Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Rico45 válasza Gubek-Einste (#33847) üzenetére


Rico45
őstag

Ítt mit a fenét csinálnak vele?Még jobb így ? :Y

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33852) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Adott egy TP-link WR941-es router, melynek egyik antenna vezetéke sajnos elszakadt, így gondolom a másik kettő sem üzemel, mert ezt tapasztalom. - Jól gondolom? Lehet ilyen csatlakozást külön kapni antenna vezetékkel?

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

Üdv, Dell XPS

(#33853) kali válasza Dell XPS (#33852) üzenetére


kali
legenda

szia,

kellene, hogy működjön a másik kettő, csak mimo lesz 3t3r helyett 2t2r, illetve másmilyen/gyengébb a wifi szórás, tehát adódhat wifi probléma, de teljes semmi nem, hacsak nem okozott zárlatot vagy egyéb problémát a dolog;

tl-wr941nd

nagyíthatóban; link
lehet kapni külön aljzatot, egyszerű betenni és beforrasztani is.

[ Szerkesztve ]

(#33854) Intruder2k5 válasza Dell XPS (#33852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://www.wireless-bolt.hu/8266-pigtail

De lehet jobban jársz, ha keresel egy döglött routert ingyen, vagy kevés pénzért, és abból kioperálod!

(#33855) Dell XPS válasza kali (#33853) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia Kali!

Köszi szépen a válaszod! :R Én is így gondoltam, de kettővel semmi, akár le is vehetem, ergo ugyanaz. Router-en 40 hálózatot is láttam (WDS), most kb. kettő ha látszik, és gyenge rettenetesen, kapcsolódáskor eldob azonnal. A bal oldali antenna vezeték szakadt el a betét szigetelése alatt. Hol okozhatott ez zárlatot szerinted? Nekem sem tetszik a működése, valami nem jó. :(

Üdv, Dell XPS

(#33856) Dell XPS válasza Intruder2k5 (#33854) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Neked is nagyon köszönöm a késői segítséget! :R

Megteszem mindenképpen, csak nagyon fura a fent említettek miatt. Nehéz elhinni, hogy kettő antennával ilyen használhatatlan. :U

Üdv, Dell XPS

(#33857) And válasza Dell XPS (#33856) üzenetére


And
veterán

Milyen wifi-szabvány szerint használod? 802.11n vagy csak g-only? Próbáld ki 802.11g only módban is, ha még nem tetted volna. Egyébként a WR941 az n-szabványnál is csak két spatial stream-et használ (300Mbps jelzési sebességre képes, amihez két rádiós adatfolyam elegendő), tehát elvileg működőképesnek kellene maradnia két antennával is, csak 802.11n-nél antenna diversity nélkül. 802.11b/g módoknál még elvileg a diversity-vel sem lehet probléma, mivel utóbbiak MIMO nélküli szabványok, egyszerre egyetlen antenna is elegendő a működésükhöz. Az persze más kérdés, hogy b/g módban mely antennákat használja (nem valószínű, hogy mindhármat képes kiválasztani a diversity algoritmus, annak ugyanis nincs sok értelme), és hogy a leszakadt koax ezek valamelyikéhez tartozik-e. A kész pigtail-kábelek sem teljes értékű megoldások a számodra, mivel a routered nyákján nem csatlakozók vannak az antennakábelek felé, vagyis forrasztanod kellene.

(#33858) Chosen válasza mezis (#33850) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ. Inkább reseteltem az egészet, új SSID, új PW, amúgy ráfért már a PW csere. :) Meglátjuk mi lesz.

(#33859) mezis válasza Dell XPS (#33855) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A zárlaton kívül igen nagy kárt tehet az óvatlan szerelés. Pl. az elektrosztatikus feltöltődéstől kapott "lórugás".

mezis

(#33860) Dell XPS válasza And (#33857) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm szépen a tanácsodat! :R Kipróbáltam, sokkal jobb (g-only), de jelentős a különbség természetesen. Megpróbálok szerezni "alkatrészt" hozzá, és a forrasztást megoldom. Amennyiben így sikerül a javítás akkor megtartom még, mert nem volt gondom vele soha az évek alatt.

(#33859) mezis : Természetesen erre figyelni fogok! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#33861) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Segítségeteket szeretném kérni mivel vissza olvasva teljesen bekeveredtem :D
Mit kell akkor vásárolnom ha a házunk mellet lévő épületbe is szeretném hogy legyen wifin internet.
Jelenleg csak nagy gyenge a szomszédos épületbe a wifi jel.
Tablettel szeretnék itt rá csatlakozni esetleg notival.
Kábelezés nem meg oldható!
Ha jól értelmezem AP azt ugye kábellel kell össze kötni a routerrel?
TL-WA730RE nézegettem ezt.
Meg egy ilyent Wireless N Access PointTL-WA801ND
WDS Repeater, és ez között mi a különbség Wireless Range Extender?

Melyiket érdemes megvenni? Vagy mit vegyek erre a célomra?:F

Előre is köszönöm a válaszokat

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#33862) mezis válasza Fantomas80 (#33861) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"Ha jól értelmezem AP azt ugye kábellel kell össze kötni a routerrel?"

Nem feltétlenül, de ha van rá mód, akkor igen. (A repeater, WDS üzemmódok a vezeték nélküli "összekötésre" valók. A WDS kerülendő.)

A legolcsóbb megoldás egy "dd-wrt képes" WiFi router. Ehhez be kell vállalni a firmware cserével járó rizikót.

mezis

(#33863) #10949376


#10949376
törölt tag

Üdv!

Nekem kellene egy Wifi signal booster ilyesmi de nem találok Magyarországon hol lehetne kapni aki tud segítsen köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33864) mezis válasza #10949376 (#33863) üzenetére


mezis
nagyúr

A Hírközlési hatóság elkobozott készülékek raktáráruházában. :DDD
Kit akarsz ropogósra sütni ?

mezis

(#33865) And válasza #10949376 (#33863) üzenetére


And
veterán

Mivel errefelé (meg nagyjából az egész EU-ban) szabálytalan a használata, hivatalos belföldi forrásból nem igazán lehet hozzájutni ilyesmihez. A teljesítményadata amúgy érdekes, a címben 2000mW-osként hirdetik, a műszaki adatai között meg 500mW (illetve +27dBm, ami ugyanaz) szerepel, az meg úgy 9..10 dB-lel jelent nagyobb jelszintet annál, amit adáskor a routerek és kliensek gyárilag is tudnak. Hogy ez mire elegendő - főleg beltéren - az más lapra tartozik. A fotón szereplő antennával meg egyenesen viccesnek tűnik: az ember ugye azért szerez ilyen erősítőt, hogy aztán a kimeneti teljesítményét a létező legócskább nyúlfarknyi dipólba táplálja. Külföldi webshopok és aukciós oldalak tömve vannak hasonlókkal, az áruk és külső tápigényük alapján a teljesítményük akár valós is lehet :U.

(#33866) #10949376 válasza And (#33865) üzenetére


#10949376
törölt tag

tudom vicces az,de csak linkeltem ,hogy nem-e tudna valaki hasonló cuccot,itthon.

(#33867) #10949376 válasza mezis (#33864) üzenetére


#10949376
törölt tag

senkit,de lehet kirakom ,hátha rárepül egy madár.

(#33868) sztanozs válasza #10949376 (#33866) üzenetére


sztanozs
veterán

De, nekem van egy 500 mW-os PCMCIA abg kártyám egy 5 dB-es omni antennával...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33869) #10949376 válasza sztanozs (#33868) üzenetére


#10949376
törölt tag

Nekem van antenna +modemem is ,csak jelet akarok erősíteni ,és amit linkeltem az közbe kell iktatni és kb
15-20 dbi-vel dobja meg a bejövő jeleket,neked nem ilyesmid van.

(#33870) And válasza #10949376 (#33869) üzenetére


And
veterán

"csak jelet akarok erősíteni"
Mégis melyik irányban? Mert ez ugyan mindkét, adás és vétel irányban megteszi, de egyrészt nem tudom honnan jön az a 15-20 dB (semmiképp sem dBi, a dBi ugyanis kizárólag antennanyereséget jelöl, nem erősítést), mikor az adatlapon >12dB szerepel, másrészt a vételi erősítés az eredeti eszköztől függően akár káros is lehet a jel minőségére. A vételi jelet természetesen nem lehet a végtelenségig erősíteni, hiszen akkor marha egyszerű dolgunk lenne: csak egymás után kellene láncolni egy rakás jelerősítőt, és kvázi tetszés szerinti érzékenységű vevőt kapnánk. A valóságban viszont ennek a zaj határt szab, az ugyanis az első fokozattól kezdve csak halmozódik. A jel szintje ugyan nőhet, de a jel/zaj viszony minden fokozat után csak rosszabb lesz, mint előtte volt. Az a helyzet, hogy a wifi-eszközök vevőfokozata már szokás szerint tartalmazza a megfelelő szintű erősítést, hisz a gyártók sem hülyék, hogy ne használják ki a fizikailag lehetséges erősítés-tartományt. Nyilván nem minden vevőfokozat egyforma minőségű, de direkt sz@rt azért általában nem csinálnak. Na most, ha elé kötünk egy - ki tudja, mekkora saját zajtényezővel rendelkező - erősítőt, akkor érhetnek meglepetések minket, különösen akkor, ha az eredeti wifi-eszközünk is megfelelő, korrekt érzékenységgel rendelkezett. Szóval ez nem igazán egy csodaszer (egyik erősítő sem az), és ezeknek a booster-eknek főleg az adóoldali erősítése illetve kimenő teljesítménye érdekes, de egy ilyen erősítő nem válthat ki pl. egy normális antennát, ezért is poénos az a kis nyereségű antennával (alap dipóllal) készült fotó.

(#33871) #10949376 válasza And (#33870) üzenetére


#10949376
törölt tag

Igen elírtam,úgy 35-40% erősség jó időben ,ami pont elég a kapcsolathoz,de szeretnék 55% elérni,az antenna 24dbi-s,egy ilyesféle erősítővel csak meg lenne a %,de lehet elkelne egy másik usb adapter mellé
mert ez van tp-link tl-wn722n

(#33872) celf


celf
őstag

Üdv!

Vettem ismerőshöz egy repeatert (TP-Link TL-WA850RE), de kiderült, hogy a wouteren nincs WPS funkció.
Szerintetek hogy lehetne megoldani, hogy felismerje a hálózatot a repetear?
:R

(#33873) mezis válasza celf (#33872) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Bejelentkezel a beállító menüjébe és választod a "Range Extender Mode 1"-et, ha nincs a routeren WDS A' La TP-Link üzemmód,...

mezis

(#33874) And válasza #10949376 (#33871) üzenetére


And
veterán

"Igen elírtam,úgy 35-40% erősség jó időben ,ami pont elég a kapcsolathoz,de szeretnék 55% elérni,"
Igazán nem akarnék akadékoskodni, de ezt nem értem. A százalék semmilyen tekintetben nem mértéke a vételi jelszintnek még akkor sem, ha a kliens szoftvere ezt írja ki. Nyilván valamilyen algoritmussal számítja a "mért" jelerősségből az adott hardver illesztőprogramja a százalékot, de ennek a részletei általában - ritka kivételektől eltekintve, pl. [link] - homályban maradnak. Úgyhogy nincs magyarázat arra, hogy miért pont az 55%-os "erősséget" céloztad meg, mikor az semmit nem mond. A vett jel teljesítményszintje (- dBm) még csak mondana, mivel az adott hardverrel elérhető linksebességeket is az abszolút térerő függvényében szokás megadni, nem holmi százalékokéban. Ami még ennél is lényegesebb lehet, az a jel/zaj viszony, ami dBm-ekben kifejezve az aktuális jelszint és a zajhatár különbségeként számítható. Mint említettem, egy aktív erősítő (főleg, hogy a kinézett típus fő feladata az adóteljesítmény emelése) nem feltétlenül megoldás, mivel a jelszintet növelheti, de a rendszer megnövekedett zaja révén ronthat az összképen. Hiába növeled a jelszintet, ha a zajhatár még jobban emelkedik. Ennek a végső hatása erősen függvénye az eredeti vevőfokozatnak (vagyis a kliens típusának), de mindenképp kétesélyes.
"az antenna 24dbi-s"
Ha nem közvetlenül az antenna mellé telepíted minimális kábelhosszal az erősítőt, és a levezető kábel amúgy is hosszú, akkor a zajnövekedés hatása még fokozottabban fog jelentkezni, mert a kábelcsillapítás a zajtényező emelkedését jelenti.

(#33875) #10949376 válasza And (#33874) üzenetére


#10949376
törölt tag

kali linux alatt,monitoroztam mikor beállítottam ,ha jól emlékszem 79-84 rssi-re tudtam levinni,igen benne van hogy nem lesz jobb,sőt ,de ki kell próbálni csak úgy tudhatom meg,neked az usb adapterről mi a véleményed?
meg ha aranyozott usb kábelt használnák az mennyivel lenne jobb,am egy aktív usb kábelem van 5m
de láttam olyat is amihez adapter van gondolom az jelerősítés céljából van és azzal jobban járnék?

(#33876) And válasza #10949376 (#33875) üzenetére


And
veterán

"ha jól emlékszem 79-84 rssi-re tudtam levinni"
Ha ez mínusz akar lenni és dBm, valamint ennyi volt a maximum (azaz a negatív előjel után ennél már csak nagyobb számok jelezték a térerőt), az valóban nem sok.
"neked az usb adapterről mi a véleményed?"
Távolsági / kültéri linkhez eleve nem USB-s klienssel állnék neki, de ez ízlés kérdése (is). Az a TP-Link átlagos jellemzőkkel rendelkezik, ami az érzékenységét illeti.
"meg ha aranyozott usb kábelt használnák az mennyivel lenne jobb"
Aranyozott USB? Ez nem valami hifi cucc :U. Nagyjából semmit nem számít, ha már a kliens működik vele, nincs 'jobb' vagy 'rosszabb'. Az RF-átvitelnek (csillapításnak) nincs köze az USB-kábelhez.
"de láttam olyat is amihez adapter van gondolom az jelerősítés céljából van és azzal jobban járnék?"
Nem tudom, mire gondolsz.

(#33877) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Jobb híján ide írom le a problémát. Amennyiben rossz helyre írtam, kérlek szóljatok, és átköltözök másik topicba.

A probléma a következő: Adott egy szórakozóhely, ahol egy UPC-s router teljesít szolgálatot, és bárki betéved, van nete (amennyiben megadja a WPA2-es jelszót)

Adott egy Asus noti Windows Vista Home Basic-kel, amelyen nincs net. (A kapcsolat helyi).
Látja az SSID-t, kap IP-t a routertől, azonosít, azonosít, azonosít, majd beáll helyire.
Kapcsolatspecifikus DNS utótag mint olyan nincs (IPConfigban).

Pingeltem a routert, nincs válasz. Megnéztem a csomagforgalmat, csak kap, de nem küld csomagot.

A notit elkértem, hazahoztam, kipucoltam (poros is volt :D ) illetve minden felesleges szemetet letirhítottam róla, tehát újratelepítésen kívül szerintem mindent megtettem az ügy érdekében.

Az itthoni router (TP Link) ad neki IP-t, van neki net, mindenki boldog, gond egy szál se.

Visszavittem, továbbra sem működik.

Amiket próbáltam:

Fix IP, fix DNS kiszolgáló, automata IP fix DNS kiszolgáló, full automata beállítások, mindre ugyanaz a szitu.
Privátra állítottam a hálózatot - semmi.
A Vista energiatakarékossági beállításainál beállítottam, hogy ne szórakozzon a WiFis energiatakarékossággal, hátha a Router nem támogatja - semmi.
Beléptem a routerbe, nincs se MAC address filtering, se semmi. (A router amúgy tök gyárira van beállítva, egy WPA2-es jelszó van neki beadva, és ennyi - még a router jelszó is admin/admin volt :D )
A routerben beállítottam, hogy B/G/N kompatibilis legyen.
Újratelepítettem a WIFI drivert, minden más kapcsolatot letiltottam.
Regeditben kitakarítottam a felesleges kapcsolatokat.

Végigtúrtam a netet megoldások után kutatva, a fentiek egy részét (energiatakarékosság pl) onnan szedtem, semmi.

A gép a végére már tök gyors lett, csak épp a fenti jelenséget csinálja még mindig :W

Egyetlen opció nem játszik - jelenleg - , a Vista újratelepítése, mivel fontos, hogy jogtiszta Windows legyen rajta, viszont a címke a noti alján már csak nehezen olvasható, van pár karakter, ami lehet K vagy R is akár, így amíg nem marad más megoldás, nem kezdenék el keresztrejtvényt játszani a termékkulccsal. Egyébként is, szép kihívás, nem igaz?
Nem vagyok kezdő a témában, de én ilyet még nem pipáltam - ha nem derül ki, mi okozza, szépen lassan megőszülök.
Minden - építő jellegű - hozzászólást, segítséget előre is köszönök :R

MOD: Plusz infó: korábban működött, viszont egy ideje - fél éve? - nem akar.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33878) Intruder2k5 válasza Neck (#33877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak röviden, mert meló van...

1. Megpróbálnám Linux LiveCD-vel is!
2. Vannak programok a neten, amik kinyerik a telepített Vista-ból a kulcsot!

(#33879) Neck válasza Intruder2k5 (#33878) üzenetére


Neck
veterán

Linuxom van otthon, megpróbálhatom :D

A kettes válasznak is utánanézek :R

Egyébként ötlet van arra hogy miért csinálja?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33880) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! a TP-LINK WN727N-el rendesen tudtam a pc-t belőni telefonra,de most a 722NC-vel ezt írja :
"failed to configure ics you can connect to softap but to share the internet service will may be some problemˇ"

Mi a kehéje vajon?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33881) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, az ilyen termékekről mi a véleményetek?

[link]

Ezeket csak a router-re tervezték, vagy rárakhatom a TP-Link WN722N elé is, hogy erősebb legyen a vétel?
Valaki próbált már ilyet akár adó akár vevő részen?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#33882) And válasza Sanyi19 (#33881) üzenetére


And
veterán

Elvileg bekötheted minden wifi-eszköz elé, mivel továbbra is mindegyik ad és vesz is, nincs 'adó' meg 'vevő' oldal. Mellesleg működik ez mindenféle 2,4 GHz-es jelforrással is, nem csak wifi-vel, mivel ez egy lineáris erősítő. De csak vétel javítása okán ne tegyél be ilyet, mert ez elsősorban egy adóteljesítményt növel. Bővebb véleményt úgy 10 hozzászólással korábban írtam róla, melynek a lényege a wifi topikokban antennákkal, kliensekkel, meg újabban erősítőkkel kapcsolatban megszokott csodavárás lehűtése. Igen, emelheti a vételi jelszintet is, de egyáltalán nem biztos, hogy azzal te jól jársz, miután nem csak abból áll a jó vételminőség. Az csak hab a tortán, hogy egy ilyen vacak relatív sokat (minimum 10..15W-ot) fogyaszt.

(#33883) Rico45 válasza Rico45 (#33880) üzenetére


Rico45
őstag

Sikerült de marha nehezen :-) Nem tudom mi volt a gond!

Egy biztos tényleg hatásosabb ez a 722NC

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33884) csixy válasza Neck (#33877) üzenetére


csixy
addikt

Három apró ötlet.
1/ Még a Win8 is csinálja azt (lehet, hogy a vista is?), hogy ha marad az SSID , de változik a titkosítás , akkor nem tud ráakadni a Wifire. Megoldás az SSID és a jelszó cseréje.
2/ Próbáld ki egy USB hálózati wifi kártyával, hogy azzal megy-e?
3/ Cseréld ki a wifi kártyát a notiban más chipsetesre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33885) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok!
Leírná nekem valaki hogy kell egy wifi hálózatot lekódolni hogy más ne férhessen hozzá?
előre is köszönöm

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#33886) kali válasza maszat07 (#33885) üzenetére


kali
legenda

szia,

beállítandó valamilyen titkosítás, wpa/wpa2 - tkip/aes (wpa2-aes a legjobb), és hozzá egy jó hosszú jelszó, ami nagy- és kibetűk, valamint számok kombinációjából áll, de az ékezetes betű és a nagyon speciális jel kerülendő.
milyen eszközről lenne szó, router, access point, vagy mi szórja a hálózatot? mert annak az adminisztrációs felületén lehet beállítani a fentieket, de pontos típus ismeretében egyszerűbben és pontosabban lehetne segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#33887) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Nem tudom, pontosan jó helyre írok e, de a következőkben kérném a segítségeteket. Adott egy T-Home IPTV, internet előfizetés. T-Home által adott Speedport w724v router/modem és mögötte egy Tp-link router. Van egy miniszerver a hálózatban aminek távoli elérése is van. A Speedport routeren frankón be van lőve a DDNS, működik is, viszont 1-2 hét után eldobja (látszólag minden rendben), és nem lehet elérni a miniszervert. És mindaddig fent áll a probléma még újra nem lesz indítva a T-Home router. Na ezt szeretném valahogy orvosolni, mert úgy gondolom a T-Home router nem bírja a strapát. Van egy olyan megoldás, hogy a Speedportot átállítom, hogy csak modemként funkcionáljon és akkor a Tp-link-en állítok DDNS-t, viszont evvel az a gáz, hogy akkor mit kezdek az IPTVvel, tudtommal csak a saját eszközön át működik, vagy akár fel tudom éleszteni a TP-linken keresztül is?! Vagy mit tudtok tanácsolni? Azt nem tudom megjátszani, hogy a tp-linken állítok DDNS-t, és hagyom előtte simán routerként a Speedportot?! Egyébként a miniszerver a második routerről üzemel. Előre is köszi!

(#33888) Gubek-Einste válasza Scrym (#33887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a kérdést tedd fel a T-Home témában is hátha ott tudnak valamit mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33889) krealon válasza Rico45 (#33880) üzenetére


krealon
Topikgazda

TL-WN727N v3 --> Ralink RT5370
TL-WN722N --> Atheros AR9002U

Miert varod el, hogy ket kulonbozo eszkoz ugyan ugy mukodjon?

Egyebkent Win7-alatt az oprendszer szoftverbol kepes a Soft-AP-t megvalositani
Lasd a "3G/4G USB STICK modem internetelérésének megosztása WIFI-n keresztül, WIN 7 alatt" hozzaszolast

(#33890) Rico45 válasza krealon (#33889) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ!

Már müxik is!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#33891) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Laptopba megy a kábeles net és meglehet osztani a netet laptopról a telefonra?

(#33892) Gubek-Einste válasza Buster17 (#33891) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT leírtak szerint csináld meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33893) krealon válasza Buster17 (#33891) üzenetére


krealon
Topikgazda

A megoldast ket hozzaszolassal korabban linkeltem. Ertelemszeruen a 3G internetkapcsolat helyere a kabeles internet kapcsolatot kell erteni.
Ha a megvalositashoz nincs meg a kello eroforrasod (turelem, ido, tudas), akkor a connectify lite verzioja megcsinalja neked ugyanazt nehany kattintassal.

(#33894) mutyi


mutyi
őstag

Akinek van tapasztalata villamoshálózatba dugható hálózati eszközről, hogy jelenleg melyik típust érdemes használni, megvenni, kérem jelezze.

(#33895) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Összekötöttem 2 routert kábellel, az egyik AP-ként működik. Egy SSID van, a cuccok tudnak csatlakozni, van net, minden megy, egyet kivéve. Mobillal teszteltem és az nem akar átcsatlakozni a nagyobb jelerősségű routerhez. A hálózati beállításoknál a jelerősséget helyesen megjeleníti, ha eltávolodok az egyiktől lejjebb megy, majd ahogy közelítek a másikhoz és elérem felmegy maximumra, de még sem akar újracsatlakozni. Nem tudom jól sejtem-e, de ez a mobilom bugja és nem a hálózaté nem?

[ Szerkesztve ]

(#33896) whYz


whYz
addikt

Tudtok ajanlani valami jo dual bandes wifi usb adaptert? Eddig a Tp-link TL-WDN4200-at neztem, de nem talalok rola semmit.

A routerem: TL-WDR4300.

Elore is koszi.

Edit: Meg egy kerdes. Most van egy ilyenem: TL-WN722NC es ha racsatlakozok az elobb emlitett routerre, az allapotban 65Mbps a sebesseg, pedig tudnia kellene 150-et is. Miert lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#33897) Gubek-Einste válasza prime_adam (#33895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább a mobil hibája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33898) Gubek-Einste válasza whYz (#33896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amik vannak azok a TP-Link WDN3200/4200, Asus USB-N53.
Pontosan mit szeretnél tudni a TP-Link WDN4200-ről?

Állítsd 40 MHz-re a csatorna szélességet a router-n a max link sebességhez és nézd meg milyen a wifi helyzet a környéken.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33899) whYz válasza Gubek-Einste (#33898) üzenetére


whYz
addikt

Igazabol csak annyit szeretnek tudni, hogy stabil e.

Ez a mostani tplink eleg instabil, illetve ez a 65mbps nagyon lassunak tunik.

Probaltam atalitani 40 mhz-re, de ugy egyaltalan nem tud csatlakozni hozza. N az lockolva van es kozvetlen egymas mellett van a ket cucc.

Most dd wrt van a routeren, majd most delutan megprobalom a stock firmwareal, hatha az a gond.

(#33900) mezis válasza whYz (#33896) üzenetére


mezis
nagyúr

Én használok egy TL-WDN3200-at, de csak 2,4 GHz-en. Meglepő módon ugyanolyan érzékenynek sejtem, mint a külső antennás tp-link wn722n.

5 GHz-en is működik, de kapcsolódást ebben a sávban még nem kezdeményeztem.

A WiFi effektív (nettó) sebességre hetente találsz részletes magyarázatot akár ezen a fórumon is. Olvasgass keresgélj visszafelé.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.