Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) kali válasza kenwood3 (#33500) üzenetére


kali
legenda

igen, pláne ha a te routered mixed módban szór, mert úgy lehetőleg a szomszédos értékű idegen (g) hálózatot is kerülni kell, próba például a 4+8 értékekkel.
a két fal miatt nem biztos, hogy átmegy a maximum, de amit lehet, azt tedd meg, hátha...
illetve, akár az is kipróbálhatod, hogy csak 20 megahertz beállítással nézed végig a csatornákat - lehetőleg az idegen 6-os értéktől távoliakat -, mert a 40-es net úgy is átmegy, ha minden más feltétel adott, és egy jó csatornát egyszerűbb találni - ami az ellenoldal és a környezeti tényezők szempontjából is ideális -, mint kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#33502) mezis válasza kenwood3 (#33500) üzenetére


mezis
nagyúr

Ügyeskedj még az USB-s WiFi-vel (antennájával). (Lehet a routerével is ...) A Win nem mindig mond igazat. Az a -70 dBm igen kevés. Ha lennének valamivel erősebb szomszédok, még szakadozna is a WiFi kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33503) kenwood3 válasza mezis (#33502) üzenetére


kenwood3
őstag

Úgy néz ki, hogy sikerült. Arrébb tettem az adaptert és a routert is máshova tettem, így már megvan a 40 mega :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#33504) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Hogyan lehet Windows 8 gépből wifi routert csinálni? Hotspot programokat próbáltam, nem jók :( :O :W :W

Ezt is beírtam:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Wifi key=jelszo1234

The hosted network mode has been set to allow.
The SSID of the hosted network has been successfully changed.
The user key passphrase of the hosted network has been successfully changed.

C:\Windows\system32>netsh wlan start hostednetwork
The hosted network couldn't be started.
A csoport vagy az erőforrás nincs megfelelő állapotban a kért művelet végrehajtá
sához.

Miért nem megy?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33505) repvez


repvez
addikt

tudja valaki még mit és hol kell beállitanom ha meg akarom osztani a teljes meghajtót 2 gép között ahogy ezen a linken leirják,de a másik gépen megjelenik a meghajtó viszont azt irja ki, hogy kérjek engedélyt a hálózat gazdájától a belépéshez.
Pedig a megosztásnál mindenkit állitottam be teljes hozzáféréssel.
[link]

win7 64 bit

(#33506) VegyesTamás válasza repvez (#33505) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok! :) van egy wifi routerem Linksys Wireless Broadband G most mixed-en van és lehet állítani még b g módba és csatornákat 1-14 ig de a telók miatt max 6 ig lehet fel tenni (koli) hogy lenne a legerősebb? Most 1es ch-n mixed módban van és úgy van a szobába -80 dbi még egy 10-es le kéne csali és ööm bodottá lenne :D lehet ezzel tenni valamit vagy felejtsem el? :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33507) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Adott egy Linksys WRT54G router, amely hatótávját szereném kiterjeszteni egy AP, vagy dedikált repeater segítségével. Van-e valakinek konkrét tapasztalata egy adott eszközzel, ami tökéletesen együtt működik a megnevezett routerrel? TP-LINK 901ND van kéznél, ezzel csak nagyon nöygve megy a dolog a megfelelő beállítások ellenér, szeretnék megbízhatóbb megoldás után nézni. Pénz nem számít, céges beszerzés lesz, 50 ezerig bármilyen termék jöhet.

Köszönöm!

(#33508) Fecogame válasza Timer (#33507) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha kábelesen össze tudod kötni a kettőt, akkor egy szimpla WiFi router is megteszi, így ugyanolyan gyors lesz az "AP" helyén is a net, mint a most meglévő routernél.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33509) Timer válasza Fecogame (#33508) üzenetére


Timer
veterán

Ez sajnos nem megy, Wi-Fi jelet kellene átvennie, és tovább lőnie az éterbe.

(#33510) krealon válasza Timer (#33507) üzenetére


krealon
Topikgazda

"TP-LINK 901ND van kéznél, ezzel csak nagyon nöygve megy a dolog a megfelelő beállítások ellenér,"

Ugye Universal repeater modban van hasznalva?

(#33511) Timer válasza krealon (#33510) üzenetére


Timer
veterán

Igen!

A hálózat eldobásával még meg tudnék barátkozni, mert egy power off / on megoldja, de az, hogy 10 méterre az AP-tól már nincs rendes jel, az azért nem vicces. Igaz, van közte két fal, de szerintem ez akkor is harmatos teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#33512) mezis válasza Timer (#33511) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerő zárt térben szinte cm-enként változhat. Használj okos telefont a térerő "mérésére" vagy egy laposat az InSSIDer programmal.

mezis

(#33513) repvez válasza repvez (#33505) üzenetére


repvez
addikt

Nos senkinek nincs ötlete mi lehet, hogy nem tudom megnézni az adatokat a másik gépen, mikor a kapcsolat létrejött?

(#33514) woodworm válasza repvez (#33513) üzenetére


woodworm
veterán

Jelszó kérése ki van kapcsolva?

(#33515) repvez válasza woodworm (#33514) üzenetére


repvez
addikt

Elvileg igen,de nem tudom, hol találom azt,mert nekem nem pont ugy nézett ki az ablak ahogy a linkelt leirásba.
DE a jogosultságnak teljes jogosultság volt beállitva mindenkinek.

És egyszer bejött egy ilyen jelszó kérő ablak, de nem tudtam, hogy minek a jelszava kell vagy hogy ujat adjak meg és nem fogadta el amit adtam , nevet modositani meg már nem tudtam

[ Szerkesztve ]

(#33516) upsyka válasza Timer (#33507) üzenetére


upsyka
aktív tag

Szia!

powerline megoldás és utána kábellel egy olcsóbb router?

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#33517) Timer válasza upsyka (#33516) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Nem lenne rossz ötlet, de ha csak lehet, nem bonyolítanám a helyzetet vele. Tudtommal az sem mindig oké, egy irodaházban pedig közel sem optimális az épületgépészeti megoldások minősége, szerintem! :)

(#33518) upsyka válasza Timer (#33517) üzenetére


upsyka
aktív tag

nekem egy asus n10+ router van repeaterként dd-wrt firmware-el karöltve bekötve egy upc-s technikolor hwg mellé és semmi jeldobálás nincs 15 méterre sem :C
milyen készüléket dobál az általad használt tp-link router?más készüléket is dobál?
nem próbáltad megcserélni a két router és a linksys-t repeaterként használni egy 3rd party firmware-el?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#33519) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok,
van egy tp link wr-1043 nd és egy tp link wr-841 nd routerem.
Wifi-n szeretném a 2 routert összekötni. Lehetséges-e, s ha igen, ebben szeretném a segítségeteket (beállítás) kérni.

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#33520) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Van egy D-Link DIR-635-ös routerem. A PC-m alaplapja Gigabyte Z77X-UP5TH ami wifi-s.
A problémám az lenne, hogy ha wifi-n keresztül csatlakozom a routerhez, akkor online játékoknál a ping bizonyos intervallumokban felugrik a 2-3x-ra, aztán fokozatosan lecsökken az eredeti értékre.
Ez állandóan laggolást okoz. Kábelnetem van ami 20 mbit\s-es.
Tudnátok segíteni hogy milyen beállításokkal lehet ezt kijavítani, vagy mi okozhatja a ping megnövekedését?!?
Előre is köszönöm!

(#33521) krealon válasza gameresboy (#33519) üzenetére


krealon
Topikgazda

How to configure WDS function on TP-LINK Routers

Magyarul, kevesbe illusztralva:
http://csavarnyuzo.wordpress.com/tp-link-router-wds-beallitas/

(#33520) gygabor1981
"...ha wifi-n keresztül csatlakozom a routerhez, akkor online játékoknál a ping bizonyos intervallumokban felugrik a 2-3x-ra...
Tudnátok segíteni hogy milyen beállításokkal lehet ezt kijavítani, vagy mi okozhatja a ping megnövekedését?!?
"

A radiohullam ilyen. Barmi zavarhatja. Nincs rajta mit allitani.
Ha alacsony, stabil ping-et akarsz, hasznalj kabelt.

[ Szerkesztve ]

(#33522) gygabor1981 válasza krealon (#33521) üzenetére


gygabor1981
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, de azért gondoltam hogy a beállítással van a baj, mert egyik haverom is wifin
keresztül játszik igaz ő laptopon, de nála nincs ilyen probléma.
A router pedig kb egy méterre van a gép antennájától csak egy 12-es fal választja el őket! :)

(#33523) krealon válasza gygabor1981 (#33522) üzenetére


krealon
Topikgazda

"gondoltam hogy a beállítással van a baj, mert egyik haverom is wifin keresztül játszik igaz ő laptopon, de nála nincs ilyen probléma."

Azt is gondold hozza, hogy a WiFi hasonlo a hanghullamokhoz.
Nem mindegy tehat, hogy egy zajos, zsufolt aluljaroban akarsz a baratoddal tarsalogni vagy egy vilagvegi kis tanyaban, ahol semmi zaj sincsen. (Lakotelep kontra csaladihazas ovezet.)

(#33524) mezis válasza gygabor1981 (#33522) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

És a szomszédok mely csatornákon, mennyire nyomulnak ? (InSSIDer)

mezis

(#33525) napata22


napata22
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a TP-LINK WA850RE Wifi Range Extender-ről, illetve most jelent meg újabb társa a WA854RE? Mi a különbség a kettő között? (utóbbi többe kerül).

(#33526) Gubek-Einste válasza napata22 (#33525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ránézésre az egyiken van egy 100-as LAN port is.
Én személy szerint nem támogatom az ilyen kicsi belső antennás típusokat, inkább a normál külső antennás eszközöket ajánlanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33527) VegyesTamás válasza VegyesTamás (#33506) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

erre valaki valami megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33528) Gubek-Einste válasza gygabor1981 (#33520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És #33506 TomCat333

Mutass egy inSSIDer képet a helyi viszonyokról.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33529) VegyesTamás válasza Gubek-Einste (#33528) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

hát az most benn van a koliba én meg itthon, de annyit tudok mondani, hogy ezen kívül még egy gyenge router mászik bele a környékbe, de át kell jönnie még kb 8-9 db 10-12-es ytong falakon, meg egy pár fa ajtón.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33530) kisguly


kisguly
tag

Sziasztok!
Nekem csak nem igazán akar összejönni! :W
Egy darabig tökéletes, majd netezés közben megakad. Mutatja hogy csatlakozva vagyok, de nincs kapcsolat. Ha ilyenkor kikapcsolom a wifi-t, utána már nem tud csatlakozni. Csak a Range Extender újraindítással lesz jó. Látszik minden, de nem tud csatlakozni.

(#33531) Gubek-Einste válasza VegyesTamás (#33529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságban ne várjál semmi jót, csoda, hogy egyáltalán tudsz csatlakozni. Ezen a helyzeten csak úgy lehet segíteni, hogy ha közbenső eszközök lesznek beállítva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33532) gygabor1981 válasza Gubek-Einste (#33528) üzenetére


gygabor1981
csendes tag



(#33533) napata22 válasza Gubek-Einste (#33526) üzenetére


napata22
csendes tag

Köszi a segítséget!

Nálam a routertől 5-6 m-re lenne és a szobában kellene csak erősíteni a jelet. Az lenne az előnye, hogy nem foglalna annyi helyet, csak a konnektorhelyet.

Cat5e kábelből mindegy hogy milyet márkájút veszek a Gigabites LAN hoz? Egyformán jó az M-TECH/OEM/WIRETEK/KOLINK/EQUIP vagy esetleg van ezek közül ami megbízhatóbb a tapasztalatok alapján?

(#33534) Gubek-Einste válasza gygabor1981 (#33532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a fix-en az 1-re mert az a legoptimálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33535) Gubek-Einste válasza napata22 (#33533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet vele tenni egy próbát de én inkább akkor is a külső antennásokra esküszöm.

Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen kábelt veszel, sok különbség nincsen közöttük. Az egyetlen amire figyelni kell, hogy rendesen legyen rajta a csatlakozó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33536) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Régebben írtam ide.
Kicseréltem a wifi modult az új lenovo u510-es laptopomban, mert nagyon gyenge volt a jel, illetve a sebesség ugrált.
Most miután kicseréltem valamennyivel jobb lett a helyzet de még mindig nem olyan mint anno az 5 éves asus laptopommal. (azért ez vicces)

Miért van az, hogy ha egy ilyet használok, akkor a vezeték nélküli kapcsolat tulajdonságainál fixen 150Mbps-en áll, és baromi jó a net, ill a letöltési sebesség.
Ha pedig a laptopom wifi-jét használom akkor ugrál 4-5 másodpercenként 40-60-90-132-150-180Mbps-en.
Ez a jelenség leginkább a szobámban fordul elő (a routher lent van a nappaliban) de ha a routher mellett használom akkor is ritkán ugrál, igaz 200Mbps feletti tartományban.

Nincs valamilyen beállítási lehetőség, vagy valami varázslat amivel ki lehetne ezt küszöbölni?
Vagy tényleg ennyire gyenge lenne az új laptopom wifije?

[ Szerkesztve ]

(#33537) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#33536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link adapteren egy nagy külső antenna van, a laptopba beépített pedig kicsi, a képernyő keretében lévő van, emiatt van a különbség.
Optimális csatorna beállítással lehet javítani a helyzeten de a szint különbség elég sokat számít. A legjobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beállítása lenne a laptoppal azonos szinten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33538) tibbike01 válasza Gubek-Einste (#33537) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez az optimális csatorna beállítás konkrétan mit takar?
Ha vennék egy ilyet akkor vezetékek nélkül működne a dolog? Pont lenne egy konnektor a nappali közelében lévő falon.

(#33539) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#33538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az optimális csatorna beállítás konkrétan mit takar?
A helyi viszonyokat figyelembe véve, inSSIDer kép alapján kellene megcsinálni.

Én inkább egy külső antennás típus ajánlanék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33540) tibbike01


tibbike01
őstag

inSSID képet csak a fizetős szoftverrel lehet készíteni?

Egy ilyennel jól járnék?

Vagy éppen ez használtan?

[ Szerkesztve ]

(#33541) mezis válasza tibbike01 (#33540) üzenetére


mezis
nagyúr

A GBP most 380 FT-on áll. Ha Magyarországon szeretnél hozzájutni, akkor nem lesz ingyenes posta. Sőt. Lehet, hogy nem is hajlandó az eladó postázni a szigetországon kívülre.

Itthon valamivel olcsóbb.

Screenshot ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33542) tibbike01


tibbike01
őstag

Ja azt nem írtam hogy Angliában lakok. :)

[ Szerkesztve ]

(#33543) mezis válasza tibbike01 (#33542) üzenetére


mezis
nagyúr

Az áruk azonos. Az egyik új. Talán még garancia is van rá. Te mit tippelsz ?

mezis

(#33544) tibbike01


tibbike01
őstag

Attól még hogy új nem biztos, hogy jobb is.
Lehet hogy egy nagyobb kategóriás régi jól bevált eszköz sokkal jobban teljesít mint egy vadi új.

(#33545) Gubek-Einste válasza tibbike01 (#33540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elérhető a régebbi verzió is ami még ingyenes.

Inkább újonnan vedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33546) 426os válasza Gubek-Einste (#33545) üzenetére


426os
őstag

Szerk: Ne haragudj, nem válasz akart lenni, csak félrekattintottam.

Sziasztok!
Adott egy Lenovo z510-es notebook, amiben Intel n7260-as wifi kártya van. További info: [link]
Az érdekelne engem, hogy ez sima egysávos, vagy esetleg dual band? Hogy tudom kideríteni? A környéken nem tudom, hogy van-e 5Ghz-es hálózat (a géppel nem látok). Az intel honlapját nézve sokféle verzió van ebből a kártyából, de nem sikerült kiigazodnom, hogy ez most pontosan melyik is, illetve dual-band képes-e.
Van rajta Bluetooth chip is.

[ Szerkesztve ]

.

(#33547) And válasza 426os (#33546) üzenetére


And
veterán

A gugli második találata szerint dual band támogatású a kártya.
Mod.: igazad van, létezik belőle egysávos és 802.11ac kivitelű (ez is kétsávos) verzió is. Ha máshonnan nem, a beállításainál (Win esetén pl. vezérlőpult alatt) kideríthető, hogy mely módokat és sávokat támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#33548) 426os válasza And (#33547) üzenetére


426os
őstag

Köszi, én azt gyanítom, hogy ez a sima egysávos verzió. Pontosan miből tudom megfejteni, hogy ez melyik?

A másik kérdésem: Normális, hogy csak 30-40Mbit maximális sebességet tudok mérni vele? A router (AP-ként használva) egy TP-link wr741nd, ami elvileg 150Mbit maximális sebességgel bír. Az internetkapcsolat sebessége jóval 100Mbit fölött van, vezetékkel gyorsabb is. A gép és a router között kb 1,5m van és egy helyiségben vannak.
Lehet, hogy a router csak bg üzemmódban van, vagy valamelyik eszköz ennyit tud vezeték nélkül. Sajnos a router admin felületéhez nincs hozzáférésem.
Az utóbbit nem hinném, mert a telefonommal 55Mbitet mértem most is, míg a géppel 32-t.

.

(#33549) Gubek-Einste válasza 426os (#33548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég sok mindentől függ mennyi lesz a valós, mérhető sebesség.
150-es AP esetén kb 40-50 Mbps lesz a valósan lemérhető.
Egy inSSIDer kép sokat segítene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33550) 426os válasza Gubek-Einste (#33549) üzenetére


426os
őstag

[link]
Ezek szerint nagyjából ez a maximum?

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.