Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#25100) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja nem mindegy milyen tipust kap az ember, legegyszerűbb éjszakára áramtalanítani.

[ Szerkesztve ]

(#25102) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#25101) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, én nem fogok éjjel kimászni az ágyból, hogy áramtalanítsak, ezért van a távirányító! Mármint azzal áramtalanítani nem lehet, de, hogy kikapcsoljuk vele! Ráadásul ha áramtalanítok, akkor visszakapcsoláshoz megint csak le kell mászni az ágyról, ha így vesszük akkor minek a távirányító...?

(#25103) balage25 válasza poli27 (#25097) üzenetére


balage25
senior tag

Kár személyeskedni, (bár én is azt teszem most) felvételizz a UPC-hez, hátha akkor szintezhetnél.

[ Szerkesztve ]

(#25104) poli27 válasza balage25 (#25103) üzenetére


poli27
veterán

Nem személyeskedtem csak megjegyeztem hogy nem jó ahogy szintezve van ennyi... 3,5 évet tartottam karban azt a hálózatot a Rubicomnál,ahol Intruder lakik, azt a hálózatot a satimex építette (de lehet hogy az elődje erre már nem elmléxem), és 700mhz-re volt tervezve nem 900-ra!Sokkal messzebb vannak az erősítők mint egy 900mhz es hálózaton, ezért nem kellene úgy szintezni mint a többi upc hálózatot!Most is ilyen még,nem hiszem hogy teljesen át lett volna építve. A Rubicomnál volt a node után 726mhz en vágó szűrő betéve (dc2 ből csináltatva az Ereltronikkal, és sárga matricája volt), hogy ebből ne legyen probléma! Egyébként meg nem kell felvételizzek a UPC hez, ugyanis dolgozom a konkurenciánál... ahol szintezhetek is, és nem ilyen balfax szintekre kell állítani, hogy az előfizetőnél -46,-48 legyen a viszirány....

[ Szerkesztve ]

(#25105) Intruder2k5 válasza poli27 (#25104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem meglepő módon a "hajnali" 3-5 fokban megy a videótár, a upc apps is, és szépen lefut a műszaki teszt is! Feltehetően délután a 15 fokban megint nem fog menni... Visszakerestem, tavaly ilyenkor nulla fok környékén 46-47 volt a modemben a visszirány, és ott még ment is minden szépen, ráadásul előre is jócskán pluszos volt! Kb. +40 fokban jobb volt minden, mint most a karbantartás után!

(#25106) Execᵀʰᵀˢ


Execᵀʰᵀˢ
tag

Valaki tud arról valamit, hogy mikor vezetik be az IPv6-ot, ha már nem rég átálltak DOCSIS 3.0-s modemekre?

(#25107) balage25 válasza poli27 (#25104) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem ezeket az értéket, olyan emberek állapították meg, akik átlátják a rendszer felépítését a központtól az előfizetőig, a UPC által használt eszközök figyelembevételével. Ahol nem elég a jelszint, ott nem az erősítőt kell átszintezni a standard értékekről, hanem a hibát kell megkeresni.

(#25108) Intruder2k5 válasza Execᵀʰᵀˢ (#25106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remélem minél később, nem kell az, és egyébként is van bőven IPv4 címük, amíg egy előfizetéshez hármat is adnak belőle! Sokaknak megint csak bajuk lenne belőle, nem ismeri a routerük, stb...

(#25109) Intruder2k5 válasza balage25 (#25107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak az a baj, hogy ez sosem történik meg! A UPC-hez hiába jelentem be, semmi mást nem tudnak csinálni, mint hozzám kiküldeni a technikust, aki huszonharmadszor is meg fogja állapítani, hogy házon belül semmi probléma nincsen, ahogy ez már meg is történt sokszor! Ezután közli, hogy leadja a külső hálózatosoknak, akik soha nem fognak ideérni, soha nem fognak semmit se csinálni! Illetőleg valamikor tavasszal láttam, hogy volt itt valami alvállalkozó cég, talán a OneTelecom, akik vagy egy héten át, naphosszakat elheverésztek a fűben a mellékutcákban, de azt nem tudom, hogy egyébként ezen kívül mit kellett volna csinálniuk! Változni akkor sem változott semmi...

Egyetlen egyszer volt olyan, hogy egy korrekt technikust küldtek ki, aki nem passzolta le a feladatot, hanem felmászott az oszlopra, és megnézte, megmérte az erősítőnél is, aztán lement a node-hoz is, bár érdemi javulást sajnos nem tudott elérni, mert állítólag az erősítőben sem lehet feljebb állítani semmit, de Ő legalább megpróbálta! Ez egyszer volt a sok alkalomból, viszont az állítólagos külső hálózatosok a mai napig nem állították be normálisan, legalábbis a nem normális működésből nekem ez jön le!

Az konkrétan engem mint előfizetőt nem érdekel, hogy kik és mit határoztak meg, és milyen alapon, a jelszinteket illetően, csupán, hogy az általam kifizetett szolgáltatás működjön akkor is, ha véletlenül kisüt a nap!

Az ÜFSZ-nek meg hiába mondom el, és esetleg látják a gépben is, hogy már volt kint technikus egy-két héten belül akár többször is, akkor sem tud mást csinálni, mint megint kiküldeni! Ilyen volt tavaly is, amikor összetörték az optikát az ELMŰ-sök, hiába jelentettem be harmadszor, negyedszer is, akkor is minden alkalommal hozzám küldték újra a technikust! Barmok!

[ Szerkesztve ]

(#25110) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#25102) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezzel megoldható a probléma.

(#25111) poli27 válasza balage25 (#25107) üzenetére


poli27
veterán

Ott a hiba hogy szerinted, ezeket az értékeket olyan emberek határozzák meg, akik életükben ki nem nyitottak egy erősítőt, és fogtak a kezükben dc-t, de papíron a tanultak szerint így kell lennie szerintük,holott ez a gyakorlatban másként van!Soha nem másztak meg egy oszlopot, csak ülnek az íróasztal előtt ez a probléma forrása!

(#25112) Sas madár válasza szab.tam (#25052) üzenetére


Sas madár
őstag

Ott is kérdeztem már de nem sikerült olyannal értekezni aki upc-t használ.

Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést a upc neten a upc saját kitelepített ruterén keresztül van olyan beállítási mód,hogy torrentezni lehessen?
Ha igen akkor hogyan,vagy merre találhatok róla útmutatót?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25113) kungzi


kungzi
veterán

Na reggel 6 körül megint elment a net. Azóta nem is jött vissza. Felhívtam őket, hogy ma küldjenek ki valakit, mert kell a net. Azt mondta csak kedden tudnak küldeni. Letettem, majd megint felhívtam őket kicsit más hangnemben és fenyegetőzve a lemondással, ma délután 2-6 között jönnek. Érdekes a UPC. De komolyan mondom, ha kijönnek és este megint elmegy vagy holnap, akkor holnap lemondom a rákba ezt a xar upc-t. És bekaphatják. :W

(#25114) kabelmania27 válasza kungzi (#25113) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a padláson (vagy küld fel a szerelőt) hogy vannak bekötve az osztók lehet tapba van kötve a modemes ág és ez okozza a problémát, ezek az osztók hajlamosak x év után tönkremenni ismerősnél erős bejövőtől független kockásodott a dtv osztócsere óta tökéletes+ed3 előtti időkben nagyobb csillapítású kimenetben is tökéletesen ment a webstar 50feletti adásival.

[ Szerkesztve ]

(#25115) pjen válasza Sas madár (#25112) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem Cisco routeres modem,kb 1 éves,ha igaz futár hozta(de lehet szerelő,nem emlékszem)lényeg:bedugtam a konektorba+coax kábel,semmit nem allitottam.Laposon be irtam a jelszót és megy az utorrent

(#25116) spider80 válasza pjen (#25115) üzenetére


spider80
őstag

Nálam ubee-val szintén ez a helyzet. Minden simán megy,aktív vagyok mindenhol.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#25117) kungzi válasza kabelmania27 (#25114) üzenetére


kungzi
veterán

Én hiába megyek fel, nem értek hozzá. A upc kábelezte be a házat, mert új építésű volt. Fogalmam sincs mit hogyan kötöttek. A tv-vel is volt már nem egyszer gond, de soha senki nem ment fel a padra.

(#25118) kabelmania27 válasza kungzi (#25117) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lefényképezed hogy mi a helyzet és megnézed hogy melyik ág megy a modem felé akkor megtudjuk neked mondani hogy lehet-e segíteni rajta (cseréltess-e osztót) vagy sem, többször is segítettünk fénykép alapján. Már rég fel kellett volna menni lehet hogy szét van rágva a koax vagy kilazult az egyik F csatlakozó.
Hasonló helyzetben voltam csak nem a net hanem a dtv szakadt, felmentem a padlásra és kicseréltem a 1996-ban még a monorteles osztót, azóta nincs jelszint probléma.

[ Szerkesztve ]

(#25119) kabelmania27 válasza kungzi (#25117) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges hogy az osztók bekötésének megváltoztatásával vagy osztócserével javítható a netkapcsolat írok pár példát:
a) bejövőn első osztó 8dB tap kimenet modem out elvan osztva a tévéknek: osztócsere kettes splitterre
b) egyforma csillapítású (5,8dB) hármas osztó kicserélése -3,5/2x-7,5-re
c) négyes osztó kicserélése kettes+hármasra: Bejövőre kettes egyik kimenet modemes szoba másik kimenet hármas.

[ Szerkesztve ]

(#25120) kungzi válasza kabelmania27 (#25119) üzenetére


kungzi
veterán

köszi

kijönnek és csinálják meg, ők a szakemberek, ha nem lesz jó, holnap mondom lefele és irány a Digi :)

(#25121) kabelmania27 válasza kungzi (#25120) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ahogy gondolod de akkor küld fel őket a padlásra úgy nem fogják tudni megcsinálni hogy nem néznek rá az osztókra...
Szerintem rosszul bekötött osztó okozza a problémát, szívesen segítettem volna lehet kiszállást nélkül is meglehetne oldani, de nem erőszak a disznótor...

[ Szerkesztve ]

(#25122) Sas madár válasza pjen (#25115) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajna nálam nem cisco van hanem a technicolor de akkor ebből legalább az tudható a hálózaton nem tiltja a szolgáltató csak a ruteren kellene átjuttatnom.Talán.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#25123) donmackó


donmackó
őstag

Másnál is rosszalkodik az interactive? Youtube-ot néznénk a tv-n de folyton megszakad. Kezdek mérges lenni. :(((

Release the cable hounds!

(#25124) kabelmania27 válasza donmackó (#25123) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1789 sokszor le gomb nézd meg a feltöltési erősséget
kungzi: Írd majd le a fejleményeket.
Sas madár: Nézd meg gépeden nem fogja-e a tűzfal.

[ Szerkesztve ]

(#25125) donmackó válasza kabelmania27 (#25124) üzenetére


donmackó
őstag

A modem értékeket meg múltkor már beírtam.

Szerl: Már használhatatlan. Hol jó hol nem mint a mesében.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#25126) kabelmania27 válasza donmackó (#25125) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, pedig egy adási frekivel 51,5ös adásival mehetne.

(#25127) kungzi válasza kabelmania27 (#25124) üzenetére


kungzi
veterán

ok :)

(#25128) Intruder2k5 válasza donmackó (#25123) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam tegnap volt sz@r, aztán ma kora reggel a hidegben jó volt, most meg megnézem megint mindjárt...

szerk.:
Most még megy, bár most hűvös az idő, a modemben sem érte el az adási az 50-et!

Power Level:
Channel 1 48.5 dBmV
Channel 2 47.8 dBmV
Channel 3 48.0 dBmV
Channel 4 49.0 dBmV

Menü -> Műszaki teszt

[ Szerkesztve ]

(#25129) horush válasza Sas madár (#25122) üzenetére


horush
addikt

Semmit nem kell állítanod a hgw-n, ha nem állítottad el. Technicolor van nálam is, teljesen alapbeállításon, és tökéletesen működik a torrent.

(#25130) balage25 válasza Intruder2k5 (#25109) üzenetére


balage25
senior tag

Sajnos ebben teljesen egyetértek, a hibát már rég meg kellett volna oldani a területen. Én 6 évig szenvedtem az adsl-el a 29-es körzetben mire olyan ember jött, aki meg is oldotta a problémát. Addig havonta kétszer ment el a net, ráadásul mindig hétvégén.

Igazából csak OneTelecomos embert láthatsz, mert a karbantartást is ők végzik Nálatok, még a HUB-okban és a fejállomáson is.

(#25131) Zitronensaft válasza poli27 (#25104) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez az a rubicom,ahol minden második házban műanyagkoduval falialjzatba dugva mentek a modemek? Esetleg padláson megspékelve egy taiwani osztóval...

(#25132) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#25128) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyáron lehet lesz probléma akkor megint mérkőzés lesz a normális jelszintért.

(#25133) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#25132) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell arra nyárig várni, szerintem lesz itt még tizenfok az idén is...

(#25134) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#25133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#25135) szab.tam


szab.tam
nagyúr

feljebb a sok melléhablatyolásom között valszeg elveszett egy kérdésem.

silver analógból automatikusan kapott, hűség nélküli digital bronzhoz is tudok-e +18 csatornás hd csomagot rendelni?
havi 1000-ért, és természetesen mindeféle további csomag és hűségeskü nélkül gondolnám...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25136) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Srácok, most egy ismerősöm azt állítja megint csak hogy ő olyan szórólapot/levelet kapott hogy az analóg adást megszűntetik..

Most akkor ezzel mi a helyzet?

(#25137) kabelmania27 válasza _Csaba_ (#25136) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg silver csomag megszűnik analóg bronze csomag marad.

(#25138) F_Zolee válasza szab.tam (#25135) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt a legegyszerűbben az 1221-nél tudnád kideríteni. Nem hiszem, hogy az üzletkötők figyelnék a topikot.
Vagy írsz fb-on, ott is szoktak reagálni.

(#25139) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#25136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kéretik lefotózni, beszkennelni, és ide betenni!

(#25140) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#25139) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Mi is várjuk! :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#25141) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#25139) üzenetére


_Csaba_
senior tag

:D Majd szólok neki. mindegy én nem izgulok. Tehát akkor ti is azt mondjátok hogy box nélkül lehet tv-zni továbbiakban is.

(#25142) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#25141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem izgulok, mert ez nem igaz! Igen lehet továbbra is analógon TV-zni, csak nem lesz ~40 csatorna, hanem lesz ~25!

[ Szerkesztve ]

(#25143) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#25142) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Méga 25 is sok.. :D

(#25144) Intruder2k5 válasza _Csaba_ (#25143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Neked lehet, másnak nem! Van akinek a 240Mbps sok... Na de, majd ha jön vissza a 300GB (vagy kevesebb) forgalomkorlát az internetadó miatt az 500-as netre, majd meglátjuk mennyi smile lesz itt! :)

[ Szerkesztve ]

(#25145) _Csaba_ válasza Intruder2k5 (#25144) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szerintem ha tényleg 700Ft-al nő a havidíj és marad a 300Gb-os havi korlát, az még rendben lesz.

(#25146) szab.tam válasza F_Zolee (#25138) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az lesz, csak gondoltam, hátha csípőből tudja valaki.
de lehet, hogy előkeresem a jelszavamat, és a profilomban megnézem, hogy online tudom-e rendelni.
mert belépés nélkül, csak "kívülről azonosítva" nincs ilyen.

csak baromira nem tudom, hol a jelszavam...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25147) szab.tam válasza szab.tam (#25146) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, érdekesebb a dolog, mint gondoltam.
van egy kis rés a pajzson.

myupc, üsz, anyja neve, személyre szabott ajánlat, (na persze),...

simán engedte volna, hogy megrendeljem ezt:
HD CSOMAG + MEDIABOX 1 000 Ft
(elkötelezettség nélküli.)
ha jól értettem, nem postázással, hanem holnapi, szerelő általi kiszállítással...

az esetleges gond ott van, hogy nekem már van egy boxom, amit a feljebb említett silver -> digital golt auto váltáskor kaptam.
csak ugye ezt valszeg a rendszer valamiért még nem darálta be, (pedig hát ugye aktiváltam a boxot, és használom is), és a hd csomaghoz alapból akarja küldeni a szerinte első készüléket.

én szívesen elfogadnám havi 1000-ért a hd csomagot és a + boxot, csak attól félek, hogy amikor a szálak egyszer összeérnek, akkor a hd csomagért, és a 2. boxért külön fogják felszámolni a havi ezrest....

****

tehát most marad az, hog yvárok, amíg biztosan beérkezik a "papíros formában is", és feldolgozzák, hogy átvettem postán a boxot, még várok, és majd utána megnézem a személyre szabott-nál, hogy engedi ezt a hd csomag + box-ot 1k-ért rendelni...

mert 2 dolgot nem szeretnék:
1. kitalálják másfél hónap múlva, hogy nem csak havi +1k, hanem +2*1
(ilyenkor a lóba visszalapátolni a sz*t, ami már kiesett, igen nehéz),
2. most pár napig ugye van sok hd csatornám az aktiválás után, ami nem tart öröké, és utána mindenféle eurosport2hd, és tsai nélkül maradni, ha már beetettek a gyökerek.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25148) Peltár


Peltár
aktív tag

Helyzetjelentés:

Voltam az internet adó elleni tüntetésen, egyrészt saját lelkiismeretem megnyugtatására, másrészt azok helyett akik
messze laknak és nem tudtak eljönni. Az lett ami várható volt, de azért el vagyok keseredve.

Már most elkezdhettek gyűjteni a magasabb internetadóra. A beígért 40.000,- helyett jó ha volt 10.000 ember max, az is jó indulattal. Ettől a politika sem fog nagyon ijedezni.Volt kint 200-300 rendőr, abból is csak kb húsz teknősbéka. Tehát ők sem vették komolyan, ahogy az emberek sem, akik jöhettek volna. Itt persze Budapest és közvetlen környéke ami szóba jöhetett volna ami még BKV szinten elérhető. Ebben az egészben nem volt semmi erő
60% fiatal, de voltak idősek is. A szokásos rigmusok stb.

(#25149) szab.tam válasza Peltár (#25148) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szívesen belinkeltem volna, de hirtelen nem találom.
(kedvencek közül már rég töröltem is....)
1. létezik a politika topik.
2. és ahol "on"-abb, direket egy friss, internetadó topik.
a szaktopikok szétoffolása ezzel baromi uncsi.
moderátorok nem győzik erre felhívni a figyelmet.
az meg hogy off-ba teszed, de vastag betűvel, nem segít rajta... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25150) _Csaba_ válasza Peltár (#25148) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi a helyzetjelentést. Azt hittem sokkal többen kimennek..
szab.tam : Szerintem meg jó hogy ide írt egy rövid összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.