Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) kabelmania27 válasza rednifegnar (#106000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem kliens hanem központi probléma szokott lenni ha bizonyos oldalak betöltésével gond van ilyenkor érdemes másik dns-el megnézni, mert előfordulhat hogy a másik szerverrel betöltődik az oldal, egy próbát szerintem megér. Tied lett a 106ezredik hsz.

[ Szerkesztve ]

(#106002) vilmose33 válasza Kátai (#105988) üzenetére


vilmose33
őstag

Köszönöm :R Rá nézek.

A jövő most van

(#106003) sly54


sly54
tag

Heló mindenkinek,azoktól kérdezném akiknek van(volt)párhuzamosan VTV box ill.telekom androidos box(az új),hogy van e minőségbeli különbség a TV adások tekintetében,ha igen melyik jobb-rosszabb stb.Köszönöm

(#106004) kabelmania27 válasza sly54 (#106003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
ITT is kérdezd meg.
Telekomos box témában pedig ITT tudsz segítséget kérni.

(#106005) rednifegnar válasza kabelmania27 (#106001) üzenetére


rednifegnar
senior tag

probaltam azt is, kliensen masik dns szervert, nem tudom ez hogyan viszonyul a boxban levohoz, de nem hatott ez sem.

attettem (bar nagyon nem akartam) modem modba, persze elo kellett szedni a routert meg atkabelezni stb, eleg copo ez itt nalunk.
lon csoda, azonnal jo lett minden oldal... most allithatom at az osszes eszkozt a routerre, at kell peccselni a switchet is, stb :W

A camera does not make art, the artist makes art.

(#106006) kabelmania27 válasza rednifegnar (#106005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben rendelkezel jófajta gigabites routerrel érdemes a cb modemet modem üzemmódban használni, mert úgy stabilabban működik. Ha régi tipussal rendelkezel amelyet cserélni kellene ITT segítenek az új eszköz kiválasztásában.
192.168.100.1 címen érheted el a modem oldalát modem (és router) üzemmódban.

[ Szerkesztve ]

(#106007) ketabruce


ketabruce
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje nem vagyok otthon a tévézéssel kapcsolatos fejleményekben. Ott leragadtam, hogy ha kábelneten jön az adás, akkor van lehetőségem CI modullal a TV távirányítóját használva csatornát választanom, míg a zinternetes IPTV szolgáltatás esetében el kell viselnem egy settopbox-ot és az ahhoz való távirányítót a csatornaválasztáshoz.
Miután megszűnt nálam a kábelTV, a fentiek tudatában műholdas TV-re váltottam, ami 2 évvel később, mostanra bosszantott fel annyira (szeles, esős időben nézhetetlen a műsor), hogy újra más lehetőség után nézzek.
Olvasom, hogy a Vodafone-nak van valami Mediacard-ja, de nem tudom, hogy ez az-e, amire én gondolok. Ebben kérném a segítségeteket, hogy szakértsétek meg nekem légyszíves, hogy ezzel az eszközzel boldog leszek-e (mármint ha ezt abban mérjük, hogy nem lesz szükségem extra távirányítóra).
Illetve kérdés még, hogy mivel úgy látom, ehhez is szükség lesz (hiszen itt is IP-n kapok adást, igaz?) valami net előfizetésre (ami van, de csak egy 100-as a Telekomtól), milyen sávszélesség az, amivel már nem zavarja a TV a torrentezést? :D
Ha esetleg rosszul tudok valamit, megköszönöm, ha kijavíttok!

Köszi előre is!

(#106008) cocka válasza #72445440 (#105987) üzenetére


cocka
veterán

Igen, ezt akartam is már kérdezni, hogy hogy van az, hogy elvileg neten "csúcsminőségű" adást lehetne nyomni akár valós 1080p-ben is és se horizon.tv-n, se Horizon Go appban nem jön. Nekem meg a DVB-C-hez képest még darabos is a lejátszás. Ja igen, a kérdés az, hogy miért nem? Pedig a laptopos verziónál még indok se lenne rá, hogy hát kicsi kijelzőhöz fos felbontás dukál. :D

a windowsos app pedig meg is szűnt,

Soha egyetlen egyszer sem használtam, a létezéséről se tudtam, meg egyébként is csak 10 alatt megy tudtommal. Nekem meg 8.1 van. :P

[ Szerkesztve ]

(#106009) MadMancs válasza ketabruce (#106007) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem, nem IP. DVB-C.
Ha TV be MediaCard megy, akkor koaxon kapod a jelet, amit a MediaCard dekódól. Többi stimmel.
Ennek persze feltétele hogy TV ben legyen CI+ (Sima CI nem elég) slot amibe a kártya+modul megy.

Ezt felülbírálja ha Telekom területen laksz ahol nincs koax hálózat. Olyankor Telekom hálón megy az áldás, viszont ott nincs MediaCard, csak Vodafone Box, aminek valóban kell net.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106010) kabelmania27 válasza ketabruce (#106007) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Médiacardot akkor tudsz használni ha a tévében van CI+ modulfogadó és dvb-c mpeg4 tuner.
Boxot akkor érdemes kérni ha szeretnéd használni az interaktív funkciót, ehhez internetkapcsolatra szükség lesz mert az új tipusú boxban nincs modem ezért a kábelmodemhez csatlakozik utpkábelen keresztül.
Elvileg ha csak tévét kérsz akkor is visz ki a technikus kábelmodemet, ettől független elvileg más szolgáltató netkapcsolatán keresztül is működik a box.

(#106011) ketabruce válasza MadMancs (#106009) üzenetére


ketabruce
csendes tag

Köszönöm a választ, értem. Azt hiszem :)

Szóval ha csak Vodafone TV-s ajánlatokat dobott a gép, akkor valószínűleg nincs Voda kábeles lefedettség az utcában? (Erre persze rákérdezek majd, de valószínűsítem a választ.)

Illetve a Vodafone Box az saját távirányítóval működik (az gondolom HDMI-n csatlakozik a TV-hez, vagy akár erősítőhöz)? Ha igen, akkor a boxhoz lehet valahogy CI+ kártyát kapcsolni, hogy mégse kelljen a saját controllerét használni? Vagy nem is kell, mert ez máshogy működik?

Ha egyik sem, akkor van olyan megoldás, ami nem műholdas és tudok a TV távirányítóval csatornát változtatni Telekom (ex)kábeles területen? :D

Köszi a válaszokat!

(#106012) kabelmania27 válasza ketabruce (#106011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben 1270-es számon vagy ügyfélszolgálati irodában rendeled meg elvileg hamarabb bekötik ha lesz szabad időpont.
Alapértelmezésben vodefone tv-t írja ki, saját területen adnak médiacardot.

[ Szerkesztve ]

(#106013) ketabruce válasza kabelmania27 (#106010) üzenetére


ketabruce
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!
Kártya már most is van a TV-ben, mert a műholdat onnan veszem. Interkatív ezmegaz nem kell. A net biztosított, de hajlandó vagyok gyorsabbra cserélni, ha az új szolgáltató megoldja, hogy ne kelljen extra távirányítóval vacakolnom. Es hát a kérdés, hogy mi van, ha itt csak neten tud bejönni a jel, akkor is megy-e a plusz távirányító nélküli mutatvány...

(#106014) kabelmania27 válasza ketabruce (#106013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben Telekomos koaxos vagy optikai területről írsz kelleni fog a box mert az ilyen területeken iptv-t tudnak adni.

(#106015) ketabruce válasza kabelmania27 (#106014) üzenetére


ketabruce
csendes tag

Nem a box fáj, hanem a plusz távirányító. Ha van megoldás anélkül is, akkor jöhet a box, nem zavar. Csak azt nem tudom, a kettő együtt jár-e, kéz a kézben...

(#106016) kabelmania27 válasza ketabruce (#106015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha találsz olyan betanítható távirányítót ami tudja a boxot és a tévét vezérelni akkor elvileg lehet használni egy távirányítót.

(#106017) kisharo válasza kabelmania27 (#105989) üzenetére


kisharo
csendes tag

Üdv!
Köszönöm szépen a válaszod. Tehát most van benn egy vodától kapott 4,5 db kettes osztó és közvetlenül a modem előtt egy 10 db-es csillapító.
Kérédsem, hogy elég a 6 db-es vagy inkább 3-as legyen?
Feltöltés:

Letöltés:

(#106018) picsirti válasza ketabruce (#106015) üzenetére


picsirti
tag

A VTV box távirányítója tökéletesen kezeli a Samsung tv-met (hangerő, be-kikapcs, input váltás) . :)

(#106019) cocka válasza kabelmania27 (#106014) üzenetére


cocka
veterán

Nincs arról valami lista, hogy itt a többség mit ért Telekom területen? Merthogy időközben fű alatt a Telekom csomó exUPC-s koaxos területre behúzta az optikát. Így az a kijelentés, hogy Telekom terület már nem igen állja meg a helyét.

Egy adott előfizető pedig nem köteles tudni, hogy az ő területe mikor lett letelekomoptikázva. :D Vagy hogy exUPC-s terület volt-e vagy sem.

(#106020) viktorhu válasza cocka (#106019) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem erre gondolunk, hanem ahol nincs Vodafone/UPC madzag, csak telekomos van, és a Telekom kábelén keresztül szolgáltat a Vodafone.

(#106021) nismoka


nismoka
addikt

Üdv! Ezt írja ki a tv: a smart kártya nincs hozzárendelve ehhez a modulhoz, mi lehet a megoldás? Köszönöm!

(#106022) MadMancs válasza cocka (#106019) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekom terület ahol nincs voda saját hálózat. Ilyen helyen Telekom hálózaton szolgáltat (Ha az van). Ha van mindkettő akkor meg csak a sajátján fog.
De weboldal is egyértelmű. Ahol Telekom terület van ott vario a csomagok neve. Pl Home 500 prémium vario.

nismoka 1270 felhívása és hibabejelentés.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106023) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, VTV-vel kapcsolatban lenne kérdésem. Most kéne az új lakásba otthoni szolgáltatásokat bekötni. Vodafone-ra gondoltam, mivel ez tud normális sávszélességű internetet (Kazincbarcikán - van itt még a Parisat nevű szolgáltató, talán drágább is...).

A kérdésem az lenne, hogy VTV-vel felvehetőek-e és/vagy visszanézhetőek-e a TLC csatorna adásai?

Esetleg a TV-m (Hisense U8QF) beépített felvevője alkalmas lehet előre beállított műsorok felvételére? (még nem csomagoltam ki a TV-t se, így nem tudom)

Feleségem mániája, és valószínűleg morcos lesz, hogy ha nem működne, mert az előző lakásban Telekom volt, és az HDD-re vette fel még a műsorokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#106024) MadMancs válasza Sly189 (#106023) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen lehet TLC felvenni. De ez ugye felhőbe "rögzít" szóval ha csúszik egy műsor, az gáz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106025) cocka válasza Sly189 (#106023) üzenetére


cocka
veterán

TLC-n nincs visszanéző. Ha jól tudom.

(#106026) MadMancs válasza cocka (#106025) üzenetére


MadMancs
veterán

De van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106027) Pipi85


Pipi85
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot kérnék:
Jelen pillanatban 500 net + tv + telefon (mert kötelező, amúgy nem kellene), előfizető vagyok a yodánál. Ez 6299 Ft volt sokáig, de pár hónapja lejárt a hűség. Ekkor elkezdtek 200 Ft-al emelni pár havonta. Így lett jelenleg 6728 Ft-ot fizetek havonta. Felhívott egy ügyintéző pár napja, hogy ha nem kötök hűséget még fognak emelni.. Illetve horizon go alkalmazás szeptemberig megszűnik + a box is csak az éppen futó programokat fogja mutatni, ezért váltsak Vodafone boxra, ami + 500 havonta.

Ha én kötnék mos MyUPC oldalon hűséggel a profilomban ilyen csomagot az 7790 lenne, ha accountom nélkül teszem (kijelentkezve), az 6290 (gondolom az új belépőket, hogy ide csábítsák).

Van valami megoldás, hogy ne a magasabb árat fizessem? Van a házban konkurencia is, viszont a csatornakínálat szimpatikusabb itt, úgyhogy nem tervezek váltani, ha nem muszáj.. Majdnem 8k-t nekem ez nem ér, kb csak az NFL szezonban nézek tv-t + szökőévente egyszer..

Illetve ha valaki járt így, lemondás után hány nappal számítok új belépőnek, hogy a kedvezményes árat kapjam ismét?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#106028) cocka válasza MadMancs (#106026) üzenetére


cocka
veterán

Ez vodabox vagy Horizon HD?

Hát nálam ez van: horizon.tv:

[kép]

Akkor felmerül a kérdés ismét, hogy mi ez a kavarás a visszanézhetőséggel? Az egyik helyen visszanézhető, a másikon nem? Miért nincs ebben sem egy egységes és következetes kép?

Tehát van a vodabox, a Horizon box, a horizon.tv, a Horizon Go és a régebbi boxok, és az összesnél más-más nézhető vissza?

TLC esetében még csak arról sem lehet szó, hogy az egyik Comfort a másik Prémium csomag, mert mindkettőben benne van és jogosan merül fel a kérdés, hogy ha az egyik csomagban visszanézhető, akkor a másikban miért nem? Vagy ha az egyik eszközön/platformon igen, a másikon miért nem?

Ezt nem lehet jogi blablával kimagyarázni. Vagy komolyan a szolgáltató eszközökre és platfomokra lebontva egyeztet minden csatorna visszanézhetőségéről? Milyen hosszú egy-egy ilyen szerződés? LOL

(#106029) MiZo1990 válasza cocka (#106028) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

VTV-n sokkal több adón van visszanézési lehetőség.
Miért más a Horizon box és GO valamint a régebbi boxok és a VTV visszanézésben? Más mögötte a háttérrendszer, más szerződések vannak.

(#106030) MiZo1990 válasza Pipi85 (#106027) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Már nem kötelező a telefon.
Évi 1 alkalommal emelik az árat az inflációhoz mérten.
Ha ők hívnak, akkor ritkán adnak jó árat és mindent is behazudnak, hogy épp náluk hosszabbíts szerződést.
A Horizon GO és a visszanézés valóban megszűnik idén és csak Vodafone TV-n lehet majd elérni a visszanézést, illetve Vodafone TV app marad (amihez kell a Vodafone TV box).
Hívd te a 1270-et és a lemondás gombot választva adnak jó árat, ami jellemzően nem jelenik meg a honlapon sem. A telefont pedig mond le.

Ha téged a visszanézés nem érdekel és a TV-d tudja kezelni, akkor lehet egy dekóder kártya is elég. Felvenni meg (alkalmas TV esetén) a TV-re kötött HDD-re is lehet.

(#106031) cocka válasza Pipi85 (#106027) üzenetére


cocka
veterán

Felhívott egy ügyintéző pár napja, hogy ha nem kötök hűséget még fognak emelni.. Illetve horizon go alkalmazás szeptemberig megszűnik + a box is csak az éppen futó programokat fogja mutatni, ezért váltsak Vodafone boxra, ami + 500 havonta.

Ebben az első szó a kulcsszó! Felhívott: ez semmi jót nem jelent. Én írtam nekik üzenetet az "online ügyfélszolgálaton" keresztül. Majdnem teljesen kivárták a 30 napos határidőt és akkor sem emailben válaszoltak, hanem felhívtak. Szóval a közvetett híváskérés sem jelent jót.

Azt meg hogy megszűnik majd hiszem, ha látom. Ha valóban megszűnik szeptembertől, akkor majd azt mondom, hogy már most elhiszem. De amíg ez nem derül ki, addig csak mese.

+500 havonta... Na ez az, hogy amíg ezt nem biztosítják ingyen, addig miért higgyem el, hogy a többit kivezetik? Plusz most akkor döntsék már el, hogy mit akarnak a régi boxokkal.. maradhatnak, de kilövik az netet igénylő szolgáltatásokat vagy nem is maradhatnak?

Akkor ha csak lelövik a netes szolgáltatásokat, azt értem, hogy nem lesz visszanéző, mert azt a netről szedi, de akkor "előrenéző" se, mert médiacarddal csak +1 napra látni előre. Boxokkal mennyire?

Van valami megoldás, hogy ne a magasabb árat fizessem?

Igen, az a megoldás, hogy te hívod a 1270-et. Ott adják az olcsóbb vagy legalábbis stagnáló árajánlatokat.

(#106032) cocka válasza MiZo1990 (#106030) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk nálam működött lemondás gomb nélkül is. Tehát nem feltétlen kell lemondással kvázi "fenyegetőzni". Viszont ha makacsul nem akarnak jobb ajánlatot adni, miután effektíve bejelented, hogy különben lemondod, úgy elég nehéz visszatáncolni. Hogy ja mégse gondoltam komolyan. LOL

Meg az is benne van a pakliban, hogy megkérdezi az ügyfélszolgálatos, hogy miben segíthet. Tehát ha esetleg rossz menüpontot is választasz, ő úgy is tovább tud kapcsolni egy illetékeshez.

(#106033) Kátai


Kátai
senior tag

Ha valaki váltott már 500-as netről 1000-re,tapasztalt lényegi változást (gyorsaság) wi-fin?

[ Szerkesztve ]

(#106034) MadMancs válasza cocka (#106028) üzenetére


MadMancs
veterán

VTV. Ugye kérdezőnek már csak ez lenne ha szerződik. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#106035) PirosHello válasza Kátai (#106033) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szfvár lakótelepi környezet, csak koax. Feltöltés lett 22-ről 40, letöltés változatlan.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#106036) kabelmania27 válasza kisharo (#106017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A 700Mhz-s csatornák gyengébben jönnek ezért elég egy hármas, hogy minden letöltési csatorna pozitív legyen, ha jól számolom a legmagasabb érték 10 körül lesz, hatossal lenne negatív csatorna ezért inkább télen érdemes használni ha légkábeles bekötés van nálad és 10 feletti értéknél akadást tapasztasz, ettől független használhatod csillapító nélkül is ha nem tapasztalsz akadást, van akinél 10 feletti értékkel megy ez a modem és nincs akadás.

[ Szerkesztve ]

(#106037) Katicza válasza cocka (#106031) üzenetére


Katicza
tag

Több helyen olvastam, hogy megszűnik a horizon go alkalmazás. Lesz valami helyette? Mert azért nonszensz, hogy ugyanannyit fizetek médiacardra mind a boxosok, sok esetben többet is mivel nem vagyok alkupozícióban és nem tudok mobilon vagy neten hozzáférni így a tv-khez. A vodafone alkalmazáshoz box kell. A horizon go nagyon jól működik, szeretném használni, de akkor ha megszűnik, lesz helyette valami vagy így jártam, jártunk sokan.

(#106038) cof válasza Katicza (#106037) üzenetére


cof
veterán

A VTV BOX feláras, az első is havi 500 Ft, tehát mondhatjuk, hogy fizetnek a videótárért. Míg a kártya ingyenes, az első.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106039) Katicza válasza cof (#106038) üzenetére


Katicza
tag

Én nem a videótár miatt hanem az élő adások miatt használom a horizon go-t mobilon és neten is. Box nem kell, plusz kábelezés, még egy távirányító. Nézd meg az előző hozzászólásaimban ott az előfizetésemről a kép. Valaki aki alkudni tud, az ugyanazért a tv szolgáltatásért fizet 2800 forintot, amiért én 3200-at. A netről már nem is beszélve, az majd a duplája. És akkor még ezt a lehetőséget is leveszik úgy, hogy nem ad semmit, nem tudom a neten nézni az előfizetett csatornáimat, hanem fizessek még havi 500-at, kábelezzem tele a lakást, egy plusz box miatt és akkor lehet vodafone tv alkalmazásom. Ez így nagyon nagy kiszúrás sokakkal.

(#106040) cof válasza Katicza (#106039) üzenetére


cof
veterán

Hát az árakban elég nagy a szórás ez tény. Én a Digi előtt havi 9000 Ft-ot fizettem, Digital Bronz TV és 120 Mb/s internet... mások meg 6000 Ft-ot 500-as internet és TV Prémium előfizetésért. Most, hogy Digis lettem, már nekem is feldobja persze az oldal ugyanennyiért...

Nem tudni még mi lesz ha megszűnik a HorizonGO, egyelőre a VTV App belépése csak BOX-al lehetséges, ha megcsinálják ugyanúgy mint a HorizonGO-t email/jelszó, akkor már nem feltétel, hogy BOX-od is legyen. De most csak találgatni lehet, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106041) Katicza válasza cof (#106040) üzenetére


Katicza
tag

Diginél létezik olyan alkalmazás ahol az előfizetett csatornákat lehet nézni mobilon vagy neten?

(#106042) cof válasza Katicza (#106041) üzenetére


cof
veterán

Persze, DigiOnline. Mondjuk olyan sok csatorna nincsen.

Csak az a baj, hogy itt nincs ID Xtra, és eléggé hiányzik már. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#106043) MiZo1990 válasza Katicza (#106039) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A Horizon GO, Vodafone TV app meg úgy a visszanézés ingyenes kényelmi extra. Ráadásul a VTV app csak telefonon vagy tableten megy, böngészős verzió nincs.
Most akkor az is tegye szóvá, hogy miért nem tud telefonon tv-zni, aki csak analóg csomagra fizet elő (mert az mellé nem jár Horizon GO)?

(#106044) Katicza válasza MiZo1990 (#106043) üzenetére


Katicza
tag

Akárhonnan nézzük, hol árban, hol szolgáltatásban eléggé szórt a rendszer és rengeteg sérelem van benne, hol ez, hol az miatt. Valakinek egyik, valakinek másik szolgáltatás hiányzik. Így igazságtalan az egész. Valami egységesebb, mindenkinek jobban megfelelő dolgot kellene kitalálni. Amúgy pedig mi a probléma azzal, ha valaki valamit szóvá tesz? Tegye mindenki aki úgy érzi valami nem stimmel. Ezért van a fórum. Úgyhogy a válaszom a kérdésedre, hogy igenis az is tegye szóvá ha zavarja. Én is megtettem, ha meg is kapom érte a magamét. :)

(#106045) Marky18


Marky18
aktív tag

Nagyjabol masfel hete rendszeresen eldobalja a csatornakat a modem:

Nem nalam lesz a problema es gondolom nem is a hazban, mert nem tudom elkepzelni, hogy valami agyalagyult kihuzgalja a kabeleket. Valaki tapasztalt mar ilyet? Nem akarom, hogy kikuldjenek egy szerelot, ha naluk van a gond.

Kotbert mikortol lehet kerni?

(#106046) petakpa1 válasza MadMancs (#105924) üzenetére


petakpa1
őstag

Csak visszajeleznék erre a vezetékes kliensek leszakadnak és nem kapnak ismét belső ip címet a router üzemmódban működő Compal CH7465VG HGW-től problémára.

Hétvégén megcsináltam a hard resetet HGW-n. Nem a HGW webes felületéről, hanem a reset gomb 5 mp-ig tartó megnyomása módszerrel.

Újraindulás után visszatöltöttem rá azokat a beállításokat, amiket a HGW bekonfigolásakor mentettem le anno.

Úgy tűnik ez megoldotta a problémát :)). Immár 3,5 napja megy folyamatosan a HGW és nem jött vissza a fenti probléma. Ha le is jár a belső ip címek 12 órás bérleti ideje kliensek kezdeményezik a megújítást mely sikerül is. MInden kliens folyamatosan elérhető.

Annyit kell majd még tennem, hogy config lementése óta van 2 új kliens, azok MAC címéhez is rendelnem kell majd fix belső ip címet. Szeretem a rendet, tudni, hogy melyik kliens melyik ip-n van. + Így jobban is nyomon lehet követni, hogy nincs e illetéktelen kliens a belső hálómon :).

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#106047) vargalex válasza petakpa1 (#106046) üzenetére


vargalex
félisten

Annyival egészíteném ki, hogy ha nincs a hálózattal gond és folyamatos a kapcsolat, akkor a lease time felénél (ennek sikertelensége esetén a maradék idő felénél és így tovább) a kliens küld egy DHCP RENEW-t. Azaz meg sem közelíti a DHCP lejárati időt.

Alex

(#106048) PirosHello


PirosHello
senior tag

Gigás net, router bridge üzemmódban. Hozzácsatlakoztatott TpLink archer ax50es router 3m es [link] ilyen kábellel. Kábeles és wifi mérések ugynazon a sz.gépen (fel/le/ping):
Voda bridge-en: 557/40/13, ax50-en: 240/40/19, wifi 5 ghzen, közvetlenül az ax50 mellett: 100/40/20.
Kérdésem: mitől esik a letöltés több mint felére pl. a két router között egy 3m es, cat8 as árnyékolt kábelen? :F

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#106050) cof válasza #72445440 (#106049) üzenetére


cof
veterán

Ne viccelj. :D

Valami nincs nála jól beállítva, vagy csak 100-at tud a PC-s WiFi kártya, nem írta milyen, de ez router topik amúgy is nem Vodafone téma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.