Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) mezis válasza _kovi_ (#33098) üzenetére


mezis
nagyúr

Számodra az "Operation mode" közül az utolsó 3 a nyerő.

Próbáld ezek közül először a "Repeater" módot.
Állits be "Static" IP-nek 192.168.1.99-et.
DHCP=Off
SSID-nek ugyanazt ami a LinkSys-en (vagy kesrestesd meg vele, ha van ilyen lehetőség)
Titkosítást is pontosan a LinkSys-nek megfelelőt

Újraindítás után 1-2 perc alatt kapcsolódnia kell a LinSyshez és a vezetékkel csatlakozó PC-den az internetnek is működnie kell.

mezis

(#33102) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

milyen belső pci wlant-t ajánlanátok ami win 7-el simán megy. kb 2 db téglafalat kéne átvinnie gond nélkül. max 5-6 ezerben gondolkodnék. ha van itt használtan megbízható kollégától az is érdekelne.

köszönöm.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33103) tbesze válasza eINN (#33100) üzenetére


tbesze
tag

Most WPA-PSK/WPA2-PSK -vel megy. Ezt is köszi! :R

(#33104) mezis válasza marec1122 (#33102) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha asztali PC-re szeretnél WiFi-t, akkor semilyet. :N Helyette inkább levehető antennás USB stick-et. (Pl - gondolom 2.4 GHz-re kell.) A többi meg próba/szerencse, hogy s mint van felétek a WiFi. Az InSSIDer-el sokkal okosabb leszel. (Miután már működik a WiFi.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33105) eINN válasza tbesze (#33103) üzenetére


eINN
csendes tag

Ha működik, hozzá ne nyúlj. :)

Üdv:

eINN

(#33106) _kovi_ válasza mezis (#33101) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Tehát, az AP-n Repeater mód, de ez elvileg csak hatótáv növelésre való nem?
192.168.1.99 -> ez a PC-n legyen vagy az AP-nak írjam át a címét? (ami most 192.168.0.254)

(#33107) marec1122 válasza mezis (#33104) üzenetére


marec1122
senior tag

had kérdezzem meg miért jobb az usb-s a pci osnál, a szerelhetőségétől eltekintve?ez az inssider számomra kínai.adott egy thome-s wifi routher és mivel költözik a sógor gépe ahhoz kéne a wifi.

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33108) mezis válasza marec1122 (#33107) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#33109) mezis válasza _kovi_ (#33106) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt a legegyszerűbb beállítani.

Beállítások csak a repeaterre (TP-Link) vonatkoznak ! (A többinek jó volt úgy, ahogy eddig. A TP-Link beállításához meg a PC-n a legjobb, ha "alternatív" beállítást használsz az automatikus mellett. Amikor módosítod a TP-Link LAN IP címét, akkor már az új IP címen lehet bejelentkezni hozzá !)

A TP-Link LAN portjain is csatlakozhatsz az internetre (hálózatra) repeater és a többi üzemmódban is.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33110) mezis válasza marec1122 (#33107) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#33111) marec1122 válasza mezis (#33110) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm szépen a válaszaid :R :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33112) Boci_83


Boci_83
őstag

Hy!

Lenne egy kérdésem, legutóbbi néhányra ugyan nem kaptam érdembeli választ, hátha most...

Adott egy TP-link 5210G AP, majd 842ND router, Internet ok, működik rendesen, mindenki tud csatlakozni stb-stb.

Ám WIN7 op rendszer minden gépen, saját asztali gépemről, barátnőm notijára ASUS X54C WIFI-n hálózatba kötve, otthoni csoport, 1-2 GB-os filmeket másolva mindössze 500-600kb/s sebességgel másol...
Agyam eldobom. Kábellel is csak kb 12MB/sec.

beállítások:

Wireless Radio: Enable
Name (SSID): TP-LINK_######
Channel: 11
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate: 300Mbps
MAC Address: #############
WDS Status: Disable

Valamint ugyan ez a fenti kóceráj, de asztali gépem, kábellel Utorrent semmit nem csinál, wifin, teszi a dolgát ahogy kell....

Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

**********

(#33113) _kovi_ válasza mezis (#33109) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Ok köszi, ezt meg fogom próbálni.

Amúgy a TPlink-nek nincsenek LAN portjai, csak 1db. Hiszen az egy AP. Nem AP kliens router.

(#33114) mezis válasza _kovi_ (#33113) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem mindig spórolnak ennyire az UTP csatlakozó aljzattal.

mezis

(#33115) eINN válasza Boci_83 (#33112) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Szerintem a kérdésed túl általános. Ezt innen senki nem fogja neked megmondani, hogy miért annyi.

Pontosan hogy néz ki a hálózatod amikor 500-600 Kb-al másol? Ki hol milyen kapcsolattal és sebességgel van rajta??

Általánosságban meg kellene nézni, hogy az "adó" és a "vevő" között melyik a legkisebb keresztmetszetű csatorna, mert az okozza a lassulást. De ez lehet akár csak egy simán rosszul beállított vírusirtó is, ami folyamatosan ellenőrzi a gép által megnyitott cuccokat. (És ez ugye lehet mindkét oldalon is)

Gondold át, hogy ki és hogyan csatlakozik a hálózathoz, melyik a routerre melyik az AP-re és az AP és a router hogyan van összekötve. Könnyen előfordulhat, hogy valami leeszi a sebességet. Egyébként maga a Windows-os share hát hogy is mondjam eléggé eszi magában is a sávszélességet, nem kell ehhez még csak másolni sem. (PL: van olyan, hogy folyamatosan keresgéli a nyomtatókat, mert a melóhelyen az még megvolt. Nem zavarja, hogy itt már nincs azért ő keresi tisztességgel... Na és ez vajon a hálózaton mit okoz broadcast-ot ... eláraszt mindent mindennel..)

Szóval elsőre azt mondanám, hogy nézd át a csatlakozás pillanatában, hogy ki és milyen sebességgel kapcsolódik, majd esetleg mindig egy-egy lépéssel csökkentheted a láncot, a sebességnek mindig nőnie kell. Ha már egy routeren vagy a másik géppel, és a sebesség nem nő szignifikánsan, akkor máshol van a probléma.

Üdv:

eINN

(#33116) Boci_83 válasza eINN (#33115) üzenetére


Boci_83
őstag

Ap-n csak a net jön, kapcsolat két gép között a router, senki más nem használja a hálózatot, vagy ha mégis, akkor csak lóg egy kábelen egy másik gép a szomszédban...

De a hálózati nyomtató keresést ki is kapcsolom, hátha lesz javulás...

**********

(#33117) kisguly


kisguly
tag

Sziasztok!
Újra megpróbálom. A mezis által linkelt beállításokat végig zongoráztam. Úgy sem lett stabil.

Adott egy WR841N router.
IP 192.168.0.1 Gyári beállítás. DHCP on. Ezzel nincs gond.

WA830RE Range Extender
IP 192.168.0.254 Gyári beállítás. DHCP off. Csatlakoztatva a WR841-hez. Alapból jó.

WA701ND Acces Point
IP 192.168.1.254 Gyári beállítás. DHCP off. Csatlakoztatva a WA830RE-hez repeaterként. Alapból ez is jó. Bárhol vagyok a házban mindenütt tökéletes, jó térerő.

A gondom csak annyi, hogy a rendszer hol megy hibátlanul, hol meg nem ad IP címet. Aztán csak 1-szer ad.
Látja a telefon a rendszert, de nem tud csatlakozni.

Ha valaki segítene. Melyiken, mit, hogyan? Ha lehet aprólékosan.

Hálás köszönetem. :R :R

(#33118) eINN válasza kisguly (#33117) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Ha jól értem sikerült összerakni egy jó hosszú láncot. És ez időnként szétesik?
Aztán amikor újra feláll a rendszer akkor megint minden rendben.

Nézd meg melyik tag szakad le, a range extender vagy a mögötte lévő 701ND.
Egy vezetékes(!) kapcsolat a 841-hez, és pingesd a range extender ip címét, majd egy másik ablakban pedig a 701ND-t.
Amikor nem megy, akkor látni fogod, hogy melyik szakad le.

Na azt az eszközt kell jobb pozícióba helyezned. :)

Csak halkan megjegyzem, hogy egyébként én nem csinálnék ilyet, mert ez a lánc már hosszú, és sok hiba lehet benne, azon kívül hogy már alig van sávszélességed is és hát nem egyszerű dignosztizálni hogy mi lehet a gond ha gond van mint jelen esetben. :F De ha eddig nem volt vele gond, akkor ezt érdemes megnézni.

Üdv:

eINN

(#33119) kisguly válasza eINN (#33118) üzenetére


kisguly
tag

Köszi!
Az asztali gép vezetékkel van összekötve 841-l. Azt a pingetést hogy csináljam?
Amúgy amikor jó a rendszer akkor full térerővel megy minden mindenütt. De olyan is előfordul hogy menet közben leszakadt. Csak az az érdekes hogy a telefon mutatja a wifit, de nem megy a net.

(#33120) eINN válasza kisguly (#33119) üzenetére


eINN
csendes tag

windows jel + R vagy Start futtatás - cmd (erre kapsz egy fekete ablakot)

itt be tudod írni, hogy : ping 192.168.X.Y -t

Ha még nem ismernéd, a ping az egy nagyon egyszerű alap segédprogram, feladata, hogy elküld egy nagyon pici csomagot a megadott című eszköznek, az ezt a csomagot azonnal <késlekedés nélkül> visszaküldi, így a te számítógéped ki tudja számolni a válasz sebességét. Ez egyben megadja, hogy "mekkora a ping"-ed azaz hány millisecundum allat jött vissza a kiküldott csomag. Hálózati tesztek elengedhetetlen része.
Kipróbálhatod pl: ping www.index.hu ezzel meg tudod mérni a közted és az index web szolgáltató közötti sebességet. Nagyon kis számokat fogsz kapni belső hálózaton 1 ms vagy kisebb.
( a -t a végén azt jelenti, hogy ezt a folyamatot a programnak folyamatosan kell csinálnia, CTRL-C-re fogja abbahagyni, vagy csak zárd be a fekete ablakot)

A pingeket egymásra is halmozhatod azaz az egyik ablakban futhat egy ping a másikban egy másik. Így a gépedről mondjuk az első ablakban a routeredet, a másikban a "range extender-t" a harmadikban pedig az AP-t tudod pingetni. Ha valami megszakad, akkor látni fogod, hogy megáll a sebességmérés.

Jó tesztelgetést :))

Üdv:

eINN

(#33121) kisguly válasza eINN (#33120) üzenetére


kisguly
tag

Hálás köszönetem!
:R :R

(#33122) 800.henrik válasza 800.henrik (#33077) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem lehet megcsinálni? :F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33123) jakkrisz válasza eINN (#33059) üzenetére


jakkrisz
csendes tag

eINN!

Mehet pü ezzel kapcsolatban?

(#33124) eINN válasza 800.henrik (#33122) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Sajnos a te routereddel ezt nem lehet megcsinálni.
A QoS (Quality of Service) , amin a hangsúly ebben az esetben a szervízen van. Ez csak abban segít, hogy a multimédia alkalmazások pl: VOIP telefonok ne bugyborékoljanak és szakadozzanak. Neked priorizálás vagy sévszélesség korlátozás kell, amit ezek az eszközök sajnos nem tudnak.

Üdv:

eINN

(#33125) eINN válasza jakkrisz (#33123) üzenetére


eINN
csendes tag

igen.

Üdv:

eINN

(#33126) mezis válasza kisguly (#33117) üzenetére


mezis
nagyúr

"Adott egy WR841N router.
IP 192.168.0.1 Gyári beállítás. DHCP on. Ezzel nincs gond.

WA701ND Acces Point
IP 192.168.1.254 Gyári beállítás. DHCP off. Csatlakoztatva a WA830RE-hez repeaterként. Alapból ez is jó. Bárhol vagyok a házban mindenütt tökéletes, jó térerő."

Én inkább 192.168.0.253-at állítanék be.....

mezis

(#33127) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Mi a külömbség a USB Wi-Fi Adapter és a PCI-E wireless kártya
között? Ahogy olvasom sebességük azonos!
Szobán belül és semiféleképen nem szeretném kábellel!

[ Szerkesztve ]

(#33128) #63761920 válasza #63761920 (#33127) üzenetére


#63761920
törölt tag

És ebbe -intel D845GVFN-
milyen usb wifi adaptert tudok rakni?

(#33129) Gubek-Einste válasza #63761920 (#33127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében semmi.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható.

#33128
Bármilyen jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33130) #63761920 válasza Gubek-Einste (#33129) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm- :R köszi :R .

(#33131) vd1992


vd1992
tag

Sziasztok!

Van itthon két wifi-s routerem, a lakás két végében. Hogyha ide-oda megyek, mindig át kell kapcsolódni a közelebbihez, tudtok erre valami megoldást, hogy egyre kelljen felcsatlakozni és mindkettőt használja? Egy tartományban van mindkét router 192.168.0.x, az egyik router egy d-link di-524, a másik a t-home-os cisco.

(#33132) ripla válasza vd1992 (#33131) üzenetére


ripla
őstag

ezt a részét én mondjuk nem vágom annyira, de nálam pl. úgy van, hogy amikor a mobil eszköz eldobja az egyiknek a wifi jelét, akkor automatikusan rááll a másikra.

(#33133) vd1992 válasza ripla (#33132) üzenetére


vd1992
tag

Annyi minimális jel mindig van a túlsó végeken, hogy még nem dobja a hálózatot, de már nem tölt be semmit wifi-ről.

(#33134) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!
A TP-Link WR 1043nd router jele a ház távolabbi pontjaiban alig érzékelhetőek.
3db 3 dbi antenna van rajta.
Ez megoldaná a problémát:
[link]
Valakinek tapasztalata, véleménye?
Üdv,GBoy

(#33135) eINN válasza vd1992 (#33131) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Ha a két eszköz kábellel van összekötve, akkor az egyiket routernek-nek használd (mint most), a másikat viszon AP-nek. Router funkciók kikapcs. (DHCP, tűzfal, port forward .....)

Mind a két eszközre ugyanazt az SSID-t és titkosítást kapcsold be, de eltérő csatornákkal. Mondjuk: ch1 a másikra meg ch6.
Az AP-nek ne a WAN portjába, hanem a LAN protjába kösd be a router LAN portját.

Mivel sajnos eltérő eszközeid vannak, nem biztos, hogy megvalósul közöttük a kapcsolat átadása, más néven roaming. Ergó a teljes lakásban szakadásmentesen fogsz tudni netezni, úgy, hogy az antennák között észrevétlenül fog a rendszered átkapcsolni.

Ha nem működik, akkor az egyik helyen meg fog szakadni a hálózat, majd azonnal felépül, de már a másik antennára kapcsolódva.

Üdv:

eINN

(#33136) mezis válasza gameresboy (#33134) üzenetére


mezis
nagyúr

Zárt térben csak tippelni lehet a hatását. Ha meg több szintes a ház, akkor elméletileg csak az antennák szintjén fog javulni a térerő, a többi helyen romlani fog.

mezis

(#33137) Dini10


Dini10
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 5742G laptopom, és az lenne a kérdésem, hogy ezzel a géppel lehet e Wifit megosztani?
Nem nagyon vagyok képben, hogy mi kell hozzá, lehetséges e, és gondoltam Ti esetleg tudtok segíteni. Kábellel van a laptopon net, és szeretném megosztani, hogy a telómmal rá tudjak csatlakozni. Router az nincs, de fontos lenne. Lehetséges?
Köszönöm!

LG Nexus 4

(#33138) vd1992 válasza eINN (#33135) üzenetére


vd1992
tag

Köszi a választ!

A másodlagos router idáig is switch-ként üzemelt, LAN-ba volt dugva, mert csak így sikerült összehozni, hogy 192.168.0.x alatt menjen minden eszköz.

Beállítottam az egyező dolgokat, de nem tudom eldönteni, hogy működik-e, mert annyi térerő mindig van, hogy a távolabbi router-rel ne szakadjon meg a kapcsolat, de annyira lassú, hogy használhatatlan már.

(#33139) eINN válasza vd1992 (#33138) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

A normál router-ről menet közben le tudod tekerni az antennát. Ezután nézd meg, hogy ezek után is megfelelő térerővel megy-e. Egyébként a wifi kapcsolódási adatok között meg tudod nézni, hogy melyik antennára kapcsolódik (melyik MAC address-hez).

Üdv:

eINN

(#33140) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Adott egy WIn7es számítógép, csatlakozik a netre akár wlanon akár a vezetékes hálózaton nem tölt be semmi oldalt. Az összes többi gépen van net ugyanarról a hálózatról, több helyen is próbáltam. Megnyitok bármilyen böngészőt beírok egy címet kiírja hogy szerver azonosítása folyamatban, vár, vár majd nem tölti be az oldalt.

Mi a franc van van ilyenkor? Ilyennel még nem találkoztam...

(#33141) eINN válasza BaLee (#33140) üzenetére


eINN
csendes tag

Hálózati interface rendben van? Ip cím DHCP kérésre van állítva esetleg fixre?
Egy sima IPCONFIG mit mutat?

Böngészőben internet beállítások között nem maradt proxy beállítás?

Ez egy otthoni hálózat ahol tutira mindennek mennie kell, vagy esetleg valamilyen munkahelyi hálózat?

Üdv:

[ Szerkesztve ]

eINN

(#33142) eINN válasza gameresboy (#33134) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Rádiós rendszerek esetében nem egyértelműen a nagyobb jobb.

Sajnos ez egy olyan kard, aminek két oldala van!

- Nagyobb antenna nagyobb kimenő teljesítmény, nagyobb kimenő teljesítmény nagyobb lefedett terület, elvben.

- Azonban érzékenyebb antenna = Érzékenyebb , bizonytalanabb rendszer mert nagyobb a zaj is a csatornán.

Lehetséges, hogy a határzónában lévő eszközök lefedettségét javítani tudja, de ronthat is rajta, vagy akár egy közelebb lévő teljesítményét is jó vagy rossz irányban befolyásolhatja.
Ezt ki kell próbálni... vagy mérni.

Üdv:

eINN

(#33143) BaLee válasza eINN (#33141) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

DHCP, ráadásul akinél néztem ott egy sima nyílt hálózathoz csatlakozott le sem volt kódolva a telóm pl. magától csatlakozott rá. A furcsa az hogy mikor ott voltam először még működött, utána 2 perc múlva már nem és mikor elhozták is azt mondták hogy ritkán működött picit.
Proxy beállítás nem maradt bent. Ip címeknél is rendben van minden. Sőt mikor ott voltam náluk skype működött (gondolom más porton tudott kommunikálni).

Ami még furcsa és amit most figyeltem meg, hogy néha nem látja a vezeték-nélküli hálózatot és néha nem tud rá kapcsolódni. Kizárhatjuk a vezeték-nélküli csatlakozó hibáját is mert 2 fajta USB-s is van hozzá mindkettővel ugyanez a gond...

[ Szerkesztve ]

(#33144) eINN válasza BaLee (#33143) üzenetére


eINN
csendes tag

Olybá tűnik, hogy már sok mindent megnéztél.. próbálok olyat mondani, amit esetleg nem, szóval nem kezdeném az ellenőrizd a 220v csatlakozód ha nem bánod.

Olyat láttam már, hogy azért dobta el egy gép az internet kapcsolatot wifi-n 2 perc múlva, mert a gép hálózati kártya energiatakarékos üzemmódja be volt kapcsolva, és a gép egyszerűen tök más ok miatt egyszerűen lekapcsolta x idő múlva, mert nem volt rajta forgalom és akkor éppen úgy gondolta.
Esetleg ezt nézzétek meg, más tippem elsőre nincs.

Nyissátok meg a hálózati kártya beállításait, és a "Power Management" fülön kapcsoljátok le, hogy a gép kikapcsolhatja ha úgy gondolja.

Esetleg segít.

Üdv:

eINN

(#33145) BaLee válasza eINN (#33144) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szinte mindent megpróbáltam de most ezt tényleg nem értem. Bedugtam a saját TP Link usb adapterünket, azzal gond nélkül megy! Újraindítottam, átdugtam máshova mégis megy a net. Visszateszem a másik USB wifi vevőt azzal ugyanúgy nem megy. Én ezt nem értem.

Meg azt sem hogy állítólag kipróbálták és kábellel sem működött a net.

De most visszaadom a gépet az én TP Link adapteremmel, próbálgassák aztán ha megint gond lesz nyomok egy Win reinstallt mert én nem kínlódok tovább vele.

Kösz a tippeket mindenesetre!

(#33146) kisguly válasza eINN (#33120) üzenetére


kisguly
tag

Szép estét Mindenkinek!
Tesztelgetem a pingetést. Érdekes a dolog. A range extender válaszol, a repeater pedig nem. Viszont kipróbáltam a repeaternél a netet, az Issider szerint fullon jön a repeaterről a net.

(#33147) krealon válasza Dini10 (#33137) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van egy Acer Aspire 5742G laptopom, és az lenne a kérdésem, hogy ezzel a géppel lehet e Wifit megosztani?
Nem nagyon vagyok képben, hogy mi kell hozzá, lehetséges e, és gondoltam Ti esetleg tudtok segíteni. Kábellel van a laptopon net, és szeretném megosztani, hogy a telómmal rá tudjak csatlakozni. Router az nincs, de fontos lenne. Lehetséges?
"

Lehetseges.
Windows 7-en ehhez hasonloan. A 3G kapcsolatot kell helyettesiteni a kabeles kapcsolattal.

(#33148) kisguly válasza mezis (#33126) üzenetére


kisguly
tag

Kipróbáltam a javaslatodat.
Per pillanat jó. Most azt is tudom pingelni. Majd az idő megmondja hogy jött össze.
Köszönöm mindenkinek. :R

(#33149) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Megjött a WS-WN523N2 mini Wireless N Router. Repeater üzemmódot beállítottam a leírás szerint. A kérdésem az, hogy ilyenkor nekem kell mindig manuálisan választani az eredeti router ssid és a repeater közt? Nincs erre valami megoldás, hogy automatikus legyen, vagy ugyanaz a neve stb?

Soma

(#33150) z67


z67
őstag

Van tippetek arra, hogy mit keres egy idegen router a saját hálózati infrastrukturámban? Az enyém egy Cisco EA6700-as és az O betűs kezdetű kisatírozott baloldalt. Lövésem nincs mi ez a TP-Link.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.