Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) And válasza Zozzant (#34898) üzenetére


And
veterán

Őrült nagy különbség nincs köztük:
- szabványok támogatása: megegyezik,
- működési sáv: megegyezik,
- adóteljesítmény (EIRP): megegyezik,
- antennanyereség: a 8200ND típusnál hangyafingnyi előny (5dBi vs. 3 dBi),
- vevő érzékenysége: a 822N-nél átlag alatti, a 8200ND-nél nincs róla adat,
- TP-Link-féle rizsamennyiség: megegyezik ('high gain' vs. 'high power', egyik sem igaz).

(#34902) Zozzant válasza And (#34901) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi esetleg alternatívát tudsz mondani?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34903) And válasza Zozzant (#34902) üzenetére


And
veterán

Nem említetted, hogy milyen célra kell, de ebben a kategóriában (kihajtható-levehető antennás, USB-s kliens) nem igazán. A következő lépcsőfokot talán egy külső ethernetes multifunkciós, kliens-módot is támogató eszköz jelenthetné, de az nem igazán lenne mobil megoldás, és értelme is csak bizonyos esetekben volna (pl.: kültéri antennához csatlakozó kliens).

(#34904) Zozzant válasza And (#34903) üzenetére


Zozzant
addikt

Tettem fel egy AP-ra adó oldalon egy JPA-9-es antennát a vevő oldal erősítésére kellene. Cliens AP nem jöhet szóba.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34905) mezis válasza And (#34901) üzenetére


mezis
nagyúr

"Őrült nagy különbség nincs köztük:"

Dehogynem ! Az egyik fehér, a másik fekete ! ;]

mezis

(#34906) Gubek-Einste válasza Tamás34 (#34899) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens = az az eszköz amely felkapcsolódik a wifi hálózatra, lehet mobil/tévé/laptop/stb, illetve ezek eszközökben lévő wifi adapter.
Driver frissítés/újra rakás talán segíthet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34907) Claude Leon válasza Zozzant (#34898) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Keress rá a wikidevi-n.

Ezek után felmerül, hogy valóban különbözik-e a 8200 és a 822_V3 (1:2:2/2:2:2), chip u.a. realtek mind2.
822 előző szériája viszont más (atheros) chip, én arra szavaznék, de olvass utána az usb-s realtek-atheros különbségnek, lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#34908) Haart


Haart
addikt

Hi, újonc vagyok ebben a témában, a lényeg hogy NAS-on törtem a fejem, de lehet nem is kellene.
Az egyetlen dolog ami érdekel hogy torrent működjön éjjel nappal és ne kelljen hogy e miatt menjen a gépem közben. Tehát van-e olyan router amihez winyót csatlakoztatva gyakorlatilag torrentezni tudok gép nélkül is?

Előre is köszi.

Art

(#34909) Haart válasza Haart (#34908) üzenetére


Haart
addikt

Eddig ezt találtam ami tuti tud NAS funkciót is.
Viszont hiányolom róla az usb3.0-t. :W

(#34910) Tamás34 válasza Gubek-Einste (#34906) üzenetére


Tamás34
senior tag

Laptop! Meg próbálom, köszi!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#34911) krealon válasza Haart (#34908) üzenetére


krealon
Topikgazda

Gyari firmware-rel keves router kepes onalloan torrentezni.
Alternativ firmware hasznalataval pedig szinte mindegyik (transmission). Peldaul az USB csatlakozos TP-link-ekre telepitheto Vargalex vagy Poli27 build.

Tovabbi info a "Milyen routert? (kiemelt téma)" topikban.

(#34912) Haart válasza krealon (#34911) üzenetére


Haart
addikt

Thx

(#34913) netreg


netreg
tag

Sziasztok!

Egy Cisco WAP200E + 2m N kábel + LinksysHGA9N csoportot égetett meg a villám. Egy épület medence felé eső külső falán volt, POE meghajtással. Kívül jól működött, belül akadozva de csinált hálózatot. Ezt kellene most okosan kiváltani. Az eredeti típus nem életbevágó, tekintve a korát (7 év) és az aktuális árát (kb. 400USD az amazonon).

Az ötleteim:
1. TL-WA801ND antennák nélkül benn + 3m SMA hosszabbító + TL-ANT2409A direct 60/76 kívülre + egy másik TL-WA801ND belülre
2. TL-WA801ND antennák nélkül benn + 0,5m SMA-N átalakító kábel + 2m régi N kábel + a régi 9dB omni antenna kívülre, talán benntre is sugároz eleget
3. Egyéb.

Mit javasoltok?

Mi van akkor ha a 2 antennás TL-WA801ND benn marad és az egyik antennája helyére csavarom a külső antennát? Azt az antennát használja majd minden pillanatban, amivel jobb eredményt ér el a kommunikációs partnerrel? Tehát ha kinn és benn egyaránt lesznek kliensek, akkor folyton váltogat majd? Ez így működik vagy ettől kipusztul a cucc vagy csak vacak lesz kinn és benn egyaránt?

Köszönöm a tanácsokat!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#34914) netreg válasza vbbb (#34884) üzenetére


netreg
tag

Szerintem "krealon" már megadta a korrekt választ. Ahogy néztem, a TP hosszabbító kábeleit, 6m -2,8dB, 12m -6,5dB. Nem tudom ez lineáris megy-e, de mondjuk legyen a 9m -4,7dB. Ha veszel egy 14dB-s antennát és rakasztasz egy -4,7dB-s kábelt, akkor már csak kb. 9dB körül jársz szummában. Ha felviszed a netet ethernet kábelen egy AP-ig, és az antennát a lehető legrövidebb kábellel rákötöd az AP-re, akkor jársz legjobban.

Persze ha nem lényeg a max. teljesítmény, elég a kb. 9dB és nem akarsz plussz eszközt, akkor jó lehet az eredeti elgondolás is.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#34915) krealon válasza netreg (#34913) üzenetére


krealon
Topikgazda

Szerintem:
TL-WA701ND antenna nélkül benn + 0,5m SMA-N átalakító kábel + 2m régi N kábel + a régi 9dB omni antenna kívülre + egy TL-WA801ND belülre

Szerk:
Ha azt vesszuk, hogy 1-2 ezer Forintert homogen (felcserelheto) lesz a rendszer, akkor az elso verzio a nyero.

[ Szerkesztve ]

(#34916) netreg válasza krealon (#34915) üzenetére


netreg
tag

Ja, 1 antennásat belülre és rákötni a külső antennát? Az mondjuk csak 150Mbps, persze elég az is.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#34917) netreg válasza netreg (#34916) üzenetére


netreg
tag

Hopp, elfelejtettem valamit. A falon belül csak egy ETH aljzat van. Talán ezért volt régen is csak egy AP kívül... Hát ez így nem lesz egyszerű. Vagy kell egy Switch plusszba vagy kell oda telepíteni még egy fali portot.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#34918) Gubek-Einste válasza netreg (#34917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND router AP módban és van is plusz LAN portod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#34919) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Sziasztok,

némi segítségre lenne szükségem. Egy Samsung WB30F wifi-s fényképezőgépről szeretnék auto backup-al wifin keresztül (TL-WR841N router) képeket felmenteni a notimra (Windows 7 van rajta). A wifi látja a fényképező kapcsolódását,viszont a gépig nem jutok el. Kikapcsoltam a tűzfalat (Eset Smart Security), de úgy sem működik (tehát valszeg nem az a baj), illetve megosztottam a gépet és mappákat, illetve természetesen mindent úgy csináltam, ahogy a fényképező leírásában van (minden progi és mappa a helyén van). Mégsem megy... Van esetleg valamilyen tapasztalatotok, hogy mit kellene még és hol állítani (vagy a routeren vagy a gépen), hogy menjen a dolog?

(#34920) Claude Leon válasza Hrabci (#34919) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A manualt olvastad?
Pc-re kell i-Launcher, ha az fent van, még usb-n össze kell lőni őket.

(ez nem wifi probléma...)

[ Szerkesztve ]

(#34921) Hrabci válasza Claude Leon (#34920) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Ofkorsz, olvastam kis és nagy manualt-t magyarul és angolul is. Össze van lőve minden mindennel, ahogy az le vagyon írva, USB-s közvetlen csatlakozásostól, i-launcher-estől, mindenestől. Mégsem akar backup-olni... Mivel ezek megvoltak, illetve a fényképezőn elég kevés dolgot lehet elcseszni, így marad a router, illetve a gép (a tűzfal kieset... :))

(#34922) Claude Leon válasza Hrabci (#34921) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor inkább arra tippelnék, hogy samsungék megtákolták, ms pedig azóta kiadott egy patchet, ami mellékhatásaként nem bírsz backupolni.

(#34923) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Vettem itt egy broadcom 94313hmg2l pcie mini wifit egy Asrock A1MH - itx lapba.
Állítólag tesztelt és működik.
Viszont nálam nem megy.
A hálózatot látja de nem tud csatlakozni. Mind Windows és Linux alatt.
Lehetséges kompatibilitási probléma!?
Vagy rossz a wifi, esetleg még valami BIOS beállítás?

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34924) Jedster válasza Ruszki (#34923) üzenetére


Jedster
tag

Jel mennyire erős? Milyen wifi beállításokat használsz? Milyen router? Titkosítás nélkül próbáltad már?

(#34925) Ruszki válasza Jedster (#34924) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A titkosításra én is gondoltam, kivettem de nem jött össze. Full térerő van. Invitel ZTE zxhn h108l
Minden más csatlakozik de ez nem.
Ssid meg van kéri a jelszót is utána hiba a csatlakozáskor.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#34926) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

A wifi eszközöknél használatos mértékegységek nekem nagyon
sötét foltok, ezért kérdezném a hozzáérőket, hogy mit jelent a
látszólag azonos funkciót betöltő AP-knél egyik teljesítményét/
érzékenységét 15 dBm-nek a másikét -68 ~ -90 dBm-nek adják
meg?
Melyik mit jelent és melyik a nagyobb/jobb érték?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34927) And válasza maxima (#34926) üzenetére


And
veterán

dBm: (abszolút) teljesítmény, visszaszámolható wattra vagy a törtrészeire, de logaritmikusan, dBm-ben jóval nagyobb teljesítménytartomány fejezhető ki egy kisebb értéktartományú jellemzővel.
"[..] AP-knél egyik teljesítményét / érzékenységét 15 dBm-nek a másikét -68 ~ -90 dBm-nek adják meg?"
Nagyon eltérő nagyságrendekről van szó: a teljesítmény (adóoldalon) értéke mindig egy relatív magas érték, a vételi érzékenység (vevőoldalra jutó, adott bit-hibaarányhoz tartozó vételi teljesítményszint) pedig egy nagyon kicsi jelszint. Ezért ha (+) 15 dBm-ről beszélünk, az semmiképp nem lehet vételi érzékenység, -70 dBm körüli adóteljesítmény meg szintén értelmetlenül alacsony szint lenne.
A dBm értéket (decibel-milliwatt) úgy kapod meg, hogy az abszolút teljesítményt mW-ra számolod át, ennek veszed a tízes alapú logaritmusát, majd az egészet 10-zel felszorzod:
P [dBm]= 10* lg (P [mW]).
A 0 dBm mindig 1mW-ot jelent, lineárisan 10-szeres szorzó +10 dB-t, 10-zel való osztás -10 dB-t jelent (az abszolút nulla teljesítmény nem fejezhető ki dBm-ben, ez általában igaz a logaritmikusan megadott egységekre). Így 1W: +30dBm, 1μW: -30dBm, 1nW: -60dBm értékkel fejezhető ki. A -90dBm pedig 1pW-tal egyenlő.
"Melyik mit jelent és melyik a nagyobb/jobb érték?"
Adóteljesítménynél a magas érték a jobb, de erre limitet szabnak, az EIRP-érték (antennába táplált teljesítmény dBm-ben, plusz az antenna nyeresége dBi-ben) a 2,4 GHz-es ISM-sávon nem haladhatja meg a +20 dBm-et, azaz 100mW-ot.
Vevőérzékenységnél pedig nyilván az alacsonyabb érték a jobb, vagyis minél kisebb teljesítményszint kell a vevőnek az adott bit-hibaarányú vételhez, annál érzékenyebb. Mivel a vételi érzékenység a jelzési sebességtől erősen függ, ezért csak azonos szabvány azonos bitrátához tartozó vételi érzékenységeit van értelme összehasonlítani különböző ezközöknél. Például 802.11g szabványú eszköz 54Mbps-os jelzési rátájához tartozó érzékenysége tipikusan -70 dBm körül van, a rosszabbaké -65..-68 dBm, a jobbaké -70 dBm alatti.

(#34928) Pr3s


Pr3s
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy épület, ahol 3 TP-LINK TL-WA901ND van elhelyezve, a problémám az, hogy ezekből 2 darab leakad a hálóról, elfelejt netet sugározni, na mármost a cég fix ip-t kap, így kívülről eltudom érni a fő routert, van-e lehetőség arra, hogy a router mögött csücsülő eszközöket elérjem kintről? Hogyan kell megoldjam ezt? Mert ha 2 naponta bejelentkezem az admin felületükre, és újraindítom őket, akkor nincs probléma, teszik a dolgukat, a firmware mindegyiken a legújabb, és a beállítások az Access Point-okon teljesen egyeznek. Várom válaszaitokat!

Üdv.

(#34929) And válasza Pr3s (#34928) üzenetére


And
veterán

A megoldás ugyanaz, mint bármely más szerver 'kívülről', a nyilvános internet felőli elérésekor: port forward. A fő routeren beállítod, hogy az adott külső TCP-portra irányuló kérés a belső hálózat mely IP-címére mutasson. Gondolom a belső hálózatban az AP-k fix IP-címmel rendelkeznek, és a webfelületüket szeretnéd kívülről elérni. Ez az internet felől a cég nyilvános fix IP-je (aa.bb.cc.dd) után kettősponttal elválasztott portszámokon tudod megtenni egy böngészőből: http://aa.bb.cc.dd:p, ahol p lesz a portszám.
Ha a port forward megadásánál nincs lehetőséged arra (ez router- / firmware-függő), hogy a külső portszámot egy attól eltérő belső portszámra továbbítsd, akkor sajnos az AP-k konfigurációs webszerverét sem lehet az alapértelmezett 80-as porton hagyni, és át kell állítani, ha egyáltalán lehetséges.
Mod.: egyébként borzasztóan gáz, ha egy AP-t kétnaponta újra kell indítani ahhoz, hogy normálisan működjön. Hát még ha kettőt. Vagy mindkettőt visszavinném garanciában, vagy kivágnám (főleg ha cégről van szó), mert ez nem normális állapot.

[ Szerkesztve ]

(#34930) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, miket állíthat át egy kisgyerek egy PC-n, aminek következményeként aztán nem működik a wifi? (laptopról van szó, de nem a wifi gombot kapcsolta ki a kisgyerek). nincs valami nagyon egyszerű dolog, ami a megoldás lehet? köszönöm

(#34931) PumpkinSeed válasza SLYM (#34930) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

DHCP-t kikapcsolja pl?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34932) SLYM válasza PumpkinSeed (#34931) üzenetére


SLYM
veterán

köszi és ezt hogy kell állítani, vagy bekapcsolni, ilyesmi, win XP-nél? köszi

(#34933) maxima válasza And (#34927) üzenetére


maxima
tag

Köszi szépen a kimerítő választ.
Azt ugyan nem igazán értem miért kell a kisebb
számérték kedvéért a kimenő teljesítményt logaritmussal
elbonyolítani, ráadásul a W-ban mW-ban megadott
teljesítményadat számomra "kézzelfoghatóbb" de ez
egyéni szoc. probléma.

Köszi mégegyszer.
Üdv.

(#34934) barack21

adott egy inviteles kis beépített antennás kis leírhatatlanság egyszóval szar egybemodem router...
és annak a jelét szeretném (wds-be) tovább lőni,mind1 milyen teknológiával
2 fontos kérdésem lenne,hogy lenne célszerű???
utp kábellel,vagy wlanon keresztül ???
én már sok mindent kipróbáltam sehogy sem sikerült :(
és ki fogytam a tippekből...

a wdsbe használt 2. router az 841 N 2fix antennás...
sehogysem jön össze a wds,mit tegyek ????

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#34935) norbert2015


norbert2015
újonc

Sziasztok! Milyen eszközt kel vennem ahhoz, hogy az otthoni internetemet Wi-Fi-in keresztül áttudjam küldeni egy másik házba úgy, hogy egy olyan eszköz vegye át a Wi-Fi-jelemet ami utána meg tudja osztani újra Wi-Fi-in keresztül az internet kapcsolatot és hálózati kábellel is lehessen hozzá csatlakozni.
Magyarul egy router-re gondolok csak annyi különbséggel, hogy nem kábelen kapja az internetet, hanem egy másik Wi-Fi-röl kapja az internetet, amit utána újra meg tudja osztani Wi-Fi-in keresztül és LAN kábelen keresztül az internetet.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#34936) And válasza maxima (#34933) üzenetére


And
veterán

"Azt ugyan nem igazán értem miért kell a kisebb számérték kedvéért a kimenő teljesítményt logaritmussal elbonyolítani [..]"
Nem feltétlenül bonyolítás. Ha az ember némi jártasságra tesz szert az átszámításban, akkor hamarosan elég gyorsan képes lesz oda-vissza számolni a lineáris teljesítmény és a dBm között. Aztán rájön, hogy az előbbire nincs is igazán szükség, a rádiótechnikában mindenki a logaritmikus egységeket használja. dBm-ben adják meg a kiinduló teljesítményt, dB-ben a különféle fokozatok (erősítők, keverők) szintemelését, az aktív fokozatok zajszintjét, a kábel és a szabadtér (távolsági link) csillapítását is úgy adják a kalkulátorok, és dBi-ben közlik az antennák nyereségét. Ezeket decibelekkel számítva egyszerűen össze lehet adogatni, míg lineáris egységekben szorozni-osztani kellene, ami sokkal kevésbé szemléletes. Az antennanyereséget sem számoljuk vissza lineáris teljesítményviszonyra (pedig elvileg lehetne), minden gyártó dBi-t közöl, amit össze lehet adni az antennába betáplált dBm-ben mért adóteljesítménnyel, és megkapjuk az EIRP-értéket. A jelszintmérők, spektrumanalizáló műszerek dBm-ben mérnek, decibeles osztású a skálájuk, az érzékenység, a zajhatár, a pontosság és a méréstartomány (dinamika) szintén dB-ben van megadva. Hidd el, dBm helyett esetenként femto- meg pikowattokkal, dB-ek helyett lineáris arányszámokkal sokkal nehezebb lenne számolni :U. Az illesztési impedancia ismeretében használhatnánk mindjárt feszültségeket is a teljesítmények helyett, de ez sem szokás.
Mod. #34935: Az ilyen eszközt jelismétlőnek (avagy repeaternek) hívják, ami valóban lehet egy többfunkciós router vagy AP egyik működési módja. Ezzel a házak közötti jelismétléssel annyi lehet a gond, hogy a kültéri kapcsolat már általában rövid távon is külső, esetleg irányított antennákat igényel, a házon belüli ellátás pedig belső, szokás szerint körsugárzó antennát. Ez a két feltétel pedig egyetlen eszközzel nem igazán teljesíthető, mert egyszerre nem lehet két helyen az antennája (akkor sem, ha esetleg eleve két vagy több antennával rendelkezik). A kültéri link kezelését (kliens) és a beltéri wifi-ellátást (újabb AP) egy-egy saját eszközre kell ilyenkor bízni, egy repeater inkább csak beltéri jelismétlésre való.

[ Szerkesztve ]

(#34937) Claude Leon válasza maxima (#34933) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tekintve, hogy a távosággal exponenciális arányban csökken a jelszint (a térbeli szóródás okán), a mW mindenre jó, de nem a sugárzási viszonyok jellemzésére, ezért lesz mégiscsak számodra is "kézzelfoghatóbb" a dB alapú számolás.

(#34938) mezis válasza SLYM (#34930) üzenetére


mezis
nagyúr

Vezérlőpultban nézd meg a hálózati eszközt. Lehet, hogy letiltotta, amihez elég volt egy jobb klikk a hálózati kapcsolat kis ikonjára és a letiltás választása.

mezis

(#34939) mezis válasza barack21 (#34934) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos vagy abban, hogy a WiFi eszközeid alkalmasak WDS kapcsolatra ?

UTP-vel sem sikerült ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#34940) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hello mindenkinek ,

segítséget szeretnék kérni a családban van egy Aspire E1-572 notebook , fél éves kb.

a hiba a következő lenne : a wifi hálózatra nem mindig tud csatlakozni, újratelapítettem , feltettem a saját driverét amit el is fogad , felismeri a wifi kártyát, látja is a hálózatot , de egyszer felcsatlakozik , másik alkalomkor pedig azt írja ki hogy korlátozott hozzáférés... Megpróbáltam több vezeték nélküli helyen mindig ez volt egyszer felmegy, egyszer nem ..
Próbáltam másik géppel együtt , ahol ez az Acert nem tudott csatlakozni ( korlátozott hozzáférés ) ott a másik gép simán csatlakozott, telefonnal is próbáltam az is csatlakozott ...
segítséget szeretnék kérni , ez is inkább hardveres gond ??? garanciánál ezzel is foglalkoznak vagy egyből azt mondják hogy rosszúl telepítettem a wifi-t , vagy valamit elállítottam ??
( routernél a beállítások jók , ha másik géppel simán tudok netezni és van egy asztali gép amin szintén megy az internet , mikor az Acer korlátozott hozzáférést ír )

segítséget szeretnék kérni , hogy mi lehet a hiba ???
esetleg mégis valamilyen beállítás ??

előre is köszönöm a segítségeket ..

üdv Zoli

(#34941) mezis válasza zolee-coul (#34940) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbáld ki egy live Linux-al. Ha azzal is ugyanaz a hiba, mehet vissza garanciára.

mezis

(#34942) z67 válasza mezis (#34941) üzenetére


z67
őstag

Egy ellenpróba sem árthat, egy másik routerrel szerintem.

(#34943) zolee-coul válasza z67 (#34942) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

megpróbáltam , másik routeren ( más típus ) ott nem vettem észre a hibát..
közbe azt javasolták hogy próbáljam meg fix IP címes beállítással .
ebben kérhetek segítséget , hogyan kell ???
gépen gondolom az TCP/IP beállíátsnál , de milyen értéket írjak be ???
a routeren is kell valamit beállítani ??

köszi

(#34944) z67 válasza zolee-coul (#34943) üzenetére


z67
őstag

Alapjában elég lenne a routeren. De, olyan jutott eszembe, hogy nekem is volt Acer gépem és ott sokszor ugyanezt a hibát produkálta, ha nem írtam be a fix IP-t a windowsban IS.

Nekem a D-Link, Acer páros volt a szerencsétlen. Gondolom a konfigurálásnál segítene, ha leírnád, milyen routered van.

[ Szerkesztve ]

(#34945) maxima válasza Claude Leon (#34937) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Nem is a sugárzási viszonyokra gondoltam hanem egy
wifi eszköz kimenő teljesítményére ill vételi érzékenységére
ami viszont egzaktul meghatározható szerintem a készülék
ki/bemenetén (csak itt van értelme) logaritmikus viszonyszám
használata nélkül is.

> Tekintve, hogy a távosággal exponenciális arányban csökken
> a jelszint (a térbeli szóródás okán), a mW mindenre jó, de
> nem a sugárzási viszonyok jellemzésére,

Ebben Neked teljesen igazad van, de szerintem a térbeli
terjedési viszonyokat ( épületek, fák, egyéb akadályok )
korrektül lekövetni dB-ben sem lehet.
Erre pont az én esetem a példa: a két beltéri eszköz
(router és repeater) egymástól kb 70 m-re lévő épületben van,
közöttük rengeteg magas fa, ennek ellenére stabilan és jó
sebességgel kapcsolódnak.
Erre mindenki azt mondta volna, ki van csukva, hogy
működjön, én is csak brahiból próbáltam ki először.
Azóta viszont megelégedéssel használom.

Üdv.

Ui. Ezzel együtt nem vitatom az igazatokat, csak én vagyok
ilyen vaskalapos. :)

[ Szerkesztve ]

(#34946) Claude Leon válasza maxima (#34945) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Igen, biztos nincs, csak valószínű :)

(#34947) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

A következő "problémámra" várok segítséget, ötletet az itt egybegyűlt hozzáértőktől!

Adott a nappaliban egy:
-TV + házimozi erősítő (ez nem fontos)
-WD TV Live Streaming media player (csak a wi-fi játszik, kábel nem)

Másik szobában:
-asztali PC (Win 7 64 bit)
-laptop (Win 7 64 bit)
-WD 2TB My Book külső merevlemez
-wi-fi router (TP-Link WR841N)

Azt szeretném, hogy a külső merevlemezt wi-fi routerhez kapcsolva lássa a media player a merevlemezen levő médiafájlokat. Tudom, hogy a routert cserélnem kell ehhez, mert ezen nincs USB csatlakozó.
Így nem kellene mennie egyik számítógépnek sem és nem kellene ki-be húzogatni a merevlemezt.

Megoldható? Ha igen, hogyan?
Vagy egyszerűbb, ha hordozom a merevlemezt? :)
Milyen routerek közül válogassak?

Köszönöm, ha segít valaki
sony309

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#34948) krealon válasza sony309 (#34947) üzenetére


krealon
Topikgazda

Igazabol a kerdes a "Milyen routert? (kiemelt téma)" topikban lenne helyenvalo.

A WiFi-s atvitellel FullHD es es 3D anyagok csak optimalisan alacsonyzaju kornyezetben es kis csillapitasu falon keresztul szoktak mukodni.
Ettol eltekintve az aktualis USB portos routerek altalaban kepesek kiszolgalni egy darab medialejatszot.

(#34949) sony309 válasza krealon (#34948) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ és remélem, hogy nincs harag, hogy nem tudtam, hogy melyik topicba tegyem?

S3x, hifi & rock and roll

(#34950) krealon válasza sony309 (#34949) üzenetére


krealon
Topikgazda

Csak az nem hibazik, aki semmit sem csinal. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.