Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Tommy1982 válasza kabelmania27 (#25199) üzenetére


Tommy1982
tag

Fent a padláson van egy 3-as osztó amit még a UPC kötött be, de sajnos nem tudom, hogy milyen típus, illetve a hozzám lejövő kábelen még van egy kettes splitter is, eddig egy Signal R-2 volt bekötve de ma délután visszaraktam a UPC-s Teletronik osztót, de különösebb változás nem törtent.

(#25202) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#25201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Óóó, hát akkor nálad lehet még csiszolni ezen, csak a padláson le kellene ágaztatni mindenek előtt egy kábelt a modemhez, egy másikat pedig tovább egy másik osztóba, ahonnan megy a TV-khez a jel! Persze lehet ez a Te szobádba, egy plusz koax kábelt jelentene a padlásról, de nyernél vele annyi dB-t, hogy nem lenne jelszint gondod!

(#25203) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#25202) üzenetére


Tommy1982
tag

Van gégecső a falban, de nem biztos, belemegy még egy koax, viszont van itthon egy 2 way TAP, megpróbáljam esetleg lecserélni fent, úgy, hogy hozzám lejövő kábel megy out-ra és itt lent marad a splitter?

(#25204) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#25203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy lenne az igazi, hogy a tetőn bejövő kábelre teszel egy kettes osztót, aminek az egyik ága közvetlenül a modembe megy le, a másikat pedig oszthatod a TV-kre tovább!

Ha semmiképpen sem megoldható a második kábel behúzása hozzád, akkor fent ugyancsak elosztod egy kettes osztóval a bejövő kábelt, aminek az egyik ága hozzád, amit lent szintén osztasz kétfelé, TV és modem irányba, a padláson lévő kettes osztó másik ágára meg mehet a többi TV!

Én a TAP-ot nem erőltetném, ha az osztóval is jó lesz, de ez csak az én véleményem...

(#25205) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#25204) üzenetére


Tommy1982
tag

OK, köszi, megpróbálok létrát szerezni, és lecsekkolom mi a helyzet fent :D

(#25206) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#25205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A lényeg mindig az, hogy a modem előtt a lehető legkevesebb osztás legyen, és lehetőleg minél kevesebb irányba ágazó osztókkal, erre törekedj! Minden plusz osztás rontja a jelszinteket, és minél több felé ágazik el egy osztó, annál többet ront rajta! Tehát feleslegesen ne legyen sehol üres csatlakozó, ha egy hármas osztó egyik kimenete nincs használva, akkor ezt le kell cserélni kettesre, és így tovább!

(#25207) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Ezek az értékek milyenek? A net jól megy, jön a 120 Mbps.
Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.7 dBmV 40.1 dB
Channel 2: 4.5 dBmV 40.2 dB
Channel 3: 4.3 dBmV 40.0 dB
Channel 4: 4.4 dBmV 40.4 dB
Channel 5: 4.7 dBmV 40.8 dB
Channel 6: 4.4 dBmV 41.0 dB
Channel 7: 4.9 dBmV 40.9 dB
Channel 8: 5.1 dBmV 40.8 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 42.3 dBmV
Channel 2: 41.2 dBmV
Channel 3: 41.5 dBmV
Channel 4: 41.5 dBmV
nyáron a power level az 2 és 3 közelében volt.

üdv, adika4444

(#25208) Gubek-Einste válasza adika4444 (#25207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kiválóak

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25209) kabelmania27 válasza Tommy1982 (#25201) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

MMWO és tap osztót kerüld ed3 modemet egyikbe sem célszerű kötni, szobába tedd vissza ezt a jófajta kettest, nézd meg hogy a hármas osztónak mindhárom kimenete egyforma csillapítású vagy az egyik -3,5/2x-7,5 utóbbi esetében a modemes szobát kösd a -3,5re, ha egyforma csillapítású akkor két kettesre cseréld esetleg ha megoldható akkor fogadd meg Intruder2k5 tanácsát, azaz a bejövőre tedd a signal kettest egyik ág modem másik hármas.
adika4444: Rendben vannak az értékek. Ha leírod hogy milyen osztóval van elosztva az koax kilehet számolni a bejövő jelerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#25210) kungzi


kungzi
veterán

Na végül kiderült, hogy nem nálam van a hiba. Valami hibás kütyü valakitől valami zajt küld a node-hoz, és amiatt az egész könyéken elmegy a net, ledobja a modemeket arról a frekvenciáról. De tegnap délután hívtak, hogy sikerült kiszűrni, hogy kinél van a hibás cucc és a cseréje után elvileg már jó lesz a rendszer. Azóta nem is ment el egyszer sem a net, kopp kopp... Remélem így is marad.

Megkértem, hogy nézzék már meg a padon, hogy milyen osztók vannak. A szobámba, ahol van a modem és egy hd mediacard ide van egy kettes osztóval elosztva egy koax, a falból a koax még egy kettes osztóval van elosztva a tv-re és netre. A másik elosztásról megy az összes többi tv a házban.

(#25211) kabelmania27 válasza kungzi (#25210) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, jól van elosztva a koax nem kell módosítani, bejövőn kettes osztó egyik ága szobád, másik ág van elosztva a tévéknek, azaz két kettes osztó van a modem előtt, sajnos benne van a pakliban főleg amióta nem használnak visszirányszűrőt, ed3-ban elég ha az egyik us frekinél zajbetörés következtében leesik az ussnr és máris leesik a modem. Előfizetőnek és szolgáltatónak egyaránt kellemetlen tud lenni...
Milyenek most az értékek?

[ Szerkesztve ]

(#25212) kungzi válasza kabelmania27 (#25211) üzenetére


kungzi
veterán

Megnézték az értékeket és azt mondták ezzel még nem kell foglalkozni. Mondom ok, én nem értek hozzá :D

(#25213) kabelmania27 válasza kungzi (#25212) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért lehetne 50alatt, 52felett ed3 modem 52felett nem tud négy frekivel adni, családi házas légkábeles övezetben tavasszal nyáron (amikor rásüt a fekete koaxra a nap) csökkenhet a vételi és nőhet az adási, alapvetően elmegy 50-el sőt 52vel is de nem célszerű maxon járatni mert így kicsi a tűréshatár, amíg csak webstar motorola modem volt nem volt probléma mert egy adásinál elmehet 57ig is, ezek a hálózaton pont ebben az időszakban épültek amikor még sehol sem volt ed3, így tervezéskor az erősítők beállítása egymástól való távolsága is docsis2 szabvány alapján került meghatározásra.
Intruder2k5: Nagyon szeretik az 50-es adásit...

[ Szerkesztve ]

(#25214) kungzi válasza kabelmania27 (#25213) üzenetére


kungzi
veterán

ha 52 lesz, akkor majd kihívom őket megint, hagy dolgozzanak csak :)
esetleg még megnézem, hogy ha átkötöm az elosztó másik csatijába

[ Szerkesztve ]

(#25215) kabelmania27 válasza kungzi (#25214) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha tap osztó out kimenetében van a modem akkor ne kösd át, tapban nem fog menni a négy adási freki, ha kettes splitter van akkor mindkét kimenet egyforma csillapítású, ha padláson tap osztó tap kimenetében van a szobád akkor lehetne cserélni kettes splitterre.

[ Szerkesztve ]

(#25216) kungzi válasza kabelmania27 (#25215) üzenetére


kungzi
veterán

akkor nem nyúlok hozzá, míg megy a net és jó a sebesség addig hagy menjen így :D
azt nem tudom milyen van fent, de szerintem ilyen, ha jól emlékszem mikor beszélgettek a szerelők aki a padon volt és aki lent, hogy milyen osztó van, akkor mondta volna, hogy két egyforma ág van

[ Szerkesztve ]

(#25217) kabelmania27 válasza kungzi (#25216) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha egyforma ág van akkor okés. Szobádban lévő osztó milyen típusú?
Nem kell fényképezni, ha nem splitter akkor az is elég ha leírod hány dB-s a tapkimenet.

[ Szerkesztve ]

(#25218) kungzi válasza kabelmania27 (#25217) üzenetére


kungzi
veterán

ilyen

(#25219) kabelmania27 válasza kungzi (#25218) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Yeah, köszönöm az infót, ez egy jófajta típus, jó a bekötés.:)
Tévén hány %-os a jelerősség?
Volt már rá példa hogy nem in-be volt kötve a bejövő, nálad technikusok megnézték ezért kábelezéssel nicns teendőd, max anny hogy meghúzod az F csatlakozókat

[ Szerkesztve ]

(#25220) kungzi válasza kabelmania27 (#25219) üzenetére


kungzi
veterán

samsung tv-n hol tudom megnézni mediacard van benne?
meghúztak minden csatit villáskulccsal :K

(#25221) kabelmania27 válasza kungzi (#25220) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem kell villáskulccsal meghúzni elég kézzel is, vagy az info gomb vagy menü/diagnosztika.

(#25222) adika4444 válasza kabelmania27 (#25209) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

két ágas osztó, a szélén van egy akasztó átbújtató szerűség. Pontosabb infót nem tudok, mert rack mélyén van, és onnan nem nagyon tudom kiszedegetni... Ja a lépcsőházból jön be a jel, de az passz, hogy hogyan, de a rackba és TV-be külön kábel megy, tehát még a lakáson kívűl oszlik el.

üdv, adika4444

(#25223) kabelmania27 válasza adika4444 (#25222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, teljesen normális hogy télen kicsit több a vételi.

(#25224) lucky123 válasza lucky123 (#25173) üzenetére


lucky123
csendes tag

sziasztok.Nem nem járt le a két év,és nem is értesített róla.Én sem értem,hogy miért emelte fel.Reklamálnin em igazán szeretnék,mert halottam olyat,hogy kiszurnak az emberrel.Lelasitsák a nettet PL:

(#25225) lucky123 válasza canniball (#25174) üzenetére


lucky123
csendes tag

Nem nem járt le.Ezért érdekes nekem is.Rensen van fiztve,mert különben letilt.

(#25226) canniball válasza lucky123 (#25224) üzenetére


canniball
nagyúr

"Reklamálnin em igazán szeretnék,mert halottam olyat,hogy kiszurnak az emberrel.Lelasitsák a nettet"
Ilyen nincs; ha jogos akkor nyugodtan lehet reklamálni. Még egy ötletem maradt: nem lehet hogy valamilyen promóciós szolgáltatás lejár(t) és annak az árával emeltek? Mint pl. amikor megkötöd a szerződést x hónapig járni szokott több TV csatorna, tűzfal program stb. és ha a beetetési időszak vége felé nem mondod le akkor úgy veszik továbbra is igényt tartasz rá és kiszámlázzák.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25227) kabelmania27 válasza lucky123 (#25225) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írj emailt a upconline@upc.hu címre.

(#25228) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Pár napja észrevette egy ismerős, hogy a 30-as UPC net simán 120Mbit en üzemel. A legfrissebb számlán is a 30-as van. :) Ilyenkor mi van? A több, mint 200 odalas internet ÁSZF -et nem értelmezném betüről betüre.
Van ilyenkor bejelentési kötelezezettség vagy mi?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25229) canniball válasza cintula187 (#25228) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ilyenkor mi van?"
Ilyenkor örül. :D Nem cserélték a modemet? Mintha említette volna itt valaki hogy emiatt x ideig megemelték nála a sávszélt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25230) kungzi válasza cintula187 (#25228) üzenetére


kungzi
veterán

Szerintem hagyja így, ha ők elrontották tudjanak rá.

(#25231) Out válasza kungzi (#25230) üzenetére


Out
addikt

Csak aztán nehogy kifizettessék vele a 120 Mb-es netet, merthogy nem szólt, de használta (ráutaló magatartás)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25232) cintula187 válasza canniball (#25229) üzenetére


cintula187
addikt

Örülni örül. De volt modemcsere kb. 1 hónapja, de utána hetekig maradt a 30Mbit.
Azért ez csak feltünne nekik. De emiatt van fosás, hogy nehogy utólag legyen valami.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25233) kabelmania27 válasza cintula187 (#25232) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet tesztelik mennyit bír a hálózat csúcsidőben.

(#25234) canniball válasza cintula187 (#25232) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nézzétek át a csere előtti papírokat, hátha valamelyikben írták.
Utólagos plusz számlázásról meg szvsz nem lehet szó, honnan kéne egyáltalán tudnia az ügyfélnek hogy épp mekkora szávszélességet kap? Aki csak fészbukozik meg híreket olvas az semmit nem vesz észre a változásból.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25235) cintula187 válasza canniball (#25234) üzenetére


cintula187
addikt

Valamint nincs több adatletöltés csak ugyanaz gyorsabban.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25236) cris78 válasza cintula187 (#25235) üzenetére


cris78
őstag

meg ha nagyobb csomag, több adó ;]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#25237) Intruder2k5 válasza cintula187 (#25235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi jelentősége nincsen, számlázni csak szerződés alapján lehet! Az előfizetők egy része azt sem tudja mi az a megabájt, meg gigabájt, és sebességet sem mért életében soha, annyit tud a dologról, hogy vagy van net, vagy nincs net, köztes állapot nem létezik! Tegyük hozzá nem is kötelessége bármit tudni vagy érteni az egészből, elég ha fizeti és használja... Na most ilyeneknél pl. milyen jogalappal várná el bárki is a bejelentési kötelezettséget? :)

(#25238) Out válasza Intruder2k5 (#25237) üzenetére


Out
addikt

És ez nem ugyanaz a helyzet, mint amikor új efiként megkapod a 2 hónap +10 HD csomagot ingyen és ha nem mondod le, akkor utána már fizetned kell érte? Erről se tudnak sokan, csak csodálkoznak, hogy miért kell fizetniük :F

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25239) cintula187 válasza Intruder2k5 (#25237) üzenetére


cintula187
addikt

A legrosszabbat feltételezem a szolgáltatóból. :D

Ráadásul ez valami duo csomag volt. net és gold tv csomag. De ilyet már nem is találok a honlapjukon, hogy ott történt e valami az árhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#25240) Đobostorta válasza cintula187 (#25239) üzenetére


Đobostorta
tag

Az az érdekes, hogy volt egy idő, amikor a honlapon kint voltak ezek a Duo nevezetű csomagok, aztán nagyon gyorsan eltűntek. Pedig akinek nem kell a telefon, jobban járna ezekkel.

(#25241) canniball válasza Out (#25238) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem ugyanaz a helyzet, mert ott szólnak előre hogy mi a stájsz. Ha az ügyfél figyelmetlen akkor vessen magára.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25242) Out válasza canniball (#25241) üzenetére


Out
addikt

Igazad van, de az utolsó mondatod az ide is illik. Tény, hogy nem tudja mindenki, hogy milyen sebessége van otthon, csak hogy megy-e vagy sem, ahogy az írva vagyon néhány hozzászólással ezelőtt. Szerinted ezt nem próbálják meg a szolgáltatók kihasználni egy ilyen csellel? Manapság bármi elképzelhető, szerintem....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#25243) canniball válasza Out (#25242) üzenetére


canniball
nagyúr

Bármi elképzelhető, de egy ilyen "csel" súlyos pénzekbe fájna egy fogyasztóvédelmi eljárásban, így nem hiszem hogy ezzel bepróbálkoznának.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25244) GabN73


GabN73
addikt

Csak nálam egy kalap sz*r a net lassan két napja? (VIII ker)

[ Szerkesztve ]

(#25245) kabelmania27 válasza GabN73 (#25244) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modem jelszint értékek? Ha wifin csatlakozol nézd meg kábelen.

(#25246) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok! Vásároltam egy új LG LED tv-t ,de beprogramozásnál nem tudom ,hogy kell beállítani a beltérit. (műholdas upc)
SCART-al csatlakozom rá, a régebbi LCD tv-m egyből felismerte ,semmit nem kellett állítanom rajta.
Az UPC oldalán nem találtam erre utaló instrukciókat.
Ami kéne:

Frekcvencia kHz
Hálózati azonosító /5szám/

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#25247) Intruder2k5 válasza ::Trunks:: (#25246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez kábeles UPC topik, a műholdast ITT találod!

(#25248) ::Trunks:: válasza Intruder2k5 (#25247) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Köszi ,csak eléggé halott, engem meg idegesít, hátha itt is ért hozzá valaki. :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#25249) GabN73 válasza kabelmania27 (#25245) üzenetére


GabN73
addikt

Ubeen azt hol tudom megnézni? :B

(#25250) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#25248) üzenetére


::Trunks::
senior tag

megoldódott ,csak észrevette a scartot :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.