Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok

msi u100-as netbookon újraraktuk a win xp-t, viszont most a vezetéknélküli hálózat valami identitást, tanusítványt keres, és nem kéri a 11 karakteres hálózati kulcsot (ha erőszakkal akarom beírni, akkor azt írja ki, hogy 5 vagy 13 karakteres kódot kér)!

más wepes kódolású hálózatnál nincs gond...

:F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#33452) mezis válasza Kicker (#33451) üzenetére


mezis
nagyúr

SP3 is meg volt ?

mezis

(#33453) Gubek-Einste válasza huliganboy (#33443) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Router/ Switch-eket lecserélhetnéd valamilyen N-s eszközökre, pl lehetnek azok is TP-Link 940N-ek ha már van egy ilyen használatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33454) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
Van olyan router amibe belemegy a vezetékes internet,és a mobilnetkártya is?
Illetve,ezek milyen árban vannak?

(#33455) Gubek-Einste válasza #71028224 (#33454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan router amelybe közvetlenül lehet SIM kártyát tenni elég drága és csak mobil net megosztásra jó. USB-s modemmel már sok jobbak a lehetőségek, vannak gyárilag mobilnet képes router-ek de sok USB porttal szerel típusra lehet tenni valamilyen 3rd party firmware és így már képesek kezelni ezt is. Természetesen vezetékes net megosztásra is használható egy időben az ilyen eszköz, kiesés esetén automatikusan is tud váltani a két elérés között.
Gyárilag képes típusok 10k alatt vannak, 3rd aprty firmware-rel szerelhetőek pedig minden ár kategóriában megtalálhatóak.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33456) lacko0123


lacko0123
tag

Sziasztok!

Egy Tenda w306r típusú routeren subnet mask-ot szeretnék változtatni, mire változtassam?

[ Szerkesztve ]

(#33457) huliganboy válasza Gubek-Einste (#33453) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezen is gondolkoztam, csak most azon agyalok nem e lehet hibás a 940n mivel többször elérhetetlen, net sincs.....

@mezis
Muszáj ugyanis a kliensek elosztása ezt követeli meg! :R

(#33458) mezis válasza huliganboy (#33457) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát ha a modemből akár 4 különböző IP cím is kifolyhat, akkor rendben.

mezis

(#33459) krealon válasza lacko0123 (#33456) üzenetére


krealon
Topikgazda

A subnet mask egy eleg alapveto parametere a halozatnak, nem szabadon allithato es hozzaertest igenyel.
Miert lenne szukseged a valtoztatasra?

(#33460) lacko0123 válasza krealon (#33459) üzenetére


lacko0123
tag

Mert egy szerveren IP-bant kaptam, a másik routeremen, ami tp-link azon megváltoztattam és jó lett, de szerintem a tendán is ugyanerre megváltoztatom és lehet jó lesz.

(#33461) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Otthoni hálózatba az asztali gép kábellel, a laptop wifin csatlakozik a routerhez. Ha fájlokat másolok egyik gépről a másikra a másolás sebessége kb 5500-6000 kbyte/mp. Ha viszont a laptopot is kábellel kötöm a routerhez akkor ez a sebesség kb 11000kbyte/mp.

Ez normális ???? Miért lassabb wifin ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33462) mezis válasza rostiron (#33461) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

Ezt a kérdést kb havonta felteszi valaki. Van rá magyarázat is. Olvasgass visszafelé.

Üdv.!

mezis

(#33463) rostiron válasza mezis (#33462) üzenetére


rostiron
őstag

Nem találom az okát. Leírnád ?? Illetve mi kell a gyorsításához?? ( ha lehet.)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33464) Gubek-Einste válasza rostiron (#33463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen állandó 100 Mbps interfészen mennek az adatok majdnem teljesen befolyástól mentesen, amíg wifi-n a környezeti és a használt eszközök függvényében Lite-N-s kapcsolaton amit sok minden befolyásolhat.

Milyen router-t használt?
A laptopban milyen adapter van?
inSSIDer képet lehetne kérni a környezeti viszonyokról?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33465) rostiron válasza Gubek-Einste (#33464) üzenetére


rostiron
őstag

A router D-link DIR600. A laptopba ez van Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33466) Gubek-Einste válasza rostiron (#33465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbaképpen érdemes lenne áttenni a wifi csatornát a 8-ra vagy 9-re. Be kellene szerezned egy N-es adaptert és akkor talán gyorsabb lesz a wifi-s másolás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33467) rostiron válasza Gubek-Einste (#33466) üzenetére


rostiron
őstag

A ghost nevű állandóan követ. :D Tényleg mint egy szellem, ha csatornát váltok 1-2 nap és ő is ott van.

Van egy TL-WN722N usb adapterem. Az is jobb lehet?? Az usb nem lassít ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#33468) mezis válasza rostiron (#33467) üzenetére


mezis
nagyúr

Az USB nem lassít. Viszont több lehetőséged van jobb helyet keresni az antennának. (USB hosszabbító.)
Ha nem kapcsolódsz mobillal, próbálkozhatsz a 13-as csatornával is. (Hátha a ghost használ. ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33469) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban,hogy van egy laptopom és kapcsolódok a netre vele wifin keresztül és azt írja ki,hogy nem biztonságos és kitesz egy felkiálltó jelet mellé!Eddig nem volt ilyen gondja,nem értem mi lehet!
Win 8 van rajta és nem tölti be rendesen az oldalakat a youtube pedig nem jön be!

Köszönöm!

Bendegúz

(#33470) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

Gondom van egy Atheros 9002WB-1NG wlan adapterrel. Ha wlanon keresztül másolok hálózaton, akkor teljessen megfogja a processzort, 95-99% on pörög. A feladatkezelő szerint a "system interrupts" al van a gond.

O: Windows 8 x64
Amit eddig próbáltam:
Ráraktam az wlan legújabb meghajtó programját.
Ez a gép egy netbook AMD c-30 -al, ami egy apu. A legújabb catalystot leszedtem hozzá. Gondolom ez akkor chipset driver is egyben.
Alaplapi biost frissítettem.

A probléma nem oldódott meg. Amúgy másolni nagyon gyorsan tud a hálón, 10-12 Mb/s (másik gép vezetékessel csatlakozik a routere).

Ha valakinek esetleg van ötlete hogy mit lehetne még megpróbálni az légyszi írjon.

Üdv!

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#33471) mezis válasza atka76 (#33469) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy a saját, WPA2 titkosítású WiFi-hez kapcsolódsz és nem a szomszéd titkosítás nélküli WiFi-jéhez ?
(InSSIDer).

mezis

(#33472) #71028224 válasza Gubek-Einste (#33455) üzenetére


#71028224
törölt tag

Az emlitett 10ezres routert betudnád linkelni légyszives?

(#33473) Gubek-Einste válasza #71028224 (#33472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link MR3220/MR3420, Asus N10U B

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33474) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki hogy miért nem tudok rendesen csatlakozni notival az otthoni wifi-hez? Sok drivert kipróbáltam de csak eddig jutottam valamennyivel. Újra telepítettem a gépet és most csak ezt az egy drivert szettem le az Acer honlapjáról specifikusan ehhez a Acer Aspire 5315 notihoz.

Csatlakozáskor nem kér semmi jelszót de nem is csatlakozik. Hitelesítést kér. Ha más wifi jelhez akarok csatlakozni azonnal kéri a jelszót.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33475) csixy válasza dewil666 (#33474) üzenetére


csixy
addikt

Válts WPA2-re és úgy próbáld. A WEPet meg ha kell külön is tiltsd le.
A windówsba először sima WPA-t kezdj beírni akkor engedi a szövegsort editálni és ha hozzáférsz a sorhoz akkor állítsd át WPA2-re.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33476) dewil666 válasza csixy (#33475) üzenetére


dewil666
őstag

Hova kell írni? Ehhez teljesen hülye vagyok. Le tudnád írni lépésről lépésre mit kell csinálni?
Xp sp2 van fent ha ez számít valamit.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33477) csixy válasza dewil666 (#33476) üzenetére


csixy
addikt

Először a router menüjében kell átállítani. Utánna a pécén , vagy nootbookon itt ni:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33478) z67 válasza csixy (#33477) üzenetére


z67
őstag

WPA2-höz nem kell SP3?

(#33479) dewil666 válasza csixy (#33477) üzenetére


dewil666
őstag

A router úgy van beállítva. A notin letiltottam a wep-et most már engedi a hálózatomhoz beírni a kódot de az az ablak jön fel:

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33480) kali válasza z67 (#33478) üzenetére


kali
legenda

kell, vagy sp2 alá egy külön wpa2 javítás.

(#33481) dewil666 válasza kali (#33480) üzenetére


dewil666
őstag

És azt hogyan? Ha a gépen nincs internet.
Vagy SP3 lemez is megteszi? Most akkor ismét telepítsem újra a Wint? :O
Azért nem az SP3-at tettem fel mert az SP2-vel meg voltam mindíg elégedve és azt nem is próbáltam(sp3).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33482) kali válasza dewil666 (#33481) üzenetére


kali
legenda

nem kell újrahúzni az oprendszert, csak ráfrissíteni az sp3 csomagot, vagy kábeles kapcsolaton lehúzod az sp2 wpa2 javítást, esetleg másik munkaállomáson letöltöd a wpa2 javítást, és utána pendrive...stb útján telepíted a net nélküli gépre?
a wifi ellenoldalhoz hozzáférsz? mert akkor addig wpa módot kell beállítani, neten lehúzni a wpa2 javítást, telepíteni, és utána már mehet a wpa2 titkosítás.
ja, ami kell neked; kb893357

(#33483) dewil666


dewil666
őstag

Hiába próbáltam leszedni és feltenni a frissítést hibát írt ki.
Most feltelepítettem az SP3-at feltettem a wifi drivert és azonnal semmi beállítás nélkül csatlakozott a hálózathoz. Nem is gondoltam hogy az SP2 és SP3 között ilyen különbség van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33484) kali válasza dewil666 (#33483) üzenetére


kali
legenda

lehet, akkor más összetevő is hiányzott a rendszereden sp2 alatt, és az sp3 feltette azt is, de a lényeg, hogy megoldódott.

(#33485) dewil666 válasza kali (#33484) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Magamtól nem jöttem volna ra hogy az SP3 megolda ezt! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#33486) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Sziasztok! Adott egy wifi hálózat egy Linksys Wireless G Broadband Router által megosztott wifivel.
Szeretnék egy SMC router AP-ba kapcsolni, hogy a Linksystől kapja a netet wifin, és az tovább sugározza mint AP. Lehetséges ez?

szerk: a hálózat most rejtett ssidvel titkosítás nélkül nyomul.

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#33487) HRC95


HRC95
tag

Helló mindenki! Van egy TP-link TL-WR340GD routerem és megszakad az internet, a gépen van net és a telefon meg a laptop is azt jelzi, hogy a wifi hálózat él viszont net az nincs semmi nem tölt be, a gépen semmi probléma ott minden megy szépen. Az megoldja a dolgot ha áramtalanítom az egészet aztán vissza minden és jó megint de egy kis idő múlva megint előjön a probléma és kezd nagyon idegesítő lenni. Egyébkén a upc nél vagyok és 2,5mb a net.
Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#33488) P1ty1


P1ty1
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Szükségem lenne egy wifi routerre és mivel márkahű vagyok Linksys (Cisco) routerben gondolkodom és ebben kellene némi támpont, hogy melyiket érdemes megvenni?! Nem tudom használ-e valaki efajtát, van-e valakinek tapasztalata velük! Amúgy nincsenek extra igényeim a szolgáltatásokkal szemben, csak annyi h a jelet megbízhatóan sugározza, meg persze titkosítani lehessen, ingyen internetet nem szeretnék szolgáltatni! :)
Ha valaki tudna pár dolgot mondani vagy esetleg linkelni olyan oldalt ahol utánna lehet olvasni ezeknek azt is megköszönném!

THX :R

Make Love, Not Warcraft...

(#33489) mezis válasza HRC95 (#33487) üzenetére


mezis
nagyúr

Kábelek rendben ? (A UPC-től a WAN portba érkezik az UTP kábel ?

mezis

(#33490) HRC95 válasza mezis (#33489) üzenetére


HRC95
tag

Már széthúztam mindent kifújkáltam stb. Igen

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#33491) mezis válasza HRC95 (#33490) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha csak az UPC-s modemből ki-be az RJ45-csatlakozó (UTP kábel), ennyitől nem jön helyre az internet kapcsolat ?

mezis

(#33492) kali válasza P1ty1 (#33488) üzenetére


kali
legenda

szia,

routeres téma itt; link
az azért leírhatnád, hogy milyen sebességű net alá kell, mennyit szánsz rá, gigabit képes kell-e...stb.
fontos megjegyezni, hogy egy ideje már nem a cisco áll a linksys mögött, hanem a belkin, és bizony vannak vele fenntartások...

[ Szerkesztve ]

(#33493) HRC95 válasza mezis (#33491) üzenetére


HRC95
tag

Ezt még nem próbáltam, minden alkalommal áramtalanítom az egészet. Ma 2x volt gond azóta jó /kopp-kopp/ :))

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#33494) mezis válasza HRC95 (#33493) üzenetére


mezis
nagyúr

Tulajdonképp csak egyszerűen forrasztási hibás volt az én (UPC) modemem. De bármihez nyúltam a modem környékén, (koax) helyrejött. Aztán meguntan a bizonytalanságot, pár hónapja újraforrasztottam a modem RJ45-ös csatlakozó aljzatát. Azóta hibamentes.

mezis

(#33495) P1ty1 válasza kali (#33492) üzenetére


P1ty1
csendes tag

Hello!

Köszi a linket! Ömm lássukcsak, 20/10Mbps netem van, szóval semmi extra, gigabit nem szükséges, max 20e ft-t gondoltam rászánni. Igazából arra kellene, hogy a tabletemen (Sony Xperia Tablet Z) is el tudjak otthon netezgetni ne csak az asztali géppel!

Vagy esetleg tudnál ajánlani más márkát ami megbízható?!

[ Szerkesztve ]

Make Love, Not Warcraft...

(#33496) Gubek-Einste válasza P1ty1 (#33495) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND v8 is de 20k-ból már több gigabites típus is kijön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33497) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Lenne 1 kis problémám. 40/3-as nettel rendelkezem, ehhez van 1 TP-LINK 741ND típusú routerem. Eddig 1 kb 15 méteres kábelen keresztül csatlakozott az asztali pc, a routerhez. Sajnos a kutya már másodjára szaggatta szét a kábelt, emiatt úgy döntöttem, hogy mostantól az asztali pc is wifin keresztül fog csatlakozni a routerhez. Emiatt tegnap vettem is 1 tp-link TL-WN722N típusú usb-s wifi adaptert. A probléma az lenne, hogy míg kábelen keresztül mindig megvolt 40/3-as sebesség, addig wifin keresztül csak max 30/3-as sebességet tudok elérni. A jelerősség 4 az 5-ből, ha ez számít.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#33498) kali válasza kenwood3 (#33497) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi régió legyen megfelelőre beállítva, és próbáld ki a kapcsolatot más/minden csatornán, hátha már a megfelelő érték beállítása meghozza a várt eredményt.
adott távolság mellett fal - esetleg több - is befolyásolja az átvitelt?

[ Szerkesztve ]

(#33499) Gubek-Einste válasza kenwood3 (#33497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer képet ha lehetne kérni + jó lenne tudni milyen környezetben vagy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33500) kenwood3


kenwood3
őstag

erre gondoltok? [link]

A router és az adapter között van 2db 30-as fal, az egyik tégla, míg a másik tufa ( a tufáson 5cm-es szigetelés is van) Mint írtam a jelminőség 4 az 5-ből

Mi az az ekezet dragasag??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.