter+ 4 dBi antenna+USB bölcső, ehhez meg egy ilyet: Chieftec CHB-107 7 portos USB HUB, Mivel elfogyott az USB port illetve egy van de az az előlapon, és hogy ne kelljen vezetékesen USB-vel a Hotspotot összekötni, ha a VDSL szakadozik :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.