Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112002) pinnacle válasza #72445440 (#111997) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jó tudni, hogy n-en megy a WPA2+AES. Mindegy, lemondtam, úgysem használnák ki a nagyobb sebességet. Ez lett végül.

Már tudható, hogy a XIII. kerületben mikor szüntetik meg az analóg adást? Másik szobába akkor új TV-t kell venni, vagy ilyen TV "okosítót", remélhetőleg a Vodafone TV jól megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#112003) woodworm válasza #72445440 (#111997) üzenetére


woodworm
veterán

A linkek szerint tőled. Még meg is kérdeztem, hogy valós-e.

(#112005) pinnacle válasza woodworm (#112003) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt tényleg módosítani kell az összefoglalóban. n-ben megy a WPA2+AES

Mi a különbség a fehér és a fekete ConnectBox modem között?
A fehér CB modem esetén a WPA2-PSK titkosításnál kiválasztható AES-only kódolási módszer a TKIP+AES helyett, az új fekete CH7465VF-en hiányzik ez a lehetőség. Amennyiben AES-only kódolást szeretnél használni érdemes saját routert vásárolni, CB modemet pedig modem üzemmódba átállítani.
A vezeték nélküli kapcsolat beállítási lehetőségekről bővebben ish4d0w által írt hsz-ban részletesen olvashatsz.

(#112008) Petyás


Petyás
tag

Tegnap és ma is írtam a vodafone-nak, de ma sem kaptam visszajelző e-mailt.
Más is járt hasonlóan?

(#112009) woodworm válasza #72445440 (#112006) üzenetére


woodworm
veterán

Direkt rákérdeztem annak idején az 5GHz-re, a linkelt hozzászólásban a kép is arról van. Ott milyen kevert mód van, amiben "hivatalosan" megjelenhet a tkip? Az n only ott egy akadály csak.

(#112011) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Van még vagy 6 hónap Vodafone tv és internet husegem. Le szeretnem mondani. Úgy lehet, hogy kifizetem 6 x 4500 havidíjat és megszüntetik?

(#112012) atala válasza MiZo1990 (#111971) üzenetére


atala
addikt

Ő azt mondta, hogy azokban az országokban ahol nem ezeket a boxokat használják, ott nem vették meg a UPC-t.

Minden esetre, azért van benne logika.
Lekapcsolják az interaktív szolgáltatásokat, amit azután csak az új VTV boxal lehet csak elérni. A VTV boxot pedig nem cserélik le, csak akkor, ha lekötöd magad egy évre, és valószínűleg többet is fogsz fizetni havonta.

Én is mondtam, hogy cserélje le a boxot, és marad minden a régiben. Azt mondta ezt nem teheti meg, ahhoz új szerződés kel. ezt a központban is mondták.

Ha nem akarnának nyerészkedni, akkor egyszerűen mindenkinél lecserélnék a boxokat, és ennyi.

(#112013) gduck válasza atala (#112012) üzenetére


gduck
addikt

Új szerződés a hűségidő miatt kell! Régi csomagra meg nem tudsz szerződést kötni!

Lehet itt sok mindent sokféleképpen értelmezni :D Én már amikor indult a mizéria, akkor leírtam, hogy a Voda nem az amerikai nagybácsi, itt semmi se lesz olcsón :D Lást pl. UPC mindig emelte automatikusan a csomagot, ha kivezette a kisebbet. Voda meg nem rak át automatikusan 150-ről 250-re... Persze lemondó vonalon lehet .... (nem találom a megfelelő szót, ami nem sért senkit), én is azt csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#112014) vargalex válasza #72445440 (#111978) üzenetére


vargalex
félisten

Csak halkan jegyzem meg, hogy PixelExperience ROM-on (ami ugye egy Android 11 AOSP based ROM, azaz mondható, hogy referencia) szintén kiírja a QR kód alatt. De teljesen mindegy, hiszen a QR kódban plain text-ben benne van...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#112015) pjen válasza rayoliviero (#112011) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az addig kapott kedvezményt is ki kell fizetned. Valószínű jobban jársz, hy aűség végén mondod le.

(#112016) pjen


pjen
félisten

Üdv. Szerintetek az mitől van, hogy a VTV boxal felvett, visszanézett műsorok délután 5-6 óráig szinte hibátlanul nézhetők utána megbolondul a rendszer.Akad, megáll, ismétel.Ha bemegyek az öndiagnosztikába azt írja nincs hiba. Az ügyfélszolga is mindent rendben lát.

(#112017) cof válasza pjen (#112016) üzenetére


cof
veterán

Terhelt a szerverük.

Már párszor beszéltük, hogy nem te veszed fel hanem ők mindent rögzítenek, te csak megjelölöd.

Gondolom, hogy sokan használták a Horizon GO-t visszanézésre amíg csak lehetett, és nem készültek fel hirtelen ekkora sávszélességnövekedésre.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#112018) pjen válasza cof (#112017) üzenetére


pjen
félisten

Tudom, csak nem akarok beletörődni. Azért írom hátha olvassák és javítanak valamit. Szerintem inkább az a terlelt aki ezt a rendszert így az utjára engedte, nem a szerver.

(#112019) pjen


pjen
félisten

Felhívtam a voda hiba bejelentőt, szerintük központi hiba van a visszajátszásban és a kollégáik dolgoznak rajta, ezért nem tudja egyéni hiba ként kezelni.Mikor mondtam, hogy két hete rossz, arra is az volt a válasz a kollégáik dolgoznak a hiba megoldásán.Ķértem értesítést a hiba megoldásáról.

(#112020) szabogabor10 válasza pjen (#112019) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Kértem értesítést a hiba megoldásáról."

Szerintem arra várhatsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112022) gduck válasza pjen (#112019) üzenetére


gduck
addikt

Szabvány válasznak tűnik, de én úgy vettem észre, hogy folyamatosan javult a visszanéző a kezdeti döcögés után és hosszú ideig egészen stabilan működött. Csak úgy látszik, a sok új VTV box már megfekszi a gyomrát :)

(#112023) pjen válasza gduck (#112022) üzenetére


pjen
félisten

Felénk az a hosszú idő kb 1 hét volt, azóta egyre rosszabb.

(#112024) gduck válasza pjen (#112023) üzenetére


gduck
addikt

Én februárban reklamáltam utoljára, szóval van remény ;)

(#112025) pjen válasza gduck (#112024) üzenetére


pjen
félisten

Csak azt nem értem, hogy van pofájuk külön pénzt kérni a felvételi lehetőségért.

(#112026) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Amióta Vodafone van UPC helyett azóta csak a gondok vannak és nem tudni meddig marad így :(
Sarkítva fogalmazok: Amíg UPC volt inkább feljebb ment a sebesség és amióta Vodafone azóta lejjebb és vele együtt a színvonal.

[ Szerkesztve ]

(#112027) ates2 válasza Csabi1984 (#112026) üzenetére


ates2
senior tag

+

(#112028) Medical válasza Csabi1984 (#112026) üzenetére


Medical
aktív tag

+1 :F

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#112029) Pécsi gyerek válasza Csabi1984 (#112026) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

++++1 :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#112030) eight válasza eight (#98558) üzenetére


eight
senior tag

Üdv a Hölgyeknek és az Uraknak!

Volt ez a #98558 számú kérdésem, amiben a szakértők véleményét kértem, és amire többek között olyan választ kaptam mint pl.: a #98560-as (amelyet ismételten nagyon szépen köszönök).

Sajnos kaptam egy levelet a Vodafonetól, hogy lecserélik a modememet és nemsokára jön egy sms a kiszállításról. Nem tudom milyen modemet akarnak adni, de félő, hogy a 240Mbit miatt valami alsóbb-kategóriást.

A fentiek miatt ismételten szeretnék tanácsot kérni, hogy mi lenne most a legjobb lépés a Vodánál ilyen helyzetben. Gyorsan menjek be az ügyfélszolgálatra gigabitre váltani és kérjem a legjobb modemet (az is kérdés lenne, hogy milyen modemet lenne jó kapni, vagy hogy egyáltalán kívánságműsor e a dolog vagy sem)?

A sebesség továbbra sem érdekel, a 240Mbit bőven elég. Nem kell telefon, nem kell TV, egy modem kell bridge módban. A net "minősége" és az hogy több IP-t kapjak lenne a legfontosabb (két routerem van egy buta switch mögött, az egyikkel dolgozom a másik a privát).

(A Vodás kollégák nagyon sokat panaszkodnak az internetre, amíg nekem eddig semmi gondom nem volt, de gondolom ez azért is van, mert az én modemem által használt sávokban már egyre kevesebb és kevesebb eszköz van).

ui.: 0 naptól UPC-s voltam, de ha rossz netet sóznak rám, akkor inkább váltani fogok, ezért is kérnék szépen segítséget, hogy a legjobb megoldás felé indulhassak el.

Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#112031) cocka válasza pjen (#112025) üzenetére


cocka
veterán

Miért, az fizetős? Önmagában a felvételért pénzt kérni már értelmezhetetlen, mivel csak a vodaboxszal biztosítják ezt.

Vagyis.... legyen kedves írjon már az, akinek Kaonja van, hogy műxik-e rajta a felvétel külső hddre opció! Kösszentyű!

A régi boxoknál volt értelme, mert vagy volt beépített hdd vagy nem.

(#112032) cocka válasza eight (#112030) üzenetére


cocka
veterán

Akkor jól értem, hogy neked 240-et simán tudott a Cisco 3212? Mert akkor nyilván a 250-nel se lenne gondja. Próbálom én is megtartani, amíg lehet, főleg miután a vodkafon az eszközeivel is csak elb..-ni tudott mindent.

(#112033) eight válasza cocka (#112032) üzenetére


eight
senior tag

Az eszköznek 440Mbps felett van a vége, tehát a 250-et lazán bírja.
Nálam mindig meg volt a max, a router nyolc óránként méri és az elmút két évből kétszer látok csak lassulást a logokból, amikor nagyobb hálózatos gondjuk volt.

[ Szerkesztve ]

(#112034) vargalex válasza cocka (#112032) üzenetére


vargalex
félisten

240 Mbps-ig nekem Cisco EPC3208, majd EPC3925 volt. Ezek biztosan elviszik a 250 Mbps-t. Az más kérdés, hogy telített környéken jobb a Compal/Hitron/Arris HGW, hiszen több letöltési csatornán nagyobb eséllyel tudja a kínált sebességet.

Alex

(#112035) Intruder2k5 válasza cocka (#112032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

344/22 Mbps + 315/22 Mbps CISCO-n.

[ Szerkesztve ]

(#112036) ates2 válasza vargalex (#112034) üzenetére


ates2
senior tag

240-es ciscoval koppon jott mindig 290-nel a letöltés.

Most 1g van aztán ,jó ha 600 ig elmegy...

(#112037) eight válasza vargalex (#112034) üzenetére


eight
senior tag

Esteleg volna infó melyik most a "legjobb" modem a Voda kinálatából?

(#112038) Amazonas válasza eight (#112037) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ha jól tudom, újonnan már csak az Arris Touchstone-t adják, de a többiek kijavítanak, ha tévednék. Sorban gyűjtik be a régebbi UPC-s eszközöket, talán a Connect Box-ok maradnak még tovább. Az Ubee-mmal én is remekül elvagyok még. :)

(#112039) Ledi


Ledi
aktív tag

Sziasztok!

Az elképzelhető, hogy az üdülőben használt Kaon boxot otthon is működésre lehessen bírni? Persze ha megadom az otthoni aktiváló kódot. Vagy a Nagra kódolás miatt ez nem lehetséges?

Azért kérdezem, mert hamarosan nálunk is lekapcsolják az analóg adást és Anyámék még, így néznek tévét. Bár ahogy itt olvasom nem törik össze magukat a lekapcsolással. :N

(#112040) Amazonas válasza Amazonas (#112038) üzenetére


Amazonas
senior tag

Helyesbítés: Compal CH7465VF az, amit újonnan adnak.

(#112041) cocka válasza eight (#112033) üzenetére


cocka
veterán

Az eszköznek 440Mbps felett van a vége, tehát a 250-et lazán bírja.

Igen azt tudtam, hogy papíron 440/110-es, csak arra voltam kíváncsi, hogy a gyakorlatban is tudja-e ezt. Tehát ezek szerint igen. Köszi. (mivel nekem is ez van)

Sorban gyűjtik be a régebbi UPC-s eszközöket,

Nehogy már valami működő is maradjon. Még a végén nem fogom hívogatni havonta legalább egyszer az ügyfélszolgálatot. LOL

Itt inkább az a kérdés, hogy lehetne ezt megakadályozni.

Ja olvastam mit írtak a drágák: kártérítések összege: Cisco 3212-re 8k lenne, az Arrisukra meg 108k. Ja és az az üzleti koncepció se semmi, hogy a le nem adott készülékeket megsemmisültnek kell tekinteni. Magyarul felülírják a valóságot. Meg mi az hogy "megsemmisült"?

Mondjuk esetleg el tudom képzelni, hogy tűzben megsemmisül, de akkor kisebb gondod is nagyobb annál, mintsem hogy a modemükért kártérítést fizetgess. (bár a mai kapitalista világ nem ismer méltányosságot)

Másrészt, ha használni akarod a szolgáltatást, akkor nem "semmisíted meg". Vagy ha mondjuk belecsapott a házba a villám és megkóstolta a koaxot is, akkor nyilván kérsz cserét.

Jogilag az ÁSZF ezen része nem támadható?

(#112042) cocka válasza Ledi (#112039) üzenetére


cocka
veterán

És a Kaon mióta tud analóg adást venni? Az nem egy lebutított digitális adás SCART-on kivezetve?

(#112043) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy akinek vodás optikai nettel rendelkezik létezik-e már Bridge-mod lehetőség..... ? Az ügyfélszolgálaton semmit nem tudnak a lehetőségről..... lassan fél éve működik a hozzáférés, és még mindig semmi..... A gyári ont gigabites hálózata (belsőhálózat) kb semmire nem jó .... Nasra file másolás kb 10Mb/s . a saját ruteremmel viszont 100Mb/s azért nem mindegy.....

(#112044) batyuska100


batyuska100
senior tag

A WT1807-es hibát hogy lehet kiküszöbölni? Laptopon (Thinkpad X230) és gépen (DVI-os a monitor) is írja.

(#112045) vargalex válasza eight (#112037) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt passzolom. Nálam Hitron van. Ahogy írtam, 240 Mbps-ig Cisco eszközök voltak, soha nem volt velük baj. Majd váltottam 500 Mbps-re, kaptam egy (anno még UPC-s) Connect Box-ot. Abból 3 példány is folyamatosan dobálta a kapcsolatot, naponta többször is. Szerencsére belsős segítséggel sikerült Hitronra cserélni, azóta nincs gond. Minden eszközt bridge módban használtam. A fekete Compal-ról és az Arris-ról így nincs információm.

#112036 ates2: szerencsére nálam az 500-as csomaggal bármikor mérek, 500-520 Mbps/22 Mbps van. A Cisco-val 240 Mbps netnél 240 Mbps jött. Hol mérsz 290 Mbps-t? Lehet, hogy 300-as configot kapsz már?

Alex

(#112047) Ledi válasza cocka (#112042) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nyilván digitálisan néznék ők is. Mivel van itthon digitális előfizu és mellé lenne 2. eszköznek.

A CRT tv miatt nincs nagy választék. És még mielőtt íród most nem akarnak TV-t cserélni.

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy technikailag működhet-e a dolog?

(#112050) cocka válasza #72445440 (#112049) üzenetére


cocka
veterán

a Vodáé az eszköz

Sose volt az, a UPC-é. 8k-t inkább kifizetek, mint 108k-t, ha garantálják, hogy a továbbiakban is műxik. Mondjuk ezt nem nagyon kell garantálni, mert eddig is bizonyított. Ha valami mégis elromolna, hát nem elsősorban a modemre fogok gyanakodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.