Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Lehet alap kérdés,de adott egy TP-LinkWR542G router amin szeretném beállítani,hogy a létrehozott WIFI hálózat ne látszódjon,csak ha beírjuk az adott nevet+jelszót.
Információm szerint az ssid-t kell kikapcsolni...
A másik dolog amit szeretnék beállítani,hogy a routerhoz csak olyan eszközök legyenek csatlakoztatva melyeknek a routerba be van írva a MAC címük.
Ezeket meg lehet oldani?
Hol érem el ezeket a beállításokat?(Milyen néven?)
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33302) anonymus89 válasza Rocko66 (#33301) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerintem: 1. SSID Broadcasting elöl pipa ki 2. Security/Mac filtering

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33303) mezis válasza Rocko66 (#33301) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Böngészővel be tudsz jelentkezni a WR542G menüjébe ?

mezis

(#33304) Rocko66 válasza mezis (#33303) üzenetére


Rocko66
aktív tag

http://192.168.1.1/
Ezzel a címmel bejön a router configja.

(#33305) csixy válasza Rocko66 (#33301) üzenetére


csixy
addikt

Az enable SSID broadcastba nem kell pipa.

folyt köv

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33306) Rocko66 válasza csixy (#33305) üzenetére


Rocko66
aktív tag

hasonlóan néz ki az én routerem menüje is.
Firmware-t érdemes rajta frissíteni?
Még a gyári van fent!

(#33307) csixy válasza Rocko66 (#33301) üzenetére


csixy
addikt

Fent enabled legyen,
Deny-be a rádiópötty
lent:
felveszed a MAC címeked és azokat enabledre állítod.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33308) csixy válasza Rocko66 (#33306) üzenetére


csixy
addikt

A hardware verziót nézd meg a routered hátsó címkéjén.

link

:)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33309) int válasza Gubek-Einste (#33278) üzenetére


int
tag

Ok. maradok szimplán az utp és a router felállásnál. :D

Újabb probléma(?): Wireless hálózatra felcsatlakozó gépek ip címei ütni fogják a vezetékes gépek ip címeit (ha megegyeznek)? Vagy az már külön "alhálózatnak" felel meg? Bridge módra gondoltam, elvileg olyankor új vezeték nélküli hálózatot hoz létre...

törölt acc

(#33310) Gubek-Einste válasza int (#33309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire a gondoltál?
Egy router-re csatlakozó eszközök között nem lesz ütközés ha a router osztja ki az IP címeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33311) kapcsolat88


kapcsolat88
tag

Üdv Mindenkinek :)
Sajnos csak egy elég problémás vezeték nélküli internetet tudok használni, elég gyakran beragadok a rendszerbe, ami azt eredményezi, hogy nem tudok online lenni...A kérdés az, hogy lehetséges-e egyszerre két wi-fi adaptert (USB) használni a gépben, illetve nem is egyszerre használni, hanem mondjuk amikor az egyik adapter "beragad" a rendszerbe, gyorsan átváltani a másik adapterre. Szóval egyszerre két adaptert lehet telepíteni és ezek között váltogatni, ha a sors úgy hozza? Persze ennek csak akkor van értelme, ha a wi-fi hálozat az adapter alapján azonosít...ebben sem vagyok biztos, csak úgy hallottam, hogy az alapján azonosít.
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Steam : kapcsolat88 vagy exxitium

(#33312) Gubek-Einste válasza kapcsolat88 (#33311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyi adaptert használsz amennyit csak akarsz. Általában user/pass vagy MAC alapján van az azonosítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33313) int válasza Gubek-Einste (#33310) üzenetére


int
tag

Mondok egy példát: Van két terem, egyikben vezetékes, a másikban vezeték nélküli hálózat. Mindkettőben lesz ugyanolyan ip című (pl. 192.168.0.10) gép, elvileg ekkor kiírja, hogy ip cím ütközés mindkettőnek vagy mivel a vezeték nélküli külön alhálózat, így nyugodtan mehet minden gond nélkül?

törölt acc

(#33314) Gubek-Einste válasza int (#33313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha azonos router-ről megy az IP osztás és automatikus minden eszközön az IP beállítás fogadás akkor nem lesz ütközés, alapértelmezés szerint azonos alhálózatban vannak a vezetékes és vezeték nélküli eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33315) Mustek87


Mustek87
újonc

Sziasztok. Lenne egy nagy gondom, amivel nem tudok mit kezdeni. Van egy wifi-s routerem. Amit ha nem kötök be tökéletes a netem és nem is szakad meg. Viszont ha bekötöm a routert hihetetlenűl belassúl a netem, általában be se tölti az oldalt. ilyenkor újra kell indítani a routert és pár percig megint jó. A másik érdekes dolog hogy amennyiben elindítom az egyik mmorpg-s játékot a net azonnal megszakad. ezek a hibák akkor is jelentkeznek ha a pc kábellel van a routerhez kötve. :s tanácstalan vagyok. Új routert kellene vennem? Belink-ről van szó, igaz már vagy 5-6 éve vettem és akkor se egy drága darab volt. Nem szeretnék úgy járni hogy veszek egy újat 15-20 ezerért és ugyan ezt csinálná.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Mustek87

(#33316) mezis válasza Mustek87 (#33315) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A router pontos típusa (verziószám is) ?

Melyik UTP kábelt hová csatlakoztatod ?

mezis

(#33317) krealon válasza Mustek87 (#33315) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Belink-ről van szó, igaz már vagy 5-6 éve vettem és akkor se egy drága darab volt."

Csoda, hogy eddig mukodott. Ennyi ido utan mar ki szoktak szaradni az elektrolit kondenzatorok, igy a kapcsolo uzemu tap nem tud eleg aramot szolgaltatni (vagy nem stabil), ezert mar a legkisebb terhelestol ujraindul / eldobja a netet.
Hasonlo parameteru (csatlakozo, feszultseg, polaritas, minimalis teljesitmenyu) uj (vagy egy kolcsonkert) tapegyseggel kene kiprobalni, hogy mukodo kepes-e.
Ha nincs idod / penzed / turelmed megkeresni a hibat, akkor 10e Ft alatt is jo eszkozoket lehet talalni ujonnan.

(#33318) -ICE-


-ICE-
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég fura problémám van.A laptopomon a wifi eddig tökéletesen működött, de most valamiért csak akkor van net ha a router közelében vagyok. Pár méterrel arrébb látja ugyan a wifi jelét és erősnek is írja ,de nem csatlakozik vagy azt írja ,hogy internetkapcsolat nincs.Több helyen és routerrel is kipróbáltam már de fogalmam sincs mi lehet a probléma.Közelről teljesen jó és gyors de ahogy pár méterrel arrébb megyek már nem működik.Ez hardver hiba lehet vagy valami beállításbeli probléma?Köszi előre is ha tudja valaki!

(#33319) mezis válasza -ICE- (#33318) üzenetére


mezis
nagyúr

Először az InSSIDer 4. Aztán majd meglátjuk.

Egyébként nem állítottál folyamatos üzembe valamilyen vezeték nélküli kütyüt ?

mezis

(#33320) sztanozs válasza mezis (#33319) üzenetére


sztanozs
veterán

Egyébként nem állítottál folyamatos üzembe valamilyen vezeték nélküli kütyüt ?
Vagy a szomszéd...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33321) -ICE- válasza mezis (#33319) üzenetére


-ICE-
csendes tag

Köszi!Letöltöm a progit és kipróbálom.Nem és a többi wifi-s eszközöm meg más laptopok is tökéletesen működnek.De egyébként a gép más wifire csatlakozva is ugyanúgy nem működik, csak ha közel viszem.

(#33322) mezis válasza -ICE- (#33321) üzenetére


mezis
nagyúr

Aztán majd kísérletezhetsz driver frissítéssel. Laposnál akár az antenna kábel törése is elképzelhető. (WiFi elektronika valahol az alaplap környékén, antenna (antennák) meg a kijelző keretében.)

mezis

(#33323) Mustek87 válasza mezis (#33316) üzenetére


Mustek87
újonc

Mindenkinek köszönöm a válaszát.. Amint a közelében leszek megírom. Azt tudom hogy nem lehet frissíteni a firmware-t. Nincsen, vagy nem talál hozzá. A kábeleket jó helyre dugom. 4 portos, bárhova dugom a hiba megmarad. Ha telefonnal keresem akkor se mindig jó, nagyon lassú. Szerintem is ùjat kellene vennem. Arra tippeltem hogy nem bírja az adat forgalmat... Mmorpg. Hiszen a router nélkül több klienst is futtatok egyszerre gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mustek87

(#33324) ruti


ruti
Közösségépítő

Sziasztok, UPC FP 30/3 Mbps netem, és jelenleg TL-WR741ND 150-es N-es routerem van, hogyan tudom ebből a lehető legjobb wifi jelet elérni az eszközeimen?
Az alábbiakban kérnék szíves segítséget:

1.) Van egy jobbacska másodlagos PC, amit nem feltétlenül akarok bekábelezni, meg egy laptop. A PC-hez kellene ajánljatok egy USB wifi adaptert.
WN722N-t néztem ki, ez már antennás kivitel. Vagy egy nano adapter is megtenné?

2.) A netemhez érdemes-e routert váltani? YT videózás, böngészés, minimális hálózati adatforgalom, ÉS steam. Mire érdemes fejleszteni, ehhez milyen USB wifi adapter kellene?

3.) Érdeklődésképpen: steam-es multiplayer FPS lehetséges wifi-n?

4.) Powerline-kiépítéssel érdemes foglalkozni? A bejövő koax és a wifin elérendő PC közeli dugaljak külön áramkörön vannak.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#33325) Rocko66 válasza csixy (#33307) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Szia.

Még annyi kérdésem van,hogy ha beállítom a Mac azonosítást a routernél,az csak a WIFI-s részéhez van,vagy a router lan portjaihoz is érvényes,mert 1 PC LAN-al csatlakozik!

(#33326) mezis válasza Mustek87 (#33323) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha router, akkor 5 portos. Kell ott lenni egy WAN portnak is....

ruti: Egy asztali PC mellett van hely külső antennásnak. Az a biztos.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33327) Gubek-Einste válasza ruti (#33324) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Inkább a külső antennás WN722N vagy WN7200ND legyen, a nano-t inkább kerüld a kicsi antenna miatt.

2; Ehhez a nethez jó a mostani router is, ha feljebb váltasz net sebességileg akkor már érdemes újabb router-t venni. Ha csak 50-es csomag lesz akkor elég lesz egy TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1. Ha 120-as akkor TP-Link 1043NDv2/3600/4300/4900, Asus N15U/N16/N56U/N65U/N66U, Netgear 3500Lv2/3700/4x00 ami ajánlott, 240-eshez TP-Link 3600/4300/4900, Asus N56U/N65U/N66U, Netgear 3700/4x00. Adapterből már legalább 300-as kellene, pl WN822N vagy WN8200ND, dual ban router mellé pedig a TP-Link WDN3200 vagy WDN4200.

3; Lehetségesnek lehetséges de inkább kábelen játsszál a stabilabb működés miatt.

4; Ha egy fázison van a két végpont akkor működhet a dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#33328) csixy válasza Rocko66 (#33325) üzenetére


csixy
addikt

Szia!
Benne van a nevében
Wireless MAC Address Filtering
Tehát szerintem a drótosat nem szűri. A szomszédod csak nem dugja tán át az UTP kábelét a falon ! :D

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33329) Rocko66 válasza csixy (#33328) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ja reméljük :D

Köszi a segítséget ;)

(#33330) Amacs


Amacs
aktív tag

Sziasztok!

A routerek öregedésével elő szokott fordulni, hogy a wlan sebessége csökken?

Adott egy dir-524 router, stabilan működik a mai napig is, viszont azt vettem észre, hogy wifin csatlakoztatott gépen a korábbi átlagos 2MB/s körüli másolásból nem maradt csak 1,1-1,2 MB/s.

Okozhat esetleg ilyet az utólag cserélt, a gyárinál jóval erősebb antenna? Egy 8 dBi-s antennára cseréltem régebben a gyári 3-asat, aminek hála természetesen nagyobb távolságból is fel tudtam csatlakozni rá, és eleinte gyorsabbnak is bizonyult, viszont mostanra tartós lassulást tapasztalok pár hónapja. Próbaképp most visszaraktam rá egy mérés erejéig a régit, az még rosszabb eredményt produkált.

Belenézve a router belsejébe nem látható szembetűnő pusztulása az eszköznek, illetve kizárható, hogy a környéken a megszaporodott wifi jelek okoznák a lassulást, mert ez az egy hálózat van, amit a gépem érzékel.

(#33331) Amacs válasza Amacs (#33330) üzenetére


Amacs
aktív tag

Hmm. Probléma megoldva, 11-ről 6-os channelre állítva a wifi, és lőn sebesség.

A kérdés viszont még adott, mi okozhatta a sebesség belassulását, ugyanis korábban rendesen ment a 11-esen is.

(#33332) csixy válasza Amacs (#33331) üzenetére


csixy
addikt

inssider progival nézd meg , hogy a környékeden mennyi féle zavaró csatorna működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33333) And válasza Amacs (#33330) üzenetére


And
veterán

"Okozhat esetleg ilyet az utólag cserélt, a gyárinál jóval erősebb antenna?"
Antennacsere ilyen jelenséget nem tud okozni, főleg 'hosszútávon' értve nem, hogy aztán visszarakod az eredeti antenná(ka)t, és már azokkal sem az igazi. Ez eléggé nonszensz. Kültéri antenna és szekunder villámhatás miatt esetleg, de az sem enyhe átviteli lassulásban fog megnyilvánulni :U.
"Belenézve a router belsejébe nem látható szembetűnő pusztulása az eszköznek"
Az áramköri szintű degradációt csak igen kivételes esetben (pl. púpos elektrolitkondenzátor a tápkörben) fogod ránézésre észrevenni, egyébként rejtve marad. Pl. annak, hogy a rádiós frontend-chipset vagy a komplett FR-modul vételi érzékenysége vagy a kimeneti adóteljesítménye csökkent, vagy akár csak egy apró (SMD) passzív alkatrész halódik, semmi jelét nem látod szemrevételezéssel.
"illetve kizárható, hogy a környéken a megszaporodott wifi jelek okoznák a lassulást, mert ez az egy hálózat van, amit a gépem érzékel."
Szintén több okból sem annyira egyértelmű helyzet: lehet, hogy a kliensed szoftvere eleve nem mutatja mondjuk a rejtett, vagy a sáv felső végén (12..13-as csatornán) működő hálózatokat. A másik, hogy az ISM-sávokat egy csomó olyan eszköz is foglalhatja, amelyeknek semmi közük a wifi-hez, és így a kliens-eszköz hardvere és szoftvere, vagy akár az inSSIDer számára - lévén egyik sem spektrumanalizátor - teljesen láthatatlanok maradnak.

(#33334) pkbiker1


pkbiker1
csendes tag

Sziasztok menyire jó wifi router?-> WiFi router 802.11b/g/n až 150Mbps, 1x WAN, 4x LAN
802.11g (2,4GHz), 802.11n (2,4/5GHz)

(#33335) mezis válasza pkbiker1 (#33334) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
:F
Van az ilyen fajtából sok jó és bizonyára akad néhány gagyi.....

mezis

(#33336) pkbiker1 válasza mezis (#33335) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

D-Link a márkája ha annak számmít, olcsonvan keveset használt. megérné? csak itthoni használatra kell

(#33337) krealon válasza pkbiker1 (#33334) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ujonnan erhet vagy 3-4 ezer forintot.
Ez nagyjabol egy TP-link TL-WR740N eszkoz leirasa. Ha az, akkor vallalhato.

D-link es hasznalt? Ha ingyen adjak, fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(#33338) mezis válasza pkbiker1 (#33336) üzenetére


mezis
nagyúr

Sok éve működik nekem egy D-Link DIR-300/B1 probléma mentesen. (Ez csak "g"-s)

mezis

(#33339) Amacs válasza And (#33333) üzenetére


Amacs
aktív tag

Mint írtam, 11-ről 6-os channelre váltás után most ismét rendesen teljesíti a dolgát.
Majd próbálkozok még, de ez alapján valami a 11-esen valóban zavarhatja.
Rejtett wifik nem nagyon valószínűek errefelé, az utcában csak a szembeszomszédnak van net bekötve, neki a telekomos hgw-jének a jelét szoktam is néha látni, de azért ez így egymagában nem lenne ok szerintem a lassulásra.
Ha nagyon unatkozok, megnézem majd, hogy a 11-esre visszaváltás után továbbra is lassú-e.
Mindenesetre köszönöm a választ.

(#33340) pkbiker1 válasza mezis (#33338) üzenetére


pkbiker1
csendes tag

értem, úgynézki elhozom köszi a választ!

(#33341) ruti válasza Gubek-Einste (#33327) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Gubek, mezis: köszi a válaszokat :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#33342) -ICE- válasza mezis (#33322) üzenetére


-ICE-
csendes tag

Próbáltam az inssiderrel a router teljesen jól adja a jelet még ha távolabb megyek akkor is.A gép is fogja a jelet távolról is,tehát az antennának elvileg jónak kéne lennie viszont net az továbbra sincs.Csak akkor van ha a router követlen 1 méteres közelében vagyok ahogy eltávolodok a géppel nincs net.Frissítettem a drivert az se használt.Ebbe Atheros Ar9285 wifi adapter van akkor ezek szerint az haldokolhat?

(#33343) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan wifi eszköz, amelyet ha berakok a szobámba fogja a lent a nappaliban lévő routher jelet, és újraküldi azt nekem.

Az a helyzet, hogy a laptopomat az ágyamban fekve, hasamon tartva használom és akkor nagyon alacsony a wifi erőssége (2-es szint), de ha pl lerakom a szőnyegre a laptopot akkor már full-on van a wifi erőssége.

Erre a jelenségre milyen megoldást tudnátok ajánlani?

Üdv Tibi

[ Szerkesztve ]

(#33344) mezis válasza tibbike01 (#33343) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Repeater, PowerLine. Ámbár lehet, hogy elég alkalmasabb helyet keresni a WiFi routernek. Akár 5-10 cm is sokat jelenthet.
InSSIDer.
Valamint tanulmányozd az elektromágneses hullámok terjedési, visszaverődési tulajdonságait. (A fény is ezek közé tartozik, ennél láthatóak a dolgok, egyébként meg műszerekkel, laptoppal,... érzékelhetőek. Hullámhossz -frekvencia- függő is. A WiFi hullámhossza szinte "fényközeli".)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33345) tibbike01 válasza mezis (#33344) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszönöm.

Ez a repeater tetszik.

Tehát ehhez nem kell semmilyen kábel (csak tápkábel), fogja a lenti routher jelét és azt küldi tovább ugye?

Próbáltam már mozgatni a lenti routhert, de nem hozott eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#33346) tibbike01


tibbike01
őstag

Illetve a PowerLine és Repeater között mi a különbség, és melyik a jobb?

(#33347) mezis válasza tibbike01 (#33346) üzenetére


mezis
nagyúr

PowerLine jeltovábbításra használja a 230 V-os azonos fázison lévő vezetéket is. Drága.

Repeater: Igen. WiFi "átjátszó állomás."

A legjobb választás talán egy 3-rd party firmware-el (Pl.: dd-wrt) "meghackelt" WiFi router. Ha a jelenlegi routerd alkalmas erre és már túl van a garancián, a legcélszerűbb egy új WiFi router beszerzése lenne. A jelenlegi meg firmware cserével repeaternek átállítva.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#33348) tibbike01 válasza mezis (#33347) üzenetére


tibbike01
őstag

Huha nekem ez elég sötét.

A legegyszerűbben megoldva, hogyha veszek pl egy ilyet (angliában lakok), bedugom a konnektorba beállítom amit be kell.

Így működne a rendszer?

Elég zöldfülű vagyok a témában, kérlek segíts.

Albérletben lakok, és nem akarok az itteni routherhez piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#33349) mezis válasza tibbike01 (#33348) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem a szerkezetet, rövid leírás alapján: igen.
Aztán lehet, hogy a konnektor környékén (vagy környékéről) éppen kicsi a jelszint. Teheted hosszabbítóra.
(Fél információt összeszedheted az InSSIDer-el "felszerelt" laposodat a konnektor környékén sasolva.

Én inkább használtan vennék egy TL-WR941ND-t. Aztán firmware csere dd-wrt-re. (Nincs senkia környezetedben, akinek van valamelyes gyakorlata ilyesmiben ? Egy gyerek ? :D )

mezis

(#33350) tibbike01 válasza mezis (#33349) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem én is meg tudnám csinálni ezt a frimeware cserét, de nem akarok egy újabb routhert. Így is van már 2, egyik a konyhában hogy kint az udvaron is legyen wifi.
A másik a nappaliban, ami felett majdnem a szobám van, a szobámban épp lenne egy konnektor a közelében.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.