Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) gycs02 válasza mezis (#34090) üzenetére


gycs02
tag

Köszi!
13-ra lett állítva, akkor a mobilokkal ez a gond, a laptopot majd tesztelem a progival.

(#34102) Játékos válasza Játékos (#34100) üzenetére


Játékos
addikt

Tovább bonyolodik számomra a kérdés:

ha a nagy routerből kimásolom az adatokat (IP, default gateway, DNS címek), és ezeket odaadom az új routernek, akkor megy szépen a net. De csak statikus ip-vel, és ugye ez csak addig él, ameddig a szolgáltató meg nem változtatja.
Dinamikus IP-vel továbbra sem kap semmit a kis router!

Valami ötletetek van esetleg? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34103) Játékos válasza Játékos (#34102) üzenetére


Játékos
addikt

Uraim!

A problémát megoldotta a CD, ami volt a szerkezethez. Ezen dinaikus ip-t beállítva megtalálta a beállításokat. Sose jártam még így. Mindig böngészőn keresztül telepítettem a routereket.
Vissza fogok ide nézni, ha valaki tudja, mi lehetett ennek az oka, azt szivesen olvasnám.
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34104) mezis válasza Mauzes (#34098) üzenetére


mezis
nagyúr

Amíg elérhető UTP-vel, addig az. Kis túlzással úgy is írhatnám, hogy még senkinek sem sikerült minden igényt kielégítő média centert összehozni WiFi-n. (Vagy mégis, de akkor meg tessék dicsekedni itt a fórumon, ne csak panaszkodni ! :F

mezis

(#34105) Mauzes válasza mezis (#34104) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez oké, de jól gondolom, hogy ha pl. NAS-ra megy a torrent a szolgáltató szerinti full sebességgel, akkor ettől függetlenül a "belső hálózatban" még lesz kakaó, és ettől függetlenül tudok majd streamelni a TV-re is, hiszen maga a router többet tud továbbítani, mint a UPC-s netem?

(#34106) #92239104


#92239104
törölt tag

Srácok,az egyik asztali gépemen wifin keresztül netteztünk de bedöglött az Usb wifi vevő,olyan kérdésem volna,amíg nem veszek másikat meg tudom-e oldani hogy a gépemet összekötöm az okos telefonommal és annak a wifijével nettezzek a számítógépen?

(#34107) Gubek-Einste válasza Játékos (#34103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gond forrása az, hogy a szolgáltató a modemre csatlakozó eszköz MAC címéhez adja ki az IP címet és mivel egy előfizetéshez csak egy publikus IP cím jár így fordulhat elő ez a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34108) Gubek-Einste válasza Mauzes (#34105) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belső háló lényegében nincsen komoly forgalom irányítás, a forgalom csak egy switch-en megy keresztül amely egy elég egyszerű eszköz így lesz elég tartalék a netes forgalom mellett.
Wifi-s stream-elés annyira nem ajánlott, könnyen kevés lehet az elért teljesítmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34109) Gubek-Einste válasza #92239104 (#34106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ milyen rendszerű a telefonod de nagy valószínűséggel meg lehet oldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34110) mezis válasza #92239104 (#34106) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán így.

mezis

(#34111) itaroli


itaroli
tag

Hali!

Ez szerintetek eredeti vagy hamisítvány:

Talán mintha ez eredetibbnek tűnne:

Vagy hamisítják-e ezeket egyáltalán? Itt aprón van fennt, de ebay és társaira is gondolok rendelésügyileg.

Más:

Hogy a bánatba lehet beállítani openwrt-ben, hogy "kinntről" is elérjem a vebes felületet? Nem kell írni, hogy nézzek utána, mert már minden félét állítottam mindenféle fórum és wiki szerint. 1 hete idegállapotban vagyok már miatta, van no-ip is meg minden. Egyszerűen nem megy.

Üdv.: Roli

[ Szerkesztve ]

(#34112) Mauzes válasza Gubek-Einste (#34108) üzenetére


Mauzes
őstag

Tiszta sor, hogy UTP a preferált, de azért első körben kipróbálom a wifi-t, aztán ha gondja van, csak akkor kábelezem be a nappalimat. Powerline-nal meg nem szarakodok, mert drága.

(#34113) vargalex válasza itaroli (#34111) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A tűzfalon a Forgalmi szabályoknál (Rules) kell a megfelelő portot nyitni.

Alex

(#34114) arn válasza itaroli (#34111) üzenetére


arn
félisten

en most vettem kint auszriaban, a matrica pont olyan, mint a masodike...

***

ehhez a 7260as intel ac kartyahoz keresek antennat (htpcbe lesz) - ahogy olvasgattam az ebayes antennak vackok, viszont csak onnan olcso a szallitas, melyiket erdemes? van esetleg vmi olcso tipp, ami jo is, de nem annyiba kerul, mint egy router? arra is gondoltam, hogy veszek vmi gagyibb routert, aztan letekerem rola.

az ilyen 5ghzes antennaknal mire kell figyelni? lattam olyat is, hogy 2.4/5ghz. azt nem erdemesebb?
erositesre milyet? 5dbi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34115) #10949376


#10949376
törölt tag

Üdv!

Kérdésem,van egy wifi antennám usb modemra kötve amin fogom a netet,de szeretném megosztani,erre gondoltam veszek ilyet erre kötném az antennát
WISP módra gondoltam,vezetékesen megtudnám osztani a netet?mert van rajta 2db lan csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#34116) mezis válasza #10949376 (#34115) üzenetére


mezis
nagyúr

Még nem próbáltam, de van "WISP Client router" üzemmódja, az meg pont azt jelentené, hogy az egyetlen WAN IP-t osztani fogja a LAN portokhoz. WiFi-hez valószínű, hogy kell egy újabb szerkezet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34117) itaroli válasza vargalex (#34113) üzenetére


itaroli
tag

Úr Isten, a routerem openwrt-jének készítőlye személyesen válaszol nekem :)

Szerintem már azt is állítgattam, ez az ugye?

[ Szerkesztve ]

(#34118) vargalex válasza itaroli (#34117) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A build-em esetében kívülről HTTPS-en elérhető a LuCI. Azaz https://a_te_kulso_ip_cimed.

Alex

(#34119) itaroli válasza vargalex (#34118) üzenetére


itaroli
tag

Van no-ip-m, és működik is rendesen, kihúzom a routert, kapok új ip-t, és be is frissíti a no-ip szerverére.

(#34120) vargalex válasza itaroli (#34119) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A fenti szabályban a cél zóna az Eszköz legyen.

Alex

(#34121) itaroli válasza vargalex (#34120) üzenetére


itaroli
tag

Nem jó.

Ha én beítom, hogy https://itaroli.no-ip.org akkor bejön, de én a rúteren belül vagyok, ha elküldöm havernak, akkor tölt kicsit, és utána meg nem elérhető.

Váltsunk át privátra?

(#34122) tekintetes


tekintetes
csendes tag

Sziasztok!

Van egy printszerverem, de ipx/spx, vagy netbeui protokollal megy, vagyis menne. Win7 alá ezt a protokollt be lehet tenni? Ha igen, hogy? Nincs kedvem egy xp-s gépet ezért járatni, hogy hálózaton nyomtassak.

Köszönöm a segítséget!

(#34123) vargalex válasza itaroli (#34121) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Válthatunk privátra, mert ez nem ebbe a topicba tartozik. Ami kérdés és meg is válaszolhatod rögtön ott:

1. Publikus IP-t ad a szolgáltatód?
2. Mi a teljes tűzfal config-od (legjobb lenne a /etc/config/firewall tartalma)?

Alex

(#34124) Huma


Huma
addikt

Ha sima kábeles netem van (semmi modem vagy router) akkor milyen kütyüt ajánlatok amivel tovább tudom osztani a netet telefonra? A PPPoE kapcsolat miatt egyszerre csak egy gép tud felcsatlakozni a felhasználónévvel és jelszóval. Szóval mindenképp egy cuccnak kell szétosztani/továbbosztani a netet. Van wifi kártya a pc-ben de arra nem tud csatlakozni a telefon.

Tehát van egy pc ami vezetéken kapcsolódna a nethez és van egy telefon aminek wifin keresztül kellene. Az se lenne baj ha egyszerre két készülék is tudna wifihez kapcsolódni.

Jól gondolom, hogy ha veszek egy routert akkor azon beállítom a pppoe kapcsolatot (név/jelszó) és onnantól kezdve elég csak simán rádugnom a pc-t és lesz net ill mivel wifi-s routert veszek a telefonnak is tovább tudja osztani?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34125) sztanozs válasza Huma (#34124) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34126) Huma válasza sztanozs (#34125) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne. Milyen routert vegyek? Ez pl jó? Esetleg van olyan ami olcsóbb és jó vagy valami nem sokkal drágább, de jobb ennél?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34127) krealon válasza Huma (#34124) üzenetére


krealon
Topikgazda

Pontosan.
Router kell a megosztashoz, de a piaci igenyek miatt altalaban WiFi modult (AccessPoint) is epitenek belejuk, illetve nagytobbsegeben 4 db LAN port-tal rendelkeznek.

(#34128) #10949376 válasza mezis (#34116) üzenetére


#10949376
törölt tag

Én is erre gondoltam,hogy ebbe a módba rakom és akkor két géphez megtudom osztani a netet lan-on keresztül nem?

(#34129) sztanozs válasza Huma (#34126) üzenetére


sztanozs
veterán

Ja, ennél olcsóbban talán nem is találsz használhatót...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34130) Játékos válasza Gubek-Einste (#34107) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#34131) Huma válasza sztanozs (#34129) üzenetére


Huma
addikt

Akkor ezek szerint ez jó választás? Nem igazán vagyok jártas a routerek világában.
Megbízható márka? Pl biztosan tudnak rá csatlakozni a wifis eszközök? Nem veszítik el a jelet? Rémlik valami olyasmi, hogy egyes routereknél előfordul, hogy "ötpercenként" ledobálja a csatlakozott eszközöket.

Bocs a sok kérdésért, de nem akarok zsákbamacskát venni. Szeretnék olcsón kijönni, de nem hiányzik hogy valami sz@rt vegyek ami utána nem működik normálisan.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34132) csababarca


csababarca
őstag

[link]

az ilyen termékről mit kell tudni?
Én azt hittem,hogy ezek úgy működnek,hogy bedugom valahol, aztán annyi,működik is.
De ezen van még egy RJ45 bemenet,meg kábel. Azt össze kell csatlakoztatni a modemmel vagy mi?
Mert ha igen,akkor nem sok értelmét látom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#34133) sztanozs válasza Huma (#34131) üzenetére


sztanozs
veterán

Én pl még sose hallottam róla - a használható aljamárka sztem a TPLINK, ez kb 1,5 - 2x ennyibe kerül.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34134) Huma válasza sztanozs (#34133) üzenetére


Huma
addikt

Akkor ez esetleg? Vagy ez?
Vagy tudsz innen jobbat ajánlani?

Ez van odaírva hozzájuk:
"Power over Ethernet (PoE): Nem"
A PPPoE azért működik vele? Nem igazán vagyok tisztában a fogalmakkal.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34135) sztanozs válasza Huma (#34134) üzenetére


sztanozs
veterán

PoE != PPPoE
Az első azt jelenti, hogy Etherneten keresztül is meg lehet táplálni, nem kell neki külön táp (outdoor eszközöknél hasznos).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34136) krealon válasza csababarca (#34132) üzenetére


krealon
Topikgazda

A linkelt termek egy repeater.
Annyit kell rola tudni, hogy be kell allitani rajta, hogy melyik WiFi halozatra csatlakozzon es ismetelje annak jeleit. Utana tenyleg csak el kell vinni egy konnetorhoz es bedugni.

Es hogy hogyan kell beallitani?
Legegyszerubb a hozza adott UTP kabellal egy gepre csatalkoztatni es egy bongeszobol allitgatni.
Ezen felul Wireless (un-)Protected Setup-pal is lehet ra csatlakozni a konfiguralashoz.

(#34137) Huma válasza sztanozs (#34135) üzenetére


Huma
addikt

Értem. Köszönöm!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34138) Gubek-Einste válasza Huma (#34134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami ajánlott típus ebben a kategóriában az a TP-Link 841ND v8 és az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34139) Huma válasza Gubek-Einste (#34138) üzenetére


Huma
addikt

A 841N és 841ND miben különbözik egymástól?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34140) Gubek-Einste válasza Huma (#34139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ND-n cserélhetőek az antennák, az N-n nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34141) Huma válasza Gubek-Einste (#34140) üzenetére


Huma
addikt

Értem. Akkor nekem elég lesz a sima N is. Köszönöm a segítséget!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34142) jonathan 88


jonathan 88
újonc

hali
van egy netgear mbrn 3000 routerem es hozza egy usbs wifi es nem talalja semmi a wifi jelet pedig elotte mukodott,,mi lehet a problem?

(#34143) Gubek-Einste válasza jonathan 88 (#34142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver remdesem fel van telepítve a gépre?
Mik a wifi beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34144) mezis válasza Huma (#34126) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem sokkal drágábbak, de van jó support.

mezis

(#34145) Huma válasza mezis (#34144) üzenetére


Huma
addikt

Köszi. Jó helynek tűnik, de sajnos elég messze van. Ha nem lesz probléma akkor nem kell support (és remélem hogy nem lesz probléma).

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34146) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
A TP Link routerem Mac Filtering menüpontjában nem értem ezt a beállítást:
kép
Ez mit jelent?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#34147) Gézengúz válasza zolka95 (#34146) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindent tilt ami be van írva, vagy mindent engedélyez ami be van írva...Nem? Józan paraszti ésszel gondolkodva...Mert az angolom hagy maga után kívánnivalókat... :D

(#34148) Armahun válasza Gézengúz (#34147) üzenetére


Armahun
addikt

Nálam így működik.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#34149) Gézengúz válasza Gézengúz (#34147) üzenetére


Gézengúz
addikt

Illetve mint telefonoknál fehér lista vagy fekete lista...Valaki jóváhagyhatná, hogy jól gondolom-e.... :U

(#34150) vkhunter12


vkhunter12
csendes tag

Sziasztok!
Van ötlete valakinek arra, hogy egy irodaházban hordozott laptop (win7), automatokusan átváltson a legerősebb wifi jelre, és ne kézzel keljen átállítani, mikor átmegyek a ház túloldalára?
üdv.: Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.