Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) Gubek-Einste válasza floratm (#34648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább kívülre kellene tenni mivel az antenna kültéri.
Mivel gyári firmware-rel a TP-Link 741ND router-ként tud működni így net elérést biztosítana.
Ezt csak helyszíni beállítással lehet megcsinálni.
Olyan eszköz nincsen amelyet ne kelljen valamilyen szinten beállítani, firmware nem minden esetben kell.
Természetesen ezzel antenna + router párossal csak befogni lehet a másik wifi-t, beltéri eléréshez újabb eszköz kell.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34652) Azharel válasza mezis (#34647) üzenetére


Azharel
aktív tag

auto mac ban nincs benne, csak ha előre beállítom manuálisan. 20 karakteres random generált wpa2/aes a pass.
Eléggé bóvli egy router mellesleg, nem vagyok vele megelégedve. Asus rtn-12e

(#34653) Buci21 válasza Azharel (#34652) üzenetére


Buci21
addikt

nem fog hozzáférni :D mac addresst másolhat a te egyik kliensedről, de WPS nélkül a 20 karakteres WPA2 lehetetlen kb (több év elméletben brute force-al)

(#34654) mezis válasza Azharel (#34646) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem kell 360 fokban sugározni a WiFi-dnek, valamelyest javíthat (szomszédodnak ronthat) a helyzetén egy enyhén irányított antenna. Esetleg a kisugárzott teljesítmény csökkentése párosuhat ehhez.

mezis

(#34655) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok, hozzátok fordulnék a problémámmal. Egy emeletes házban a másodikon lakom, viszont a netszolgáltató csak a földszintre volt képes beüzemelni a routert. Az lenne a kérdés hogy szerintetek milyen megoldással lehetne normális jelet/pinget varázsolni a másodikon lévő szobába? tplink lan adapterrel próbálkoztam, de vagy a ház kábelozása nagyon ratyi vagy nem tudom, de azzal csak olyan 10Mb jön max amikor a net elvileg 60-as. Gondoltam a pci wlan kártyára, a másodikon meg bedugok a konnektorba egy range boostert, valami ilyesmi. Milyen márkák megbízhatók, esetleg tapasztalat?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#34656) Gubek-Einste válasza vagabor (#34655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kábelezés a legjobb megoldás.
Milyen eszköz van lent a földszinten?
Ugyan azok a márkák ajánlottak mint a többi hálózati eszköznél is ajánlani szoktunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34657) jana93


jana93
újonc

Sziasztok! A segitsègegeket szeretném kèrni. A problèmám a következő. Az itthoni wifi hálózatra szeretnèm csatlakoztatni az új telefonomat. (Qilive Q4812). Invitel a szolgáltatónk. Zyxel P- 660HN-t3a tipusu modemem es routerem van. A telefon csatlakozik a hálózathoz, működik is azinternet, de amint a laptopot bekapcsolom ès elkezdek rajta netezni a telefon bontja a csatlakozást ès próbál újracsatlakozni folyamatosan. Nèha pár mp-re sikerül. Amint a laptopot lecsatlakoztatom a wifiről, a telefonon ujra működik. Van ötletetek mi lehet a problèma? Előre is köszi.

(#34658) Buci21 válasza jana93 (#34657) üzenetére


Buci21
addikt

hanyas csatorna?

(#34659) jana93 válasza Buci21 (#34658) üzenetére


jana93
újonc

Az adminon auto channel van beállítva, mellette pedig azt irja hogy current channel:1

(#34660) Buci21 válasza jana93 (#34659) üzenetére


Buci21
addikt

tedd valahova 10-11 korulre, sok eszkoz meghulyul a szelso csatornakon :D

otlet2: ip error is lehet. adj fix ipt s notidnak valahonnan a dhcp tartomanyon kivulrol

[ Szerkesztve ]

(#34661) Gubek-Einste válasza jana93 (#34659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek mutass egy inSSIDer képet és majd mondjuk mi legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34662) vagabor válasza Gubek-Einste (#34656) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ilyen eszközöm van, viszont a kábelezés is problémás, nem tudnám hol felvinni azt a hosszú kábelt. Melyek is pontosan azok a típusok amiket ajánlani szoktatok? Hajlom a wifi felé de ha azt mondod megbízhatatlan lesz akkor inkább hagyom. Bár ez a 10Mb elég gyászos, minek fizetem akkor a 60-at? :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#34663) jana93 válasza Gubek-Einste (#34661) üzenetére


jana93
újonc

Átállítottam a 11-es csatornára, minden változatlan... Amint a laptop csatlakozik, a telefon leszakad...

[ Szerkesztve ]

(#34664) Claude Leon válasza jana93 (#34663) üzenetére


Claude Leon
senior tag

(#34665) jana93 válasza Claude Leon (#34664) üzenetére


jana93
újonc

Nem hiszem hogy csak egy eszközt képes egyszerre kiszolgálni, eddig tablettel használtam a wifit és azzal semmi probléma nem volt (a laptoppal egyidejűleg sem.)

(#34666) And válasza jana93 (#34665) üzenetére


And
veterán

(Tény, hogy egy n-szabványt, QoS-t és virtuális AP-ket is támogató modem-router esetén elég hülyén hangzik az a magyarázat, hogy egyszerre csak egy klienst tud kiszolgálni. Ez mondjuk 10+ évvel ezelőtt, egy 802.11b-only /11Mbps-es/ router esetén is nagyon vicces dolog lett volna.)
Tényleg, nem használsz véletlenül egynél több 'virtuális' AP-t? A 'Network / Wireless LAN / More AP' menüben találod ezeknek a beállításait. Ha igen, esetleg próbálkozhatsz azzal, hogy ezeket tiltod, csak a fizikai AP-t használod. De azzal is kísérletezhetsz, hogy ha az előbb feltételezett állapottal szemben nincs engedélyezett virtuális AP, akkor létrehozol egyet, az eredetitől eltérő névvel és kulcsolással, hátha a telefont erre a VAP-ra csatlakoztatva, a laptopot pedig meghagyva az eredeti / fizikai AP-n (vagy a két eszközt megcserélve a valódi és virtuális AP-n, a lényeg, hogy ne 'azonos' hálózaton legyenek) nem dobálja el a kapcsolatot.

(#34667) Claude Leon válasza jana93 (#34665) üzenetére


Claude Leon
senior tag

ÉS milyen ip-címeket kapnak a csatlakozók? (a router dhcp lapján megnézheted)
Tablet és telefon droid verziója ugye más?

Még olyasmi is érdekelne, hogy pontosan milyen wpa-n kapcsolódnak az illetékesek? (WPA/TKIP, WPA2/AES de ezt valószínűleg a klienseken tudod majd ellenőrizni, win-en a vezetéknélküli profilok között megtalálod, de droidon nem tudom hirtelen megmondani, hol keresd esetleg "network info II" app segítségedre lehet., szerk: ja hogy van virtual_AP fül is.
Ez csak azért érdekel, mert ugyan totál más helyzet, de talákoztam már TP-link routerre csatlakozni képtelen win7-ttel, ahol a routeren a wpa.psk verzió automatára volt véve, a win7 pedig a csatlakozást olyan párosításban próbálta, ami a router gusztusát feküdte meg (talán WPA/AES-t választott a win de erre már pontosan nem emléxem), itt 2 megoldás volt, egyik szerint a win profiljában kellett tisztességesen összepárosítani a paramétereket, a másik szerint a routeren pontosan beállítani az igényeket (wpa2/AES).
Mivel a zyxeled manualjában nem találtam részletezést a wifi beállítás advanced lehetőségeiről, nem mondom azt, hogy próbáld először ott szűkíteni a lehetőségeket, hátha automatán kezeli ugyan, de esetleg ezt mindenkor a legerősebben csatlakozó szintjéhez igazítja.
Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy a bolond okoskodik, okos bolondozik.

[ Szerkesztve ]

(#34668) flusze válasza mezis (#34650) üzenetére


flusze
tag

Nagy nehézségek árán sikerült letöltenem ezt a progit, ha arra gondoltál, hogy interferencia lenne, akkor az nem nyert! (nem tudok hozzáférni a routerhez, se a szomszédokkal nem tudnék egyeztetni, amúgy németországban élek) Még az jutott eszembe, hogy talán az USB 3-as csati kinyírta a wifi pendrive-ot az USB 2?

(#34669) jana93 válasza Claude Leon (#34667) üzenetére


jana93
újonc

Tegnap megpróbáltam már a virtuális AP-t, illetve most is, így sem működik. Azonnal leszakad a telefon...

A régebben használt tableten régebbi Android futott (2.2, ha jól emlékszem), az új telefonon 4.2

Security Mode WPA2-PSK
Encryption TKIP/AES

Próbáltam külön a TKIP-t és az ASP-t, beállítottam a win7 alatt is, nem volt eredménye.

Az eszközök a 192.168.1.64 IP-től kezdődően kapnak címet, itt egy print screen:

(#34670) Gubek-Einste válasza vagabor (#34662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy szolgáltatói eszköz így sok mindent nem lehet vele kezdeni.
A legjobb megoldás az lenne ha az elsőre kerülne egy másodlagos eszköz, ha oda megoldható a kábel kihúzása akkor AP/Switch módba, ha nem akkor repeater-ként kellene beüzemelni.
Általánosan ajánlott eszközök a TP-Link 841ND vagy Asus N12 D1, custom firmware kell majd a repeater-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34671) carlo6


carlo6
csendes tag

Sziasztok!

van nekem egy cisco modemem, ami a ház egyik felében ad wifi jelet, erre kábelen rá van kötve egy netgear wgr614v7. hogy a ház másik felében is legyen net. Működött egy darabig de elkezdtek összeakadni, ugyanis nem volt beállítva a netgear, routernek. Most megpróbáltam de nem tudtam belelépni. Úgydöntöttem hogy nyomok neki egy resetet, na ezután elköszönt és még wifi jelet sem sugároz. Hogyan találom meg és ezt hogyan lehetne beállítani. köszi a segítséget.

(#34672) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv a fórumtársaknak!

Segítséget illetve javaslatot szeretnék kérni!
Vettem egy 8"-as tabletet aminek fém a hátlapja és sajnos ez a készülék is beleesett abba a hibába, hogy gyenge lett a wifi vétele!
Az előző készülékünk egy egyszerű 7" Alcatel volt, aminek műanyag volt teljesen a készülékháza, így a wifi-vel sehol sem volt probléma.
T-Home-tól kaptunk egy Cisco EP3925 rutert ami a a képen az X1 ponton volt sokáig, minden készülékkel jó volt a wifi, még az alsószinten is pedig 30cm betonfödém van!
Az "új" tablettel csak az SZ1-nél volt jó a vétel ha a router az X1-n volt.
Sikerült áthelyeznem a routert az X2-re, így jobb lett a helyzet és SZ2 és SZ3-ban is jobban működik a wifi (de nem úgy, mint az Alcatel-le) még K1 helyen is működik, de nem villámgyorsan, ami bosszant, hogy alig másfél méterre a K2-nél (konyhaasztal) már nincs vagy nagyon gyenge a jel!
Szerintetek hogyan javíthatnám a wifit a lakásban? (már ennek is örülnék, mert az alsószinten egyáltalán nem működik!), azt nem ér javasolni, hogy cseréljek tab-ot! :DDD
A wifin már csatornát is állítottam, igaz itt a közelünkben (kertesházak) alig van más wifi hálózat.
Lehet valahogy irányítani a Cisco-t mert ugye ennek nincsen külső antennája?

Bocsánat, ha hosszú volt a mondandóm! :R

(#34673) Gubek-Einste válasza carlo6 (#34671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34674) Gubek-Einste válasza NoMagix (#34672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően úgy lehetne ezen a helyzeten javítani, hogy a Cisco helyett egy külső antennás eszköz állítasz üzembe, talán javítana a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34675) NoMagix válasza Gubek-Einste (#34674) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm a választ!
Már ez is eszembe jutott, csak akkor amikor megkaptam ezt a Cisco-t, akkor eladtam a TP-link TL-WR1043ND-t, mondván minek kettő wifis eszköz! Most már tudom, hogy hiba volt! :W

(#34676) Scrym


Scrym
tag

Ezt a terméket ismeri valaki? Tapasztalatok?

https://www.pcx.hu/termek/tenda-a30-acces-point-81063

Nagyon jó az ára, és 60 hó garit adnak rá! :Y
Tudom nem lehet egy nagy minőség, de annyira nem lehet rossz, ha ennyi garit adnak rá!?
Egyébként jelismétlőként lenne használva.

Előre is köszi, ha tud valaki valami tapasztalatot megosztani!

(#34677) NoMagix válasza Gubek-Einste (#34674) üzenetére


NoMagix
addikt

Szerinted egy jelismétlő kellőképen javíthatna a problémámom, vagy mindenképp jobb egy erősebb antennás router?

(#34678) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Külföldön melózok és olyan helyre szállásoltak el (üdülőtelep) ahol túl messze vagyok a routertől ami adja a jelet (kb 2-300méter) a laptop beépített antennája nem is látja.Sajnos a router cserélésére nincs módom mert egy üdülőben van központi helyen.
Ahol most tartok: Vettem egy TP-link WN422G wifi sticket kicseréltem az antennáját 5dBi-esre kiraktam az ablakon kívülre és tudtam vele fogni az inSSIDer szerint kb 80dBi jelet. ez nagyon gyenge volt számomra ezért innen a PH! ról rendeltem egy 16dBi (bot)antennát+3méter antennakábelt. Azzal a meglepő dologgal szembesültem hogy ugyanazon a helyen az antenna(16dBi) kevésbé jól látja a jelet mint a kirakott stick 5dBi antennával. Mi lehet a bibi? Milyen trükkel tudnám erősebben fogni a jelet? Már a routerbe átírtam a csatornát 12 esre ott kevesebb a zavaró tényező........

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#34679) And válasza akoska23 (#34678) üzenetére


And
veterán

Komolyan, be kellene már tenni az első hozzászólásba, mert majd' minden héten rácsodálkozik valaki, hogy a 'drágán' vett kamunyereségű antennája nem hozza a várt eredményt: 16 dBi-s körsugárzó ('bot-') antenna 2,4 GHz-re nem létezik. Akkor sem, ha itt a hardveraprón árulják. A három méter antennakábel pedig csillapít, ha 5mm-nél nem nagyobb az átmérője, akkor minimum 1,5 dB-t, de rosszabb minőségű kábellel inkább többet. Igen valószínű, hogy a "16 dBi-s" antenna valójában nem volt nagyobb nyereségű, mint az, amit szerettél volna vele kiváltani. Az eredmények is erre utalnak.
"[..] tudtam vele fogni az inSSIDer szerint kb 80dBi jelet."
A jelszint / vételi teljesítményszint mértékegysége nem dBi (a dBi kizárólag antennanyereséget takar), hanem dBm, ráadásul ebben a nagyságrendben negatív előjellel értendő.
"Milyen trükkel tudnám erősebben fogni a jelet?"
Hát például beszerzel egy valós nagyobb nyereséggel rendelkező antennát, ami mondjuk nem körsugárzó, hanem irányított típus (ezeknél a 10..12 dBi-nél nagyobb nyereség valós is lehet, ellentétben egy pici körsugárzóval): [link].

[ Szerkesztve ]

(#34680) akoska23 válasza And (#34679) üzenetére


akoska23
aktív tag

Mint laikus azt gondoltam ha most az 5dBi antennámmal gyengén fogom a jelet a 16dBi jobb lesz.......... de sokat tanultam építő hozzászólásodból és a linkről most rendelem az új antennámat..... :R :R :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#34681) mezis válasza flusze (#34668) üzenetére


mezis
nagyúr

Mekkora a térerőd ? (Esetleg egy screenshot-ot az InSSIDer-rel).

mezis

(#34682) Gubek-Einste válasza NoMagix (#34677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy repeater alkalmazása mindig jobb megoldás mint "erősebb" antennás típus használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34683) NoMagix válasza Gubek-Einste (#34682) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm, körbenézek mit lehet venni, esetleg van valami ajánlott termék?

(#34684) NoMagix válasza Gubek-Einste (#34682) üzenetére


NoMagix
addikt

Gondolkoztam és arra jutottam, hogy első körben megpróbálom áthelyezni a routert az X2-vel szembeni kis falra, akkor talán jobb lesz a K1, K2 és SZ3 terület lefedetsége, nem szeretnék megint +1 eszközt beiktatni.
:R

Azt elfelejtettem még megkérdezni, hogy ezek a külső antenna nélküli routerek, hogyan szórják a jelet, 360 fokban?
Hol vannak a belső antennái, van e jelentősége, hogy vízszintesen rakom egy szekrényre vagy függőlegesen felcsavarozom a falra?

[ Szerkesztve ]

(#34685) Gubek-Einste válasza NoMagix (#34684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A belső antennás típusokba, hogy hol van elhelyezve az típusonként változhat, elhelyezés pedig ahogyan tudod/akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34686) And válasza NoMagix (#34684) üzenetére


And
veterán

"[..] van e jelentősége, hogy vízszintesen rakom egy szekrényre vagy függőlegesen felcsavarozom a falra?"
Lineárisan polarizált antennáknál elvileg nem mindegy, márpedig szinte az összes 'hétköznapi' antenna olyan. Ha az egyes állomások antennája nem egyforma síkban polarizált (nem mindegyik vertikális, vagy épp nem mindegyik horizontális), akkor jelveszteség lép fel. Az álló helyzetben telepített körsugárzók mindig vertikálisan polarizáltak, ez ugye külső antennás kivitelnél nem is probléma, ott látod az antennát. A gyakorlatban viszont a nagyon kis nyereségű antennák (mint a routerek beépített antennái) igen korlátozott irányhatása és a beltéri használatból fakadó visszaverődések miatt megváltozó polarizáció okán nincs túl nagy jelentősége, hogy milyen orientációval szerelsz fel egy ilyen routert.

(#34687) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm And és Gubek-Einste! :R :R

Végeztem egy "kisérletet", áthelyeztem a routert ideiglenesen ahogy reggel is írtam!
Nos, a K1- K2 helyen sokkal jobb volt a vétel mint amikor a wifi az X2 helyen volt, viszont az SZ2-ben pocsék lett!
Így arra jutottam, hogy marad az áthelyezés előtti állapot, és idővel beszerzek egy reapeatert!
(vagy tényleg tab-ot cserélek! :) )

[ Szerkesztve ]

(#34688) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Van egy Cisco EPC3925 és Dlink DIR-600 -as router.
A következőket szeretném beállítani:
A Ciscoba megy a szolgáltató kábele, majd ugyanebből a router LAN portjából megy egy kábel a Dlinkbe is.
Mit kellene és hogyan beállítanom ahhoz, hogy mindkettő routerre lehessen csatlakozni wifin keresztül illetve, ethernet kábelen keresztül?
Az útbaigazítást és javaslatokat köszönöm.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#34689) Buci21 válasza pvt.peter (#34688) üzenetére


Buci21
addikt

minek két wifi? Amúgy: DHCP szerver legyen csak azon, amibe a szolgáltató kábele megy, a másik ne osszon IP-t (vagy ha oszt, akkor teljesen más tartományban tegye). A Cisco-t állítsd be, hogy PPOE legyen a WAN portja (vagy amilyen a netszolgáltató), a lan portra dugott D-Link pedig dynamic IP-vel csatlakozzon. A Dlinknek a WAN portjába kötöd elv a másik LANját. A wifi AP-kat meg beállítod ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#34690) Gubek-Einste válasza pvt.peter (#34688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a D-Link-et AP/Switch módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34691) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Légvonalban 250-300m-t szeretnék wifin összekötni, két ILYEN antennával. A távolság nem nagy, viszont pont közte van egy tölgyfa félúton. Vajon mekkora sebességet lehetne elérni a két pont között?

Köszi!

(#34692) And válasza r3dsnake (#34691) üzenetére


And
veterán

Ez nem csupán egy antenna, hanem antennával egybeintegrált kültéri wifi-eszköz. Nekem is van belőle, pár kilométer meg se kottyan neki, ha a tiszta rálátás adott. Viszont nincs ember, aki meg tudja neked előre jósolni, hogy egy takaró nagy lombos fa milyen hatással lesz a kapcsolatra, mekkora plusz csillapítást okozhat. Az valószínű, hogy az időjárásnak hatása lesz a linkre, ha a lombban éppen sok esővíz lesz, az megnövekedett csillapítást okoz majd. Az adatlap szerint a legnagyobb jelzéssebességhez (MCS7, '150 Mbps') tartozó érzékenysége -75 dBm, ha ennél nagyobb vételi jelszintet kapsz az ellenállomás felől, akkor a gyakorlatban 50..60 Mbps alkalmazásbeli sebességre számíthatsz egyirányú letöltésnél, az airGrid saját sebességtesztje alapján. Akadállyal együtt a kialakuló vételi térerő nem számítható, te biztató a tény, hogy amúgy a tervezett táv igen csekély.

(#34693) pvt.peter válasza Gubek-Einste (#34690) üzenetére


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat.
@Buci21: ez már egy meglévő hálózat, csak eddig rosszul volt konfigolva.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#34694) r3dsnake válasza And (#34692) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen!

50 megás netet szeretnék átlőni rajta, de akkor remélhetőleg ennek nem lesz semmi akadálya. Pingben számíthatok jelentős növekedésre? Játékra is használva lenne a net.

Köszi!

(#34695) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Egy hazban lakunk 4en,es ha mindenki hasznalja a wifi-t nagyon akadozik pl. a youtube, torrent, stb.
Mivel en fizetem a netet, valahogy meg lehet oldani, hogy nekem nagyobb savszelesseg legyen, mint a tobbieknek?
Elore is koszi a segitseget.

(#34696) And válasza r3dsnake (#34694) üzenetére


And
veterán

Ha a gépemről pingelem a távoli M5-öst (>1,2 km-re van innen), akkor az első eredmény pár (2..5) ms, az összes többi lényegében 1 ms után érkezik, az átlag 1 ms. Korábban átlag routerekkel a ping nem volt ennyire alacsony érték, és jobban is szórtak az eredmények.
Csak az a fa ne szívasson meg..

(#34697) r3dsnake válasza And (#34696) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen. Remélem nem lesz gond a fával.

(#34698) Gubek-Einste válasza d3tox1c (#34695) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34699) ludaslajos


ludaslajos
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis infóra és segítségre lenne szükségem, kérem a téma nagymestereit, ha tudnak és idejük is engedi segítsenek :-)
A hétvégén a helyi bolhapiacon vettem egy ilyet: http://etrgovina.telekom.si/katalog/omrezna-oprema/ostalo/954/ mivel nem vagyok a téma szakértője ezért elhittem az eladónak, hogy ez egy Wifi router és egy hozzávaló adapter.
Itthon jöttem rá, hogy az egyik fele AP a másik az adapter :-)
Ha a két eszközt be üzemelem az adapter látja az AP-t de hiába dugom rá a laptopra (laptopon kikapcsoltam a Wifi-t) nem tudok vele netezni, nincs rajta net.
Ekkor szerettem volna resetelni őket de nem tudom hogyan kell, hiába nyomom a gombot nem történik semmi :-( Ekkor próbáltam a laptopról a böngészőbe írt IP címen a menüjét elérni de az sem sikerül :.-(
Tudna valaki abban segíteni, hogy miként tudom a menüjét elérni, miként tudom resetelni, és hogy tudom működésre bírni? Valamint az is kérdés lenne, hogy az AP más Wifi eszközzel is kellene, hogy kommunikáljon vagy csak a saját adapterével?
Köszi a válaszokat!

(#34700) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Teszteltem ezt a TP-Link WN727N adaptert, érdekes akkor nincs sebesség hullámzás böngészéskor ha elindítok egy letöltési szálat is a háttérben (minimális ~30 kB/s-al). :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.