Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) eINN válasza bzoly (#33047) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Külső antenna használatakor az antennának meg kell mondani, hogy csak egy antennát használhat, perszer azt amit kivezettél.

Ühüm, mert nem véletlenül van rajta 3 db antenna meghatározott távolságra. Ha jól gondolom, akkor ez egy n-es router, ha csak egy külső antennát teszel rá, akkor az n-et ki kell kapcsolni.

Üdv:

eINN

(#33052) bzoly válasza eINN (#33051) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi, tplink 1043nd van ilyen beállítás? Én nem találom...

(#33053) upsyka válasza eINN (#33042) üzenetére


upsyka
aktív tag

Már csak az érdekelne,hogy miért a repeater osztott ki a laptopnak olyan ip-t,amikor a fő routerhez voltam csatlakozva....
Néztem a torrentet,mostmár megy rendesen :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#33054) jakkrisz


jakkrisz
csendes tag

Sziasztok!
Egy otthoni hálózat létrehozásában kérném a tanácsotokat. Az otthoni hálózatban szerepelne egy Apple Tv, 2 laptop, és egy Tablet, adott esetben egy asztali számítógép. Ez eddig nem okozna gondot, hiszen egy wifis routerrel megoldható, ezt még én is megtudnám oldani. A probléma az, hogy az internetet egy mobil hotspotként működő telefon biztosítanà, ami a routerre WiFi-n küldené a netet, ami aztán osztaná tovább. Nincs lehetőség az esetemben kábeles netre, USB stickes mobil netre. Tudom, hogy egy hotspotos telefon routerként is működhet, több eszközzel, de nem szeretnék állandó rendszerrel egy telefont routerként használni, még akkor is, ha netet nem is akarok használni. Hogyan tudom ezt megvalósítani, mi az elve?
Köszönöm

(#33055) HIJ válasza eINN (#33049) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor ha jol gondolom a plusz ap megoldja a gondot, mert azert van 2 fal a ketto eszkoz kozott. A csatornat direkt 11 -re tettem es reven h egy faluban vagyunk nemhiszem h mas eszkoz ezt hasznalna. Akkor mar csak az lenne a kerdesem, h melyik modszer a legjobb a ket ap osszekotesere?

(#33056) eINN válasza upsyka (#33053) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Hát szerintem egy sima versenyhelyzet jött neked össze, és a gyorsabb (kevésbé terhelt) eszköz adott először IP címet.

Örülök hogy működik.

Üdv:

eINN

(#33057) eINN válasza HIJ (#33055) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Én a WDS-re szavaznék.

Üdv:

eINN

(#33058) eINN válasza bzoly (#33052) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Van bizony a Wireless → Wireless Setting → Region: United States

Üdv:

eINN

(#33059) eINN válasza jakkrisz (#33054) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Neked egy Bridge + AP -s beállítás kellene ami a következőket jelenti technikailag:

PC --->
Tablet ---> (wifi: SSID: routerhez) | Router | ( bridge SSID: atelefonhoz) | Telefon 3G |
Laptop --->

Ez azt jelentené, hogy a PC, Tablet, TV, Laptop mind a router-hez csatlakozna, azzal amivel akarod, lehet WiFi lehet kábel. A router oszt számukra IP-címket. Ez akkor is működik, ha nincs éppen internet kapcsolat. A router mint kliens próbál csatlakozni a telefon által szolgáltatott "hot spot"-hoz.

Üdv:

[ Szerkesztve ]

eINN

(#33060) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Egy régi 12-éves géphez lehet csatlakoztatni
Wifi adaptert usb-én?
Hogy lehessen internetezni!

(#33061) eINN válasza #63761920 (#33060) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Már miért ne lehetne. Arra kell csak figyelni, hogy az USB strick driver-e jó legyen a gépen lévő op rendszerhez, és az USB támogatása (1.1 vagy 2) is megfelelő legyen.

Üdv:

eINN

(#33062) kisguly


kisguly
tag

Sziasztok!
Nálam csak nem akar jól működni a hálózat. :W Látja a telefon a WiFi-t, de az nem ad IP címet.
Az itt olvasott beállításokat megcsináltam.
Tud valaki olyan helyet ahol ez teljes egészében le van írva? Érthetően, amatőrök részére? :R

(#33063) bzoly válasza eINN (#33058) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi. És ezzel már egy antennát használ csak? És ilyenkor elég csak azt az egyet kivezetni a külső antennára?

(#33064) Won


Won
újonc

Sziasztok!

Egy igen furcsa problémával állok szemben. Adott egy wifi hálózat a következő eszközökkel:vezetékes internet, Thomson kábelmodem és Tp-link tl-wr740n router. Korábban minden rendben működött. Egyszercsak, ismeretlen okokból elment a wifi. Átnéztem a beállításait, sokszor újrakonfiguráltam, de nem lett a legjobb. Ha a router az egyik szobában van, akkor a laptoppal(win 8.1-es) lehet fogni a jelet. Ha átviszem a laptopot egy bizonyos szobába, akkor a kapcsolat korlátozottra vált és sehová se kapcsolódik. Ha visszaviszem és újrakapcsolódok, akkor ismét jó.
Na oké gondoltam elakad valahol a jel, szóval átrakom a router máshová(bár korábban ugyanezen a helyen jó volt). Átvittem az ominózus szobába, elindítottam, de ott meg sehonnan se lehet még fogni se szinte a jelét, még ha közvetlen mellette van a laptop, akkor se. Egy windowsos telefon viszont tud kapcsolódni, de egy másik meg nem mindig.
Ekkor jött már végső elkeseredésemben, kb 7 órányi szórakozás után, hogy lehet más wifi bezavar. Átnéztem az inSSIDer programmal és a lakás egyes pontjain 7 szomszédos wifi fogható, különböző intenzitással(korábban nem nagyon volt ennyi, bár nem tudom, mert nem az én hálózatomról van szó).
Na jó, akkor váltottam csatornát a routeren, pont olyat, amit a többi nem nagyon terhel, de nem segített. Van egy másik gép, ami wifi adapterrel megy, de ez sem tud csatlakozni, "A Windows nem tudott kapcsolódni a következőhöz...." hibaüzenettel. A laptopon már az oprendszer is újra lett telepítve. Driverre nem gyanítok, mert egyik szobában működik, de a másikban még a router mellett se. :Y Elképesztő, de igaz.

Mi lehet a gond? Hirtelen nincs több ötletem.
Előre is köszi :)

(#33065) mezis válasza Won (#33064) üzenetére


mezis
nagyúr

Tudnál egy képet az InSSIDer-ről ? (Pl.: ScreenShot)

mezis

(#33066) Won válasza mezis (#33065) üzenetére


Won
újonc

Sajnos most nem, mert nem az én hálózatom és most nem vagyok ott. De a szomszédos hálózatok úgymond egymásba értek.

Na találtam egy képet a neten:
[link]

Ennél jóval durvábban, szóval szinte az összes fedésben volt.

(#33067) mezis válasza Won (#33066) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez a kép a problémás hálózadot, problémás helyén lévő kliensel (PC-vel) készült ?

mezis

(#33068) Won


Won
újonc

Nem, ezt csak a netről szedtem példaként.

Azt sajnos nem mentettem el, de ott a grafikonon a görbék sokkal inkább fedésben vannak, leginkább csak az amplitúdójukban van eltérés. De másik chanellel(13-as) se akart jó lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33069) csixy válasza Won (#33068) üzenetére


csixy
addikt

:C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33070) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan szoftver, amivel tudnám monitorozni az AP-m álltan "látható" hálózatokat... :B ami ráadásul egy további routeren keresztül van hálózatban UTP kábellel a PC-mmel? :DDD

[ Szerkesztve ]

**********

(#33071) mezis válasza Won (#33068) üzenetére


mezis
nagyúr

Kösz. Még szerencse, hogy rákérdeztem. :W

Akkor várom az InSSIDer képeket. Nem úgy általában, hanem olyanokat, amikor a PC a problémás helyen van.

mezis

(#33072) Won


Won
újonc

Oké, amint alkalmam lesz rá, csinálok!

(#33073) #63761920 válasza eINN (#33061) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm :)

(#33074) tbesze


tbesze
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A cég üzemeltet egy nyílt wifi-t. A gond az, hogy a win7, telefonoknál pedig az ifon-ok iOS 7 szoftverrel, csatlakoznak a hálózathoz, viszont az internetet nem érik el. Pl. a win xp, és az androidos telók szépen használják a netet, de a fent említett szoftverek nem. Sajnos a rendszergazdánk azt mondja, hogy a ruter oldalon minden rendben. Szerintem meg nincs. Mi a win7-el, és az iOS-el talán mindent megpróbáltunk. Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#33075) tbesze válasza tbesze (#33074) üzenetére


tbesze
tag

Még annyit tennék hozzá, hogy az otthoni wifiken gond nélkül elérik a netet!

(#33076) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával állok szemben, reményeim szerint egy expert, szenior wifi hálózati szakember tud adni jó ötletet.

Adott egy település, másik utcában, légvonalban kb 300m egy ház, ahol egy emeleti szobában egy Linksys WRT54GL (Thiborc mod frw, 192.168.1.1), az ablak előtt.
Erre a routerre szeretnék csatlakozni, egy AP-val kliensként.
A másik ház(vevő) tetőantennáján egy TPLink 14dBi-s irányított külső antenna, belül a tetőn pedig egy TPLink WA701 AP (192.168.0.254).

A jelerősség elég jó, survey -al megtalálja a Linksys routert, titkosítás szinten már mindent próbáltam, visszavenni WEP-re, WPA1 stb... De egyszerűen képtelen a Linksys router adni egy IP címet.

Az "adó" házban fél éve kábelnetre lett átkötve ADSL helyett. De ez nem hinném hogy bármit is befolyásolna. Sőt semmit. Az ADSL-nél ez a csatlakozás működött, amióta kábelnet van azóta a vevő oldalon nem megy.

A laptopon vevő oldalon próbáltam már fix IP címmel (mivel csak úgy lehet AP-t konfigolni), 192.168.0.112, gondolván hogy a Linksys DHCP-je 100-tól 200-ig oszt. Akkor itt átjárónak próbáltam beállítani az AP-t de ekkor az alhálózat ütközik, próbáltam átjárónak a router 1.1-es címét is de semmi...

Nincs már ötletem.

Illetve talán egy még, de nem próbáltuk, hogy a Linksys routerben port triggeringben egy fix IP-t beállítunk. Ezt a részt nem vágom annyira, lehet hogy nem így kéne...

Köszi a véleményt, és esetleges segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#33077) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Hogyan lehet beállítani, hogy egy gépnek csak 70-80Kb/s-el menjen a net? Valahol láttam, hogy a Qos-t kell beállítani, de hogyan? Inteno X5668B router.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33078) eINN válasza bzoly (#33063) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Nem. Átnéztem a routered kézikönyvét. Nem ad rá lehetőséget, hogy beállítsd melyik antennát akarod használni.

Egyedül az N-es üzemmódot tudod kikapcsolni, ugyanezen beállítás mode értékének b/g-re állításával.
A régió csak a teljesítmény és csatorna választék értékeket fogja átállítani a rádiós sebességet és az antenna használatot nem.
Ha nem használsz N-es módot, csak a b/g-t akkor a router csak 2 antennát fog (remélhetőleg) használni diversity üzemmódban.

Üdv:

eINN

(#33079) eINN válasza _kovi_ (#33076) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

A TPLink WA701 AP-ami nálad van WDS-ként működik?

Üdv:

eINN

(#33080) 800.henrik válasza 800.henrik (#33077) üzenetére


800.henrik
senior tag

Képek:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33081) eINN válasza tbesze (#33074) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Láttam már ilyet...
Azzal szokott gond lenni, hogy a router-en a rendszergazda beállított egy WPA2 AES és TKIP titkosítást. :)
Azért tette, hogy mindenki azaz a régi eszközök is tudjanak kapcsolódni. Nem bántanám érte, nem biztos hogy tudja hogy gond is lehet vele.

DE nem minden új eszköz ismeri fel, hogy melyik típusú AES vagy TKIP módot kell kapcsolódáskor használnia. Ha esetleg megoldható, akkor kérd meg, hogy a router naplóbejegyzései között nézze meg mi lehet a gond. (Gondolom megtette már, és nem látott semmit).
Sajnos a kisirodai (SOHO) routerek nem jelzik, hogy valaki rossz authentikációval próbálkozik, csak egyszerűen nem enged be, vagy csak olyan érzésed van, hogy nem kapsz a hálózattól IP címet. Ez azért van, mert valójában nem vagy a hálózat része, és ezért nem megy, még akkor sem ha azt mutatja az IOS hogy conncted. :W
Kérd meg, hogy (ideiglenesen) a lehető legmagasabb biztonsági szintre vagy az alá állítsa be az routert WPA2-AES vagy WPA-TKIP és adjon egy 10 karakter feletti csak kisbetü és számokbol álló kulcsot. Ezzel is próbáljátok meg.

Remélem menni fog.

Üdv:

[ Szerkesztve ]

eINN

(#33082) _kovi_ válasza eINN (#33079) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Szia.

Nem, elvileg ahhoz 2 ugyanolyan eszköz kell, ráadásul a WDS felezi a sávszálességet, ha jól emlékszem.

(#33083) mezis válasza _kovi_ (#33076) üzenetére


mezis
nagyúr

"A laptopon vevő oldalon próbáltam már fix IP címmel (mivel csak úgy lehet AP-t konfigolni), 192.168.0.112, gondolván hogy a Linksys DHCP-je 100-tól 200-ig oszt. Akkor itt átjárónak próbáltam beállítani az AP-t de ekkor az alhálózat ütközik, próbáltam átjárónak a router 1.1-es címét is de semmi..."

Én FIX IP-nek ilyenkor kerülném a router DHCP tartományát. Inkább 192-168.1.99-et állítanék be. És DHCP=Off.

mezis

(#33084) eINN válasza _kovi_ (#33082) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Lehetek tényszerű ugye? Ha ilyen technológiát alkalmazol, akkor minden felezni fogja a sávszélességedet, hacsak nincs dupla rádió a TP-Linkedben. :))

Ja szóval akkor a TP-Link kliensént kapcsolódik az "adó"-hoz, neked pedig szolgáltat egy másik SSID-t, és te ehhez kapcsolódsz, vagy kábelt használsz?

Ha gyorsan szeretnéd megoldani, akkor én a következőket tenném.

TP-Linket levenném a falról, és átköltöztetném ideiglenese a szomszédba, hogy a távolság, antenna és egyéb rádiós dolgok biztosan ne okozhassanak gondot. Ott a szobában raknám össze. Minden szakaszt ki lehet debug-olni. Linksys <--> TPLink
- Linksys oldalról a TPLink egy kliens, meg tudod nézni kapcsolódik-e.
- Tplink (vezetékes) oldalról szintén rá tudsz kapcsolódni, és meg tudod nézni, hogy kliens kapcsolódás sikerült-e.
- Aztán a laptoppal próbálj meg az így kialakult bridge-re csatlakozni.

Az IP cím kiosztás: Mivel AP-d van, gondolkozz úgy, hogy egy hálózatod van nem kettő. Minden kiosztott IP cím egy hálózatban legyen.PL: 192.168.1.1 Linksys router, 192.168.1.2 AP. Természetesen kérlek előzetesen egyeztess a Linksys oldalon, hogy ne legyen IP cím ütközés.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv:

eINN

(#33085) _kovi_ válasza mezis (#33083) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Szia

Elvileg ilyenkor az Ap-t mint tartományt figyelmen kívül kell hagyni?
Ergó, úgy kell viselkedni mintha fizikailag hozzákötöttem volna kábelen, vagy közvetlenül wifin a linksys-re csatlakoznék?

Ha letiltom a DHCP-t a linksysben, akkor az ottani eszközök, TV, telefon stb.. gond lehet. Bár lehet hogy ez kiküszöbölhető...

(#33086) eINN válasza _kovi_ (#33085) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

NEM, Mezis arra gondol, hogy két eszköz ne osszon IP címet a hálózaton! (aszem, jól gondolom?)

Szóval a TPLINK DHCP-jére gondolt. De ha abban van DHCP akkor az nem AP hanem már router. :))

(Szóval azt ne kapcsold ki..)

Üdv:

eINN

(#33087) tbesze válasza eINN (#33081) üzenetére


tbesze
tag

Szia!

De ha nyílt a wifi, akkor miért kell titkosítást használni? Nem kér jelszót. Lehet hogy butaságot kérdezek, de ezek a titkosítások nem csak a jelszó védelemhez vannak?

Köszi. :R

(#33088) _kovi_ válasza eINN (#33084) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Szia,

Köszi, sok infóval segítettél.
Megpróbáltam a TPlink AP-t elvinni a barátomhoz és a szobában letesztelni a kliens módot, ott tökéletesen ment. Igen, kábellel kötöm az AP-ból a gépbe. A kábel OK, teszteltem másikkal is.
Tudod a fura az, hogy survey-al beírja ugye a MAC címet, de mintha valami bug lenne, mert a ping nem működik. Mármint a linksys-t próbálnám pingelni.(Van a tp link ap-ben ilyen menü.)
Hogy a linksys látja -e mint kliens még nem lett próbálva.. ->ez kimaradt, hiba!

Örülök, hogy előhoztad az IP cím kiosztást is, mert ezzel nem vagyok tisztában, hogy most az AP-nek megváltoztassam -e 1.x -re vagy maradjon a gyári 0.x végű fizikai címe. Valaki ezt mondja, valaki azt... :F

Köszi a kimerítő segítséget!

Ui.: későbbi válaszodra:

Az TPlink AP-ben ki van kapcsolva a DHCP

[ Szerkesztve ]

(#33089) eINN válasza tbesze (#33087) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Ohh, ja. Bocs elértettem. Szóval a titkosítást több dologra is lehet érteni.

I. az egyiket authentikációnak,
II. a másikat titkosításnak hívják.
Ezt szinte mindig keverik.... :)

I.
Az egyik arra jó, hogy beengedjen magára az antennára "routerre" otthoni környezetben ez a PSK. (Pre-Shared Key) Előzetesen elosztott kulcs. (Azért mert: Beírod a routerbe -időben valamikor-, majd ugyanezt a kulcsot -időben máskor- beírod a telefonba, laptopba)

II.
A titkosítás pedig arra jó, hogy maga a kapcsolat (létrejöttekor, majd azt követően) mivel legyen titkosítva.

A nyitott internet nem azt jelenti, hogy mondjuk valaki lehallgathatja másik internetezését. Csak arra értik, hogy a kapcsolódáshoz nem kell,kér jelszót. Már maga a kapcsolat, erősen védett, hogy ne hallgassa le senki.

Üdv:

eINN

(#33090) mezis válasza _kovi_ (#33088) üzenetére


mezis
nagyúr

A kapcsolat kiépítéséhez Client, Client Bridge, Repeater, WDS üzemmódok valamelyike kell, de semmiképp AP !
Először tedd azonos alhálóba a Linksys-el, (192.168.1.99), aztán ha már működik, akkor kísérletezz elkülönítéssel.

A Linksys routeren ne kapcsold ki a DHCP-t !

mezis

(#33091) eINN válasza _kovi_ (#33088) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Ahha, szóval ha ott megy, otthon meg nem, akkor erős a gyanúm, hogy rádiós problémád van.

Fizikai: Antenna csatlakozások.
Rádiós: Csatorna zavar, belenőtt a két épület közötti fa, egyéb árnyékolások stbstb.

Szóval:
TPLink 192.168.0.1-en
Tedd a TPLinket- 192.168.0.2-re (he nem ütközöl mással) Gateway, DNS pedig a 192.168.0.1-re mutasson.
Netmask: 255.255.255.0

A gépedet pedig első körben ne FIX-re, hanem DHCP-re.

Ha kapsz a hálózattól DHCP-címet akkor már rendben is vagy, ha nem nyomozni kell tovább.

Üdv:

eINN

(#33092) tbesze válasza eINN (#33089) üzenetére


tbesze
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Sokat segítettél, hogy tisztábban lássak. :R

(#33093) 800.henrik válasza 800.henrik (#33077) üzenetére


800.henrik
senior tag

:F

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33094) _kovi_ válasza mezis (#33090) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Bocs, úgy értettem, hogy AP mint Access Point, azaz eszköz.
Tehát nem router!

A mód amit használtam, és most is szeretném, az AP Client mód. Ap kliens mód.
A Linksys-en nem akartam kikapcsolni a DHCP-t, az azonos alháló kimaradt mint opció. Szóval szerinted az AP eszközzel mindenképpen azonos tartományban kell szerepelnie?. :U

[ Szerkesztve ]

(#33095) _kovi_ válasza eINN (#33091) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Látod, mesis azt mondja hogy azonos tartományban legyen...

192.168.1.1 a Linksys router címe. (default)

Jelenleg a TP Link WA701 AP címe: 192.168.0.254 (default)

Csatornát megnéztem az android telefonom programjával, és a 11-esre állítottuk a Linksysben.
A kis Android program kimutatta hogy nem zavarják mert a többi 5-7 meg 13-14 csatin vannak. Olyan sok wifi úgysincs a kis településen. :)

Tudom, hogy optimális 1 csatornát kihagyni a másik wifi között..

A titkosítás és védelem előadás tetszik! :)

(#33096) eINN válasza _kovi_ (#33095) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

Látom, látom... ;)

Én csak az 1,6,11 -e szoktam javasolni a többi tudniillik átfedésben van. :O

Ha csak egy csatornát teszed arrébb, akkor kicsit elhangolod, de még fedésben van. Ha 5-7 és 11-13 mindenki akkor neked a legjobb választás az 1. :)

Üdv:

eINN

(#33097) ripla


ripla
őstag

a megvásárolt TP-LINK TL-741ND beüzemelve, ami nagyjából 10 percig tartott. a másik routerrel nem ütközik, a wifi lekódolva, amikor elveszíti a mobil eszköz az egyik wifi jelét, akkor pár másodperc szünet után automatikusan rááll a másikra. nem akarom elkiabálni de minden okés.
köszönöm a segítséget azoknak akik válaszoltak. :)

[ Szerkesztve ]

(#33098) _kovi_ válasza eINN (#33096) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Szóval, akkor mit javasolsz? :)

Az ip címekkel, AP fizikai címével kapcsolatban.

Egyáltalán van erre hivatalos protokolláris szabály?
Úgy értem, hogy:
" AP Kliens mód beállítása: "

Nyilván van, mert az AP-hez is mellékeltek leírást, de ott nem említenek tartomány átírást, ha a másik eszközre akarunk csatlakozni. Hmmm...
Ez komolyan hihetetlen... :)

[ Szerkesztve ]

(#33099) tbesze válasza eINN (#33089) üzenetére


tbesze
tag

Gondoltam ha már ennyire bent vagyok a témába, szimulálás képen megpróbálom átállítani az itthoni router-en a titkosítást. ( D-Link DI-524 ) Kíváncsi lettem volna hogy reagál rá a win7. De ezen csak WEP, 802.1X, WPA-PSK, WPA, WPE2-PSK (AES), WPA2 (AES), WPA-PSK/WPA2-PSK van. Az álltalad említett AES akkor az bent van, de a TKIP az nincs. Akkor ez a próba így kizárt?

(#33100) eINN válasza tbesze (#33099) üzenetére


eINN
csendes tag

Szia!

De van, csak sajnos nem használják a gyártók konzekvensen a jelöléseket.

Eredetileg a WPA szabványban csak a TKIP volt beépítve azaz egyszerűen a WPA = TKIP.

Az új szabvány a WPA2 ( 802.11i) ahol már továbbfejlesztették a titkosítást, és ez már tartalmazza a TKIP-et és bekerült az AES / CCMP. Ezt nevezik erős titkosításnak.

Amire a kísérleteidnek irányulni kellene az a WPA-PSK/WPA2-PSK kombináció. De nem fogod tudni ezt ilyen egyszerűen sajnos kitesztelni, mert nem a te routereddel kellene elvégezni ezt a tesztet, hanem amivel gond van, és akkor amikor gond van. Bár azért egy próbát megérhet. (Jó ujjgyakorlat..)

Szóval ennél a kettőnél szokott a probléma lenni pontosan:
-WPA2-PSK (AES)
-WPA-PSK/WPA2-PSK

Az első ugyanis csak az új szabvány, a második pedig egy hibrid izé, ami engedi ezt is meg azt is ... :Y
Én csak a tiszta tudható dolgoknak vagyok a híve, a kombinált titkosítások nem szoktak jóra vezetni. :N

Üdv:

.

eINN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.