Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Rottenbiller válasza kabelmania27 (#61865) üzenetére


Rottenbiller
csendes tag

Üdv.Nekem is ilyen gondom van,500 net,de 90-100 MB fölé nem megy a sebbeség.Hálokártyát vettem bele(TP-Link 3269)1GB,de nem változott semmi es,a leirása szerint Win 10 nem szerepel benne,ez gond lehet?A kártya tulajdonságaiban 1GB sebbeséget mutat,tehát ez renben,UPC(Connect) modem,saját utp kábelével összekötve a géppel.Mi lehet még a gond,hogy 100 fölél nem megy? :F

(#62002) kabelmania27 válasza Rottenbiller (#62001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ennyire nem szokott túlterheltség lenni letöltés irányban.
Win10 a régi hadvereket felszokta ismerni. Ha a windows gigabites csatlakozást ír ki akkor mennie kellene.
Nézd meg a modem értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#62003) ArthurShelby válasza #19482368 (#62000) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Látod, te magad írtad le a választ!"
Pontosan, leírtam, de te félreértelmezed. Attól még, hogy a felhasználó nem tájékozódik és nem érdekli a biztonság, attól még nem ruházza át a felelősséget a szolgáltatóra. Akit érdekel a biztonság, az megbízik egy céget (lásd nagyvállalatok) ezzel kapcsolatban.
Ha valaki nem foglalkozik valamivel, pl nem kérvényezi a támogatást amire jogosult, akkor nem fogják neki automatikusan elutalni. Így működik a világ.

"Ugyanakkor érdekes, az internet adó miatt sokan ki mentek tüntetni, saját biztonságuk érdekében meg nem tenné? Fura egy világ."
Mert nem érzik a saját kiber biztonságukat bajban, nem érdekli őket (nem fontos nekik), még sosem ütötték meg emiatt a bokájukat, csak az eshetőség van meg. A pénz szóra lehet az embereket hadrendbe állítani.

(Viszont én úgy érzem, hogy a témában már mindent elmondtam, és nem szeretném már jobban szétoffolni a topikot.)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62004) pinnacle


pinnacle
nagyúr

UPC valamit léphetne már. Nálunk ilyen csomagok érhetők el, Telekom meg akciózik.

50Mbit/s-el 4590Ft/hó. Telefon 30Ft/perc+5Ft kapcsolási díj. Nem szeretem az STB-t, ezért jó a UPC media card-al, de azért nem 2x annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#62005) gduck válasza #19482368 (#62000) üzenetére


gduck
addikt

Túl mélyen belementek ti ebbe az elemezgetésbe :) Ahogy itt olvasom, router módban az eszköz nem működik megfelelően. Sok rá a panasz... Az hogy egy átlag előfizetőt ez nem zavarja és ezt a szolgáltató "kihasználja"... Hát az nem szép dolog. Ha már valamit villámgyors wifis eszköznek hirdet, akkor annak stabilan kellene működnie. És akkor még nem beszéltünk a biztonsági hibákról ;)

[ Szerkesztve ]

(#62006) #19482368 válasza gduck (#62005) üzenetére


#19482368
törölt tag

Pontosan, Tehát én bizalmat adok annak a szolgáltatónak, ahova le szerződtem. Alá írok X év hűséget, Biztosítanak hálózati eszközt. De az a minimum, hogy megfelel napjaink elvárásainak. És ebbe bele tartozik a biztonság is. Egy átlag felhasználónak had ne kelljen plusz hokusz-pokuszt csinálnia azért, hogy biztonságos legyen az internet kapcsolata, és ne legyen átjáróház. Ez egyszerűen nem elvárható. Elvárható a felhasználóktól, hogy jogtiszta, operációs rendszert használjon. Elvárható hogy jogtiszta vírus irtót használjon. Elvárható hogy jogtiszta programokat használjon. De ha mindez rendben van, és biztonsági probléma áll fent ennek ellenére, akkor minden tekintettben a szolgáltatónak kell be avatkoznia. Hiszen neki vannak meg a szükséges programok, amik alapján relevánsan fel tudja mérni mi a probléma, és igény esetén közbe avatkozzon.

(#62007) kezo0 válasza #19482368 (#62006) üzenetére


kezo0
addikt

Bocs, hogy közbeszólok, de tényleg nem lehetne inkább ezt az érdekfeszítő kiberbiztonsági fejtegetést egy másik, relevánsabb topikban folytatni...? Főleg, ha minden szolgáltatónál ez a helyzet. Itt, a UPC topikjában azt hiszem, már mindenki megértette, hogy nem vagyunk biztonságban, köszönjük.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#62008) gduck válasza kezo0 (#62007) üzenetére


gduck
addikt

Viszont a topik gazda beleírhatná az összefoglalóba, hogy a matricán lévő Wifi kódot melegen ajánlott megváltoztatni ;) És akkor már a Wifi nevét is valami másra...

[ Szerkesztve ]

(#62009) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Megkérnék mindenkit, hogy a kiber biztonsági eszmecserét itt fejezzük be, parttalan vita lesz csak ebből!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62010) Rottenbiller válasza kabelmania27 (#62002) üzenetére


Rottenbiller
csendes tag

A modem eszközök csatlakozásánál az érték szintén 1000 sebbeséget mutat,viszont a diagnosztika azt irja hogy vezetékes hálozatában olyan készülékek lehetnek amik korlátozhatják az otthoni adatátviteli sebbeséget.És valamiért csak nincs meg a sebbeség,nincs eszköz a modem és a gép között?! :F

(#62011) norberto_th válasza kabelmania27 (#61980) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Ilyen van a tv-n:
[kép]
Akkor ehhez F csatlakozó kell ezt kell kérni a boltban? De a upc kábel vége most olyan hogy ebbe mintha belemenne de nem tudtam beledugni (DVR cisco box-ba nem csavarni kellett hanem csak beledugni nemtudom mi a hivatalos neve, mert ha olyan kell akkor nem is kell cseréltetni viszont nem ment bele).

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62012) Gyurka6 válasza norberto_th (#62011) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nézd meg jobban nincs-e megnyomorítva, esetleg rálépett valaki, rendes antennacsatlakozó a jobb oldali... (a mellette levő csavaros meg műholdas f csati).

Gyurka

(#62013) blakey válasza norberto_th (#62011) üzenetére


blakey
titán

Ott van a felirat, Antenna ín/ Cable ín, az F csatlakozó a Sat-hoz van. Sima antenna csatlakozó kell, nem kell cserélni de jól figyelj, mert nem a csavarosba kell csatlakoztatni

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62014) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Akkor ez jó hozzá?
[kép]
Mert alapból ilyen most, akkor csak bátrabban kell beledugni? :U

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62015) kabelmania27 válasza norberto_th (#62014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ez jó. Persze, ez a szabványos tv csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#62016) blakey válasza norberto_th (#62014) üzenetére


blakey
titán

Igen, jó és a normál csatlakozóba kell dugni, a linkelt kéepd alapján a jobb oldaliba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62017) xb12x


xb12x
tag

Helló,
Azt tudja valaki hogy a 'A végberendezések maximális száma' mit takar a Connect Box általános konfigjában?
Köszi!

(#62018) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket! Akkor még jó hogy nem cseréltettem le :R

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#62019) MTbc válasza kabelmania27 (#61970) üzenetére


MTbc
senior tag

Estére, másnap estére tényleg jó lett, falból jövő kábelen lévő csatit újra csináltam pluszba és most jónak tűnik. :R

(#62020) 4Grider válasza xb12x (#62017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom a rá csatlakoztatható végberendezések maximális számát tudod meghatározni vele. Ha 10, akkor a 11.-edik eszköznek nem továbbít csomagot (vagy nem ad ip-t).

(#62021) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Kollégám vett egy NEXBOX A95X TV Box Amlogic S905 Quad Core androidos boxot.

Egy problémája van vele, hogy kábelen csatlakoztatva, UPC-s nettel, TV-re kötve a Horizon Go ezt írja:
"Not alloowed to stream video on the external device". Mi lehet a gond, miért nem mehet? Hang van, amikor kilép, akkor kis időre be is jön a kép.

Köszönöm.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#62022) mike710


mike710
aktív tag

Sziasztok! Tegnap váltottam 500mbites netre a UPC-nel és az lenne a kérdésem, hogy miért nem jön szerintetek maxxal semmi? Nem bírják kiszolgálni a szerverek ezt a netet vagy a szolgáltatónál van gond? SSD-re próbáltam tölteni több féle módon is (nem részletezném) de sehogy nem sikerült elérni az elméleti maximumot Origin-ről jött azt hiszem 30mb/sec-el és speedtesten is úgy kell vadászni a szervereket hogy tisztességes értékeket kapjak, 430/20mbit volt a max a régi 120-assal meg 125 tehát túl is teljesítette. Ja és Nyíregyházáról van szó ha ez számít! :)

[ Szerkesztve ]

(#62023) kabelmania27 válasza MTbc (#62019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper :)

xb12x: Üdv! Talán a kiosztható max ipcímek számát, de lehet tévedek.

norberto_th: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#62024) 4Grider válasza mike710 (#62022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Találós kérdés: Kiteszel egy szervert 10 Gbps-on a netre. Hány 500 Mbps-os előfizető kell egy időben ahhoz, hogy a sávszélességét fullra kitömjék?
Találós kérdés2: Hány olyan szervert találsz ma Magyarországon, amit több, mint 1 Gbps-os netkapcsolattal láttak el?

(#62025) 4Grider válasza Plebi (#62021) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom az a gond, hogy előtte nem érdeklődött utána, hogy a UPC tartalomvédelmét ki tudja-e az adott box játszani.

(#62026) mike710 válasza 4Grider (#62024) üzenetére


mike710
aktív tag

Most komolyan ? Szerinted ha lenne bármi rálátásom a UPC vagy a szerverek gerinchálózatának leterheltségére akkor találós kérdéseket jönnék olvasni? Inkább ne írj semmit ha nem tudsz normálisan válaszolni. Arra lettem volna kiváncsi hogy másnak milyen tapasztalatai vannak ezzel a nettel..

(#62027) kabelmania27 válasza mike710 (#62026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy a nagy csomagot nem lehet teljesen kihasználni, ez nem a szolgáltató hibája, mert előfordul hogy az adott szerver kisebb sávszélességel csatlakozik így csak azt tapasztalja az ember, hogy az adott szolgáltató irányából lassabb az átvitel.
Ha visszaolvasol láthatod, hogy előfordul az új modem (hgw) router üzemmódban nem annyira stabil a puma6 chipset miatt, speciális használat esetén kikapcsolt wi-freevel modem üzemmód+saját routerrel jobban jár az ember.

k.feri80: Tied lett a 62000-es hsz.

[ Szerkesztve ]

(#62028) mike710 válasza kabelmania27 (#62027) üzenetére


mike710
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Nekem már nem Cisco routert adtak hanem ezt a csoda connectboxot :)

(#62029) Plebi válasza 4Grider (#62025) üzenetére


Plebi
senior tag

Mármint a horizon go ezt a felhasználást külső felvételnek tekinti? Telefon, laptop, tablet jó.

Mi kellhet hozzá, hogy TV-re kiadja a képet?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#62030) kabelmania27 válasza mike710 (#62028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Cisco modemet már régóta nem adnak, először a 3208/3212-est tipust nem adták, majd a 3925 helyett adtak Technikolort majd Ubee-t.

(#62031) blakey válasza Plebi (#62029) üzenetére


blakey
titán

Az a gond, hogy a Horizon Go rootolt készüléken nem műlködik, állítólag. Nekem is van egy Androidos boxom és azon már megy, kb. 1,5-2 hónapja jól működik, megy a visszanézés is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62032) #19482368 válasza kabelmania27 (#62027) üzenetére


#19482368
törölt tag

k.feri80: Tied lett a 62000-es hsz.

És akkor most nyertem valamit. :D :D

Egyébként igen, vannak olyan web oldalak amik olyan szerveren vannak, amik biza nem bírják ezt a szédületes sebességet amit a szolgáltatók fostalicskamariska elektronikai hulladékai maximálisan kezelni tudna, nem biztonságosan. :D Ez legyen a legnagyobb gond. A biztonsági részek, viszont annál jobban érdekelnek. És annak megoldásai. Mivel nem vagyok letöltő, nem warezolok, torrentezek. Így nem érzem magam megszólítva. ami a sebességet illeti

(#62033) kabelmania27 válasza #19482368 (#62032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos nem :( :D
Megszoktam jegyezni, amikor ilyen kerek hsz-ot írnak.
Vannak akik nem rendelkeznek olyan szintű informatikai ismeretekkel mint a topikot rendszeresen olvasók.
Szvsz nem csak az a gond, hogy sokan nem tudják miaz hogy ipcím, nagyobb gond, hogy sokan nem tudják hogy az adott konfigurációval max milyen csomagot lehet kihasználni vagy pl routervásárlás rá van írva hogy 150Mbites vezeték nélküli kapcsolat így sokan úgy gondolják jó a 120Mbithez.

[ Szerkesztve ]

(#62034) 4Grider válasza Plebi (#62029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olyan oprendszer kell hozzá, ami nem mondja meg a Horizon Go-nak, hogy külső megjelenítőre küldi a képet.

(#62035) kabelmania27 válasza Rottenbiller (#62010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megvan a letöltési sebesség nem kell vele foglalkozni.

(#62036) #19482368 válasza kabelmania27 (#62033) üzenetére


#19482368
törölt tag

Őszintén megmondva nem is kell hogy rendelkezzen. Legyen az Telekom, UPC , de már a DIgi is biztosít egy routert. Amik akár lehetnének biztonságosak is. Bármilyen fura, ezeket a szolgáltató tudja távolról felügyelni is. Ezzel nincs semmi baj. Amit viszont nem értek, hogy akár lehetnének biztonságosak is. Tehát miért kell utána kötni plusz eszközöket ahhoz hogy megnehezítsd az internet előfizetésed lopását. Hol van az adatvédelem? Nem hinném hogy az előfizetőnek kellene ezekkel foglalkoznia. Viszont a szolgáltatónak annál inkább, főleg azért mert telekommunikációval foglalkoznak, ergo nagyobb szakmai tapasztalattal rendelkeznek. Amit még nem értek ha az ügyfél rendellenességet tapasztal, ezt jelzi a szolgáltató felé, miért nem foglalkoznak a problémával. Miért nem ajánlanak fel pl olyan opciót hogy addig át raknak egy másik VLAN-ba, ahol teljes körű megfigyelés alá veszik az adatforgalmamat. És konyha kész anyagot készítenek amit a hatóságnak át lehet adni. Nyilván nem ingyen, és nincs ezzel semmi baj. Tájékoztatnak róla ez buli X összegbe kerül. És eltudod dönteni bele fér, vagy inkább ki kapcsolod az egészet a francba. De se biztonság, se probléma esetén hatékony megoldás nincs jelen pillanatban. Másfelől, amikor internetet lopnak, általában a geatway címét szokták be hamisítani, vagy a rá csatlakozott számítógépet 443 porton jönnek be, egy bérelt VPS szerveren keresztül. Ez csak egy, ami ellen nem véd se vírus irtó se a kihelyezett hálózati eszköz. De még a Soho eszközök se. Jó ok bocs, tudom senkit nem érdekel, lényeg 5perc alatt jöjjön le a torrentröl a film, játék zene, a többi meg kit érdekel.

(#62037) pjen válasza 4Grider (#62034) üzenetére


pjen
félisten

Így van,például a win 10 egy laposon.Bár azt nem értem,hogy azokkal az androidos kütyükkel se nagyon megy amiknek nincs külső képernyőjük..Példul az én cromecast-omon sem megy.

(#62038) 4Grider válasza pjen (#62037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért vannak olyan androidos boxok, amiken megy a Horizon Go...

(#62039) pjen válasza 4Grider (#62038) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de nem értem,hogy mért nem mindegyikel?Amelyiknek nincs saját kijelzője.Van egy sony tabletem egy darabig ment a gó miracast-al,aztán nem.HDMI kimenetes telón sem megy.

(#62040) blakey válasza pjen (#62039) üzenetére


blakey
titán

A boxomon is csak augusztus óta megy, vagy a ROM-ban változott valami vagy a fejlesztők valamit alkottak, nem tudom, de azóta stabilan megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62041) ArthurShelby válasza mike710 (#62022) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen CPU van a gépedben? Az is lehet szűk keresztmetszet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62042) pjen válasza blakey (#62040) üzenetére


pjen
félisten

Milyen box?Az én cromecast boxomon most sem megy. :((

(#62043) mike710 válasza ArthurShelby (#62041) üzenetére


mike710
aktív tag

Tuti hogy nem, a nevemre kattintva ha jól tévedek ki vannak írva a dolgaim, de egy AMD FX-8320 van a gépemben. Viszont most néztem meg külföldi oldalakat pl olyat ami alá oda van írva hogy powered by netlix és ott 520mbitet tud csak a magyar oldalakon nem megy 400fölé.

(#62044) ArthurShelby válasza pjen (#62039) üzenetére


ArthurShelby
addikt

és Plebi:
A horizon go 2.3.4-nél még nincs tiltva a screenmirroring ;)

Én androidos tv-n (sony w80c) egy elforgató appal (hogy fekvő módba legyen) használom a horizon go 2.3.9-t (nyilván a 2.3.4 is jó lenne).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#62045) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, hogy write only módban vagyok, az érdekelne, hogy az megvalósítható-e bármilyen módon, hogy egy EPC3925 modem-routerből érkező egy darab LAN kábelről media box is menjen és internetezésre alkalmas csatlakozás is maradjon pl. egy switch közbeiktatásával? Azaz a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon! Nem létkérdés, de örülnék ha lenne megoldás, sajnos esélytelen egy második LAN kábelt áthúznom a kérdéses helységbe, mivel már a kábelbehúzó drótot sem tudom 20cm-nél jobban betolni a gégecsőbe, az első LAN-t is mókás volt...

(#62046) tmp0124 válasza Pacee87 (#62045) üzenetére


tmp0124
tag

Ha a medaibox eleve működik a EPC3925 modem-router tetszőleges portjáról, akkor igen, elég a switch.
B) megoldás, ha elég a 100 Mb/s, akkor az utp kábel ereit kettéosztva létrehozhatsz 2 kábelt, olvass utána a helyes érintkezőkiosztásnak

[ Szerkesztve ]

(#62047) ztsoft válasza ztsoft (#61992) üzenetére


ztsoft
őstag

Most hívtak a UPC-től. Tudnak a problémáról!
Annyit mondott még, hogy körülbelül egy évvel ezelőtt minden ügyfélnek küldtek figyelmeztetést, hogy a Wifi beállításait változtassák meg.
Közöltem, hogy én nem kaptam ilyet (sejtem, hogy itt a fórumon nem vagyok vele egyedül). Nagyon sajnálja, majd továbbítja a főnökei felé, hogy nem mindenki kapott figyelmeztetést.

Látja, hogy én már megváltoztattam a Wifi beállításait, mondtam, hogy nálam ez a kezdés, semmit nem hagyok alap beállításokon.

Ennyi, ezzel zárta a hibajegyet.

Nem ismerem a "konfig fájl" (amit a HGW letölt) tartalmát, de ha az alap beállításokat tartalmazza, akkor simán lehet módosítani központilag, majd az új adatokat kiküldeni az ügyfeleknek.
Tudom, sokba kerül, de ha az egyik ügyfél tudta nélkül belekeveredik egy támadásos ügybe, és kiderül, hogy nem tehetett róla, akkor az mennyibe fog kerülni.

Ezek után javasolnám a topikgazdá(k)nak, hogy tegyenek említés az összefoglalóban az érintett két HGW-ről, amíg nem orvosolják a problémát.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#62048) tmp0124 válasza ztsoft (#62047) üzenetére


tmp0124
tag

Nem hinném, hogy konkrétan a kiküldés költsége miatt nem módosítják a konfigot. Úgy gondolom, eleve azért generálták sorozatszám alapján az SSID-jelszó párokat, hogy szükség esetén az ügyfélszolgálat nagyon gyorsan meg tudja mondani az elfelejtett, lekopott wifi jelszót.
Ha nem a helyes jelszó lenne ráragasztva a modem aljára, szerintem egy nagyságrenddel megugrana az ügyfélszolgálat terheltsége. Ha valakinek pedig problémája támad abból, hogy a netét használták illetéktelenek, a UPC simán ad róla pecsétes papírt a bíróságnak, hogy ez ilyen, előfordulhat. Szerintem bíróságon egyébként sem állja meg a helyét semmi, ahol mindössze egy IP cím utal az elkövetőre. A user meg a kábel között kb millió helyen lehet hozzáférést szerezni bármelyik rendszerhez.

(#62049) #19482368 válasza tmp0124 (#62048) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ha valakinek pedig problémája támad abból, hogy a netét használták illetéktelenek, a UPC simán ad róla pecsétes papírt a bíróságnak, hogy ez ilyen, előfordulhat.

Hahaha, ha lerámolják így a bankszámládat, akkor biztos a UPC szagpapír fog érdekelni. Vagy vissza élnek a személyes adataiddal. Ne agy isten későn, vagy egyáltalán kapsz meg egy fontos e-mailt. Ugyan már... Nem mindenki letöltésre, meg warezra használja az internet előfizetését. Tudom sci-fi de valaki pl otthonról szokott dolgozni, és mert megbízik az adott szolgáltatóban, akár céges információk is ki kerülhetnek.

(#62050) tmp0124 válasza #19482368 (#62049) üzenetére


tmp0124
tag

Aztaaa! De légyszi mondd már el, (akár privátban,) hogy mégis hogyan?
Attól, hogy valaki egy LAKOSSÁGI előfizetésen hozzáfér az otthoni hálózatodhoz, sem a bankszámládhoz, sem semmilyen munkahelyi adathoz nem kap hozzáférést, maximum a filmjeidet nézheti, zenéidet hallgathatja a NAS-ról. Ha pedig a munkahelyi dolgaidat otthoni, azonosítást nem kérő fájlszerveren tartod, akkor valami nagyon nem oké...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.