Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Volna mód, hogy a mezei TL-WR340G routeremet megerősítsem?
Sajnos a másik szobában mobilról már nem tudok kényelmesen netezni, mert csak 1-esen van a jelerősség :(
Laptoppal persze nincs ilyen probléma, de mindenképp szeretném stabilabbá tenni a vezeték nélküli hálózatot, mert elég sokat netezek (neteznék) a nappaliból mobillal is :)

Esetleg valami jeltovábbító kütyü, erősebb antenna, vagy egyéb lehetőség volna?
Vagy router csere? :F

Köszi előre is :))

(#33902) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok, haveromnak van egy TL-WN823N-adaptere de arra panaszkodik, hogy a 40/20-as nete de ezzel a számítógépén csak 1Mbps a feltöltése, de ugyanakkor ha laptoppal van fent a hálózaton akkor 17-18 mega a feltöltése. Tudnátok neki (nekem) segíteni, hogy mi lehet a baj? :F

(#33903) mezis válasza rwin5 (#33902) üzenetére


mezis
nagyúr

Mini adapter. Mini antenna. -> mini sebesség. :U

mezis

(#33904) mezis válasza DeathAdder (#33901) üzenetére


mezis
nagyúr

Elsőre próbálj meg szerencsésebb helyet keresni a WiFi routernek (antennájának). 5 -10 cm is sokat jelenthet !
(leírásod alapján nincs nagy távolság, talán a fal sincs méteres vastagságú.

Mobilok egy része a 12--es, 13-as csatornát már nem szereti.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33905) rwin5 válasza mezis (#33903) üzenetére


rwin5
őstag

Én is erre gondoltam, köszönöm. Akkor nem gyári hibás a cucc hanem ennyit tud kihozni magából. :) :R

2#: Tudnál ajánlani ugyanilyen antennásat aminek magasabb a le/feltöltési sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#33906) DeathAdder válasza mezis (#33904) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sanos ma amit tudtam megtettem, elhúztam a routert a szoba másik sarkába, de ott sem lett sokkal jobb a helyzet :(

Nem tudom, hogy meg-e próbáljam a ANT2408C kütyüt, vagy inkább adjam el a routert és vegyek egy normálisabbat :F
Ott viszont a bőség zavarával küzdök, sajnos fogalmam nincs, hogy melyik volna jó nekem, annyiféle van. Innen venném, ha venném, mert helyben van és az árak is egész tűrhetőek.

(#33907) whYz válasza mezis (#33900) üzenetére


whYz
addikt

De ez a 65Mbps ez elmeleti savszel, gyakorlatban sose tudott ennyit. Jo ha 2Mb/s-t el tudok erni vele(netes sebesseg), de erdekes modon masik N-es wifi eszkoz kozott csak ~300Kbps-et mertem, tehat gyorsabban atvittem az adatot kinai USB-s pendriveon mint halozaton, vicc.

Ezert kerdezem, hogy elmeletben ennek tudnia kellene a 150(144.0) Mbps-t, csak hogy?

Na nem is lenyeg, szerintem dobhatom a kukaba, vagy megszivatok vele valakit ebayen. :(

(#33908) mezis válasza DeathAdder (#33906) üzenetére


mezis
nagyúr

Zárt térben egy antenna hatása kiszámíthatatlan. Lehet, hogy éppen elég lenne, de lehet, hogy semmit sem javítana. A jelenlegi routered igen csak öregecske, megérett a cserére egyébként is. Én a TL-WR941ND de max V5.x verziót javaslom (V6.x-re nincs dd-wrt). Ha kevesebbet gondolsz erre költeni, akkor a 741, 743, 841 vagy ha USB port is kell, a 842-t javaslom.

Az új routerrel is felmerülhet a jelismétlés szükségessége. A jelenlegi routert UTP kábellel sokkal közelebb tudnád vinni a másik szobához (szbába) ? Ha nem, akkor még szükség lesz egy repeater-re is.

mezis

(#33909) mezis válasza rwin5 (#33905) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltál USB hosszabbító kábellel is keresgélni nagyobb térerjű helyet, vagy csak az alaplapi csatlakozóban ? (InSSIDer)

mezis

(#33910) DeathAdder válasza mezis (#33908) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha routert váltok, akkor mindenképp 300mps lenne, mert akkor valószínűleg végre már ki tudnám használni a média lejátszómon a hálózati lejátszást (szerinted? a jelenlegi routeren keresztül max csak 720p -t tudok akadásmentesen lejátszani).

Köszönöm a tanácsokat, ezek közül választok akkor majd, az áruk is elfogadható :R
Egyébként épp megakartam kérdezni, csak vártam előbb a válaszodra az előbbi kérdésemre, hogy mi lenne, ha repeater -t vennék, ami segítségével már bőven le tudnám fedni a lakást.
Esetleg egy AP -s router is jó volna erre?

Sajnos UPT-vel nem tudok tovább menni attól a ponttól, ahova ma délelőtt elvezettem a régi őskövületemet, ezért is írtam be a topikba, hogy most hogyan tovább :)

(#33911) mezis válasza DeathAdder (#33910) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs tapasztalatom WiFi - médialejátszó vonalon. Amit itt a fórumon (és a párhuzamoson) olvastam, abból annyi maradt meg agyamban, hogy a full HD inkább csak dróton (UTP) szokott stabilan működni.

Repeater-nek a legolcsóbb vétel egy dd-wrt képes WiFi router. Akár használt is megteszi, mert a garancia úgyis elvész a firmware csere miatt. (Létezik az azonos chip készlettel rendelkező TP-Link WiFi routerek között egy gyárspecifikus WDS üzemmód is, de az rizikós. Vagy megy a megfelelő sebességgel vagy nem. Vagy működik a WPA2 titkosítással vagy csak a TKIP-vel. Én ilyet nem ajánlok.)

Minden WiFi-s kapcsolat kb felezi az egyébként ott lehetséges átviteli sebességet. Vagyis a mobilodon jó ha csak negyede lesz ha még közbe jön egy repeater.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33912) DeathAdder válasza mezis (#33911) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, tehát az általad linkelt oldalon a táblázaton található dd-wrt képes WiFi routerek bármelyikét megvásárolhatom használtan, és tudsz segíteni abban, hogy "okosítsam", hogy repeaterként funkcionálhasson? :)

Elképzelhető, hogy akkor nem is szükséges a jelenlegi routeremet lecserélni?
A lakást elég jól ez is lefedi, de sajnos mobillal a nappali másik végében már más a helyzet.

Nem baj, ha felezi, negyedeli a sebességet. Böngészésre az is bőven elegendő, feltéve, ha ezt a gépemen nem fogom érzékelni? (modem -> router -> PC-m UPT-n keresztül, ez van az én szobámban, a repeater meg menne ki a nappaliba).

(#33913) mezis válasza DeathAdder (#33912) üzenetére


mezis
nagyúr

(A kábel neve : UTP - Unshielded Twisted Pair. ;] )

Segítségre számíthatsz, mint ahogy eddig is. Van egy rizikója a firmware cserének: ÁRAMSZÜNET. Szünetmentes tápegységgel, jól feltöltött laptop akkuval kivédhető. Pár percig tart a firmware csere.

A módszer valamelyest függ a routert típusától (flash memória méretétől.) Általában "kétmenetes". Első körben a gyári -> "dd-wrtinstalláló", majd ezután következik a végleges dd-wrt. A dd-wrt-nek pontosan ahhoz a típushoz, ahhoz a hardver verzióhoz készítettnek kell lenni.

A jelenlegi router maradhat így, ahogy van (úgy láttam, hogy nincs hozzá dd-wrt) és a "repeater" üzemmóddal fog tudni csatlakozni hozzá bármilyen más fajtájú, firmware-jű WiFi-s jelismétlő.

Vannak kimondottan jelismétlő (repeater, range expander) funkcióval árult WiFi-s eszközök (Pl. D-Link DAP-1160, TP-Link TL-WA601G,...)
de ezek általában sokkal drágábbak és ruoterként nem üzemeltethetők. (Nincs WAN portjuk.)

mezis

(#33914) DeathAdder válasza mezis (#33913) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi előre is, meg persze az eddigi segítséget is :R
Ennyit rizikót vállalok természetesen, mobil firmware esetén már megszokhattam :)

Holnap délelőtt el is kezdek nézelődni a használt piacon, és ha nem zavarlak vele azért vásárlás előtt szeretném, ha te is rámondanád az áment :)

Egyébként a sebesség csökkenés csak a repeater-re csatlakozva lesz alacsonyabb, vagy a "fő" routerre csatlakozva is?

Jogos, ezt a helyesírás ellenőrző nem tudta hova tenni, én meg hadarok, sry :(((

Visszakanyarodva csak a router témához, ha mégis a csere mellett döntenék:

A TL-WR841ND és a TL-WR941ND közti különbségre nekem szükségem van? Utóbbi nagyjából dupla ár, és én laikus csak annyit látok, hogy egyiken kettő másikon pedig három antenna van :B

(#33915) Gubek-Einste válasza DeathAdder (#33914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a repeater-re csatlakozó eszközök fognak felezett sebességet kapni.
Ha van olyan eszközök amelyik támogatja a 3x3 MIMO-t akkor érdemes csak megvenni a 941ND-t, egyéb esetben elég lesz a 841ND is.
Szerintem kezdetnek inkább egy új router-t vegyél mert hosszú távon jobban jársz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33916) mezis válasza DeathAdder (#33914) üzenetére


mezis
nagyúr

A fő routerhez csatlakozva marad a sebesség olyan, mint most.

Talán ennyi lehet a különbség a 3 és 2 antennás között - felhasználó szempontjából:
"50 percent greater sustained throughput at range than 2x2 MIMO systems."
De ennek aligha lesz látszatja. A legszűkebb keresztmetszetet a jelenlegi "g"-s WiFi router fogja jelenteni
(max 54 Mbit/sec).

Vásárlás szempontjából egy új 941-es rizikósabb, a V6.x verzióhoz már (még ?) nincs dd-wrt.

Ezek alapján egy üzemképes használt 841 tűnik a leglogikusabb vételnek. (Nekem csak a 941 V2, V3-al van tapasztalatom. Rendben működnek gyári és dd-wrt firmware-val is. A csak "g"-s DAP-1160-ashoz képest érezhető javulást eredményezett az "n"-es, háromantennás WR941-es a dd-wrt-vel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33917) S.P.Q.R.13


S.P.Q.R.13
csendes tag

Üdv mindenkinek olyan problémám lenne hogy van egy TP-LINK TL-WR841N névre hallgató wifis routerm ami már megvan pár éve eleinte semmi gondom nem volt vele aztán néha néha elment rövid ideig de manapság már nagyon idegesít hogy szinte 10 percenként megszakad huzamosabb ideig pedig semmit sem állítottam át rajta.

laptoppal használom.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Üdv

(#33918) mezis válasza S.P.Q.R.13 (#33917) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok milyen közel vannak ?

mezis

(#33919) S.P.Q.R.13 válasza mezis (#33918) üzenetére


S.P.Q.R.13
csendes tag

Van jelszó a wifin.
Amúgy viszonylag közel.

(#33920) mezis válasza S.P.Q.R.13 (#33919) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor nem úszod meg az InSSIDer-t !

mezis

(#33921) S.P.Q.R.13 válasza mezis (#33920) üzenetére


S.P.Q.R.13
csendes tag

Bocs de nem nagyon vagyok járatos a témában.

Letöltöttem

http://letoltokozpont.hu/letoltes_programok_reszletes.php?a=7041&k=13

feltettem de sajna most lövésem sincs hogy mi merre tudnál segíteni hogy most hogy tovább?

(#33922) mezis válasza S.P.Q.R.13 (#33921) üzenetére


mezis
nagyúr

WinXP vagy újabb Win ? (Utóbbi esetben klkk a NETWORK fülre felül.)

Most néztem. Jobbra fent: Start.

Balra középen : Channel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33923) S.P.Q.R.13 válasza mezis (#33922) üzenetére


S.P.Q.R.13
csendes tag

Ez eddig meg van

az én wifim az első ott van Channel :1+5
utána van stabilan még egy ott Channel 5
és néha van néha nincs ott Channel 1

amúgy mi lenne ez a program?

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#33924) mezis válasza S.P.Q.R.13 (#33923) üzenetére


mezis
nagyúr

Tedd át a 8-asra. (Milyen erős a szomszéd az 5-ösön ?

mezis

(#33925) DeathAdder válasza mezis (#33916) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszönöm :)
Ezek szerint nincs szükségem a három antennásra, mert a routerre csatlakoztatott eszközök 90%-ban csak böngészésre lesznek használva.

Repeater -re megfelelő választás lehet egy használt TL-WR740N?
Meg is veszem a jövő héten, ha szerinted is mehet :)

Gubek-Einste - új router is lesz hamarosan, ha minden igaz néhány héten belül egyik haverom át is veszi majd tőlem :K

(#33926) mezis válasza DeathAdder (#33925) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy látom, hogy 1.x - 4.x hw verziókhoz van dd-wrt. Egyébként még ne találkoztam vele.
Bizonyára rendben lesz.

mezis

(#33927) DeathAdder válasza mezis (#33926) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nagyon köszi :R

Ha nálam lesz jelentkezem :)

(#33928) S.P.Q.R.13 válasza mezis (#33924) üzenetére


S.P.Q.R.13
csendes tag

Bocs de mit is kéne 8-asra állítani a Channelt ?
Ha igen azt hol tehetem?
bocs de tényleg nem vagyok járatos az ilyenben.

(#33929) kali válasza S.P.Q.R.13 (#33928) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router adminisztrációs felületén; wireless -> wireless settings -> channel.
amennyiben a beállítás módosítása után újraindítást kér a router, úgy azt engedélyezd.
olyan csaotrnát kell mindig használni, amit más elérhető hálózat nem használ, illetve jobb esetben a szomszédos értéke(i) is szabad(ok), ellenkező esetben ütközés állhat be a két - vagy több - hálózat között, ami lassuláshoz, akadásokhoz, de akár a wifi kapcsolat ellehetetlenüléséhez is vezethet.

(#33930) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Az asztali gépem kábellel van összekötve a routerrel, de már egyre többször szakad meg nálam az internet ezért úgy döntöttem, hogy áttérek a wifi-re. Milyet ajánlotok? USB-s vagy PCI kártya legyen? Márka? Max 5 ezer Ft-ig mondjatok már légyszives.

Köszönöm!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#33931) mezis válasza t.kristof (#33930) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Maradj a drótos kapcsolat mellett, még akkor is, ha cserélni kell az UTP vezetéket. :K

(Driver rendben ? )

mezis

(#33932) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Hali! Van egy "kis" problémám vettem egy Tenda routert. A felső szinten vagyok az alsó szobában modemen jön be a net arról megy tovább egy 1 botos tplinkre. Annak a jele igen karcsú sőőőt, Ezért vettem fentre egy komolyabbat. Elvileg tudja a Tenda venni a jelét, ha minden igaz de nem értek a beállításához. Megpróbáltam volna azt, hogy kicserélem a kettő routert. Rádugtam a modemre a Tendát beállítottam, hogy dinamikus de csak próbálkozott nem tudott felcsatlakozni a tp linkkel ellentétbe... :F

Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni beállítani, hogy működjön mert kezdek kiborulni...

- Mindenki hazudik! -

(#33933) t.kristof válasza mezis (#33931) üzenetére


t.kristof
senior tag

Az igazság az, hogy az alaplapit használtam sokáig de egy idő után elkezdett elmenni a net, és utána beraktam egy noname hálókártyát amit otthon találtam és még ma is azt használom. Na most ez is kezdi megadni magát. Router esetleg lehet? Mert a win7 szerint a hálózat jó csak internet sincs. Ilyenkor ki kell húznom a kábelt a gépből majd újra bedugni..ez általában működik, de van, hogy nem. Egyébként ma újra raktam a gépet hátha megjavul (sajnos nem), és felraktam az alaplapi driverét de rájöttem, hogy nem is oda van bedugva a kábel, akkor leszedtem a drivert és utána nem működött a hálókártyám. Ez mitől van? Kell a az alaplapim drivere még akkor is ha nem az van használva? Egyébként egy másik megoldhatná?(hálókártya)

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#33934) Gubek-Einste válasza t.kristof (#33933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az alaplaphoz tartó driver-t mindig fel kell tenni, tedd még fel a másik hálókárty driver-ét is.
Tehet egy próbát egy másik kártyával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33935) t.kristof


t.kristof
senior tag

És a USB-s, PCI-os wifi kártyákról mi a vélemény? Ha a helyzet nem változik kábeles vonalon akkor kénytelen leszek wifire váltani, mert ott semmi gond a nettel.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#33936) Gubek-Einste válasza t.kristof (#33935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább USB-s külső antennásat érdemes venni mert azt könnyen lehet megfelelő helyre tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33937) mezis válasza lecsokolbi (#33932) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link WAN MAC addressének klónozása a TENDA-ra vagy internetmentes 24 óra talán segíthet. (Egyes szolgáltatók elég bambán kezelik az ARP táblázatot)

mezis

(#33938) S.P.Q.R.13 válasza kali (#33929) üzenetére


S.P.Q.R.13
csendes tag

Hali átállottam a Channelt 8 ra az inSSIDer a saját hálózatomnál 8+4 et ír elejinte jó is volt de már megint el el megy a net ilyemkor mi a teendő?

(#33939) kali válasza S.P.Q.R.13 (#33938) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki más csatornákon is, ahol sok elérhető idegen hálózat van, ott sajnos nehéz megtalálni a megfelelőt, ráadásul ha némelyiken szintén változtatják, akkor sokszor arra is reagálni kell.
végszükség esetén 5 gigahertz tartomány, ha a 2.4 gigahertz teljesen telített, de ahhoz meg megfelelő eszközök kellenek.

(#33940) DeathAdder válasza mezis (#33926) üzenetére


DeathAdder
veterán

Holnap érkezik a TL-WR740N :)
Először kipróbálom, hogy routerként jól működik-e (és jól megtakarítom :D).

Azután, ha minden rendben készen állhat a firmware cserére, hogy jelismétlőként funkcionálhasson.
Mondtad, hogy első körben a gyári dd-wrt installáló kell, majd a végleges dd-wrt firmware.

Ki tudnál kupálni, hogyan tegyem fel ezeket a firmwareket, és a továbbiakban szükséges esetleges router beállításokról? :R

(#33941) mezis válasza DeathAdder (#33940) üzenetére


mezis
nagyúr

Először le kell olvasod a hw. verzióját és ezután letöltöd a pontosan neki megfelelő két file-t dd-wrt-től. (factory to dd-wrt.bin, tl-wr....-webflash.bin)

A kis lyukon nyomsz egy "hosszú reset"-et a router bekapcsolt állapotában.
Jól feltöltöd a laptopod akkumulátorát (ha arról frissítesz).

Böngészővel bejelentkezel a gyári dokumentációnak megfelelően.

Ellenőrzöd a hibátlan működését. Akár használod is mint routert.

Visszatérsz a gyári beállításokhoz vagy "hosszú reset" vagy a megfelelő menüpont kiválasztáasával.

Folyt köv.

mezis

(#33942) mezis válasza DeathAdder (#33940) üzenetére


mezis
nagyúr

A router LAN IP címét lehetne inkább 192.168.1.1 -re állítani, mivel a dd-wrt-nek ez lesz az alapértelmezett.

Elmész moziba. Itt láthatod, hogy mi vár rád.

A dd-wrt factory sikeres installációja után semmi mást ne csinálj, csak add meg az új LogName/Password-öt és azonnal a végleges dd-wrt firmware-ra cserét válaszd, bármennyire is úgy nézne ki, mintha már lenne egy komplett dd-wrt-d. (Már nem emlékszem pontosan, de lehet, hogy a végleges után is ismét újra kér új LogName/Passwor párost.

Leírás itt.

A repeater készítése meg itt.

mezis

(#33943) DeathAdder válasza mezis (#33942) üzenetére


DeathAdder
veterán

Elméletben átfutottam az egészen és felmerült bennem néhány kérdés:

- A jelenlegi régi routeremnél nincs olyan opció a Firmware Upgrade menüpontban, hogy Browse mint a videón, csak annyi, hogy Upgrade. Ez a WR740N-nél már máshogyan lesz, és a gépről is lehet majd tallózni a frissítendő fájlokat?

- A factory után a másik tl-wr740n-webflash.bin firmwaret hogyan teszem fel?
Látom az átalad linkelt videóban amint flashelve lett a dd-wrt firmware a 192.168.1.1 IP címen azonnal kért egy új LogName/Passwor párost, és miután megadta már benne is volt a dd-wrt adminisztrációs felületében :)
Tehát mit jelent az amit írtál, hogy "factory sikeres installációja után .... azonnal a végleges dd-wrt firmware-ra cserét válaszd, bármennyire is úgy nézne ki, mintha már lenne egy komplett dd-wrt-d. "

-A "Wireless Network Name (SSID)" -nél az van írva, hogy repeaternek külön nevet kell adni, tehát ez azt jelenti, hogy külön kell csatlakozni a fő routerhez és külön a repeaterhez?

Muszáj jelszót megadni? nálam mindig nyitott a hálózat, messze vannak a szomszédok és így sokkal kényelmesebb :)

Ezen kívül más elméletben egyelőre minden világos, csak ezek homályosak még kicsit.

Nagyon köszi a leírást :R

(#33944) mezis válasza DeathAdder (#33943) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Linken lesz "Browse" menüpont.

A LogName/Password megadása kötelező. Válassz olyat, ami nem triviális mégis könnyen eszedbe jut (Pl.: akarki/bodri79). (Meg írd le egy füzetbe. (Bár a "hosszú reset" dd-wrt-nél is van. )

A dd-wrt késöbb bejelentkezéskor azonnal adja a menü ablakot, akkor kér LN/PSW-t, amikor csinálni is szeretnél valamit.

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy a factory sikeres feltöltése beindulásakor egyből követelné a véglegeset.
Könnyen, gyorsan tudok felejteni. :o ) Ha mégsem így lenne, akkor bizonyára ott lesz, a komplett bejelentkezési ablakod a menükkel és keresd meg rajta azonnal a firmware frissítést. (Lehet, hogy ezt nem tudta felvenni a linkelt videoóra vagy véletlenül kivágta. Majd írd meg, hogy volt! :K )

Csak a dd-wrt "alrouterhez" kell csatlakozni.

Nem tudom, hogy az eddigiekben szerepelt-e a két router "összehangolása". WiFi-s kapcsolat is egy LAN kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33945) DeathAdder válasza mezis (#33944) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mindenképp jelzem majd, hogy hogyan sikerült elérnem a célt (már ha sikerül :D)

Igen a LogName/Password megadása kötelező, de a hálózat pasword megadása is kötelező lehet?

Ha jól értem azt kell oda beírni a WPA Shared Key mellé:

Tehát ha a fő routeremnek nincs jelszava, akkor gondolom ez vagy üresen marad, vagy muszáj lesz megadni oda is jelszót, ha máshogyan nem működik.

Ezt pedig nem értem, de holnap remélem világossá válik, amikor majd megpróbálom követni a lépéseket.

Köszi az infókat, holnap szinte biztos, hogy megjön a router és egyből belemászom majd :)

[ Szerkesztve ]

(#33946) mezis válasza DeathAdder (#33945) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-t csak WPA2/AES PSK módon titkosítva szabad működtetni. :Y Még akkor is, ha az üzemelés helye egy magányos tanya. Tudod, a Baracknak (Obama) is füle Wan ! :DDD ) A password legalább 8, értelmetlen karaktersorból álljon.

A nem világos dolgokat tisztázni kell, különben nem fog működni a jelismétlés. Vagy hol működik, hol nem.

A jelenlegi ruotered "átállításásval" (WiFi titkosítása), szükséges adatoknak (LAN IP cím, DHCP tartomány) kezd és amikor már rendben működik a titkosított WiFi-hez való csatlakozás, csak utána van értelme a repeater beüzemelésének.

mezis

(#33947) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-LINK TL-WR542G nevű routerem és egy desktop gép amiben van egy TP-LINK WN722N nevű wireless stick. Ezeket szeretném úgy összehozni, hogy lássák egymást. A stick feltelepült normálisan, a programja talál is hálózatokat, de az én routerem nincs köztük. Gondolom először engedélyezni kell a routerben, hogy lássa a stick a hálózatot.

Mit kell tennem lépésről-lépésre?

(#33948) mezis válasza kacsyx (#33947) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Az SSID sugárzását kell engedélyezni a routerben.
Vagy "vakon" létrehozod ezt a kapcsolatot a PC-n. Ha WinXP, ne felejtsd el bebogyózni azt az egyébként érthetetlen menüpontot, hogy "Kapcsolódás akkor is, ha nincs jel"

A jel elé kellett volna az SSID jelző. Csak hát úgy meg érthető lenne. :U

Ha mégis látni szeretnéd mi újság az éterben, akkor InSSIDer.

mezis

(#33949) DeathAdder válasza mezis (#33946) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát akkor a password valóban kell?
Ez még akkor gondot fog okozni, mert van egy genya laptop a lakásban, ami csak nyitott hálózatokra hajlandó felcsatlakozni.

Oké, megpróbálom értelmezni akkor ami nem világos :)

Jelen esetben az "A" routerem.

-DHCP tartomány kiolvasása, ami nálam:
Start IP Adress: 192.168.0.100
End IP Adress: 192.168.0.199

Ezt miért kell kiolvasni?

-LAN IP címének kiolvasása, ami nálam:

LAN IP Address: 192.168.0.1

Ami a "B" routert illeti, az ennek a leírásnak tudható be? Mert ha igen, akkor értem :))

[ Szerkesztve ]

(#33950) Gubek-Einste válasza DeathAdder (#33949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért kell tudni a DHCP tartományt, hogy ne essen bele e később beállítandó IP és nem legyen ütközés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.